Pasākumi

 

Tūrisma akcija #AtklājVidzemi

  3. jūnijā (2021) - 30. novembrī (2021) 

Šogad Vidzemes plānošanas reģions no jūnija līdz novembrim aicina ceļotājus piedalīties tūrisma akcijā #AtklājVidzemi. Akcijas organizētāji rosina caur stāstu izzināšanu atklāt vietu unikālo dvēseli un piedzīvot Vidzemi no jauna.

Katru otro nedēļu sociālā medija Facebook  grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā www.vidzeme.lv tiks publicēts viens stāsts par kādu kultūrvēstures vai dabas objektu Vidzemē, kuru vērts apciemot un izzināt.  Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperti būs sagatavojuši arī ieteikumus Vidzemes apceļotājiem par interesantiem tūrisma objektiem tuvumā, lai ceļojums ir aizraujošāks. 
 
Apceļo Vidzemi un laimē balvas!
Akcijas noslēgumā starp aktīvākajiem ceļotājiem tiks izlozēti 3 balvu komplekti ar aktīvai atpūtai dabā noderīgām lietām.
 
Akcijas noteikumi
1. Tūrisma akcija norisinās no 2021. gada 3. jūnija līdz 30. novembrim.
2. Lai kļūtu par akcijas dalībnieku un piedalītos balvas izlozē, jāpiesakās Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”. Akcijas laikā jāapceļo vismaz 5 akcijas vietas un par katru jādalās ar 1 fotogrāfiju un iespaidiem komentāros pie attiecīgās akcijas vietas ieraksta grupā.
3. Balvās būs dabas tūrista komplekts – pārgājienu mugursoma un dāvanas no pārgājienu maršruta Mežtaka. Balvu izloze tiks veikta un uzvarētāji paziņoti līdz 2021. gada 15. decembrim. Uzvarētāji tiks publiskoti Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī rīkotājs sazināsies ar uzvarētājiem, sūtot privātu ziņu sociālajā medijā Facebook.
 
Izzini Vidzemi un tās vietu stāstus, esi radošs, fotografējot un komentējot piedzīvojumu iespaidus sociālā tīkla Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, un laimē balvas!
Uz tikšanos Vidzemē!
 
Tūrisma akciju #AtklājVidzemi rīko Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar reģiona pašvaldībām. To atbalsta garās distances pārgājienu maršruts "Mežtaka".
 
Informāciju sagatavojusi:
Zane Kaķe
Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rotu mākslas biedrības izstāde “DIENASGRĀMATA”

  3. jūlijā (2021) - 1. augustā (2021) 
Dienasgrāmatu franciski sauc par journal intime, burtiski tulkojot – intīmā avīze. Šāds nosaukums palīdz to atšķirt no laikraksta, kas paredzēts plašam lasītāju lokam. Pretēji – rakstot dienasgrāmatu, tās autors parasti neplāno saturu kādam demonstrēt, jo tas radīšanas brīdī saistošs tikai un vienīgi autoram. Tradicionālā izpratnē tie ir pieraksti pašam sev. Ar sevi katrs var būt vispatiesākais, tāpēc dienasgrāmatā autors var atļauties būt citādāks nekā ikdienā. Caur mākslinieka vizuālo pasaules redzējumu varam ietērpt dienasgrāmatas citā materialitātē. Idejiskā dienasgrāmata sevī ietver ko vairāk, nekā tikai tekstu. “Mākslinieka radītai rotai piemīt visiem neredzamā/ apzināti slēptā informācija vai enerģija, kas var materializēties dažādi. Katrs autors radošajā procesā nevar izbēgt no tā, ka darbā atspoguļojas viņš pats, viņa personība un pārdzīvojumi,” stāsta rotu māksliniece Zane Vilka.
Izstādē DIENASGRĀMATA rotu mākslinieki piedāvās skatītājam savas dienasgrāmatu lappuses īpaši šim projektam radītās rotās, caur kurām meklēt patiesību, sajust kopības sajūtu un rast jaunas interpretācijas.
 
Projekta dalībnieki: Andris Lauders, Anita Savicka, Anna Fanigina, Darja Semjonova, Ginta Grūbe, Gints Strēlis, Guntis Lauders, Ilze Egle, Jānis Brants, Laura Selecka, Maija Vītola-Zitmane, Māris Auniņš, Māris Šustiņš, Paula Treimane, Rasma Pušpure, Una Mikuda, Valdis Brože, Vladislavs Čistjakovs un Zane Vilka.
Izstādes radošajā komandā piedalās māksliniece Krista Ose un operators Kaspars Braķis.
Rotu mākslas biedrība dibināta 2018. gadā, lai apvienotu rotu mākslā darbojošās personas un īstenotu sev un sabiedrībai svarīgas idejas, organizētu kopīgas izstādes.
 
