Kocēnu novads

 

 

Uz rietumiem no Valmieras atrodas Kocēnu novads, kas sevī apvieno Bērzaines, Dikļu, Kocēnu, Vaidavas un Zilākalna pagastus. Kocēnu novads ir bagāts ar 6311 iedzīvotājiem un daudzām skaistām un interesantām vietām, kas ir jāredz katram, kurš apciemo novadu.

Viena no šādām vietām ir Zilaiskalns, kas vienmēr ietīts zilā dūmakā un apvīts daudzām teikām un nostāstiem. Kāda teika vēsta, ka šeit atdusas slavenais Latviešu Indriķa hronikā pieminētais varonis Imanta. Kaut ko mistisku šeit var piedzīvot katrs, jo Zilaiskalns ir atzīta un spēcīga svētvieta.
Kocēnu novadā atrodas arī viens no Latvijā skaistākajiem smilšakmens atsegumiem – Sietiņiezis. Nosaukums cēlies no iezī dzīvojošo bišu aliņām, kas sacaurumojušas smilšakmeni un tas ir kļuvis līdzīgs iezim. Labiekārtotā dabas taka gar iezi dod iespēju to aplūkot tuvumā.
Mujānu baltais tornis ir daļa no 14. gs. celtās Mujānu pils. Dzirnavu dīķa otrā pusē ir Mujānu muižas komplekss, turpat arī Mujānu izglītības biedrības nams, kas visi kopā veido vienu no iespaidīgākajām kultūrvēsturiskajām ainavām novadā.
Dikļos Vika pasaku parkā, dodoties pa speciāli izveidotām pastaigu takām, aplūkojamas 28 rakstnieka Vika pasaku varoņu koka figūras, kas aplūkojamas, m, caurvijot visu parka teritoriju. Parkā pieejams arī rotaļu laukums un piknika vietas.
Dikļos iespējams arī pabūt Latvijas dziedāšanas svētku šūpulī – Neikenkalnā. 1864.gadā dziesmu svētkos bez dikliešiem piedalījās arī dziedātāji no Mazsalacas, Rūjienas, Straupes, Limbažiem un Lielsalacas. Vēlāk šie svētki izauga līdz pat pirmajiem Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem Rīgā 1873. gadā.
Dikļu pils sadarbībā ar ‘’Valmiermuižas alus darītavu’", Valmieras drāmas teātri, atpūtas parku ‘’Avoti’’ piedāvā neaizmirstamu relaksāciju pēc tam, kad esat apskatījuši skaistākās Kocēnu novada vietas. Bijušās Dikļu muižas kompleksā ir izvietots restorāns, ECO SPA, viesnīca.

Tāpat Kocēnu novadā iespējams apskatīt arī Imeras lejteci, Kokmuižas kompleksu, Mežuļu avotus, Vaidavas ezeru un tam piegulošos objektus, Stoķu-Līgotāju klintis ar Patkula alu un Veselības avotu, Baužu ezeru, Podzēnu muižu, Rubenes baznīcu, Grebu un Bļodas pilskalnus, Daviņu dobumakmeni.

Ne tikai dabas un kultūrvēsturiskie objekti ir ievērības cienīgi. Vadoties pēc savām interesēm iespējams arī doties izjādēs ar zirgiem, mīt velosipēda pedāļus pa labiekārtotām velotakām, iepazīt plašo ārstniecības augu pasauli vai senā krēslinieku aroda noslēpumus un arī labi paēst, piedaloties steika skolas nodarbībās.

Un tas viss- tepat Valmieras pievārtē!

Uzzini vairāk kocenunovads.lv