Pasākumi

 

Tūrisma akcija #AtklājVidzemi

  3. jūnijā (2021) - 30. novembrī (2021) 

Šogad Vidzemes plānošanas reģions no jūnija līdz novembrim aicina ceļotājus piedalīties tūrisma akcijā #AtklājVidzemi. Akcijas organizētāji rosina caur stāstu izzināšanu atklāt vietu unikālo dvēseli un piedzīvot Vidzemi no jauna.

Katru otro nedēļu sociālā medija Facebook  grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā www.vidzeme.lv tiks publicēts viens stāsts par kādu kultūrvēstures vai dabas objektu Vidzemē, kuru vērts apciemot un izzināt.  Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperti būs sagatavojuši arī ieteikumus Vidzemes apceļotājiem par interesantiem tūrisma objektiem tuvumā, lai ceļojums ir aizraujošāks. 
 
Apceļo Vidzemi un laimē balvas!
Akcijas noslēgumā starp aktīvākajiem ceļotājiem tiks izlozēti 3 balvu komplekti ar aktīvai atpūtai dabā noderīgām lietām.
 
Akcijas noteikumi
1. Tūrisma akcija norisinās no 2021. gada 3. jūnija līdz 30. novembrim.
2. Lai kļūtu par akcijas dalībnieku un piedalītos balvas izlozē, jāpiesakās Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”. Akcijas laikā jāapceļo vismaz 5 akcijas vietas un par katru jādalās ar 1 fotogrāfiju un iespaidiem komentāros pie attiecīgās akcijas vietas ieraksta grupā.
3. Balvās būs dabas tūrista komplekts – pārgājienu mugursoma un dāvanas no pārgājienu maršruta Mežtaka. Balvu izloze tiks veikta un uzvarētāji paziņoti līdz 2021. gada 15. decembrim. Uzvarētāji tiks publiskoti Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī rīkotājs sazināsies ar uzvarētājiem, sūtot privātu ziņu sociālajā medijā Facebook.
 
Izzini Vidzemi un tās vietu stāstus, esi radošs, fotografējot un komentējot piedzīvojumu iespaidus sociālā tīkla Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, un laimē balvas!
Uz tikšanos Vidzemē!
 
Tūrisma akciju #AtklājVidzemi rīko Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar reģiona pašvaldībām. To atbalsta garās distances pārgājienu maršruts "Mežtaka".
 
Informāciju sagatavojusi:
Zane Kaķe
Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rotu mākslas biedrības izstāde “DIENASGRĀMATA”

  3. jūlijā (2021) - 1. augustā (2021) 
Dienasgrāmatu franciski sauc par journal intime, burtiski tulkojot – intīmā avīze. Šāds nosaukums palīdz to atšķirt no laikraksta, kas paredzēts plašam lasītāju lokam. Pretēji – rakstot dienasgrāmatu, tās autors parasti neplāno saturu kādam demonstrēt, jo tas radīšanas brīdī saistošs tikai un vienīgi autoram. Tradicionālā izpratnē tie ir pieraksti pašam sev. Ar sevi katrs var būt vispatiesākais, tāpēc dienasgrāmatā autors var atļauties būt citādāks nekā ikdienā. Caur mākslinieka vizuālo pasaules redzējumu varam ietērpt dienasgrāmatas citā materialitātē. Idejiskā dienasgrāmata sevī ietver ko vairāk, nekā tikai tekstu. “Mākslinieka radītai rotai piemīt visiem neredzamā/ apzināti slēptā informācija vai enerģija, kas var materializēties dažādi. Katrs autors radošajā procesā nevar izbēgt no tā, ka darbā atspoguļojas viņš pats, viņa personība un pārdzīvojumi,” stāsta rotu māksliniece Zane Vilka.
Izstādē DIENASGRĀMATA rotu mākslinieki piedāvās skatītājam savas dienasgrāmatu lappuses īpaši šim projektam radītās rotās, caur kurām meklēt patiesību, sajust kopības sajūtu un rast jaunas interpretācijas.
 
Projekta dalībnieki: Andris Lauders, Anita Savicka, Anna Fanigina, Darja Semjonova, Ginta Grūbe, Gints Strēlis, Guntis Lauders, Ilze Egle, Jānis Brants, Laura Selecka, Maija Vītola-Zitmane, Māris Auniņš, Māris Šustiņš, Paula Treimane, Rasma Pušpure, Una Mikuda, Valdis Brože, Vladislavs Čistjakovs un Zane Vilka.
Izstādes radošajā komandā piedalās māksliniece Krista Ose un operators Kaspars Braķis.
Rotu mākslas biedrība dibināta 2018. gadā, lai apvienotu rotu mākslā darbojošās personas un īstenotu sev un sabiedrībai svarīgas idejas, organizētu kopīgas izstādes.
 
Teksts: Ginta Grūbe
IZSTĀDES ORGANIZATORI:
Rotu mākslas biedrība, Valmieras muzejs
IZSTĀDES ATBALSTĪTĀJI:
Valsts Kultūrkapitāla fonds
IZSTĀDES KOORDINATORE MUZEJĀ:
Guna Medne, Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja, T: +371 64207638, E: [email protected]
INTERNETA RESURSI:
https://latvianjewellery.org/lv/
https://valmierasmuzejs.lv/
FACEBOOK: Rotu mākslas biedrība
FACEBOOK: Valmieras Muzejs
INSTAGRAM: @valmierasmuzejs
#rotumakslasbiedriba
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Svētku krekliņu apdrukāšanas darbnīca

  19. jūlijā (2021) - 24. jūlijā (2021) 
Valmieras dzimšanas dienas svētku nedēļā, no 19. līdz 24.jūlijam, koprades darbnīca DARE (Purva iela 12) aicina ikvienu izveidot savu svētku apdruku, dzimšanas dienas motīvu “Valmiera: Tava svētku pietura” bez maksas uzdrukājot uz līdzi paņemtā kokvilnas krekliņa vai maisiņa. Darbnīcai ir obligāta pieteikšanās, aizpildot elektroniski anketu šeit.
Termodrukas darbnīcā  svētku viesi gaidīti ar savu kokvilnas krekliņu vai maisiņu, ko DARES mākslinieku pavadībā apdrukāt ar Valmieras 738.dzimšanas dienas vadmotīvu – svētku pieturu. Būs iespēja izvēlēties baltas vai tumši zilas krāsas motīvu.
 
Ierobežotā apmeklētāju skaita dēļ dalībniekiem obligāti jāpiesakās. Darbnīcas norisināsies: 19.jūlijā no plkst.14.00 līdz 17.00, 20.jūlijā no plkst.10.00 līdz 13.00, 22.jūlijā no plkst.16.00 līdz 19.00, 23.jūlijā no plkst.15.00 līdz 20.00, 24.jūlijā no plkst.9.00 līdz 12.00. Vienas darbnīcas ilgums ir pusstunda, tajā piedaloties ne vairāk kā 8 cilvēkiem. Pieteikuma anketā ir jāizvēlas darbnīcas apmeklējuma laiks, kā arī jānorāda kontaktinformācija. Uz jūsu norādīto e-pasta adresi atnāks rezervācijas apstiprinājums. Ja kādu iemeslu dēļ plāni mainās, apstiprinājuma e-pastā ir iespēja uzspiest uz saites “Atcelt vai pārplānot rezervāciju” (Cancel or Reschedule your booking) un izvēlēties citu laiku vai atcelt dalību, tādējādi dodot iespēju piedalīties kādam citam dalībniekam. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties no 19.jūlija plkst.9.00 ar DARE komunikācijas speciālisti Dinu Lindu Mīlbergu, zvanot pa tālruni 29344588.
 
No 23. līdz 25.jūlijam Valmiera atzīmēs 738.dzimšanas dienu “Valmiera: Tava svētku pietura”, aicinot piestāt dažādās vietās, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem. Programma skatāma www.valmierasvin.lv.
 
Valmieras dzimšanas dienas norises notiks, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai. Būsim atbildīgi, pasargāsim sevi un līdzcilvēkus, lai jau drīz varam tikties plašā pulkā!
 
Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras ēdinātāju īpašais svētku piedāvājums

  19. jūlijā (2021) - 25. jūlijā (2021) 
Valmieras 738.dzimšanas dienas nedēļā, no 19. līdz 25.jūlijam, Valmieras restorāni un kafejnīcas uz brīdi pārtaps par neparastām pieturvietām. Tas būs ceļojuma sākums garšu pasaulē, lustētājiem piedāvājot īpašu dzimšanas dienas ēdienkarti. 
Pietura “Nameja pica”
“Picu Fabrikai OZO” (Kauguru iela 2) ir prātā kāds pārsteigums. Saimnieki – Ozoliņu ģimene – nolēmuši pirmo pavedienu noslēpuma atšķetināšanā atklāt Valmieras dzimšanas dienā. Sākot no 23.jūlija, galdā tiks celta Nameja pica (picas mērce, siers, itāļu salami, rikotas siers, bazilika pesto, pistācijas). “Kāpēc Nameja? Tas vēl ir noslēpums, bet pavisam drīz pavēstīsim jaunumus, kas saistīti ar šo vārdu. Valmiera, daudz laimes!” vēl Ozoliņu ģimene. Pie “Picu Fabrikai OZO” būs pieejama arī terase.
 
Pietura “Tavs svētku garšas ceļojums!”
Restorāns Delizia (Kārļa Baumaņa iela 9) svētkus aicina svinēt, baudot meža veltes. Ēdienkartē no 21.jūlija goda vietā būs gaileņu sacepums. Savukārt desertā gardums būs saldā un rūgtenā saspēle – šokolādes Panna cotta ar brūkleņu ievārījumu. To visu lieliski papildinās meža melleņu Mohito. Piedāvājumu būs iespējams iegādāties ne tikai līdzi ņemšanai, bet arī baudīt restorāna āra terasē Kocēnos (Alejas iela 1).
 
Atveldzēšanās pietura
Viesnīcas WOLMAR restorāns (Tērbatas iela 16A) Valmieras dzimšanas dienā sagatavojis ko gaisīgi burvīgu. Ja lillā krāsa būtu jāraksturo ar smaržu, daudzi izvēlēsies neatkārtojamo lavandas aromātu. Savukārt, ja lillā krāsai būtu jāizvēlas raksturīgākā vieta, visdrīzāk tie būtu lillā pirksti, vaigi un mute, mežā lasot mellenes. Šāds lillā pārsteigums būs svētku ēdienkartē no 20.jūlija – pašu gatavots lavandas saldējums ar mellenēm.
 
Maršruts Tērbata–Valmiera
Kafejnīca TĒRBATA (Tērbatas iela 2) Valmierai dzimšanas dienā sagādās izcilu dāvanu. Pilsētas viena no raksturīgākajām garšām ir Valmieras salāti. Bet vai esi tos baudījis burgerā? 23.–25.jūlijā izvēlies burgeru “Iebrauc Valmierā” – pašcepta burger maizīte, Valmieras salāti, liellopa maltā gala, marinēta gurķu mērce! Savukārt desertā – gardā “Tērbatas” jūras kūka (smilšu mīkla, maigs šokolādes krēms). Dzērieni tiks gatavoti sadarbībā ar vasaru – mājas limonāde, kā arī Fresh Paloma (vasarīgs kokteilis uz tekila bāzes).
 
Mazās Itālijas pietura vecpilsētā
Ģimenes picērija “Vīnkalni Pils Māja” (Bruņinieku iela 4) ir pietura, kur no 19.jūlija sācies ceļojums uz Itāliju. Bagātīgas garšas, kas sasmēlušās saules enerģiju, baudāmas Quattro Formaggi jeb Četru sieru picā, Affogato (espreso ar saldējumu) un, protams, dzērienos – bezalkoholiskajā Aperol Spritz vai Campari Spritz.
 
Pietura “Svētku piedāvājums”
“La Pizza veloce” (Rīgas iela 45) un “La pizza veloce and Kebab” (Jāņa Endzelīna iela 1) īpaši svētkiem radījuši jaunu piedāvājumu. Vai pareizāk būtu teikt brūvējuši? Tās būs divu veidu picas, kurām mīkla pagatavota no Valmiermuižas alus. Aicinām izgaršot picu ar četrām dažādām gaļām un trim dažādiem sieriem, kā arī veģetāro picu ar trim dažādiem sieriem. Jāpiemin, ka piedāvājums būs spēkā no ceturtdienas, 22.jūlija, līdz svētdienai, 25.jūlijam.
 