Teksts: Ginta Grūbe
IZSTĀDES ORGANIZATORI:
Rotu mākslas biedrība, Valmieras muzejs
IZSTĀDES ATBALSTĪTĀJI:
Valsts Kultūrkapitāla fonds
IZSTĀDES KOORDINATORE MUZEJĀ:
Guna Medne, Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja, T: +371 64207638, E: [email protected]
INTERNETA RESURSI:
https://latvianjewellery.org/lv/
https://valmierasmuzejs.lv/
FACEBOOK: Rotu mākslas biedrība
FACEBOOK: Valmieras Muzejs
INSTAGRAM: @valmierasmuzejs
#rotumakslasbiedriba
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Svētku krekliņu apdrukāšanas darbnīca

  19. jūlijā (2021) - 24. jūlijā (2021) 
Valmieras dzimšanas dienas svētku nedēļā, no 19. līdz 24.jūlijam, koprades darbnīca DARE (Purva iela 12) aicina ikvienu izveidot savu svētku apdruku, dzimšanas dienas motīvu “Valmiera: Tava svētku pietura” bez maksas uzdrukājot uz līdzi paņemtā kokvilnas krekliņa vai maisiņa. Darbnīcai ir obligāta pieteikšanās, aizpildot elektroniski anketu šeit.
Termodrukas darbnīcā  svētku viesi gaidīti ar savu kokvilnas krekliņu vai maisiņu, ko DARES mākslinieku pavadībā apdrukāt ar Valmieras 738.dzimšanas dienas vadmotīvu – svētku pieturu. Būs iespēja izvēlēties baltas vai tumši zilas krāsas motīvu.
 
Ierobežotā apmeklētāju skaita dēļ dalībniekiem obligāti jāpiesakās. Darbnīcas norisināsies: 19.jūlijā no plkst.14.00 līdz 17.00, 20.jūlijā no plkst.10.00 līdz 13.00, 22.jūlijā no plkst.16.00 līdz 19.00, 23.jūlijā no plkst.15.00 līdz 20.00, 24.jūlijā no plkst.9.00 līdz 12.00. Vienas darbnīcas ilgums ir pusstunda, tajā piedaloties ne vairāk kā 8 cilvēkiem. Pieteikuma anketā ir jāizvēlas darbnīcas apmeklējuma laiks, kā arī jānorāda kontaktinformācija. Uz jūsu norādīto e-pasta adresi atnāks rezervācijas apstiprinājums. Ja kādu iemeslu dēļ plāni mainās, apstiprinājuma e-pastā ir iespēja uzspiest uz saites “Atcelt vai pārplānot rezervāciju” (Cancel or Reschedule your booking) un izvēlēties citu laiku vai atcelt dalību, tādējādi dodot iespēju piedalīties kādam citam dalībniekam. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties no 19.jūlija plkst.9.00 ar DARE komunikācijas speciālisti Dinu Lindu Mīlbergu, zvanot pa tālruni 29344588.
 
No 23. līdz 25.jūlijam Valmiera atzīmēs 738.dzimšanas dienu “Valmiera: Tava svētku pietura”, aicinot piestāt dažādās vietās, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem. Programma skatāma www.valmierasvin.lv.
 
Valmieras dzimšanas dienas norises notiks, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai. Būsim atbildīgi, pasargāsim sevi un līdzcilvēkus, lai jau drīz varam tikties plašā pulkā!
 
Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras ēdinātāju īpašais svētku piedāvājums

  19. jūlijā (2021) - 25. jūlijā (2021) 
Valmieras 738.dzimšanas dienas nedēļā, no 19. līdz 25.jūlijam, Valmieras restorāni un kafejnīcas uz brīdi pārtaps par neparastām pieturvietām. Tas būs ceļojuma sākums garšu pasaulē, lustētājiem piedāvājot īpašu dzimšanas dienas ēdienkarti. 
Pietura “Nameja pica”
“Picu Fabrikai OZO” (Kauguru iela 2) ir prātā kāds pārsteigums. Saimnieki – Ozoliņu ģimene – nolēmuši pirmo pavedienu noslēpuma atšķetināšanā atklāt Valmieras dzimšanas dienā. Sākot no 23.jūlija, galdā tiks celta Nameja pica (picas mērce, siers, itāļu salami, rikotas siers, bazilika pesto, pistācijas). “Kāpēc Nameja? Tas vēl ir noslēpums, bet pavisam drīz pavēstīsim jaunumus, kas saistīti ar šo vārdu. Valmiera, daudz laimes!” vēl Ozoliņu ģimene. Pie “Picu Fabrikai OZO” būs pieejama arī terase.
 
Pietura “Tavs svētku garšas ceļojums!”
Restorāns Delizia (Kārļa Baumaņa iela 9) svētkus aicina svinēt, baudot meža veltes. Ēdienkartē no 21.jūlija goda vietā būs gaileņu sacepums. Savukārt desertā gardums būs saldā un rūgtenā saspēle – šokolādes Panna cotta ar brūkleņu ievārījumu. To visu lieliski papildinās meža melleņu Mohito. Piedāvājumu būs iespējams iegādāties ne tikai līdzi ņemšanai, bet arī baudīt restorāna āra terasē Kocēnos (Alejas iela 1).
 
Atveldzēšanās pietura
Viesnīcas WOLMAR restorāns (Tērbatas iela 16A) Valmieras dzimšanas dienā sagatavojis ko gaisīgi burvīgu. Ja lillā krāsa būtu jāraksturo ar smaržu, daudzi izvēlēsies neatkārtojamo lavandas aromātu. Savukārt, ja lillā krāsai būtu jāizvēlas raksturīgākā vieta, visdrīzāk tie būtu lillā pirksti, vaigi un mute, mežā lasot mellenes. Šāds lillā pārsteigums būs svētku ēdienkartē no 20.jūlija – pašu gatavots lavandas saldējums ar mellenēm.
 
