Burtnieku novads

Burtnieku novads, apvienojot Burtnieku, Ēveles, Matīšu, Rencēnu, Valmieras un Vecates pagastus, atrodas Latvijas Vidzemes ziemeļu daļā. Burtnieku novadā dzīvo 7791 iedzīvotāji un kopējā novada platība ir 70993.4 ha. Tas ir bagāts ar kultūrvēsturiskiem un dabas objektiem. Novadā notiek tradīcijām bagāti atpūtas, kultūras un sporta pasākumi. Visatpazīstamākais novada simbols nenoliedzami ir Burtnieka ezers – ceturtais lielākais ezers Latvijā, kas kļuvis par vienu no iecienītākajiem makšķernieku galamērķiem un kuram apkārtnē pieejamas sešas laivu bāzes ar iespējām nomāt laivas makšķerēšanai vai atpūtas izbraucieniem ezerā.

Iepazīsti Burtnieku novadu, dodoties virtuālajā tūrē.
 


 
Burtnieku novads uzskatāms par ekonomiski aktīvu, jo tajā darbojas visdažādāko profilu un nozaru uzņēmumi. Nozīmīgu lomu novada attīstībā ieņem lauksaimniecība un lauku ainava. Lauksaimnieki darbojas piena, graudu, gaļas, aitkopībā, kā arī netradicionālās un bioloģiskās lauksaimniecības nozarēs. Kopš izveidošanas Burtnieku novads turpinājis pagastos aizsākto attīstību, ieguldot līdzekļus izglītībā, sociālajā aizsardzībā, kultūrā, sportā un turpinot dalību novadam nozīmīgos projektos.
Burtnieku novadam raksturīga vienkārša un patiesa viesmīlība pret ikvienu ciemiņu, tādēļ novadā tiek piedāvāts nesteidzīgas atpūtas piedāvājums ikvienai gaumei dažādos apskates objektos, lauku saimniecībās, tūrisma mītnēs, aktīvā tūrisma un citās jomās.
Novadam ir idejas un iespējas, lai nodrošinātu lieliskas un patīkamas brīvdienas gan dabas vērotājiem Burtnieka krastos, jauniešiem un studentiem Valmieras pagasta „Avotos”, kāzu svinētājiem romantiskajā Burtnieku muižas parkā, velotūristiem, organizētām grupām, skolēnu grupām, ģimenēm un draugu kompānijām un kultūras cienītājiem vienas vai divu dienu ceļojumā, kā arī semināru organizētājiem.
Īpaši piedāvājumi Burtnieku novadā ir divām viesu kategorijām - makšķerniekiem un gardēžiem. Makšķerniekiem ir iespēja sešās vietās ap ezeru iznomāt laivas, lai dotos spiningot, cerībā izvilkt “gadsimta zandartu”, kuru tūlīt pat gardi varētu pagatavot viesu mājā „Burtniekkrasts”. Savukārt gardēžus novads aicina uz „Valmiermuižas alus” darītavu ekskursijā un alus degustācijā, uz zemnieku saimniecību „Adzelvieši” kaņepju sviesta degustāciju vai medus nobaudīšanu zemnieku saimniecībā „Dulbeņi”.

Laipni lūgti Burtnieku novadā!

Vairāk par Burtnieku novada tūrisma piedāvājumu skatīt šeit: http://burtniekunovads.lv/public/lat/turisms/