Pasākumi

 

Izstāde “Īslande”

  5. janvārī (2019) - 29. martā (2019) 

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2019.gada 29.martam iespējams aplūkot izstādi “Īslande”. 

Īslande - mēness plašie līdzenumi, pārdabiskās krāsas, neseno izvirdumu pēdas, dusošie ledus monumenti, kurus modināt cenšas skaļie Atlantijas okeāna ūdeņi. Tā ir daba, kas neatstās nevienu vienaldzīgu. Spontānā aizraušanās un unikālā pieredze - to nav iespējams atrast kādā citā Eiropas vietā.
Piedzīvo Īslandi caur mūžīgu veidolu, elpu aizraujošu dabas pieskārienu un modernu dizainu. SmArts.studio piedāvā savu skatu uz Īslandi, apvienojot tās apvāršņus ar apģērbiem no dizaineres Baibas Ladigas. Apvienotais projekts piedāvā ne tikai atklāt apbrīnojamo šis zemes dabu, bet arī to, kā tā var tikt ietverta modes pasaulē. Un, protams, šim uzdevumam bija neiespējami atrast vēl oriģinālākus apģērbus, kā Baibas Ladigas konceptuālo modes dizainu. 
SmArts.studio - divi cilvēki, kas dala kopīgu kaislību fotografēt, kaislību, kas kopumā ir pilnveidojusies 15 gadus, lēnām augot no nejaušu skaistu dabas skatu iemūžināšanas, tiecoties uz kaut ko lielāku, iespadīgāku, lai spētu sevi izpaust. Cilvēkiem, kas redz pasauli kā mēs, nav nepieciešams sarunāties - tikai fotografēt. Fotografēt, lai paustu savu attieksmi, sapņus un vīziju.
Baiba Ladiga – Kobayashi (brand Baiba Ladiga) ir koncepta dizainere no Rīgas, Latvijas. Viņa ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju 2004. gadā. Piecus gadus strādājusi par modes dizaina pasniedzēju Šanghajā, kā arī darbojusies kā ārštata dizainere, stilizējot un ilustrējot dažādus projektus. Pirms trim gadiem tika dibināts "ready-to-wear" zīmols: "Baiba Ladiga". Iedvesmojoties no arhitekūras un minimālisma, apģērbos pārsvarā dominē melnā un baltā krāsa. Apģērbi tiek radīti no tādiem dabīgiem materiāliem, kā vilna, lins un kokvilna. Zīmols koncentrējas uz izturīgu apģērbu radīšanu, kuru veidošanā netiktu piesārņota vide, tiktu izmantoti pārstrādāti un pārstrādājami materiāli. Šobrīd Baibas Ladigas modes kolekcijas tiek pārdotas Eiropas Savienībā un Japānā, un viņas avangardiskos apģērbus nēsā tāda stila ikona, kā Lily Gatins.
 
 
Papildus informācija:
Karlīne Cercina
mob.26169449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes darbu izstāde “Zelta laipa”

  25. janvārī (2019) 16:00 - 23. februārī (2019) 

Valmieras muzeja Izstāžu namā no 25.janvāra līdz 23.februārim apskatāma tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes darbu izstāde “Zelta laipa”. Izstādes atklāšana 25.janvārī plkst.16.00.

Skatītāji varēs apskatīt dažādos laikos tapušus monumentālus gobelēnus, būs arī pārsteigumi. Izstādes nosaukumam mākslinieci iedvesmojis darbs, kas pašlaik ir Latvijas vēstniecībā Ukrainā. Trauslā, smalkā saprašanās laipa starp cilvēkiem ir aktuāla tēma mūsdienās.

Absolvējot Latvijas Mākslas akadēmiju, vecāki Ivetai uzdāvināja Valmieras meistara Krieviņa veidotas stelles. Uzstādot tās, meistars atzinis, ka šīs stelles ir labākās viņa mūžā. To apliecina 30 gadu darba pieredze – tajās austi visi mākslinieces gobelēni.

“Par savu galveno darbības virzienu mākslā uzskatu tieši gobelēnu aušanu. Man patīk radīt liela izmēra darbus. Tāpat kā lielos kokos ieskrienas lieli vēji, arī lielos darbos ienākas lielas domas. Kompozīcijas izveidojumā pielietoju lielu laukumu attiecības. Darbus būvēju uz krāsu kontrasta principa. Man patīk sulīgums dzīvē un mākslā,” stāsta Iveta Vecenāne.

Mākslas zinātniece Anita Vanaga teikusi: “Gobelēna brīvība dzimst no metu un velku struktūras, ko piepilda mākslinieka sapņu un vēlmju zieds. Tieši krāsas izjūta ir tā, kas kādā brīdī Ivetai ļauj sasniegt apbrīnojamu virtuozitātes līmeni, kad aušana sāk apsteigt iepriekšējo nodomu un atļaujas ignorēt zīmējumu. Pavedieni paši sāk rosināt formu, un tad parādās negaidītas izredzes. Ivetas darbus kāds cits meistars noaust nespētu, jo radošums ir vajadzīgs katrā posmā. Jo lielāka ticība sev un procesam, jo labāk sanāk. No bērnības Iveta jūt vienotību ar dabu, kas plešas lielumā, sazarojas veidolos un uzplaukst pilnesībā. Tās mistiskā svētdarbība uzliesmo brīžos, kad māksliniece atvasina tēlus no dabas un ieauž tos gobelēnos vai ieglezno zīdos. Debesis, ezers, kalns, koks, akmens, vējš, zieds, putns, zeme... Aiz vispārinātiem jēdzieniem Iveta paslēpj veselu rēķinu precīzu vārdu, izjūtu un zemtekstu ar daudzām nozīmēm. Maģiskajās formulās būtiska ir atkārtošana, vārdošana, rīmēšana. Līdzīgi notiek Ivetas tekstilā, kur viņa atkal un atkal atgriežas pie iemīļotiem tēliem, ikreiz pārdzīvojot tos ar iztēles spēku un radot arvien jaunu ritmu, jaunu krāsainību, jaunu pasauli. Viņa idealizē dabu, pretī liekot nevis spoguļattēla atbilstību, bet gan spēju izteikt dabas enerģētisko potenciālu cilvēciskā mērogā. Ivetas tekstilam ir raksturīgs paralēlisms, tas pats, kas latviešu tautasdziesmās dēlus saista ar ozoliem, bet meitas – ar liepām. To nosaka psiholoģija. Transformācijas tekstila kompozīcijās izraisa tas, kas risinās mākslinieces dvēselē, un dabas elementos mēs sadzirdam viņas dvēseles atbalsi. Ivetas Vecenānes mākslas tēlainība ar lielziedu, augu, ainavas motīviem, kas rodas no dabas vērojuma, un tieksme uz vizuālā teksta blīvumu formu ģeometrizācijā vai krāslaukumu brīvajā kārtojumā ierosina transcendentālas domas un intīmas noskaņas arī. Gobelēnu savienība ar reālām sienām veido dzīves telpas oderi. Šī telpa ar drošības, stabilitātes un siltuma sajūtu darbojas kā neizsīkstošas kustības un atjaunošanās avots.”

Šī ir mākslinieces otrā darbu izstāde Valmieras muzejā, pirmā satikšanās ar skatītājiem notika 1980.gadu vidū.

Iveta Vecenāne absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu, ieguvusi mākslas maģistra grādu. Personālizstādes bijušas Latvijā un ārvalstīs, piedalījusies arī grupu izstādēs Igaunijā, ASV, Lietuvā, Čehijā, Somijā, Krievijā, Luksemburgā, Itālijā, Austrālijā, Uzbekistānā, Ukrainā, Zviedrijā, Vācijā un Ķīnā.

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Stikla mākslas izstāde “Cilvēks”

  25. janvārī (2019) 16:00 - 23. februārī (2019) 

 

Valmieras muzeja Izstāžu namā 25.janvārī plkst.16.00 tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju laikmetīgās stikla mākslas izstāde “Cilvēks”.

Mākslinieki aicina padomāt par cilvēka lomu pasaules ekosistēmā. “Cilvēks ir norobežojies no dabiskās vides, iekļaujot sevi sistēmu, tehnoloģiju, stereotipu un pieņē­mumu vidē. Tā kalpo kā orientieris ikdienas dzīvē, jo klasifikācija palīdz cilvēkiem noteikt savu nostāju un pamatot argumentāciju. Savā mūžā uzkrājam pieredzi un ierakstām atmiņā milzīgu informācijas daudzumu par noteiktām lietu pazīmēm. Mēs sevi apzināmies caur savām domām, caur tām arī veidojam savu apkārtējās vides interpretāciju. Katram cilvēkam piemīt savs realitātes redzējums un rīcības skaidrojums. Bieži vien tieši šis faktors padara apkārtējo uzvedību un viedokli mums nesaprotamu,” stāsta mākslinieki.
 
Izstādē būs skatāmas jaunākās tendences stikla mākslā, ļaujot novērtēt topošo mākslinieku veikumu pēdējā gada laikā. Izstādē piedalīsies Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas apakšnozares bakalaura un maģistrantūras programmu studenti, kā arī pasniedzēji I.Audere, I.Dūdiņa, A.Gedule, V.Groza, I.Ēmane, S.Utāne.
 
Izstāde tiek rīkota Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades jubilejas gadā, apliecinot stikla mākslas izglītības augsto līmeni un demonstrējot šīs mākslas nozares attīstības virzienus.
Šis gads ir īpašs arī Valmieras muzejam – ar izstādēm un norisēm tiks atzīmēta muzeja 60.gadskārta.
Izstāde “Cilvēks” būs apskatāma līdz 23.februārim. Laipni aicināti visi interesenti!
 
Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Lielākie pasākumi Valmierā un apkārtējos novados 2019.gada februārī

  1. februārī (2019) - 28. februārī (2019) 

Februārī  aicinām  baudīt  koncertus, svētkus, sarīkojumus,  kā arī apmeklēt dažādus  izziņas un sporta  pasākumus Valmierā un Kocēnu, Burtnieku, Beverīnas novados!

 Bukleta elektroniskā versija šeit  

KONCERTI, SVĒTKI, SARĪKOJUMI

 

 

 

 
 
 
02.02. 11:00 Leļļu teātra izrāde “Kas zaķīti pasargāja?”. Biļešu cena: 1 EUR. Matīšu pamatskolas zālē.
02.02. 18:00 Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncerts. Biļešu cena: 25 EUR (koncerts ar uzkodām) vai 70 EUR (koncerts ar uzkodām un 3 kārtu vakariņām, pieskaņotiem vīniem). Dikļu pilī.
02.02. 18:00 Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Džentlmenis ar pannu”. Ieeja bez maksas. Trikātas Kultūras namā. ATCELTS!
04.02. 13:00 Muzikāls koncertuzvedums “Vilkam tāda dvēselīt`”. Biļešu cena: 7 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
09.02. 14:00 Senioru dāmu sadancošanās pasākums “Puteņu valsis”. Ieeja bez maksas. Trikātas Kultūras namā.
09.02. 15:00 Dziesmu, dzejas un sarunu pasākums “...Mīlestība dzejā”. Tikšanās ar dzejnieci Annu Buili. Piedalās: trio “Kas ar mani”, jauktais koris “Vaidava” un citi. Ieeja bez maksas. Vaidavas kultūras un amatniecības centrā.
09.02. 17:00 Pašdarbnieku svētki “Tad ziņģēsim to ziņģi’. Biļešu cena: 3-4 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
09.02. 18:00 Teātra izrāde - komēdija “Silvija”. Biļešu cena 8-12 EUR. Koncertzālē “Valmiera”.
09.02. 19:00 - 22:00 Latvijas čempionāts 10 dejās. Biļešu cena: 7 EUR. Vidzemes Olimpiskajā centrā.
10.02. 15:00 Kauguru amatierteātra izrāde ”Diriģents” (E. Skujenieka luga). Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā. 
12.02. 18:00 Čučumuižas koncertizrāde bērniem “Vislielākais brīnums”. Biļešu cena: 4-5 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
13.02. 19:00 Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts. Biļešu cena: 10-20 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
13.02. 19:00 Izklaidējošs šovs '”Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti''. Biļešu cena: 10 -15 EUR. Koncertzālē “Valmiera”.
14.02. 18:00 Mūsdienu deju kolektīvu un jauniešu vokāli instrumentālo grupu koncerts. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā.
15.02. 19:00 Blūza koncerts ar “Latvian Blues Band” un Shanna Waterstown (ASV). Biļešu cena: 12-18 EUR. Koncertzālē “Valmiera”.
15.02. 19:00 Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Diriģents”. Ieeja bez maksas. Brenguļu sākumskolas lielajā zālē.
15.02. 22:30 Grupas “Terra Sine” koncerts. Biļešu cena: 3 EUR. Ieeja no 18 gadu vecuma.Tautas Harmonijas Centrā.
16.02. 15:00 Vidzemes Augstskolas Ziemas izlaidums. Koncertzālē “Valmiera”.
16.02. 16:00 Ansambļa “Dziedātprieks” 10 gadu jubilejas koncerts. Ieeja bez maksas. Vecates pagasta kultūras centrā.
16.02. 16:00 Izrāde “Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam?”. Režisore B. Rubesa. Biļešu cena: 6 EUR. Matīšu pamatskolas zālē.
16.02. 17:00 Starptautisks projekts-mūzikls “Baltican Carmen”. Biļešu cena: 10-12 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
16.02. 22:00 Vidzemes Augstskolas Studentu apvienības organizētā balle “Cukurballe”. Biļešu cena: 4-5 EUR. Valmieras pagasta kultūras namā.  
17.02. 17:00 Stīgu kvarteta un džeza trio koncerts “Klasika satiek džezu”. Biļešu cena: 6-10 EUR. Koncertzālē “Valmiera”.
20.02. 19:00 Liepājas teātra viesizrāde “Nākamgad tai pašā laikā”. Biļešu cena: 13,50-18 EUR. Koncertzālē “Valmiera”.
20.02. 19:00 Izrāžu apvienības “Pannas Teātris” izrāde “Viņi melo labāk”. Biļešu cena: 8-12 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
22.02. 19:00 Blomes amatierteātra izrāde “Folie la famille” jeb “Ģimenes trakums”. Režisore G. Skadiņa. Ieeja bez maksas.  Valmieras pagasta kultūras nama lielajā zālē.
23.02. 13:00 Koncertprogramma “Dziediet visi vienu dziesmu”. Koncertā piedalās: komponisti Emīls Zilberts un Ingmars Zemzaris, jauktais koris “Imera”, jauniešu koris “Konsonanse”, Mārtiņs Roziņš (kontrabass), Gunta Kalniņa (flauta). Ieeja bez maksas. Kocēnu Kultūras namā.
23.02. 18:00 Deju kolektīvu sadraudzības koncerts “Deju putenī”. Ieeja bez maksas. Pēc koncerta diskotēka. Biļešu cena: 2 EUR. Trikātas Kultūras namā.
23.02. 19:00 Komiķa Rūdolfa Kugrēna stāvizrāde “Plezīrs”. Biļešu cena: 12 EUR. Koncertzālē “Valmiera”.
23.02. 22:30 Grupu “Dominanz” un “Darrva” koncerts. Biļešu cena: 3 EUR. Ieeja no 18 gadu vecuma.Tautas Harmonijas Centrā.
24.02. 17:00 Jefims Šifrins humora programmā “Bez trompetēm un bungām”. Biļešu cena: 10-25 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
 
 
 
VALMIERAS DRĀMAS TEĀTRĪ  

 

Biļetes teātra kasē (tālr. 64207335), “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.
Papildu informācija www.vdt.lv.
 