Maršruts Tērbata–Valmiera
Kafejnīca TĒRBATA (Tērbatas iela 2) Valmierai dzimšanas dienā sagādās izcilu dāvanu. Pilsētas viena no raksturīgākajām garšām ir Valmieras salāti. Bet vai esi tos baudījis burgerā? 23.–25.jūlijā izvēlies burgeru “Iebrauc Valmierā” – pašcepta burger maizīte, Valmieras salāti, liellopa maltā gala, marinēta gurķu mērce! Savukārt desertā – gardā “Tērbatas” jūras kūka (smilšu mīkla, maigs šokolādes krēms). Dzērieni tiks gatavoti sadarbībā ar vasaru – mājas limonāde, kā arī Fresh Paloma (vasarīgs kokteilis uz tekila bāzes).
 
Mazās Itālijas pietura vecpilsētā
Ģimenes picērija “Vīnkalni Pils Māja” (Bruņinieku iela 4) ir pietura, kur no 19.jūlija sācies ceļojums uz Itāliju. Bagātīgas garšas, kas sasmēlušās saules enerģiju, baudāmas Quattro Formaggi jeb Četru sieru picā, Affogato (espreso ar saldējumu) un, protams, dzērienos – bezalkoholiskajā Aperol Spritz vai Campari Spritz.
 
Pietura “Svētku piedāvājums”
“La Pizza veloce” (Rīgas iela 45) un “La pizza veloce and Kebab” (Jāņa Endzelīna iela 1) īpaši svētkiem radījuši jaunu piedāvājumu. Vai pareizāk būtu teikt brūvējuši? Tās būs divu veidu picas, kurām mīkla pagatavota no Valmiermuižas alus. Aicinām izgaršot picu ar četrām dažādām gaļām un trim dažādiem sieriem, kā arī veģetāro picu ar trim dažādiem sieriem. Jāpiemin, ka piedāvājums būs spēkā no ceturtdienas, 22.jūlija, līdz svētdienai, 25.jūlijam.
 
Pietura “Vecpuiša saldējuma kūka”
Restorāns VECPUISIS (Leona Paegles iela 10) no 22. līdz 25.jūlijam aicina nobaudīt saldējuma kūku ar ērkšķogu meringu, svaigām ogām un lazdu riekstiem. Vasara mūs lutina, aicinot pieredzēt īstenus vasaras piedzīvojumus. Viens no tiem ir Valmieras dzimšanas diena. Dodoties uz dažādām svētku pieturvietām, atpūtas brīdī noderēs kas atsvaidzinošs, vēss un svaigs. Tāpēc Vecpuiša saldējuma kūka būs tieši tas, kas vajadzīgs.
 
Pietura “Ahh-meat īpašais piedāvājums”
Kafejnīca “Ahh-meat” (Rīgas iela 37) aicina izbaudīt ko īpašu – Turcijas un Latvijas garšu gardo apvienojumu. 23. un 24.jūlijā kafejnīca piedāvās uz ogļu grila gatavotu liellopa filejas Lokum steiku ar karamelizētām gailenēm vai tītara fileju ar karamelizētām vīģēm. Abus ēdienus papildinās grilēti dārzeņi un jāņogu mērce, bet īpašu garšas buķeti veidos turku zirņu un burkānu humuss.
 
Pateicamies Valmieras restorāniem un kafejnīcām par īpašo sveicienu pilsētai dzimšanas dienā!
 
Jāpiemin, ka gardēži svētku sestdienā, 24.jūlijā, aicināti paviesoties arī Veides ielā, kur notiks “Vinda” StreetFood.
 
No 23. līdz 25.jūlijam Valmiera atzīmēs 738.dzimšanas dienu “Valmiera: Tava svētku pietura”, aicinot piestāt dažādās vietās, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem. Programma skatāma mājaslapā www.valmierasvin.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izstāde par mazbānīti “Nākamā pietura”

  20. jūlijā (2021) - 15. augustā (2021) 

Mazbānītis Ainažu–Valmieras–Smiltenes šaursliežu dzelzceļa līnijā ir nozīmīgs transporta vēstures stāstnieks, liecības par to atrodot arī Valmieras muzeja krājumā. Katrs kolekcijas priekšmets stāsta savu stāstu vai vismaz sniedz ieskatu mazvilciena jeb mazbānīša līnijas mūžā.

Līdzās fotogrāfijām, kas veido lielāko kolekcijas daļu, iespieddarbiem un citiem priekšmetiem jaunākais ieguvums ir mazbānīša izbūves dalībnieka piemiņas nozīmīte, kuru izgatavoja par godu Ainažu–Valmieras–Smiltenes šaursliežu dzelzceļa līnijas atklāšanai 1912.gada 12.augustā.  Unikālais, monētai līdzīgais priekšmets piederējis vienam no līnijas izveidotājiem Georgam fon Gersdorfam. Valmieras muzeja krājumā piemiņas zīme nonāca 2018.gadā pēc ekspedīcijas Marburgā, Vācijā. To nodeva īpašnieka mazdēls Georgs Zolmss, kurš muzejam dāvājis arī vairākas ar šaursliežu līnijas celtniecību saistītas fotogrāfijas.
Atmiņstāsti par mazvilcienu ir dažādi. Kāds atceras, ka tieši ar mazo vilcienu pārvācies dzīvot no Ainažiem uz Valmieru – vilcienā ar visu iedzīvi vienas somas apjomā. Kāds nekad dzīvē nebija tik ātri braucis. Cits, ka tas brauca tik lēnu, ka, šķiet, ar kājām būtu bijis ātrāk. Vēl kāds atceras, ka tā pasažieru vagoni daudz neatšķīrās no preču vagoniem. Cits stāsta, ka neko glaunāku nebija redzējis.
 
Savukārt tie, kuri bānīti nav redzējuši, bet izmanto šaursliežu dzelzceļu līniju kājām vai ar velosipēdu mūsdienās, izbauda bijušās līnijas – Green Railways – zaļo dabu un klausās stāstos, nostāstos un atmiņās.
 
Vai Tev ir atmiņas par bānīti? Apmeklē izstādi Valmieras muzejā un nodod arī savu stāstu mums!
 
Izstāde Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma līdz 15.augustam.
 
Informāciju sagatavoja:
Valmieras muzeja vēsturniece
Liene Rokpelne
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Naukšēnu un Ķoņu svētki

  22. jūlijā (2021) - 25. jūlijā (2021) 

No 22.līdz 25. jūlijam aicinām svinēt Naukšēnu un Ķoņu svētkus "Bija, ir un būs!"

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Foto izstāde "Toreiz un tagad"

  22. jūlijā (2021) - 31. augustā (2021) 

No 22. jūlija līdz 31. augustam pie  Naukšēnu Cilvēkmuzejā būs aplūkojama foto izstāde "Toreiz un tagad". Senās fotogrāfijas no  Naukšēnu Cilvēkmuzeja krājuma, šodienas fotogrāfijas: fotogrāfe Baiba Dālberga.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Bērnu atrakciju pieturvieta Valmieras dzimšanas dienā

  22. jūlijā (2021) - 25. jūlijā (2021) 

Valmieras dzimšanas dienas svētku nedēļā būs pieejamas dažādas aktivitātes bērniem. No 22. līdz 25. jūlijam laukumā pie Valmieras 5. vidusskolas var apmeklēt “Annels” atrakciju parku, savukārt laukums pie Valmieras Kultūras centra pārtapis par Retro karuseļu parku.

Sestdien, 24. jūlijā, no plkst. 12.00 Vienības laukumā būs Bērnu atrakciju pieturvieta, kur mazie svētku dalībnieki varēs gūt prieku bērnu izklaides centra “Brīnumu mežs” piepūšamajās atrakcijās, kā arī nogaršot gardu cukurvati. Būs padomāts arī par pašiem mazākajiem apmeklētājiem piemērotām aktivitātēm. Bērnu atrakciju pieturvietā viesosies “Mazais Kapteinis” - bērnu baseins, kurā varēs kuģot milzīgās piepūšamajās pīlēs. Mazos svētku svinētājus vizinās bānītis un darbosies “Lazdu loki” brīvdabas loku šautuve, kurā savus spēkus un veiksmi varēs pārbaudīt ikviens interesents.

 Uzzini vairāk par svētku aktivitātēm: www.valmierasvin.lv .

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras 738.dzimšanas dienas svinības

  23. jūlijā (2021) - 25. jūlijā (2021) 
23., 24. un 25. jūlijā svinēšu savu 738. dzimšanas dienu. Šajās dienās papildu zināmajām pieturvietām tevi piestāt aicinās jaunas un diezgan neparastas. Tajās maršrutu karšu vietā būs norādes, kas aizvedīs aizraujošā pastaigā Gaujas krastos. Tajās garām braucošo automašīnu dūkoņu nomainīs mūzika. Tajās laternas uz brīdi tiks izslēgtas, lai gaismas strūklakas atklātu neparastu pasauli. Tajās ieraudzīsi, ka blakus stāvošais cilvēks pārtop par tēlu filmā. Tajās mierīgu sēdēšanu nomainīs laba izkustēšanās. Manā dzimšanas dienā būs svētku pieturas, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem.
Radio un TV pietura
Mājaslapā www.valmierasvin.lv svētku dienās ne tikai skanēs īpašs radio, bet notiekošo studijā, kā arī dažādās svētku pieturvietās varēsi redzēt videotiešraidēs. Mani draugi Uģis Melders, Mikus Frišfelds un Valmieras TV parūpēsies, lai zini, kas notiek svētku pieturās. Studijā viesosies ciemiņi ar labākajiem stāstiem. Skanēs apsveikumu koncerts, būs iespēja tikt pie lieliskām balvām, ko sarūpējuši mūsu uzņēmēji. Ja nevarēsim tikties klātienē svētku pieturās, www.valmierasvin.lv dzimšanas dienas sajūta turpināsies no rīta līdz vēlam vakaram ar atkārtojumiem divas dienas – piektdien un sestdien.
 
Noskaņu pieturas
Dodoties pastaigā gar Gauju, redzēsi strūklakas, taču tajās ūdens vietā būs skaista gaismas saspēle. Gaujas krasti neparasti būs arī diennakts gaišajā laikā. Ja dosies šajā maršrutā, satiksi īstu dzīvesprieku.
 
