Pasākumi

 

Tūrisma akcija #AtklājVidzemi

  3. jūnijā (2021) - 30. novembrī (2021) 

Šogad Vidzemes plānošanas reģions no jūnija līdz novembrim aicina ceļotājus piedalīties tūrisma akcijā #AtklājVidzemi. Akcijas organizētāji rosina caur stāstu izzināšanu atklāt vietu unikālo dvēseli un piedzīvot Vidzemi no jauna.

Katru otro nedēļu sociālā medija Facebook  grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā www.vidzeme.lv tiks publicēts viens stāsts par kādu kultūrvēstures vai dabas objektu Vidzemē, kuru vērts apciemot un izzināt.  Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperti būs sagatavojuši arī ieteikumus Vidzemes apceļotājiem par interesantiem tūrisma objektiem tuvumā, lai ceļojums ir aizraujošāks. 
 
Apceļo Vidzemi un laimē balvas!
Akcijas noslēgumā starp aktīvākajiem ceļotājiem tiks izlozēti 3 balvu komplekti ar aktīvai atpūtai dabā noderīgām lietām.
 
Akcijas noteikumi
1. Tūrisma akcija norisinās no 2021. gada 3. jūnija līdz 30. novembrim.
2. Lai kļūtu par akcijas dalībnieku un piedalītos balvas izlozē, jāpiesakās Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”. Akcijas laikā jāapceļo vismaz 5 akcijas vietas un par katru jādalās ar 1 fotogrāfiju un iespaidiem komentāros pie attiecīgās akcijas vietas ieraksta grupā.
3. Balvās būs dabas tūrista komplekts – pārgājienu mugursoma un dāvanas no pārgājienu maršruta Mežtaka. Balvu izloze tiks veikta un uzvarētāji paziņoti līdz 2021. gada 15. decembrim. Uzvarētāji tiks publiskoti Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī rīkotājs sazināsies ar uzvarētājiem, sūtot privātu ziņu sociālajā medijā Facebook.
 
Izzini Vidzemi un tās vietu stāstus, esi radošs, fotografējot un komentējot piedzīvojumu iespaidus sociālā tīkla Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, un laimē balvas!
Uz tikšanos Vidzemē!
 
Tūrisma akciju #AtklājVidzemi rīko Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar reģiona pašvaldībām. To atbalsta garās distances pārgājienu maršruts "Mežtaka".
 
Informāciju sagatavojusi:
Zane Kaķe
Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras novada apceļošanas akcija “Savējo stāsti”!

  5. augustā (2021) - 31. oktobrī (2021) 

Sadzirdēt, saklausīt un sajust savas zemes Latvijas īpašo skanējumu vietējo cilvēku stāstos – ar šādu aicinājumu Valmieras novadā no 5.augusta līdz 31.oktobrim norisināsies īpaša tūrisma akcija “Savējo stāsti”.

Brīnišķīgas vietas un vidi veidojam mēs paši. Tie ir stāsti par savējiem, par tiem, kuri šeit dzīvo, kuri glabā atmiņas par te piedzīvoto, kuri veido un bagātina vietējo kultūras un tūrisma dzīvi, kuriem acīs deg dzirkstelīte par to, ko viņi ir paveikuši, dara un turpinās darīt. Tie ir sirsnīgi cilvēkstāsti  par dzīvi šeit, atmiņām par piedzīvoto un pārdzīvoto, par smiekliem un asarām, par sirdsdarbu, lepnumu, identitāti un lokālpatriotismu, par pārmaiņām laika griežos.
 
Lai piedalītos Valmieras novada apceļošanas akcijā, dalībniekiem, vadoties pēc foto fragmentiem un raksturojošiem pavedieniem objektu aprakstos, jāatrod konkrētās vietas dabā. Tajās nepieciešams sameklēt tūrisma akcijas norādes ar QR kodu, kuri glabā aizraujošus video stāstus. Ja tomēr nevedas nojaust vietu pēc foto fragmenta vai norādēm, iespējams izmantot arī bukletā norādītās GPS koordinātas, kas akcijas dalībniekus aizvedīs uz konkrētajiem objektiem.
 
Lai noklausītos īpašos video stāstus, nepieciešams noskenēt plāksnītē redzamo QR kodu savā viedtālrunī ar interneta pieslēgumu. Uzmanīgi ieklausoties katrā stāstā, būs iespējams dzirdēt jautājumu, uz kuru aicinām rast atbildi un ierakstīt to tūrisma akcijas bukletā.  
 
Kopskaitā tūrisma akcijā iekļautas 24 dažādas vietas Valmieras novadā. Lai pretendētu uz galveno balvu – tūristu klases velosipēdu – vai citām veicināšanas balvām, nepieciešams apmeklēt vismaz 12 objektus.
 
Tūrisma akcijas bukletus iespējams saņemt Valmieras, Mazsalacas, Rūjienas, Strenču tūrisma informācijas centros, Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā un citos tūrisma informācijas punktos Valmieras novadā, kā arī lejupielādēt elektroniski ŠEIT.
 
Aizpildītos akcijas bukletus līdz 2021.gada 5.novembrim gaidīsim Valmieras, Mazsalacas, Rūjienas, Strenču tūrisma informācijas centros, Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā (11.novembra krastmala 29) vai atsūtītus pa pastu uz Valmieras Tūrisma informācijas centru (Rīgas iela 10, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201).
 
Akcijas noslēguma pasākums plānots 2021.gada 13.novembrī Valmierā, kad spēles veiksmīgākie dalībnieki pēc nejaušības principa saņems veicināšanas balvas no Valmieras novada tūrisma uzņēmumiem. Galveno balvu – tūristu klases velosipēdu – nodrošina Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “Aktīvā tūrisma centrs EŽI”. Laipni gaidīti Valmieras pusē! Lai piedzīvojums sākas!
 
Informāciju sagatavoja:
Baiba Misiņa
Valmieras Tūrisma informācijas centra
Tūrisma informācijas speciāliste
Mob. tālr.: 25770028
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

VDMV interaktīvā izstāde “Redzēt. Domāt. Radīt.”

  7. augustā (2021) - 25. septembrī (2021) 

No 7.augusta līdz 25.septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā aicinām apskatīt un līdzdarboties Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) interaktīvajā izstādē “Redzēt. Domāt. Radīt.”

Izstāde ir interaktīvs piedzīvojums, kas ļauj gan lielam, gan mazam apmeklētājam kļūt par mākslas darba līdzautoru un piedalīties kopējā radīšanas procesā. Izstāde konceptuāli veidota kā klase, kurā, vadoties pēc skolotāja izvirzītajiem uzdevumiem un padomiem, skatītājs kļūst par skolēnu. Ikviena apmeklētāja uzdevums ir ļauties eksperimentam, jaunai pieredzei, aktīvi iepazīstot mākslas procesu.

Izstādē būs pieci uzdevumi, kas balstīti dizaina domāšanas modeļa principā – izpēte (redzēt), problēmas definēšana (domāt), ideju izstrāde (radīt), prototipēšana (lietot) un testēšana (zināt). Velkot paralēles ar VDMV gaidāmo jubileju, skolotājam izstādē ir galvenā loma, norādot uz pedagogu nozīmi mācību procesā, skolotājs izstādē no mācībspēka kļūst par pilntiesīgu mākslinieku visās šī vārda nozīmēs.

VDMV direktore Inese Mētriņa izceļ: “Šis piecu gadu posms līdz skolas 50.jubilejai ir nozīmīga ceļa sākums, tādēļ izvēlēts atbilstošs gada vadmotīvs – skolotājs. Pagājušajā gadā piedzīvojām attālināto mācību procesu, kur visa centrā bija skolotājs, ar savu meistarību attālināti mācot un iedvesmojot jauniešus. Skolas lielākā vērtība ir skolotāji, kuri veido skolas stilu, rokrakstu un tradīcijas. 50 gadi ir būtisks atskaites punkts – nogrieznis, kad jāsāk domāt par to, kā skola attīstīsies tālāk, pietura, kurā saprast, kādā virzienā dodamies. Skolai ir būtiski nodrošināt augstvērtīgu izglītību no pirmsskolas līdz pat sirmam vecumam. Tāpat arī izstādē ikviens no mums ir būtisks elements radošajā procesā neatkarīgi no apstākļiem.”

Lomu maiņa, kas negaidīti norisinās izstādes procesā, liek atbildēt uz jautājumiem, kas mūs iedvesmo, kas uzrunā, vai skolotājs palīdz atklāt jaunu veidu, kā palūkoties uz lietu kārtību, vai visi dziļākajā būtībā esam mākslinieki. Vienas atbildes nav – tikai 100001 variācija par tēmu, kas arī ir būtiskākā radošā procesa sastāvdaļa. Atļauja būt brīvam un spontānam, nedomājot par rezultātu pareizi/ nepareizi kategorijās.

VDMV pedagogu radošā komanda ir Liene Jakobsone, Diāna Kokoreviča, Krista Jūlija Kreišmane, Kristīne Zemļicka-Brālēna, Karīna Vītiņa, Inese Andersone, Dace Brizauska, Gija Karāne, Ilze Ērgle Vanaga un Inese Mētriņa.

Vadoties pēc valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, Valmieras muzeja Izstāžu nama apmeklējums atļauts vienai personai vai vienā mājsaimniecībā dzīvojošām personām, nodrošinot apmeklētāju vienvirziena plūsmu. Apmeklētājiem un darbiniekiem jāturpina ievērot savstarpēja divu metru distance, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošas personas. Tāpat katram apmeklētājam nodrošināmi 25 kvadrātmetri publiskās telpas.

Valmieras muzeja Izstāžu nama darbalaiks: no pirmdienas līdz sestdienai plkst.10.00–17.00, svētdienās plkst.10.00–15.00.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde "Iegrimt peoniju burvībā"

  7. augustā (2021) - 25. septembrī (2021) 

No 6. augusta līdz 25. septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde "Iegrimt peoniju burvībā".

Peonijas – smalku toņu un unikālu formu pārpilnie ziedi – bagātīgi aug mākslinieces dārzā. Viņa saka: "Abi motīvi ir mana gleznošanas mīlestība, atklājot ziedu un mākoņu smalkos toņus un noskaņas. Es ļoti tuvu un rūpīgi vēroju peoniju ziedu daudzveidību, meklējot katra zieda īpašo pasaules noskaņu. Katrs zieds ir kā maza, noslēpumaina valstība, tik mazs, bet tomēr grandiozs un neatkārtojams. Izstādi papildinās arī mākoņu ainavas, kas radušās atslodzes brīžos. Latvijā ir visskaistākie mākoņi pasaulē. Tie slīd gar manas darbnīcas logiem, nemitīgi veidojot visneiedomājamākās formas un krāsu gammas."
 
