Kultūra un vēsture

Rubenes baznīca
Rubenes baznīca
Rubenes baznīca
Rubenes baznīca
Rubenes baznīca
Rubenes baznīca
Rubenes baznīca
Rubenes baznīca
Rubenes baznīca
Rubenes baznīca
Rubenes baznīca
Rubenes baznīca
Rubenes baznīca
Rubenes baznīca

Kontakti:

Rubenes baznīca

Pievienot maršrutam

Rubenes evaņģēliski luteriskā baznīca celta 13. gadsimtā, un tā ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Sākotnēji tā bijusi koka ēka,  bet tagadējo izskatu baznīca ieguvusi 1739. gadā. Rubenes baznīcas grīdas atjaunošanas laikā 2000. gadā tika atrastas senas kapenes, par kuru pastāvēšanu līdz šim nebija ziņu. Tagad baznīcā ir izveidota Multimediāla ekspozīcija, kas integrēta atjaunotā interjerā un ar interaktīvi vadāmu videoprojekciju palīdzību stāsta par apkārtnes vēsturi no 13.gs. līdz mūsdienām, īpaši akcentējot Livonijas Indriķa ieguldījumu. Restaurēts un uzstādīts vēsturisks ekspozīcijas skapis ar valsts nozīmes priekšmetu atdarinājumiem (Valsts nozīmes mākslas pieminekļi: oblatu kārbiņa (1755.g.) un kauss (1849.g.), kā arī pārējie Rubenes baznīcas vēsturei nozīmīgi priekšmeti. Tajā skaitā no Valmieras muzeja krājumu glabātuves deponētā Vīna kanna.
 
Iepriekš piesakoties (gide Ineta 29723322), ir iespēja apskatīt projekciju un iepazīt baznīcu un tās apkārtni savdabīgā gaisotnē, uzkāpt baznīcas tornī un aplūkot āra Indriķa mājiņas izstādi.
Ekspozīcijas apskate ar gidu maksā 4 eiro, un 2 eiro bērniem un pensionāriem.

Katru dienu bez maksas ir iespēja apskatīt Rubenes draudzes kalpotāju mājā izveidoto Ārtelpas vitrīnu: ekspozīcija ar nosaukumu “Garaiņi Rubenē” par trīs radošām ar Rubenes draudzi, tās notikumiem un procesiem Vidzemē, Latvijas un Igaunijas teritorijās saistītām personībām: - Latviešu Indriķis (ap 1187–pēc 1259), Indriķa hronikas autoru, priesteri; - Kristofu Harderu (1747–1818), luterāņu mācītāju Rubenes draudzē, grāmatu izdevēju; - Voldemāru Dītrihu brīvkungu fon Budbergu Benninghauzenu (1740–1784), gleznotāju un grāmatu izdevēju, Hardera laikabiedru un draugu. 
 
Grupu gidiem apskate ir bez maksas. Kāpšana tornī par ziedojumiem iespējama 24/7 bez iepriekšējas saskaņošanas.
 
Baznīcas Facebook lapa ŠEIT.
Skatīts: 16029