Muzikālās pieturas
Jau ierasts, ka svētku sestdienā modinātājpulkstenim ir branga konkurence. Par priecīgu dienas sākumu parūpēsies pūtēju orķestris ielās un māju pagalmos. Vēlāk muzikālās pieturās būs skanīgs dienas un vakara turpinājums. Jāņparkā rībēs, Pārgaujā ducinās, skanēs arī Burkānciema apkārtnē, džeza mūzika dzīvosies Vecpuišu parkā, alternatīvo harmoniju saklausīt varēs Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” dārzā. Paldies jau tagad par mierpilno un skaisto skanējumu, ko piedzīvosim ērģeļu svētkos dzimšanas dienas izskaņā. Taisnības labad jāsaka, ka arī dažas ierastās pieturas pārtaps par muzikālajām. To varēs piedzīvot tie, kuri uz svētkiem dosies ar Gaujas zelta smilšu krāsas videi draudzīgajiem autobusiem. Svētku sestdienā braucieni Valmieras pilsētas maršrutu autobusos būs bez maksas.
 
Sportiskās pieturas
Mana dzimšanas diena nav iedomājama bez labas izkustēšanās, jo mēs mīlam sportu un esam izcili līdzjutēji. Enerģiju svētkiem dos piedalīšanās Verve nodarbībā Valmieras Jauniešu mājā. Būs iespēja iepazīt arī spāņu tradicionālās spēles. Vēlāk aicinu ne tikai pastaigāties apkārt Dzirnavu ezeriņam, bet arī apskatīt tā strūklaku tuvplānā, izbraucot ar laivām, supiem un katamarāniem. Svētku svētdienā būs jau iemīļotais un par tradīciju kļuvušais rogainings. Savukārt velobrauciena dalībniekus sagaida gana neparasts finišs – uzņēmumā, kas zina, kur graudiem “kājas” dīgst.
 
Tirgošanās pieturas
Dzimšanas dienas tirdziņā Rīgas, Lāčplēša, Tērbatas un Raiņa ielā, paviesojoties tematiskajos laukumos “Hanzas laiki”, “Gardēžu pils”, “Amatu ceļš” un “Tirgotāju iela", gardumus un skaistus darinājumus būs sarūpējuši amatnieki un mājražotāji. Svētku andele svētdien norisināsies arī Vecpuišu parkā. Atklāšu, ka piektdien Vecpuišu parkā mūziķi un citas radošas personības parādīs, kādus šedevrus rada. Turklāt tos būs iespēja arī iegādāties, zinot, ka darinājumi ir unikāli un pieejami tikai šīs vasaras tirdziņos. Jāpiemin, ka dzimšanas dienas nedēļā būs arī Garšu pieturas – Valmieras ēdināšanas uzņēmumi būs parūpējušies, lai svētku nedēļā lustētājiem piedāvātu īpašu dzimšanas dienas ēdienkarti. Gardēži aicināti paviesoties arī Veides ielā, kur notiks “Vinda” StreetFood.
 
Radošās pieturas
Tā kā Valmierā dzīvojam zaļi, aicinu Jauniešu mājā radīt ko īpašu, dodot lietām otro elpu. Vēlāk radošu domu lidojumu pieredzēsim kopā ar improvizācijas teātri. “Vindas” dārzā būs dažādas spēles, kas patiks mazākajiem svētku dalībniekiem un, saku no pieredzētā, arī mammām un tētiem. Turpat būs arī “Domu sienas pietura”, kur aicinu atstāt sirsnīgu vēlējumu mums visiem. Bērnu atrakciju pieturvieta būs arī netālu esošajā Vienības laukumā. Savukārt svētdien Krāču ielā 2 durvis vērs Radošais šķūnis. Interesanti, kas tur notiks! Ja vēlies svētku apģērbu radīt pats, koprades darbnīcā DARE būs iespēja apdrukāt līdzi paņemtos krekliņus. Bet pirms radošās darbošanās iedvesmu noteikti varēsi smelties izstādēs. Valmieras muzejā ir brīnumskaistu rotu izstāde, savukārt muzeja Garšaugu dārzā radošajos spārnos pacels izstāde “Lido atkal”.
 
Braucošā pietura
Manā dzimšanas dienā norisināsies svētku brauciens “Gala pietura: stacija!”. Ikviens aicināts izrotāt savu automašīnu, velosipēdu vai cita veida pārvietošanās līdzekli, lai dotos paša izvēlētā maršrutā pa Valmieras ielām, braucienu noslēdzot Stacijas ielā, kur stacijas laukumā, kā jau dzimšanas dienā pieklājas, būs fotografēšanās, skaistās bildēs iemūžinot brauciena dalībniekus. Jāpiemin, ka neparasta fotografēšanās vieta būs pie pieminekļa “Valmieras puikas”. Tie, kuriem vēl daži gadi līdz autovadītāja apliecības iegūšanai jāpagaida, labi izbraukāties varēs “Annels” atrakciju parkā, kā arī Retro karuseļu parkā.
 
Labo darbu pieturas
Turpinot braukšanas tēmu, aicinu piedalīties neparastā rallijā – Valmieras novada fonda Labdarības bumbu rallijā. Uz starta līnijas stāsies krāsainas bumbiņas, kas katra būs devums, palīdzot piepildīties labām idejām. Tām īstenoties palīdzēsi, arī apmeklējot Ezīša migu.
 
Kino pietura
Vasaras vakariem piestāv brīvdabas kino. Pačukstēšu, ka šogad programmā arī vairākas pirmizrādes. Turklāt filmu galvenie varoņi, iespējams, šķitīs pazīstami, varbūt pat esi ar viņiem draugos. Turklāt viņu fotoportreti kādu laiku bija vērojami vietā, ko citkārt neuzskatītu par izstāžu zāli – uz bijušās katlumājas skursteņa fasādes.
 
