Pastaigu maršruti

Tematiskie maršruti Valmierā
Apmeklējiet vietas, kas saistītas ar personībām, kuru gribas un gara spēks, cilvēku un dabas mīlestība, radošā dzirksts un neatlaidība ieaudusi īpašus rakstus Valmieras un Latvijas vēsturē. Aicinām iepazīt Valmieru, dodoties pastaigā pa Valmieras pilsētu un pildot atjautīgos uzdevumus:
 

 

Jāņa Daliņa stadiona apkārtnē ir izveidotas marķētas SKRIEŠANAS UN NŪJOŠANAS TRASES:

Sportisti un aktīvās atpūtas cienītāji var ērti izvēlēties sev piemērotāko maršrutu un ērti sekot līdzi veiktajai distancei uz marķējumiem ar kilometru zīmēm. Skriešanas un nūjošanas trases var izmantot treniņiem, pārgājieniem un dažādiem tematiskiem pasākumiem."

Tagad trašu kartes pieejamas arī Google play veikalā.
Lietotnes nosaukums: VOC trases.
 
 

Maršruts ceļotāju ved pa Valmieras vecpilsētas gleznainākajām vietām un iepazīstina ar tās stāstiem, kas zināmi vienīgi viņiem – vecpilsētas dižkokiem.

Lejupielādē šeit (512.93 KB)

GPX faila lejuplāde: http://ej.uz/dizkokuena

Kopš pilsētas pirmsākumiem Gauja izvijusi un veidojusi Valmieru kā prasmīgs podnieks māla trauku. Šodien, vijot lokus Valmierā, Jūs varat kļūt par Gaujas mācekļiem. Aicinām iepazīt Valmieru, dodoties pastaigā pa kādu no trim lokiem un pildīt atjautīgos uzdevumus:

 

Abula dabas taka ir apmēram 11km gara, kas ved caur Abula kreisā krasta mežiem, klajumiem un arī muižu apbūvēm. No Brenguļiem gar pašu Abula upi var aiziet līdz ietekai Gaujā, tā iepazīstot, cik dažādi ir šīs upes krasti. Atceļā maršruts ved caur divām senām vietējām muižām - Jaunbrenguļu un Vecbrenguļu. Abas muižas savos ziedu laikos te ir pulcējušas daudz un dažādu ievērojamu cilvēku, piemēram, ornitologu Nikolaju fon Tranzē, soļotāju Jāni Daliņu, diplomātisko sūtni Edgaru Krieviņu un vēl daudzus citus. Dabā taka marķēta ar zili baltu marķējumu.

GPX faila lejuplāde: http://ej.uz/abulataka