Valmieras pilsētas pašvaldība izsludina fotokonkursu „Valmiera četros gadalaikos”

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina gan profesionālos fotogrāfus, gan amatierus piedalīties fotokonkursā „Valmiera četros gadalaikos”. Konkursa mērķis ir radīt mākslinieciski kvalitatīvas un atraktīvas fotogrāfijas un papildināt Valmieras pilsētas fotoattēlu krājumu pilsētas informatīvo materiālu un izdevumu veidošanai, reprezentācijas vajadzībām un fotoizstādei.<--break->

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad fotokonkurss norisināsies četros posmos atbilstoši gadalaikiem:

  • ziemas posms: no 2012. gada 17.februāra līdz 30. martam;

  • pavasara posms: no 1. aprīļa līdz 31. maijam;

  • vasaras posms: no 1. jūnija līdz 31. augustam;

  • rudens: no 1.septembra līdz 30. novembrim.
     

Konkursā var piedalīties jebkura persona, kura iesniegusi pieteikumu dalībai konkursā atbilstoši konkursa nolikumam. Katrs pretendents konkursa norises laikā var iesniegt līdz 40 fotoattēliem (izmērs 21cm x 15 cm), taču katrā kārtā ne vairāk par 10 bildēm. Iesniegtajiem fotoattēliem jāraksturo Valmieras pilsēta un tās sabiedriskās aktivitātes. Tiem jāaptver Valmieras kultūrvēsturiskie objekti, pilsētvide, tūrisms, aktīvā atpūta un sports, Valmieras kultūras, sporta un izklaides pasākumi, Valmieras uzņēmējdarbība, pilsētas viesi un iedzīvotāji iepriekšminētajos pasākumos un objektos.
 

Konkursā iesniegtos darbus izvērtēs žūrija, kuras sastāvā ir gan pašvaldības pārstāvji, gan profesionāli fotogrāfi un ar mākslu saistīti cilvēki. Darbi tiks vērtēti pēc diviem kritērijiem - fotoattēla mākslinieciskās vērtības un Valmieras kā tūrisma pilsētas atspoguļojums fotoattēlā. No katras konkursa kārtas tiks atlasītas ne vairāk kā 15 fotogrāfijas pašvaldības informatīvo izdevumu veidošanai un fotoizstādei. Pretendents, kurš konkursa kārtībā pēc visām četrām kārtām tiks atzīts par uzvarētāju, saņems naudas balvu Ls 100,- apmērā. Otrās vietas ieguvējs saņems naudas balvu Ls 75,-, savukārt trešās vietas ieguvējs – Ls 50. Par katru fotoattēlu, kas tiks izstādīts kopīgajā izstādē, tās autors iegūs atlīdzību Ls 10,- apmērā. Tāpat katrā kārtā tiks piešķirta skatītāju simpātiju balva. Skatītāju simpātija tiks noskaidrota elektroniskā balsojumā portālā http://visit.valmiera.lv.
 

Ar konkursa nolikumu iepazīties un bez maksas nolikuma kopijas var saņemt Valmieras Tūrisma informācijas centrā Rīgas ielā 10, Valmierā, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Lāčplēša ielā 2. Elektroniski konkursa nolikums pieejams šeit, kā arī sūtot pieprasījumu uz adresi tic@valmiera.lv. Konkursa darbu pieteikuma anketa eketroniski pieejama šeit.


 

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. tel.: 28382051