Būsim kopā manā dzimšanas dienā 23.–25.jūlijā! Visu norišu apkopojumu aicinu apskatīt Valmieras 738.dzimšanas dienas programmā mājaslapā www.valmierasvin.lv. Turpat svētku dienās arī pieslēdzies radio un video tiešraidei!
 
Tava Valmiera
 
Valmieras dzimšanas dienas norises notiks, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai. Plašāk par tiem mājaslapā www.valmierasvin.lv. Būsim atbildīgi, pasargāsim sevi un līdzcilvēkus, lai jau drīz varam tikties plašā pulkā!
 
Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras dzimšanas dienas brīvdabas kino vakari

  23. jūlijā (2021) - 25. jūlijā (2021) 

Valmieras dzimšanas dienā, 23. un 24.jūlijā, skvērā pie Valmieras Kultūras centra norisināsies brīvdabas kino vakari. Tajos piedzīvosim īpašas pirmizrādes – divas īsfilmas tapušas Valmieras novadā. Tāpat aicinām noskatīties godalgotu dokumentālā un mākslas kino programmu.

Piektdien, 23.jūlijā, plkst.21.00 norisināsies laikmetīgās dejas īsfilmas “SA-TIKT” (6 min) pirmizrāde un pirms tās – saruna ar filmas idejas autorēm Agnesi Lutci un Lindu Mīļo.

Laikmetīgās dejas īsfilma “SA-TIKT” (2021) stāsta par cilvēka vēlmi tikties ar savām emocijām, ar citiem cilvēkiem, ar dabu. Katrs grib atrast ceļu uz sapratni, pieņemšanu un atbalstu. Tas ir stāsts par tiekšanos no sajūtu tuksneša un apspiestām emocijām meklēt ceļu uz vieglumu, piepildījumu, gaismu un lidojumu.

23.jūlijā plkst.21.20 – pirmizrāde VFS Films dokumentālo īsfilmu ciklam par pasaulē lielākā cilvēku fotoprojekta “INSIDE OUT” varoņiem no Valmieras novada. Tie būs trīs stāsti – trīs filmas (katra 18–20 min). Pirms pirmizrādes aicinām uz tikšanos ar īsfilmu cikla idejas autori un režisori Žaklīni Zāberi-Gāgu un filmas varoņiem Eleonoru Jēkabsoni, Ilzi Dauvarti, Gustavu Māziņu un Deivu Robertsonu.

Dokumentālo īsfilmu cikls/ fotoprojekta “INSIDE OUT” varoņi (2021) ir VFS Films paspārnē tapušas trīs dokumentālas īsfilmas par Valmieras novada iedzīvotājiem, kuri piedalījās pasaulē lielākajā cilvēku foto projektā “INSIDE OUT”. Fotografējoties un piekrītot fotoportretu izvietošanai uz bijušās katlumājas fasādes un 45 metru augstā skursteņa, projekta dalībnieki apliecināja, ka katrs portrets ir arī stāsts par nozīmīgumu, ka arī šķietami mazie darbi un vēlme darīt labu patiesībā rada lielas pārmaiņas. “INSIDE OUT” bija unikāla iespēja parādīt Latviju, mūsu kultūru, novada cilvēkus visai pasaulei, taču tā galvenais uzdevums bija apliecināt, ka ikvienam ir būtiska loma padarīt labāku vidi, kurā dzīvojam. Filmas autori izvēlējās palūkoties dziļāk uz trim fotoportretos dokumentētajiem cilvēkiem. Īsfilmās satiksim projekta dalībniekus viņa dzīvesvietā Valmieras novadā, uzzināsim viņu stāstus un redzēsim, kur nonāks varoņu fotoportreti, ja vietas izvēle ir viņu pašu ziņā.

23.jūlijā plkst.23.00 aicinām noskatīties pilnmetrāžas animācijas filmu “Projām” (1h 14min, 2019). Tas ir stāsts par puisi, kurš pēc lidmašīnas avārijas attopas uz noslēpumainas salas. Tur plešas meži, tuksneši un lagūnas, taču tur mīt arī tumšs gars. Lai izglābtos un atgrieztos mājās, puisis dodas izaicinājumu pilnā ceļojumā pāri salai kopā ar jauno draugu — mazu putnēnu.

Sestdien, 24.jūlijā, plkst.21.00–22.00 brīvdabas kino vakarā aicinām vēlreiz noskatīties VFS Films dokumentālo īsfilmu ciklu par pasaulē lielākā cilvēku fotoprojekta “INSIDE OUT” varoņiem no Valmieras novada.

Plkst.22.00–23.20 filma "Meklējot Mr. Kauliņu" (2019). Tā ir mūziķa, grupas “Prāta Vētra” bundzinieka un videoklipu režisora Kaspara Rogas debija kino. Dokumentālā filma "Meklējot Mr. Kauliņu” ir stāsts par viņa draugu, latvieti Guntaru Kļaviņu, par dimantu biznesa aizkulisēm, tā spozmi un baisumu, tas ir stāsts par īstu draudzību. Guntars Kļaviņš jeb Mr. Kauliņš ir finansists un šarmants dzīves baudītājs, kurš pēc sava biznesa kraha pazūd bez vēsts, radiniekus un draugus atstājot pilnīgā neziņā. Viņa labākais draugs Kaspars Roga apņemas noskaidrot, kur palicis Kauliņš, atrodot viņu Āfrikā, Sjerraleonē, kur Kauliņš ir sācis kārtējo bīstamo avantūru – dimantu meklēšanu.  

Plkst.23.25–00.00 būs skatāma filma “Leiputrija” (2004). Ir vietas, par kurām neko negribas zināt, piemēram, izgāztuve. Taču šajā šķietami nepievilcīgajā atkritumu tuksnesī mājo neskaitāmas dzīvas radības: kukaiņi, rāpuļi, putni un zīdītāji. Viņiem izgāztuve ir elitāra dzīvesvieta, kas saviem iemītniekiem piedāvā barību un siltumu. 2005.gadā filma “Leiputrija” nominēta Eiropas Kino akadēmijas balvai par gada labāko dokumentālo filmu.

Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās novēršanai, brīvdabas kino vakarus var apmeklēt personas, kuras ir vakcinējušās pret Covid-19; ir pēdējā pusgada laikā pārslimojušas Covid-19; pēdējo 48 stundu laikā ir veikušas Covid-19 testu, un tas ir negatīvs; pēdējo 6 stundu laikā ir veikušas Covid-19 ātro antigēna testu, un tas ir negatīvs; bērni līdz 12 gadu vecumam var piedalīties bez testa veikšanas.

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ainavas izstāde “Lido atkal”

  23. jūlijā (2021) - 31. jūlijā (2021) 

Valmieras 738.dzimšanas dienas laikā papildu zināmajām pieturvietām pilsētā piestāt aicinās jaunas un diezgan neparastas. Pieturā Valmieras muzeja Garšaugu dārzā (Pilskalna ielā 2) ikviens interesents jebkurā diennakts laikā aicināts aplūkot dārza un mākslas satikšanos

Valmieras dzimšanas dienas laikā dārzā augošajam 151 augam pievienosies ainavas izstāde “Lido atkal”. Tā ir pagājušajā gadā sāktās tradīcijas turpināšana, svētku dārzam kļūstot par vietu, kur nesteidzīgi baudīt gan dārza dabisko, gan papildināto māksliniecisko vidi.
 
Apmeklētāji aicināti meklēt teiksmaino brīnuma putnu, kurš palīdzēs sajust harmonijas un viegluma sajūtu. Dārzs Gaujas krastā kļūs par pieturvietu putna dvēselei, kas mīt katrā no mums. Tā pēc viegla, strauja lidojuma uz brīdi piesēdusi dārzā starp teiksmainiem ziediem. Lido atkal – tas ir Valmieras vēlējums pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, aicinot pacelties debesīs, izbaudīt brīvības sajūtu un vienmēr  atcerēties, kur ir mājas. Lai viena no sajūtām, kura mīt mūsu sirdīs, domājot par Valmieru kā kopīgām mājām, ir lepnums! Tāpēc šī gada simboliskais putns dārza sirdī ir viens ko krāšņākajiem putniem – pāvs. Viņš pametis kristāla būri, gatavs pasaules vai dzīvības kokā ieņemt vietu galotnē.
 
Ir iespēja izvēlēties, kad dārzu apmeklēt, jo muzeja darbinieki, veidojot svētku sveicienu, radījuši dažādus akcentus gan dienas gaišajām stundām, gan nakts tumšajam laikam. Izbaudīt dārza dabisko un māksliniecisko valdzinājumu vides izstādē “Lido atkal” iespējams no 23.jūlija pēcpusdienas līdz 31.jūlijam.
 
Valmieras muzeja Garšaugu dārzs veidots baroka dārzu stilā, apvienojot košumdārzus ar garšaugu dārziem un izmantojot katra auga ārstnieciskās un garšas īpatnības. Skaistais koka nams Gaujmalā bija grāfienes Līvenas īpašums. Arī pati grāfiene pilsētas svētku laikā uz brīdi piestājusi savā īpašumā, turpinot  dzimtas tradīciju, kad vēl līdz pagājušā gadsimta 30.gadu beigām kāds no mantiniekiem pa laikam ieradās palūkot, vai ģimenes nams vēl dzīvo.
 
No 23. līdz 25.jūlijam Valmiera atzīmēs 738.dzimšanas dienu “Valmiera: Tava svētku pietura”, aicinot piestāt dažādās vietās, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem. Programma skatāma mājaslapā www.valmierasvin.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Iveta Blūma, Valmieras muzeja direktore
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Svētku pieturvieta jauniešiem

  23. jūlijā (2021) 10:00 - 24. jūlijā (2021) 16:00 

Valmieras dzimšanas dienas laikā, 24.jūlijā, Valmieras Jauniešu mājas dārzā notiks dažādas aktivitātes jauniešiem. Plkst.10.00 būs lieliska iespēja iesākt Valmieras dzimšanas dienas rītu ar aktīvu VERVE nodarbību (dalībnieku skaits ierobežots) Lauras Melbārdes vadībā. Dalība VERVE nodarbībā bez maksas, taču nepieciešams iepriekš pieteikties, rakstot e-pastu: [email protected]

Diena turpināsies spāņu vaibā ar tradicionālajām spēlēm, kuras vadīs spāņu brīvprātīgais Boris. Sākot no plkst.14.00 ikviens Jauniešu mājas apmeklētājs tiks aicināts piedalīties radošajā meistarklasē “Dod otro elpu”. Jaunieši krāsos sev līdzi paņemto T-kreklu, auduma maisiņu, spilvendrānu u.c., kuru varēs atdzīvināt ar košām krāsām un dot otro elpu. Valmieras dzimšanas dienas svinības Jauniešu mājā noslēgs “Improvīzija” ar improvizācijas teātri “Modris”. Paralēli aktivitātēm jauniešiem būs iespēja satikties un socializēties, iegūt jaunu pieredzi un lieliski pavadīt laiku brīvā gaisotnē!
No 23. līdz 25.jūlijam Valmiera atzīmēs 738.dzimšanas dienu “Valmiera: Tava svētku pietura”, aicinot piestāt dažādās vietās, lai satiktos ar muzikāliem, izzinošiem, jautriem, darbīgiem, neparastiem, sportiskiem un dzīvespriecīgiem piedzīvojumiem. Programma skatāma mājaslapā www.valmierasvin.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Annija Skudra,
Valmieras Jaunatnes centra "Vinda"
pasākumu organizatore
 
Zane Bulmeistare
 Mob.tālr.: 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mākslinieku pop-up tirdziņš “Multimāksla”

  23. jūlijā (2021) 18:00 - 22:00 

Satiec mūziķus, aktierus un citas radošas personības mākslinieku pop-up tirdziņā "Multimāksla" Valmierā!

norisināsies mākslinieku darbu brīvdabas tirdziņš "Multimāksla". Tirdziņā varēsi satikt Rēziju Kalniņu, Olgu Dreģi, Ievu Akurateri, Sergeju Jēgeru, Olgu Rajecku, Horenu, Patrishu, Aigaru Krēslu no grupas "Jumprava", Daini Dobelnieku no grupas "Eolika" un citus.
 
Daudzām radošajām personībām – dziedātājiem, mūziķiem, aktieriem – ir aizraušanās, ar ko viņi nodarbojas paralēli savai pamatprofesijai: izgatavo visdažādākās lietas, glezno, ada, izšuj, rada mākslas darbus, pavārmākslas šedevrus... Pienācis brīdis, kad viņi vēlas publiski dalīties ar saviem darinājumiem.
 
Tirdziņā "Multimāksla" būs iespēja satikt māksliniekus personīgi un iegādāties viņu radītus traukus, gleznas, sveces, grāmatas, apģērbu līnijas, rotas un citus meistardarbus. To autori ir IGO, B. Sipeniece - Gavare, E. Patmalniece, O. Rajecka, A. Andrejeva, S. Jēgers, V. Plotņikova, D. Rudāne, A. Krēsla, UFO, Ieva Sutugova, A. Zeltiņa, G. Račs, R. Meloni, K. Dimanta, Patrisha, O. Dreģe, A. Bulis, KASHERS, HORENS, I. Auziņš, D. Lūriņa, M. Sējāne-Īle, G. Gāga u.c.
 
Tirdziņš norisināsies, ievērojot visus valstī noteiktos aktuālos ierobežojumus un epidemioloģiskās prasības.
 
Uzzini vairāk: www.valmierasvin.lv .
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Laikmetīgās dejas īsfilmas “SA-TIKT” pirmizrāde

  23. jūlijā (2021) 21:00 

23. jūlijā, Valmieras dzimšanas dienā, plkst. 21.00 skvērā pie Valmieras Kultūras centra notiks laikmetīgās dejas īsfilmas “SA-TIKT” pirmizrāde.

Mācību īsfilma stāsta par vēlmi tikties. Cilvēkam ar savu emociju pasauli. Cilvēkam ar cilvēku. Cilvēkam ar dabu. Katrs vēlas atrast ceļu uz sapratni, pieņemšanu un atbalstu. No sajūtu tuksneša un apspiestām emocijām meklēt ceļu uz vieglumu, piepildījumu, gaismu un lidojumu.
Ūdens ir ceļš, un straume ir ritms un virzība uz to. Arī draugi. Iemācies saprast zīmes, kuras dod krauklis ar balto cerību spalvu!
 
Galvenajā lomā – Beatrise Anda Ozoliņa
 
Piedalās – Valmieras mūsdienu deju grupas “Baltā” un “Flash” dejotāji Elīna Krūkle, Loreta Šperliņa-Priedīte, Sigita Skrabe, Enija Jurkāne, Ieva Ābola, Marta Smilga, Anna Briede un Markuss Dubavs
 
Idejas autores – Linda Mīļā, Agnese Lutce
Video operators – Uģis Brālēns
Grims – Sabīne Egija Penka
Tērpu māksliniece – Līva Jevdokimova
Mūzika – Bongeziwe Mabandla “Ndanele”
 
 Īsfilmas radošā komanda saka sirsnīgu paldies Valmieras Kultūras centram, SIA “LODE”, Tomam Treimanim, Sandrai un Dainim Jansoniem, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolai un Valmieras novada pašvaldībai!
 
  Īsfilmas pirmizrāde notiks, ievērojot valstī spēkā esošos noteikumus Covid-19 izplatības ierobežošanai.
 
 Uzzini vairāk par Valmieras dzimšanas dienas programmu: www.valmierasvin.lv !
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk