Pasākumi

Vides izstāde “Janvāra barikādēm 30”
15. janvārī (2021) - 28. februārī (2021)Godinot barikāžu trīsdesmitgadi, Valmieras muzejs aicina uz izstādi “Janvāra barikādēm – 30” Hanzas namiņos Valmieras pilsētas centrā. Tur būs skatāmi valmierieša, fotogrāfa Mihaila Ignata iemūžinātie vēstures mirkļi. Arī viņš toreiz bija Latvijas aizstāvju vidū. Izstāde apskatāma no 15. janvāra līdz 28. februārim (pirmdiena–sestdiena plkst.10.00–17.00). Lūdzam ievērot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.

Kontūru izaicinājums #VKC55
5. februārī (2021) - 28. februārī (2021)Februāris ir Valmieras Kultūras centra 55 gadu jubilejas mēnesis. Visus, kuri vēlas aktīvi pavadīt brīvo laiku un pārbaudīt savas orientēšanās prasmes, aicinām piedalīties kontūru izaicinājumā #VKC55!


Brīvdabas fotoizstāde
10. februārī (2021) - 10. martā (2021)No 10.februāra aplūkojama 500m gara ekspozīcijas taka Valmieras Jauniešu centra "Vinda" pagalmā.

Gustava Filipsona gleznu izstāde “Gaismas meklētājs”
10. februārī (2021) - 8. aprīlī (2021)Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2021.gada 8.aprīlim skatāma Gustava Filipsona gleznu izstāde “Gaismas meklētājs”

Ekspresizstāde “Uz jūsu veselību!”
16. februārī (2021) - 13. martā (2021)No 16.februāra līdz 13.martam Valmieras muzeja Izstāžu nama logos skatāma ekspresizstāde “Uz jūsu veselību!”, aicinot uzzināt par melnā balzama tapšanas vēsturi. To kā ārstniecības līdzekli savulaik varēja iegādāties arī Valmieras aptiekās.
Cik sens ir Rīgā izgatavotais brīnumdzēriens melnais balzams, kā tas tika izgudrots, kādi viltošanas mēģinājumi piedzīvoti un vēl citus interesantus faktus ekspresizstādē atklās Valmieras muzejs. Stāstu bagātinās vitrīnā izvietotās 19.–20.gadsimta balzama krūkas no muzeja krājuma.
Rīgas kalēju amata meistars Ābrams Kunce 1752.gadā, vārot, tvaicējot un nostādinot, atrada īsto sastāvu trejdeviņu zālīšu receptūrai. Tā par brīnumdzērienu rakstīja laikrakstos 1762.gadā: “Noderīgs dažādos gadījumos pie drudža, vēdergraizēm, zobu un galvas sāpēm, locekļu apdedzinājumiem, apsaldējumiem un mežģījumiem, pie baltās un sarkanās rozes, audzēju, indīgu kodumu, baltās rijējuguns, roku un kāju lūzumiem, īpaši pie slēgtiem lūzumiem, durtiem un kapātiem ievainojumiem. Visbīstamākos savainojumus tas dziedē piecās, sešās dienās.” Balzamam piedēvēja brīnumainas īpašības dziedēt cilvēka ķermeni pēc principa, ja nelīdzēs, arī neskādēs. Rāte apstiprināja Ābrama Kunces likumīgās tiesības vienīgajam savu izgudrojumu ražot un pārdot.
Nosaukums “Rīgas balzams” pirmo reizi minēts 1790.gadā. 19.gadsimta beigās un 20.gadsimta sākumā pirmā recepte, kuras sastāvā bijis jābūt vismaz 24 komponentēm, vairs netika tik stingri ievērota. Mūsdienās populārais dzēriens “Rīgas Melnais balzams” top rūpnieciski ražots AS “Latvijas balzams”.