Aicinām ielūkoties Ilzes Ērgles-Vanagas peoniju gleznu pasaulē!
 
Vadoties pēc valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, Valmieras muzeja Izstāžu nama apmeklējums atļauts individuāliem apmeklētājiem un vienā mājsaimniecībā dzīvojošiem, ievērojot divu metru distanci (izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošas personas). Ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, kas vienlaikus var atrasties Izstāžu namā, nodrošinot  katram apmeklētājam 10 m2 telpas. Telpā pēc iespējas tiek organizēta apmeklētāju vienvirziena plūsma. Lūdzam sekot norādēm vestibilā vai darbinieku sniegtajai informācijai.
 
Valmieras muzeja Izstāžu nama darbalaiks: no pirmdienas līdz sestdienai plkst.10.00–17.00, svētdienās plkst.10.00–15.00.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 2644341
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Jan Rudaka personālizstāde

  30. augustā (2021) - 30. oktobrī (2021) 12:00 

No 30. augusta līdz 31.oktobrim Mazsalacas bibliotēkā aplūkojama Jan Rudaka personālizstāde

Kopēt saiti
 

Līgas Jaunzemes gleznu izstāde

  31. augustā (2021) - 8. oktobrī (2021) 

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2021.gada 8. oktobrim skatāma valmierietes Līgas Jaunzemes gleznu izstāde.

Līga ir dzimusi 1980.gadā Valmierā, paralēli mācībām vidusskolā apmeklējusi bērnu mākslas skolu, tad turpinājusi studijas Rīgas Lietišķās mākslas koledžā, absolvējusi tērpu dizaina nodaļu. 2006. gadā Līga Jaunzeme Latvijas Mākslas akadēmijā ieguva maģistra grādu glezniecības nodaļas figurālajā meistardarbnīcā.

Līga apguvusi glezniecību pie profesoriem Kristapa Zariņa, Normunda Brasliņa un Jura Jurjāna.

Bakalaura programmas diplomdarbs "Nepazudināšana" ir eksponēts Alūksnes baptistu draudzes dievnamā. 2006. gadā māksliniece atklāj savu pirmo personālizstādi dzimtajā Valmierā. Aktīvi piedalās mākslas plenēros Valmierā, Raunā, Gulbenē, Stāmerienā, u.c.

Kādā intervijā māksliniece atzinusi: “Vislabāk man tomēr patīk gleznot dabā, kas nereti pārvēršas par tādu kā piedzīvojumu, kad cilvēki apstājas, grib parunāties ar mani. No vienas puses, raisās arī interesantas sarunas, no otras — gleznošana tomēr ir doma, netraucēts redzējums, koncentrēšanās.”

 

Papildus informācija:
Karlīne Cercina
mob.26169449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pasākumi Valmieras novadā 2021.gada septembrī

  1. septembrī (2021) - 30. septembrī (2021) 

Ievērojot valstī noteiktos drošības nosacījumus, septembrī aicinām apmeklēt kultūras, izziņas un sporta norises Valmieras novadā.

Bukleta WEB versija šeit.

SEPTĪTIE KOMUIŽAS SVĒTKI

3. septembris

 • Visu dienu  Izstāde  KOKMUIŽAS SVĒTKI CAURI LAIKIEM. Kokmuižas pils zālē
 • 17:00  Izstādes KROGI VIDZEMĒ. PIE VECĀS RĪGAS – PĒTERBURGAS CEĻA NO ZVIRGZDU KROGA LĪDZ BRANDEĻA KROGAM atklāšana. Novadpētnieces Inetas Amoliņas stāstījums par krogu vēsturi Latvijā. Dalību pasākumā lūgums pieteikt līdz 1.09. pa  tālr. 26537660. Kocēnu pagasta bibliotēkas velvju zālē
 • 18:00  Kordiriģentam Robertam Zuikam veltītas ekspozīcijas atklāšana. Muzicēs Kocēnu pamatskolas un Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi. Ekspozīcija būs apskatāma līdz 4.09. Kocēnu pamatskolas mūzikas kabinetā
 • 20:00  Aija Andrejeva un Jānis Aišpurs koncertprogrammā 12 STĀSTI VASARAS VAKARAM. Kokmuižas pils parterī
 • 21:30 - 4.09. 20:00  Slavenā somu mākslinieka Aleksandra Reikštaina (Alexander Reichstein) mākslas objektu izstādes ATNĀCĒJI. Kokmuižas pils parterī
4. septembris
 
 • 10:00-15:00        Muižas tirgus - amatnieku un mājražotāju labumi. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • No plkst. 11:00   Vēderprieku baudīšana kopā ar Valmieras muzeja pavārēm Indru Vīlisteri un Indru Bērziņu. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • No plkst.11:00   Receptes noslēpuma atklāšana un izgaršošana no Latvijas pirmās pavārgrāmatas latviešu valodā. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • 11:00-12:00         Izbraucieni ar laivu Kokmuižas dīķī
 • 11:00-15:00         Aktivitātes bērniem - spēles, darbnīcas un loka šaušana mērķī. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • 11:00-16:00         Mālu darbnīcas lieliem un maziem kopā ar VAIDAVAS KERAMISTE, sadarbībā ar VAIDAVAS KERAMIKU. Kokmuižas promenādē
 • 11:00-16:00         Kocēnu 38. skautu vienības aktivitātes. Kokmuižas promenādē
 • 12:00     Kokmuižas svētku atklāšanas parāde. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • 12:30-13:00         Dikļu pūtēju orķestra koncerts, diriģents Pēteris Vilks. Kokmuižas pils parterī
 • 12:30-17:00         Latvijas Antīko automobiļu kluba retro auto izstāde. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • 13:00-13:40         Grupas PARKS un Kocēnu Kultūras nama vokālā ansambļa IMERA koncerts. Kokmuižas promenādē
 • 13:00     Ekskursijas Kokmuižas pils kompleksa teritorijā kopā ar gidu Tomu Treimani. Sākums pie sfēriskā saules pulksteņa Kokmuižas pils partera centrā
 • 13:30     Dikļu amatierteātra izrāde VIŅA IR ĪSTĀ, MUTERĪT. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • 15:00     Ekskursijas Kokmuižas pils kompleksa teritorijā kopā ar gidi Inetu Amoliņu. Sākums pie sfēriskā saules pulksteņa Kokmuižas pils partera centrā
 • 16:00     Koncertprogramma RADĪTS LATVIJĀ. Piedalās Valters Pūce (čells) un Dainis Tenis (klavieres). Programmā visu laiku izcilākās latviešu komponistu melodijas (Imants Kalniņš, Jānis Lūsēns, Emīls Dārziņš, Valters Pūce, Raimonds Pauls). Kokmuižas pils parterī
 • 16:00     Laikmetīgā teātra VOLATUS izrāde PIEAUGUŠO ATTIECĪBAS. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • 19:00     Ilmāra Ozoliņa dziesmu cikla AUSTRUMS UN RIETUMS  pirmatskaņojums. Izpilda Kocēnu kultūras nama jauktais koris IMERA. Kokmuižas promenādē
 • 21:00     Koncertprogramma CITS PAULS ar Ralfu Eilandu un LATVIJAS RADIO BIGBENDU
 
Kokmuižas svētku programmu vadīs Uģis Melders. Visas svētku aktivitātes ir bezmaksas.

KONCERTI, SVĒTKI, SARĪKOJUMI

 • 1.09. 12:00-21:00   Pirmās skolas dienas pasākums #PirmaisValmierā Vindā. Ieeja bez maksas. VJC VINDA,  Rīgas ielā 42, Valmierā
 • 1.09. 13:00, 15:00  Koncertuzvedums bērniem KĀ KRĀSAS MŪZIKAS INSTRUMENTUS SPĒLĒT MĀCĪJĀS. Ieeja bez maksas (iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot pieteikuma formu www.vkc.lv). Pie Valmieras Mūzikas skolas
 • 1.09. 19:00   Muzikāls 1. septembra pasākums ar dziesminieku Miku Frišfeldu. Ieeja bez maksas. Gaujmalas promenādē pie Baltā plosta.
 • 4.09. 14:00-18:00  ĢIMENES SVĒTKI SAJŪTU PARKĀ. Baskāju takas un Taka kokos apmeklējums pēc cenrāža, citas svētku aktivitātes bez maksas. Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā, Valmierā
 • 4.09. 17:00  SVĒTKI PLĀŅOS ar Sabīni Berezinu, Pēteri Upelnieku un Valmieras novada pašdarbības kolektīviem. Ieeja bez maksas. Pie Plāņu pagasta tautas nama
 • 9.09. 20:00  Kauguru pagasta amatierteātra VĪZIJA pirmizrāde liriskam stāstam divās daļās TREŠAIS VĀRDS. Ieeja bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 28009594. Kauguru Kultūras namā
 • 10.09.19:00  Haralds Sīmanis ar koncertprogrammu PA APLI. Ieeja par ziedojumiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās. Plašāka informācija olerumuiza.lv. Oleru muižā, Jeru pagastā
 • 11.09. 10:00  XI Birzītes svētki LAI VIRMO ATPŪTA UN PRIEKS! Ieeja bez maksas. Birzīte, Parka ielā 2C, Strenčos
 • 11.09. 13:00  Pašsacerētās mūzikas, dzejas un dejas festivāls DEJAS DIENU KĀRTAINĀ ĀBOLMAIZE. Pieteikšanās (dziesmu autoriem, lauku muzikantiem, izpildītājiem) un plašāka informācija pa tālr. 26321158 (Ināra Blūma). Sēļu muižā
 • 17.09. 18:30  Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde VIENREIZ JAU VAR ar bufetes elementiem. Biļešu cena: 15 EUR. Rūjienas Kultūras centrā
 • 18.09. 11:00-15:00  Miķeļdienas svinības un tirdziņš GARDU MUTI. Ieeja bez maksas. Valmiermuižas parkā
 • 18.09. 13:00 Rudens saulgriežu pasākums. Ieeja bez maksas. Rencēnu pagasta estrādē
 • 18.09. 17:00 Jauniešu kora SKAN 20 gadu jubilejas koncerts SATIKŠANĀS MĪLESTĪBĀ. Koncertprogrammā dziesmas ar Imanta Kalniņa mūziku. Biļešu cena: 5 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 22.09. 20:00 Baltu vienības dienas pasākums. Dalība bez maksas. Trikātā un Pekas kalnā, Kauguru pagastā
 • 25.09. 18:00 Rudens saulgriežu  pasākums. Ieeja bez maksas. Jērcēnmuižā, Jērcēnu pagastā
 • 29.09. 15:00-18:00  Pagalma svētki - Veselības diena BURKĀNS IESOĻO PAGALMĀ. Ieeja bez maksas. Rūjienas Tautskolā, Skolas ielā 8A, Rūjienā
 • 30.09. 15:00  Ģimenes dienas un vasaras noslēguma pasākums. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centra iekšpagalmā