01.02. 13:00 “Nekas”, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
02.02. 13:00, 18:30 “Pigmalions”, rež. V. Brasla. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
03.02. 13:00 “Pigmalions”, rež. V. Brasla. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
04.02. 14:00, 18:30 “Labie bērni”, rež. R. Suhanovs. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
05.02. 13:00 “Pazudušais dēls”, rež. R. Suhanovs. 16 EUR, skolēniem, studentiem 10.50 EUR.
06.02. 11:00, 14:00 “Dievs. Daba. Darbs”, rež. J. Znotiņš. 6 EUR.  
07.02. 13:00 “Nekas”, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
07.02. 18:30 “Augusta vaļi”, rež. F. Deičs. 15 EUR.
08.02. 13:00, 18:30 “Nekas”, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
09.02. 13:00 “Nekas”, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
09.02. 18:30 “Apmaiņa”*, rež. J. Peregudovs. 16 EUR.
10.02. 18:30 “Apmaiņa”*, rež. J. Peregudovs. 16 EUR.
10.02. 18:30 “Venēra kažokādā”, rež. I. Mičule. 16 EUR.
12.02. 18:30 “Venēra kažokādā”, rež. I. Mičule. 16 EUR.
14.02. 11:00, 14:00 “Staburaga bērni”, rež. J. Znotiņš, 5 EUR.
14.02. 18:30 “Apmaiņa”*, rež. J. Peregudovs. 16 EUR.
15.02. 18:30 Pirmizrāde! “Valoņas nakts”, rež. R. Atkočūns. 13.50/ 15/ 16.50/ 18 EUR.
16.02. 13:00 “80 dienās apkārt zemeslodei”, rež. V. Roziņš. 10 EUR, bērniem, skolēniem 6 EUR.
16.02. 18:30 “Valoņas nakts”, rež. R. Atkočūns. 13.50/ 15/ 16.50/ 18 EUR.
17.02. 13:00 “Valoņas nakts”, rež. R. Atkočūns. 13.50/ 15/ 16.50/ 18 EUR.
17.02. 18:30 “Rudenīgais blūzs”, rež. V. Brasla. 15 EUR.
19.02. 11:00 “80 dienās apkārt zemeslodei”, rež. V. Roziņš. 10 EUR, bērniem, skolēniem 7 EUR.
20.02. 11:00 “80 dienās apkārt zemeslodei”, rež. V. Roziņš. 10 EUR, bērniem, skolēniem 6 EUR.
21.02. 11:00, 14:00, 18:00 Liepājas teātra viesizrāde! “Sniegbaltītes skola”, rež. I. Lūsis. 7 EUR.
22.02. 18:30 Liepājas teātra viesizrāde! “Piafa” *, rež. L. Groza-Ķibere.  20 EUR.
23.02. 15:00 Liepājas teātra viesizrāde! “Piafa” *, rež. L. Groza-Ķibere.  20 EUR.
24.02. 13:00, 18:30 Liepājas teātra viesizrāde! “Paldies Tev, draudziņ!”, rež. Dž. Dž. Džilindžers. 13.50/ 15/ 16.50/ 18 EUR.
26.02. 11:00 “80 dienās apkārt zemeslodei”, rež. V. Roziņš. 10 EUR, bērniem, skolēniem 7 EUR.
26.02. 18:30 “Meža meitas”, rež. M. Eihe. 15 EUR.
26.02. 18:30 “104 lappuses par mīlestību”, rež. G. Surkovs. 16 EUR.
27.02. 18:30 “Venēra kažokādā”, rež. I. Mičule. 16 EUR.
28.02. 18:30 “Valoņas nakts”, rež. R. Atkočūns. 13.50/ 15/ 16.50/ 18 EUR.
 
* uz skatuves smēķē!
 
 
 
3D KINOTEĀTRĪ "Gaisma"
 

 

Precīzi seansu laiki un papildu informācija www.kinogaisma.lv, tālr. 64222641.
 
 
Seansi no 01.02.
Pirmizrāde! “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” - Latvijas simtgades animācijas filma visai ģimenei.
Pirmizrāde! “Marija, Skotijas karaliene” (16+) - drāma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Pirmizrāde! “Pirms vētras” (16+) - trilleris angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Pirmizrāde! “Vieglas uzvedības vecmāmiņa 2” (12+) - komēdija krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 
Seansi no 08.02.
Pirmizrāde! “Pilnīgi nesaderīgi” (12+) - drāma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Pirmizrāde! “Lego filma 2” - animācijas filma visai ģimenei. Dublēta latviešu valodā.
 
Seansi no 14.02.
Pirmizrāde! “Klases salidojums”(16+) - filmu “Svingeri” un “Blēži” režisora Andreja Ēķa komēdija.
Pirmizrāde! “Alita: Kaujas eņģelis” (12+) - asa sižeta zinātniskās fantastikas filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 
Seansi no 15.02.
Pirmizrāde! “Septiņas vakariņas” (12+) - romantiska komēdija krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 
Seansi no 22.02.
Pirmizrāde! “Lote un pazudušie pūķi” - animācijas filma visai ģimenei. Dublēta latviešu valodā.
Pirmizrāde! “Daudz laimes nāves dienā 2” (12+) - spriedzes trilleris angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Pirmizrāde! “Everybody knows” (12+) - krimināldrāma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 
Drīzumā: “Kā pieradināt pūķi 3” (3D), “Vilks aitas ādā 2: Cūku būšana”, “Kā es kļuvu par savējo”.
 
IZZIŅAI UN VAĻASPRIEKAM
 

 

 

 
 
01.02. 10:30 Sveču liešanas darbnīca. Dalība bez maksas. Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā.
02.02. 14:00 Mūrmuižas tautas universitāte un Latvijas simtgades filma “Homo Novus”. Ieeja bez maksas. “Pagastmājā”, Mūrmuižā.
08.02. 19:00 Erudīcijas spēle “Lielā viktorīna”. Dalības maksa: 25 EUR/komandai (līdz 6 personām). Koncertzālē “Valmiera”.
09.02. 11:00 - 14:00 Pieaugušo mūžizglītības kursa “Līdzsvarota dzīve: vide, cilvēks, sabiedrība” 3.nodarbība. “Kāds garīgums mums ir nepieciešams?” Lektori: Liene Ločmele, Kaspars Vendelis. Ieeja bez maksas. Valmieras integrētajā bibliotēkā.
16.02. 12:00 “Ģimeņu rīts” kopā ar teātra studiju “Spēlīte”.  Izrāde bērniem “Kā vilku piemin, vilks klāt”. Pēc izrādes radošās darbnīcas. Ieeja bez maksas. Valmieras integrētajā bibliotēkā.
23.02. 09:00 - 11:00 Veselīga dzīvesveida diena. Plašāka informācija un iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 26308785. Biļešu cena: 4 EUR. Rīta klubā.
27.02. 18:30 Ceļotāju stāstu vakars. Ieeja bez maksas. Pieteikšanās pa tālruni 26332213 vai e-pastu [email protected] Valmieras Tūrisma informācijas centrā, Rīgas ielā 10.
Februāra sestdienās un svētdienās 10:00–14:00 Latvijas garšu vēlās brokastis. Dalības maksa: 12 EUR, bērniem līdz 12 g.v. 5 EUR. Galdiņu rezervācija pa e-pastu [email protected] vai  tālruni 28664424. Valmiermuižas alus virtuvē.
 
IZSTĀDES
 

 

 

01.- 27.02. Tautas lietišķās mākslas studijas “Valmiera” un Tautas tēlotājmākslas studijas darbu izstāde. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā.
01.- 28.02. Jāņa Sprudzāna fotoizstāde “Latvijas ainava”. Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā.
01.- 28.02. Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centra pašdarbības kolektīvu foto izstāde “Mēs spēlējam, dziedam, dejam un muzicējam, jo mīlam…” Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā.
Līdz 16.02. Izstāde “Akordeona stāsts” no cikla “Divpadsmit stāsti”. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
Līdz 23.02. Iveta Vecenānes Tekstila darbu izstāde. Valmieras muzejā Izstāžu namā.
Līdz 23.02. Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļas pasniedzēju un studentu darbu izstāde. Valmieras muzejā Izstāžu namā.
No 19.02. Izstāde “Vai pastnieku gaidījāt?” no cikla “Divpadsmit stāsti”. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
Pastāvīgi Ekspozīcija ‘’Teic man, Gauja, Valmieras stāstu’’. Valmieras muzeja Maršnera namā.
Pastāvīgi Izstāde “Prezidentu spēles. Valmiera 100 gados”. Valmieras muzeja Izstāžu zālē.
Pastāvīgi Atmodas laika latviešu gleznotāju darbu ekspozīcija, kā arī unikāla 19.gs. kamīnu un krāšņu kolekcija. Dikļu pilī.
 
 
 
SPORTS UN AKTĪVĀ ATPŪTA
 

 

 
3.,10.,17., 24.02. 10:45 Publiskā slidošana - Ģimeņu rīts.  Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) ledus hallē.
02.02. 10:00 Vecates pagasta ziemas sporta spēles. Vecates pagasta kultūras centrā.
02.02. 10:00 Draudzības spēles volejbolā. Plašāka informācija un komandu pieteikšanās pa tālruni 28685277. Ēveles pamatskolas sporta zālē.
10.02. 14:00 Latvijas čempionāta 2.līgas spēle florbolā “Pēdu nav” – Kalsnava. Rencēnu pamatskolas sporta zālē.
10.02. 17:00 Basketbola spēle “Valmiera Glass VIA” - “Avis Utilitas Rapla”. Biļešu cena: 2-3 EUR. VOC.
12.02. 17:30 Latvijas čempionāta ZU14 spēle florbolā. Burtnieku novads – “Rīga Rockets”. Rencēnu pamatskolas sporta zālē.
17.02. 10:00 Sacensības zolītē “Burtnieku novada kauss 2019”, 5.kārta. Vecates kultūras centrā.
23.02. 10:00 Beverīnas novada zolītes turnīrs. Nolikums divas nedēļas pirms pasākuma būs pieejams www.beverinasnovads.lv. Brenguļu sākumskolas zālē.
23.02. 18:00 Florbola kluba “Valmiera” – “Lekrings” ELVI florbola līgas spēle. Biļešu cena: 2-3 EUR. VOC.
23.02. 18:00 Latvijas čempionāta 2.līgas spēle florbolā “Pēdu nav” – Rēzekne. Rencēnu pamatskolas sporta zālē.
26.02. 17:30 Latvijas čempionāta ZU14 spēle florbolā. Burtnieku novads – Sigulda. Rencēnu pamatskolas sporta zālē.
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pasākumi nedēļas nogalē Valmierā un apkārtējos novados (22.februāris - 24.februāris)

  22. februārī (2019) - 24. februārī (2019) 
Brīvdienās aicinām apmeklēt un baudīt kultūras, izziņas un sporta pasākumus Valmieras pusē!

No 2019.gada 22. līdz 24.februārim

  KULTŪRAS UN MĀKSLAS BAUDĪTĀJIEM

 

 

Valmieras muzejā (Bruņinieku iela 3, Valmiera) www.valmierasmuzejs.lv
Piektdien, sestdien - Ivetas Vecenānes Tekstila darbu izstāde. (Līdz 23.02.).
Piektdien, sestdien - Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļas pasniedzēju un studentu darbu izstāde ''Cilvēks''. (Līdz 23.02.).
Piektdien, sestdien - Izstāde ''Vai pastnieku gaidījāt?'' no cikla ''Divpadsmit stāsti''.
Piektdien, sestdien - Izstāde “Prezidentu spēles. Valmiera 100 gados”.
Piektdien, sestdien - Ekspozīcija “Teic man, Gauja, Valmieras stāstu”. Valmieras Muzeja Maršnera namā.
 
Valmieras Kultūras centrā (Rīgas iela 10, Valmiera) www.vkc.lv
Piektdien, sestdien, svētdien - Tautas lietišķās mākslas studijas ''Valmiera'' un Tautas tēlotājmākslas studijas darbu izstāde. Ieeja bez maksas. (Līdz 27.02.).
Svētdien, 24.02., plkst. 17:00 - Jefims Šifrins humora programmā ''Bez trompetēm un bungām''. Biļešu cena: 10-25 EUR.
 
Valmieras integrētajā bibliotēkā (Cēsu iela 4, Valmiera) www.biblioteka.valmiera.lv
Piektdien, sestdien - Izstāde ''Īslande''. (Līdz 29.03.).
 
Koncertzālē ''Valmiera'' (L.Paegles iela 10, Valmiera) www.koncertzalevalmiera.lv
Sestdien, 23.02., plkst. 19:00 - Komiķa Rūdolfa Kugrēna stāvizrāde ''Plezīrs''. Biļešu cena: 12 EUR.
 
Tautas Harmonijas Centrā (L.Laicena iela 2A, Valmiera)
Sestdien, 23.02., plkst. 21:00 - Grupu ''Dominanz'' un ''Darrva'' koncerts. Biļešu cena: 3 EUR. Ieeja no 18 gadu vecuma.
 
Kocēnu Kultūras namā (Kocēni, Kocēnu novads) www.koceni.lv
Sestdien, 23.02., plkst. 13:00 - Koncertprogramma ''Dziediet visi vienu dziesmu''. Piedalās: komponisti Emīls Zilberts un Ingmars Zemzaris, jauktais koris ''Imera'', jauniešu koris ''Konsonanse'', Mārtiņš Roziņš (kontrabass), Gunta Kalniņa (flauta). Ieeja bez maksas.
 
Dikļu pilī (Dikļu pagasts, Kocēnu novads) www.diklupils.lv
Piektdien, sestdien, svētdien - Atmodas laika latviešu gleznotāju darbu ekspozīcija, kā arī unikāla 19.gs. kamīnu un krāšņu kolekcija.
 
Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā (Dikļi, Kocēnu novads) www.koceni.lv
Piektdien, 22.02., - Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centra pašdarbības kolektīvu foto izstāde ''Mēs spēlējam, dziedam, dejam un muzicējam, jo mīlam...''. (Līdz 28.02.).
 
Bērzaines Tautas namā (Bērzaine, Kocēnu novads) www.koceni.lv
Piektdien, 22.02., - Jāņa Sprudzāna fotoizstāde ''Latvijas ainava''. Ieeja bez maksas. (Līdz 28.02.).
 
Valmieras pagasta kultūras nama lielajā zālē (Valmieras pagasts, Burtnieku novads) www.burtniekunovads.lv
Piektdien, 22.02., plkst. 19:00 - Blomes amatierteātra izrāde ''Folie la famille'' jeb ''Ģimenes trakums''. Režisore G.Skadiņa. Ieeja bez maksas.
 
Burtnieku pagasta kultūras namā (Burtnieku pagasts, Burtnieku novads) www.burtniekunovads.lv
Sestdien, 23.02., plkst. 11:00 - Burtnieku pagasta mazo dziedātāju konkurss ''Mincis''.
 
Pie Trikātas ezera (Trikāta, Beverīnas novads) www.beverinasnovads.lv
Sestdien, 23.02., plkst. 10:00 - 14:00 - Niedru svētki.
 
Trikātas Kultūras namā (Trikāta, Beverīnas novads) www.beverinasnovads.lv
Sestdien, 23.02., plkst. 18:00 - Deju kolektīvu sadraudzības koncerts ''Deju putenī''. Ieeja bez maksas. Pēc koncerta diskotēka. Biļešu cena: 2 EUR.
 
  IZZIŅAI UN VAĻASPRIEKAM
 
 
Vidzemes Augstskolā (Cēsu iela 4, Valmiera) www.va.lv
Piektdien, 22.02., plkst. 13:00 - 14:00 - Smart lunch ar Gati Zvejnieku. Ieeja bez maksas.
 
Valmieras sākumskolā (L.Paegles iela 40A, Valmiera) www.visit.valmiera.lv
Piektdien, sestdien, svētdien - Ekoskolu Ziemas forums.
 
Rīta klubā (Valmiera)
Sestdien, 23.02., plkst. 9:00 - 11:00 - Veselīga dzīvesveida diena. Plašāka informācija un iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 26308785. Biļešu cena: 4 EUR.
 
Valmiermuižas alus virtuvē (Dzirnavu iela 2, Valmiermuiža, Burtnieku novads) www.valmiermuiza.lv
Sestdien, svētdien no plkst.10:00 līdz plkst.14:00 - Latvijas garšu vēlās brokastis.  Dalības maksa 12 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam 5 EUR. Galdiņu rezervācija pa e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 28664424.
Piektdien, 22.02., plkst. 19:00 - Prātu mežģis. Komandā līdz 5 dalībniekiem, dalības maksa 15 EUR/ komandai.
 
 
IZKLAIDES UN KINO MĪĻOTĀJIEM
 
3D kinoteātrī "Gaisma" (Rīgas iela 19, Valmiera) http://www.kinogaisma.lv/
 

Precīzi seansu laiki, citas filmas un papildinformācija: www.3dcinema.lv, twitter.com/3D_Cinema_LV, tālr. 64222641

Lote un pazudušie pūķi - Animācijas filma latviešu valodā.
Piektdien, 22.02., plkst. 10:00, 15:00
Sestdien, 23.02., plkst. 11:35
 
Lego Filma 2 - Animācijas filma dublēta latviešu valodā 3D formātā.
Piektdien, 22.02., plkst. 16:30
Svētdien, 24.02., plkst. 13:25
 
Klases salidojums - Komēdija latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodā.
Piektdien, 22.02., plkst. 18:30, 20:30
Sestdien, 23.02., plkst. 16:30, 18:30, 20:30
Svētdien, 24.02., plkst. 15:30, 17:30, 19:30
 
Daudz laimes nāves dienā 2 - Šausmu filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Piektdien, 22.02., plkst. 22:30
Sestdien, 23.02., plkst. 22:30
 
Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi - Animācijas filma latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā.
Sestdien, 23.02., plkst. 13:15
Svētdien, 24.02., plkst. 12:00
 
Vilks aitas ādā 2: Cūku būšana - Animācijas filma dublēta latviešu valodā.
Sestdien, 23.02., plkst. 14:45
 
Visiem zināms - Trilleris angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Svētdien, 24.02., plkst. 21:30
 
Bārā ''Tinte'' (Tērbatas iela 4, Valmiera)
Piektdien, 22.02., plkst. 22:00 - DJ Toms Polakens. Ieeja bez maksas. Ieeja no 18 gadu vecuma.
Sestdien, 23.02., plkst. 22:00 - TWO On Tour. Ieeja no 18 gadu vecuma.
 
Naktsklubā ''Kāre'' (Cēsu iela 13, Valmiera) www.kare-klubs.lv
Piektdien, 22.02. - Karaoke vakars. Ieeja no 18 gadu vecuma.
Sestdien, 23.02.- Balle kopā ar grupu ''Galaktika''. Ieeja no 18 gadu vecuma.
 