Orientēšanās un izziņas spēle “Vidzemes Olimpiskā centra sporta kods”
16. februārī (2021) - 14. martā (2021)-
1.kārta 16.–21.02. (florbols);
-
2.kārta 23.–28.02. (basketbols);
-
3.kārta 02.–07.03. (futbols);
-
4.kārta 09.–14.03. (peldēšana).
-
viedierīce (uzlādēta, ar interneta pieslēgumu);
-
viedierīcē ieinstalēta lietotne QRENTEERING (pieejama bez maksas App store un Google play);
-
laikapstākļiem atbilstoši apavi un silts apģērbs;
-
ieteikums ņemt līdzi termosu ar siltu dzērienu :)
-
ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus;
-
ievēros ceļu satiksmes noteikumus.

Ceļojums “Ar stāstiem kabatā”
20. februārī (2021) - 31. martā (2021)Atzīmējot Starptautisko tūristu gidu dienu, Valmieras Tūrisma informācijas centrs piedāvā ikvienam individuāli vai savas mājsaimniecības ietvaros doties neparastā ceļojumā “Ar stāstiem kabatā”. Izvēloties kādu no diviem maršrutiem – “Mazā kabatiņa” pa Valmieru vai “Lielā kabata” pa Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadu – un apmeklējot noteiktus punktus dabā, ikviens varēs ielūkoties Valmieras gidu stāstu kabatās un saklausīt, iespējams, vēl nedzirdētus stāstus, kā arī atbildēt uz gidu uzdotajiem jautājumiem video fragmentu noslēgumā.
Kur Valmierā atrodas Pasaules miera egle, kādi īpaši vēstures notikumi saistīti ar Jērakalnu un kāpēc Gaujas krastos Valmierā aug papeles? Šos un daudzus citus interesantus stāstus par ievērojamām personām un notikumiem būs iespējams uzzināt, dodoties maršrutā kājāmgājējiem “Mazā kabatiņa” (~14 km). Apļveida maršruts ved pa Valmieras pilsētu, ietverot 10 pieturpunktus, un to var veikt arī pa posmiem sev ērtākā laikā. Maršruta GPX failu iespējams lejupielādēt visit.valmiera.lv vai ŠEIT.
Savukārt stāstus par baronu iekoptiem parkiem, seniem pasta ceļiem, unikālu dabas svētvietu, muižkungu stādītām alejām un citus interesantus faktus būs iespējams uzzināt, dodoties maršrutā autobraucējiem “Lielā kabata” (~190km). Tas vīs līkločus pa Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadu, ietverot 11 pieturpunktus. Maršruta GPX failu iespējams lejupielādēt visit.valmiera.lv vai ŠEIT.
Ceļojumā “Ar stāstiem kabatā” būs iespējams doties no 20. februāra līdz 31.martam. Darba dienās drukātas maršrutu kartes varēs saņemt Valmieras Kultūras centra kasē, savukārt elektroniski tās būs iespēja skatīt un lejupielādēt visit.valmiera.lv. Ceļojuma laikā nepieciešams apmeklēt noteiktus pieturpunktus un, vadoties pēc GPS koordinātām, dabā atrast informatīvas norādes ar QR kodiem. Lai noklausītos Valmieras gidu sagatavotos īpašos video stāstus, nepieciešams noskenēt plāksnītē redzamo QR kodu savā viedtālrunī ar interneta pieslēgumu.
Aktīvākajiem dalībniekiem, kas būs apmeklējuši teju visus pieturpunktus kādā no izvēlētajiem maršrutiem, kā arī iesūtījuši savas atbildes uz video stāstos uzdotajiem jautājumiem, pēc nejaušības principa izlozē būs iespēja laimēt arī pārsteiguma balvas, ko sarūpējis Valmieras Tūrisma informācijas centrs. Atbildes uz jautājumiem līdz 1. aprīlim aicinām sūtīt uz e-pastu [email protected].
Lai pārgājieni vai pārbraucieni no punkta uz punktu būtu interesantāki, aicinām apmeklēt arī citus tuvumā esošos tūrisma piesaistes objektus, kas minēti kā ieteikumi maršruta kartēs.
Apmeklējot pieturpunktus, aicinām ievērot drošības pasākumus, ieturēt distanci un nepulcēties ārpus savas mājsaimniecības.