IZZIŅAI UN VAĻASPRIEKAM

 • 1.09. 11:00 Pirmās skolas dienas svētku bufete. Galdiņu rezervācija pa tālr.:64207301, 64207304 vai e-pastu [email protected] Dalības maksa: 6 EUR (bērniem līdz 6 g.v.), 12 EUR(bērniem 7- 12 g.v.), 20 EUR (pieaugušajiem). Viesnīcas WOLMAR āra terasēs un restorānā
 • 2.09. 21:00  Brīvdabas kino vakars KOLKA COOL. Ieeja bez maksas. Valmiermuižas parkā
 • 4.-5.09. 10:00-14:00  Tradicionālo prasmju apgūšanas pasākums SATIEC SAVU MEISTARU. Rakstaino dubultcimdu adīšana un masāžas dvielīšu aušana. Dalība bez maksas. Amatu mājā, Rīgas ielā 10, Mazsalacā
 • 10.09. 17:00 Dzejas dienas SAVĀDS GADS. Tikšanās ar komponistu un dzejnieku Didzi Rijnieku.  Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centra iekšpagalmā
 • 10.09. 20:00 Dzejas dienas SAVĀDS GADS. Tikšanās ar komponistu un dzejnieku Didzi Rijnieku. Ieeja bez maksas. Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā
 • 11.09. 14:00 Mūrmuižas Tautas universitāte. Dalība bez maksas. Mūrmuižas Pagastmājā, Kauguru pagastā
 • 12.09. 10:00 Ģimeņu pasākums KASTAŅBRŪNĀ DIENA. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 26312250. Dalība bez maksas. Jērcēnmuižā, Jērcēnu pagastā
 • 12.09. 17:00 Dzejas dienas Dikļos ar Olgu Rajecku. Rakstnieka Vika grāmatas LECĪGAIS BURKĀNS UN CITI INDIĀŅI atvēršanas pasākums. Ieeja bez maksas. Vika pasaku parkā (sliktos laikapstākļos Dikļu Kultūras centrā)
 • 15.09. 18:00 Dzejas dienas pasākums ar dzejnieku un mūziķi Lauri Valteru. Ieeja bez maksas. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • 16.09. Dzejas dienas. Plašāka informācija biblioteka.valmiera.lv Ieeja bez maksas. Valmieras integrētajā bibliotēkā
 • 17.-19.09.  Eiropas kultūras mantojuma dienas
  • 17.09. 16:00-19:00 Zirgu transporta līdzekļu izstāde un staļļa izzināšanas ekskursija. Izstāde bez maksas. Ekskursija par noteiktu maksu.  Valmiermuižas stallī, Dzirnavu ielā 15, Valmiermuižā
  • 18.09.   Eiropas Kultūras mantojuma dienas pasākumi maršrutā Brenguļi-Valmiera-Zilaiskalns. Dalība bez maksas
  • 18.,19.09. 11:00-16:00 Zirgu transporta līdzekļu izstāde. Izbraucieni zirga mugurā un pajūgā. Izstāde bez maksas. Izbraucieni ar zirgu par noteiktu maksu. Valmiermuižas stallī, Dzirnavu ielā 15, Valmiermuižā
 • 18.09.   Pasaules talka Valmieras novadā. Plašāka informācija valmierasnovads.lv
 • 18.09. 9:00-13:00  LIESMAS tirdziņš. Strenču tirgus laukumā
 • 22.09. 18:30  Iesvētes mācības pieaugušajiem SĪMAŅA SKOLA. Plašāka informācija: simanadraudze.lv Dalība bez maksas vai par ziedojumiem. Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas draudzes namā, Strazdu ielā 2, Valmierā
 • 30.09. Tematiska nodarbība Naukšēnu novada vidusskolas pirmskolas vecuma bērniem NEBA MAIZE PATE NĀCA. Naukšēnu pagasta bibliotēkā

IZSTĀDES

 • Līdz 12.09.  Rūjienietes Vitas Balodes gleznu izstāde. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • Līdz 18.09.  Ekspresizstāde POGA no muzeja krājuma. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • Līdz  25.09. Valmieras Dizaina un mākslas skolas pasniedzēju izstāde REDZĒT. DOMĀT. RADĪT. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • Līdz  25.09.  Ilzes Ērgles – Vanagas gleznu izstāde IEGRIMT PEONIJU BURVĪBĀ. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • 3.-31.09.  Izstāde KROGI VIDZEMĒ PIE VECĀS RĪGAS – PĒTERBURGAS CEĻA NO ZVIRGZDU KROGA LĪDZ BRANDEĻA KROGAM. Kocēnu pagasta bibliotēkas velvju zālē
 • 6.09.-4.10. Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedras 4.kursas studentes Alises Patrīcijas Alberingas izstāde DABAS STUDIJAS. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • 6.09.-4.10  Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas katedras absolventes Lindas Zeltas izstāde LAIKAKMENS. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • 8.09-15.10.  Izstāde VIDUSLAIKU PILSĒTAS GLEZNA. Hanzas laika tērpu kolekcija. Ieeja bez maksas. Naukšēnu Cilvēkmuzejā
 • 13.09.-18.10. Agnese Auniņas Linmeijeres foto izstāde. Ieeja bez maksas. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • No 21.09. Ekspresizstāde LIETUSSARGI. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • Septembrī  Līgas Jaunzemes gleznu izstāde. Valmieras integrētajā bibliotēkā
 • Septembrī  Izstāde 3 OZOLAS. Ieeja bez maksas. Rūjienas Izstāžu zālē, Upes ielā 7, Rūjienā
 • Septembrī  Pētera Postaža gleznu izstāde. Ieeja bez maksas. Rūjienas Kultūras namā
 • Septembrī  Ineses Vēriņas - Lubiņas gleznu izstāde DZĪLES. Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā
 • Septembrī  Sarmītes Liepiņas gleznu izstāde. Strenču pilsētas bibliotēkā
 • Septembrī  Limbažu novada Alojas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde MAZĀ FORMĀTA TEKSTILS. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • Septembrī Valmieras novada Tautas lietišķās mākslas studija MAZSALACA un aušanas studijas  RENCĒNI izstāde LINS PELĒKAIS AR CIMDIŅU ZĪDAINO. Ieeja bez maksas. Amatu mājā, Rīgas ielā 10, Mazsalacā
 • Pastāvīgi  Izstāde TEIC MAN, GAUJA, VALMIERAS STĀSTU. Valmieras muzeja Maršnera namā

SPORTS UN AKTĪVĀ ATPŪTA

 

 • 11.09. 10:00-18:00  Sporta spēles jauniešiem ar īpašām vajadzībām MĒS VARAM. Sporta spēles bez skatītāju klātbūtnes. Jāņa Daliņa Stadionā, Valmierā
 • 11.-12.09.   ATCELTS! UEC BMX Eiropas kauss riteņbraukšanā. Māra Štromberga BMX trasē VALMIERA
 • 11.09. 12:00-20:00  Latvijas Čempionāts Latīņamerikas dejās. Pasaules sporta deju federācijas reitinga posms junioru II standartdejas programmā. Biļešu cena: 10 EUR. Valmieras Olimpiskajā centrā
 • 23.-30.09.  Eiropas sporta nedēļas aktivitātes. Valmieras novadā
 • 25.09. Pārgājiens Sedas purvā. Dalības maksa: 4 EUR. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 26332213, vai e-pastu [email protected] Sākums stāvlaukumā pie Sedas purva Jērcēnu apļa.

Aicinām sekot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem un pirms došanās uz pasākumu pārliecināties par tā aktualitāti un ieejas nosacījumiem!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Dzejas dienās Valmierā “Konceptuāla dzejas pastaiga”’

  13. septembrī (2021) 16:00 - 30. septembrī (2021) 

13. septembrī plkst. 16.00 Valmierā tiks atklāts pastaigas maršruts “Konceptuāla dzejas pastaiga”, kas būs pieejams pilsētvidē līdz 30. septembrim. Tajā iekļauti 10 pieturpunkti, kuros ar viedierīces palīdzību būs iespēja iepazīt konceptuālo dzeju un tās autorus.

Pastaigas pieturpunktos dzeja tiks atklāta visdažādākajos tās izpausmes veidos, iepazīstinot ar Latvijas un ārvalstu konceptuālistu darbiem. Teksti, kurus ikdienā redzam visapkārt – plakāti, reklāmas, sabiedriskā transporta maršrutu saraksti, kā arī ziņas un e-pasti digitālajā vidē, konceptuālās dzejas formā iegūst pavisam citu nozīmi. Konceptuālisti auditoriju uzrunā trāpīgi, atklājot mūsu ikdienas brīžu absurdo un dīvaino dabu. Papildus tādu autoru kā Kārļa Vērdiņa, Annas Auziņas, Eināra Pelša, Raimonda Ķirķa, Ivara Šteinberga u.c. darbiem pastaigas maršrutā konceptuālo dzeju analizēs arī literatūrkritiķis un dzejnieks Artis Ostups un pētniece Līga Sudare.

Pieturpunktos pastaigas dalībnieki aicināti pārdomāt informāciju, tekstus un valodu, kura mums ikdienā ir visapkārt. Maršruta veidotāji izstrādājuši arī metodisko materiālu, lai pastaigas laikā skolēnus un studentus aicinātu reflektēt par šīm tēmām un radīt savus jaundarbus, iedvesmojoties no informācijas un komunikācijas telpas Valmierā un digitālajā vidē. 

Pastaiga pilsētvidē pieejama no 13. līdz 30. septembrim un piemērota dažāda vecuma mērķauditorijai. Saturs ir pieejams, noskenējot QR kodu vai ievadot saiti interneta pārlūkā. 

Savukārt 24. septembrī plkst. 16.00 ikviens interesents aicināts doties pastaigā kopā ar vienu no Preiļu konceptuālistu grupas autoriem Ivaru Šteinbergu, kurš pastaigu papildinās ar dažādu autoru darbu lasījumiem un dalīsies ar auditoriju pārdomās par konceptuālisma robežām un nākotni. Tikšanās vieta: Vecpuišu parks.

Projekts tapis, sadarbojoties Valmieras novada pašvaldībai un uzņēmumam Story Hub. Pastaigas izstrādi atbalsta Valmieras novada pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ņem līdzi telefonu, dodies pastaigā, skaties pieturpunktos video sarunas ar autoriem un dzejas lasījumus un ieraugi Valmieru citā gaismā!

 

Papildus informācija:
Elizabete Palasiosa, tel.nr. 29729470
Liene Jakobsone, [email protected]ads.lv
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Evijas Kūlmanes gleznu izstāde SAPŅU MELODIJAS

  21. septembrī (2021) - 17. oktobrī (2021) 
No 21.septembra līdz 17.oktobrimValmieras kultūras centrā būs apskatāma mākslinieces Evijas Kūlmanes gleznu izstāde SAPŅU MELODIJAS.
Gleznu izstāde “Sapņu melodijas” ir piepildīta ar priekpilnām, pavasara ziedu un vasaras smaržu piepildītām emocijām. Šajā izstādē izvēlētajās gleznās, ieskanas laimīgās melodijās! Prieks, gaisma, harmonija, cerība atspoguļojas  pavasara smaržu burvībā,  saulrieta spilgtumā, silto vakaru mierā un sapņainās, klusās naktīs...
 
Šis gads māksliniecei ir bijis radoši piepildīts, tapuši daudz jauni darbi, kuri savu pirmo izstādi piedzīvos tieši Valmierā.
 
Māksliniece  Evija Kūlmane : “Lai izstāde “Sapņu melodijas” dāvā prieku un iedvesmo ar saulainām un laimīgām, pavasara un vasaras piepildītām sapņu melodijām !’’
 
Evijas Kūlmanes glezniecībai ir raksturīgas gan maigu, sievišķīgu pieskārienu radītas poētiskas noskaņas, gan emocionāli piesātinātas, temperamentīgu un ugunīgu triepienu  caurstrāvotas tēlainas ainavas. Māksliniece Evija Kūlmane ir ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grādu glezniecībā, Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura grādu scenogrāfijā, absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, kā arī ieguvusi foto dizaineres diplomu. Mākslinieces Evijas Kūlmanes personālizstādes notiek regulāri dažādās Latvijas pilsētās, māksliniece piedalās arī grupu izstādēs un dažādos mākslas un kultūras projektos. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā , Eiropas valstīs, ASV, Singapūrā un citviet pasaulē.
 
Izstāde atvērta katru dienu no pulksten  9.00- 19.00
 
Informāciju sagatavoja biedrība “Mākslas pieskāriens”.
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mākslinieces Evijas Kūlmanes gleznu izstāde “Sapņu melodijas”

  21. septembrī (2021) - 17. oktobrī (2021) 

No 21. septembra līdz 17. oktobrim Valmieras kultūras centrā būs apskatāma mākslinieces Evijas Kūlmanes gleznu izstāde „Sapņu melodijas”.

Māksliniece Evija Kūlmane: “Gleznu izstāde “Sapņu melodijas” ir piepildīta ar priekpilnām, pavasara ziedu un vasaras smaržu piepildītām emocijām. Izstādē izvēlētās gleznas ieskanas laimīgās melodijās. Prieks, gaisma, harmonija un cerība atspoguļojas pavasara smaržu burvībā,  saulrieta spilgtumā, silto vakaru mierā un sapņainās, klusās naktīs…”.
 
Šis gads māksliniecei ir bijis radoši piepildīts, tapuši daudz jauni darbi, kas savu pirmo izstādi piedzīvos tieši Valmierā. Māksliniece  Evija Kūlmane novēl: “Lai izstāde “Sapņu melodijas” dāvā prieku un iedvesmo ar saulainām un laimīgām, pavasara un vasaras piepildītām sapņu melodijām!”
Evijas Kūlmanes glezniecībai ir raksturīgas gan maigu, sievišķīgu pieskārienu radītas poētiskas noskaņas, gan emocionāli piesātinātas, temperamentīgu un ugunīgu triepienu  caurstrāvotas tēlainas ainavas. Māksliniece Evija Kūlmane ir ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grādu glezniecībā, Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura grādu scenogrāfijā, absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, kā arī ieguvusi foto dizaineres diplomu. Mākslinieces Evijas Kūlmanes personālizstādes notiek regulāri dažādās Latvijas pilsētās, māksliniece piedalās arī grupu izstādēs un dažādos mākslas un kultūras projektos. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā , Eiropas valstīs, ASV, Singapūrā un citviet pasaulē.
 
Uzzini vairāk: www.vkc.lv .
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ekspresizstāde “Lietussargi”

  21. septembrī (2021) - 16. oktobrī (2021) 

No 21. septembra līdz 16. oktobrim Valmieras muzeja Izstāžu nama foajē būs aplūkojama ikmēneša ekspresizstāde ar rudenim atbilstošu tematiku – “Lietussargi”. Lai gan Valmieras muzeja krājumā to nav ļoti daudz, tomēr varēsiet aplūkot dažus interesantākos un krāšņākos.

Lietussargs ir sens cilvēces izgudrojums. Izstādē varēsiet iepazīties ar plašāku vēsturisko materiālu par lietussargu vēsturi – kur tieši meklējami lietussarga pirmsākumi, cik svēra smagākais no vēsturē zināmajiem, kāpēc vīrieši savulaik pirmie sāka sev nēsāt līdzi lietussargus, kā arī – ar cik lietussargiem pastaigās devušās karaliskās personas.
 
Izstādē būs aplūkojams arī lietussargu turētājs, kurš savulaik piederējis mūsu slavenajai novadniecei un spāņu deju izpildītājai Martai Alberingai.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Guna Medne
Valmieras muzeja
Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja
direktores vietniece saimnieciskajā darbā
tālr. 26449300
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Baltu vienības dienas pasākumi

  22. septembrī (2021) 

Baltu vienības dienas pasākumi. Pekas un Trikātas pilskalnā.

Kopēt saiti
 

Baltu vienības dienas pasākums Trikātā

  22. septembrī (2021) 20:00 

22.septembrī plkst. 20:00 Trikātas pilskalnā norisināsies Baltu vienības diena kopā ar folkloras kopu "Rudzupuķes". 

 

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Baltu vienības dienas pasākums Pekas kalnā

  22. septembrī (2021) 20:00 

22.septembrī plkst. 20:00 Kauguru pagasta Pekas kalnā norisināsies Baltu vienības diena kopā ar Kauguru pagasta folkloras kopu "Stutes".

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Eiropas sporta nedēļa

  23. septembrī (2021) - 30. septembrī (2021) 

Eiropas sporta nedēļa. Valmierā.

Kopēt saiti
 

Nakts rogainings

  24. septembrī (2021) 

Kad 24. septembra vakarā pienāks krēslas laiks, iedegsies lukturīši un piedzīvojumu meklētāji dosies orientēšanās izaicinājumā. Viņi ir komandas cilvēki, un kā komanda veiks šo uzdevumu – gan orientēšanos apvidū, gan orientēšanos zināšanās par Valmieru, tās notikumiem, cilvēkiem. Vai vēlies būt starp viņiem? Piesakies līdz 21.septembra plkst.8.00 šeit. Dalība ir bez maksas.

Dalībniekiem būs iespēja startēt trīs dažādās distancēs pilsētvidē un tuvējās apkārtnes mežos: Latvijas orientēšanās nakts 3 stundu rogainings saskaņā ar Latvijas Orientēšanās federācijas apstiprinātajiem rogaininga sacensību noteikumiem; 1,5 stundu “Val-mierīgā garā” rogainings vai 2 stundu velo-orientēšanās distance “Velo-rogainis”, šajās divās distancēs orientēšanās tiks apvienota ar erudīcijas uzdevumiem, aicinot Valmieru iepazīt neierastā gaismā.
 
Valmieras nakts rogainingā gaidītas komandas divu līdz piecu cilvēku sastāvā, kur vismaz viens dalībnieks ir pilngadīgs. Piedalīties aicinātas ģimenes, darba kolektīvi, draugu kompānijas un ikviens, kurš piektdienas vakaru vēlas pavadīt aktīvi un pozitīvā kompānijā, startējot sev piemērotākajā grupā- OPEN, Sieviešu grupa, Ģimenes grupa, veterānu grupa- Latvijas orientēšanās nakts 3 stundu rogainingā, vai kādā no distancēm: “Val-mierīgā garā” vai “Velo-rogainis”.
 
Komandai nepieciešams uzlādēts mobilais telefons vai planšetdators ar bateriju, kas spēj darboties aktīvā režīmā visu sacensību kontrollaiku. Atzīmēšanās notiek mobilajā aplikācijā Qrenteerings, kad komanda sasniedz izvēlēto kontrolpunktu un nolasa tur esošo QR kodu. Aplikācija pieejama Google Play un Apple App Store.
 
Sacensību dalībnieku pienākums ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Īpaša uzmanība jāpievērš atstarotāju un kabatas lukturīšu esamībai, jo sacensības notiks diennakts tumšajā laikā.
Piedzīvojums 24. septembrī sāksies un noslēgsies pie Jāņa Daliņa stadiona:
 • No plkst.18.30 – reģistrācija un karšu saņemšana;
 • Plkst.19.45 – instruktāža;
 • Plkst.20.00 – starts Latvijas orientēšanās nakts 3 stundu rogainingam;
 • Plkst.20.00 – starts “Val-mierīgā garā” un “Velo-rogainis” distancēm.
Savukārt finišs “Val-mierīgā garā” distancei gaidāms plkst.21.30, “Velo-rogainis” – plkst.22.00, bet Latvijas orientēšanās nakts 3 stundu rogaininga finišs – plkst.23.00.
 
Katrā grupā tiks apbalvoti 1.–3.vietu ieguvēji, kā arī var tikt piešķirtas īpašās balvas. Apbalvošana notiks 15–30 minūtes pēc attiecīgās dalībnieku grupas kontrollaika beigām.
 
Ar Valmieras nakts rogaininga 2021 nolikumu iespējams iepazīties šeit.
 
Latvijas Orientēšanās nakts 14 pilsētās, tostarp Valmierā, notiks Eiropas Sporta nedēļas laikā.
 
Aicinām ievērot distancēšanos, rūpējoties par savu un līdzcilvēku drošību.
 
Pasākumu organizē Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar karšu izdevniecību “Jāņa sēta” un Latvijas Sporta federācijas padomi. Pasākuma organizēšana tiek līdzfinansēta ar Eiropas Savienības Erasmus+ projekta Eiropas Sporta nedēļa un valsts budžeta līdzekļiem. Sacensību galvenais sponsors ir veikalu tīkls “MAXIMA”.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras Olimpiskā centra IESPĒJU KALVE

  25. septembrī (2021) 
25. septembrī aicinām apmeklēt Valmieras Olimpisko centru un tā vienības - Valmieras peldbaseinu, Sporta veselības centru, ledus un sporta halli, Jāņa Daliņa stadionu un Sajūtu parku, lai BEZ MAKSAS iepazītos ar katras vienības piedāvājumu.
 
”Iespēju kalve” būs unikāls pasākums, kur katram interesentam būs iespēja iepazīties ar Valmieras Olimpiskā centra daudzveidīgo un arvien augošo pakalpojumu klāstu.
Pasākuma mērķis ir Valmieriešiem un Valmieras novada iedzīvotājiem radīt izpratni par savas fiziskās formas uzlabošanu caur pareizu kustību. Tiem, kuri jau ar sportisku dzīvesveidu ir uz Tu, šī būs iespēja izmēģināt ko jaunu, savukārt, citiem pasākums var kalpot kā pamudinājums atklāt degsmi kustēties un dzīvot aktīvi.
 
Valmieras peldbaseins piedāvās apmeklēt vingrošanu ūdenī pieaugušajiem, SUP FITNESS nodarbības peldbaseinā un peldētapmācību pieaugušajiem. Pieaugušajiem nodarbības ūdenī norisināsies no plkst. 13.20 – 17.40.
 
Savukārt bērnus (no 7 – 12 gadu vecumam) no 13.20 – 14.00, 14.50 – 15.30,  16.20 – 17.00  Valmieras peldbaseins aicina uz izzinošām aktivitātēm ūdenī. Valmieras peldbaseina aktivitātēm 25. septembrī piesakies ŠEIT!
 
Sporta Veselības centrs piedāvās apmeklēt ārstniecisko (terapeitisko) vingrošanu organizējot divas nodarbības no plkst. 10.00 – 11.00 un 11.00 – 12.00. Ārstnieciskajām vingrošanām 25. septembrī piesakies ŠEIT!
 
Izmēģinot ārstniecisko vingrošanu Valmieras Olimpiskā centra “Iespēju kalvē” Sporta Veselības centrs piedāvās iespēju arī nodrošināt sev vietu ārstnieciskās vingrošanas grupā arī turpmāk (vienas nodarbības cena 5 EUR). Katrā grupā 25. septembrī būs 10 dalībnieku vietas (kopā 20).
 
Jāņa Daliņa stadiona Spēka zona piedāvās apmeklēt grupu treniņu profesionālu speciālistu vadībā. Spēka zonā norisināsies divi grupu treniņi: no plkst. 11.00 – 12.15 un no plkst. 12.30 – 13.45. Nodarbības vadīs Ilze Štromberga un Artūrs Jansons. No 11.00 – 12.15 pievienojies treniņam  kopā ar treneri Ilzi Štrombergu. Savukārt no 12.30 – 13.45 trenējies kopā ar Artūru Jansonu! Jāņa Daliņa Spēka zonas nodarbībām 25. septembrī piesakies ŠEIT!
 
Valmieras Olimpiskā centra Ledus halle no plkst. 13.00 – 14.00 un 14.30 – 15.30 aicinās uz publisko slidošanu. Gaismu un mūzikas saspēle, kā arī Valmieras Olimpiskā centra ledus halles aura ļaus ieraudzīt ierasto slidošanu jaunā gaismā. Ledus halles aktivitātēm 25. septembrī piesakies ŠEIT!
 
Valmieras Olimpiskā centra Sporta hallē interesentiem no plkst. 13.00 – 15.00 būs iespēja izpildīt basketbola soda metienus. Katrs interesents varēs izpildīt 20 soda metienus, pēc kuru izdarīšanas tiks fiksēts rezultāts un katras vecuma grupas labākie tiks arī pie vērtīgām balvām! Sporta halles aktivitātēm 25. septembrī piesakies ŠEIT!
 
Sajūtu parks no plkst. 10.00 – 12.00 aicina interesentus(bez vecuma ierobežojuma) izmēģināt Tīklu kubu. Tīklu kubs ir 7x7x7 metrus plaša, tīklu ieskauta atpūtas vieta trīs stāvos. Sajūtu parka aktivitātēm 25. septembrī piesakies ŠEIT!
 
Tīklu kuba stāvus savieno labirinti ar dažādiem kāpšanas elementiem, bet 3.stāvā atrodas papildus tīkls, kas kalpo gan kā ērta guļamzona, gan kā batuts drosmīgākiem atpūtniekiem!
 
Visas augstāk minētās aktivitātes Valmieras Olimpiskajā centrā un tā vienībās 25. septembrī būs pieejamas bez maksas. Uz visām aktivitātēm nepieciešama iepriekšēja elektroniska pieteikšanās. Vietu skaits ierobežots.
 
Pasākums notiks, ievērojot valstī spēkā esošos noteikumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai. Pasākumu varēs apmeklēt cilvēki, kuri:
– ir vakcinējušies pret Covid-19;
– ir pēdējā pusgada laikā pārslimojuši Covid-19;
 
Pasākumu kopā ar vecākiem varēs arī apmeklēt bērni līdz 12 gadu vecumam (kas nav vakcinēti, pārslimojuši, un viņiem nebūs jāveic Covid-19 tests).
 
Valmieras Olimpiskais centrs ir iespēju vieta, kur piedzīvot savas uzvaras – atkal un atkal! Tiekamies 25. septembrī – Valmieras Olimpiskā centra “Iespēju kalvē”!
 
Informāciju sagatavoja:
Kristers Blūms
SIA "Valmieras Olimpiskais centrs"
Sabiedrisko attiecību speciālists
Mob. Tālr.: +371 28341720
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pārgājiens Sedas purvā

  25. septembrī (2021) 11:00 

Sestdien, 25. septembrī, plkst.11:00 Valmieras Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina uz pārgājienu Sedas purvā, kā laikā varēs iepazīt purvā mītošās bagātības kopā ar dabas zinātāju Ivetu Enci.

Pārgājiena laikā tiks iziets viens no diviem Sedas purvā esošajiem maršrutiem – Jērcēnu puses aplis – un būs iespēja uzkāpt putnu vērošanas tornī. Kopējais maršruts plānots aptuveni 8 km garš un aptuveni 3 stundas ilgs. Lai nokļūtu pārgājiena sākuma punktā, jābrauc no Jērcēnu puses, tad jāseko norādei uz Kaņepju ozolu un pirmajā V veida krustojumā jābrauc pa labi aptuveni 4,1 km līdz stāvlaukumam.
 
Ejot pa Sedas purva taku, būs iespējams apskatīt kūdras ieguves laukus, purva dīķus un šaursliežu dzelzceļu, kas savulaik izbūvēts, lai transportētu kūdras kravas un darbavietā nogādātu kūdras ieguves strādniekus. Taka ved pa iemītu meža celiņu līdzenā reljefā caur dažādiem meža augšanas apstākļu tipiem, kur dabas zinātāja iepazīstinās ar  interesantiem zemsedzes augiem un koku sugām. Iespējams, izdosies sastapt arī kādu meža dzīvnieku, apskatīt bebru “nedarbus” vai pat ieraudzīt vilku pēdas!
 
Maršruts būs vidējas grūtības pakāpes, taču to nav ieteicams veikt maziem bērniem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ar bērnu ratiņiem. Aicinām apģērbties atbilstoši laika apstākļiem, jo pēc lietainiem laika apstākļiem takā var būt arī nedaudz mitri posmi.
Dalības maksa pārgājienā – 4 EUR/personai, apmaksu veicot līdz 24. septembra plkst.18:00 Valmieras TIC (Rīgas ielā 10). Klātienē pirms pārgājiena apmaksu par dalību pasākumā nebūs iespējams veikt.
 
Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc dalību lūgums pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213 vai rakstot e-pastu [email protected] Pieteikšanās iespējama arī klātienē Valmieras TIC (līdz 24. septembrim).
 
Pārgājiens notiks, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.
 
Foto: Iveta Ence
 
Informāciju sagatavoja:
Inita Nerātne
Valmieras novada pašvaldības
Valmieras Tūrisma informācijas centrs
T. 26332213
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rudens saulgriežu svinības Jērcēnmuižā

  26. septembrī (2021) 14:00 

Jērcēnmuižas saime 26. septembrī plkst. 14.00 aicina uz rudens saulgriežu svinībām! Pasākumā ar nosaukumu „Čudi, rudi Miķelīti” muzicēs un rudens dančus iegriezīs Sēļu muižas muzikanti Ivetas Dukaļskas vadībā. Ikviens, kuram dārzā izaudzis kaut kas liels, skaists vai interesants, aicināts piedalīties rudens ziedu un dārza velšu izstādē muižas pagalmā!

Saulgriežu svinēšana Jērcēnmuižā notiek kopš 1996. gada, kad tika atzīmēti ziemas saulgrieži, vēlāk tiem pievienojās ikgadējie vasaras un pavasara saulgriežu svinību pasākumi. Rudens saulgriežu svinības Jērcēnmuižā notiks pirmo reizi. Ceram, ka arī šis pasākums iesakņosies un kļūs par tradīciju!

Rudens saulgrieži, saulstāvji, rudens vienādības tiek svinēti 23. septembrī, kad diena un nakts ir vienādi garas. Šai laikā Saule sāk zaudēt savu spēku, tumsas un gaismas mūžīgajā cīņā pamazām pārsvaru gūst tumsas laiks, naktis kļūs garākas par dienām. Tie ir pretēji pavasara saulgriežiem – Lielai dienai.

Tomēr skumt nav iemesla, jo ir ražas laiks, pilni apcirkņi rudens bagātības, daba dāsni dāvā savas veltes, lai garajā ziemas ceļā tās nepietrūktu. Ir lielisks iemesls svinībām! Saģērbsimies silti, jo pasākums notiks ārpus telpām. Aicinām ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības! Informācija pa tālruni 26312250.

 

Informāciju sagatavoja:
Ginta Gailīte
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 64715660
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” jaunākā izrāde “Trešais vārds”

  30. septembrī (2021) 20:00 

30. septembrī plkst. 20.00 Kocēnu kultūras namā viesosies Kauguru pagasta amatierteātris “Vīzija” ar savu jaunāko izrādi “Trešais vārds”, kuras režisors ir Oskars Morozovs.

“Trešais vārds” amatierteātra “Vīzija” interpretējumā ir smalks un juteklisks stāsts par īstām, cilvēciskām jūtām – skumjām, alkām, sāpēm, viltu, dusmām, prieku, vilšanos, un pašu galveno – to, kas sirdīm liek pukstēt straujāk, kas maina cilvēkus un pasauli. Izrādes darbība notiek Spānijas ziemeļos, Pireneju kalnu pakājē divdesmitā gadsimta sākumā.

“Pēdējo divu gadu notikumi pasaulē un Latvijā ļāva mums šo izrādi izstrādāt vissmalkākajās niansēs. Sākām to iestudēt 2019. gada rudenī, tomēr divas reizes bijām spiesti mēģinājumu procesu klātienē pārtraukt, kas patiesībā izrādei nāca par labu,” atklāj “Vīzijas” režisors Oskars Morozovs. “Ja sākotnēji izrāde bija paredzēta kā jestrs tautas gabals skatītāja izklaidēšanai, tad pandēmijas pauzes palīdzēja uz materiālu paskatīties no cita skatpunkta, un šobrīd mūsu izrāde ir izrāde ar niansētu, meistarīgu aktierspēli, skaistiem kostīmiem un dekorācijām.”

Izrāde veidota kā nu jau bijušā Beverīnas novada radošs kopdarbs – izrāde ar Beverīnas novada atbalstu tapusi Kauguru kultūras namā, dekorāciju gleznojumu veicis gleznotājs, mūrmuižnieks Edvīns Lazdiņš, par izrādes noskaņu rūpējas gaismu mākslinieks Krišjānis Strazdīts, kas dzīvo Kauguru pagastā un ir strādājis par gaismu mākslinieku Jaunajā Rīgas teātrī, Valmieras un Liepājas teātros, izrādes laikmetam atbilstošus kostīmus izstrādājusi un realizējusi “Vīzijas” aktrise, Valmieras Mākslas un dizaina vidusskolas absolvente Jolanta Pinkule. Izrādē piedalās Kauguru pagastā un Valmieras novadā dzīvojoši amatierteātra aktieri.

Izrādē piedalās “Vīzijas” aktieri Jolanta Pinkule, Dainis Trēziņš, Aina Saleniece, Odeta Ore, Dainis Plasis, Lauris Ģirts Lācis, Dainis Muhins, Raita Tutina, Artis Birzleja, Inita Miglava.

Spāņu dramaturgs un dzejnieks Alehandro Kasona (1903-1965) sarakstījis vairākus desmitus lugu, no kurām latviešu skatītājam pazīstamākā ir tieši “Trešais vārds”, tā ik pa laikam tiek iestudēta mūsu valsts amatierteātros. 1959. gadā Kārļa Pamšes režijā tagadēja Nacionālajā teātrī izrāde ar lieliem panākumiem tika nospēlēta 224 reizes! Lomas atveidoja tādi izcili latviešu aktieri kā Antra Liedskalniņa, Jānis Kubilis, Anta Klints, Baiba Indriksone un citi.

Ieeja izrādē bez maksas.

Izrādes apmeklētājiem būs jāuzrāda derīgs Digitālais Covid-19 sertifikāts vai negatīvs Covid-19 tests (48 stundu) un derīgs personu apliecinošs dokuments (pase, eID). Apmeklējuma nosacījumi var mainīties, pamatojoties uz izrādes norises dienā spēkā esošiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Valmieras novada pašvaldība
Mob.tālr.: 26115449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pasākumi Valmieras novadā 2021.gada oktobrī

  1. oktobrī (2021) - 31. oktobrī (2021) 

Ievērojot valstī noteiktos drošības nosacījumus, oktobrī aicinām apmeklēt kultūras, izziņas un sporta norises Valmieras novadā.

Bukleta WEB versija šeit.

KONCERTI, SVĒTKI, SARĪKOJUMI

 • 1.10. 18:00 Dzejas dienas pasākums ČAKS. VILSONS. IEDOMU SPOGUĻI. Ieeja bez maksas. Kocēnu Kultūras namā
 • 1.10. 19:00 Grupas ZEĻĻI koncerts veltīts Starptautiskajai senioru dienai. Biļešu cena: 3 EUR. Naukšēnu Kultūras namā
 • 2.10. 12:00 Naukšēnu brūža 140. gadu svinības CAURI LAIKIEM. Ieeja bez maksas. Naukšēnu brūža teritorijā
 • 2.10. 15:00 Pasākums ģimenēm KARMĪNSARKANĀ DIENA. Ieeja bez maksas. Jērcēnmuižā
 • 2.10. 20:00 Rudens balle ar grupu BALLĪŠU ORĶESTRIS. Biļešu cena: 5 EUR. Valmieras pagasta kultūras namā
 • 3.10. 14:00 Senioru dienai veltīts pasākums UZ MANU RUDENI – ES LŪDZU TEVI – ATNĀC, JA VARI ar dziedošo Melberdu ģimeni un grupu ROLISE. Ieeja bez maksas. Lodes Kultūras namā
 • 3.10. 16:00 Senioru dienai veltīts Normunda Rutuļa koncerts. Valmieras novada senioriem ieeja bez maksas, iepriekš saņemot ieejas karti Valmieras Kultūras centra kasē. Valmieras Kultūras centrā
 • 7.10. 19:00 Skolotāju dienai veltīts koncerts ar Aiju Vītoliņu un Romānu Vendiņu DOD, SAULE, SILTUMU VISIEM. Ieeja bez maksas. Strenču Kultūras centrā
 • 8.10. 17:00 Muzikāls dzejas pasākums VISSPOŽĀKĀ RĪTA ZVAIGZNE MĪLESTĪBA ar dzejnieci Inesi Tori un dziesminieku Renāru Veličko. Ieeja bez maksas. Trikātas Kultūras namā
 • 8.10. 20:00 Rūjienas kultūras nama simtgades svinības VECĀS BIRSTES STĀSTS. Ieeja bez maksas. Rūjienas Kultūras namā
 • 10.10. 16:00 Laikmetīgā teātra VOLATUS izrāde PIEAUGUŠO ATTIECĪBAS. Biļešu cena: 5 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 14.10. 20:00 Kauguru amatierteātra izrāde pēc spāņu dramaturga Alehandro Kasonas lugas TREŠAIS VĀRDS. Režisors Oskars Morozovs. Ieeja bez maksas. Naukšēnu Kultūras namā
 • 15.10. 19:00 Māra Martinsona romantiska komēdija SAKI, JĀ! Biļešu cena: 3 EUR. Rūjienas Kultūras nama 2.stāva Kino zālē
 • 16.10. 18:00 Senioru dienas pasākums. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • 16.10. 19:00 Rokopera MAUGLIS. Biļešu cena: 10-25 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 21.10. 20:00 Vaidavas laikmetīgā teātra VOLATUS komēdija PAVEDINĀŠANAS TEORIJA. Biļešu cena: 5 EUR. Rūjienas Kultūras namā
 • 22.10. 19:00 Grupas BALTIE LĀČI koncertprogramma TIRGUS STĀSTI. Biļešu cena: 8-12 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 22.10. 19:00 Ievas Akurateres koncerts. Piedalās Leons Sējāns un Matīss Akuraters. Biļešu cena: 5 EUR. Naukšēnu Kultūras namā
 • 23.10. 13:00 Koncertprogramma bērniem SĪKI, MAZI KUKAINĪŠI. Biļešu cena: 1 EUR. Rūjienas Kultūras namā
 • 23.10. 16:00 Bērnu vokālā ansambļa DOMINO 5 gadu jubilejas koncerts. Ieeja bez maksas. Kauguru Kultūras namā
 • 23.10. 19:00 Grupas CARNIVAL YOUTH koncertprogramma NAIVAIS KU-KŪ. Biļešu cena: 12-15 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 24.10. 19:00 Lodes kultūras namam 33. Koncerts KAD DRAUGI TIEKAS un vakars mūzikas noskaņās. Ieeja bez maksas. Lodes Kultūras namā
 • 28.10. 19:00 Izrāde ČAKS.VILSONS.IEDOMU SPOGUĻI. Biļešu cena: 20 EUR. Biļetes: bezrindas.lv. Valmiermuižas viesistabā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā
 • 30.10. 16:00 Kauguru pagasta amatierteātra VĪZJA izrāde pēc spāņu dramaturga Alehandro Kasonas lugas TREŠAIS VĀRDS. Ieeja par ziedojumiem. Trikātas Kultūras namā
 • 30.10. 18:00 Leģendu nakts pasākums. Ieeja bez maksas. Jērcēnmuižā
 • 30.10. 19:00 Grupas PĒRKONS koncerts. Biļešu cena: 12-15 EUR. Valmieras Kultūras centrā

IZZIŅAI UN VAĻASPRIEKAM

 • 1.10. 9:45-15:30 Biznesa forums MĀKLSA BŪT UZŅĒMĒJAM. Dalība bez maksas. Reģistrēšanās vietnē makslabutuznemejam.lv. Koncertzālē VALMIERA
 • 2.10. 14:00 Bazārs - izsole. Plašāka informācija, zvanot pa tālruni 26479451 (Dace). Burtnieku baznīcas teritorijā
 • 6.10. 17:30 Pasākumu cikla MŪSU VIESIS tikšanās ar pasaules apceļotāju Zani Eniņu. Ieeja bez maksas. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • 8.-10.10. Hakatons CLIMATHON 2021 – ZAĻĀS, VIEDĀS PAŠVALDĪBAS. Dalība bez maksas. Reģistrēšanās vietnē climathon.rtu.lv. Vidzemes Augstskolā
 • 8.10. 19:00 Bērzaines amatierteātra videofilma PALAIDNĪGIE VELNIŅI. Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā
 • 9.10. 10:00-16:00 SIMJŪDA GADATIRGUS. Valmieras senpilsētā
 • 9.10. 15:00  Tikšanās ar Elitu Veidemani un Raimondu Vazdiku. Ieeja bez maksas. Rencēnu Kultūras namā.
 • 13.10. 09:00  Noslēguma konference EIROPAS NĀKAMĀS PAAUDZES MAZĀS PILSĒTAS. Dalība bez maksas. Reģistrēšanās vietnē mitto.me/nextgen2021. Pasākuma norise tiešsaistē
 • 15.10. 14:00-17:00 Pēcpusdiena ar mēru. Dalība bez maksas. Reģistrēšanās vietnē developvalmiera.lv. Jāņa Daliņa stadionā
 • 15.10. 17:00 Burtnieku rudens literatūras sarīkojums BURULIS. Moderatore - māksliniece Anita Jansone-Zirnīte. Ieeja bez maksas. Burtnieku Kultūras centrā
 • 16.10. 9:00-13:00  DAIGAS tirdziņš. Strenču tirgus laukumā
 • 16.10. 18:30  RIGA IFF filma FABIANS jeb GĀJIENS PIE SUŅIEM. Biļešu cena:  4-5 EUR. Biļetes: bezrindas.lv. Valmiermuižas viesistabā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā
 • 18.-22.10. Tehniskās jaunrades dienas. Dalība bez maksas. Norises tiešsaistē. Plašāka informācija: vinda.valmiera.lv
 • 22.10. 19:00 RIGA IFF filma PASAULĒ SLIKTĀKAIS CILVĒKS. Biļešu cena: 4-5 EUR. Biļetes: bezrindas.lv. Valmiermuižas viesistabā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā
 • 23.-30.10. Valmieras Restorānu nedēļa. Dalības maksa 20 EUR/personai. Restorānos VECPUISIS, RĀTES VĀRTI, AKUSTIKA, DELIZIA, viesnīcas WOLMAR restorāns, un kafejnīcās VĪNKALNI PILS MĀJA, TĒRBATA, AHH-MEAT
 • 23.10. 9:00-18:00 Seminārs jaunietēm ES ESMU. Dalība bez maksas. Valmieras mākslinieku mājā, Mākslinieku ielā 2
 • Oktobra trešdienās (6., 13., 20., 27.10.)  Licencēta pieaugušo neformālās izglītības programma RADOŠĀ RAKSTĪŠANA (8 akadēmiskās stundas). Nodarbības vadīs literatūrkritiķis un rakstnieks Guntis Berelis. Dalība bez maksas. Pieteikšanās:  [email protected]    Nodarbības notiks tiešsaistē

KINOTEĀTRĪ GAISMA

Precīzi seansu laiki un papildu informācija 3dcinema.lv, tālr. 64222641
 
Seansi no 1.10.
 • Pirmizrāde! NAV LAIKS MIRT*, 2D (12+), piedzīvojumu filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā 
 • Pirmizrāde! BĒBIS BOSS: ĢIMENES BIZNESS, 2D, animācijas filma visai ģimenei latviešu valodā
 • Pirmizrāde! TIZLENES, 2D (12+), komēdija latviešu valodā
* 25. bondiānas filma, kurā aģentu 007 lomu jau piekto reizi atveido aktieris Daniels Kreigs
 
Seansi no 8.10.
 • Pirmizrāde! ADAMSU ĢIMENE 2, 2D (7+), animācijas filma latviešu valodā
 • Pirmizrāde! WILD EAST. KUR VEDĪS CEĻŠ, 2D (12+), vesterns, komēdija, asa sižeta filma latviešu, krievu un vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
 • KĀPA, 2D (12+),  piedzīvojumu filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
Seansi no 15.10.
 • Pirmizrāde! VENOMS: BŪS SLAKTIŅŠ, 2D (12+), asa sižeta filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
 • Pirmizrāde! PĒDĒJAIS DUELIS, 2D (16+), drāma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
Seansi no 22.10.
 • Pirmizrāde! HELOVĪNA NOGALINA, 2D (16+), šausmu filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
Seansi no 29.10.
 • Pirmizrāde! VAKARNAKT SOHO, 2D (16+), drāma, trilleris angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
 • Pirmizrāde! FRANCIJAS VĒSTNESIS, 2D (16+), komēdija, drāma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
DRĪZUMĀ: Tabu (LV), Guči nams 2D (16+), Ziemassvētki džungļos (LV)

IZSTĀDES

 • Līdz 4.10.  Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedras 4.kursas studentes Alises Patrīcijas Alberingas izstāde DABAS STUDIJAS. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • Līdz 5.10.  Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas katedras absolventes Lindas Zeltas izstāde LAIKAKMENS. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • Līdz 8.10. Līgas Jaunzemes gleznu izstāde. Valmieras integrētajā bibliotēkā
 • Līdz 11.10. Jāņa Trubača ekspozīcija VARAS, SIMBOLI, DZIESMU SVĒTKI. Ieeja bez maksas. Rencēnu pagasta kultūras namā
 • Līdz 15.10. Foto izstāde NESKATIES TELEFONĀ, SKATIES DABĀ Agneses Auniņas - Linmeijeres piemiņai. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • Līdz 15.10. Izstāde VIDUSLAIKU PILSĒTAS GLEZNA. Hanzas laika tērpu kolekcija. Ieeja bez maksas. Naukšēnu Cilvēkmuzejā
 • Līdz 16.10. Ekspresizstāde LIETUSSARGI. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • Līdz 17.10. Evijas Kūlmanes gleznu izstāde SAPŅU MELODIJAS. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā
 • 2.10.-20.11. Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde GOBELĒNS. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • 4.10-5.11. Bērnu zīmējumu un aplikāciju izstāde RUDENS LAPU VIRPULIS. Uz Dikļu Kultūras centra sienas
 • 6.10.-6.11. Mazsalacas Mūzikas un Mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde SKATI RUDENI! Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • 11.10.-30.11. No izstāžu cikla IEPAZĪSTI NOVADNIEKUS strencēnietes Elīnas Muižnieces radošo darbu izstāde. Strenču pilsētas bibliotēkā
 • 11.10.- 10.12. Agneses Kurzemnieces personālizstāde. Valmieras integrētajā bibliotēkā
 • 15.10.-26.11.  Foto izstāde MŪSĒJIE. Ieeja bez maksas. Naukšēnu Cilvēkmuzejā
 • 18.10.-17.11. Naukšēnu specializētās darbnīcas MAZDALDARI dalībnieku radīto darbu izstāde. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • 19.10.-13.11. Ekspresizstāde SVARI UN ATSVARI. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • 19.10.-14.11. Tautas Tēlotājas mākslas studijas gleznu izstāde. Valmieras Kultūras centrā
 • Oktobrī Valmieras muzeja ekspozīcija DABA UN SĒTA ar izzinošām spēlēm. Ieeja bez maksas.  Izstādi var aplūkot darba dienās, iepriekš piesakoties pa tālr. 25712731. Trikātas Saieta namā DEPO
 • Oktobrī  Augstvērtīgu grāmatu izstāde MĀKSLA FOTOGRĀFIJĀS, AUDUMĀ, AUDEKLĀ, ĒKĀS, sadarbībā Valmieras bibliotēku. Bērzaines pagasta bibliotēkā
 • Oktobrī  Inese Vēriņas-Lubiņas gleznu izstāde DZĪLES. Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā
 • Oktobrī  Ineses Andersones akvareļu izstāde VASARA MANĀ SIRDĪ, Gaļinas Pukses gobelēnu izstāde un ceļojošā izstāde no Alojas bibliotēkas. Ieeja bez maksas. Matīšu Tautas namā
 • Oktobrī  Guntara Sviķa gleznu izstāde PIGMENTS EĻĻĀ. Ieeja bez maksas. Burtnieku Kultūras centrā
 • Oktobrī  Ceļojošā izstāde no Valmieras muzeja POGA CAURI GADSIMTIEM. Burtnieku pagasta bibliotēkā
 • Oktobrī  Jūrmalas mākslinieku Sēļu muižas plenēru darbu izstāde. Ieeja bez maksas. Sēļu muižas izstāžu zālē un stallī
 • Oktobrī  Mākslinieku Rudītes un Jāņa Jēkabsonu keramikas un gleznu personālizstāde. Sēļu muižas velvju zālē un izstāžu zālē
 • Oktobrī  Ivandas Spulles-Meieres noskaņu izstāde ATSPĪDĒŠANA. VISU LIETU KRĀSAS. Ieeja bez maksas. Sēļu muižas stallī
 • Oktobrī  Oresta Misjko keramikas izstāde NOSTAĻĢIJA. Ieeja bez maksas. Sēļu muižas stallī
 • Oktobrī  Gleznotāja Jan Rudaks personālizstāde. Mazsalacas pilsētas bibliotēkā
 • Oktobrī Izstāde 3 OZOLAS. Ieeja bez maksas. Rūjienas Izstāžu zālē
 • Oktobrī Pētera Postaža gleznu izstāde. Ieeja bez maksas. Rūjienas Kultūras namā
 • Oktobrī  Valmieras novada Tautas lietišķās mākslas studija MAZSALACA un aušanas studijas  RENCĒNI izstāde LINS PELĒKAIS AR CIMDIŅU ZĪDAINO. Ieeja bez maksas. Amatu mājā, Rīgas ielā 10, Mazsalacā
 • Pastāvīgi  Izstāde TEIC MAN, GAUJA, VALMIERAS STĀSTU. Valmieras muzeja Maršnera namā

SPORTS UN AKTĪVĀ ATPŪTA

 • 13.10. 19:00 Pafbet Latvijas-Igaunijas līgas sezonas atklāšanas basketbola spēle VALMIERA GLASS VIA : VEF RĪGA. Biļešu cena: 3-5 EUR. Valmieras Olimpiskajā centrā (VOC)
 • 19.10. 19:00 Eiropas Ziemeļu basketbola līgas spēle VALMIERA GLASS VIA : ANWIL WLOCLAVEK. Biļešu cena: 3-5 EUR. VOC
 • 20.10. 19:00 Eiropas Ziemeļu basketbola līgas spēle VALMIERA GLASS VIA : BK LIEPĀJA. Biļešu cena: 3-5 EUR. VOC
 • 23.10. 6:00 Makšķerēšanas sacensības BURTNIEKU RAUDA 2021. Burtnieku ezerā
 • 27.10. 19:00 Latvijas basketbola izcīņas spēle UŽAVAS KAUSS. Biļešu cena: 3-5 EUR. VOC
 • 30.10. Tematisks pārgājiens Valmierā. Dalības maksa: 4 EUR. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai pa tālr. 26332213, e-pastu [email protected]
 • 30.10. 19:00 Pafbet Latvijas-Igaunijas līgas sezonas atklāšanas  basketbola spēle VALMIERA GLASS VIA : BK VENTSPILS. Biļešu cena: 3-5 EUR. VOC

Aicinām sekot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem un pirms došanās uz pasākumu pārliecināties par tā aktualitāti un ieejas nosacījumiem!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Dzejas dienas Kocēnos | Mārtiņš Vilsons ar dzejas izrādi “Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi”

  1. oktobrī (2021) 18:00 

1. oktobrī plkst. 18.00 Kocēnu kultūras namā Dzejas dienu ietvaros viesosies aktieris Mārtiņš Vilsons ar skatītāju atzinību iemantojušo dzejas izrādi “Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi”, kuras muzikālo noformējumu veidos aktiera balss un ģitāra.

Mārtiņš Vilsons, veidojot šo dzejas izrādi, no vairākiem Aleksandra Čaka dzejas krājumiem izraudzījies tās dzejas līnijas, kas, gluži kā dzīvē, tā vai citādi visas sakņojas mīlestībā.
 
“Vēlos skatītājus aizvest prom no steigas un ikdienības. Rosināt padomāt par laiku, par vērtībām, par mīlestības un savstarpējās cieņas nozīmi. Čaka 120. jubilejas gadā vēlos akcentēt dzejnieka pienesumu latviešu mīlestības lirikā. Esmu drošs, dzejas izrāde “Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi” atklās ne tikai Čaku kā mīlestības dzejnieku, bet arī kā jūtīgu vārda meistaru, kas dzejā ielicis savus pārdzīvojumus un dzīves pieredzi. Esmu izvēlējies to dzeju, kas rezonē manī pašā,” stāsta Mārtiņš Vilsons.
 
Mārtiņam Vilsonam piešķirta A.Čaka piemiņas nozīmīte. Tā ir pateicība tiem cilvēkiem, kuri daudzu gadu garumā rūpējušies par dzejnieka piemiņas saglabāšanu katrs savā vietā – pētnieciskajā darbā, skolā, muzejā, žurnālistikā vai izdevējdarbībā. Nozīmītes tiek pasniegtas par čakisku līdzdomāšanu, jaunradi un Aleksandra Čaka gara stiprināšanu.
 
Dalībai pasākumā nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, līdz 30. septembrim zvanot pa tālr. 26537660.
Pasākuma apmeklētājiem būs jāuzrāda Digitālais Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments.
Ieeja bez maksas.
 
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.tālr.: 26115449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Naukšēnu brūža 140 gadu jubilejas svinības „Cauri laikiem”

  2. oktobrī (2021) 12:00 - 23:00 

Jubilejas svinības norisināsies 2. oktobrī no plkst. 12.00 līdz 23.00 Naukšēnos, alus brūža pagalmā.

Naukšēnu alus un spirta darītava tika atklāta 1881. gadā un šogad tā svin 140 gadu jubileju. Šis ir viens no retajiem brūžiem, kurš pārdzīvojis baronu laikus, ulmaņlaikus, padomju laikus un neatkarīgo Latviju. Brūža māja un iekārtas no baronu laikiem saglabājušās un kalpo vēl šodien. Vieniem tā ir tradīcija un nostalģija, citiem –  eksotika. Brūvēšanas duna gan te pieklususi, toties plašajos pagrabos vēl arvien top rudzu iesals, izmantojot 140 gadus senas metodes, ko augstu vērtē gan Latvijas maiznieki, gan alus brūvētāji.
Leģendārais brūzis un tā stiprie cilvēki pelnījuši godpilnu vietu Latvijas alus vēsturē.
 
Jubilejas pasākuma programma būs piesātināta un saistoša ikvienam viesim. No plkst. 12.00 norisināsies amatnieku tirdziņš. Plkst. 14.00 svinīgā pasākuma atklāšana ar Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestri „Tālavas taurētājs”. Plkst. 15.00 Rūjienas teātra koncertuzvedums „Cauri laikiem”. No plkst. 13.00 līdz 18.00 būs iespēja sajust senatnīguma elpu, dodoties bezmaksas ekskursijās, un to piedāvājums visai plašs – ekskursijas Naukšēnu Cilvēkmuzejā gida pavadībā, ekskursijas pa Naukšēnu muižas parku, alus brūža un alus pagraba ekskursijas, kā arī maksas ekskursijas – izbraukums ar plostu „Ruhjas Donalds” un degustācijas Naukšēnu vīna darītavā.
 
Visas pasākuma dienas garumā būs iespēja baudīt dažādas Naukšēnu garšas, ko piedāvās vietējie uzņēmēji. Varēs degustēt un nobaudīt īpašu Valmiermuižas alus veltījumu brūža 140 gadu jubilejai – Naukšēnu jubilejas alu, kas garšo tikpat labi kā sendienās – tumīgs, stiprs un salds.
Jubilejas dienas noslēgumu, no plkst. 18.00 līdz 19.00, ieskandinās grupa „Rahu the Fool”, bet no plkst. 19.00 līdz 23.00 muzikālais vakars ar grupu „Kantoris 04”.
Šī būs lieliska iespēja sajust vēsturisko elpu un kavēties atmiņās – kad zāle bija zaļāka, debesis zilākas un alus saldāks.
 
Naukšēnu brūža 140 gadu svinības „Cauri laikiem” rīko: Naukšēnu kultūras nams un Rūjienas kultūras nams. Pasākumu atbalsta: Valmiermuižas alus darītava.
 
Plašākai informācijai:
Indra Jirgena
Naukšēnu kultūras nama vadītāja
Tālrunis: 29438652
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rudens balle ar grupu “Ballīšu orķestris”

  2. oktobrī (2021) 20:00 

2. oktobrī plkst. 20.00 aicinām uz Rudens balli Valmieras pagasta kultūras namā (Vanagu iela 4, Valmieras pagasts). Par lustīgu noskaņojumu ballē rūpēsies grupa "Ballīšu orķestris".

Biļetes cena: EUR 5. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē". Pirms balles biļetes varēs iegādāties arī pasākuma norises vietā - Valmieras pagasta kultūras namā. Plašāka informācija, zvanot uz Valmieras Kultūras centra kasi, tel. 64207207. 
 
Pasākumu var apmeklēt pret Covid-19 vakcinētas, kā arī Covid-19 pārslimojušas personas, uzrādot derīgu sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Normunda Rutuļa koncerts

  3. oktobrī (2021) 16:00 
3. oktobrī plkst. 16.00 aicinām Valmieras novada seniorus uz Starptautiskajai senioru dienai veltītu koncertu Valmieras Kultūras centrā. Koncertā uzstāsies Normunds Rutulis ar grupu.
Dziedātājs un dziesmu autors Normunds Rutulis par gaidāmo koncertu Valmierā saka: “Veidojot repertuāru kopš 1998. gada, tas kļuvis pietiekami plašs un kvalitatīvs. 60% tā veido Raimonda Paula dziesmas, kuras, lielākoties, Maestro sarakstījis speciāli man, arī jaunāko albumu “Man nav žēl”. Šajā mūziķu sastāvā muzicējam jau kopš 2001. gada, tādēļ esam ne tikai draugi, bet arī lieliski “saspēlējušies”. Pārvaldām visu repertuāru, sākot no “Raudāja māte” un beidzot ar jauno, vēl neizdoto “Klau, kafiju!” dixieland manierē. Vēl vienu tik saliedētu un saskanīgu kolektīvu uz Latvijas popmūzikas skatuves mūsdienās atrast nebūs viegli. Mēs ar to lepojamies un savā priekā dalāmies ar ikvienu klausītāju. Skaista latviešu mūzika, profesionāls sniegums un patīkamas emocijas – tas ir galvenais, ko iegūst klausītājs!”
 
Pasākuma apmeklējums Valmieras novada senioriem ir bez maksas, iepriekš saņemot ieejas karti Valmieras Kultūras centra kasē. Tālrunis informācijai un ieejas karšu rezervācijai: 64207207. Vietu skaits ierobežots! 
 
Uz pasākumu līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, ieejas karte un derīgs sertifikāts, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejupielādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv vai drukātā veidā saņemt tuvākajā Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centrā. Klientu apkalpošanas centru kontaktinformāciju var uzzināt šeit: https://www.pakalpojumucentri.lv/vpvkac . Lūdzam uz koncertu ierasties savlaicīgi, ieplānojot laiku dokumentu pārbaudei!
 
Pasākumu organizē Valmieras kultūras centrs sadarbībā ar biedrību “Valmieras pilsētas pensionārs” un Valmieras novada pašvaldību.
 
Plašāk: www.vkc.lv
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rūjienas Kultūras nama 100 gadu jubilejas koncerts

  8. oktobrī (2021) 

Rūjienas Kultūras nama 100 gadu jubilejas koncerts. Rūjienas Kultūras centrā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Simjūda gadatirgus

  9. oktobrī (2021) 

Simjūda gadatirgus. Valmieras Rātslaukumā un vecpilsētā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Latvijas Valsts Mežu kalnu divriteņu maratons 2021. I posms

  10. oktobrī (2021) 

Cēsis - Valmiera

Kopēt saiti
 

Laikmetīgā teātra “Volatus” izrāde “Pieaugušo attiecības”

  10. oktobrī (2021) 16:00 

10. oktobrī plkst. 16.00 Valmieras kultūras centrā notiks laikmetīgā teātra "Volatus" izrāde "Pieaugušo attiecības".

Mieziņa kungs, advokāts, ielūdz uz vakariņām trīs dāmas un trīs kungus. Pats neierodas. Vakarā gaitā, atklājas, ka Mieziņa kungs nav sūtījis ielūgumus. Kādi pārsteigumi sagaida viesus? Kurš ir organizējis šo rautu?
Lomās:
Herberts Gailis - Modris Kokins
Ludis Saldais - Juris Ošiņš
Pauls Ozols - Lauris Starikovs
Raimonda Veldre - Dina Buša
Bārbala Saldā - Laura Semuča
Žaklīna Ozola - Larisa Merca
Biļetes cena EUR 5. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē". Pasākumu, uzrādot derīgu sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu, var apmeklēt pret Covid-19 vakcinētas vai pēdējos 6 mēnešos pārslimojušas personas. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi, ieplānojot laiku dokumentu pārbaudei!
 
            Pasākumu organizē Valmieras kultūras centrs sadarbībā ar laikmetīgo teātri “Volatus”.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051

 

 

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rokopera “Mauglis”

  16. oktobrī (2021) 

Rokopera "Mauglis" ir viens no zināmākajiem dzejnieka U.Bērziņa un komponista M.Brauna kopdarbiem, kas savu pirmiestudējumu piedzīvoja 1982. gadā Jaunatnes teātrī. 2020. gadā top jauns iestudējums režisora Jāņa Mūrnieka, horeogrāfu Sanitas Misikas (Latvija), Alekseja Anisenas (Baltkrievija) un producenta Jura Millera vadībā. Tajā piedalīsies Igors Siliņš, Kārlis Tols, Dace Makovska, Jānis Jarāns, Elīna Bojarkina, Edgars Lipors, Artūrs Biķernieks, u.c. aktieri un dziedātāji, kā arī aptuveni 50 TDA "Dzintariņš" dejotāji.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Deju koncerts “Mēs 3, Jūs 3”

  23. oktobrī (2021) 

Deju koncerts “Mēs 3, Jūs 3”. Valmieras Kultūras centrā.

Pasākuma norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras Restorānu nedēļa

  23. oktobrī (2021) - 30. oktobrī (2021) 

Valmierā norisināsies gardēžu iecienītā Valmieras Restorānu nedēļa, kuras laikā ikvienam apmeklētājam būs iespēja piedzīvot īstu gastronomisku baudījumu, pavasarīgu garšu izpildījumā.

Kopēt saiti
 

Valsts svētkiem veltīti pasākumi

  11. novembrī (2021) - 18. novembrī (2021) 

Valsts svētkiem veltīti pasākumi Valmieras novadā.

Pasākumu  norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums

  3. decembrī (2021) 

Valmieras pilsētas Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums. Laukumā pie Valmieras Kultūras centra.

Pasākumu  norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ziemas saulgriežu svinības, tirdziņš “Gardu muti” un tradīciju vakars

  11. decembrī (2021) 

Ziemas saulgriežu svinības, tirdziņš “Gardu muti” un tradīciju vakars. Valmiermuižas parkā un Valmiermuižas alus viesistabā

Pasākumu  norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ziemassvētku pasākumi Valmieras novadā

  20. decembrī (2021) - 26. decembrī (2021) 

Pasākumu  norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk