Pasākumi

 

Ievas Iltneres gleznu personālizstāde

  1. janvārī (2021) - 30. janvārī (2021) 

Valmieras muzeja Izstāžu namā no 12.decembra līdz 2021.gada 30.janvārim būs skatāma mākslinieces Ievas Iltneres gleznu personālizstāde “Pielaide noslēpumam”.

“Izstādi Valmierā nosaucu tāpat kā vienu no eksponētajiem darbiem – "Pielaide noslēpumam". Glezna, kurā redzams, kā vienu realitāti pārklāj cita, man šķiet šo laiku raksturojoša. Mani iedvesmo un raisa iztēli ziņās bieži atkārtotie vārdu salikumi. Ārpus ierastā konteksta tie veido poētisku pasauli. Hibrīdkarš, sarkanās līnijas, čaulas kompānija, fiskālais spilvens... Arī "pielaide valsts noslēpumam" izklausās kā no pasakas. Pēdējo desmit gadu laikā tapušie darbi, citādā kontekstā ieraudzīti, izstādē mainīsies. Un skatītājs saņems manu pielaidi noslēpumam,” stāsta Ieva Iltnere.
 
Ieva Iltnere ir viena no spožākajām un radoši piepildītākajām savas paaudzes māksliniecēm. Viņas māksla caur intīmu sižetu spēj runāt par lielām, nozīmīgām tēmām, kas ir svarīgas gan individuāli katram, gan plašākai sabiedrībai. Māksliniece ir radījusi savu tēlu sistēmu ar spilgtu rokrakstu. Viņa iecienījusi gleznot lielformāta darbus, kuros ideju pauž ne vien krāsu gammās, bet arī sev vien raksturīgā telpiskā zīmju valodā.
 
“Ar savu izsmalcinātību kolorītā Ievas Iltneres daiļrade Latvijas mūsdienu glezniecībā ieņem nozīmīgu un paliekošu vietu. Vienmēr ejot līdzi laikam, Ieva Iltnere nav baidījusies eksperimentēt un vairākkārt mainīt savu glezniecisko stilu. Arī šobrīd mākslinieces glezniecībā skatītājs var vērot jauno, vēl dzimstošo, kas, iespējams, nākamajos gados bagātinās iepriekšējos priekšstatus par Ievas Iltneres glezniecību,” tā Mg. Art. Ilze Žeivate.
 
Kopš 1980.gada Ieva Iltnere piedalījusies vairāk nekā 90 nozīmīgās grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs un sarīkojusi 24 personālizstādes, iemantojot skatītāju simpātijas. Viņas rokrakstā pārsvarā ir klusināts kolorīts un diskrēta intonācija, aktuālo tēmu risinājums.
Ārkārtējās situācijas laikā Valmieras muzejā izstādes apmeklējums individuāli vai vienas mājsaimniecības locekļiem. Muzejā tiek nodrošināta apmeklētāju vienvirziena plūsma, un telpās atrodas ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra. Muzejs aicina sekot līdzi darbinieku ieteikumiem un izvietotajām norādēm, ierobežojot un regulējot apmeklētāju skaitu un plūsmu.
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Lego konkurss "Manas mīļākās aktivitātes"

  11. janvārī (2021) - 22. janvārī (2021) 
No 11.janvāra Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” izsludina lego konkursu “Manas mīļākās aktivitātes” pirmsskolas vecuma bērniem un 1.-9.klašu skolēniem.
Darbu iesūtīšana no 11. janvāra līdz 22 janvārim.
  • Nofotogrāfē vai nofilmē darba tapšanas procesu un gala rezultātu.
  • Pievieno darbam nelielu stāstījumu, kurā ietver savu vārdu, uzvārdu, vecumu un darba nosaukumu un savas mīļākās aktivitātes aprakstu.
  • Darbu nosūti uz e-pastu: [email protected]
Konkursa noslēgumā tiks piešķirtas simpātiju balvas, izvērtējot:
  • Stāstījumu (apraksts)
  • Darba sarežģītību (dažādās dimensijas)
  • Radošumu
 
Lai izdodas!
 
Konkursu organizē First Lego League Latvija sadarbībā ar Valmieras Jaunatnes centru "Vinda"
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Vides izstāde “Janvāra barikādēm 30”

  15. janvārī (2021) - 28. februārī (2021) 

Godinot barikāžu trīsdesmitgadi, Valmieras muzejs aicina uz izstādi “Janvāra barikādēm – 30” Hanzas namiņos Valmieras pilsētas centrā. Tur būs skatāmi valmierieša, fotogrāfa Mihaila Ignata iemūžinātie vēstures mirkļi. Arī viņš toreiz bija Latvijas aizstāvju vidū. Izstāde apskatāma no 15. janvāra līdz 28. februārim (pirmdiena–sestdiena plkst.10.00–17.00). Lūdzam ievērot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.