Pietura “Vecpuiša saldējuma kūka”
Restorāns VECPUISIS (Leona Paegles iela 10) no 22. līdz 25.jūlijam aicina nobaudīt saldējuma kūku ar ērkšķogu meringu, svaigām ogām un lazdu riekstiem. Vasara mūs lutina, aicinot pieredzēt īstenus vasaras piedzīvojumus. Viens no tiem ir Valmieras dzimšanas diena. Dodoties uz dažādām svētku pieturvietām, atpūtas brīdī noderēs kas atsvaidzinošs, vēss un svaigs. Tāpēc Vecpuiša saldējuma kūka būs tieši tas, kas vajadzīgs.
 
Pietura “Ahh-meat īpašais piedāvājums”
Kafejnīca “Ahh-meat” (Rīgas iela 37) aicina izbaudīt ko īpašu – Turcijas un Latvijas garšu gardo apvienojumu. 23. un 24.jūlijā kafejnīca piedāvās uz ogļu grila gatavotu liellopa filejas Lokum steiku ar karamelizētām gailenēm vai tītara fileju ar karamelizētām vīģēm. Abus ēdienus papildinās grilēti dārzeņi un jāņogu mērce, bet īpašu garšas buķeti veidos turku zirņu un burkānu humuss.
 
Pateicamies Valmieras restorāniem un kafejnīcām par īpašo sveicienu pilsētai dzimšanas dienā!
 
Jāpiemin, ka gardēži svētku sestdienā, 24.jūlijā, aicināti paviesoties arī Veides ielā, kur notiks “Vinda” StreetFood.
 
No 23. līdz 25.jūlijam Valmiera atzīmēs 738.dzimšanas dienu “Valmiera: Tava svētku pietura”, aicinot piestāt dažādās vietās, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem. Programma skatāma mājaslapā www.valmierasvin.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izstāde par mazbānīti “Nākamā pietura”

  20. jūlijā (2021) - 15. augustā (2021) 

Mazbānītis Ainažu–Valmieras–Smiltenes šaursliežu dzelzceļa līnijā ir nozīmīgs transporta vēstures stāstnieks, liecības par to atrodot arī Valmieras muzeja krājumā. Katrs kolekcijas priekšmets stāsta savu stāstu vai vismaz sniedz ieskatu mazvilciena jeb mazbānīša līnijas mūžā.

Līdzās fotogrāfijām, kas veido lielāko kolekcijas daļu, iespieddarbiem un citiem priekšmetiem jaunākais ieguvums ir mazbānīša izbūves dalībnieka piemiņas nozīmīte, kuru izgatavoja par godu Ainažu–Valmieras–Smiltenes šaursliežu dzelzceļa līnijas atklāšanai 1912.gada 12.augustā.  Unikālais, monētai līdzīgais priekšmets piederējis vienam no līnijas izveidotājiem Georgam fon Gersdorfam. Valmieras muzeja krājumā piemiņas zīme nonāca 2018.gadā pēc ekspedīcijas Marburgā, Vācijā. To nodeva īpašnieka mazdēls Georgs Zolmss, kurš muzejam dāvājis arī vairākas ar šaursliežu līnijas celtniecību saistītas fotogrāfijas.
Atmiņstāsti par mazvilcienu ir dažādi. Kāds atceras, ka tieši ar mazo vilcienu pārvācies dzīvot no Ainažiem uz Valmieru – vilcienā ar visu iedzīvi vienas somas apjomā. Kāds nekad dzīvē nebija tik ātri braucis. Cits, ka tas brauca tik lēnu, ka, šķiet, ar kājām būtu bijis ātrāk. Vēl kāds atceras, ka tā pasažieru vagoni daudz neatšķīrās no preču vagoniem. Cits stāsta, ka neko glaunāku nebija redzējis.
 
Savukārt tie, kuri bānīti nav redzējuši, bet izmanto šaursliežu dzelzceļu līniju kājām vai ar velosipēdu mūsdienās, izbauda bijušās līnijas – Green Railways – zaļo dabu un klausās stāstos, nostāstos un atmiņās.
 
Vai Tev ir atmiņas par bānīti? Apmeklē izstādi Valmieras muzejā un nodod arī savu stāstu mums!
 
Izstāde Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma līdz 15.augustam.
 
Informāciju sagatavoja:
Valmieras muzeja vēsturniece
Liene Rokpelne
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Naukšēnu un Ķoņu svētki

  22. jūlijā (2021) - 25. jūlijā (2021) 

No 22.līdz 25. jūlijam aicinām svinēt Naukšēnu un Ķoņu svētkus "Bija, ir un būs!"

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Foto izstāde "Toreiz un tagad"

  22. jūlijā (2021) - 31. augustā (2021) 

No 22. jūlija līdz 31. augustam pie  Naukšēnu Cilvēkmuzejā būs aplūkojama foto izstāde "Toreiz un tagad". Senās fotogrāfijas no  Naukšēnu Cilvēkmuzeja krājuma, šodienas fotogrāfijas: fotogrāfe Baiba Dālberga.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Bērnu atrakciju pieturvieta Valmieras dzimšanas dienā

  22. jūlijā (2021) - 25. jūlijā (2021) 

Valmieras dzimšanas dienas svētku nedēļā būs pieejamas dažādas aktivitātes bērniem. No 22. līdz 25. jūlijam laukumā pie Valmieras 5. vidusskolas var apmeklēt “Annels” atrakciju parku, savukārt laukums pie Valmieras Kultūras centra pārtapis par Retro karuseļu parku.

Sestdien, 24. jūlijā, no plkst. 12.00 Vienības laukumā būs Bērnu atrakciju pieturvieta, kur mazie svētku dalībnieki varēs gūt prieku bērnu izklaides centra “Brīnumu mežs” piepūšamajās atrakcijās, kā arī nogaršot gardu cukurvati. Būs padomāts arī par pašiem mazākajiem apmeklētājiem piemērotām aktivitātēm. Bērnu atrakciju pieturvietā viesosies “Mazais Kapteinis” - bērnu baseins, kurā varēs kuģot milzīgās piepūšamajās pīlēs. Mazos svētku svinētājus vizinās bānītis un darbosies “Lazdu loki” brīvdabas loku šautuve, kurā savus spēkus un veiksmi varēs pārbaudīt ikviens interesents.

 Uzzini vairāk par svētku aktivitātēm: www.valmierasvin.lv .

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras 738.dzimšanas dienas svinības

  23. jūlijā (2021) - 25. jūlijā (2021) 
23., 24. un 25. jūlijā svinēšu savu 738. dzimšanas dienu. Šajās dienās papildu zināmajām pieturvietām tevi piestāt aicinās jaunas un diezgan neparastas. Tajās maršrutu karšu vietā būs norādes, kas aizvedīs aizraujošā pastaigā Gaujas krastos. Tajās garām braucošo automašīnu dūkoņu nomainīs mūzika. Tajās laternas uz brīdi tiks izslēgtas, lai gaismas strūklakas atklātu neparastu pasauli. Tajās ieraudzīsi, ka blakus stāvošais cilvēks pārtop par tēlu filmā. Tajās mierīgu sēdēšanu nomainīs laba izkustēšanās. Manā dzimšanas dienā būs svētku pieturas, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem.
Radio un TV pietura
Mājaslapā www.valmierasvin.lv svētku dienās ne tikai skanēs īpašs radio, bet notiekošo studijā, kā arī dažādās svētku pieturvietās varēsi redzēt videotiešraidēs. Mani draugi Uģis Melders, Mikus Frišfelds un Valmieras TV parūpēsies, lai zini, kas notiek svētku pieturās. Studijā viesosies ciemiņi ar labākajiem stāstiem. Skanēs apsveikumu koncerts, būs iespēja tikt pie lieliskām balvām, ko sarūpējuši mūsu uzņēmēji. Ja nevarēsim tikties klātienē svētku pieturās, www.valmierasvin.lv dzimšanas dienas sajūta turpināsies no rīta līdz vēlam vakaram ar atkārtojumiem divas dienas – piektdien un sestdien.
 
Noskaņu pieturas
Dodoties pastaigā gar Gauju, redzēsi strūklakas, taču tajās ūdens vietā būs skaista gaismas saspēle. Gaujas krasti neparasti būs arī diennakts gaišajā laikā. Ja dosies šajā maršrutā, satiksi īstu dzīvesprieku.
 
Muzikālās pieturas
Jau ierasts, ka svētku sestdienā modinātājpulkstenim ir branga konkurence. Par priecīgu dienas sākumu parūpēsies pūtēju orķestris ielās un māju pagalmos. Vēlāk muzikālās pieturās būs skanīgs dienas un vakara turpinājums. Jāņparkā rībēs, Pārgaujā ducinās, skanēs arī Burkānciema apkārtnē, džeza mūzika dzīvosies Vecpuišu parkā, alternatīvo harmoniju saklausīt varēs Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” dārzā. Paldies jau tagad par mierpilno un skaisto skanējumu, ko piedzīvosim ērģeļu svētkos dzimšanas dienas izskaņā. Taisnības labad jāsaka, ka arī dažas ierastās pieturas pārtaps par muzikālajām. To varēs piedzīvot tie, kuri uz svētkiem dosies ar Gaujas zelta smilšu krāsas videi draudzīgajiem autobusiem. Svētku sestdienā braucieni Valmieras pilsētas maršrutu autobusos būs bez maksas.
 
Sportiskās pieturas
Mana dzimšanas diena nav iedomājama bez labas izkustēšanās, jo mēs mīlam sportu un esam izcili līdzjutēji. Enerģiju svētkiem dos piedalīšanās Verve nodarbībā Valmieras Jauniešu mājā. Būs iespēja iepazīt arī spāņu tradicionālās spēles. Vēlāk aicinu ne tikai pastaigāties apkārt Dzirnavu ezeriņam, bet arī apskatīt tā strūklaku tuvplānā, izbraucot ar laivām, supiem un katamarāniem. Svētku svētdienā būs jau iemīļotais un par tradīciju kļuvušais rogainings. Savukārt velobrauciena dalībniekus sagaida gana neparasts finišs – uzņēmumā, kas zina, kur graudiem “kājas” dīgst.
 
Tirgošanās pieturas
Dzimšanas dienas tirdziņā Rīgas, Lāčplēša, Tērbatas un Raiņa ielā, paviesojoties tematiskajos laukumos “Hanzas laiki”, “Gardēžu pils”, “Amatu ceļš” un “Tirgotāju iela", gardumus un skaistus darinājumus būs sarūpējuši amatnieki un mājražotāji. Svētku andele svētdien norisināsies arī Vecpuišu parkā. Atklāšu, ka piektdien Vecpuišu parkā mūziķi un citas radošas personības parādīs, kādus šedevrus rada. Turklāt tos būs iespēja arī iegādāties, zinot, ka darinājumi ir unikāli un pieejami tikai šīs vasaras tirdziņos. Jāpiemin, ka dzimšanas dienas nedēļā būs arī Garšu pieturas – Valmieras ēdināšanas uzņēmumi būs parūpējušies, lai svētku nedēļā lustētājiem piedāvātu īpašu dzimšanas dienas ēdienkarti. Gardēži aicināti paviesoties arī Veides ielā, kur notiks “Vinda” StreetFood.
 
Radošās pieturas
Tā kā Valmierā dzīvojam zaļi, aicinu Jauniešu mājā radīt ko īpašu, dodot lietām otro elpu. Vēlāk radošu domu lidojumu pieredzēsim kopā ar improvizācijas teātri. “Vindas” dārzā būs dažādas spēles, kas patiks mazākajiem svētku dalībniekiem un, saku no pieredzētā, arī mammām un tētiem. Turpat būs arī “Domu sienas pietura”, kur aicinu atstāt sirsnīgu vēlējumu mums visiem. Bērnu atrakciju pieturvieta būs arī netālu esošajā Vienības laukumā. Savukārt svētdien Krāču ielā 2 durvis vērs Radošais šķūnis. Interesanti, kas tur notiks! Ja vēlies svētku apģērbu radīt pats, koprades darbnīcā DARE būs iespēja apdrukāt līdzi paņemtos krekliņus. Bet pirms radošās darbošanās iedvesmu noteikti varēsi smelties izstādēs. Valmieras muzejā ir brīnumskaistu rotu izstāde, savukārt muzeja Garšaugu dārzā radošajos spārnos pacels izstāde “Lido atkal”.
 
Braucošā pietura
Manā dzimšanas dienā norisināsies svētku brauciens “Gala pietura: stacija!”. Ikviens aicināts izrotāt savu automašīnu, velosipēdu vai cita veida pārvietošanās līdzekli, lai dotos paša izvēlētā maršrutā pa Valmieras ielām, braucienu noslēdzot Stacijas ielā, kur stacijas laukumā, kā jau dzimšanas dienā pieklājas, būs fotografēšanās, skaistās bildēs iemūžinot brauciena dalībniekus. Jāpiemin, ka neparasta fotografēšanās vieta būs pie pieminekļa “Valmieras puikas”. Tie, kuriem vēl daži gadi līdz autovadītāja apliecības iegūšanai jāpagaida, labi izbraukāties varēs “Annels” atrakciju parkā, kā arī Retro karuseļu parkā.
 