  SPORTS UN AKTĪVĀ ATPŪTA
 
 
Vidzemes Olimpiskajā centrā (Rīgas iela 91, Valmiera) www.voc.lv
Piektdien, 22.02., plkst. 20:30 - 21:30 - Publiskā slidošana.
 
Sestdien, 23.02.,
 • Plkst. 10:45 - 11:45 - Publiskā slidošana ar nūjām.
 • Plkst. 16:25 - 17:25 - Publiskā slidošana.
 • Plkst. 18:00 - Florbola klubu ''Valmiera'' - ''Lekrings'' ELVI florbola līgas spēle. Biļešu cena: 2-3 EUR.
 • Plkst. 19:30 - 20:30 - Publiskā slidošana.
Svētdien, 24.02.,
 • Plkst. 11:00 - 12:00 - Publiskā slidošana: Ģimeņu rīts.
Rubenes sporta namā (Rubene, Kocēnu novads) www.koceni.lv
Svētdien, 24.02., plkst. 10:00 - Atklātā novusa turnīra ''Vaidavas kauss - 2019'' 1.posma sacensības.
 
Matīšu pamatskolā (Matīši, Burtnieku novads) www.burtniekunovads.lv
Sestdien, 23.02., plkst. 10:00 - Burtnieku novada ziemas sporta spēles.
 
Rencēnu pamatskolas sporta zālē (Rencēnu pagasts, Burtnieku novads) www.burtniekunovads.lv
Sestdien, 23.02., plkst. 18:00 - Latvijas čempionāta 2.līgas spēle florbolā ''Pēdu nav'' - Rēzekne.
 
Brenguļu sākumskolas zālē (Brenguļi, Beverīnas novads) www.beverinasnovads.lv
Sestdien, 23.02., plkst. 10:00 - Beverīnas novada zolītes turnīrs. Nolikums pieejams: www.beverinasnovads.lv
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ekoskolu Ziemas forums

  22. februārī (2019) - 24. februārī (2019) 

No 22. līdz 24. februārim Valmieras sākumskolā pulcēsies vairāk nekā 200 dalībnieku no Ekoskolām visā Latvijā. Vides izglītības fonds organizētais Ziemas forums jau ir kļuvis par tradīciju, taču šogad pasākuma programma papildināta ar īpašām aktivitātēm, kas veltītas starptautiskās Ekoskolu programmas 25 gadu jubilejai.

Foruma trīs dienu programmā paredzētas izglītojošas un interaktīvas vides nodarbības, pieredzes apmaiņas sesijas, atraktīvi komandu uzdevumi un saliedēšanās aktivitātes, kam ir būtiska loma skolu sadarbības veicināšanā.
“Īpaši šajā gadā, kad svinam starptautiskās Ekoskolu programmas 25 gadu jubileju, vēlamies kopīgajos pasākumos runāt ne tikai par tādām globāli aktuālām tēmām kā klimata pārmaiņas un bioloģiskās daudzveidības samazināšanās, bet arī par komunikācijas un atbalsta resursiem – par vērtību, kas skolas ir cita citai. Vienlaikus tā ir arī iespēja mums pateikties Ekoskolām par uzņēmību un centieniem ieviest pozitīvas pārmaiņas mūsu sabiedrībā,” norāda Ekoskolu programmas koordinators Latvijā Daniels Trukšāns. Lai veicinātu jauniešu līderību, daļu komandu uzdevumu vadīs vides entuziasti un pieredzējuši dalībnieki Ekoskolu programmā no jauniešu vidus. 
 
Semināra izglītojošā daļā dažādi praktiski, ikdienai pietuvināti temati palīdzēs dalībniekiem izprast nozīmīgus vides jautājumus un savas iespējas vides resursus izmantot ilgtspējīgi. Piemēram, nodarbības par zivju resursiem Baltijas jūrā, dabiskajām pļavām un uzturā lietojamiem pļavas augiem rosinās dalībniekus izzināt bioloģiskās daudzveidības vērtību gan katram individuāli, gan Baltijas reģiona un pasaules mērogā. Meistardarbnīcās savukārt eksperti dalīsies ar vērtīgiem padomiem, piemēram, videi draudzīgu ēdienu gatavošanā, vides komunikācijā un līderībā, kā arī citās tēmās. Semināra nodarbības vadīs pārstāvji no Latvijas Universitātes, Pasaules Dabas fonda, Latvijas Entomologu biedrības, Vides risinājumu institūta, biedrības “Zaļā brīvība”, SIA “ZAAO”/ Dabas un tehnoloģiju parka “URDA”, Energoefektivitātes centra Elektrum, Latvijas Debašu asociācijas “Quo Tu domā”, beziepakojuma preču veikala “Burka” un citi.
 
Kā ierasts, arī pasākuma norise plānota pēc iespējas videi draudzīgāka – netiks izmantoti vienreizlietojamie trauki un tiks uzmanīts, lai atkritumu daudzums būtu pēc iespējas mazāks, kā arī lai enerģijas resursi tiktu izmantoti pēc iespējas efektīvāk. Ēdienkartē plānots samazināts dzīvnieku izcelsmes produktu daudzums, savukārt par videi draudzīgiem risinājumiem sadzīviskām vajadzībām parūpējušies pasākuma atbalstītāji: ar SIA “NMS RIGA” atbalstu foruma laikā būs pieejams “LUCART” higiēnas papīrs, kas ir iegūts no pārstrādātām tetrapaku celulozes šķiedrām, un SIA “Purenn” foruma vajadzībām nodrošinās videi draudzīgāku sadzīves ķīmiju.
 
Dalībnieku (izglītības iestāžu) saraksts: https://ej.uz/8535
 
Vides izglītības fonds 

Ekoskolas
 
Vides izglītības fonda īstenotajā Ekoskolu programmā šobrīd piedalās vairāk nekā 200 izglītības iestāžu, tostarp pirmsskolas izglītības iestādes, skolas un augstskolas. Ekoskolu programma pasaulē darbojas 67 valstīs un tajā iesaistījušās 51 000 skolas. Ikviena skola var brīvprātīgi pievienoties Ekoskolu saimei, veicot videi un ilgtspējīgas principiem atbilstošas rīcības.  
Vairāk informācijas Vides izglītības fonda mājaslapā – www.videsfonds.lv

Informāciju sagatavoja – Ilze Rušmane, [email protected] 
Ekoskolu koordinators Latvijā – Daniels Trukšāns, [email protected]


Vides izglītības fonds (VIF) ir pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis. Latvijā VIF nodrošina visu starptautisko FEE programmu - Zilais karogs, Zaļā atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Izzini mežu - īstenošanu vai pārraudzību.

Pasākumu rīko “Vides izglītības fonds” projekta “FEE International programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2019. gadā” ietvaros, kas tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu. Pasākumu finansiāli atbalsta Valmieras pilsētas dome.
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Publiskā slidošana nedēļas nogalē Vidzemes Olimpiskajā centrā

  22. februārī (2019) - 24. februārī (2019) 
Publiskā slidošana Vidzemes Olimpiskā centra ledus hallē notiks:  
- Piektdien, 22.februārī, plkst. 20:30;
- Sestdien, 23.februārī, plkst. 16:25 un 19:30;
- Svētdien, 24.februārī, plkst. 11:00.
Aicinām ikvienu atpūsties sportiskā un, tajā pašā laikā, ģimenēm draudzīgā gaisotnē uz ledus! Mazajiem slidotājiem pieejami draudzīgie slidotapmācības palīgrīki, kā arī vienmēr klātesošie, atsaucīgie un zinošie Vidzemes Olimpiskā centra slidošanas instruktori.
Precīzāka informācija par pasākumu norises laikiem pieejama Vidzemes Olimpiskā centra mājas lapā www.voc.lv, sadaļā “Ledus halles noslodze” un sociālajos tīklos.
Kopēt saiti
 

Nedēļas nogale sākas ar kino!

  22. februārī (2019) - 24. februārī (2019) 
Nedēļas nogale ir klāt, un kino “Gaisma” / 3D Cinema atkal ikvienu iepriecina ar kino jaunumiem - piedāvājam noskatīties jaunās animācijas filmas visai ģimenei “Lote un pazudušie pūķi” (LV) un “Vilks aitas ādā 2: Cūku būšana” (LV), kā arī šausmu trilleri “Daudz laimes nāves dienā 2” un trilleri “Visiem zināms” ar Penelopi Krusu un Havjēru Bardemu galvenajās lomās.

Šajā nedēļas nogalē joprojām turpinām rādīt komēdiju “Klases salidojums”, Latvijas simtgades animācijas filmu visai ģimenei “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” un  animācijas filmiņu “Lego filma 2” (3D).

Vairāk informācijas www.3dcinema.lv
 
Lote un pazudušie pūķi
Kārlis Jenots un Viktors Vīķis ir divi zinātnieki, kuri ieradušies Izgudrotāju ciemā. Viņi ir nolēmuši piedalīties sacensībās, kuru dalībniekiem jāsavāc pēc iespējas vairāk tautasdziesmu. Abu vislielākais sapnis ir ierakstīt, kā dzied mītiskais ugunsspļāvējs pūķis. Par to padzirdējušas, Lote un viņas mazā māsiņa Rozīte nolemj palīdzēt zinātniekiem un piedzīvojumi var sākties!
https://www.youtube.com/watch?v=9eKdf0PvKhE

Vilks aitas ādā 2: Cūku būšana
Ciematā, kur draudzīgi plecu pie pleca dzīvo vilki un aitas, pēkšņi ierodas divi negaidīti viesi – polārlapsa un sīka aitiņa. Nevienam pat sapņos nerādījās, ka šis apciemojums varētu nest līdzi nāves briesmas, kuras pārvarēt būs iespējams tikai visiem kopā. Jo tikai kopā ir iespējams atrisināt nopietnas ķibeles un paveikt lielas lietas – vienotībā ir spēks!
https://www.youtube.com/watch?v=16mgOY-zl84

Daudz laimes nāves dienā 2
Iepriekšējā dzimšanas diena sagādāja Trī (Jessica Rothe) ļoti savādu dāvanu – viņas dzimšanas diena atkārtojās atkal un atkal no jauna, un katras dienas noslēgumā kāds maniaks viņu nogalināja. Iedomājieties Trī “prieku”, kad šogad dzimšanas dienas rītā viņa pamostas tieši tajā pašā laika cilpā. Tikai šoreiz maniaks par upuri ir izvēlējies kādu no viņas paziņām... Nāvīga garlaicība viņus pilnīgi noteikti negaida!
https://www.youtube.com/watch?v=rjwqO0p4aoU

Visiem zināms
Spāniete Laura, kas dzīvo Buenosairesā, kopā ar abiem bērniem ir atbraukusi uz māsas kāzām dzimtajā mazpilsētā netālu no Madrides. Tomēr viesošanos aptumšo negaidīti notikumi, kas izceļ gaismā gadiem ilgi glabātus noslēpumus. Tas, kas reiz tika noklusēts, tagad ir visiem zināms…
https://www.youtube.com/watch?v=Jm7POxRHgcE

Lego filma 2
Ilgi gaidītais turpinājums kritiķu un skatītāju augsti novērtētajai “Lego filmai” ir klāt!
Pagājuši pieci gadi, kopš Lego pilsētā viss bija brīnišķīgi, un tagad tur pienākuši grūti laiki. Iebrucēji no kosmosa - Lego duplo - sagrauj visu ātrāk, nekā Lego cilvēciņi spēj atjaunot. Cīņa pret iebrucējiem aizvedīs Emetu, Lūsiju, Betmenu un viņu draugus uz tālām, neizpētītām pasaulēm un savādām galaktikām. Tā prasīs lielu drosmi, izdomu un būvmeistara spējas, atklājot, cik viņi patiesībā ir īpaši.
https://www.youtube.com/watch?v=iCcRVXFy2oY

Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi
Jēkabam, zēnam no Rīgas centra, vasara jāpavada pie radiem pilsētas nomalē, Maskačkā. Tas ir briesmīgi! Māsīca Mimmi ir diezgan neciešama, un onkulim, bijušajam jūrniekam Ērglim, nav laika. Tomēr izrādās, ka Maskačka ir pavisam neparasta vieta – te dzīvo runājoši suņi! Un Mimmi atklāj, ka negantais uzņēmējs Imants Rausis plāno pārvērst romantisko priekšpilsētu bezpersoniskās augstceltnēs. Tas nedrīkst notikt! Vai bērniem izdosies sadraudzēties un kopā ar runājošajiem suņiem izglābt Maskačku?
https://www.youtube.com/watch?v=r6ZzH_3ftjE

Klases salidojums
Viņu draudzība ir izturējusi laika pārbaudi un tagad, 25 gadus pēc skolas absolvēšanas, viņi saņem ielūgumu doties uz klases salidojumu. Viens no viņiem ir no dzīves un hemoroīda noguris ģimenes galva, otrs ir mežonīgs rokeris ar kaislīgām pielūdzējām katra koncerta aizkulisēs, trešo tikko pametusi sieva. Viņu tikšanās - tās ir jaukas atmiņas, veču vēlme palīdzēt viens otram, bet galvenais - tā ir neprātīga ballīte, kur viņus gaida trakas lietas. 
https://www.youtube.com/watch?v=fJrwwsHtH6k
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Beverīnas novada ''Zolītes'' speles turnīrs

  23. februārī (2019) 09:45 

Sestdien, 23.februārī, Brenguļu sākumskolas mazajā zālē norisināsies Beverīnas novada ''Zolītes'' spēles turnīrs. Turnīra nolikums pieejams ŠEIT.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Niedru svētki Trikātā

  23. februārī (2019) 10:00 - 14:00 
Niedru svētki Trikātā norisināsies 2019. gada 23. februārī, no plkst. 10.00 līdz 14.00, pie Trikātas ezera. Pasākuma ietvaros paredzēta niedru skulptūru gatavošana dalībnieku komandām, zemledus makšķerēšanas sacensības, mākslīgo pīļu ligzdu gatavošana kopā ar Trikātas medniekiem un mednieku gatavotās zupas baudīšana. Pasākuma nolikums pieejams ŠEIT.
Makšķerēšanas sacensības un niedru skulptūru gatavošana notiek līdz plkst. 13.00. No plkst. 13.00 līdz 14.00 paredzēta sacensību rezultātu apkopošana, skulptūru vērtēšana, rezultātu paziņošana un apbalvošana, kā arī zupas baudīšana.
 
Lūdzam dalībniekus izvēlēties laika apstākļiem piemērotu apģērbu un apavus, cimdus!
 
Trikātas ezera platība ir ~13 ha un vidējais dziļums 1.8 metri, bet dziļākās vietās var sasniegt pat 6.5 m. Ezers atrodas starp Trikātas pilskalnu un Trikātas pamatskolu. Trikātas ezerā mīt pliči, līdakas, asari, raudas, līņi, plauži, ruduļi.
 
Papildu informācija par pasākumu – tālr. 29431271 vai [email protected] Pasākums notiek Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstītā projekta “Trikātas ezers – mūsu kopīgā rūpe” ietvaros.
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Kocēnos izskanēs komponistu Emīla Zilberta un Ingmara Zemzara skaņdarbu pirmatskaņojumi

  23. februārī (2019) 13:00 

Sestdien, 23. februārī, plkst. 13.00 Kocēnu kultūras namā būs iespēja dzirdēt koncertprogrammu "Dziediet visi vienu dziesmu", kurā izskanēs komponistu Emīla Zilberta un Ingmara Zemzara jaundarbu pirmatskaņojumi.

Koncertā piedalīsies:

 • komponisti Emīls Zilberts un Ingmars Zemzars;
 • Kocēnu novada jauktais koris "Imera";
 • Butnieku novada jauniešu koris "Konsonanse";
 • Mārtiņš Roziņš (kontrabass);
 • Gunta Kalniņa (flauta).

Komponistu Emīla Zilberta un Ingmara Zemzara koncertprogrammas “Dziediet visi vienu dziesmu” pirmā daļa izskanēja jau 2017. gada nogalē. Aizvadītā gada laikā koncertprogramma papildināta ar jauniem skaņdarbiem, kas speciāli radīti apvienotajam Kocēnu un Burtnieku novada divu paaudžu korim. Šis projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas valsts mežu, Burtnieku un Kocēnu novada pašvaldību atbalstu.

 

Ieeja: bez maksas. Visi laipni aicināti!

 

 

Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Kocēnu novada domes
Attīstības nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.tel.: 26115449
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izrāde ''Piafa''

  23. februārī (2019) 15:00 
Februārī liepājnieki uz piecām dienām dosies uz Valmieru, lai iepazīstinātu skatītājus ar 4 iestudējumiem, viesojoties gan Valmieras drāmas teātrī, gan koncertzālē “Valmiera”.
22. un 23. februārī (attiecīgi plkst. 18:30 un 15:00) Valmieras drāmas teātrī būs iespējams noskatīties vienu no teātra “Zelta fonda” izrādēm ar Agnesi Jēkabsoni titullomā - “Piafa” (režisore Laura Groza-Ķibere), kas vēsta par slavenās dziedātājas Edītes Piafas likteni. Aktrise par lomas atveidojumu saņēmusi daudzus apbalvojumus, tai skaitā “Spēlmaņu nakts” Gada aktrises godu.
 
“Agneses Jēkabsones darbs Piafas lomā pārsteidz, sajūsmina, iedvesmo ne tikai ar talantu un meistarību [..] Mūsu priekšā ir piedzimusi jauna tipa skatuves zvaigzne, satikšanās ar viņu dod ko vairāk nekā tikai prieku par labi nospēlētu lomu, tā kļūst par skatītāja, vismaz to varu teikt par sevi, personiskās dzīves notikumu,” pēc pirmizrādes rakstīja teātra kritiķe Silvija Radzobe.
 
Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Zanda Borga
Liepājas teātra literārā padomniece
634 07812
[email protected]
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Koncerts ''Deju putenī''

  23. februārī (2019) 18:00 
Sestdien, 23.februārī, plkst. 18:00 Trikātas kultūras namā notiks deju kolektīvu koncerts "Deju putenī". Koncertā piedalīsies vidējās paaudzes deju kolektīvi "Abuls", "Luste", "Sanācēji", "Auda" un "Cīrulis", kā arī jauniešu deju kolektīvi "Atspēriens" un "Amatnieki".
Ieeja bez maksas. Pēc koncerta ikviens tiek aicināts uz disko ballīti. Ieejas maksa EUR 2.00.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

ELVI florbola līgas spēle FBK "Valmiera" - "Lekrings"

  23. februārī (2019) 18:00 

Sestdien, 23.februārī plkst.18:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā norisināsies ELVI florbola līgas spēle, kurā FBK "Valmiera" savā laukumā uzņems Cēsu "Lekringu". Komandas aizvadīs regulārās sezonas pēdējo spēli, pēc kuras noskaidrosies izslēgšanas spēļu pāri. Valmieriešiem šī cīņa ir izšķiroša - lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs, Valmierai nepieciešama uzvara!

Nāc, atbalsti Valmieru cīņā! 

Ieejas maksa pasākumā: 3 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2 eiro.

Kopēt saiti
 

Komiķa Rūdolfa Kugrēna izrāde “Plezīrs”

  23. februārī (2019) 19:00 
Komiķis Rūdolfs Kugrēns aicina uz piekto soloizrādi ar nosaukumu „Plezīrs“ 23.februārī plkst. 19:00 koncertzālē „Valmiera“.
Šajā izrādē populārais komiķis asprātīgi dalīsies savos novērojumos par to, kā mēs ikdienā komunicējam gan ar ļoti tuviem, gan ar visai tāliem cilvēkiem un kāpēc mēs tā cenšamies iejusties starp tiem, kas mums apkārt. Paskatīsimies, kā pensionāri izliekas jauni, kamēr jaunieši jūtas paši pieaugušākie un to, cik liela māksla ir iekļaušanās sabiedrībā un saprašanās ar citiem. Tas, gluži tāpat kā ‘stand-up’, nav jums nekāds plezīrs, bet gan smags ikdienas darbs.
 
Rūdolfs Kugrēns ir Latvijas jaunās paaudzes stāvkomēdijas jeb stand-up zināmākais pārstāvis. "Plezīrs" ir jau piektā Rūdolfa stāvizrāde, sekojot izrādēm "Ikdieņi", "Fiasko", "NēNuJā", un "Prieks". Rūdolfs atpazīstamību guvis arī kā viens no Sarunu festivāla "Lampa" "Politiķu cepiena" veidotājiem, kā arī šobrīd vada raidījumu par šova "X faktors" aizkulisēm – "Extra faktors" un basketbola raidījumu "Ūdenszeļļi".
 
Biļetes „Biļešu paradīze“ kasēs un koncertzālē „Valmiera“. Biļešu cena: 12 EUR.
 
Informāciju sagatavoja:
Koncertzāle „Valmiera“
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izrāde ''Paldies tev, draudziņ!''

  24. februārī (2019) 13:00 
Februārī liepājnieki uz piecām dienām dosies uz Valmieru, lai iepazīstinātu skatītājus ar 4 iestudējumiem, viesojoties gan Valmieras drāmas teātrī, gan koncertzālē “Valmiera”.
24. februārī plkst. 13:00 un 18:30 Valmieras drāmas teātrī tiks rādīta Dž.Dž.Džilindžera veidotā komēdija “Paldies tev, draudziņ!” ar Egonu Dombrovski galvenajā lomā. Viņš iejutīsies TV šova vadītāja Patrika Samnera lomā, kurš pamazām sācis zaudēt savu zvaigznes statusu. Lai atgūtu popularitāti, viņš sarunā savā dzīvoklī tikties ar producentu Regu. Kā jau komēdijā ierasts, it kā ikdienišķo situāciju sarežģīs fakts, ka Regs, kuram ir ārkārtīgi augsti tikumības standarti, Patrika dzīvoklī uz dīvāniņa ieraudzīs neatvairāmi skaistu sievieti, labi zinot, ka Patrika sieva atrodas Parīzē. Smiekli un labi pavadīts vakars - garantēti.
 
Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Zanda Borga
Liepājas teātra literārā padomniece
634 07812
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ceļotāju stāstu vakarā par piedzīvojumiem sešās eksotiskās Āzijas valstīs

  27. februārī (2019) 18:30 - 20:00 

27.februārī plkst.18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina uz iedvesmojošu Ceļotāju stāstu vakaru. Stāstījumā par savu piecus mēnešus garo ceļojumu dalīsies kaislīga ceļotāja un piedzīvojumu meklētāja Madara Muižniece.

2015.gada nogalē Madara devās ceļojumā “Muižas ekspresis” ar sabiedrisko transportu uz tālo Sibīrijas ciematu Inkinu – vietu, uz kuru savulaik izsūtīta viņas vecmāmiņa. Atceļā Madara apceļojusi vēl sešas valstis: Ķīnu, Mongoliju, Vjetnamu, Kambodžu, Taizemi un Mjanmu.

Par katru no apmeklētajām vietām un valstīm Madarai ir savi iespaidi. Stāstu vakarā uzzināsiet gan par to, kāpēc Mjanmu varētu uzskatīt par burvīgāko vietu uz pasaules, gan arī to, kā Madara ir tikusi galā ar daudziem izaicinājumiem. Kā nepadoties pēc kritiena no skūtera, vienatnē ceļojot pa Vjetnamu, kādi lēmumi jāpieņem, lai atrastu dzīvesvietu svešā valstī, cik vienkāršs vai grūts latviešu meitenei var būt brīvprātīgais darbs Āzijas valstīs, kāds ir Kambodžas vilinājums – tarakāni vai noslēpumaini tempļi – to visu uzzināsiet Ceļotāju stāstu vakarā.

Tāpat dzirdēsiet, kāda ir atšķirība starp ceļošanu un tūrismu, kā arī par citiem vērtīgiem ceļošanas padomiem – par izdevumiem, vīzu kārtošanu, ceļasomas sakārtošanu 5 mēnešu ilgam ceļojumam un pasaules iepazīšanas “pēcgaršu”.

Dalība Ceļotāju stāstu vakarā ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pastu [email protected], ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10) vai zvanot pa tālruni 26332213.

Nākamais stāstu vakars notiks 2019.gada 27.martā. Par to plašāku informāciju atradīsiet www.visit.valmiera.lv

Informāciju sagatavoja:
Baiba Misiņa
Valmieras pilsētas pašvaldības
Valmieras Tūrisma informācijas centra
Tūrisma informācijas konsultante
Mob. tālr.: 25770028
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Lielākie pasākumi Valmierā un apkārtējos novados 2019.gada martā

  1. martā (2019) - 31. martā (2019) 
Martā  aicinām  baudīt  koncertus, svētkus, sarīkojumus,  kā arī apmeklēt dažādus  izziņas un sporta  pasākumus Valmierā Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu novados!
 Bukleta elektroniskā versija šeit  

KONCERTI, SVĒTKI, SARĪKOJUMI

 

 
 
 
 
01.03. 19:00 Mūzikas un dejas izrāde ‘’Māsa Kerija’’. Biļešu cena: 12-20 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
01.03. 21:00 Grupu ‘’Alfa Collective’’ un ‘’Quarter of Five’’ koncerts. Biļešu cena: 3 EUR. Ieeja no 18 gadu vecuma. Tautas Harmonijas Centrā.
02.03. 17:00 Deju kolektīva ‘’Pastalnieki’’ tautisko deju koncerts ‘’Tāda ir dzīve’’. Biļešu cena: 3-4 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
02.03. 21:00 Grupas ‘’Space me’’ koncerts. Biļešu cena: 3 EUR. Ieeja no 18 gadu vecuma. Tautas Harmonijas Centrā.
04.03. 18:00 Noras Lūses klaviermūzikas koncerts. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā.
05.03. 13:00 Valmieras Viestura vidusskolas Tautas teātra “Sprīdītis” izrāde “Velniņi’. Ieeja bez maksas. Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā.
08.03. 19:00 Laikmetīgā amatierteātra ‘’Volatus’’ pirmizrāde ‘’...par pirmo mīlestību’’. Biļešu cena: 3 EUR. Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā.
08.03. 19:00 Pašdarbnieku koncerts ‘’Mīļais melis’’. Ieeja bez maksas. Burtnieku pagasta kultūras centrā.
08.03. 21:00 Balle ar grupu ‘’Vēja muzikanti’’. Pasākums pie galdiņiem. Biļešu cena: 2.50 EUR. Burtnieku pagasta kultūras centrā.
08.03. 21:00 Pavasara balle ar brāļiem Auzāniem un pavadošo sastāvu. Biļešu cena: 5-10 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
08.03. 22:00 Grupas ‘’Freelancers’’ koncerts. Biļešu cena: 3 EUR. Ieeja no 18 gadu vecuma. Tautas Harmonijas Centrā.
09.03. 12:00 Masļeņicas pasākums. Piedalās: Valmieras 2.vidusskolas audzēkņi. Dalība bez maksas. Zilākalna estrādē.
09.03. 14:00 Koncertprogramma ‘’Dzintarainā pasaka’’. Biļešu cena: 3 EUR. Bērzaines Tautas namā.
09.03. 14:00 Muzikāls dzejas pasākums ‘’Skaistāk par visu zied mīlestība’’. Piedalās: dzejniece I.Tora, dziedātāja I.Nereta, māksliniece S.Kļaviņa. Pasākumā varēs iegādāties Gulbenes Vītola izdevniecības grāmatas (red. I.Vītola). Ieeja bez maksas. Lizdēnu saieta zālē.
09.03. 14:00 Līgas Rīderes koncerts par godu sieviešu dienai. Biļešu cena: 1.50 EUR. Vecates pagasta kultūras centrā.
09.03. 16:00 Senioru deju kopas ‘’Feja’’ jubilejas koncerts ‘’Mēs tikāmies martā pirms 15 gadiem’’. Ieeja bez maksas. Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā.
09.03. 18:00 Vidzemes sieviešu koru festivāls ‘’Es meitiņa, kā rozīte...’’. Piedalās: sieviešu kori no Valkas, Valmieras, Priekuļiem, Limbažiem, Dikļiem. Ieeja bez maksas. Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā.
09.03. 19:00 Priekpilna drāmiņa ‘’Par normālu čali’’/ Teātris ‘’TT’’. Biļešu cena: 8-10 EUR. Koncertzālē ‘’Valmiera’’.
09.03. 19:00 18.Vislatvijas vakaru vadītāju šovs ‘’Saldumiņš’’. Pasākums pie klātiem galdiem. Biļešu cena: 15 EUR. Valmieras pagasta kultūras namā.
09.03. 20:00 Koncerts ‘’Republikas tūre’’. Piedalās: ansis, Ozols, Viņa, ‘’Edavārdi’’. Biļešu cena: 8-15 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
10.03. 12:00 Mazo vokālistu konkurss ‘’Cālis 2019’’. Biļešu cena: 2 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
10.03. 13:00 Burtnieku novada pirmsskolas vecuma bērnu vokālistu konkursa fināls ‘’Mincis-2019’’. Ieeja bez maksas. Rencēnu pagasta kultūras namā.
10.03. 15:00 Koncerts ‘’Kā pārvarēt 30 gadnieku krīzi...’’. Piedalās: duets ‘’Indra&Ingūna’’ un draugi. Ieeja bez maksas. Ziemeļvidzemes internātpamatskolā, Dauguļos.
13.03. 19:00 Izklaidējošs šovs '”Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti''. Biļešu cena: 10 -15 EUR. Koncertzālē “Valmiera”.
14.03. 21:00 Grupu ‘’The Coco’nuts’’ un ‘’Fivesome’’ koncerts. Biļešu cena: 3 EUR. Ieeja no 18 gadu vecuma. Tautas Harmonijas Centrā.
15.03. 19:30 Pasākums ‘’Kocēnu novada uzņēmēju gada balva-2018’’. Ieeja ar ielūgumiem. Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā.
15.03. 22:00 Grupas ‘’7 dēli’’ koncerts. Biļešu cena: 3 EUR. Ieeja no 18 gadu vecuma. Tautas Harmonijas Centrā.
16.03. 16:00 Bērnu vokālo ansambļu sadraudzības koncerts. Ieeja bez maksas. Kauguru kultūras namā.
16.03. 19:00 Muzikālās apvienības ‘’Raxtu Raxti’’ koncerts ‘’Vēstījums rakstos’’. Biļešu cena: 10-18 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
17.03. 16:00 JDK ‘’Sadancis’’ koncerts ‘’Augstāk par galotnēm’’. Piedalās: TDA ‘’Daiļrade’’, TDK ‘’Banga’’, JDK ‘’Vizbulīte’’, VPDK ‘’Ieviņa’’, TDA ‘’Liepupe’’. Biļešu cena: 3-4 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
21.03. 19:00 Franču šansonu koncertprogrammas ‘’La vie en Rose’’ frankofonijas dienu koncerts. Piedalās: dziedātāja I.Rudzīte un akordeonists K.Gulbis. Biļešu cena: 3 EUR. Kocēnu kultūras namā.
22.03. 19:00 Zinātniskais šovs ‘’Neticamā zinātne’’. Biļešu cena: 8-17 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
22.03. 19:00 Goran Gora un domubiedru koncerts ‘’Goran Gora. Knuts. Imants’’. Biļešu cena: 10-15 EUR. Koncertzālē ‘’Valmiera’’.
22.03. 21:00 Grupu ‘’So Lucid Electric Feel’’ un ‘’Purple Negative’’ koncerts. Biļešu cena: 3 EUR. Ieeja no 18 gadu vecuma. Tautas Harmonijas Centrā.
23.03. 18:00 Grupas ‘’Baritoni’’ tūres koncerts. Biļešu cena: 10-20 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
23.03. 19:00 Koncerts ‘’Par un ap... Lielās dzīves mazajiem sīkumiem’’. Ieeja bez maksas. Rencēnu pagasta kultūras namā.
23.03. 21:00 Grupas ‘’Wckd Nation’’ koncerts. Biļešu cena: 3 EUR. Ieeja no 18 gadu vecuma. Tautas Harmonijas Centrā.
23.03. 22:00 Balle ar grupu ‘’Blēži’’. Galdiņu rezervācija pa tālruni 29183069. Biļešu cena: 1.50 EUR. Rencēnu pagasta kultūras namā.
24.03. 14:00 Deju kopas ‘’Nāc dejot’’ sadraudzības koncerts. Ieeja bez maksas. Vecates pagasta kultūras centrā.
24.03. 16:00 Jāņa Strazda autorkoncerts ‘’Mēs esam nošu līnijas’’. Biļešu cena: 4-5 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
25.03. 16:00 Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts atceres brīdis. Pie Valmieras dzelzceļa stacijas.
25.03. 17:00 Komunistiskā genocīda upuru 70. gadadienas piemiņas pasākums. Pie Ziemeļvidzemes internātpamatskolas, Vaidavā.
25.03. 18:00 Pasākums ‘’Atmiņu līkločos savijies mūžs-neaizmirstams’’. Piedalās: Jānis Žagariņš ar draugiem un jauktais koris ‘’Vaidava’’. Ieeja bez maksas. Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā.
27.-31.03.     Valmiermuižas teātra kafejnīcas atklāšanas svētki. Valmiermuižas teātra kafejnīcā.
27.03. 10:00 Radošās apvienības ‘’Teātris un ES’’ leļļu izrāde bērniem un vecākiem ‘’Nelūgtais ciemiņš’’. Biļešu cena: 3 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
27.03. 14:00 Radošās apvienības ‘’Teātris un ES’’ leļļu izrāde bērniem un vecākiem ‘’Nelūgtais ciemiņš’’. Ieeja bez maksas. Burtnieku pagasta kultūras centra lielajā zālē.
27.03. 19:00 Regīnas Devītes monoizrāde ‘’Visa dzīve priekšā’’ (rež. I.Mičule). Pēc R.Garī romāna motīviem. Biļešu cena: 3 EUR. Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā.
29.03. 16:00 5.-9.klašu skolēnu vokālais konkurss ‘’Tīnis 2019’’. Kauguru kultūras namā.
29.03. 16:00, 19:00 ‘’Jaunās krievu večiņas’’ ar programmu ‘’H.U.M.O.R.S.’’. Biļešu cena: 18-30 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
30.03. 10:00 Bērnu vokālais konkurss ‘’Cālis 2019’’. Ieeja bez maksas. Kocēnu kultūras namā.
30.03. 18:00 Valmieras Kultūras centra Etno kokļu kopas koncertstāsts ‘’Mīļās Māras istabā’’. Ieeja bez maksas. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
30.03. 18:00 Daumanta Kalniņa Kvinteta koncerts ‘’Sirds prieks’’. Biļešu cena: 5/ 10/ 15 EUR, bērniem līdz 6 g.v. bez maksas. Trikātas kultūras namā.
30.03. 19:00 ‘’Jaunās krievu večiņas’’ ar programmu ‘’H.U.M.O.R.S.’’. Biļešu cena: 15-30 EUR. Valmieras Kultūras centrā.
30.03. 19:00 Improvizācijas šovs ‘’Spiediens’’. Biļešu cena: 10-13 EUR. Koncertzālē ‘’Valmiera’’.
31.03. 14:00 TDA ‘’Gauja’’ pavasara koncerts. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā.
 
 
 
 
VALMIERAS DRĀMAS TEĀTRĪ  

Biļetes teātra kasē (tālr. 64207335), “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.
Papildu informācija www.vdt.lv.
 
01.03. 13:00 ‘’Nekas’’, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
01.03. 18:30 ‘’Rudenīgais blūzs’’, rež. V. Brasla. 15 EUR.
02.03. 18:30 ‘’Emmijas laime’’, rež. M. Ķimele. 18 EUR.
03.03. 13:00 Pēdējo reizi! ‘’Lūcis’’, rež. E. Cērpa. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
03.03. 17:00 ‘’Emmijas laime’’, rež. M. Ķimele. 18 EUR.
05.03. 18:30 ‘’Kaķis uz nokaitēta skārda jumta’’, rež. I. Mičule. 16 EUR.
07.03. 13:00 ‘’Pazudušais dēls’’, rež. R. Suhanovs. 16 EUR, skolēniem, studentiem 10.50 EUR.
07.03. 18:30 ‘’Pazudušais dēls’’, rež. R. Suhanovs. 16 EUR, skolēniem, studentiem 10.50 EUR.
08.03. 18:30 ‘’Valoņas nakts’’, rež. R. Atkočūns. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
09.03. 13:00 ‘’Valoņas nakts’’, rež. R. Atkočūns. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
09.03. 18:30 ‘’Augusta vaļi’’, rež. F. Deičs. 15 EUR.
10.03. 13:00 ‘’Venēra kažokādā’’, rež. I. Mičule. 16 EUR.
13.03. 18:30 Dailes teātra viesizrāde! ‘’Kaisles vilciens’’, rež. R. Vaivars. 10/ 12/ 15/ 18 EUR.
14.03. 16:30 ‘’Mīlestības testaments’’, rež. V. Brasla. 16 EUR.
15.03. 18:30 Pēdējo reizi! ‘’Nepabeigtās kāzas’’, rež. V. Bralsa. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
16.03. 13:00 ‘’Nekas’’, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
16.03. 18:30 ‘’Pigmalions’’, rež. V. Brasla. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
17.03. 13:00 ‘’Pigmalions’’, rež. V. Brasla. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
18.03. 12:00, 16:00 Teātra trupas ‘’Kvadrifons’’ viesizrāde! ‘’Pavasaris’’, rež. A. Geugelin. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
19.03. 11:00 ‘’80 dienās apkārt zemeslodei’’, rež. V. Roziņš. 10 EUR, bērniem, skolēniem 7 EUR.
19.03. 18:30 ‘’Meža meitas’’, rež. M. Eihe. 15 EUR.
19.03. 18:30 ‘’104 lappuses par mīlestību’’, rež. G. Surkovs. 16 EUR.
20.03. 11:00 ‘’80 dienās apkārt zemeslodei’’, rež. V. Roziņš. 10 EUR, bērniem, skolēniem 7 EUR.
21.03. 11:00, 14:00 ‘’Dievs. Daba. Darbs’’, rež. J. Znotiņš. 6 EUR.  
21.03. 18:30 ‘’Baladīna’’, rež. V. Kairišs. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
22.03. 18:30 ‘’Venēra kažokādā’’, rež. I. Mičule. 16 EUR.
23.03. 13:00 ‘’Venēra kažokādā’’, rež. I. Mičule. 16 EUR.
24.03. 13:00 ‘’Vidzemnieki’’, rež. I. Roga. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
26.03. 11:00, 14:00 ‘’Staburaga bērni’’, rež. J. Znotiņš. 5 EUR.
27.03. 13:00 ‘’Nekas’’, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
28.03. 13:00, 18:30 ‘’Nekas’’, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
28.03. 18:30 ‘’Pigmalions’’, rež. V. Brasla. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
29.03. 13:00 ‘’Nekas’’, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
29.03. 18:30 ‘’Valoņas nakts’’, rež. R. Atkočūns. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
30.03. 13:00 ‘’Nekas’’, rež. J. Znotiņš. 10 EUR, skolēniem, studentiem 7 EUR.
30.03. 18:30 ‘’Valoņas nakts’’, rež. R. Atkočūns. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
31.03. 13:00 ‘’Valoņas nakts’’, rež. R. Atkočūns. 12.50/ 14/ 15.50/ 17 EUR.
 
 
* uz skatuves smēķē!
 
 
 
3D KINOTEĀTRĪ "Gaisma"
 

 

Precīzi seansu laiki un papildu informācija www.kinogaisma.lv, tālr. 64222641.
 
 
 
Seansi no 01.03.
Pirmizrāde! ‘’Greta’’ (16+) - trilleris angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Pirmizrāde! ‘’Blakus’’ (16+) - Alises Zariņas debijas pilnmetrāžas filma latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodā.
Pirmizrāde! ‘’Vilks aitas ādā 2: Cūku būšana’’- animācijas filma visai ģimenei, dublēta latviešu valodā.
Pirmizrāde! ‘’Kā es kļuvu par savējo’’ (12+) - komēdija krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 
Seansi no 08.03.
Pirmizrāde! ‘’Kā pieradināt pūķi 3’’ 3D (7+) - animācijas filma visai ģimenei, dublēta latviešu valodā.
Pirmizrāde! ‘’Mīļākais’’ (16+) - komēdija krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
Pirmizrāde! ‘’Captain Marvel’’ 3D (12+) - fantastikas piedzīvojumu filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 
Seansi no 15.03.
Pirmizrāde! ‘’1906’’ (16+) - Režisora Gata Šmita krimināldrāma latviešu valodā. Programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” filma.
 
Seansi no 22.03.
Pirmizrāde! “Skaļie sakari’’ (16+) - komēdija krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
Pirmizrāde! ‘’Pelni sniegā’’ (12+) - lietuviešu spēlfilma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Pirmizrāde! ‘’Karalienes korgijs’’ 2D/3D - animācijas filma visai ģimenei, dublēta latviešu valodā.
 
Drīzumā: ‘’Brīnumu parks’’ (3D), ‘’Kukainīši 2: Uz tālāko krastu’’.
 
 
IZZIŅAI UN VAĻASPRIEKAM
 

 

 
 
 
01.03. 19:00                Erudīcijas spēle ‘’Lielā viktorīna’’. Dalības maksa: 25 EUR/komandai (līdz 6 personām). Koncertzālē ‘’Valmiera’’.
02.03. 14:00                Mūrmuižas tautas universitāte. Ieeja bez maksas. “Pagastmājā”, Mūrmuižā.
02.03. 16:00                Spēlfilma ‘’Jaungada taksometrs’’. Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā.
04.03. 10:00                Fizioterapeita Mikus Mezīša lekcija ‘’Kā stiprināt mūsu imūno sistēmu. Kulinārija.’’. Dalība bez maksas. Veselības klubiņā ‘’Jauns sākums’’ (Meža ielā 7).
04.03. 15:30                Tikšanās ar izstādes ‘’Nebeidzamā ainava’’ autoru un mākslinieku Alekseju Naumovu. Ieeja bez maksas. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
04.03. 18:00                Tikšanās ar burtniecieti, jaunzirgu treneri un sportisti Terēzi Zalti. Ieeja bez maksas. Burtnieku pagasta kultūras centra mazajā zālē.
06.03. 18:00                Spēlfilma ‘’Jaungada taksometrs’’. Ieeja bez maksas. Kocēnu kultūras namā.
07.03. 19:00                Ineses Bebres foto izstādes ‘’Visskaistākais gadalaiks ir mīlestība...’’ atklāšanas pasākums. Muzikālais pavadījums: R.Lapacinskis. Ieeja bez maksas. Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā.
08.03.                          Zinātniski pētniecisko darbu konference skolēniem. Iepriekšēja pieteikšanās. Vidzemes Augstskolā (Cēsu ielā 4).
08.03. 11:00                Pianistei Jautrītei Putniņai un viņas brālim Gundabam Putniņam veltītā tēlniecības objekta ‘’Roku pieskārieni’’ atklāšana. Dalība bez maksas. Pie nama Brīvības ielā 2, Valmierā.
09.03. 13:00                Biedrības ‘’Sonore’’ izstādes ‘’Brīvlaiks’’ atklāšana. Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā.
13.03. 17:30                Vinetas Radziņas lekcija ‘’Valmieras un tās apkārtnes dārzi un parki’’. Ieeja bez maksas. Valmieras integrētajā bibliotēkā.
13.-20.03.                    ‘’Studenta anatomija’’. Jauniešu iepazīstināšana ar studiju programmām un studiju procesiem augstskolā. Iepriekšēja pieteikšanās www.anatomija.va.lv. Dalība bez maksas. Vidzemes Augstskolā.
14.03. 19:00                Spēlfilma ‘’Jaungada taksometrs’’. Ieeja bez maksas. Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā.
15.03. 18:00                Spēlfilma ‘’Jaungada taksometrs’’. Ieeja bez maksas. Zilākalna kultūras namā.
15.03. 18:00                Prātu mežģis. Dalības maksa: 15 EUR/komandai (līdz 5 personām). Pieteikšanās pa e-pastu [email protected] Valmiermuižas alus virtuvē.
16.03. 11:00-15:00      Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš ‘’Gardu muti’’. Ieeja bez maksas. Pie Valmiermuižas alus darītavas.
16.03. 16:00                Garšu meistarnīca ‘’Atslodzes našķis – topinambūrs’’. Dalības maksa: 15 EUR. Pieteikšanās pa e-pastu [email protected] Valmiermuižas alus virtuvē.
16.03. 16:00                Muzikāli literārs vēstījums ‘’Iznes mani cauri mūžiem’’. Ieeja bez maksas. Saieta namā ‘’Depo’’, Trikātā.
21.03. 06:00                Pavasara saulgriežu jeb Lielās dienas sagaidīšana. Ieeja bez maksas. Brenguļu alus sētā.
25.03. 12:30                Dokumentālā filma ‘’Deportācijas. Divas naktis, viens noziegums’’. Ieeja bez maksas. Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā.
25.03. 17:30                Andreja Verhoustinska dokumentālā filma ‘’Lidija’’. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā.
25.03. 18:00                Dokumentālā filma ‘’100 gadi esības vējos’’. Ieeja bez maksas. Burtnieku pagasta muzejā.
27.03. 14:00-15:30      Literatūras apskats ‘’Stāsti.Stāstu žanrs.’’. Tikšanās ar kultūržurnālisti L.Piešiņu. Ieeja bez maksas. Valmieras integrētajā bibliotēkā.
28.03. 16:00-17:00      HESPI pētnieciskā diskusija ‘’Par transporta mobilitātes alternatīviem risinājumiem lauku reģionos’’. Ieeja bez maksas. Vidzemes Augstskolā (Cēsu ielā 4).
30.03. 20:30-21:30      Zemes stunda. Valmieras pilsētā.
Marta sestdienās un svētdienās 10:00–14:00 Latvijas garšu vēlās brokastis. Dalības maksa: 12 EUR, bērniem līdz 12 g.v. 5 EUR. Galdiņu rezervācija pa e-pastu [email protected] vai tālruni 28664424. Valmiermuižas alus virtuvē.
 
 
IZSTĀDES
 

 

 

01.-31.03.  Alekseja Naumova gleznu izstāde ‘’Nebeidzamā ainava’’. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
01.- 31.03. Jāņa Sprudzāna fotoizstāde “Latvijas ainava”. Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā.
04.-29.03.  Kitijas Bergas mākslas darbu izstāde ‘’Viss, ko es redzu, ir zvaigznes’’. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā.
04.-29.03.  Sabīnes Ķesteres mākslas darbu izstāde ‘’Ilūzijas tvēriens’’. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā.
07.-31.03.  Ineses Bebres foto izstāde ‘’Visskaistākais gadalaiks ir mīlestība...’’. Ieeja bez maksas. Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā.
18.-23.03.  Franču gleznotāja Gauthier Osiepa gleznu izstāde. Ieeja bez maksas. Kocēnu kultūras namā.
Līdz 16.03.  Padomju svētku, apsveikumu un atklātņu kolekcijas ekspresizstāde ‘’Vai pastnieku gaidījāt?’’. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
No 19.03.  Laika un pulksteņa kolekcijas ekspresizstāde ‘’Laiks’’. Valmieras muzeja Izstāžu namā.
Pastāvīgi  Ekspozīcija ‘’Teic man, Gauja, Valmieras stāstu’’. Valmieras muzeja Maršnera namā.
Pastāvīgi  Izstāde “Prezidentu spēles. Valmiera 100 gados”. Valmieras muzeja Izstāžu zālē.
Pastāvīgi  Atmodas laika latviešu gleznotāju darbu ekspozīcija, kā arī unikāla 19.gs. kamīnu un krāšņu kolekcija. Dikļu pilī.
 
 
 
SPORTS UN AKTĪVĀ ATPŪTA
 

 

 
01.03. 19:00 Basketbola spēle ‘’Valmiera Glass/VIA’’ – ‘’BK Ventspils’’. Biļešu cena: 3 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2 EUR. Vidzemes Olimpiskajā centrā (VOC).
03.03. 10:00 Sacensības zolītē ‘’Burtnieku novada kauss 2019’’, 6.kārta. Ieeja bez maksas. Vecates pagasta kultūras centrā.
09.03. 10:00 Beverīnas novada volejbola turnīrs. Sporta centrā ‘’Kaimiņi’’, Brenguļos.
10.03. 09:00 Novusa un galda tenisa sacensības. Dalība bez maksas. Bērzaines Tautas namā.
18.03. 17:30 Latvijas čempionāts florbolā jauniešiem ZU14. Burtnieku novads – Rīgas lauvas. Ieeja bez maksas. Rencēnu pamatskolas sporta zālē.
19.03. 19:00 Hokeja spēle ‘’Valmieras HK’’ – ‘’HS Rīga 2002’’. Ieeja bez maksas. VOC.
21.03. 17:30 Skriešanas seriāls ‘’Bērzaines cilpas’’. Biļešu cena: līdz 2 EUR. Bērzaines pagastā.
28.03. 17:30 Skriešanas seriāls ‘’Bērzaines cilpas’’. Biļešu cena: līdz 2 EUR. Bērzaines pagastā.
30.03. 10:00 Beverīnas novada atklātais čempionāts novusā. Sporta centrā ‘’Kaimiņi’’, Brenguļos.
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mūzikas un dejas izrāde "Māsa Kerija"

  1. martā (2019) 19:00 

Šogad apritēs tieši 40 gadi, kopš dienas gaismu uz skatuves, skaņu platē un videofilmā piedzīvoja Raimonda Paula un Jāņa Petera skaistākais kopdarbs MĀSA KERIJA - pēc Teodora Dreizera romāna motīviem veidotais stāsts par jaunu meiteni, kas dodas uz lielpilsētu ar sapni kļūt par aktrisi.

Atzīmējot mūzikla „MĀSA KERIJA” jubileju, režisora Valda Lūriņa un horeogrāfa Alberta Kivlenieka tandēmā top šī stāsta jauna versija ar Kristīnu Zaharovu, Rihardu Leperu un Normundu Rutuli galvenajās lomās, kur noteicošā būs mūzikas un dejas valodas sintēze..

MĀSA KERIJA aizvadīto gadu laikā piedzīvojusi vairākus jauniestudējumus. Stāsts par mākslinieka skaudro likteni savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien un Maestro radītā izcili skaistā mūzika joprojām aizkustina ikviena klausītāja sirdi.

Pats Pauls kautrīgi atzīst, ka tas ir viens no viņa skaistākajiem mūža darbiem, bet Jānis Peters, atceroties gatavošanos 1979.gada pirmizrādei Operetes teātrī,  sacījis - "Pauls toreiz dzīvoja tikai šai jaunajai mīlestībai - nabaga amerikāņu meitenei, kurai būs vēlāk lemts kļūt par zvaigzni. Varbūt viņš ar šo darbu aizrāvās tādēļ, ka juta kādas paralēles savai dzīvei?...”.

“Šī vienmēr ir aktuāla tēma. Vienmēr nāks jauni mākslinieki, kuri piedzīvos skaudro dzīves realitāti. Kerija ir skatuves cilvēks, un šī problēma skar katru radošu cilvēku - ko darīt ar dzīvi un kā iemīlēt tos, kas Tevi nomētā ar akmeņiem, ” par iecerēto stāsta režisors Valdis Lūriņš. “Atšķirībā no iepriekšējiem iestudējumiem, šoreiz lielākā nozīme būs Jāņa Petera piedāvātajam dzīves karnevālam. Un šo karnevālu kopā ar solistiem izspēlēs desmit dejotāji Kivlenieka skatuviskajā zīmējumā un brīnišķīgajā Paula mūzikā - tik tīrā, dramatiskā un emocionālā”.

„MĀSA KERIJA” Valmieras Kultūras centrā viesosies 1.martā 19:00. Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Tautisko deju koncerts „Tāda ir dzīve”

  2. martā (2019) 17:00 
2. martā plkst.17.00 aicinām uz tautisko deju koncertu "Tāda ir dzīve" Valmieras Kultūras centrā!
 
Koncertā piedalīsies:
VPDK "Pastalnieki" (Valmiera)
VPDK "Bandzinieki" (Liepāja)
VPDK "Jumis" (Priekuļi)
VPDK "Kalnagravas" (Sarkaņu pagasts)
Deju kopa „Dzīpars” (Dobele)
JDK "Sadancis" (Burtnieku novads)
 
Biļetes: EUR 3-4. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē". Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide; ar lietotni "Mana Valmiera" - 15% atlaide no biļetes cenas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Klaviermūzikas koncerts Valmierā

  4. martā (2019) 18:00 

Pirmdien, 4.martā plkst.18.00 Valmieras Kultūras centra Lielajā zālē muzicēs starptautiskā konkursa laureātes - pianistes Daniela Grugule, Kristiāna Podniece, Nora Lūse.

Jaunās mūziķes Daniela Grugule un Kristiāna Podniece ir izveidojušas klavieru duetu, par ko milzu paldies sakāms izcilajai Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas klavierspēles pedagoģei Antrai Korņejevai.

Dueta izaugsmei ir cieša saistība ar biedrības Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss ikgadējiem jauno mākslinieku pulcināšanas sarīkojumiem publiskai muzicēšanai Mazās ģildes koncertzālē Rīgā. Tur pagājušā gada oktobrī jaunās pianistes uzstājoties sajūsmināja klausītājus un starptautisko žūriju, gūstot austāko novērtējumu par emocionālo sniegumu un kopā ar 1.vietas diplomu saņemot arī speciālbalvu Normunds Leitlants.

Koncertā 4.martā klausītāji klavieru dueta sniegumā baudīs ļoti reti koncertu dzīvē atskaņotās Friderika Šopēna Variācijas par Venēcijas laivinieka dziesmu, kas sacerētas 1826.gadā.

Koncerta programmu papildinās vairāki pianistes Noras Lūses atskaņojumi ar poļu klaviermūzikas ģēnija darbiem, kuros dzirdama komponista nepārprotamā saistība ar nacionālās mūzikas ietekmēm dejas žanrā. Skanēs Valsis, Ekosēzes, Kontrdeja, Polonēze-fantāzija.

4.marta pirmdienas klaviermūzikas koncerts ir bez ieejas maksas. Tā ir mūziķu velte Friderika Šopēna piemiņai saistībā ar viņa dzimšanas dienu 1810.gada 1.martā. Koncertu rīko Valmieras Kultūras centrs sadarbībā ar bezpeļņas biedrību Rīgas Starptautiskais jauno pianistu konkurss.

Iesakām Valmieras iedzīvotājiem ar klātbūtni pagodināt šo skaisto notikumu pilsētas koncertu dzīvē!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Dikļos atklās Ineses Bebres fotogrāfiju izstādi “Visskaistākais gadalaiks ir mīlestība”

  7. martā (2019) 19:00 - 31. martā (2019) 

7. martā plkst. 19.00 Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centra izstāžu zālē atklās mākslinieces, novadnieces Ineses Bebres fotogrāfiju izstādi “Visskaistākais gadalaiks ir mīlestība”, kas būs apskatāma līdz mēneša beigām.

Kā pastāstīja izstādes autore I.Bebre, pirmā saskarsme ar fotografēšanu bijusi jau skolas laikā, kad apmeklēja foto pulciņu, taču aktīva fotografēšana aizsākusies pirms 13 gadiem. Jau otro gadu autores darbi ir apskatāmi arī plašākai publikai dažādās izstādēs, fotogrāfijas bijušas redzamas ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā un Zviedrijā.
 
Izstāde “Visskaistākais gadalaiks ir mīlestība” veltīta autores mūžībā aizgājušajam dzīvesbiedram un viņu mīlestībai. Tajā būs izstādītas fotogrāfijas, kas ataino dabu, mīlestību, skaistas vietas un lietas, kas kopīgi radītas un piedzīvotas ar dzīvesbiedru. Fotogrāfijas uzņemtas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā un Nīderlandē.
 
Atklāšanas pasākumā par muzikālo pavadījumu rūpēsies mūziķis Raitis Lapacinskis.
 
Ieeja: bez maksas.
 
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Kocēnu novada domes
Attīstības nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.tel.: 26115449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pavasara balle ar brāļiem Ati un Jāni Auzāniem

  8. martā (2019) 21:00 
8. martā no plkst. 21.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Pavasara balle. Par lustīgu noskaņojumu ballē rūpēsies brāļi Atis un Jānis Auzāni ar pavadošo sastāvu.
Atis un Jānis Auzāni popularitāti ieguvuši, piedaloties TV šovos „Koru kari” un „Dziedošās ģimenes”. Atis Auzāns darbojies dažādās mūzikas grupās, tai skaitā „Dunduri" un „Baltie lāči", ir viens no skaņu ierakstu studiju „Skaņuraksti" un „SIA Sound Systems" īpašniekiem. Atis Auzāns kopā ar Daugavpils Oranžo kori 2008. gadā piedalījās TV3 šovā „Koru kari”, kur guva uzvaru. Savukārt 2012. gadā Atis kopā ar brāli Jāni Auzānu vadījis LNT šovu „Dziedošās ģimenes”.
 
Ieejas biļete uz balli: EUR 5, savukārt pie galdiņa - EUR 10. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide no biļetes cenas. Biļetes pie galdiņiem būs iespējams iegādāties līdz 6. martam. Aicinām līdzi ņemt groziņu!
 
Balli organizē Valmieras Kultūras centrs.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pasākums ''Jauniešu nakts trase 2019''

  9. martā (2019) - 10. martā (2019) 
Jau ceturto gadu jauniešu biedrība “VirziensA” ar Burtnieku novada pašvaldības finansiālu atbalstu rīko pasākumu “Jauniešu nakts trase 2019”, kurā aicināti pieteikties visi ieinteresētie jaunieši.
Pasākums notiks 9. - 10. martā un dalība tajā ir pāros, vecumā no 12 - 25 gadiem. Katras komandas uzdevums būs apmeklēt vairākus kontrolpunktus 1 km rādiusā ap Rencēnu pamatskolu, vadoties pēc dotās kartes, un tur veikt dažādus interesantus uzdevumus.
 
Pēc dalībnieku veiklības un atjautības, veicot uzdevumus kontrolpunktos, tiks noskaidrotas atraktīvākās komandas. Rezultātu paziņošana un apbalvošana notiks 10. marta rītā, tāpēc dalībnieki nakti pavadīs Rencēnu pamatskolā, tāpēc nepilngadīgajiem dalībniekiem ir nepieciešama vecāku aizpildīta un parakstīta atļauja, kuru izsniedz organizatori.
 
Nakts trases starts un finišs atradīsies Rencēnu pamatskolā. Katram dalībniekam jāmaksā dalības maksa 1 eiro apmērā. Interesenti aicināti pieteikties līdz šī gada 2. martam.
 
Papildu informācija pieejama mājas lapā www.virziensa.mozello.lv, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai zvanot pasākuma koordinatorēm: Maija Skrača (28307829), Kristīne Goba (28850099).
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Senioru deju kopas “Feja” 15 gadu jubilejas koncerts

  9. martā (2019) 16:00 

9. martā plkst. 16.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā norisināsies senioru deju kopas “Feja” 15 gadu jubilejas koncerts “Mēs tikāmies martā pirms 15 gadiem”.

Jubilejas pasākumā kopā ar jubilārēm uzstāsies arī vairāki vieskolektīvi, ar kuriem senioru deju kopu “Feja” vieno draudzības saites, - senioru deju kopa “Pīlādzītis” no Smiltenes, Zilākalna kultūras nama sieviešu deju kolektīvs “Jūle”, Cesvaines kultūras nama dāmu deju grupa “Kamene”, pensionāru biedrības “Cēsu pensionāri” deju grupa “Gaujmalietes” un Limbažu pagasta vīru vokālais ansamblis “Dziļezers”.
 
Pēc koncerta norisināsies balle kopā ar grupu “Kompromiss”.
 
Ieeja: bez maksas. Visi laipni aicināti!
 
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Kocēnu novada domes
Attīstības nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.tel.: 26115449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

“ Par normālu čali” - priekpilna drāmiņa par nopietniem dzīves lēmumiem

  9. martā (2019) 19:00 

9. martā plkst. 19:00 koncertzālē “Valmiera” būs iespēja noskatīties jaunāko “Teātris TT” tapušo izrādi “Par normālu čali”. Lugas autors un režisors ir Klāvs Knuts Sukurs.
 

Priekpilnā drāmiņa “Par normālu čali’’ ir stāsts par diviem bērnības draugiem, kuri sasniedzot 35 gadus vecumu, pārmaiņu pēc nolēmuši nevis iegādāties jaunu motociklu vai izmēģināt kādu līdz šim vēl mazpazīstamu apreibinošu vielu, bet gan izšķirties par pavisam nopietnu dzīves lēmumu – tikt pie bērna. Drāmiņa radusies pēc tās autoru pieredzes, un esot īsta vīru ludziņa.
 
Abus draugus atveido no seriālu uzņemšanas paviljona izvilinātie Kristians Karēļins un Madars Zvagulis. Teksts un režija – Klāvs Knuts Sukurs.
 
Biļetes "Biļešu  paradīzē" un koncertzāles "Valmiera" kasē. Biļešu cena: 8;10 EUR.
 
Informāciju sagatavoja:
Koncertzāle „Valmiera“
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mazo vokālistu konkurss „Cālis 2019”

  10. martā (2019) 12:00 

10. martā plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies mazo vokālistu konkurss „Cālis 2019”. Lai veicinātu pirmsskolas vecuma bērnu muzikālo spēju attīstību, Valmieras Kultūras centrs jau vairākus gadus organizē šādu konkursu, aicinot piedalīties Valmieras pilsētas un citu Vidzemes novadu mazos vokālistus līdz 5 gadu vecumam (ieskaitot).

Konkursa dalībniekiem repertuārā jāiekļauj viena dziesma pēc brīvas izvēles, to izvēloties atbilstoši izpildītāja vecumam un balss spējām. Konkursanti sagatavoto dziesmu varēs izpildīt a capella, mūzikas instrumentu vai fonogrammas pavadījumā.
Dalībnieku sniegumu vērtēs žūrija, pievēršot uzmanību izvēlētā priekšnesuma sarežģītības pakāpei, mākslinieciskajai kvalitātei un dalībnieku vizuālajam tēlam. Veiksmīgākais vokālists iegūs galveno balvu „Cālis 2019”, balvas saņems ikviens konkursa dalībnieks.
Vecāki un pedagogi dalībniekus konkursam aicināti pieteikt līdz 4. martam, aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot to uz e-pastu: [email protected] Plašāka informācija, zvanot pa tālruni 26899787 (Evija). Konkursa Nolikums un pieteikuma anketa pieejama Valmieras Kultūras centra mājaslapā www.vkc.lv .
 
Pagājušajā gadā konkursā „Cālis 2018” piedalījās 23 mazie vokālisti. Žūrija par skanīgākās balss īpašnieci un titula „Cālis 2018” ieguvēju atzina Rēziju Annu Jaseviču.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

7. Brenguļu OPEN krosmintonā

  16. martā (2019) 10:00 
16.martā no plkst.10:00 sporta centrā ''Kaimiņi'' norisināsies 7. Brenguļu OPEN krosmintonā. Pasākuma nolikums pieejams ŠEIT.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš „Gardu muti”

  16. martā (2019) 11:00 - 15:00 
Šī gada pirmās gadskārtu svinības Valmiermuižā būs 16. martā, kad svinēsim pavasara saulgriežus un andelēsimies tirdziņā „Gardu muti”, kā arī izzināsim garšu daudzveidību.
Pavasara saulgrieži tiek daudzināti laikā, kad dienas garums sāk pārspēt nakti. Pēc ziemas miera uz andeli pulcēsies tirgotāji no malu malām, kas piedāvās lauku labumus, dzērienus, našķus, kā arī amatnieku darinātas lietas un rotas. Svinību laikā no plkst. 11.00 līdz 15.00 mielosimies, rotāsimies un izzināsim tradīcijas. Par atbilstošu muzikālo pavadījumu rūpēsies grupa „Daba San”, kas savā muzikālajā daiļradē sapludina seno ar mūsdienām. Smeļoties iedvesmu latviešu tautasdziesmās un dainās, radošā kopdarbībā viņi rada oriģinālkompozīcijas, apvienojot dažādu tembru vokālus ar dažāda veida mūzikas instrumentu spēli.
Lai brauktu andelēties uz Valmiermuižu, tirgotājus aicinām pieteikties līdz 11. martam. Tirdziņa nolikums un pieteikuma anketa: www.gardumuti.lv/sazinies.
 
Pēc tirdziņa – 16. martā plkst. 16.00 – Valmiermuižas alus virtuvē aicinām uz garšu meistarnīcu „Atslodzes našķis – topinambūrs”. Garšu meistarnīca taps kopā ar Valmiermuižas alus darītavas garšradi un „Labas saknes” meistari Dainu Eglīti-Antonu. Izzināsim topinambūru, spiedīsim sulu, gatavosim smēriņu un asumiņam piešausim cidoniju piparus. Būs gardi! Pieteikšanās, rakstot uz [email protected]
 
Gadskārtu svinības rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, garškopju kustība „Gardu muti”, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs, SIA „ZAAO”, laikraksts „Liesma” un tirdzniecības centrs „Valleta”. Gadskārtu svinības un tirdziņi „Gardu muti” pie Valmiermuižas alus darītavas 2019. gadā plānoti četras reizes – pavasara, vasaras, rudens un ziemas saulgriežos. Svinību laikā tradicionālās kultūras saturu papildinās arī ilgtspējīgas, atbildīgas un zaļas dzīvošanas izzināšana.
 
Plašākai informācijai:
Valmiermuižas kultūras biedrība, [email protected], tālr. nr.: 27337798.
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Muzikālās apvienības "Raxtu Raxti" koncerts "Vēstījums rakstos"

  16. martā (2019) 19:00 

16.martā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks muzikālās apvienības „Raxtu Raxti" koncerts „Vēstījums rakstos". Koncertā skanēs gan labi pazīstamas dziesmas, gan arī dziesmas no grupas jaunā albuma „Vēstījums rakstos".

„Raxtu Raxti” ir Latvijā un arī daudzviet pasaulē labi pazīstama latviešu mūsdienu tautas mūzikas apvienība, kuras daiļradē sadzīvo tradīciju spēks ar mūsdienīgiem muzikāliem eksperimentiem, profesionālu un enerģijas pilnu skatuves sniegumu. Grupā muzicē pieredzes bagāti mūziķi: Kristīne Kārkle-Kalniņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis, Armands Treilihs un Artis Orubs.

Biļetes: 10-18 EUR. Ar Valmieras kultūras karti EUR 1,- atlaide; lietotnes "Mana Valmiera" lietotājiem - 10% atlaide. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzē”. Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs.

Plašāk: www.vkc.lv

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Goran Gora un domubiedru koncerts ar Imanta Ziedoņa un Knuta Skujenieka dzeju

  22. martā (2019) 19:00 

Dziesminieks Goran Gora jeb Jānis Holšteins – Upmanis savas mūziķa karjeras laikā izdevis trīs albumus angļu valodā un vienu - latviski. Tomēr lielāko daļu mūziķa repertuāra sastāda dziesmas ar Knuta Skujenieka un Imanta Ziedoņa dzeju. Tāpēc, svinot šīs unikālās sadarbības, 22.martā plkst. 19:00 koncertzālē “Valmiera“ notiks koncerts „Goran Gora. Knuts. Imants“. Tajā skanēs dziesmas no albuma "Mosties"ar Knuta Skujenieka dzeju un Goran Gora skaņdarbi, kas tapuši Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" ietvaros. Kā allaž, Goran Gora muzicēs kopā ar saviem domubiedriem, kā arī dalīsies pieredzes stāstos par sadarbību ar abiem dzejniekiem.

Kopā ar Goran Gora muzicēs viņa domubiedri - Valters Sprūdžs (basģitāra), Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti), Uģis Krišjānis (klavieres). Albuma „Mosties“ kodols ir Knuta Skujenieka dzeja. Tajā Goran Gora iekļāvis 12 dziesmas tikai ar Knuta Skujenieka dzeju. Lai arī tematika ir dažāda, tomēr dominējošā ir mīlestības tēma. Goran Gora galvenokārt izvēlējies dzeju, ko Skujenieks sarakstījis izsūtījuma laikā, tāpēc dzejoļos ir daudz ilgu un smeldzes, tomēr reizē tā ir arī neprātīgi skaista un ļoti dziļa mīlestības dzeja:
„Viņa dzejoļi ir unikāli un ļoti jaudīgi, tie ir ļoti skarbi, bet tai pašā laikā trāpīgi, kas liek aizdomāties par lielajām tēmām. Es ļoti gribētu cerēt, ka cilvēki, kas nāk uz koncertiem vai klausās albumu mājās vai bibliotēkā uzmeklēs Knuta Skujenieka dzejoļus un palasīs. Tā būtu manas misijas viena sastāvdaļa,” intervijās paudis Goran Gora.
 
Goran Gora attiecības ar latviešu dzeju un dramaturģiju pakāpeniski plūdušas un mainījušās, iesaistoties arī Imanta Ziedoņa fonda „Viegli“ kustībā.
Biļetes uz koncertu Valmierā iespējams iegādāties „Biļešu Paradīze“ tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzālē “Valmiera“. Tālrunis rezervācijām T. 27774427.
 
Informāciju sagatavoja:
Koncertzāle „Valmiera“
Projektu vadītāja
Nora Urbāne
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Leļļu izrāde bērniem ''Nelūgtais ciemiņš''

  27. martā (2019) 10:00 - 11:00 
27.martā plkst.10.00 aicinām uz radošās apvienības "Teātris un ES" leļļu izrādi bērniem "Nelūgtais ciemiņš" Valmieras Kultūras centrā!
Vāvere un viņas draugi dzīvoja mierīgu un harmonisku dzīvi, līdz kādu dienu viņi izdzirdēja dīvainu skaņu... Draugi nespēja noticēt - pie viņiem ir ieradies nelūgts ciemiņš! Lielām ausīm, milzīgām acīm un briesmīgi garu un baisu degunu... Kas ir šis svešinieks un ko viņš te meklē? To varēs uzzināt izrādē "Nelūgtais ciemiņš"!
 
Lelles veidojuši animācijas studijas "Avārijas Brigāde" mākslinieki. Izrādes režisors - Armands Ekštets.
 
Izrādes ilgums: 50 minūtes. Izrādes auditorija: pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni
 
Biļetes: EUR 3. Pedagogiem, kuri pavada bērnu grupu (10 vai vairāk personas), ieeja bez maksas. Biļetes grupām iepriekš var rezervēt Valmieras Kultūras centra kasē, zvanot pa tālruni 64207207.
 
Plašāk: www.vkc.lv
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Humoristiskā dueta “Jaunās Krievu večiņas” programma ''H.U.M.O.R.S.''

  29. martā (2019) - 30. martā (2019) 
29. martā ar koncertiem plkst. 16:00 un plkst. 19.00 un 30. martā plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā pirmo reizi uzstāsies populārs humoristisks duets ''JAUNĀS KRIEVU VEČIŅAS'' ar programu ''H.U.M.O.R.S.''.
Savos koncertos ''JAUNĀS KRIEVU VEČIŅAS'' ar jautriem skečiem un muzikāliem priekšnesumiem ne tikai smīdina publiku, bet arī kļūst par piemēru pozitīvas attieksmes veidošanai pret dzīvi. Par piemēru, kā ar humoru un pozitīvu attieksmi pārvarēt dzīves grūtības un problēmas.
 
Dueta dalībnieki Matrjona (Sergejs Čvanovs) un Cvetoček (Igors Kasilovs) ir ne tikai komiķi, bet arī talantīgi aktieri un režisori. Viņiem izdodās atturēties no vulgaritātes un iekarot publikas sirdis ar smalku humoru, ironiju un jokiem, kuri ir saprotami ikvienam.
 
''JAUNĀS KRIEVU VEČIŅAS” uzjautrinās publiku ar anekdotēm, parodijām, dziesmām un dejām. Aktieri, kuri ir pelnījuši atzinību komiskajā žanrā no miljoniem krievvalodīgās pasaules pielūdzējiem, gaida Jūs ar saviem labākajiem priekšnesumiem.
 
Organizātori informē, ka biļetes jau ir gandrīz izpārdotas, tāpēc iegādājaties to laicīgi.
Biļetes var iegādāties:
- Kinoteātra “Gaisma” (3D Cinema) kasē vai pa tālr. 25777778
 
YOU ARE events ir pasākumu organizēšanas aģentūra ar 13 gadu pieredzi, kura ir organizējusi vairāk nekā 120 dažāda žanra pasākumus Latvijā un arī kaimiņvalstīs.
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras peldbaseinā notiks "Rūdīšanās Skolas" apmācības

  30. martā (2019) - 31. martā (2019) 

30.un 31.martā Valmieras peldbaseinā notiks "Rūdīšanās Skolas" apmācības – sestdiena tiks veltīta Vima Hofa metodei (rūdīšanās), bet svētdienas tēma būs darbs ar elpu un Oxygen Advantage metodika. Apmācības vadīs "Rūdīšanās Skolas" dibinātājs un treneris Māris Žunda!

Abas dienas ir sadalītas divā​s daļās – ievadapmācība un pamatapmācība. Ievads ir domāts tiem, kas vēlas apgūt teoriju un iegūt nelielu ieskatu praktiskajā pusē, bet pamatapmācība ietver ​gan ievadu​, gan praktisko pusi.​
1.diena:
 • Kas? – Vima Hofa metode. Elpošana, aukstums, rūdīšanās
 • Kam?  – Ikvienam, kas grib būt vesels un trenēt imūnsistēmu
2.diena:
 • Kas? – Darbs ar elpu un Oxygen Advantage metodika
 • Kam? – Sportistiem un ikvienam, kas vēlas ar elpošanas palīdzību uzlabot savas fiziskās un mentālās spējas
 
Vairāk informācijas šeit.
 
Uz tikšanos Valmieras peldbaseinā!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Lelde Bukovska
+371 28247515
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Daumanta Kalniņa Kvinteta koncerts ''Sirds prieks''

  30. martā (2019) 18:00 
Sestdien, 30.martā plkst. 18:00, Trikātas kultūras namā notiks Daumanta Kalniņa Kvinteta koncertprogramma “Sirds prieks” ar Friča Bārdas dzeju.
Jaunradītajām kompozīcijām Kvinteta mūziķi Daumants Kalniņš un Kristaps Vanadziņš par pamatu izvēlējušies Friča Bārdas dzejas darbu liriskāko devumu. Tajā dzejas skaistums piemīt ne tikai stingri noteiktām lietām, bet ir uztverams visapkārt – gan dabā un dzīvībā, gan mākslā un mīlestībā. Izvēlētā dzeja rada īpaši poētisku noskaņu, kas arī ir bijis iedvesmas avots abu mūziķu darbiem. Programmas tēma un žanrs – džeza maniere liriskā skanējumā ignorē stila izsmalcinātību, bet kopskanējumā – dzejā un mūzikā rada harmonisku vēstījumu.
 
Daumanta Kalniņa Kvintets pastāv kopš 2008. gada. Tas kopā pulcējis jaunus, radošus, raksturā dažādus, bet muzikālajā gaumē saskanīgus mūziķus. Pēdējo gadu laikā Kvintets ir nostiprinājies spējā kopīgi radīt un īstenot katra mūziķa idejas, aizvien vairāk apvienojot līdzīgo, kā arī tik atšķirīgo vokālā un instrumentālā džeza mūziku. Pārkāpjot žanriskās robežas un turpinot pilnveidot savu unikālo skanējumu, Kvintets par nozīmīgu vērtību uzstāda oriģinalitāti.
 
2016. gadā Daumanta Kalniņa Kvinteta vairāki koncerti noritēja Mūzikas namā Daile un mūziķu jaunradītās orģinālkompozīcijas tika izdotas mūzikas ierakstā “PART OF ME” cd formātā.
 
Koncertā “Sirds prieks” dzirdēsim Daumanta Kalniņa Kvinteta mūziķus – Daumants Kalniņš – balss, oboja, Mārcis Auziņš – ģitāras, Kristaps Vanadziņš – taustiņinstrumenti, Rūdolfs Dankfelds – sitamie instrumenti, Toms Poišs – bass, kontrabass.
 
Biļetes iepriekšpārdošanā “Biļešu Paradīze” kasēs un Trikātas, Brenguļu un Kauguru pagastu pārvaldēs pie lietvedēm. Biļešu cenas 10.00 un 15.00 EUR. Pensionāriem un bērniem līdz 17 gadu vecumam ieejas maksa 5.00 EUR. Bērniem līdz 6 gadu vecumam, ja nav nepieciešama atsevišķa sēdvieta, ieeja bez maksas.
 
Vairāk informācija pa tālr. 20364953 vai 25421116.
 
Informāciju no avota sagatavoja:
Beverīnas novada Kultūras centra vadītāja
Ieva Putniņa
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Improvizācijas šovs "SPIEDIENS”

  30. martā (2019) 19:00 

30. martā plkst. 19:00 koncertzālē “Valmiera” notiks improvizācijas šovs "SPIEDIENS”, kurā improvizēs improvizācijas teātra “SPIEDIENS” aktieri.

Radošā apvienība "SPIEDIENS" ir izklaide tās vislabākajās tradīcijās. 2009. gadā sācies kā neliels improvizācijas teātris, tas izaudzis līdz vienam no lielākajiem improvizācijas šoviem un zīmoliem Latvijā. "SPIEDIENS" ir improvizācijas izrāde ar šova elementiem, ko veido īsas, iepriekš nesagatavotas etīdes un kuru galvenās vadlīnijas nosaka skatītāji.

"Esam mainījušies paši un ir mainījies šovs, taču dažas lietas paliek nemainīgas un, tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šogad mūsu galvenais mērķis ir izSPIEST smaidu un smieklus no jums – mūsu mīļajiem, vismīļākajiem skatītājiem. Mēs zinām, ka esam smieklīgi, un mēs zinām, ka jums patīkam,"  priecīgi stāsta "SPIEDIENS" pārstāvji.  Improvizē: Sanda Dejus vai Līga Putniņa, Jānis Kozlovskis un Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens. Aktieru trupa var būt mainīga.
 
Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs un koncertzālē “Valmiera”. Informācija par pasākumiem koncertzālē „Valmiera“ atrodama mājas lapā www.koncertzalevalmiera.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Koncertzāle „Valmiera“
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mākslas dienas Valmierā. Soļi

  1. aprīlī (2019) - 1. maijā (2019) 

Katru pavasari Valmierā tiek atzīmētas Mākslas dienas un 2019.gadā tām izvēlētā tēma ir “Soļi”. Mākslas mēneša laikā pilsēta atdzimst neparastā veidolā un sniedz iespēju apmeklēt vairākus pasākumus – izstāžu atklāšanas, koncertus un multimediālus pasākumus. Pilsētā norisinās īpašas teātra vai laikmetīgās dejas izrādes, forums “Māksla būt uzņēmējam”, tiek atklāti jauni mākslas soliņi un meklētas norādes “Mākslas punktos”. Mākslas aicināti piedalīties gan lieli, gan mazi.

Kopēt saiti
 

Grupas ''bet bet'' labāko dziesmu koncerts

  6. aprīlī (2019) 19:00 
6.aprīlī plkst. 19:00 koncertzālē „Valmiera“ notiks grupas „bet bet“ labāko dziesmu koncerts. Tajā redzēsim un dzirdēsim grupas dalībniekus - Zigfrīdu Muktupāvelu, Guntaru Raču, Uģi Tirzīti un Andri Alviķi.

 
Programmā grupas 27 gadu laikā kopš grupas pastāvēšanas sarakstītās dziesmas, starp kurām gan pašu komponētās, kā arī Raimonda Paula, grupai īpaši rakstītās dziesmas. Koncertā būs iespēja dzirdēt “Mēmo dziesmu” Zigfrīda balss interpretācijā un , protams, tādus leģendāros grupas hitus kā “Kāpēc man nav sarkans mersedess”, “Diena”, “Man vienalga viss”, “Mana mīļā meitene”, “Pieklauvē” un daudzas citas mūžam populāras dziesmas.

Šobrīd grupas uzstāšanās ir liels retums un gada laikā grupa sniedz ne vairāk kā 10 koncertus, tostarp piedaloties labdarības pasākumos. Katrs no mūziķiem darbojas arī savos solo projektos, bet kopīgie koncerti vienmēr ir kaut kas īpašs gan klausītājiem, gan arī pašiem mūziķiem. Šī būs īpaša iespēja satikt visus vienkopus.
Biļetes uz koncertu Valmierā iespējams iegādāties „Biļešu Paradīze“ tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzālē “Valmiera“.
 
Informāciju sagatavoja:
Koncertzāle „Valmiera“
Projektu vadītāja
Nora Urbāne
T. 27774427
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras Pavasara Restorānu nedēļa

  8. aprīlī (2019) - 14. aprīlī (2019) 
Valmierā norisināsies Restorānu nedēļa, kuras laikā īpašus gardēžu piedāvājumus saviem apmeklētājiem būs sagatavojuši pieci Valmieras un apkārtējo novadu restorāni.
Restorānu nedēļā vairāku kārtu maltīti par pievilcīgu cenu saviem apmeklētājiem, veicot iepriekšēju galdiņu rezervāciju, piedāvās:

Restorāns "Rātes Vārti"
Restorāns "Vecpuisis"
Restorāns "Agnese"
Valmiermuižas alus virtuve
Dikļu pils restorāns

Kopēt saiti
 

“The Sound Poets” albuma “Trīs” pavasara koncertu sērija

  13. aprīlī (2019) 

Grupa “The Sound Poets” svētku priekšvakarā izziņo sava jaunākā albuma “Trīs” koncertu sēriju, kas pavasarī notiks piecās Latvijas pilsētās, sekojot vērienīgajam grupas koncertam “Arēnā Rīga”.

Gaidot pavasara koncertus un atskatoties uz koncertu “Arēnā Rīga”, stāsta Undīne Balode: “Mums tas bija liels iekšējs izaicinājums, kā arī satraucošs notikums, jo gribējām ar visiem mūsu klausītājiem nosvinēt albuma iznākšanas svētkus. Zinām, ka ne visi varēja ierasties ciemos pie mums, tādēļ sapratām, ka vēlamies paši doties pie klausītājiem arī citās Latvijas pilsētās. Albuma izdošana arī ir tikai nepilns solis līdz tam, kā mēs gribētu dalīties ar mūsu mūziku. Īsta aci pret aci satikšanās ar saviem klausītājiem un strādāšana uz skatuves pilnā jaudā ir tas, kā mēs gribam pavadīt nākamo pavasari. Sapakosim Arēnas koncertu kastēs un vedīsim pie jums!”

Ar septembrī klajā nākušā albuma “Trīs” koncertiem grupa “The Sound Poets” priecēs klausītājus Ventspilī (Jūras Vārti, 6. aprīlis), Valmierā (Kultūras centrs, 13 aprīlis), Jelgavā (Kultūras nams, 28. aprīlis), Rēzeknē (Latgales vēstniecība GORS, 3. maijs), un Liepājā (Rožu Zāle, Liepājas olimpiskais centrs, 11. maijs). Koncerta programmā ir ne vien jau publikas iemīļotās dziesmas no “Trīs”, bet arī visi grupas lielākie hīti. Biļetes uz koncertiem iegādājamas www.thesoundpoets.lv, kā arī Biļešu Serviss tirdzniecības vietās visā Latvijā un koncertu norises vietās.

Līdz ar koncertu sērijas izziņošanu “The Sound Poets” piedāvā arī “Noklusētā dziesma” video, kas ir daļa no “Arēnā Rīga” oktobra beigās notikušā koncerta video ieraksta. Pilns koncerta ieraksts, kura režisors  ir Gints Fārenhorsts, noskatāms platformā “LMT Straume”.

"The Sound Poets" albums "Trīs" noklausāms "Spotify", "iTunes", "Deezer" un citās digitālajās mūzikas platformās, kā arī CD formātā iegādājams Latvijas mūzikas ierakstu veikalos, kā arī “Rimi” un “Circle-K” tīklos.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Čellu trio ''Melo-M'' koncerts

  19. aprīlī (2019) 19:00 
Čellu trio “Melo-M” no marta līdz maijam ar jaunu mūzikas programmu apciemos vairākas Latvijas pilsētas koncertceļojumā, kam dots nosaukums “Maģiskā radio tūre”. Kā jau minēts turnejas nosaukumā, jaunās mūzikas programmas skaņdarbu izvēlē dominē skaņdarbi, kas veltīti radio tēmai. Koncerts Valmierā, koncertzālē „Valmiera“ 19.aprīlī plkst. 19:00.
"Radio nevar bez mūzikas, tāpat kā mūzika nevar bez radio! Tieši tāpēc mūsu jaunās programmas vadmotīvs ir radio tēmas apspēle dažādos veidos – izvēloties dziesmas, kas veltītas radio, kā arī darbus, kur radio vārds likts nosaukumā,“ atklāj trio “Melo-M” čellisti. 
 
Turnejas skaņdarbu klāstā būs gan grupas “Radiohead”, gan “Queen”, “Image Dragons” skaņdarbi un citas radio tēmai veltītas plaši pazīstamas kompozīcijas. Līdztekus turnejas koncertos skanēs arī trio dalībnieka Kārļa Auzāna oriģinālmūzika un daudzas jau labi pazīstamas melodijas trīs čellu un sitamo instrumentu izpildījumā.
 
Turnejas koncertos “Melo-M” sastāvā muzicēs čellisti Kārlis Auzāns, Miķelis Dobičins un Jānis Pauls, kā arī sitaminstrumentālists Miķelis Vīte.
 
Biļetes uz koncertu Valmierā pieejamas „Biļešu Paradīze“ tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv, kā arī koncertzālē “Valmiera“.
 
Informāciju sagatavoja:
Koncertzāle „Valmiera“
Projektu vadītāja
Nora Urbāne
T. 27774427
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Improvizācijas šovs ''Spiediens''

  26. aprīlī (2019) 19:00 
26.aprīlī plkst. 19:00 koncertzālē “Valmiera” notiks improvizācijas šovs "Spiediens”, kurā improvizēs improvizācijas teātra “Spiediens” aktieri Sanda Dejus, Jānis Kozlovskis un Krišjānis Caune. 
Radošā apvienība "Spiediens" ir izklaide tās vislabākajās tradīcijās. 2009. gadā sācies kā neliels improvizācijas teātris, tas izaudzis līdz vienam no lielākajiem improvizācijas šoviem un zīmoliem Latvijā. "Spiediens" ir improvizācijas izrāde ar šova elementiem, ko veido īsas, iepriekš nesagatavotas etīdes un kuru galvenās vadlīnijas nosaka skatītāji.

"Esam mainījušies paši un ir mainījies šovs, taču dažas lietas paliek nemainīgas un, tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šogad mūsu galvenais mērķis ir izspiest smaidu un smieklus no jums – mūsu mīļajiem, vismīļākajiem skatītājiem. Mēs zinām, ka esam smieklīgi, un mēs zinām, ka jums patīkam,"  priecīgi stāsta "Spiediens" pārstāvji. 
 
Sandra Dejus savu improvizatores talantu izmanto darbam radio, televīzijā un dažādu privāto pasākumu vadīšanā. Sanda vasaras pavada mīlestības gaisotnē kā kāzu vadītāja. Radošās apvienības "Spiediens" sastāvā kopš 2012. gada.  Sanda ir Radio SWH ētera personība. Savas prasmes improvizācijā papildina piedaloties meistarklasēs tepat Latvijā, kā arī ārpus tās.
 
Radošās apvienības „Spiediens“ producents ir Krišjānis Caune, kurš reizēm arī pats ir aktieris. Uz skatuves improvizācijas lauka kopš 2007. gada. Pārstāvējis Latviju starptautiskajos improvizācijas festivālos (Skandināvijā un Baltijā). Profesionālā jomā pārstāv sabiedrisko attiecību un finanšu nozares
 
Savukārt Janis Kozlovskis improvizēt sāka 11 gadu vecumā – pēc tam, kad vecākie brāļi Jāni aizveda uz Rolanda Zagorska vadīto klubu “Hamlets”. Jānis vada privātos un korporatīvos pasākumus, ir piedalījies dažādos radošos un starptautiski nozīmīgos pasākumos: “Cabaret”, Eiropas koru olimpiāde, “Eglīte ar Zeltiņu” u.c. Pasākumu nozares izcilības balvas Lauru LAPPA apbalvošanas ceremonijas laureāts nominācijā "Izcilākais pasākuma vadītājs" (2018).
 
Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv un koncertzālē “Valmiera”. Informācija par pasākumiem koncertzālē „Valmiera“ atrodama mājas lapā www.koncertzalevalmiera.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Koncertzāle „Valmiera“
Projektu vadītāja
Nora Urbāne
T. 27774427

 

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

SEB MTB maratons 2019. I posms. Valmiera – Cēsis

  28. aprīlī (2019) 

28. aprīlī dalībniekus un skatītājus Valmierā pulcēs Latvijas vērienīgākais riteņbraukšanas sacensību 1. posms “Valmiera - Cēsis”.

Kopēt saiti
 

Maģisko sajūtu nakts

  4. maijā (2019) 

Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā nu jau ceturto gadu norisināsies krāšņs vasaras sezonas atklāšanas pasākums “Maģisko sajūtu nakts”, kurā vairāku stundu garumā apmeklētājiem iespējams baudīt gaismu un skaņu maģisko saspēli dabā, apmeklēt vairākus dažādu stilu brīvdabas koncertus, aplūkot mākslas un vides objektus, kā arī baudīt dažādu ēdinātāju piedāvātos gardumus.

Kopēt saiti
 

Maģisko sajūtu nakts

  4. maijā (2019) 

Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā nu jau ceturto gadu norisināsies krāšņs vasaras sezonas atklāšanas pasākums “Maģisko sajūtu nakts”, kurā vairāku stundu garumā apmeklētājiem iespējams baudīt gaismu un skaņu maģisko saspēli dabā, apmeklēt vairākus dažādu stilu brīvdabas koncertus, aplūkot mākslas un vides objektus, kā arī baudīt dažādu ēdinātāju piedāvātos gardumus.

Kopēt saiti
 

Aināra Mielava koncerts

  5. maijā (2019) 18:00 
5. maijā plkst. 18:00 koncertzālē "Valmiera" notiks dziedātāja un dziesmu autora Ainara Mielava koncerts. Tajā skanēs Ainara Mielava dziesmas jaunā un virtuozā aranžējumā no visiem viņa daiļrades posmiem. Šoreiz ar dziedātāju kopā uzstāsies arī brīnišķīgs jauno mūziķu sastāvs – Jānis Ruņģis (basģitāra, klavieres, balss), Matīss Čudars (ģitāra, klarnete, balss), Reinis Ozoliņš (bass, kontrabass) un Jānis Jaunalksnis (bungas, balss).
Līdz šim koncerts šādā mūziķu sastāvā izskanējis tikai Rīgā, mūzikas namā “Daile” un ieguvis brīnišķīgas klausītāju atsauksmes.
 
Dace Frīdenberga – Samete, kultūras baudītāja: “2018. gada labākais muzikālais piedzīvojums. Patiesībā, pat pēdējās piecgades labākais. Matīss Čudars, Reinis Ozoliņš, Jānis Ruņģis Jānis Jaunalksnis - savas mākslas meistari. Bravo! Bauda acīm, ausīm un dvēselei. Viss notiek pa īstam, tas gan.”.

Mareks Matisons, Digitālās komunikācijas praktiķis: “Neticami delikātas aranžijas Ainara Mielava senām melodijām. Pilnīgi jauns skatījums.. uz sen sen iemīļoto...”.

Aigars Pētersons, RSU rektors: “Izcils koncerts jaunā sastāvā! Ainars Mielavs talantīgu jauniešu grupā. Patiess baudījums!”.

Ilze Jaunalksne, TV personība: “Ainara Mielava atgriešanās kopā ar lieliskajiem jaunās paaudzes mūziķiem Jāni Ruņģi, Matīsu Čudaru, Reini Ozoliņu un manu brāli Jāni Jaunalksni bija spēcīgs sitiens pakrūtē. Labā nozīmē”.
 
Biļetes uz koncertu Valmierā pieejamas “Biļešu Paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv un koncertzālē “Valmiera”.
 
Informāciju sagatavoja:
Koncertzāle „Valmiera“
Projektu vadītāja
Nora Urbāne
T. 27774427
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Festivāls “Kino pedālis”

  10. maijā (2019) - 11. maijā (2019) 

No 10. līdz11.maijam visi, kuri mīl braukt ar velosipēdu un baudīt brīvdabas kino neierastās vietās, ar īpaši veidotu filmu programmu, aicināti uz Valmieru.  Festivāls notiks jau ceturto gadu un piedāvās plašu un aizraujošu pasākuma programmu, kas patiks gan dažāda vecuma un kino gaumes, gan riteņbraukšanas izturības līmeņu dalībniekiem – draugu kompānijām, ģimenēm ar bērniem, kā arī pieredzējušiem pedāļu minējiem.

Kopēt saiti
 

“Ghetto Floorball” un “Ghetto Dance” sacensības Valmierā

  15. jūnijā (2019) 

Ielu sporta sacensības mūsdienās ir iecienīts sporta un izklaides veids. 15.jūnijā Valmierā apmeklētājus un dalībniekus vienos jautra festivāla gaisotne un sacensību gars.

Kopēt saiti
 

Etnofestivāls „SVIESTS 2019” un tirdziņš „Gardu muti”

  15. jūnijā (2019) 
Kopēt saiti
 

Dzīvās mūzikas vakars Valmiermuižas alus terasē

  5. jūlijā (2019) 21:00 

Jūlija siltie vakari Valmiermuižā vairs nav iedomājami bez dzīvās mūzikas koncertiem. Trīs jūlija piektdienās Valmiermuižas alus terasē aicinām baudīt vasaru, sarunas un kopā būšanu dzīvās mūzikas koncertvakaros.

Ieeja bez maksas.

Informācija tiks papildināta tuvojoties pasākumam.

Pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts. Video un foto var tikt izmantoti publicitātes materiālos.

Kopēt saiti
 

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā

  12. jūlijā (2019) - 14. jūlijā (2019) 

Valmieru var uzskatīt par Latvijas BMX riteņbraukšanas centru, kur uzauguši vairāki augstākās klases braucēji, tostarp divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs. No 12. līdz14. jūlijam Valmierā norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā.

Kopēt saiti
 

Dzīvās mūzikas vakars Valmiermuižas alus terasē

  12. jūlijā (2019) 21:00 

Jūlija siltie vakari Valmiermuižā vairs nav iedomājami bez dzīvās mūzikas koncertiem. Trīs jūlija piektdienās Valmiermuižas alus terasē aicinām baudīt vasaru, sarunas un kopā būšanu dzīvās mūzikas koncertvakaros.

Ieeja bez maksas.

Informācija tiks papildināta tuvojoties pasākumam.

Pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts. Video un foto var tikt izmantoti publicitātes materiālos.

Kopēt saiti
 

Baltijas kauss vindsērfingā un Burtnieka SUP festivāls

  13. jūlijā (2019) - 14. jūlijā (2019) 

Jūlija otrajā  nedēļas nogalē norisināsies Baltijas kauss vindsērfingā un Burtnieka SUP festivāls "Burtnieks vārās 2019".

 

 

 

Plašāka informācija sekos tuvāk pasākuma norises laikam.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Dzīvās mūzikas vakars Valmiermuižas alus terasē

  19. jūlijā (2019) 21:00 

Jūlija siltie vakari Valmiermuižā vairs nav iedomājami bez dzīvās mūzikas koncertiem. Trīs jūlija piektdienās Valmiermuižas alus terasē aicinām baudīt vasaru, sarunas un kopā būšanu dzīvās mūzikas koncertvakaros.

Ieeja bez maksas.

Informācija tiks papildināta tuvojoties pasākumam.

Pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts. Video un foto var tikt izmantoti publicitātes materiālos.

Kopēt saiti
 

Valmieras pilsētas svētki

  26. jūlijā (2019) - 28. jūlijā (2019) 

Katru gadu jūlija pēdējā nedēļas nogalē Valmiera svin pilsētas svētkus. Ar muzikālām, garšīgām, sportiskām, izzinošām, jautrām un darbīgām aktivitātēm tiks sagaidīta Valmieras 736.dzimšanas diena.

Kopēt saiti
 

Valmieras vasaras teātra festivāls

  2. augustā (2019) - 4. augustā (2019) 

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad norisināsies no 2. līdz 4. augustam. Teātra festivāla programmas pamatā ir īpaši festivālam radīti darbi, ko veido nacionālā un starptautiskā mērogā zināmi profesionāļi. Neierastās vietās un oriģinālās formās Valmieras pilsētvidē tiek izrādīti iestudējumi, kas izklaidē, bagātina, provocē, un noteikti neatstāj vienaldzīgus festivāla apmeklētājus. Papildus teātra izrādēm norit arī brīvdabas kino vakari, muzikāli un gastronomiski piedzīvojumi, radot bagātīgus vasaras mākslas svētkus pilsētvidē. 2019.gada festivāls būs veltīts bērniem un pusaudžiem ar tēmu “Dzīvā pilsēta”. Pilsēta, kam ir sava dzīve, domas, ķermenis un citas dzīvai būtnei raksturīgas īpašības. Festivālā būs iespēja redzēt 7 jauniestudējumus!

Kopēt saiti
 

Valmieras maratons

  15. septembrī (2019) 
Septembra otrajā svētdienā Valmierā ik gadu norisinās Valmieras maratons, kas pulcē lielus un mazus aktīva dzīvesveida cienītājus un sportot gribētājus no dažādām vietām Latvijā un ārvalstīs. 
Piesakoties Valmieras Maratonam, ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko distanci - 6,2 km skrējiens, 10,55 km skrējiens, pusmaratons - 21,0975 km un nūjošana - 7,5km, bet izturīgākie var sacensties maratona - 42,195 km distancē.
Kopēt saiti
 

Miķeļdienas svinības un tirdziņš „Gardu muti”

  21. septembrī (2019) 
Kopēt saiti
 

Simjūda gadatirgus

  12. oktobrī (2019) 

Katru gadu oktobra otrajā sestdienā Valmieras Rātslaukumā un Valmieras pils teritorijā norisinās tradicionālais Simjūda gadatirgus, kas vēsturiski ir pēdējais lielais tirgus pirms ziemas un kur iespējams sarūpēt visdažādākā veida produkciju. Ar darinājumiem priecēs amatnieki un mājražotāji, bet kārdinošās smaržas aicinās rudens garšu krāsainību saglabāt baltām ziemas dienām.

Kopēt saiti
 

Valmieras Restorānu nedēļa

  4. novembrī (2019) - 10. novembrī (2019) 
Valmierā norisināsies Restorānu nedēļa, kuras laikā īpašus gardēžu piedāvājumus saviem apmeklētājiem būs sagatavojuši pieci Valmieras un apkārtējo novadu restorāni.
Restorānu nedēļā vairāku kārtu maltīti par pievilcīgu cenu saviem apmeklētājiem, veicot iepriekšēju galdiņu rezervāciju, piedāvās:

Restorāns "Rātes Vārti"
Restorāns "Vecpuisis"
Restorāns "Agnese"
Valmiermuižas alus virtuve
Dikļu pils restorāns

Kopēt saiti
 

Valsts svētku pasākumi Valmierā

  11. novembrī (2019) - 18. novembrī (2019) 

No 11. līdz18. novembrim Valmierā gaidāms daudzveidīgs patriotisko pasākumu klāsts par godu Latvijas valsts svētkiem.

Kopēt saiti
 

Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums

  14. novembrī (2019) 

Valmierā 14.novembrī norisināsies Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums, aicinot iedvesmoties sasniegumiem un uzzināt par dažādām iespējām Latvijas vārdam uzņēmējdarbības nozarē izskanēt pasaules līmenī. Forums pirmo reizi Valmierā norisinājās 2018.gadā. Organizatori lēmuši arī šogad Valmierā pulcēt profesionāļus no visas pasaules.

Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdei Kristīnei Saulītei tiekoties ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, priekšsēdētāja vietnieku Ričardu Gailumu un Valmieras Attīstības aģentūras uzņēmējdarbības virziena vadītāju Elīnu Leimani, tika pārrunāta Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma norise un apspriests iespējamais saturs. “Esam priecīgi un gandarīti par Pasaules Brīvo latviešu apvienības lēmumu. Tas ir pozitīvs Valmieras kā laba un uzticama sadarbības partnera novērtējums. Mums ir svarīga Valmieras attīstība un Valmieras pienesums Latvijas izaugsmē,” gandarījumu par vienošanos un foruma norisi Valmierā pauž Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.
           
  “Mēs gribam radīt vēstījumu par Latviju kā darošu, varošu un radošu zemi, kas ir stipra tradīcijās, bet atvērta pasaulei ar savu ekonomiku, izglītotiem, spējīgiem, darbīgiem cilvēkiem. Mēs aicināsim Valmierā satikties pasaules latviešu uzņēmējus, kuri var un grib dot pienesumu Latvijai. Valmiera kā moderna, enerģiska un zaļa pilsēta ar attīstītu uzņēmējdarbību ir ļoti piemērota foruma norises vieta,” pauž Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēde Kristīne Saulīte.
 
Tikšanās laikā tika apspriesta arī Valmieras pilsētas pašvaldības un Pasaules Brīvo latviešu apvienības sadarbības stiprināšana, pilnveidojot iespējas biznesa investīciju piesaistē, kā arī talantu piesaistē izglītības un sporta jomās.
 
2018.gada jūnijā Valmierā pirmo reizi norisinājās Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums, pulcējot vairāk nekā 200 dalībnieku no dažādiem pasaules kontinentiem. Paralēli forumam norisinājās tautsaimniecības izstāde, kurā bija pārstāvēti 58 dažādu nozaru uzņēmumi no visas Latvijas. Forums bija iekļauts arī Latvijas simtgades notikumu programmā. Forumi veiksmīgi noritējuši Rīgā (2013., 2015.), Melburnā (Austrālija, 2016.), Čikāgā (ASV, 2017.) un Valmierā (2018.).
 

 
Informāciju sagatavoja:
Kristīne Melece
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītāja
Mob. tālr.: 26553317
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ziemassvētku tirdziņš Valmierā

  14. decembrī (2019) 

Tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš Valmieras rātslaukumā un vecpilsētā pulcē viesus no tuvienes un tālienes, vilinot ar smaržām un garšām. Līksmu Ziemassvētku noskaņu radīs muzikālie priekšnesumi.  

Kopēt saiti
 

Ziemas saulgriežu svinības un tirdziņš „Gardu muti” un ziemas saulgriežu tradīciju vakars.

  21. decembrī (2019) 
Kopēt saiti