Pasākumi

 

Brīvdabas fotoizstāde

  10. februārī (2021) - 10. martā (2021) 

No 10.februāra aplūkojama 500m gara ekspozīcijas taka Valmieras Jauniešu centra "Vinda" pagalmā.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Gustava Filipsona gleznu izstāde “Gaismas meklētājs”

  10. februārī (2021) - 8. aprīlī (2021) 

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2021.gada 8.aprīlim skatāma Gustava Filipsona gleznu izstāde “Gaismas meklētājs”

"Savu māksliniecisko darbību balstu uz cilvēka apziņas dabīgo vēlmi izplesties, orientēt sevi telpā, gūt jaunus horizontus, iegūt jaunas zināšanas... Bailes un cerības, patvērums kā iluzora parādība - esības forma, kas meklējama starp triepieniem. Smagais un vieglais, rupjais un smalkais - mani iluzionisti. Faktiski es intuitīvi radu savu mītu pasauli, abstraktā tēla formā." stāsta mākslinieks. 
Gustavs Filipsons dzimis 1974. gada 30. janvārī Rīgā. 2002. gadā ieguvis bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā, 2004. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju ar maģistra grādu glezniecības nodaļā.
 
2020. gadā Gustava Filipsona darbi tikuši izstādīti "Whats in your Hindsight", Big Screen Plaza un ''The 6th Annual Autumn exhibition'' Ņujorka / ASV. 2019. gadā pārstāvējis Latviju starptautiskajā izstādē galerijā "Rossocinabro" ar nosaukumu "Fusing Complementary Opposites" Itālijā, Romā.
 
Mākslinieka darbi publicēti Contemporaryartcuratormagazine.com, Hoxton House, House & Garden / UK,  mākslas grāmatā "Art Collectors Choice / Japan".
2019. gadā Circle Foundation ir izvēlējies Gustavu Filipsonu finālistu balvai ikgadējā konkursā "Gada mākslinieks".
 
Informāciju sagatavoja:
Karlīne Cercina
mob.26169449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ekspresizstāde “Uz jūsu veselību!”

  16. februārī (2021) - 13. martā (2021) 

No 16.februāra līdz 13.martam Valmieras muzeja Izstāžu nama logos skatāma ekspresizstāde “Uz jūsu veselību!”, aicinot uzzināt par melnā balzama tapšanas vēsturi. To kā ārstniecības līdzekli savulaik varēja iegādāties arī Valmieras aptiekās.

Cik sens ir Rīgā izgatavotais brīnumdzēriens melnais balzams, kā tas tika izgudrots, kādi viltošanas mēģinājumi piedzīvoti un vēl citus interesantus faktus ekspresizstādē atklās Valmieras muzejs. Stāstu bagātinās vitrīnā izvietotās 19.–20.gadsimta balzama krūkas no muzeja krājuma. 

Rīgas kalēju amata meistars Ābrams Kunce 1752.gadā, vārot, tvaicējot un nostādinot, atrada īsto sastāvu trejdeviņu zālīšu receptūrai. Tā par brīnumdzērienu rakstīja laikrakstos 1762.gadā: “Noderīgs dažādos gadījumos pie drudža, vēdergraizēm, zobu un galvas sāpēm, locekļu apdedzinājumiem, apsaldējumiem un mežģījumiem, pie baltās un sarkanās rozes, audzēju, indīgu kodumu, baltās rijējuguns, roku un kāju lūzumiem, īpaši pie slēgtiem lūzumiem, durtiem un kapātiem ievainojumiem. Visbīstamākos savainojumus tas dziedē piecās, sešās dienās.” Balzamam piedēvēja brīnumainas īpašības dziedēt cilvēka ķermeni pēc principa, ja nelīdzēs, arī neskādēs. Rāte apstiprināja Ābrama Kunces likumīgās tiesības vienīgajam savu izgudrojumu ražot un pārdot.

Nosaukums “Rīgas balzams” pirmo reizi minēts 1790.gadā. 19.gadsimta beigās un 20.gadsimta sākumā pirmā recepte, kuras sastāvā bijis jābūt vismaz 24 komponentēm, vairs netika tik stingri ievērota. Mūsdienās populārais dzēriens “Rīgas Melnais balzams” top rūpnieciski ražots AS “Latvijas balzams”.

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
 Mob. tālr.:26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Orientēšanās un izziņas spēle “Vidzemes Olimpiskā centra sporta kods”

  16. februārī (2021) - 14. martā (2021) 
No 16.februāra līdz 14.martam Valmierā norisinās orientēšanās spēle “Vidzemes Olimpiskā centra kods”. Jautājumi pieejami QR kodu formātā vairākos kontrolpunktos pilsētvidē. Dalība spēlē ir bez maksas.
Spēle notiek četrās kārtās. Jautājumi ir par dažādiem sporta veidiem, kurus piedāvā Vidzemes Olimpiskais centrs. Tāpat izziņas daļā izcelti vadošo Valmieras sporta organizāciju un valmieriešu sasniegumi attiecīgajā sporta veidā.
 
Katra kārta un jautājumi ir atvērti sešas dienas, kurās dalībnieki individuāli vai ģimenes lokā aicināti iesaistīties spēlē un sev brīvi izvēlētā laikā un ātrumā veikt maršrutu. Katrā kārtā maršruta garums ir aptuveni 10–12km, ilgums apmēram trīs stundas.
 • 1.kārta 16.–21.02. (florbols);                                                                                                                
 • 2.kārta 23.–28.02. (basketbols);
 • 3.kārta 02.–07.03. (futbols);
 • 4.kārta 09.–14.03. (peldēšana).
Kontrolpunktu atrašanās vietas veido attiecīgā sporta veida kontūru kartē. Gan to apmeklējuma, gan jautājumu atbildēšanas secība ir dalībnieku ziņā. Dalībniekiem, kuri būs reģistrējušies visos kontrolpunktos, noskenējot QR kodus, katras kārtas noslēgumā būs iespēja tikt pie pārsteiguma balvas.
 