Labo darbu pieturas
Turpinot braukšanas tēmu, aicinu piedalīties neparastā rallijā – Valmieras novada fonda Labdarības bumbu rallijā. Uz starta līnijas stāsies krāsainas bumbiņas, kas katra būs devums, palīdzot piepildīties labām idejām. Tām īstenoties palīdzēsi, arī apmeklējot Ezīša migu.
 
Kino pietura
Vasaras vakariem piestāv brīvdabas kino. Pačukstēšu, ka šogad programmā arī vairākas pirmizrādes. Turklāt filmu galvenie varoņi, iespējams, šķitīs pazīstami, varbūt pat esi ar viņiem draugos. Turklāt viņu fotoportreti kādu laiku bija vērojami vietā, ko citkārt neuzskatītu par izstāžu zāli – uz bijušās katlumājas skursteņa fasādes.
 
Būsim kopā manā dzimšanas dienā 23.–25.jūlijā! Visu norišu apkopojumu aicinu apskatīt Valmieras 738.dzimšanas dienas programmā mājaslapā www.valmierasvin.lv. Turpat svētku dienās arī pieslēdzies radio un video tiešraidei!
 
Tava Valmiera
 
Valmieras dzimšanas dienas norises notiks, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai. Plašāk par tiem mājaslapā www.valmierasvin.lv. Būsim atbildīgi, pasargāsim sevi un līdzcilvēkus, lai jau drīz varam tikties plašā pulkā!
 
Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras dzimšanas dienas brīvdabas kino vakari

  23. jūlijā (2021) - 25. jūlijā (2021) 

Valmieras dzimšanas dienā, 23. un 24.jūlijā, skvērā pie Valmieras Kultūras centra norisināsies brīvdabas kino vakari. Tajos piedzīvosim īpašas pirmizrādes – divas īsfilmas tapušas Valmieras novadā. Tāpat aicinām noskatīties godalgotu dokumentālā un mākslas kino programmu.

Piektdien, 23.jūlijā, plkst.21.00 norisināsies laikmetīgās dejas īsfilmas “SA-TIKT” (6 min) pirmizrāde un pirms tās – saruna ar filmas idejas autorēm Agnesi Lutci un Lindu Mīļo.

Laikmetīgās dejas īsfilma “SA-TIKT” (2021) stāsta par cilvēka vēlmi tikties ar savām emocijām, ar citiem cilvēkiem, ar dabu. Katrs grib atrast ceļu uz sapratni, pieņemšanu un atbalstu. Tas ir stāsts par tiekšanos no sajūtu tuksneša un apspiestām emocijām meklēt ceļu uz vieglumu, piepildījumu, gaismu un lidojumu.

23.jūlijā plkst.21.20 – pirmizrāde VFS Films dokumentālo īsfilmu ciklam par pasaulē lielākā cilvēku fotoprojekta “INSIDE OUT” varoņiem no Valmieras novada. Tie būs trīs stāsti – trīs filmas (katra 18–20 min). Pirms pirmizrādes aicinām uz tikšanos ar īsfilmu cikla idejas autori un režisori Žaklīni Zāberi-Gāgu un filmas varoņiem Eleonoru Jēkabsoni, Ilzi Dauvarti, Gustavu Māziņu un Deivu Robertsonu.

Dokumentālo īsfilmu cikls/ fotoprojekta “INSIDE OUT” varoņi (2021) ir VFS Films paspārnē tapušas trīs dokumentālas īsfilmas par Valmieras novada iedzīvotājiem, kuri piedalījās pasaulē lielākajā cilvēku foto projektā “INSIDE OUT”. Fotografējoties un piekrītot fotoportretu izvietošanai uz bijušās katlumājas fasādes un 45 metru augstā skursteņa, projekta dalībnieki apliecināja, ka katrs portrets ir arī stāsts par nozīmīgumu, ka arī šķietami mazie darbi un vēlme darīt labu patiesībā rada lielas pārmaiņas. “INSIDE OUT” bija unikāla iespēja parādīt Latviju, mūsu kultūru, novada cilvēkus visai pasaulei, taču tā galvenais uzdevums bija apliecināt, ka ikvienam ir būtiska loma padarīt labāku vidi, kurā dzīvojam. Filmas autori izvēlējās palūkoties dziļāk uz trim fotoportretos dokumentētajiem cilvēkiem. Īsfilmās satiksim projekta dalībniekus viņa dzīvesvietā Valmieras novadā, uzzināsim viņu stāstus un redzēsim, kur nonāks varoņu fotoportreti, ja vietas izvēle ir viņu pašu ziņā.

23.jūlijā plkst.23.00 aicinām noskatīties pilnmetrāžas animācijas filmu “Projām” (1h 14min, 2019). Tas ir stāsts par puisi, kurš pēc lidmašīnas avārijas attopas uz noslēpumainas salas. Tur plešas meži, tuksneši un lagūnas, taču tur mīt arī tumšs gars. Lai izglābtos un atgrieztos mājās, puisis dodas izaicinājumu pilnā ceļojumā pāri salai kopā ar jauno draugu — mazu putnēnu.

Sestdien, 24.jūlijā, plkst.21.00–22.00 brīvdabas kino vakarā aicinām vēlreiz noskatīties VFS Films dokumentālo īsfilmu ciklu par pasaulē lielākā cilvēku fotoprojekta “INSIDE OUT” varoņiem no Valmieras novada.

Plkst.22.00–23.20 filma "Meklējot Mr. Kauliņu" (2019). Tā ir mūziķa, grupas “Prāta Vētra” bundzinieka un videoklipu režisora Kaspara Rogas debija kino. Dokumentālā filma "Meklējot Mr. Kauliņu” ir stāsts par viņa draugu, latvieti Guntaru Kļaviņu, par dimantu biznesa aizkulisēm, tā spozmi un baisumu, tas ir stāsts par īstu draudzību. Guntars Kļaviņš jeb Mr. Kauliņš ir finansists un šarmants dzīves baudītājs, kurš pēc sava biznesa kraha pazūd bez vēsts, radiniekus un draugus atstājot pilnīgā neziņā. Viņa labākais draugs Kaspars Roga apņemas noskaidrot, kur palicis Kauliņš, atrodot viņu Āfrikā, Sjerraleonē, kur Kauliņš ir sācis kārtējo bīstamo avantūru – dimantu meklēšanu.  

Plkst.23.25–00.00 būs skatāma filma “Leiputrija” (2004). Ir vietas, par kurām neko negribas zināt, piemēram, izgāztuve. Taču šajā šķietami nepievilcīgajā atkritumu tuksnesī mājo neskaitāmas dzīvas radības: kukaiņi, rāpuļi, putni un zīdītāji. Viņiem izgāztuve ir elitāra dzīvesvieta, kas saviem iemītniekiem piedāvā barību un siltumu. 2005.gadā filma “Leiputrija” nominēta Eiropas Kino akadēmijas balvai par gada labāko dokumentālo filmu.

Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās novēršanai, brīvdabas kino vakarus var apmeklēt personas, kuras ir vakcinējušās pret Covid-19; ir pēdējā pusgada laikā pārslimojušas Covid-19; pēdējo 48 stundu laikā ir veikušas Covid-19 testu, un tas ir negatīvs; pēdējo 6 stundu laikā ir veikušas Covid-19 ātro antigēna testu, un tas ir negatīvs; bērni līdz 12 gadu vecumam var piedalīties bez testa veikšanas.

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ainavas izstāde “Lido atkal”

  23. jūlijā (2021) - 31. jūlijā (2021) 

Valmieras 738.dzimšanas dienas laikā papildu zināmajām pieturvietām pilsētā piestāt aicinās jaunas un diezgan neparastas. Pieturā Valmieras muzeja Garšaugu dārzā (Pilskalna ielā 2) ikviens interesents jebkurā diennakts laikā aicināts aplūkot dārza un mākslas satikšanos

Valmieras dzimšanas dienas laikā dārzā augošajam 151 augam pievienosies ainavas izstāde “Lido atkal”. Tā ir pagājušajā gadā sāktās tradīcijas turpināšana, svētku dārzam kļūstot par vietu, kur nesteidzīgi baudīt gan dārza dabisko, gan papildināto māksliniecisko vidi.
 
Apmeklētāji aicināti meklēt teiksmaino brīnuma putnu, kurš palīdzēs sajust harmonijas un viegluma sajūtu. Dārzs Gaujas krastā kļūs par pieturvietu putna dvēselei, kas mīt katrā no mums. Tā pēc viegla, strauja lidojuma uz brīdi piesēdusi dārzā starp teiksmainiem ziediem. Lido atkal – tas ir Valmieras vēlējums pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, aicinot pacelties debesīs, izbaudīt brīvības sajūtu un vienmēr  atcerēties, kur ir mājas. Lai viena no sajūtām, kura mīt mūsu sirdīs, domājot par Valmieru kā kopīgām mājām, ir lepnums! Tāpēc šī gada simboliskais putns dārza sirdī ir viens ko krāšņākajiem putniem – pāvs. Viņš pametis kristāla būri, gatavs pasaules vai dzīvības kokā ieņemt vietu galotnē.
 
Ir iespēja izvēlēties, kad dārzu apmeklēt, jo muzeja darbinieki, veidojot svētku sveicienu, radījuši dažādus akcentus gan dienas gaišajām stundām, gan nakts tumšajam laikam. Izbaudīt dārza dabisko un māksliniecisko valdzinājumu vides izstādē “Lido atkal” iespējams no 23.jūlija pēcpusdienas līdz 31.jūlijam.
 
Valmieras muzeja Garšaugu dārzs veidots baroka dārzu stilā, apvienojot košumdārzus ar garšaugu dārziem un izmantojot katra auga ārstnieciskās un garšas īpatnības. Skaistais koka nams Gaujmalā bija grāfienes Līvenas īpašums. Arī pati grāfiene pilsētas svētku laikā uz brīdi piestājusi savā īpašumā, turpinot  dzimtas tradīciju, kad vēl līdz pagājušā gadsimta 30.gadu beigām kāds no mantiniekiem pa laikam ieradās palūkot, vai ģimenes nams vēl dzīvo.
 
No 23. līdz 25.jūlijam Valmiera atzīmēs 738.dzimšanas dienu “Valmiera: Tava svētku pietura”, aicinot piestāt dažādās vietās, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem. Programma skatāma mājaslapā www.valmierasvin.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Iveta Blūma, Valmieras muzeja direktore
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Svētku pieturvieta jauniešiem

  23. jūlijā (2021) 10:00 - 24. jūlijā (2021) 16:00 

Valmieras dzimšanas dienas laikā, 24.jūlijā, Valmieras Jauniešu mājas dārzā notiks dažādas aktivitātes jauniešiem. Plkst.10.00 būs lieliska iespēja iesākt Valmieras dzimšanas dienas rītu ar aktīvu VERVE nodarbību (dalībnieku skaits ierobežots) Lauras Melbārdes vadībā. Dalība VERVE nodarbībā bez maksas, taču nepieciešams iepriekš pieteikties, rakstot e-pastu: [email protected]

Diena turpināsies spāņu vaibā ar tradicionālajām spēlēm, kuras vadīs spāņu brīvprātīgais Boris. Sākot no plkst.14.00 ikviens Jauniešu mājas apmeklētājs tiks aicināts piedalīties radošajā meistarklasē “Dod otro elpu”. Jaunieši krāsos sev līdzi paņemto T-kreklu, auduma maisiņu, spilvendrānu u.c., kuru varēs atdzīvināt ar košām krāsām un dot otro elpu. Valmieras dzimšanas dienas svinības Jauniešu mājā noslēgs “Improvīzija” ar improvizācijas teātri “Modris”. Paralēli aktivitātēm jauniešiem būs iespēja satikties un socializēties, iegūt jaunu pieredzi un lieliski pavadīt laiku brīvā gaisotnē!
No 23. līdz 25.jūlijam Valmiera atzīmēs 738.dzimšanas dienu “Valmiera: Tava svētku pietura”, aicinot piestāt dažādās vietās, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem. Programma skatāma mājaslapā www.valmierasvin.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Annija Skudra,
Valmieras Jaunatnes centra "Vinda"
pasākumu organizatore
 
Zane Bulmeistare
 Mob.tālr.: 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mākslinieku pop-up tirdziņš “Multimāksla”

  23. jūlijā (2021) 18:00 - 22:00 

Satiec mūziķus, aktierus un citas radošas personības mākslinieku pop-up tirdziņā "Multimāksla" Valmierā!

norisināsies mākslinieku darbu brīvdabas tirdziņš "Multimāksla". Tirdziņā varēsi satikt Rēziju Kalniņu, Olgu Dreģi, Ievu Akurateri, Sergeju Jēgeru, Olgu Rajecku, Horenu, Patrishu, Aigaru Krēslu no grupas "Jumprava", Daini Dobelnieku no grupas "Eolika" un citus.
 
Daudzām radošajām personībām – dziedātājiem, mūziķiem, aktieriem – ir aizraušanās, ar ko viņi nodarbojas paralēli savai pamatprofesijai: izgatavo visdažādākās lietas, glezno, ada, izšuj, rada mākslas darbus, pavārmākslas šedevrus... Pienācis brīdis, kad viņi vēlas publiski dalīties ar saviem darinājumiem.
 
Tirdziņā "Multimāksla" būs iespēja satikt māksliniekus personīgi un iegādāties viņu radītus traukus, gleznas, sveces, grāmatas, apģērbu līnijas, rotas un citus meistardarbus. To autori ir IGO, B. Sipeniece - Gavare, E. Patmalniece, O. Rajecka, A. Andrejeva, S. Jēgers, V. Plotņikova, D. Rudāne, A. Krēsla, UFO, Ieva Sutugova, A. Zeltiņa, G. Račs, R. Meloni, K. Dimanta, Patrisha, O. Dreģe, A. Bulis, KASHERS, HORENS, I. Auziņš, D. Lūriņa, M. Sējāne-Īle, G. Gāga u.c.
 
Tirdziņš norisināsies, ievērojot visus valstī noteiktos aktuālos ierobežojumus un epidemioloģiskās prasības.
 
Uzzini vairāk: www.valmierasvin.lv .
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Laikmetīgās dejas īsfilmas “SA-TIKT” pirmizrāde

  23. jūlijā (2021) 21:00 

23. jūlijā, Valmieras dzimšanas dienā, plkst. 21.00 skvērā pie Valmieras Kultūras centra notiks laikmetīgās dejas īsfilmas “SA-TIKT” pirmizrāde.

Mācību īsfilma stāsta par vēlmi tikties. Cilvēkam ar savu emociju pasauli. Cilvēkam ar cilvēku. Cilvēkam ar dabu. Katrs vēlas atrast ceļu uz sapratni, pieņemšanu un atbalstu. No sajūtu tuksneša un apspiestām emocijām meklēt ceļu uz vieglumu, piepildījumu, gaismu un lidojumu.
Ūdens ir ceļš, un straume ir ritms un virzība uz to. Arī draugi. Iemācies saprast zīmes, kuras dod krauklis ar balto cerību spalvu!
 
Galvenajā lomā – Beatrise Anda Ozoliņa
 
Piedalās – Valmieras mūsdienu deju grupas “Baltā” un “Flash” dejotāji Elīna Krūkle, Loreta Šperliņa-Priedīte, Sigita Skrabe, Enija Jurkāne, Ieva Ābola, Marta Smilga, Anna Briede un Markuss Dubavs
 
Idejas autores – Linda Mīļā, Agnese Lutce
Video operators – Uģis Brālēns
Grims – Sabīne Egija Penka
Tērpu māksliniece – Līva Jevdokimova
Mūzika – Bongeziwe Mabandla “Ndanele”
 
 Īsfilmas radošā komanda saka sirsnīgu paldies Valmieras Kultūras centram, SIA “LODE”, Tomam Treimanim, Sandrai un Dainim Jansoniem, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolai un Valmieras novada pašvaldībai!
 
  Īsfilmas pirmizrāde notiks, ievērojot valstī spēkā esošos noteikumus Covid-19 izplatības ierobežošanai.
 
 Uzzini vairāk par Valmieras dzimšanas dienas programmu: www.valmierasvin.lv !
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras 738.dzimšanas dienas tirgus

  24. jūlijā (2021) 09:00 - 16:00 
Valmieras dzimšanas dienā, 24.jūlijā, no plkst.9.00 līdz 16.00 Rīgas, Lāčplēša, Tērbatas un Raiņa ielā, paviesojoties tematiskajos laukumos “Hanzas laiki”, “Gardēžu pils”, “Amatu ceļš” un “Tirgotāju iela”, norisināsies svētku tirgus. Gardumus un skaistus darinājumus būs sarūpējuši amatnieki un mājražotāji.
Laukums pretī Hanzas sienai aizvedīs vēsturiskā ceļojumā, iepazīstinot ar seniem arodiem. “Hanzas laikos” uzzināsim, ka liela daļa amata noslēpumu, dizaina vai materiālu pielietojuma veidu nodoti no paaudzes paaudzē. Katrai paaudzei pievienojot savu īpašo raksturu, sirds un prāta siltumu, esam pārmantojuši labāko, kas tika pieredzēts senās Valmieras laikos.
 
“Gardēžu pils” dzimšanas dienas viesus gaidīs rātslaukumā. Tur parūpēsies, lai, gatavojoties svētkiem, netrūktu ne salda, ne sāļa, ne skāba. Gaļas un desas kūpinājumu dūmu smarža, zivis, daudzveidīgi sieri, sukādes, dažādas mērces, maize un beķeru meistarstiķi, augļi, rieksti, sulas un citi našķi – tās ir neatkārtojamas tirgus smaržas un garšas. Solās būt arī tuvākās apkārtnes alus un vīna darinātāji.
 
Tirgotāju stendi Rīgas, Lāčplēša un Tērbatas ielā aizvīsies garā “Amatu ceļā”. Te katrs atradīs savai gaumei piemērotāko. Rotas, vaska sveces, cepures, apgleznotas lina kleitas, keramikas trauki, koka, metāla, māla, dzelzs izstrādājumi, adījumi, izšuvumi, mājas interjera vai saimnieciskai vajadzībai lietojami priekšmeti gaidīs pircējus “Amatu ceļā”.
 
Sendienās tirgotāji bija tie, kuri iepazīstināja arī ar ārvalstu produkciju, piemēram, audumiem, smalkām rotām, dažādām garšvielām. Tādējādi tirdzniecības nozares attīstībai bija liela nozīme pilsētu ekonomiskajā izaugsmē. Valmieras dzimšanas dienas tirgū, īpaši sveicinot tirdzniecību kā svarīgu attīstības virzītāju, viens no laukumiem nodēvēts par “Tirgotāju ielu”. Tas būs Raiņa ielā, aicinot iegādāties dažādas saimniecībā noderīgas lietas.
 
“Tirgus nāk kā tāls sveiciens no seniem laikiem, jo tirgošanās un tirgus kā pasākums ir raksturīga viduslaiku pilsētas dzīves sastāvdaļa. Informācija par amatiem un tirgus pienākumiem senajā Valmierā iegūstama arheoloģisko izrakumu materiālos un zviedru laiku dokumentos. Tie liecina, ka Valmierā darbojušies dažādu amatu pratēji, piemēram, kalējs, kurš strādāja pamatā ar dzelzs kalšanu, arī sudraba, zelta varkalis, rotkalis. Notikusi kaula un raga apstrāde, strādājuši audēji, virpotāji, cepurnieki, beķeri, alus brūvētāji, podnieki. Pinēji un vāceļu veidotāji darbojās ar saknēm, klūgām, krijām un tāsīm. Ādas izstrādājumu gatavotāji darināja jostas, kurpes un apstrādāja kažokādas. Bija skroderis, galda trauku gatavotājs, karošu un kausu gatavotājs, virpotājs. Arī Valmieras 738.dzimšanas dienas tirgū būs sastopami visu šo arodu pratēji,” aicina Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.
 
Kopš zviedru laikiem zināms, ka, Valmierā notiekot tirgum, te bija arī savs tirgus uzraugs vai pārzinis, kurš kontrolēja visu tirgus norisi. Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās novēršanai, Valmieras tirgus pārzinis aicina būt atbildīgiem pret sevi un līdzcilvēkiem – neapmeklēt pasākumu, ja ir veselības problēmas, distancēties un ievērot valstī noteiktos ierobežojumus, par kuriem atgādinās tirgus teritorijā izvietotā informāciju.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras dzimšanas dienas muzikālās pieturas

  24. jūlijā (2021) 10:00 

Valmieras dzimšanas dienas sestdienā, 24.jūlijā, vairākas pieturas pilsētā ne tikai sagaidīs pasažierus, kuri dodas ceļā ar pilsētas maršrutu autobusiem, bet arī pārtaps par skatuvēm. Priekškaram veroties, ar koncertu priecēs Valmieras Mūzikas skolas Muzikālā apvienība.

Skanēs dzimšanas dienai atbilstoši skaņdarbi, aicinot dziedāt līdzi. Pieturvietām pārtopot par skatuvēm, esam piedzīvojuši arī dejas. Vēsture neklusē arī par vairākiem gadījumiem, kad muzikālajās pieturās izdancināti tikuši pat autobusa vadītāji. Vai tā būs arī šoreiz, uzzināsim sestdien.

Kuras pieturas pārtaps par muzikālajām, ir pārsteigums. Varam vien atklāt, ka tas būs laika posmā no plkst.10.00 līdz pusdienlaikam, apvienībai uzstājoties gan Stacijas ielā, pilsētas centrā, gan tuvāk Jāņparkam, gan arī netālu no Burkānciema.

No 23. līdz 25.jūlijam Valmiera atzīmēs 738.dzimšanas dienu “Valmiera: Tava svētku pietura”, aicinot piestāt dažādās vietās, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem. Programma skatāma valmierasvin.lv.

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 26443410

 

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Muzikālais noskaņu parks Jauniešu centrā "Vinda"

  24. jūlijā (2021) 12:00 

Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina svinēt Valmieras dzimšanas dienu muzikālajā noskaņu parkā. 24.jūlijā no plkst.12.00 līdz 16.00 būs pieejamas dažādas aktivitātes bērniem. Visas dienas garumā aicinām paviesoties arī Veides ielā. Tur notiks Vinda StreetFood, aicinot iegādāties dažādus gardumus. Vakars turpināsies alternatīvā gaisotnē, un no plkst.18.00 uz “Harmonija brīvdabā” skatuves uzstāsies grupas “Banga”, “Vēstnieks”, “Ezeri” un “Refleksija”.

Tāpat 24.jūijā no plkst.12.00 līdz 16.00 “Vindas” dārzā bērniem būs iespēja spēlēt dažādas lielformāta spēles, izmēģināt balansa dēli, zīmēt, spēlēties ar lielajiem ziepju burbuļiem u.c. Par godu Valmieras dzimšanas dienai bērniem būs iespēja iegūt sejiņu zīmējumu, glitter tetovējumu vai hennas zīmējumu un nobildēties “Vindas” foto būdā kopā ar ģimeni, bildi iegūstot savā īpašumā. Visas dienas garumā bērni “Domu sienas pieturā” pie Vindas žoga aicināti atstāt savas sirsnīgākās domas un vēlējumus Valmierai dzimšanas dienā. Lai atveldzētos un baudītu gardus burgerus, kebabus un našķus, norisināsies Vinda StreetFood. Būs pieejams plašs klāsts ar dažādiem ēdieniem – “Kebab factory”, “Cafe Jersika 43”, “Skrīveru saldējums”, “Pankūciņas”, “Wafelnihca”, “GustameChurros” un “Bubble tea”.  
 
Plkst.18.00 vakars turpināsies ar muzikālu baudījumu alternatīvās mūzikas noskaņās. “Harmoniju brīvdabā” iesāks grupa “Banga”, no plkst.19.15 līdz 20.00 muzicēs grupa “Vēstnieks”. Plkst.20.30–21.15 uzstāsies grupa “Ezeri” un no plkst.21.45 līdz 22.30 – grupa “Refleksija”. “Harmonija brīvdabā” piedalīties varēs personas, kuras:
 
 • ir vakcinējušās pret Covid-19;
 • ir pēdējā pusgada laikā pārslimojušas Covid-19;
 • pēdējo 48 stundu laikā ir veikušas Covid-19 testu, un tas ir negatīvs;
 • pēdējo 6 stundu laikā ir veikušas Covid-19 ātro antigēna testu, un tas ir negatīvs.
 • Pasākumā varēs piedalīties bērni līdz 12 gadu vecumam bez testa veikšanas.
“Vinda” aicina svinēt Valmieras dzimšanas dienu ģimenes lokā un “Vindas” dārzā baudīt mierīgu gaisotni!
No 23. līdz 25.jūlijam Valmiera atzīmēs 738.dzimšanas dienu “Valmiera: Tava svētku pietura”, aicinot piestāt dažādās vietās, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem. Programma skatāma mājaslapā www.valmierasvin.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Annija Skudra,
Valmieras Jaunatnes centra "Vinda"
pasākumu organizatore
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras dzimšanas dienas pastaiga “Gaujas krasti – neparasti!”

  24. jūlijā (2021) 16:00 - 19:00 

Valmieras dzimšanas dienas sestdienā, 24. jūlijā, no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00 aicinām Tevi doties pastaigā “Gaujas krasti – neparasti!”. Pastaigā 11 pieturās Tevi gaidīs muzikāli, kustīgi un izklaidējoši pārsteigumi.

Vēlies doties pastaigā jau tagad? Nāc līdzi – dodamies! Vasara ir īstais laiks, lai spoguļotos! Jā, ne tikai Gaujas krasti būs neparasti – arī spoguļi būs neparasti, greizāki nekā ierasts. To atspulgi liks smaidīt ikvienam – kā mazam, tā lielam. Pieturvietā, kur skanēs skaļākie bērnu spiedzieni, pamanīsi lielos “Mārtiņa burbuļus”. Burbuļus drīkstēsi ķert, noķert un piebāzt ar tiem pilnas kabatas. Pastaigā no prieka sakarsušos atveldzēs “Grasbergs” saldējums. Saldējums ar pavisam īstu bērnības garšu.
 
Vai ir iespējams sasmīdināt bez vārdiem… ar žestiem vien? Ir, jo kustība rada prieku! Par to ir pārliecināti mīmi Zane Kostiļeva un Pēteris Rimšs. Brīdinām – viņu radītais prieks ir lipīgs! Arī performances mākslas grupa PK21 zina, ka cilvēks ir radīts, lai būtu kustībā, jo kustībā ir dzīvība! Piestājot pieturvietā “Rituāli”, varēsi vērot jauno un talantīgo performances mākslinieku sniegumu.
 
Jaudīgs un enerģisks – tāds ir ritma pavēlnieks Reinis Reķis. Viņš Tevi aizvedīs perkusiju skaņu pasaulē. Pastaigas pieturvietas būs tikpat mainīgas kā Gaujas plūdums – latvisku auru un kaut ko dvēselei ļoti tuvu uzburs liegās kokles skaņas koklētājas Zanes Sniķeres izpildījumā. Aizmirsties no ikdienas varēsi, ieklausoties Cēsu Baptistu draudzes zvanu ansambļa "Soli Deo Gloria" radītajās zvanu skaņās, kā arī akordeona skanējumā, ko izpildīs mūziķis, multimākslinieks Mārtiņš Roziņš.
 
Vai zināji, ka ir tāda pasaule, kur fizikas likumi nedarbojas? Tā ir maģijas pasaule. Leriix ilūzijas – starptautisks duets no Latvijas un Šveices – liks izzust realitātes robežām un pierādīs, ka sapņot atvērtām acīm ir iespējams! Acis būs jātur vaļā arī tematiskā foto pieturā, ko sarūpēs “Līgas Floristika”.
 
Kādas ir sajūtas, kad pietur prieku? To uzzināsi, apskatot foto izstādi “Pieturi prieku!”. Tajā varēsi vērot valmieriešu emocijas, svinot dzīvi, bet Tavas pastaigā gūtās emocijas, pievienojot tām vēl vienu prieka devu, iemūžinās karikatūrists Gatis Šļūka.
 
Viktors Igo ir teicis: “To dienu var uzskatīt par zaudētu, ja jūs ne reizi neesat smējušies!”. Valmieras dzimšanas dienā smaidīsim un smiesimies! Ļausimies pārsteigumiem un svinēsim!
 
Draudzīgi aicinām pastaigas “Gaujas krasti – neparasti” laikā ievērot 2 metru distanci un citas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības!
 
Uzzini vairāk par svētkos iecerēto: www.valmierasvin.lv !
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Svētku muzikālās pieturas Valmierā

  24. jūlijā (2021) 19:00 

Valmieras dzimšanas dienas sestdienā, 24.jūlijā, vairākas vietas Valmierā pārtaps par muzikālajām pieturām.

No plkst. 19.00 Jāņparkā rībinās grupa “Dzelzs vilks” un mūzikas apvienība “Flux” no Spānijas, savukārt plkst. 20.00 Pārgaujā (Cēsu iela 20) ducinās grupa “Ducele”, bet Burkānciema muzikālajā pieturā Valmieras estrādē plkst. 20.00 skanēs grupas “The Sound Poets” koncerts.
 
Alternatīvo harmoniju kopā ar grupām “Banga”, “Vēstnieks”, “Ezeri” un “Refleksija” no plkst. 18.00 līdz plkst. 22.30 varēsi saklausīt Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” dārzā.
 
Koncertu apmeklējums bez maksas.
 
Rūpējoties par koncertu apmeklētājiem, aicinām:
 • ierasties koncerta norises vietā savlaicīgi, ieplānojot laiku dokumentu pārbaudei;
 • sagatavot un pie ieejas uzrādīt Covid-19 sertifikātu (digitālā vai drukātā formātā) vai laboratorisko analīžu rezultātus (vai antigēna testa rezultātus), kā arī personu apliecinošu dokumentu;
 • ievērot 2 metru distanci un citus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus!
Pasākumā varēs piedalīties personas, kuras ir:
- vakcinējušās pret Covid-19;
- pēdējā pusgada laikā pārslimojušas Covid-19;
- pēdējo 48 stundu laikā veikušas Covid-19 testu, un tas ir negatīvs;
- pēdējo 6 stundu laikā veikušas Covid-19 ātro antigēna testu, un tas ir negatīvs.
- bērni līdz 12 gadu vecumam (bez Covid-19 testa veikšanas).
Analīžu nodošanas vietas valsts apmaksātam Covid-19 testam, kā arī informāciju par katru no tām iespējams aplūkot interaktīvā kartē: https://ieej.lv/x1wJf
Pieteikties Covid-19 testam var:
 • zvanot pa tālruni 8303;
 • vēršoties konkrētā laboratorijā.
Valmierā (iepriekš piesakoties) Covid-19 testu var veikt Centrālajā laboratorijā, E. Gulbja laboratorijā un “Bior” laboratorijā (Raiņa ielā 19). Plašāka informācija par testu veikšanu: https://ieej.lv/nCsPL
Pasākumi notiks, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus.
Uzzini vairāk par Valmieras dzimšanas dienas programmu: www.valmierasvin.lv !
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras dzimšanas dienas velobraucieni ģimenēm

  25. jūlijā (2021) 
Svētdien, 25. jūlijā, Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina gan lielus, gan mazus doties divos velobraucienos “Tava svētku pietura”. Velobrauciena sākums kopā ar aktīvā tūrisma entuziasti Santu Paegli plānots plkst. 10:00, savukārt plkst. 11:00 tiks dots starts otram velobraucienam kopā ar gidu Tomu Treimani. Pieturas, kur piestās velobraucienu dalībnieki, ir Valmierai nozīmīgas vietas laiku laikos. Savukārt noslēgumā plānotas izzinošas un saistošas aktivitātes, iepazīstot vienu no Valmieras uzņēmējdarbības lauka lielākajiem spēlētājiem – lauksaimniecības  uzņēmumu “VAKS”.
Valmieras 738. dzimšanas dienas velobraucienu sākums plānots pie Valmieras Tūrisma informācijas centra (Rīgas iela 10), bet noslēgums “VAKS” teritorijā (Mūrmuižas iela 18), kur varēsiet ieskatīties lauksaimnieku pašā skaistākajā un satraucošākajā  procesā – graudu ražas savākšanā un apstrādē – redzēsiet, kur graudiem “kājas” dīgst un kāds ir maizes ceļa pats sākums. Lauksaimniecības uzņēmumā “VAKS” būs iespēja uzzināt, kas “VAKS” īsti ir un ar ko tas nodarbojas. Velobrauciena dalībnieki atpazīs graudus, pieaugušie varēs iepazīt uzņēmuma teritoriju, izbraucot ar velosipēdiem, bet bērni – ar “VAKS” vagoniņu. Būs iespēja fotografēties īpašā foto rāmī, izbraukt ar “trako torni” un piedalīties citās aktivitātes.
 
Katrs velobrauciens ilgs aptuveni 2 stundas, un tas būs vieglas grūtības pakāpes brauciens, kā laikā plānota atpūta un dažādas aktivitātes. Kopējais katra velomaršruta garums būs aptuveni 10 km. Brauciens plānots pa ceļiem ar asfalta, bruģa un smilts segumu. Savai drošībai iesakām lietot velobraucēju ķiveres un cimdus.
 
Dalība velobraucienā bez maksas! Lai piedalītos velo braucienā, nepieciešams iepriekš pieteikties (dalībnieku skaits ierobežots), zvanot pa tālruni 26332213 vai rakstot e-pastu [email protected], vai arī ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā.
 
Velo brauciens notiks, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.
 
Valmieras 738.dzimšanas dienas svinību programma www.valmierasvin.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Inita Nerātne
Valmieras novada pašvaldības
Valmieras Tūrisma informācijas centra
Tūrisma projektu vadītāja
T. 26332213
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras dzimšanas dienas rogainings

  25. jūlijā (2021) 09:30 

Valmieras dzimšanas diena nav iedomājama bez svētku rogaininga. Svētdien, 25.jūlijā, aicinām piedalīties komandu orientēšanās piedzīvojumā, izvēloties doties trīs stundu rogainingā ar kājām vai divu stundu rogainingā ar velo. Pieteikšanās līdz 22.jūlijam tiešsaistē https://www.rogaining.lv/ (“Valmieras rogainings 2021”) vai sūtot e-pastu [email protected].

Reģistrēšanās sacensību dienā sāksies plkst.9.30 pie Valmieras Mūzikas skolas stāvlaukuma (Pilskalna iela 3), karšu dalīšana – plkst.10.00. Starts trīs stundu rogainingam ar kājām būs plkst.11.00, starts divu stundu velo rogainingam – plkst.11.15.

Rogainingā piedalīties aicinātas komandas 2–5 cilvēki sastāvā. Distances plānošana ir katras komandas ziņā, veicot to īpaši sagatavotā kartē. Piedalīties aicināts ikviens, kurš vēlas Valmieras dzimšanas dienā labi izkustēties!

Valmieras rogainings ir orientēšanās sporta komandu sacensības, kurās komandas pārvietojas apvidū un noteiktā laika periodā, brīvi izvēlētā secībā apmeklē apvidū izvietotus kontrolpunktus, kuriem piešķirtas noteiktas vērtības, cenšoties savākt pēc iespējas vairāk punktu noteiktajā laikā. Nolikums skatāms šeit. Lūdzam dalībniekus ievērot Ceļu satiksmes noteikumus un sacensību tiesnešu, organizatoru norādījumus!

Paldies Valmieras sporta klubam “Burkānciems & Co” par sacensību rīkošanu! Rogainings notiek ar Valmieras novada pašvaldības atbalstu.

No 23. līdz 25.jūlijam Valmiera atzīmēs 738.dzimšanas dienu “Valmiera: Tava svētku pietura”, aicinot piestāt dažādās vietās, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem. Programma skatāma mājaslapā www.valmierasvin.lv.

 

 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
 Mob.tālr.: 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Svētku andele Vecpuišu parkā

  25. jūlijā (2021) 11:00 - 14:00 

Valmieras dzimšanas dienas svētdienā, 25.jūlijā, plkst.11.00–14.00 Vecpuišu parkā norisināsies Svētku andele, lai tirgotos, mainītos, atrastu īstas pērles un, iespējams, uzzinātu īpašos lietu stāstus. Vienā vārdā sakot – andelēšanās labākās tās tradīcijās. Andelēties aicināts ikviens! Pieteikties lūdzam līdz 23.jūlija plkst.12.00, rakstot [email protected] vai zvanot pa tālruni 29324319.

Tirgoties/ mainīties aicinām ar tādām mazgabarīta lietām kā apģērbiem, dažādiem aksesuāriem, dekoriem, rotām, retro elektroniku, interjera elementiem un grāmatām.

Piesakoties andelei, lūdzam norādīt, ar kādām precēm andelētājs ieradīsies, kā arī jāpievieno neliels apraksts par šīm lietām.

Dalība ir bez maksas, taču dalībniekiem vēlams pašiem nodrošināt savu stendu vai citu noformējumu andelējamo lietu izkārtošanai.

Jāpiemin, ka andeles laikā būs iespēja baudīt restorāna “Vecpuisis” brokastu ēdienus un dzērienus. Par muzikālo noskaņojumu rūpēsies DJ All-viss.

No 23. līdz 25.jūlijam Valmiera atzīmēs 738.dzimšanas dienu “Valmiera: Tava svētku pietura”, aicinot piestāt dažādās vietās, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem. Programma skatāma mājaslapā www.valmierasvin.lv.

 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
 Mob.tālr.: 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Koncerts “Mūzika dzimtajā valodā”

  25. jūlijā (2021) 13:00 
No 23. jūlija līdz 1. augustam Latvijas dievnamos Cēsīs, Slokā, Valmierā, Rīgā, Ugālē, Viļakā un Liepājā notiks 5. vēsturisko ērģeļu svētki "Latvija – ērģeļu zeme". Svētku jubilejas gadā gaidāmi septiņi ērģeļmūzikas koncerti, pirmskoncertu sarunas, ērģeļu demonstrējumi, video translācija un vairāki pasaules pirmatskaņojumi.
 
Valmieras dzimšanas dienas svētdienā, 25. jūlijā, plkst. 13.00 Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā koncertā "Mūzika dzimtajā valodā" uzstāsies čellists Ēriks Kiršfelds un ērģelniece Kristīne Adamaite. Koncertprogrammā: R. Ore, M. Zariņš, M. Einfelde, kā arī skanēs pasaules pirmatskaņojums - Aigara Raumaņa "Valmieras svīta" ērģelēm un čellam.
Ērģeļu svētki  sniedz iespēju gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārvalstu viesiem apceļot Latvijas novadus, klausoties un salīdzinot vēsturisko instrumentu skanējumu, kā arī apzinot valsts kultūrvēsturisko lepnumu. Kā norādīja organizatori, svētku koncertprogrammas veidotas ar mērķi pēc iespējas autentiskāk tuvoties katra instrumenta specifikai, stilam un laikmetam.
 
Projekta mākslinieciskā vadītāja un producente Ilona Birģele pastāstīja, ka katrā koncertā klausītājus gaidīs ievadsarunas par vēsturiskajām ērģelēm un to kultūru Latvijā, bet pēc koncertiem visi interesenti ērģelnieku un ērģeļmeistaru klātbūtnē varēs paši izmēģināt un pārliecināties par ērģeļu skanējumu. Savukārt pirmo reizi svētku vēsturē visās koncertu norises vietās plānots organizēt video translāciju, lai klausītāji varētu ne tikai dzirdēt, bet arī redzēt māksliniekus un viņu darbošanos ar ērģelēm.
 
Koncerta apmeklējums par ziedojumiem dievnamam.
 
Ieeja koncertā, uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai arī negatīvu Covid-19 testu.
 
Uzzini vairāk par Valmieras dzimšanas dienas programmu: www.valmierasvin.lv !
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Kocēnos būs skatāma laikmetīgā teātra “Volatus” sentimentālā komēdija “Pieaugušo attiecības”

  29. jūlijā (2021) 20:00 

29. jūlijā plkst. 20.00 Kocēnu kultūras namā notiks Kocēnu novada laikmetīgā teātra "Volatus" izrāde "Pieaugušo attiecības".

Izrādē stāstīts par trīs savstarpēji nepazīstamiem kungiem, kuri saņem ielūgumu uz vakariņām. Visi trīs ir ieinteresēti veidot jaunas attiecības. Degot nepacietībā, viņi gaida viešņas. Kāds pārsteigums viņus sagaida, to būs iespējams uzzināt, apmeklējot sentimentālo komēdiju “Pieaugušo attiecības”.
Lomās: Herberts – Modris Kokins, Ludis – Juris Ošiņš, Pauls – Lauris Starikovs, Bārbala – Laura Semuča, Raimonda – Dina Zaļā, Žaklīna – Lāsma Gredzena.
Režisore: Lara Merca.
Biļetes cena: 5 eiro. Biļetes iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties un rezervēt, zvanot pa tālr. 26574353.
Izrādes apmeklētājiem jāuzrāda derīgs Digitālais Covid-19 sertifikāts vai pēdējo 48 stundu laikā veikts Covid-19 tests, kura rezultāts ir negatīvs. Obligāti jāuzrāda arī derīgs personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte).
 
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Mob.tālr.: 26115449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rūjienas pilsētas svētki

  30. jūlijā (2021) - 1. augustā (2021) 

No 30. jūlija līdz 1. augustam Rūjienā tiks svienēti svētki "Satikts Rūjienā".

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Muzikālās pastaigas Zilākalna ciema parkā

  30. jūlijā (2021) 19:00 
30. jūlijā no plkst. 19.00 Zilākalna ciema parku piepildīs akordeonista Rikardiona jeb Riharda Millera radītās mūzikas skaņas, un ikvienam interesentam būs iespēja doties pastaigā dažādās takās.
Sadarbībā ar ciema iedzīvotājiem būs izveidotas trīs pastaigu takas, no kurām vienā būs aktivitātes bērniem, otrā – šosezon ievāktā medus degustācija ar iespēju to iegādāties, savukārt trešajā takā, kurai dots nosaukums “Puķu taka”, - iegādāties istabas augus. Piedāvājumu papildinās arī Zilākalnā ceptās picas.
 
Mūziķis Rikardions pazīstams kā šova "Latvijas Sirds dziesma” 2018. gada sezonas uzvarētājs, kad plūca laurus ar paša sacerēto dziesmu "Vilciens", savukārt 2016. gadā autora radītā dziesma "Mīlas tuksnesis" saņēma Autoru biedrības AKKA/LAA Autortiesību bezgalības balvu. Smaidīgais akordeonists ar īpašo balsi plašāku popularitāti iemantoja, piedaloties TV talantu šovā “OKartes skatuve”.
 
Pasākuma apmeklējums bez ieejas maksas.
 
Ierodoties uz pasākumu, jāuzrāda derīgs Digitālais COVID-19 sertifikāts (izdrukāts vai saglabāts viedierīcē) vai laboratorisko analīžu rezultāti, kā arī derīgs personu apliecinošs dokuments (pase, eID). Pasākumā var piedalīties arī bērni līdz 12 gadu vecumam bez testa veikšanas.
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Mob.tālr.: 26115449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Vaidavas SUP fests

  31. jūlijā (2021) - 1. augustā (2021) 

Vaidavas SUP fests. Vaidavas ezerā.

Kopēt saiti
 

Pasaules koklētāju skaņu taka

  1. augustā (2021) 10:00 - 17:30 
1. augustā Zilākalnā norisināsies “Pasaules koklētāju skaņu taka”. Ar iepriekšēju pieteikšanos elektroniski ŠEIT vai rakstot uz [email protected]. Pieteikšanās līdz 22. jūlijam. Lai piedalītos "Skaņu takā" šoreiz nepieciešamas obligātas priekšzināšanas kokles spēlē!
Katru gadu Kocēnu pusē norisinās Pasaules koklētāju nometne un tā kļuvusi jau par tradīciju. Šogad nometne ir mainījusi savu veidolu un tā kļūs par “Pasaules koklētāju skaņu taku” jeb vienas dienas muzikālo piedzīvojumu skanīgās pastaigās Zilākalnā ar iespēju papildināt savu meistarību kokles spēlē
 
No plkst. 10.00 līdz 17:30 norisināsies dažādas lekcijas, meistarklases kopā ar pasniedzējiem no Latvijas:
 • Laima Jansone - jaunlaiku un veclaiku dziesmas, kokles;
 • Liene Skrebinska - latgaļu dziesmas, kokles;
 • Inese Mičule - tradicionālā dziedāšana;
 • Anta Eņģele - sadziedāšanās (tautas dziesmas un Imanta Kalniņa mūzika).
 
Plkst. 19.00 Zilākalna ciema parkā koncerts kopā ar dziesminieku Kārli Kazāku un koklētāju Laimu Jansoni. Ieeja bez maksas.
 
Informāciju sagatavoja:
Kristers Blūms
Mob.tālr.: 27333921
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras vasaras teātra festivāls

  6. augustā (2021) - 8. augustā (2021) 

Valmieras vasaras teātra festivāls, kas šogad notiks no 6. līdz 8.augustam, būs veltīts bērniem un jauniešiem, aicinot māksliniekus un apmeklētājus ieraudzīt pasauli cita acīm. Ar šī gada programmu organizatori vēlas veicināt sabiedrības saliedētību, empātiju un savstarpējo iecietību, kas īpaši svarīga laikā, kad dažādi informācijas lauki, sociālie burbuļi un nepārvarama vara grauj mierīgu līdzāspastāvēšanu. Festivāls notiks atbilstoši pandēmijas apstākļiem un ierobežojumiem, kas tobrīd būs spēkā.

Festivāla priekšplānā izvirzīta jaunā paaudze, nevis izdabājot, bet cenšoties izprast un sajust bērnu un pusaudžu redzējumu uz pasauli. Visi plānotie jaundarbi top, ieklausoties un respektējot viņu intereses, aktuālās tēmas un iesaistot arī radošajā procesā. Izrāžu veidotāju vidū neiztrūkstoši ir spilgti profesionāļi - Krista Burāne, Paula Pļavniece, Toms Treinis, Māra Uzuliņa, Klāvs Mellis, Liene Grava, Pamela Butāne, Ance Muižniece, Artūrs Dīcis un citi. 

Šis būs Festivāla sestais gads. Svinot piecgadi pērn augustā, Festivāls pierādīja, ka ir spējīgs ātri, nezaudējot kvalitāti, pielāgoties un izmantot jaunos apstākļus. Šobrīd Festivāla norise plānota tā, lai attīstītu pagājušā gadā aizsāktos mākslinieciskos meklējumus. Radošais darbs pie programmas sagatavošanas notiek, rēķinoties gan ar situāciju, kad pulcēšanās būs atļauta, gan tādu, kurā skatītāju klātbūtne būs ierobežota vai nebūs iespējama vispār.

Festivāla programmu un biļetes plānots izsludināt līdz jūlija sākumam. Informācija būs pieejama valmierasfestivals.lv un festivāla sociālo tīklu kanālos Facebook un Instagram.   

Festivāla vizuālās koncepcijas autors Kristaps Kramiņš.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Bērnu un jauniešu deju uzvedums ar Agra Daņiļeviča horeogrāfiju

  7. augustā (2021) 

Bērnu un jauniešu deju uzvedums ar Agra Daņiļeviča horeogrāfiju. Piedalās deju skola “Dzirnas” un grupa “Autobuss debesīs”. Burtnieku pagasta estrādē.

Kopēt saiti
 

Teātra svētki

  7. augustā (2021) 

Teātra svētki. Dikļos.

Kopēt saiti
 

Mājas kafejnīcu dienas Valmieras novadā

  7. augustā (2021) - 8. augustā (2021) 
7. un 8. augustā dažādos māju pagalmos Valmieras novadā saimnieki būs parūpējušies par īpašu noskaņu un piedāvājumu, tai skaitā gardiem ēdieniem. Ikviens aicināts apmeklēt. Vairāk informācija ŠEIT.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Prezidenta balva vieglatlētikā

  13. augustā (2021) - 14. augustā (2021) 

Prezidenta balva vieglatlētikā. Jāņa Daliņa stadionā.

Kopēt saiti
 

Ķēniņa Tālivalža svētki

  14. augustā (2021) 

14. augustā Trikātas centrā notiks ķēniņa Tālivalža svētki. Visas dienas garumā, no plkst. 10.00, svētku apmeklētāji varēs iegādāties tirgotāju produkciju mājražotāju un amatnieku tirdziņā, piedalīties sabiedrības “Rona” kausa izcīņā volejbolā un citās sportiskās aktivitātēs, izmēģināt roku loka šaušanā, piedalīties spēka skrējienā “Tālivalža taka” un doties izjādē ar zirgu.
 

Pasākuma laikā notiks skrējiens “Uznes kalnā savu ķēniņieni”, būs muzikāli priekšnesumi, piepūšamās atrakcijas, dažādas aktivitātes un radošās darbnīcas bērniem.
Vakarā – Trikātas pilskalna estrādi ieskandinās koncerts kopā ar Aināru Bumbieri.

*Aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus!

 

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Režisoram Uģim Brikmanim veltīts koncerts “Augusta debesīs”

  14. augustā (2021) 

Režisoram Uģim Brikmanim veltīts koncerts “Augusta debesīs”. Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos.

Kopēt saiti
 

Tiešsaistes nodarbības "Stiprini savu fizisko, garīgo un mentālo mugurkaulu"

  14. augustā (2021) 09:00 - 12:00 

Biedrība "SEV, TEV UN ĢIMENEI"šā gada 14. un 15. augustā vadīs pirmo tiešsaistes nodarbību "Stiprini savu fizisko, garīgo un mentālo mugurkaulu"ar mērķi atbalstīt jaunās un topošās ģimenes, piedāvājot zināšanu pilnveidi.

Biedrība "SEV, TEV UN ĢIMENEI" šā gada 14. un 15. augustā vadīs pirmo tiešsaistes nodarbību "Stiprini savu fizisko, garīgo un mentālo mugurkaulu" ar mērķi atbalstīt jaunās un topošās ģimenes, piedāvājot zināšanu pilnveidi.

Teju 9 gadu garumā, biedrība "SEV, TEV UN ĢIMENEI" (turpmāk tekstā Biedrība) ir radusi risinājumus, kā sniegt palīdzīgu un atbalstošu roku ģimenēm. Neskatoties uz pēdējā gada izaicinājumiem, biedrība ir realizējusi nozīmīgu projektu, atbalsot jaunās ģimenes visā Latvijas teritorijā. Ģimenēm tika izsūtīti “jaundzimušo pūriņi” ar pirmās nepieciešamības lietām jaundzimušajiem. Kā min biedrības dibinātāja, Arta Masele, bērniņu ienākšana ģimenē un stipru ģimeņu veidošana nav atcelta. Vecāki veido ģimenes balstu un ir piemēri saviem bērniem. Tādēļ nozīmīgi ir sniegt atbalstu arī vecākiem.
Ikdienā strādājot un atbalsot ģimenes top skaidrs, ka šobrīd atbalsts ir nepieciešams vēl jo vairāk. Apzinoties šos apstākļus un vajadzības Arta Masele, kura ir arī veselīga dzīvesveida konsultante, kopā ar draugiem Aigu Akmentiņu, rīta ieradumu treneri, un Sabīni Fraser, paštēla un panākumu kouču, ir apvienojušās kopīgā projektā biedrības mērķu sasniegšanai.

Augusta vidū norisināsies pirmā kopīgi veidotā tiešsaistes nodarbība "Stiprini savu fizisko, garīgo un mentālo mugurkaulu". Nodarbības mērķis ir sniegt zināšanu atbalstu un veicināt vecāku apzināšanos, ka stiprai ģimenei ir vajadzīgi stipri vecāki. Nodarbību laikā tiks sniegtas zināšanas, kā veidot fiziski, emocionāli un garīgi stipru ķermeni. Iegūtās zināšanas apvienotas ar praktiskām aktivitātēm, ļaus dalībniekiem sajust un piedzīvot personīgas pārmaiņas un izaugsmi. Nodarbībai īpaši tiek aicinātas pieteikties jaunās un esošās māmiņas.

Dalība nodarbībā notiks pret ziedojumu, kas ir 5 eiro no cilvēka. Nodarbībai jāpiesakās iepriekš, līdz 13.augustam. Savu dalību pieteikt elektroniski uz e-pastu [email protected] Jautājumu gadījumā sazinieties zvanot +37126525359 (Arta).
 
Informāciju sagatavoja
Arta Masele
Biedrības “SEV, TEV un ĢIMENEI” dibinātāja
26525359
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Tiešsaistes nodarbības "Stiprini savu fizisko, garīgo un mentālo mugurkaulu"

  15. augustā (2021) 09:00 - 12:00 

Biedrība "SEV, TEV UN ĢIMENEI"šā gada 14. un 15. augustā vadīs pirmo tiešsaistes nodarbību "Stiprini savu fizisko, garīgo un mentālo mugurkaulu"ar mērķi atbalstīt jaunās un topošās ģimenes, piedāvājot zināšanu pilnveidi.

Biedrība "SEV, TEV UN ĢIMENEI" šā gada 14. un 15. augustā vadīs pirmo tiešsaistes nodarbību "Stiprini savu fizisko, garīgo un mentālo mugurkaulu" ar mērķi atbalstīt jaunās un topošās ģimenes, piedāvājot zināšanu pilnveidi.

Teju 9 gadu garumā, biedrība "SEV, TEV UN ĢIMENEI" (turpmāk tekstā Biedrība) ir radusi risinājumus, kā sniegt palīdzīgu un atbalstošu roku ģimenēm. Neskatoties uz pēdējā gada izaicinājumiem, biedrība ir realizējusi nozīmīgu projektu, atbalsot jaunās ģimenes visā Latvijas teritorijā. Ģimenēm tika izsūtīti “jaundzimušo pūriņi” ar pirmās nepieciešamības lietām jaundzimušajiem. Kā min biedrības dibinātāja, Arta Masele, bērniņu ienākšana ģimenē un stipru ģimeņu veidošana nav atcelta. Vecāki veido ģimenes balstu un ir piemēri saviem bērniem. Tādēļ nozīmīgi ir sniegt atbalstu arī vecākiem.
Ikdienā strādājot un atbalsot ģimenes top skaidrs, ka šobrīd atbalsts ir nepieciešams vēl jo vairāk. Apzinoties šos apstākļus un vajadzības Arta Masele, kura ir arī veselīga dzīvesveida konsultante, kopā ar draugiem Aigu Akmentiņu, rīta ieradumu treneri, un Sabīni Fraser, paštēla un panākumu kouču, ir apvienojušās kopīgā projektā biedrības mērķu sasniegšanai.

Augusta vidū norisināsies pirmā kopīgi veidotā tiešsaistes nodarbība "Stiprini savu fizisko, garīgo un mentālo mugurkaulu". Nodarbības mērķis ir sniegt zināšanu atbalstu un veicināt vecāku apzināšanos, ka stiprai ģimenei ir vajadzīgi stipri vecāki. Nodarbību laikā tiks sniegtas zināšanas, kā veidot fiziski, emocionāli un garīgi stipru ķermeni. Iegūtās zināšanas apvienotas ar praktiskām aktivitātēm, ļaus dalībniekiem sajust un piedzīvot personīgas pārmaiņas un izaugsmi. Nodarbībai īpaši tiek aicinātas pieteikties jaunās un esošās māmiņas.

Dalība nodarbībā notiks pret ziedojumu, kas ir 5 eiro no cilvēka. Nodarbībai jāpiesakās iepriekš, līdz 13.augustam. Savu dalību pieteikt elektroniski uz e-pastu [email protected] Jautājumu gadījumā sazinieties zvanot +37126525359 (Arta).
 
Informāciju sagatavoja
Arta Masele
Biedrības “SEV, TEV un ĢIMENEI” dibinātāja
26525359
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Koncerts “Vaidavas ezers rietā”

  20. augustā (2021) 

Koncerts “Vaidavas ezers rietā”. Vaidavas ezerā.

Kopēt saiti
 

Mūziķu apvienības “Nepāriet” koncerts Vaidavas ezerā

  20. augustā (2021) 20:30 

20. augustā plkst. 20.30 Vaidavas ezerā izskanēs koncerts – Vaidavas ezers rietā, kurā piedalīsies mūziķu apvienība “Nepāriet” ar Imanta Kalniņa mūzikas programmu “Par lietām, kuras tā ar nekad nepāriet”. Koncerts notiks uz ūdens - Vaidavas ezerā, mūziķiem un klausītājiem atrodoties laivās.

Tas būs īpašs vakars uz ezera – kopīgi sagaidīsim saulrietu plkst. 20:48 – maģiski, tuvāk, kopā un dabā. Kā arī šo uzskatām par īpašu svētku dienu, jo atzīmēsim arī izcilā komponista Imanta Kalniņa 80 gadu jubileju.

Apvienību “Nepāriet” veido Alise Joste, Evija Vēbere, Jānis Šipkēvics, Kārlis Josts, Lorete Medne, Matīss Čudars, Miķelis Putniņš un Rinalds Maksimovs.

“Nepāriet” sastāvā esam ļoti dažādi, katram no mums “Nepāriet” nozīmē, ko savu – kādam Imanta Kalniņa dziesmas ir bērnības atmiņās iekodēta latviskā identitāte, citam – sevis izzināšanas un attīstības process. Mani fascinē tas, kas vārdos nav izsakāms – tas brīnumainais, kas caurvij Imanta Kalniņa mūziku, un kas mūs pašus savstarpēji saista šajā mūzikā, ko kopīgi radām”, stāsta Jānis Šipkēvics.

Muzikālā apvienība “Nepāriet” izveidota 2017. gadā, mūziķim Jānim Šipkēvicam sapulcējot domubiedrus, lai kopīgi izpildītu Imanta Kalniņa mūziku un 2019. gadā izdotu albumu “Pāri” un sniegtu koncerttūri dažādās Latvijas pilsētās.

Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs. Ieejas biļetes cena (nepieciešama katram apmeklētājam): 20,00 EUR. Laivu nomas maksa atsevišķi – 20,00 EUR (laivā vieta 2 personām).

Laiva vai jebkāds cits nemotorizēts ūdens transportlīdzeklis ir jāsarūpē pašiem savs vai jāiegādājas laivu noma kā papildbiļete. Rezervētās laivas klausītājus gaidīs ezera krastā pasākuma organizatoru norādītajās laivu piestātnēs Vaidavas ezera pludmalē. Katram pasākuma apmeklētājam ir nepieciešama ieejas biļete, laivas biļete ir tikai laiva, bez ieejas. Apmeklētājiem ir iespēja ierasties arī ar savu ūdens transportlīdzekli, tad attiecīgi atsevišķa biļete laivai nav jāiegādājas. Obligāti jābūt drošības vestei. Organizatoru sarūpētajām laivām tās ir iekļautas cenā.

Laivu skaits ir ierobežots! Pasākuma norises vietā jāierodas vismaz 2 h iepriekš – no plkst. 18.30. Koncerts paredzēts apmeklētājiem tikai uz ūdens transportlīdzekļiem.

 

Ierodoties uz pasākumu, jāuzrāda derīgs Digitālais COVID - 19 sertifikāts, kas apliecina veikto vakcināciju, COVID - 19 izslimošanu vai laboratorisko analīžu rezultātus.

Organizē Valmieras novada pašvaldība.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Kristers Blūms
Mob.tālr.: 27333921
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram”

  21. augustā (2021) 

Skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram”. Vaidavas pagastā.

Kopēt saiti
 

Rokfestivāls “Vērte”

  21. augustā (2021) 

Rokfestivāls “Vērte”. Rūjienas estrādē.

Kopēt saiti
 

Etno mūzikas grupas “Tautumeitas” koncerts

  21. augustā (2021) 20:00 - 17:30 
Arī šovasar aicinām Tevi būt “MŪDĀ” un baudīt mūziku dabā! 21. augustā plkst. 20.00 Jāņparkā, Valmierā, uzstāsies etno mūzikas grupa “Tautumeitas”.
Pēc grupas izveidošanas 2015. gadā, “Tautumeitas” sāka ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču - jo tuvāk gāja dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca pie “Tautumeitām”, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē viņas ir dzirdējušas un sajutušas kā savu. Grupas sastāvā ir piecas dalībnieces – Asnate Rancāne, Laura Marta Līcīte, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve un Laura Liepiņa.
 
Spēks un enerģija. Kustība un vieglums. Veldze un liepziedu smarža, kas virmo gaisā… Tādas ir koncertu cikla “MŪDA” – mūzika dabā – koncertprogrammas. Katrs koncerts ir muzikāls baudījums, kura laikā izvēlētā norises vieta kļūst par skatuvi un vienlaikus – skaistu ainavisko scenogrāfiju.
 
Biļetes: EUR 12. Ar Valmieras kultūras karti EUR 2,- atlaide no biļetes cenas. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzē” elektroniski www.bilesuparadize.lv  un “Biļešu paradīze” kasēs. Bērniem līdz 2 gadu vecumam ieeja bez maksas.
 
Informācija koncerta apmeklētājiem:
Koncerts notiks, ievērojot valstī spēkā esošos noteikumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai. Koncertu varēs apmeklēt cilvēki, kuri:
- ir vakcinējušies pret Covid-19;
- ir pēdējā pusgada laikā pārslimojuši Covid-19;
- pēdējo 48 stundu laikā ir veikuši Covid-19 testu un tas ir negatīvs;
- pēdējo 6 stundu laikā ir veikuši Covid-19 ātro antigēna testu un tas ir negatīvs.
Pasākumu varēs apmeklēt bērni līdz 12 gadu vecumam (kas nav vakcinēti, pārslimojuši, un viņiem nebūs jāveic Covid-19 tests).
 
Apmeklējot koncertu, pie ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, Covid-19 sertifikāts vai analīžu rezultāti.
 
Vēlams līdzi ņemt savu sēžamspilvenu vai pledu, kā arī padomāt par ērtu, laika apstākļiem piemērotu apģērbu. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi!
 
Koncertu ciklu “MŪDA” organizē Valmieras Kultūras centrs.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Jauniešu basketbola turnīrs “Valmiera Summer Cup 2021”

  23. augustā (2021) - 28. augustā (2021) 

Jauniešu basketbola turnīrs “Valmiera Summer Cup 2021”. Vidzemes Olimpiskajā centrā un Valmieras 5.vidusskolā.

Kopēt saiti
 

Grupas MENUETS koncerts

  27. augustā (2021) 19:00 
Turpinot svinēt šā gada gaviļnieka – izcilā komponista Imanta Kalniņa – 80 gadu jubileju, 27. augustā plkst. 19.00 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos ar Imanta Kalniņa skaistāko dziesmu programmu viesosies leģendārā grupa “Menuets”, kas pirms dažiem gadiem svinēja savu 50 gadu jubileju.
Koncertā skanēs skaistākās un populārākās “Menueta” dziesmas, kuru autors ir Imants Kalniņš: “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Alvas zaldātiņi”, “Dzeguzes balss”, “Balāde par Johanu”, “Dziesma, ar ko tu sācies”, “Četri balti krekli” u.c.
 
Nozīmīgu vietu Imanta Kalniņa komponista daiļradē ieņem viņa sadarbība ar brāli – dzejnieku Viku (Viktoru Kalniņu), kurš savu apaļo jubileju svinēja pirms diviem gadiem: jau 60. gadu beigās Liepājas teātris iestudēja izrādes “Princis un ubaga zēns” (1968) un “Trīs musketieri” (1969) ar Imanta Kalniņa un Viktora Kalniņa dziesmām; Viks ir libreta autors I.Kalniņa rokoperai “Ei, jūs tur!”. Un, sadarbojoties abiem brāļiem, tapusi ne viena vien populāra dziesma, kas skanēs arī šajā vakarā.
 
Grupā “Menuets” aizvien muzicē viss “zelta sastāvs”: Adrians Kukuvass, Raimonds Bartaševics, Juris Kulakovs, Inese Pabērza, Baiba Jagere, Juris un Leons Sējāni, kā arī Ikars Ruņģis.
 
Neikenkalns ir vieta, kur aizsākusies viena no apbrīnotākajām latviešu tautas tradīcijām – Dziesmu svētki, un pašlaik šeit atrodas unikālā Neikenkalna dabas koncertzāle, kas izceļ Dikļu kultūrvēsturisko nozīmi kā Dziesmu svētku tradīcijas pirmsākumu. Kā liecina vēsturiskie fakti, pirmie latviešu dziedāšanas svētki 1864. gada vasarā notika Dikļos. Svētku organizators bija Juris Neikens – ievērojams literāts, skolotājs un mācītājs. Viņš Dikļos bija sapulcinājis sešus korus ar 120 dziedātājiem no tuvējiem Vidzemes pagastiem. Pakalns, uz kura dziedāja kori, vēlāk ieguva Neikenkalna nosaukumu.
Biļetes cena: 18 eiro. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzē” – tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā.
 
Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo sešu mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase, eID), personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Mob.tālr.: 26115449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

V Tomātu svētki un sporta diena “Atvadas vasarai”

  28. augustā (2021) 

28. augustā, no plkst. 10:00 līdz 15.00, Brenguļos notiks jau piektie Tomātu svētki. Svētku laikā apmeklētājiem būs iespējams iegādāties dažādu tirgotāju piedāvāto produkciju mājražotāju un amatnieku tirdziņā, nobaudīt tradicionālo tomātu zupu, aplūkot tomātu izstādi un iegādāties tomātu sēklas, kā arī saņemt konsultācijas par tomātu audzēšanu un piedalīties dažādās aktivitātes.

*Aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus!

 

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Zirgu jāšanas sporta sacensības “Kocēnu kauss konkūrā”

  28. augustā (2021) - 29. augustā (2021) 

Zirgu jāšanas sporta sacensības “Kocēnu kauss konkūrā”. Kocēnos.

Kopēt saiti
 

Etnofestivāls SVIESTS un tirdziņš GARDU MUTI

  28. augustā (2021) 18:00 
Vasaras izskaņā, 28. augustā, Valmiermuižā gaidāms jaudīgais etnofestivāls SVIESTS, tāpēc jau tagad to sāk kult! Tā kā šī gada festivāla tēma ir „dzelzs”, rīkotāji ķērušies pie kalšanas, lai jau drīz atkal visi tiktos – koncertos, tirdziņā, meistarnīcās, dančos un līdzās uguns skulptūrai ļautos tās varenumam. Uzsākta biļešu tirdzniecība uz vakara koncertu – programma un biļešu iegāde rodama etnosviests.lv.
Etnofestivāls SVIESTS ir iesaistījies Radošās Eiropas projektā „NuFolk – Global Connections”, kā ietvaros tiek veidots starptautisks folka orķestris, kurš uzstāsies arī Valmiermuižā. Galvenie ārzemju viesi būs jaudīgais un teatrālais ukraiņu dāmu grupējums „Dakh Daughters”. To, kas ir tarantella, ļaus izzināt sicīliešu grupa „Quartetto Areasud”, kuru dienas daļā varēs arī baudīt kopā ar mūsu pašu dziedātājām „Saucējas”. Latviešu etnomūziku pārstāvēs pieredzējušie „Skyforger” ar īpašu folka programmu, kā arī jestrie „Rahu the Fool” un „Kaktu balles muzikanti”, kas vakaru noslēgs ar dančiem. Īpaša un maģiska festivāla atpazīšanas zīme ir uguns skulptūra, kuru radīs mākslinieks Jordi NN no Spānijas.
 
Valmiermuižā izcelsim ļaudis, kuri jaudā – kuriem pašiem, viņu darbiem un izpausmēm raksturīga jauda – mūzikā, amatniecībā, dzīves uztverē. Viens no jaudīgākajiem dabas elementiem ir dzelzs, ko tomēr tīrā izpausmē dabā nevar sastapt. Līdz ar to gan sviests, gan dzelzs ir kultūras produkts – tīra, dabiska manta, kura radusies, cilvēkam jaudīgi uz to iedarbojoties – kuļot un kaļot. Pandēmijas laiks, kas, cerams, vasaras noslēgumā būs jau pierimis, daudziem lika ieturēt garu pauzi, izvērtēt savas prioritātes un pielāgot ikdienu, tāpēc festivāla apmeklētājiem vēlamies sniegt jaunu, enerģisku uzrāvienu – kuļam sviestu un kaļam dzelzi!
 
Vairāk informācijas par programmu atrodama etnosviests.lv, kā arī piesekojot festivāla Facebook un Instagram kontiem. Festivāla dienas daļa ir bez maksas. Ieejas maksa vakara koncertam, biļetes iegādājoties pirms notikuma, ir 10,00 EUR, bet pasākuma dienā 15,00 EUR. Vakara koncertu apmeklēt klātienē būs iespēja tiem skatītājiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, vai kuri ir pārslimojuši Covid-19. Pie ieejas apmeklētājiem būs jāuzrāda ieejas biļete kopā ar derīgu personu apliecinošu dokumentu un Covid-19 sertifikātu. Ieejas biļete būs derīga tikai kopā ar sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Vakara koncerts no 12 g.v. (nosacījums var tikt mainīts, ņemot vērā aktuālos kultūras pasākumu ierobežojumus).
 
No 1. jūnija ikvienam ir iespēja vietnē www.Covid19sertifikats.lv iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas faktu. Sertifikātu var izdrukāt vai saglabāt savā viedierīcē.
 
Etnofestivālu SVIESTS rīko Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs „Lauska”. Atbalsta Valmiermuižas alus darītava, Valmieras novads, Valsts kultūrkapitāla fonds, Eiropas komisijas programma „Radošā Eiropa” un LR Kultūras ministrija, garškopju kustība „Gardu muti”, ZAAO un citi labvēļi.
 
Plašākai informācijai:
Valmiermuižas kultūras biedrība, [email protected], tālr. nr.: 27337798

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Zinību dienas pasākumi #PirmaisValmierā

  1. septembrī (2021) 

Zinību dienas pasākumi #PirmaisValmierā. Valmierā.

Kopēt saiti
 

Kokmuižas svētki

  3. septembrī (2021) - 4. septembrī (2021) 

Kokmuižas svētki. Kocēnos.

Kopēt saiti
 

Sporta spēles jauniešiem ar īpašām vajadzībām “Mēs varam”

  11. septembrī (2021) - 12. septembrī (2021) 

Sporta spēles jauniešiem ar īpašām vajadzībām “Mēs varam”. Jāņa Daliņa stadionā.

Kopēt saiti
 

Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās

  12. septembrī (2021) 

Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās. Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Dzejas dienām veltīti pasākumi Valmierā

  16. septembrī (2021) 
Kopēt saiti
 

Miķeļdienas svinības un tirdziņš “Gardu muti”

  18. septembrī (2021) 

Miķeļdienas svinības un tirdziņš “Gardu muti”. Valmiermuižas parkā.

Kopēt saiti
 

Valmieras maratons

  19. septembrī (2021) 
Kopēt saiti
 

Baltu vienības dienas pasākumi

  22. septembrī (2021) 

Baltu vienības dienas pasākumi. Pekas un Trikātas pilskalnā.

Kopēt saiti
 

Eiropas sporta nedēļa

  23. septembrī (2021) - 30. septembrī (2021) 

Eiropas sporta nedēļa. Valmierā.

Kopēt saiti
 

Nakts rogainings

  24. septembrī (2021) 

Nakts rogainings. Valmierā.

Kopēt saiti
 

TREKTOURS Gaujas pārgājiens

  2. oktobrī (2021) 

TrekTours – Baltijas valstīs lielākais kājāmgājēju pārgājienu organizators 2.oktobrī aicina doties Gaujas pārgājienā. Starts un finišs no Jāņa Daliņa stadiona Valmierā.

Kopēt saiti
 

Rūjienas Kultūras nama 100 gadu jubilejas koncerts

  8. oktobrī (2021) 

Rūjienas Kultūras nama 100 gadu jubilejas koncerts. Rūjienas Kultūras centrā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Simjūda gadatirgus

  9. oktobrī (2021) 

Simjūda gadatirgus. Valmieras Rātslaukumā un vecpilsētā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Latvijas Valsts Mežu kalnu divriteņu maratons 2021. I posms

  10. oktobrī (2021) 

Cēsis - Valmiera

Kopēt saiti
 

Rokopera “Mauglis”

  16. oktobrī (2021) 

Rokopera "Mauglis" ir viens no zināmākajiem dzejnieka U.Bērziņa un komponista M.Brauna kopdarbiem, kas savu pirmiestudējumu piedzīvoja 1982. gadā Jaunatnes teātrī. 2020. gadā top jauns iestudējums režisora Jāņa Mūrnieka, horeogrāfu Sanitas Misikas (Latvija), Alekseja Anisenas (Baltkrievija) un producenta Jura Millera vadībā. Tajā piedalīsies Igors Siliņš, Kārlis Tols, Dace Makovska, Jānis Jarāns, Elīna Bojarkina, Edgars Lipors, Artūrs Biķernieks, u.c. aktieri un dziedātāji, kā arī aptuveni 50 TDA "Dzintariņš" dejotāji.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Deju koncerts “Mēs 3, Jūs 3”

  23. oktobrī (2021) 

Deju koncerts “Mēs 3, Jūs 3”. Valmieras Kultūras centrā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras Restorānu nedēļa

  23. oktobrī (2021) - 30. oktobrī (2021) 

Valmierā norisināsies gardēžu iecienītā Valmieras Restorānu nedēļa, kuras laikā ikvienam apmeklētājam būs iespēja piedzīvot īstu gastronomisku baudījumu, pavasarīgu garšu izpildījumā.

Kopēt saiti
 

Valsts svētkiem veltīti pasākumi

  11. novembrī (2021) - 18. novembrī (2021) 

Valsts svētkiem veltīti pasākumi Valmieras novadā.

Pasākumu  norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums

  3. decembrī (2021) 

Valmieras pilsētas Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums. Laukumā pie Valmieras Kultūras centra.

Pasākumu  norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ziemas saulgriežu svinības, tirdziņš “Gardu muti” un tradīciju vakars

  11. decembrī (2021) 

Ziemas saulgriežu svinības, tirdziņš “Gardu muti” un tradīciju vakars. Valmiermuižas parkā un Valmiermuižas alus viesistabā

Pasākumu  norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ziemassvētku pasākumi Valmieras novadā

  20. decembrī (2021) - 26. decembrī (2021) 

Pasākumu  norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk