Aicinām izzināt Valmieras muzeja aizkulišu stāstus īpašos video stāstos!
Pieteikšanās dalībai gidu kursos līdz 28.maijam, aizpildot reģistrācijas anketu ej.uz/gidukursi! Uzzini vairāk!
7.-8.augustā dažādās vietās topošajā Valmieras novadā kafejnīcas atvērsies māju pagalmos. Varbūt arī tavā? Piesakies, aizpildot anketu, līdz 20.maijam!
Iedvesmojies un dodies pa kādu no dabas takām topošajā Valmieras novadā! Esam apkopojuši takas līdz 5, 15 un 30 kilometriem.
Aicinām ļauties pavasara sajūtām laivojot! Vairāk par upju maršrutiem un inventāra nomu šeit!
Maršruta plānotājs

Visas ziņas

12852_dsc_2826.jpg

Valmieras muzejs atklāj aizkulišu stāstus

Kā Valmieras muzeja krājumā tiek glabātas tekstilijas un kāpēc pirmajā atvilktnē atrodamas stikla lodītes; kas notiek mākslinieka darbnīcā, gatavojoties izstādei; kādi dārgumi apskatāmi sadzīves priekšmetu krātuvē; cik ilgs laiks nepieciešams, lai sagatavotu aploksni nestandarta izmēra dokumentu un fotogrāfiju glabāšanai; kas ir mobilais arhīvs; kādas iespējas ir pētniekiem zinātniskajā lasītavā; vai muzejā krājumā esošajās gleznās atainotās vietas var ieraudzīt arī mūsdienu Valmieras ainavā; cik daudz par cilvēku ikdienu, nodarbošanos, uzskatiem spēj pastāstīt vēsturiskie tērpi; kā senāk tika mazgāta veļa un kāpēc to sauc par velēšanu – šie ir tikai daži Valmieras muzeja sagatavotie video stāsti, aicinot ielūkoties muzeja ikdienā, kas citkārt apmeklētājiem paliek neizzināta.