Interešu objekti

Dabas izglītības centrs „Vecupītes”
Dabas izglītības centrs „Vecupītes”

Kontakti:

  • Kocēnu novads
  • -
  • GPS 57.4857570,25.3643922

Dabas izglītības centrs „Vecupītes”

Pievienot maršrutam

Dabas izglītības centrs „Vecupītes” atrodas Gaujas nacionālā parka ziemeļu galā, Kocēnu novadā, senā mežziņa mājā, un piedāvā apmeklētājiem iepazīt šīs īpaši aizsargājamās dabas teritorijas dabas daudzveidību. 

Te iespējams apskatīt izstādi par mežu un bioloģisko daudzveidību, piedalīties dabas pētniecības nodarbībās, spēlēt vides spēles, organizēt seminārus un lekcijas. Pieejama arī literatūra un dažādi materiāli par dabu, kā arī darba lapas un izglītības programmas par dabas tēmām. 

„Vecupīšu” tuvumā sākas 2,8 km gara dabas taka, kurā redzamas dažādas ekosistēmas. Dodoties pastaigā pa šo taku, var redzēt daudzas no Latvijā esošām koku sugām, Gauju un tās piekrastes mežu tipus, dzīvniekus vai vismaz to darbības pēdas. Pie takas izvietotie stendi palīdz uzzināt vairāk par dabas vērtībām šajā apkārtnē. Taku ieteicams apmeklēt vides gida pavadībā. 

Dabas izglītības centru „Vecupītes” laipni aicināti apmeklēt ne tikai skolēni, bet arī ģimenes ar bērniem, interešu klubi un citi interesenti. Centra apmeklējums ir bez maksas, bet tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot pa tālruni 29433353 vai rakstot uz e-pastu[email protected]. 
 
Dabas izglītības centrs un taka ir izveidota EstLatRus (Igaunija, Latvija, Krievija) projekta ietvaros.
Skatīts: 5632