Šogad aprit 30 gadi kopš 1991. gada janvāra notikumiem, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Padomju karaspēka uzbrukumi iedzīvotājiem Viļņā 1991. gada 12., 13. janvārī skaudri apliecināja, ka baltiešu brīvības alkām ir pretinieki. Lai aizstāvētu Latvijas neatkarību, arī Rīgā jau 13. janvārī ap svarīgākajām valsts un sabiedriskajām ēkām sāka celt pirmās barikādes. Ar smago tehniku nobloķēja piekļuvi ēkām, izveidoja barikādes ap stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Barikādes kļuva par nozīmīgu tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdi, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīga pretošanās, un cilvēki bija gatavi aizsargāties pat bez ieročiem.
Tikmēr neatkarības pretinieki centās destabilizēt politisko situāciju un iedvest bailes iedzīvotājos un Rīgas aizstāvjos. Īpašo uzdevumu vienības OMON kaujinieki laikā no 14. līdz 16. janvārim veica sešus bruņotus uzbrukumus Vecmīlgrāvja un Brasas tilta aizstāvjiem, kuri ar smagajām automašīnām un lauksaimniecības tehniku sargāja pieeju Rīgas centram. 20. janvārī OMON vienība ieņēma Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas ēku, apšaudē nogalinot divus milicijas darbiniekus un trīs civilpersonas. Lai būvētu barikādes un apsargātu valdību, Rīgā pulcējās iedzīvotāji no visiem Latvijas rajoniem. Uz barikādēm devās cilvēki no darba kolektīviem, mācību iestādēm, kolhoziem, ciemiem un pilsētām, tostarp no Valmieras un toreizējā Valmieras rajona.
1991. gada janvāra barikādes ir būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa un unikāls nevardarbīgas pretošanās piemērs. Laikam ritot, par barikādēm nav dokumentēts daudz jaunu faktu, bet, ikreiz tās atceroties, nozīmīgi kļūst jautājumi, kas mums bija barikādes un kāda bija to loma toreiz, tagad.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ingrīda Zīriņa, Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāja
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ekspresizstāde “Cimds kā pasaule”

  19. janvārī (2021) - 13. februārī (2021) 
Valmieras muzeja Izstāžu nama foajē logos no 19.janvāra līdz 13.februārim skatāma ekspresizstāde “Cimds kā pasaule”.
Kur tu biji, bāleliņi,
Raibi cimdi rociņā?
Es dabūju raibus cimdus,
Raibu cimdu adītāju.
 
Latviešu rakstainie cimdi no seniem laikiem ir ne tikai praktiski lietojams apģērbs, bet arī dāvana, velte, zieds ar dziļi simbolisku jēgu. Cimds ir kā pasaules daļa. Tas iepazīstina ar valkātāju, ir rokas ietērps aukstam laikam un ļauj lepoties dižos godos. Latviešu cimdu rakstos ir senas aizsardzības zīmes, tie stāsta par rituālu tradīcijām krustabu, vedību un bedību godos. Cimdi ir viena no skaistākajām latviskās identitātes izpausmēm.
 
Pasaulē senākie cimdi ir atrasti Ēģiptes valdnieka Tutanhamona kapā. Faraona cimdiem bija atdalīti visi pirksti. Senajā Romā cimdus no zīda vai liniem valkāja gandrīz visi. No 12.gadsimta cimdi ieņēma svarīgu vietu sieviešu garderobē, tie tika rotāti ar izšuvumiem, pērlēm, dārgakmeņiem. Īpaši cimdi bija nepieciešami medībās ar piekūnu. Karotāji izmantoja bruņu cimdus. Cimdi bija augstdzimušo piederums. Bruņinieku vidē cimdiem bija plaša simboliska nozīme – bruņinieks sniedza cimdu kā zīmi vasalitātes pieņemšanai, bet cimda mešana zem kājām vai sejā nozīmēja izaicinājumu divkaujai. Daiļās dāmas dāvināja cimdus kā labvēlības zīmi. Napoleona kolekcijā bijuši ap 240 cimdu pāriem. No 1807.gada, kad tika izgudrota mašīna ādas pirkstaiņu pagatavošanai, tie kļuva plaši pieejami, un labais tonis paredzēja vīriešiem mainīt cimdus sešas reizes dienā. 20.gadsimta sākumā cimdi bija neiztrūkstošs elegants aksesuārs dāmām. Savukārt cimdus bez pirkstiem visbiežāk nēsāja baikeri, panki un metālisti, tie kļuva par savdabīgu slikto meiteņu un zēnu atšķirības zīmi.
 
Informāciju sagatavoja:
Guna Medne
Valmieras muzeja izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mūsdienu deju kolektīvu koncerts

  14. februārī (2021) 

Valmieras Kultūras centrā norisināsies Mūsdienu deju kolektīvu koncerts.

Kopēt saiti
 

Jubilejas pasākums “Ģenerālim Jānim Balodim 140”

  20. februārī (2021) 

 Trikātas Kultūras namā notiks jubilejas pasākums “Ģenerālim Jānim Balodim 140”.

Kopēt saiti
 

Grupas “Rumbas kvartets” koncerts

  28. februārī (2021) 

 Valmieras kultūras centrā notiks grupas "Rumbas kvartets" koncerts.

 

 

Kopēt saiti
 

Vidzemes sieviešu koru festivāls

  5. martā (2021) 

 Valmierā norisināsies Vidzemes sieviešu koru festivāls.

Kopēt saiti
 

Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās

  6. martā (2021) 

Latvijas čempionāts Latīņamerikas dejās. Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Kopēt saiti
 

Ainara Mielava jubilejas koncertprogramma “220 volti”

  6. martā (2021) 

Ainara Mielava jubilejas koncertprogramma “220 volti”. Valmieras Kultūras centrā.

Kopēt saiti
 

Vislatvijas vakara vadītāju šovs

  6. martā (2021) 

Vislatvijas vakara vadītāju šovs. Vecates pagasta kultūras namā.

Kopēt saiti
 

Valmieras Kultūras centra kamerkora “Kaķi” - 20 gadu jubilejas koncerts

  13. martā (2021) 

Valmieras Kultūras centra kamerkora “Kaķi” - 20 gadu jubilejas koncerts. Valmieras Kultūras centrā.

Kopēt saiti
 

Ziemas pavadīšanas svētki “Masļeņica”

  14. martā (2021) 

Ziemas pavadīšanas svētki “Masļeņica”. Pie Sedas Kultūras nama.

Kopēt saiti
 

Skriešanas sacensības “Vaidava RUN 24/4”

  20. martā (2021) 

Skriešanas sacensības “Vaidava RUN 24/4”. Vaidavas pagastā.

Kopēt saiti
 

Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš “Gardu muti”

  20. martā (2021) 

Pavasara saulgriežu svinības un tirdziņš “Gardu muti”. Valmiermuižas parkā. 

Kopēt saiti
 

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts atceres pasākums

  25. martā (2021) 

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīts atceres pasākums. Pie dzelzceļa stacijas “Valmiera”.

Kopēt saiti
 

Vidējās paaudzes deju kolektīva “Pastalnieki” 40 gadu jubilejas koncerts

  27. martā (2021) 

Vidējās paaudzes deju kolektīva “Pastalnieki” 40 gadu jubilejas koncerts. Valmieras Kultūras centrā.

Kopēt saiti
 

Mākslas dienas “Kustība”

  1. aprīlī (2021) - 30. aprīlī (2021) 

Valmieras mākslas dienas “KUSTĪBA” norisināsies no 1. līdz 30.aprīlim. Jau tradicionāli mākslas dienu laikā, gan valmierieši, gan Valmieras viesi tiks priecēti ar daudzveidīgu programmu - gleznojumiem pilsētvidē, izrādēm, izstādēm, filmām, lekcijām un ikgadējo Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivālu.

Plašāka informācija būs pieejama, tuvojoties pasākumam.

Kopēt saiti
 

Tirdziņš un Lieldienu svētku pasākums “Kocēnu Pavasaris”

  4. aprīlī (2021) 

Tirdziņš un Lieldienu svētku pasākums “Kocēnu Pavasaris”. Kocēnos.

Kopēt saiti
 

Jurim Neikenam 195. Koru koncerts

  9. aprīlī (2021) 

Jurim Neikenam 195. Koru koncerts. Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos.

Kopēt saiti
 

Jauniešu kora “Skan” 20 gadu jubilejas koncerts

  17. aprīlī (2021) 

Jauniešu kora “Skan” 20 gadu jubilejas koncerts. Valmieras Kultūras centrā.

Kopēt saiti
 

Valmieras Restorānu nedēļa

  17. aprīlī (2021) - 24. aprīlī (2021) 

Valmierā norisināsies gardēžu iecienītā Valmieras Restorānu nedēļa, kuras laikā ikvienam apmeklētājam būs iespēja piedzīvot īstu gastronomisku baudījumu, pavasarīgu garšu izpildījumā. 

Kopēt saiti
 

XIII Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivāls “…un es iešu un iešu”

  23. aprīlī (2021) - 24. aprīlī (2021) 

XIII Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivāls “…un es iešu un iešu”. Valmieras Drāmas teātrī un Valmieras Viestura vidusskolā.

Kopēt saiti
 

Māra Čaklā jubilejas koncerts “Atkal, atkal ir debesis pušu”

  25. aprīlī (2021) 

Māra Čaklā jubilejas koncerts “Atkal, atkal ir debesis pušu”. Valmieras Kultūras centrā.


“Atkal, atkal ir debesis pušu”, tā iesākas slavenās izrādes “Lilioms” fināla dziesma, kurai tekstu tālajā 1971. gadā uzrakstīja dzejnieks Māris Čaklais, bet mūziku sakomponēja Imants Kalniņš. Dzejnieka ciešā mijiedarbība ar šo komponistu radījusi izcilas un latviešu kultūrā paliekošas vērtības: “Lilioma” dziesma kļuvusi ka sava veida kultūras himnu, kuru Latvijas kopkoris izpilda katros Dziesmu un deju svētkos. Dziesmas no filmas “Četri balti krekli” sava laicīgā teksta un melodiskuma dēļ joprojām ir aktuālas latviešu mūzikas repertuārā.
Šogad dzejnieks svinētu 80. dzimšanas dienu.
Par godu izcilā dzejnieka lielajai jubilejai visā Latvijā izskanēs koncerti “Atkal, atkal ir debesis pušu”.
M. Čaklā dzeju izcilā komponista Imanta Kalniņa un Ērika Ķiģeļa ieaustajā mūzikā izdziedās Marts Kristiāns Kalniņš, Olga Rajecka, Antra Stafecka, Dainis Skutelis un Jānis Buķelis, Mūziķu pavadošais sastāvs – Jānis Kalniņš, Jānis Miltiņš, Jānis Rubiks, Gidons Grinbergs un koncerta muzikālais vadītājs Emīls Zilberts. Ka arī samtainās balss īpašnieks, aktieris Mārtiņš Vilsons, kurš koncerta apmeklētājiem ļaus aizplūst M. Čaklā liriskajā dzejas pasaulē.
Koncertā izskanēs zināmas un tautā iemīļotas dziesmas “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Pomerančo vainadziņš”, Saldus saule”, “Akāciju palags”, “Pilsētā, kura piedzimst vējš” , “Es esmu bagāts” u.c. Koncerts 2 daļās.
Pasākumu organizē biedrība “Latvijai”.
Pasākums var tikt filmēts un fotografēts. Materiāli var tikt izmantoti pasākuma rīkotāja publicitātes vajadzībām.
Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja bez maksas.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Latvijas Valsts Mežu kalnu divriteņu maratons 2021. I posms. Cēsis – Valmiera

  25. aprīlī (2021) 
Kopēt saiti
 

Velo un kino festivāls “Kino Pedālis”

  30. aprīlī (2021) - 1. maijā (2021) 

 Valmieras novadā norisināsies velo un kino festivāls “Kino Pedālis”, piedāvājot gan aizraujošas īsfilmu programmas īpaši iekārtotos kinoteātros, bērnu programmu, kā arī velo braucienus trīs dažādos maršrutos: Ģimeņu pedālis (ap 15 km), Puspedālis (ap 25 km), Dižpedālis (ap 55 km).

Kopēt saiti
 

Rūjienas 101.dzimšanas dienas pasākums

  30. aprīlī (2021) 

Rūjienas 101.dzimšanas dienas pasākums. Rūjienas Kultūras namā

Kopēt saiti
 

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanai veltīti pasākumi

  4. maijā (2021) 

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanai veltīti pasākumi. Valmieras novadā.

Kopēt saiti
 

Baltā galdauta svētki. Apvienības “Nepāriet” koncerts ar Imanta Kalniņa mūziku

  4. maijā (2021) 

Baltā galdauta svētki. Apvienības “Nepāriet” koncerts ar Imanta Kalniņa mūziku. Kocēnos.

Kopēt saiti
 

Svētku koncerts “Roks. Brīvība. Mīlestība”

  4. maijā (2021) 

Svētku koncerts “Roks. Brīvība. Mīlestība”. Valmierā.

Kopēt saiti