Laivošanas maršruti

 Informāciju par ūdens inventāra nomu atradīsi šeit.
Informācijas avots: www.upesoga.lv
 
GAUJA
 
Strenči - Valmiera (25 km)
Viens no klasiskajiem Gaujas laivošanas maršrutiem. Aiz Rīgas - Valgas dzelzceļa tilta sākas aizraujošākais upes posms Strenču krāces, kas turpinās līdz Krāčupes ietekai. Tālāk upes krasti kļūst augstāki un ainaviskāki. Aiz Mellupes ietekas labajā krastā Sīmanēnu Svētozols, pie kura iespējams pasmelties spēku tālākai laivošanai. Daliņos maršrutu beigt ieteicams laivotājiem, kuri nejūtas droši doties cauri Kazu krācēm Valmierā.  Ja ir prasme izbraukt krāces un vēlme pēc asākām izjūtām, tad jādodas uz priekšu gar Gaujas Stavajiem krastiem līdz Valmieras laivu piestātnei.  Vairāk informācija šeit.
Valmiera - Cēsis (44 km)
Divu dienu atpūtas maršruts ar Gaujas Nacionālā parka ainavu pievilcības baudīšanu rāmā upes plūdumā. Upes krastos – Liepas iezis, Sietiņiezis, Ērgļu klintis vai mazliet dziļāk no krasta noslēpies Grīviņu iezis un Līču – Laņģu klintis. Vairāk informācija šeit.
Valmiera - Sigulda (84 km)
Vairākdienu maršruts pa Gaujas Nacionālo parku, Gaujas senleju, kas ietver skaistākos iežus, klinšu atsegumus, alas. Iespējams piestāt un izkustināt kājas uzkāpjot Sietiņieža, Ērgļu klinšu vai citā skatu vietā, doties Cīrulīšu vai Līgatnes dabas takā un noslēgumā baudīt Siguldas apkārtnes dabas krāšņumu. Dabas baudītājiem maršrutu labāk izvēlēties pavasarī vai rudenī, kad uz upes mazāk laivotāju. Vairāk informācija šeit.

ABULS

Abuls ir Gaujas kreisā krasta pieteka. Upe ir laivojama visu sezonu no Kaģu tilta Trikātā. Upe piemērota vienas dienas aktīvas vai divu dienu atpūtas režīma laivojumam. Laivošanu pa Abulu iespējams sākt arī no Lisas caur Trikātas pievārtes ezeriem un tālāk pa Abulu līdz Gaujai .Maršrutu iespējams beigt tieši pie ietekas Gaujā vai turpināt ceļojumu pa Gauju līdz Valmierai. Vairāk informācija šeit.