Kas nepieciešams?
 • viedierīce (uzlādēta, ar interneta pieslēgumu);
 • viedierīcē ieinstalēta lietotne QRENTEERING (pieejama bez maksas App store un Google play);
 • laikapstākļiem atbilstoši apavi un silts apģērbs;                                                                                   
 • ieteikums ņemt līdzi termosu ar siltu dzērienu :)
 Reģistrējoties spēlei, dalībnieki apliecina, ka:
 • ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus;
 • ievēros ceļu satiksmes noteikumus.
Spēlē aicināti piedalīties visi, kuri vēlas aktīvi pavadīt brīvo laiku, paplašināt zināšanas un pilnveidot vai atklāt savas orientēšanās prasmes.
 
Spēli organizē Vidzemes Olimpiskais centrs ar mērķi aicināt iedzīvotājus būt aktīviem un  stiprināt veselību, kustoties svaigā gaisā. Spēli atbalsta FBK “Valmiera”, VALMIERA GLASS VIA basketbola komanda, VALMIERA FC un Valmieras peldbaseins.
 
Plašāka informācija www.voc.lv, FB Event Vidzemes Olimpiskā centra sporta kods.
 
Informāciju sagatavoja:
Vidzemes Olimpiskais centrs
 
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ceļojums “Ar stāstiem kabatā”

  20. februārī (2021) - 31. martā (2021) 

Atzīmējot Starptautisko tūristu gidu dienu, Valmieras Tūrisma informācijas centrs piedāvā ikvienam individuāli vai savas mājsaimniecības ietvaros doties neparastā ceļojumā “Ar stāstiem kabatā”. Izvēloties kādu no diviem maršrutiem – “Mazā kabatiņa” pa Valmieru vai “Lielā kabata” pa Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadu – un apmeklējot noteiktus punktus dabā, ikviens varēs ielūkoties Valmieras gidu stāstu kabatās un saklausīt, iespējams, vēl nedzirdētus stāstus, kā arī atbildēt uz gidu uzdotajiem jautājumiem video fragmentu noslēgumā.

Kur Valmierā atrodas Pasaules miera egle, kādi īpaši vēstures notikumi saistīti ar Jērakalnu un kāpēc Gaujas krastos Valmierā aug papeles? Šos un daudzus citus interesantus stāstus par ievērojamām personām un notikumiem būs iespējams uzzināt,  dodoties maršrutā kājāmgājējiem “Mazā kabatiņa” (~14 km). Apļveida maršruts ved pa Valmieras pilsētu, ietverot 10 pieturpunktus, un to var veikt arī pa posmiem sev ērtākā laikā. Maršruta GPX failu iespējams lejupielādēt visit.valmiera.lv vai ŠEIT.

Savukārt stāstus par baronu iekoptiem parkiem, seniem pasta ceļiem, unikālu dabas svētvietu, muižkungu stādītām alejām un citus interesantus faktus būs iespējams uzzināt, dodoties maršrutā autobraucējiem “Lielā kabata” (~190km). Tas vīs līkločus pa Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadu, ietverot 11 pieturpunktus. Maršruta GPX failu iespējams lejupielādēt visit.valmiera.lv vai ŠEIT.

Ceļojumā “Ar stāstiem kabatā” būs iespējams doties no 20. februāra līdz 31.martam. Darba dienās drukātas maršrutu kartes varēs saņemt Valmieras Kultūras centra kasē, savukārt elektroniski tās būs iespēja skatīt un lejupielādēt visit.valmiera.lv. Ceļojuma laikā nepieciešams apmeklēt noteiktus pieturpunktus un, vadoties pēc GPS koordinātām, dabā atrast informatīvas norādes ar QR kodiem. Lai noklausītos Valmieras gidu sagatavotos īpašos video stāstus, nepieciešams noskenēt plāksnītē redzamo QR kodu savā viedtālrunī ar interneta pieslēgumu.

Aktīvākajiem dalībniekiem, kas būs apmeklējuši teju visus pieturpunktus kādā no izvēlētajiem maršrutiem, kā arī iesūtījuši savas atbildes uz video stāstos uzdotajiem jautājumiem, pēc nejaušības principa izlozē būs iespēja laimēt arī pārsteiguma balvas, ko sarūpējis Valmieras Tūrisma informācijas centrs. Atbildes uz jautājumiem līdz 1. aprīlim aicinām sūtīt uz e-pastu [email protected].

Lai pārgājieni vai pārbraucieni no punkta uz punktu būtu interesantāki, aicinām apmeklēt arī citus tuvumā esošos tūrisma piesaistes objektus, kas  minēti kā ieteikumi maršruta kartēs.

Apmeklējot pieturpunktus, aicinām ievērot drošības pasākumus, ieturēt distanci un nepulcēties ārpus savas mājsaimniecības.

 

Informāciju sagatavoja:
Baiba Misiņa
Valmieras Tūrisma informācijas centra
Tūrisma informācijas konsultante
Mob. tālr.: 25770028
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

"Cilpošanas" spēle par Kocēnu novadu - "Novadpētnieks CILPO"

  26. februārī (2021) - 28. martā (2021) 

2020. gada pavasarī veiksmīgi tika aizvadīts Kocēnu novada pašvaldības rīkotais konkurss "Novadpētniekam pa pēdām", kurā ikviens interesents tika aicināts pārbaudīt savas zināšanas par Kocēnu novadu. Turpinot iesāktās tradīcijas, radīta jauna spēle “Novadpētnieks CILPO”, kurā izmantoti iedzīvotāju vidū jau labi pazīstamie "cilpošanas" spēles principi.

2021. gadā Vidzemes plānošanas reģions un Vidzemes Uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Vidzemes pašvaldībām jau trešo reizi organizē Inovāciju nedēļu. Šoreiz Inovāciju nedēļas pasākumi norisināsies nedaudz atšķirīgā formātā – inovācijas piekritēji visas nedēļas garumā pulcēsies tiešsaistes pasākumos. Kocēnu novads spēli "Novadpētnieks CILPO" atklās tieši Vidzemes inovāciju nedēļas ietvaros. Šajā laikā, kad nav iespējams ceļot un satikties klātienē, Kocēnu novads izmanto inovatīvus, virtuālus rīkus, lai satiktos un ļautu gan novadniekiem, gan novada viesiem plašāk iepazīt Kocēnu novadu.

 “Novadpētnieks CILPO” ir aizraujoša spēle par un ap Kocēnu novadu - tā vērtībām, simboliem, interesantiem faktiem, personībām un īpašām vietām. Spēli veido 6 Cilpas, kuras savukārt veido ap 30 dažādi jautājumi, uzdevumi un stāsti. Tā ir pastaigu spēle, ~ 3 km garumā, kuru iespējams spēlēt no jebkuras vietas pasaulē, pat ja neatrodies Kocēnu novadā. Viss, kas vajadzīgs, ir telefons, aplikācija un pašu izvēlēts pastaigu maršruts. Vairāk par to, kas ir cilpošana un kā tā notiek, iespējams iepazīties www.cilpo.lv.

 Spēle “Novadpētnieks CILPO” tiks atklāta 26. februārī plkst. 10.00 Kocēnu novada Facebook kontā un tā norisināsies no 26. februāra līdz 28. martam. Naskākajiem un zinošākajiem cilpotājiem būs iespēja balvā iegūt CILPOTĀJU komplektu, kas sastāvēs no pārgājienos noderīgiem atribūtiem, kā arī Kocēnu novada suvenīriem un mājražotāju labumiem. Spēle būs pieejama vietnē www.cilpo.lv arī pēc 28. marta, bet pēc noteiktā spēles laika nebūs iespējams tikt pie iepriekš minētajām balvām.

 Spēlē piedalīties iespējams gan individuāli, gan savas mājsaimniecības ietvaros – veidojot komandu. Spēle notiek pastaigas formā, kur izmantojot viedtālruni, dalībnieki ik pēc 100 noietiem metriem saņem kārtējo jautājumu – uzdevumu.

 "Viens no šī projekta mērķiem, sadarbojoties ar aktīvā tūrisma centru "Eži", bija radīt interaktīvu, aizraujošu prāta spēli, kas kalpotu kā tūrisma piesaistes instruments un vēsturiska atmiņa par Kocēnu novadu. Līdztekus tā ir arī radoša un pielāgota ideja kā organizēt pasākumus attālināti, apvienojot kultūras, sporta un tūrisma nozares" stāsta spēles idejas līdzautore -  Kocēnu novada domes kultūras un starptautisko sakaru koordinatore Nora Urbāne.

Dalības maksa ir 5 EUR, plašāk par spēli uzzini www.cilpo.lv un spēles “Novadpētnieks CILPO” aktualitātēm seko arī Kocēnu novada Facebook kontā. Par Vidzemes inovāciju nedēļu plašāk uzzini apmeklējot vietni innovation.vidzeme.lv.

Informāciju sagatavoja:
Kristers Blūms
Kocēnu novada domes
Attīstības nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciālists
Mob.tel.: 27333921
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Šajā nedēļas nogalē Valmierā un apkārtējos novados (5.-7.marts)

  5. martā (2021) - 7. martā (2021) 
Ievērojot valstī noteiktos drošības nosacījumus, brīvdienās aicinām doties ceļojumā "Ar stāstiem kabatā", kā arī iesaistīties citās  aktivitātēs Valmierā un Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadā!
2021. gada 5. līdz 7. marts
MĀKSLA UN KULTŪRA
Valmieras muzeja Izstāžu nama logos (Bruņinieku iela 3, Valmiera) www.valmierasmuzejs.lv
Piektdien, sestdien, svētdien - Ekspresizstāde UZ JŪSU VESELĪBU (līdz 13.03.).
 
Valmieras Jauniešu centra VINDA pagalmā (Rīgas iela 42, Valmiera) www.vinda.valmiera.lv
Piektdien, sestdien, svētdien - Brīvdabas fotoizstāde ( līdz 13.03.).
 
Valmieras Intergrētajā bibliotēkā (Cēsu ielā 4, Valmiera) www.biblioteka.valmiera.lv
Piektdien, sestdien, svētdien - Gustava Filipsona gleznu izstāde GAISMAS MEKLĒTĀJS (līdz 08.04.).
 
IZZIŅAI UN VAĻASPRIEKAM
Valmierā un Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadā www.visit.valmiera.lv
Piektdien, sestdien, svētdien - Ceļojums AR STĀSTIEM KABATĀ (līdz 31.03.).
 
Beverīnas novadā www.beverinasnovads.lv
Piektdien, sestdien, svētdien - Digitālā akcija IEPAZĪSTI BEVERĪNAS NOVADU (līdz 14.03.).
 
Kocēnu novadā www.visit.koceni.lv
Piektdien, sestdien, svētdien - Cilpošanas spēle par Kocēnu novadu NOVADPĒTNIEKS CILPO. Dalības maksa 5 EUR.
 
SPORTS UN AKTĪVĀ ATPŪTA
Piektdien, sestdien, svētdien - Orientēšanās un izziņas spēle VIDZEMES OLIMPISKĀ CENTRA SPORTA KODS (līdz 14.03.).
 
ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Viesnīca NAKTSMĀJAS (Vaidavas iela 15, Valmiera) www.naktsmajas.lv
Piektdien, sestdien, svētdien - Lieliska atpūta diviem. Vairāk informācijas šeit.
 
Viesnīca WOLMAR (Tērbatas 16A, Valmiera) www.hotelwolmar.lv
Sestdien, svētdien, pirmdien - Laiskā nedēļas nogale ar kulmināciju 8. martā. Vairāk informācijas šeit.
 
Valmieras virtālā tūre (angļu valodā) pieejama šeit.
 
Topošajā Valmieras novadā www.visit.valmiera.lv
Aicinām doties dabā un apmeklēt dabas takas! Vairāk informācijas šeit.
 
 
 
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

ATCELTS! Vidzemes sieviešu koru festivāls

  5. martā (2021) 

 Valmierā norisināsies Vidzemes sieviešu koru festivāls.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Laiskā nedēļas nogale ar kulmināciju 8. martā

  6. martā (2021) - 8. martā (2021) 

Viesnīcas "Wolmar" īpašais piedāvājums laiskai nedēļas nogalei:

 • Viena nakts divvietīgā numurā
 • Uzkodu plate un Gin Lemonade kokteilis
 • Brokastis gultā
 • CENA: 84 EUR/2 personām
 • Pavasara ziedu buķete numurā no 10 EUR
 • Piedāvājums spēkā no 6. līdz 8. martam
Kopēt saiti
 

ATCELTS! Ainara Mielava jubilejas koncertprogramma “220 volti”

  6. martā (2021) 

Ainara Mielava jubilejas koncertprogramma “220 volti”. Valmieras Kultūras centrā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

ATCELTS! Vislatvijas vakara vadītāju šovs

  6. martā (2021) 

Vislatvijas vakara vadītāju šovs. Vecates pagasta kultūras namā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Atcelts! Valmieras Kultūras centra kamerkora “Kaķi” - 20 gadu jubilejas koncerts

  13. martā (2021) 

Valmieras Kultūras centra kamerkora “Kaķi” - 20 gadu jubilejas koncerts. Valmieras Kultūras centrā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

ATCELTS! Ziemas pavadīšanas svētki “Masļeņica”

  14. martā (2021) 

Ziemas pavadīšanas svētki “Masļeņica”. Pie Sedas Kultūras nama.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Skriešanas sacensības “Vaidava RUN 24/4”

  20. martā (2021) 

Skriešanas sacensības “Vaidava RUN 24/4”. Vaidavas pagastā.

Kopēt saiti
 

ATCELTS! Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš “Gardu muti”

  20. martā (2021) 

Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš “Gardu muti”. Valmiermuižas parkā. 

Kopēt saiti
 

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts atceres pasākums

  25. martā (2021) 

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts atceres pasākums. Pie dzelzceļa stacijas “Valmiera”.

Kopēt saiti
 

ATCELTS! Vidējās paaudzes deju kolektīva “Pastalnieki” 40 gadu jubilejas koncerts

  27. martā (2021) 

Vidējās paaudzes deju kolektīva “Pastalnieki” 40 gadu jubilejas koncerts. Valmieras Kultūras centrā.

Kopēt saiti
 

Mākslas dienas “Kustība”

  1. aprīlī (2021) - 30. aprīlī (2021) 

Valmieras mākslas dienas “KUSTĪBA” norisināsies no 1. līdz 30.aprīlim. Jau tradicionāli mākslas dienu laikā, gan valmierieši, gan Valmieras viesi tiks priecēti ar daudzveidīgu programmu - gleznojumiem pilsētvidē, izrādēm, izstādēm, filmām, lekcijām un ikgadējo Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivālu.

Plašāka informācija būs pieejama, tuvojoties pasākumam.

Kopēt saiti
 

Tirdziņš un Lieldienu svētku pasākums “Kocēnu Pavasaris”

  4. aprīlī (2021) 

Tirdziņš un Lieldienu svētku pasākums “Kocēnu Pavasaris”. Kocēnos.

Kopēt saiti
 

Jurim Neikenam 195. Koru koncerts

  9. aprīlī (2021) 

Jurim Neikenam 195. Koru koncerts. Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos.

Kopēt saiti
 

Jauniešu kora “Skan” 20 gadu jubilejas koncerts

  17. aprīlī (2021) 

Jauniešu kora “Skan” 20 gadu jubilejas koncerts. Valmieras Kultūras centrā.

Kopēt saiti
 

Valmieras Restorānu nedēļa

  17. aprīlī (2021) - 24. aprīlī (2021) 

Valmierā norisināsies gardēžu iecienītā Valmieras Restorānu nedēļa, kuras laikā ikvienam apmeklētājam būs iespēja piedzīvot īstu gastronomisku baudījumu, pavasarīgu garšu izpildījumā. 

Kopēt saiti
 

XIII Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivāls “…un es iešu un iešu”

  23. aprīlī (2021) - 24. aprīlī (2021) 

XIII Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivāls “…un es iešu un iešu”. Valmieras Drāmas teātrī un Valmieras Viestura vidusskolā.

Kopēt saiti
 

Māra Čaklā jubilejas koncerts “Atkal, atkal ir debesis pušu”

  25. aprīlī (2021) 

Māra Čaklā jubilejas koncerts “Atkal, atkal ir debesis pušu”. Valmieras Kultūras centrā.


“Atkal, atkal ir debesis pušu”, tā iesākas slavenās izrādes “Lilioms” fināla dziesma, kurai tekstu tālajā 1971. gadā uzrakstīja dzejnieks Māris Čaklais, bet mūziku sakomponēja Imants Kalniņš. Dzejnieka ciešā mijiedarbība ar šo komponistu radījusi izcilas un latviešu kultūrā paliekošas vērtības: “Lilioma” dziesma kļuvusi ka sava veida kultūras himnu, kuru Latvijas kopkoris izpilda katros Dziesmu un deju svētkos. Dziesmas no filmas “Četri balti krekli” sava laicīgā teksta un melodiskuma dēļ joprojām ir aktuālas latviešu mūzikas repertuārā.
Šogad dzejnieks svinētu 80. dzimšanas dienu.
Par godu izcilā dzejnieka lielajai jubilejai visā Latvijā izskanēs koncerti “Atkal, atkal ir debesis pušu”.
M. Čaklā dzeju izcilā komponista Imanta Kalniņa un Ērika Ķiģeļa ieaustajā mūzikā izdziedās Marts Kristiāns Kalniņš, Olga Rajecka, Antra Stafecka, Dainis Skutelis un Jānis Buķelis, Mūziķu pavadošais sastāvs – Jānis Kalniņš, Jānis Miltiņš, Jānis Rubiks, Gidons Grinbergs un koncerta muzikālais vadītājs Emīls Zilberts. Ka arī samtainās balss īpašnieks, aktieris Mārtiņš Vilsons, kurš koncerta apmeklētājiem ļaus aizplūst M. Čaklā liriskajā dzejas pasaulē.
Koncertā izskanēs zināmas un tautā iemīļotas dziesmas “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Pomerančo vainadziņš”, Saldus saule”, “Akāciju palags”, “Pilsētā, kura piedzimst vējš” , “Es esmu bagāts” u.c. Koncerts 2 daļās.
Pasākumu organizē biedrība “Latvijai”.
Pasākums var tikt filmēts un fotografēts. Materiāli var tikt izmantoti pasākuma rīkotāja publicitātes vajadzībām.
Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja bez maksas.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Latvijas Valsts Mežu kalnu divriteņu maratons 2021. I posms. Cēsis – Valmiera

  25. aprīlī (2021) 
Kopēt saiti
 

Velo un kino festivāls “Kino Pedālis”

  30. aprīlī (2021) - 1. maijā (2021) 

 Valmieras novadā norisināsies velo un kino festivāls “Kino Pedālis”, piedāvājot gan aizraujošas īsfilmu programmas īpaši iekārtotos kinoteātros, bērnu programmu, kā arī velo braucienus trīs dažādos maršrutos: Ģimeņu pedālis (ap 15 km), Puspedālis (ap 25 km), Dižpedālis (ap 55 km).

Kopēt saiti
 

Rūjienas 101.dzimšanas dienas pasākums

  30. aprīlī (2021) 

Rūjienas 101.dzimšanas dienas pasākums. Rūjienas Kultūras namā

Kopēt saiti
 

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanai veltīti pasākumi

  4. maijā (2021) 

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanai veltīti pasākumi. Valmieras novadā.

Kopēt saiti
 

Baltā galdauta svētki. Apvienības “Nepāriet” koncerts ar Imanta Kalniņa mūziku

  4. maijā (2021) 

Baltā galdauta svētki. Apvienības “Nepāriet” koncerts ar Imanta Kalniņa mūziku. Kocēnos.

Kopēt saiti
 

Svētku koncerts “Roks. Brīvība. Mīlestība”

  4. maijā (2021) 

Svētku koncerts “Roks. Brīvība. Mīlestība”. Valmierā.

Kopēt saiti
 

Laivu pārgājiens “Laivu maršs” pa Abula upi

  9. maijā (2021) 

Laivu pārgājiens “Laivu maršs” pa Abula upi. No Trikātas līdz Brenguļiem.

Kopēt saiti
 

Ūsiņdienas svinības

  9. maijā (2021) 

Ūsiņdienas svinības. Valmiermuižas stallī.

Kopēt saiti
 

Vidzemes Uzņēmēju dienas 2021

  14. maijā (2021) - 15. maijā (2021) 

Vidzemes Uzņēmēju dienas 2021. Valmierā laukumā pie Valmieras kultūras centra

Kopēt saiti
 

Muzeju nakts pasākumi

  15. maijā (2021) 

Muzeju nakts pasākumi. Valmieras novadā.

Kopēt saiti
 

Burtnieku sporta spēles

  15. maijā (2021) 

Burtnieku sporta spēles. Vecates pagasta sporta laukumā.

Kopēt saiti
 

Gaujas Plostnieku svētki

  15. maijā (2021) 

Gaujas Plostnieku svētki. Gaujmalā, Strenčos.

Kopēt saiti
 

Koncerts “Lielais blieziens”

  15. maijā (2021) 16:30 

15.maijā Valmierā, Dīvaliņu pļavās, norisināsies viens no pavasara grandiozākajiem pasākumiem – lielkoncerts “Lielais Blieziens Valmierā 2021”, kurā piedalīsies septiņi populāri latviešu mākslinieki: “Pērkons”, “Credo”, “Tranzīts”, “Z-Scars”, “Bermudu divstūris”, Ivo Fomins un Katō.

Mūziķu priekšnesumu starplaikos par izklaidi gādās pazīstamais, enerģiskais un atraktīvais DJ Roberts Lejasmeijers.

Koncertā kaut ko interesantu atradīs dažādas paaudzes un atšķirīgu mūzikas stilu piekritēji. Tas tematiski veidots trīs daļās. Pirmajā leģendārā grupa “Pērkons” priecēs ar lielākajiem hitiem, arī “Credo” repertuārā būs gan vecās, labās dziesmas un arī nesen tapuši skaņdarbi. Ivo Fomins pārsteigs ar dziesmām no nesen klajā nākušā albuma.

Otrajā daļā skatītājus uzrunās grupa “Z-Scars”, kas jau kļuvusi par stabilu vērtību uz latviešu mūzikas skatuves, apliecinot to arī ar jauniem video un vairāk nekā 500 koncertiem. Mūzikas apvienība “Tranzīts” aicinās ļauties deju ritmiem tiem, kuriem tuvas deviņdesmito gadu sajūtas.

Cita stila piekritējus trešajā daļā priecēs humoristiskā repa grupa “Bermudu Divstūris”, bet daudzi varēs iepazīt jauno un talantīgo mākslinieci, hita “Es gāju par tālu” izpildītāju Katō, jau kļuvusi par īstu “Youtube” zvaigzni.

Tieši pusnaktī pasākuma norises vietā paredzēts grandiozs salūts un, kā norāda koncerta rīkotāji, Vidzemes pusē šis varētu būt viens no jaudīgākajiem vasaras pasākumiem, tāpēc lielkoncerta sauklis ir “Tev tur ir jābūt!”

Dīvaliņu pļavas atrodas netālu no Valmieras centra, un tā jau kļuvusi par ļoti populāru Valmieras koncertvietu.

Ieeja pasākumā – 15. maijā no plkst.16.30; koncerts plānots līdz plkst.5.00 no rīta 16. maijā.

Koncerta norises vietā būs pieejami atspirdzinoši dzērieni, ēdieni un dažādas uzkodas.

Biļetes uz lielkoncertu “Lielais Blieziens Valmierā” jau var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā  www.bilesuparadize.lv.

Rīkotāji grupu fanus iepriecina, iepriekšpārdošanā piedāvājot biļetes par īpaši izdevīgu cenu – 10 eiro. Pasākumā dienā, pērkot uz vietas, biļetes maksās 15 eiro. 1. un 2. grupas invalīdiem, bērniem līdz desmit gadu vecumam, kā arī visiem, kuriem koncerta dienā ir dzimšanas vai vārda diena, uzrādot dokumentus, jauka dāvana – bezmaksas ieeja.

Svarīgi atzīmēt, ka 2020. gadā iegādātās biļetes uz lielkoncertu, kas tika atcelts ārkārtējās situācijas dēļ, būs derīgas arī 2021. gada 15. maijā. 

Pasākums top ar Valmieras pilsētas domes atbalstu.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Vidzemes deju svētki

  22. maijā (2021) 

Vidzemes deju svētki. Vidzemes Olimpiskā centra futbola stadionā.

Kopēt saiti
 

Valmieras apriņķa dziesmu un deju svētki

  29. maijā (2021) 

Valmieras apriņķa dziesmu un deju svētki. Valmieras estrādē.

Kopēt saiti
 

Ģimenes sporta diena “Auto-Moto-Velo”

  29. maijā (2021) 

Ģimenes sporta diena “Auto-Moto-Velo”. Mūrmuižā.

Kopēt saiti
 

Burtnieka ezera svētki

  29. maijā (2021) 

Burtnieka ezera svētki. Pie Burtnieku centra laivu kanāla.

Kopēt saiti
 

Rūjienas saldējuma svētki

  29. maijā (2021) 

Rūjienas saldējuma svētki. Rūjienā.

Kopēt saiti
 

Bērnu svētki kopā ar horeogrāfu Agri Daņiļeviču

  30. maijā (2021) 

Bērnu svētki kopā ar horeogrāfu Agri Daņiļeviču. Pie Sedas Kultūras nama.

Kopēt saiti
 

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas projekta “Radi rotājot” pasākums

  1. jūnijā (2021) 

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas projekta “Radi rotājot” pasākums. Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”.

Kopēt saiti
 

Pasaules 13.čempionāta florbolā sievietēm kvalifikācijas turnīrs

  1. jūnijā (2021) - 5. jūnijā (2021) 

Pasaules 13.čempionāta florbolā sievietēm kvalifikācijas turnīrs. Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Kopēt saiti
 

Eiropas kausa sacensības BMX riteņbraukšanā

  4. jūnijā (2021) - 6. jūnijā (2021) 

Eiropas kausa sacensības BMX riteņbraukšanā. Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera”.

Kopēt saiti
 

Beverīnas Dziesmu un deju svētki

  5. jūnijā (2021) 

Beverīnas Dziesmu un deju svētki. Trikātas pilskalnā.

Kopēt saiti
 

Baznīcu nakts koncerts sveču gaismā ar kamerkori “Vidus”

  5. jūnijā (2021) 

Baznīcu nakts koncerts sveču gaismā ar kamerkori “Vidus”. Piksāru baznīcā.

Kopēt saiti
 

Grupas “Menuets” koncerts

  11. jūnijā (2021) 

Grupas “Menuets” koncerts. Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos.

Kopēt saiti
 

Etnofestivāls “Sviests” un tirdziņš “Gardu muti”

  12. jūnijā (2021) 

Etnofestivāls “Sviests” un tirdziņš “Gardu muti”. Valmiermuižas parkā.

Kopēt saiti
 

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts atceres pasākums

  14. jūnijā (2021) 

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts atceres pasākums. Pie dzelzceļa stacijas “Valmiera”.

Kopēt saiti
 

Deju kolektīva “Dzieti” 10 gadu jubilejas koncerts un vasaras saulgriežu pasākums

  19. jūnijā (2021) 

Deju kolektīva “Dzieti” 10 gadu jubilejas koncerts un vasaras saulgriežu pasākums. Brenguļos.

Kopēt saiti
 

Vasaras saulgrieži kopā ar folkgrupu “Iļģi”

  20. jūnijā (2021) 

Vasaras saulgrieži kopā ar folkgrupu “Iļģi”. Jērcēnmuižas parkā.

Kopēt saiti
 

Jāņu ielīgošanas pasākumi

  21. jūnijā (2021) - 24. jūnijā (2021) 

Jāņu ielīgošanas pasākumi. Valmieras novadā.

Kopēt saiti
 

Tautas muzikantu Saulgriežu saiets Vidzemē

  22. jūnijā (2021) 

Tautas muzikantu Saulgriežu saiets Vidzemē. Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos.

Kopēt saiti
 

Latvijas čempionāts vieglatlētikā

  26. jūnijā (2021) - 27. jūnijā (2021) 

Latvijas čempionāts vieglatlētikā. Jāņa Daliņa stadionā.

Kopēt saiti
 

Pasaules koklētāju nometne

  2. jūlijā (2021) - 4. jūlijā (2021) 

Pasaules koklētāju nometne. Dikļu un Zilākalna pagastā.

Kopēt saiti
 

Sacensības “Baltic Cup windsurfing 2021” un “Burtnieka SUP festivāls 2021”

  3. jūlijā (2021) - 4. jūlijā (2021) 

Sacensības “Baltic Cup windsurfing 2021” un “Burtnieka SUP festivāls 2021”. Burtnieku centra laivu kanālā.

Kopēt saiti
 

Skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram”

  3. jūlijā (2021) 

Skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram”. Vaidavas pagastā.

Kopēt saiti
 

Tautas mūzikas festivāls “Aure”

  3. jūlijā (2021) 

Tautas mūzikas festivāls “Aure”. Rūjienas estrādē.

Kopēt saiti
 

Vaidavas triatlon

  4. jūlijā (2021) 

Vaidavas triatlons. Vaidavas pagastā.

Kopēt saiti
 

Svētku pasākumi “Dikļiem 585!”

  5. jūlijā (2021) - 11. jūlijā (2021) 

Svētku pasākumi “Dikļiem 585!”. Dikļos.

Kopēt saiti
 

Grupas “bet bet” 30 gadu jubilejas koncerts

  9. jūlijā (2021) 

Grupas “bet bet” 30 gadu jubilejas koncerts. Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos.

Kopēt saiti
 

Livonijas Indriķa diena

  11. jūlijā (2021) 

Livonijas Indriķa diena. Rubenē.

Kopēt saiti
 

Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki “Ērenpreisam 130”

  15. jūlijā (2021) - 18. jūlijā (2021) 
Kopēt saiti
 

Leģendu satikšanās koncerts ar grupu “Līvi”, “Pērkons” un “Dzelzs vilks”

  17. jūlijā (2021) 

Leģendu satikšanās koncerts ar grupu “Līvi”, “Pērkons” un “Dzelzs vilks”. Gaujmalā, Strenčos.

Kopēt saiti
 

Nakts koncerts Rubenes baznīcā

  22. jūlijā (2021) 
Kopēt saiti
 

Naukšēnu svētki

  22. jūlijā (2021) - 25. jūlijā (2021) 

Naukšēnu svētki. Naukšēnu pagastā. 

Kopēt saiti
 

Valmieras pilsētas svētki

  23. jūlijā (2021) - 25. jūlijā (2021) 

No 23.līdz 25. jūlijam Valmiera svinēs savu 738. dzimšanas dienu. Būs svētku koncerti ikvienai gaumei, sportiskas, radošas, un izzinošas nodarbes gan maziem, gan lieliem svētku apmeklētājiem, kā arī tradicionālais amatnieku un mājražotāju tirdziņš.

Kopēt saiti
 

“Ghetto basket” posms

  24. jūlijā (2021) 

“Ghetto basket” posms. Valmierā.

Kopēt saiti
 

Rūjienas pilsētas svētki

  29. jūlijā (2021) - 1. augustā (2021) 
Kopēt saiti
 

Florbola turnīrs “Vaidavas kauss”

  31. jūlijā (2021) - 1. augustā (2021) 

Florbola turnīrs “Vaidavas kauss”. Rubenē.

Kopēt saiti
 

Vaidavas SUP fests

  31. jūlijā (2021) - 1. augustā (2021) 

Vaidavas SUP fests. Vaidavas ezerā.

Kopēt saiti
 

Valmieras vasaras teātra festivāls

  6. augustā (2021) - 8. augustā (2021) 

Valmieras vasaras teātra festivāls. Valmierā.

Kopēt saiti
 

Bērnu un jauniešu deju uzvedums ar Agra Daņiļeviča horeogrāfiju

  7. augustā (2021) 

Bērnu un jauniešu deju uzvedums ar Agra Daņiļeviča horeogrāfiju. Piedalās deju skola “Dzirnas” un grupa “Autobuss debesīs”. Burtnieku pagasta estrādē.

Kopēt saiti
 

Ķēniņa Tālivalža svētki

  7. augustā (2021) - 7. augustā (2022) 

Ķēniņa Tālivalža svētki. Trikātā.

Kopēt saiti
 

Teātra svētki

  7. augustā (2021) 

Teātra svētki. Dikļos.

Kopēt saiti
 

Prezidenta balva vieglatlētikā

  13. augustā (2021) - 14. augustā (2021) 

Prezidenta balva vieglatlētikā. Jāņa Daliņa stadionā.

Kopēt saiti
 

Režisoram Uģim Brikmanim veltīts koncerts “Augusta debesīs”

  14. augustā (2021) 

Režisoram Uģim Brikmanim veltīts koncerts “Augusta debesīs”. Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos.

Kopēt saiti
 

Koncerts “Vaidavas ezers rietā”

  20. augustā (2021) 

Koncerts “Vaidavas ezers rietā”. Vaidavas ezerā.

Kopēt saiti
 

Rokfestivāls “Vērte”

  21. augustā (2021) 

Rokfestivāls “Vērte”. Rūjienas estrādē.

Kopēt saiti
 

Jauniešu basketbola turnīrs “Valmiera Summer Cup 2021”

  23. augustā (2021) - 28. augustā (2021) 

Jauniešu basketbola turnīrs “Valmiera Summer Cup 2021”. Vidzemes Olimpiskajā centrā un Valmieras 5.vidusskolā.

Kopēt saiti
 

V Tomātu svētki un sporta diena “Atvadas vasarai”

  28. augustā (2021) 

V Tomātu svētki un sporta diena “Atvadas vasarai”. Brenguļos.

Kopēt saiti
 

Zirgu jāšanas sporta sacensības “Kocēnu kauss konkūrā”

  28. augustā (2021) - 29. augustā (2021) 

Zirgu jāšanas sporta sacensības “Kocēnu kauss konkūrā”. Kocēnos.

Kopēt saiti
 

Zinību dienas pasākumi #PirmaisValmierā

  1. septembrī (2021) 

Zinību dienas pasākumi #PirmaisValmierā. Valmierā.

Kopēt saiti
 

Kokmuižas svētki

  3. septembrī (2021) - 4. septembrī (2021) 

Kokmuižas svētki. Kocēnos.

Kopēt saiti
 

Sporta spēles jauniešiem ar īpašām vajadzībām “Mēs varam”

  11. septembrī (2021) - 12. septembrī (2021) 

Sporta spēles jauniešiem ar īpašām vajadzībām “Mēs varam”. Jāņa Daliņa stadionā.

Kopēt saiti
 

Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās

  12. septembrī (2021) 

Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās. Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Dzejas dienām veltīti pasākumi Valmierā

  16. septembrī (2021) 
Kopēt saiti
 

Miķeļdienas svinības un tirdziņš “Gardu muti”

  18. septembrī (2021) 

Miķeļdienas svinības un tirdziņš “Gardu muti”. Valmiermuižas parkā.

Kopēt saiti
 

Valmieras maratons

  19. septembrī (2021) 
Kopēt saiti
 

Baltu vienības dienas pasākumi

  22. septembrī (2021) 

Baltu vienības dienas pasākumi. Pekas un Trikātas pilskalnā.

Kopēt saiti
 

Eiropas sporta nedēļa

  23. septembrī (2021) - 30. septembrī (2021) 

Eiropas sporta nedēļa. Valmierā.

Kopēt saiti
 

Skrējiensoļojums “Rīga - Valmiera”

  24. septembrī (2021) 

Skrējiensoļojums “Rīga - Valmiera”. Finišs pie Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas.

Kopēt saiti
 

Nakts rogainings

  24. septembrī (2021) 

Nakts rogainings. Valmierā.

Kopēt saiti
 

TREKTOURS Gaujas pārgājiens

  2. oktobrī (2021) 

TrekTours – Baltijas valstīs lielākais kājāmgājēju pārgājienu organizators 2.oktobrī aicina doties Gaujas pārgājienā. Starts un finišs no Jāņa Daliņa stadiona Valmierā.

Kopēt saiti
 

Rūjienas Kultūras nama 100 gadu jubilejas koncerts

  8. oktobrī (2021) 

Rūjienas Kultūras nama 100 gadu jubilejas koncerts. Rūjienas Kultūras centrā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Simjūda gadatirgus

  9. oktobrī (2021) 

Simjūda gadatirgus. Valmieras Rātslaukumā un vecpilsētā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rokopera “Mauglis”

  16. oktobrī (2021) 

Rokopera "Mauglis" ir viens no zināmākajiem dzejnieka U.Bērziņa un komponista M.Brauna kopdarbiem, kas savu pirmiestudējumu piedzīvoja 1982. gadā Jaunatnes teātrī. 2020. gadā top jauns iestudējums režisora Jāņa Mūrnieka, horeogrāfu Sanitas Misikas (Latvija), Alekseja Anisenas (Baltkrievija) un producenta Jura Millera vadībā. Tajā piedalīsies Igors Siliņš, Kārlis Tols, Dace Makovska, Jānis Jarāns, Elīna Bojarkina, Edgars Lipors, Artūrs Biķernieks, u.c. aktieri un dziedātāji, kā arī aptuveni 50 TDA "Dzintariņš" dejotāji.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Deju koncerts “Mēs 3, Jūs 3”

  23. oktobrī (2021) 

Deju koncerts “Mēs 3, Jūs 3”. Valmieras Kultūras centrā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras Restorānu nedēļa

  23. oktobrī (2021) - 30. oktobrī (2021) 

Valmierā norisināsies gardēžu iecienītā Valmieras Restorānu nedēļa, kuras laikā ikvienam apmeklētājam būs iespēja piedzīvot īstu gastronomisku baudījumu, pavasarīgu garšu izpildījumā.

Kopēt saiti