Vidzemes inovāciju nedēļa
22. februārī (2021) - 26. februārī (2021)No 22. februāra līdz 26. februārim jau trešo gadu tiek organizēta Vidzemes inovāciju nedēļa. Šogad, izmantojot priekšrocības, ko piedāvā pasākumu organizēšana tiešsaistē, sabiedrībai tiek piedāvāti vismaz 20 dažāda veida pasākumi, kuros piedalīties, neizejot no mājas. Interesenti aicināti stiprināt zināšanas, iedvesmoties no citiem inovatoriem, kā arī kopīgi attīstīt jaunas idejas, apmeklējot seminārus, darbnīcas, digitālās tūres, konferences u.c. veida pasākumus, kas pielāgoti tiešsaistes formātam.
Aicinām iepazīties ar Vidzemes inovāciju nedēļas 2021 plašo pasākumu programmu VIDEO ielūgumā (1min 31 sek)!
Šogad Vidzemes inovāciju nedēļas koncepta autors – Vidzemes plānošanas reģions – piecu dienu pasākumu maratonu tiešsaistē atklās ar iedvesmas semināru, tajā akcentējot potenciālu, ko krīzes laikā var izmantot gan uzņēmējdarbības sektorā, gan valsts pārvaldē. Pasākuma ietvaros tiks piedāvāta ne tikai teorija, bet arī praktiski piemēri, kas pārbaudīti darbībā. Atklāšanas pasākums notiks pirmdien, 22. februārī plkst. 10:00 tiešsaistes platformā ZOOM.
Šobrīd savus pasākumus Vidzemes inovāciju nedēļai pieteikuši LIAA Madonas biznesa inkubators, Valmieras Attīstības aģentūra, RTU Cēsu studiju un zinātnes centrs, Valsts izglītības un attīstības aģentūra, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts Silava, Latvijas IT klasteris, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Valsts kanceleja, Valmieras pilsētas pašvaldība, Gulbenes novada pašvaldība, Valmieras koprades darbīca DARE, Vidzemes uzņēmējdarbības centrs, Vidzemes Augstskola.
Pasākumus organizēs arī vairāki starptautiska mēroga projekti, piedāvājot vidzemniekiem zināšanas, kas apkopotas, strādājot kopā jomas ekspertiem – pārrobežu pārgājiena maršruts “Meža taka”, līdzdalības budžeta procesa attīstītāji “EmPaci”, gudru energoresursu izmantošanas rosinātāji “SmartLiving” un starptautiskā brokeru tīkla radītāji “GoSmart BSR”.
Informācija par visiem Vidzemes inovāciju nedēļas pasākumiem skatāma mājaslapas http://innovation.vidzeme.lv sadaļā Pasākumi. Pasākumu apmeklējums ir bez maksas, bet vairumā gadījumu nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās.
Ņemot vērā, ka pasākumu klāsts arvien vēl papildinās, aicinām regulāri apmeklēt Vidzemes inovāciju nedēļas mājaslapu, kā arī izmantot iespēju pierakstīties jaunumu saņemšanai.
Vidzemes inovāciju nedēļas 2021 lieldraugi - Vidzemes Augstskola, televīzijas kanāls Re:TV, reģionālais laikraksts “Druva” un reģionālais laikraksts “Liesma”.
Jautājumiem: Ineta Tauriņa, VIN2021 pasākumi [email protected]
Informāciju sagatavojusi: Anita Āboliņa, VIN2021 komunikācijas vadītāja, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību vadītāja [email protected]
