Pasākumi

 

Tūrisma akcija #AtklājVidzemi

  3. jūnijā (2021) - 30. novembrī (2021) 

Šogad Vidzemes plānošanas reģions no jūnija līdz novembrim aicina ceļotājus piedalīties tūrisma akcijā #AtklājVidzemi. Akcijas organizētāji rosina caur stāstu izzināšanu atklāt vietu unikālo dvēseli un piedzīvot Vidzemi no jauna.

Katru otro nedēļu sociālā medija Facebook  grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā www.vidzeme.lv tiks publicēts viens stāsts par kādu kultūrvēstures vai dabas objektu Vidzemē, kuru vērts apciemot un izzināt.  Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperti būs sagatavojuši arī ieteikumus Vidzemes apceļotājiem par interesantiem tūrisma objektiem tuvumā, lai ceļojums ir aizraujošāks. 
 
Apceļo Vidzemi un laimē balvas!
Akcijas noslēgumā starp aktīvākajiem ceļotājiem tiks izlozēti 3 balvu komplekti ar aktīvai atpūtai dabā noderīgām lietām.
 
Akcijas noteikumi
1. Tūrisma akcija norisinās no 2021. gada 3. jūnija līdz 30. novembrim.
2. Lai kļūtu par akcijas dalībnieku un piedalītos balvas izlozē, jāpiesakās Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”. Akcijas laikā jāapceļo vismaz 5 akcijas vietas un par katru jādalās ar 1 fotogrāfiju un iespaidiem komentāros pie attiecīgās akcijas vietas ieraksta grupā.
3. Balvās būs dabas tūrista komplekts – pārgājienu mugursoma un dāvanas no pārgājienu maršruta Mežtaka. Balvu izloze tiks veikta un uzvarētāji paziņoti līdz 2021. gada 15. decembrim. Uzvarētāji tiks publiskoti Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī rīkotājs sazināsies ar uzvarētājiem, sūtot privātu ziņu sociālajā medijā Facebook.
 
Izzini Vidzemi un tās vietu stāstus, esi radošs, fotografējot un komentējot piedzīvojumu iespaidus sociālā tīkla Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, un laimē balvas!
Uz tikšanos Vidzemē!
 
Tūrisma akciju #AtklājVidzemi rīko Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar reģiona pašvaldībām. To atbalsta garās distances pārgājienu maršruts "Mežtaka".
 
Informāciju sagatavojusi:
Zane Kaķe
Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras novada apceļošanas akcija “Savējo stāsti”!

  5. augustā (2021) - 31. oktobrī (2021) 

Sadzirdēt, saklausīt un sajust savas zemes Latvijas īpašo skanējumu vietējo cilvēku stāstos – ar šādu aicinājumu Valmieras novadā no 5.augusta līdz 31.oktobrim norisināsies īpaša tūrisma akcija “Savējo stāsti”.

Brīnišķīgas vietas un vidi veidojam mēs paši. Tie ir stāsti par savējiem, par tiem, kuri šeit dzīvo, kuri glabā atmiņas par te piedzīvoto, kuri veido un bagātina vietējo kultūras un tūrisma dzīvi, kuriem acīs deg dzirkstelīte par to, ko viņi ir paveikuši, dara un turpinās darīt. Tie ir sirsnīgi cilvēkstāsti  par dzīvi šeit, atmiņām par piedzīvoto un pārdzīvoto, par smiekliem un asarām, par sirdsdarbu, lepnumu, identitāti un lokālpatriotismu, par pārmaiņām laika griežos.
 
Lai piedalītos Valmieras novada apceļošanas akcijā, dalībniekiem, vadoties pēc foto fragmentiem un raksturojošiem pavedieniem objektu aprakstos, jāatrod konkrētās vietas dabā. Tajās nepieciešams sameklēt tūrisma akcijas norādes ar QR kodu, kuri glabā aizraujošus video stāstus. Ja tomēr nevedas nojaust vietu pēc foto fragmenta vai norādēm, iespējams izmantot arī bukletā norādītās GPS koordinātas, kas akcijas dalībniekus aizvedīs uz konkrētajiem objektiem.
 
Lai noklausītos īpašos video stāstus, nepieciešams noskenēt plāksnītē redzamo QR kodu savā viedtālrunī ar interneta pieslēgumu. Uzmanīgi ieklausoties katrā stāstā, būs iespējams dzirdēt jautājumu, uz kuru aicinām rast atbildi un ierakstīt to tūrisma akcijas bukletā.  
 
Kopskaitā tūrisma akcijā iekļautas 24 dažādas vietas Valmieras novadā. Lai pretendētu uz galveno balvu – tūristu klases velosipēdu – vai citām veicināšanas balvām, nepieciešams apmeklēt vismaz 12 objektus.
 
Tūrisma akcijas bukletus iespējams saņemt Valmieras, Mazsalacas, Rūjienas, Strenču tūrisma informācijas centros, Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā un citos tūrisma informācijas punktos Valmieras novadā, kā arī lejupielādēt elektroniski ŠEIT.
 
Aizpildītos akcijas bukletus līdz 2021.gada 5.novembrim gaidīsim Valmieras, Mazsalacas, Rūjienas, Strenču tūrisma informācijas centros, Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā (11.novembra krastmala 29) vai atsūtītus pa pastu uz Valmieras Tūrisma informācijas centru (Rīgas iela 10, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201).
 
Akcijas noslēguma pasākums plānots 2021.gada 13.novembrī Valmierā, kad spēles veiksmīgākie dalībnieki pēc nejaušības principa saņems veicināšanas balvas no Valmieras novada tūrisma uzņēmumiem. Galveno balvu – tūristu klases velosipēdu – nodrošina Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “Aktīvā tūrisma centrs EŽI”. Laipni gaidīti Valmieras pusē! Lai piedzīvojums sākas!
 
Informāciju sagatavoja:
Baiba Misiņa
Valmieras Tūrisma informācijas centra
Tūrisma informācijas speciāliste
Mob. tālr.: 25770028
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ar ekspozīciju zemes mākslas objektā “Maģistrāle PĻAVA” aicina iepazīt pļavās sastopamos augu

  6. augustā (2021) 11:00 - 15. septembrī (2021) 
No piektdienas, 6.augusta, zemes mākslas objektā "Maģistrāle PĻAVA" ir apskatāma pļavas augu zīmējumu ekspozīcija, ko vasaras plenēra laikā radīja Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi. "Maģistrāle PĻAVA" ir vieta nesteidzīgam piknikam, vienlaikus iepazīstot kultivētajās un dabiskajās pļavās augošos augus.
Dabiskās pļavas augu daudzveidības veicināšanai šī gada pavasarī pļavā tika iesētas arī no bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmuma nācis dabiskā zālāja sēklu maisījums ar 31 augu sugu: pelašķis, lauku kokalis, dzeltenā ilzīte, kamolainā pulkstenīte, dižā pulkstenīte, rudzupuķe, pļavas dzelzene, lielā dzelzene, parastais cigoriņš, parastā smaržmētra, tīruma zilausis, savvaļas burkāns, baltā madara, ziemeļu madara, divšķautņu asinszāle, tīruma pēterene, matainā vēlpiene, parastā pīpene, ragainais vanagnadziņš, lipīgā sveķene, parastā raudene, lauka magone, šaurlapu ceļteka, vidējā ceļteka, sudraba retējs, parastā brūngalvīte, kodīgā gundega, plaukšķene, nokarenā plaukšķene, pļavas āboliņš, krasta veronika. Tādējādi, pļavai ziedot turpmākajos gados, pļavas daudzveidību veidos augi dažādās toņu gammās: zilie, violetie, lillā, rozā, dzeltenie un oranžie toņi, kā arī baltie un sārtie.
 
Šobrīd ekspozīcijā pļavā ir skatāmi dažādu augu zīmējumi ar to latviskajiem un latīniskajiem nosaukumiem. Lai par katru no augiem uzzinātu vairāk informācijas, auga aprakstu iespējams meklēt elektroniski “Gandrs” veidotajā augu enciklopēdijā www.latvijasdaba.lv/augi.
 
“Maģistrāle PĻAVA” ir Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas radīts projekts, kur kultivētu pļavu pakāpeniski iecerēts attīstīt par dabisku pļavu, vienlaikus piedāvājot to kā vides un cilvēka mijiedarbības mācību vidi, vietu, kur konfrontēt sevi ar dabiskas un mākslīgi veidotas vides atšķirībām, dabiskās pļavas daudzveidību pret kultivēta zāliena vienveidību. Zīmēto augu herbārija izstāde “Maģistrālē PĻAVA” ir apskatāma “Green Fest’21 Mākslas festivāla” laika ietvaros.
 
Valmiera “Green Fest’21 Mākslas festivālā” piedalās ar diviem mākslas objektiem, no kuriem otrs, Valmieras novada pašvaldības, veidotais zemes mākslas objekts “Sarkanā mežskudra” apskatei būs pieejams augusta beigās.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Bieziņa
Tālr.: 26495997
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

VDMV interaktīvā izstāde “Redzēt. Domāt. Radīt.”

  7. augustā (2021) - 25. septembrī (2021) 

No 7.augusta līdz 25.septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā aicinām apskatīt un līdzdarboties Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) interaktīvajā izstādē “Redzēt. Domāt. Radīt.”

Izstāde ir interaktīvs piedzīvojums, kas ļauj gan lielam, gan mazam apmeklētājam kļūt par mākslas darba līdzautoru un piedalīties kopējā radīšanas procesā. Izstāde konceptuāli veidota kā klase, kurā, vadoties pēc skolotāja izvirzītajiem uzdevumiem un padomiem, skatītājs kļūst par skolēnu. Ikviena apmeklētāja uzdevums ir ļauties eksperimentam, jaunai pieredzei, aktīvi iepazīstot mākslas procesu.

Izstādē būs pieci uzdevumi, kas balstīti dizaina domāšanas modeļa principā – izpēte (redzēt), problēmas definēšana (domāt), ideju izstrāde (radīt), prototipēšana (lietot) un testēšana (zināt). Velkot paralēles ar VDMV gaidāmo jubileju, skolotājam izstādē ir galvenā loma, norādot uz pedagogu nozīmi mācību procesā, skolotājs izstādē no mācībspēka kļūst par pilntiesīgu mākslinieku visās šī vārda nozīmēs.

VDMV direktore Inese Mētriņa izceļ: “Šis piecu gadu posms līdz skolas 50.jubilejai ir nozīmīga ceļa sākums, tādēļ izvēlēts atbilstošs gada vadmotīvs – skolotājs. Pagājušajā gadā piedzīvojām attālināto mācību procesu, kur visa centrā bija skolotājs, ar savu meistarību attālināti mācot un iedvesmojot jauniešus. Skolas lielākā vērtība ir skolotāji, kuri veido skolas stilu, rokrakstu un tradīcijas. 50 gadi ir būtisks atskaites punkts – nogrieznis, kad jāsāk domāt par to, kā skola attīstīsies tālāk, pietura, kurā saprast, kādā virzienā dodamies. Skolai ir būtiski nodrošināt augstvērtīgu izglītību no pirmsskolas līdz pat sirmam vecumam. Tāpat arī izstādē ikviens no mums ir būtisks elements radošajā procesā neatkarīgi no apstākļiem.”

Lomu maiņa, kas negaidīti norisinās izstādes procesā, liek atbildēt uz jautājumiem, kas mūs iedvesmo, kas uzrunā, vai skolotājs palīdz atklāt jaunu veidu, kā palūkoties uz lietu kārtību, vai visi dziļākajā būtībā esam mākslinieki. Vienas atbildes nav – tikai 100001 variācija par tēmu, kas arī ir būtiskākā radošā procesa sastāvdaļa. Atļauja būt brīvam un spontānam, nedomājot par rezultātu pareizi/ nepareizi kategorijās.

VDMV pedagogu radošā komanda ir Liene Jakobsone, Diāna Kokoreviča, Krista Jūlija Kreišmane, Kristīne Zemļicka-Brālēna, Karīna Vītiņa, Inese Andersone, Dace Brizauska, Gija Karāne, Ilze Ērgle Vanaga un Inese Mētriņa.

Vadoties pēc valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, Valmieras muzeja Izstāžu nama apmeklējums atļauts vienai personai vai vienā mājsaimniecībā dzīvojošām personām, nodrošinot apmeklētāju vienvirziena plūsmu. Apmeklētājiem un darbiniekiem jāturpina ievērot savstarpēja divu metru distance, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošas personas. Tāpat katram apmeklētājam nodrošināmi 25 kvadrātmetri publiskās telpas.

Valmieras muzeja Izstāžu nama darbalaiks: no pirmdienas līdz sestdienai plkst.10.00–17.00, svētdienās plkst.10.00–15.00.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde "Iegrimt peoniju burvībā"

  7. augustā (2021) - 25. septembrī (2021) 

No 6. augusta līdz 25. septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde "Iegrimt peoniju burvībā".

Peonijas – smalku toņu un unikālu formu pārpilnie ziedi – bagātīgi aug mākslinieces dārzā. Viņa saka: "Abi motīvi ir mana gleznošanas mīlestība, atklājot ziedu un mākoņu smalkos toņus un noskaņas. Es ļoti tuvu un rūpīgi vēroju peoniju ziedu daudzveidību, meklējot katra zieda īpašo pasaules noskaņu. Katrs zieds ir kā maza, noslēpumaina valstība, tik mazs, bet tomēr grandiozs un neatkārtojams. Izstādi papildinās arī mākoņu ainavas, kas radušās atslodzes brīžos. Latvijā ir visskaistākie mākoņi pasaulē. Tie slīd gar manas darbnīcas logiem, nemitīgi veidojot visneiedomājamākās formas un krāsu gammas."
 
Aicinām ielūkoties Ilzes Ērgles-Vanagas peoniju gleznu pasaulē!
 
Vadoties pēc valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, Valmieras muzeja Izstāžu nama apmeklējums atļauts individuāliem apmeklētājiem un vienā mājsaimniecībā dzīvojošiem, ievērojot divu metru distanci (izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošas personas). Ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, kas vienlaikus var atrasties Izstāžu namā, nodrošinot  katram apmeklētājam 10 m2 telpas. Telpā pēc iespējas tiek organizēta apmeklētāju vienvirziena plūsma. Lūdzam sekot norādēm vestibilā vai darbinieku sniegtajai informācijai.
 
Valmieras muzeja Izstāžu nama darbalaiks: no pirmdienas līdz sestdienai plkst.10.00–17.00, svētdienās plkst.10.00–15.00.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 2644341
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izstāde POGA

  24. augustā (2021) - 18. septembrī (2021) 
Valmieras muzeja Izstāžu nama vestibilā no 24.augusta līdz 18.septembrim skatāma ekspressizstāde “Poga”. Izstāde sniedz nelielu ieskatu par arheoloģiskajos izrakumos atrastajām pogām un pogu rotājumiem Latvijas teritorijā, tostarp Valmierā.
Par to, kāds senāk bija apģērbs un kādas pogas, varam uzzināt no rakstiskām liecībām, seniem nostāstiem un arheoloģiskajiem atradumiem. Gadsimtiem senu apģērbu, kā arī pogu vēsture joprojām nav izpētīta, jo rakstiskās liecības atrodamas, sākot no 13.gadsimta, bet seni nostāsti, kas ceļojuši no mutes mutē, zaudējuši ticamību. Arheoloģiskajos izrakumos atrastie apģērbi, to fragmenti, aksesuāri, pogas ir vienīgās materiālās liecības par apģērbu valkāšanas tradīcijām, pārticību un sadzīvi līdz 13.gadsimtam. 15. un 16.gadsimtā parādās arvien vairāk dažādu vēstures avotu, kuros gūstamas daudzveidīgas (kaut arī fragmentāras) ziņas par apģērbu un pogām.
 
Pirmie arheoloģiskās izpētes darbi Valmieras pils teritorijā notika no 1937. līdz 1939.gadam. Pēc Otrā pasaules kara tie atsākās vien 1972.gadā. Arheoloģiskie izrakumi  notikuši Valmieras senpilsētas un pils teritorijā, arī Rūjienas baznīcas kapsētā, Zilākalnā un citviet. Starp senlietu atradumiem ir arī neliels skaits pogu. Izpētes darbi joprojām turpinās, un pastāv iespēja atrast senas pogas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Mob.tālr.: 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Jan Rudaka personālizstāde

  30. augustā (2021) - 30. oktobrī (2021) 12:00 

No 30. augusta līdz 31.oktobrim Mazsalacas bibliotēkā aplūkojama Jan Rudaka personālizstāde

Kopēt saiti
 

Līgas Jaunzemes gleznu izstāde

  31. augustā (2021) - 8. oktobrī (2021) 

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2021.gada 8. oktobrim skatāma valmierietes Līgas Jaunzemes gleznu izstāde.

Līga ir dzimusi 1980.gadā Valmierā, paralēli mācībām vidusskolā apmeklējusi bērnu mākslas skolu, tad turpinājusi studijas Rīgas Lietišķās mākslas koledžā, absolvējusi tērpu dizaina nodaļu. 2006. gadā Līga Jaunzeme Latvijas Mākslas akadēmijā ieguva maģistra grādu glezniecības nodaļas figurālajā meistardarbnīcā.

Līga apguvusi glezniecību pie profesoriem Kristapa Zariņa, Normunda Brasliņa un Jura Jurjāna.

Bakalaura programmas diplomdarbs "Nepazudināšana" ir eksponēts Alūksnes baptistu draudzes dievnamā. 2006. gadā māksliniece atklāj savu pirmo personālizstādi dzimtajā Valmierā. Aktīvi piedalās mākslas plenēros Valmierā, Raunā, Gulbenē, Stāmerienā, u.c.

Kādā intervijā māksliniece atzinusi: “Vislabāk man tomēr patīk gleznot dabā, kas nereti pārvēršas par tādu kā piedzīvojumu, kad cilvēki apstājas, grib parunāties ar mani. No vienas puses, raisās arī interesantas sarunas, no otras — gleznošana tomēr ir doma, netraucēts redzējums, koncentrēšanās.”

 

Papildus informācija:
Karlīne Cercina
mob.26169449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pasākumi Valmieras novadā 2021.gada septembrī

  1. septembrī (2021) - 30. septembrī (2021) 

Ievērojot valstī noteiktos drošības nosacījumus, septembrī aicinām apmeklēt kultūras, izziņas un sporta norises Valmieras novadā.

Bukleta WEB versija šeit.

SEPTĪTIE KOMUIŽAS SVĒTKI

3. septembris

 • Visu dienu  Izstāde  KOKMUIŽAS SVĒTKI CAURI LAIKIEM. Kokmuižas pils zālē
 • 17:00  Izstādes KROGI VIDZEMĒ. PIE VECĀS RĪGAS – PĒTERBURGAS CEĻA NO ZVIRGZDU KROGA LĪDZ BRANDEĻA KROGAM atklāšana. Novadpētnieces Inetas Amoliņas stāstījums par krogu vēsturi Latvijā. Dalību pasākumā lūgums pieteikt līdz 1.09. pa  tālr. 26537660. Kocēnu pagasta bibliotēkas velvju zālē
 • 18:00  Kordiriģentam Robertam Zuikam veltītas ekspozīcijas atklāšana. Muzicēs Kocēnu pamatskolas un Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi. Ekspozīcija būs apskatāma līdz 4.09. Kocēnu pamatskolas mūzikas kabinetā
 • 20:00  Aija Andrejeva un Jānis Aišpurs koncertprogrammā 12 STĀSTI VASARAS VAKARAM. Kokmuižas pils parterī
 • 21:30 - 4.09. 20:00  Slavenā somu mākslinieka Aleksandra Reikštaina (Alexander Reichstein) mākslas objektu izstādes ATNĀCĒJI. Kokmuižas pils parterī
4. septembris
 
 • 10:00-15:00        Muižas tirgus - amatnieku un mājražotāju labumi. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • No plkst. 11:00   Vēderprieku baudīšana kopā ar Valmieras muzeja pavārēm Indru Vīlisteri un Indru Bērziņu. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • No plkst.11:00   Receptes noslēpuma atklāšana un izgaršošana no Latvijas pirmās pavārgrāmatas latviešu valodā. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • 11:00-12:00         Izbraucieni ar laivu Kokmuižas dīķī
 • 11:00-15:00         Aktivitātes bērniem - spēles, darbnīcas un loka šaušana mērķī. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • 11:00-16:00         Mālu darbnīcas lieliem un maziem kopā ar VAIDAVAS KERAMISTE, sadarbībā ar VAIDAVAS KERAMIKU. Kokmuižas promenādē
 • 11:00-16:00         Kocēnu 38. skautu vienības aktivitātes. Kokmuižas promenādē
 • 12:00     Kokmuižas svētku atklāšanas parāde. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • 12:30-13:00         Dikļu pūtēju orķestra koncerts, diriģents Pēteris Vilks. Kokmuižas pils parterī
 • 12:30-17:00         Latvijas Antīko automobiļu kluba retro auto izstāde. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • 13:00-13:40         Grupas PARKS un Kocēnu Kultūras nama vokālā ansambļa IMERA koncerts. Kokmuižas promenādē
 • 13:00     Ekskursijas Kokmuižas pils kompleksa teritorijā kopā ar gidu Tomu Treimani. Sākums pie sfēriskā saules pulksteņa Kokmuižas pils partera centrā
 • 13:30     Dikļu amatierteātra izrāde VIŅA IR ĪSTĀ, MUTERĪT. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • 15:00     Ekskursijas Kokmuižas pils kompleksa teritorijā kopā ar gidi Inetu Amoliņu. Sākums pie sfēriskā saules pulksteņa Kokmuižas pils partera centrā
 • 16:00     Koncertprogramma RADĪTS LATVIJĀ. Piedalās Valters Pūce (čells) un Dainis Tenis (klavieres). Programmā visu laiku izcilākās latviešu komponistu melodijas (Imants Kalniņš, Jānis Lūsēns, Emīls Dārziņš, Valters Pūce, Raimonds Pauls). Kokmuižas pils parterī
 • 16:00     Laikmetīgā teātra VOLATUS izrāde PIEAUGUŠO ATTIECĪBAS. Kokmuižas pils kompleksa teritorijā
 • 19:00     Ilmāra Ozoliņa dziesmu cikla AUSTRUMS UN RIETUMS  pirmatskaņojums. Izpilda Kocēnu kultūras nama jauktais koris IMERA. Kokmuižas promenādē
 • 21:00     Koncertprogramma CITS PAULS ar Ralfu Eilandu un LATVIJAS RADIO BIGBENDU
 
Kokmuižas svētku programmu vadīs Uģis Melders. Visas svētku aktivitātes ir bezmaksas.

KONCERTI, SVĒTKI, SARĪKOJUMI

 • 1.09. 12:00-21:00   Pirmās skolas dienas pasākums #PirmaisValmierā Vindā. Ieeja bez maksas. VJC VINDA,  Rīgas ielā 42, Valmierā
 • 1.09. 13:00, 15:00  Koncertuzvedums bērniem KĀ KRĀSAS MŪZIKAS INSTRUMENTUS SPĒLĒT MĀCĪJĀS. Ieeja bez maksas (iepriekšēja pieteikšanās, aizpildot pieteikuma formu www.vkc.lv). Pie Valmieras Mūzikas skolas
 • 1.09. 19:00   Muzikāls 1. septembra pasākums ar dziesminieku Miku Frišfeldu. Ieeja bez maksas. Gaujmalas promenādē pie Baltā plosta.
 • 4.09. 14:00-18:00  ĢIMENES SVĒTKI SAJŪTU PARKĀ. Baskāju takas un Taka kokos apmeklējums pēc cenrāža, citas svētku aktivitātes bez maksas. Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā, Valmierā
 • 4.09. 17:00  SVĒTKI PLĀŅOS ar Sabīni Berezinu, Pēteri Upelnieku un Valmieras novada pašdarbības kolektīviem. Ieeja bez maksas. Pie Plāņu pagasta tautas nama
 • 9.09. 20:00  Kauguru pagasta amatierteātra VĪZIJA pirmizrāde liriskam stāstam divās daļās TREŠAIS VĀRDS. Ieeja bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 28009594. Kauguru Kultūras namā
 • 10.09.19:00  Haralds Sīmanis ar koncertprogrammu PA APLI. Ieeja par ziedojumiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās. Plašāka informācija olerumuiza.lv. Oleru muižā, Jeru pagastā
 • 11.09. 10:00  XI Birzītes svētki LAI VIRMO ATPŪTA UN PRIEKS! Ieeja bez maksas. Birzīte, Parka ielā 2C, Strenčos
 • 11.09. 13:00  Pašsacerētās mūzikas, dzejas un dejas festivāls DEJAS DIENU KĀRTAINĀ ĀBOLMAIZE. Pieteikšanās (dziesmu autoriem, lauku muzikantiem, izpildītājiem) un plašāka informācija pa tālr. 26321158 (Ināra Blūma). Sēļu muižā
 • 17.09. 18:30  Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde VIENREIZ JAU VAR ar bufetes elementiem. Biļešu cena: 15 EUR. Rūjienas Kultūras centrā
 • 18.09. 11:00-15:00  Miķeļdienas svinības un tirdziņš GARDU MUTI. Ieeja bez maksas. Valmiermuižas parkā
 • 18.09. 13:00 Rudens saulgriežu pasākums. Ieeja bez maksas. Rencēnu pagasta estrādē
 • 18.09. 17:00 Jauniešu kora SKAN 20 gadu jubilejas koncerts SATIKŠANĀS MĪLESTĪBĀ. Koncertprogrammā dziesmas ar Imanta Kalniņa mūziku. Biļešu cena: 5 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 22.09. 20:00 Baltu vienības dienas pasākums. Dalība bez maksas. Trikātā un Pekas kalnā, Kauguru pagastā
 • 25.09. 18:00 Rudens saulgriežu  pasākums. Ieeja bez maksas. Jērcēnmuižā, Jērcēnu pagastā
 • 29.09. 15:00-18:00  Pagalma svētki - Veselības diena BURKĀNS IESOĻO PAGALMĀ. Ieeja bez maksas. Rūjienas Tautskolā, Skolas ielā 8A, Rūjienā
 • 30.09. 15:00  Ģimenes dienas un vasaras noslēguma pasākums. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centra iekšpagalmā

IZZIŅAI UN VAĻASPRIEKAM

 • 1.09. 11:00 Pirmās skolas dienas svētku bufete. Galdiņu rezervācija pa tālr.:64207301, 64207304 vai e-pastu [email protected] Dalības maksa: 6 EUR (bērniem līdz 6 g.v.), 12 EUR(bērniem 7- 12 g.v.), 20 EUR (pieaugušajiem). Viesnīcas WOLMAR āra terasēs un restorānā
 • 2.09. 21:00  Brīvdabas kino vakars KOLKA COOL. Ieeja bez maksas. Valmiermuižas parkā
 • 4.-5.09. 10:00-14:00  Tradicionālo prasmju apgūšanas pasākums SATIEC SAVU MEISTARU. Rakstaino dubultcimdu adīšana un masāžas dvielīšu aušana. Dalība bez maksas. Amatu mājā, Rīgas ielā 10, Mazsalacā
 • 10.09. 17:00 Dzejas dienas SAVĀDS GADS. Tikšanās ar komponistu un dzejnieku Didzi Rijnieku.  Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centra iekšpagalmā
 • 10.09. 20:00 Dzejas dienas SAVĀDS GADS. Tikšanās ar komponistu un dzejnieku Didzi Rijnieku. Ieeja bez maksas. Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā
 • 11.09. 14:00 Mūrmuižas Tautas universitāte. Dalība bez maksas. Mūrmuižas Pagastmājā, Kauguru pagastā
 • 12.09. 10:00 Ģimeņu pasākums KASTAŅBRŪNĀ DIENA. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 26312250. Dalība bez maksas. Jērcēnmuižā, Jērcēnu pagastā
 • 12.09. 17:00 Dzejas dienas Dikļos ar Olgu Rajecku. Rakstnieka Vika grāmatas LECĪGAIS BURKĀNS UN CITI INDIĀŅI atvēršanas pasākums. Ieeja bez maksas. Vika pasaku parkā (sliktos laikapstākļos Dikļu Kultūras centrā)
 • 15.09. 18:00 Dzejas dienas pasākums ar dzejnieku un mūziķi Lauri Valteru. Ieeja bez maksas. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • 16.09. Dzejas dienas. Plašāka informācija biblioteka.valmiera.lv Ieeja bez maksas. Valmieras integrētajā bibliotēkā
 • 17.-19.09.  Eiropas kultūras mantojuma dienas
  • 17.09. 16:00-19:00 Zirgu transporta līdzekļu izstāde un staļļa izzināšanas ekskursija. Izstāde bez maksas. Ekskursija par noteiktu maksu.  Valmiermuižas stallī, Dzirnavu ielā 15, Valmiermuižā
  • 18.09.   Eiropas Kultūras mantojuma dienas pasākumi maršrutā Brenguļi-Valmiera-Zilaiskalns. Dalība bez maksas
  • 18.,19.09. 11:00-16:00 Zirgu transporta līdzekļu izstāde. Izbraucieni zirga mugurā un pajūgā. Izstāde bez maksas. Izbraucieni ar zirgu par noteiktu maksu. Valmiermuižas stallī, Dzirnavu ielā 15, Valmiermuižā
 • 18.09.   Pasaules talka Valmieras novadā. Plašāka informācija valmierasnovads.lv
 • 18.09. 9:00-13:00  LIESMAS tirdziņš. Strenču tirgus laukumā
 • 22.09. 18:30  Iesvētes mācības pieaugušajiem SĪMAŅA SKOLA. Plašāka informācija: simanadraudze.lv Dalība bez maksas vai par ziedojumiem. Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas draudzes namā, Strazdu ielā 2, Valmierā
 • 30.09. Tematiska nodarbība Naukšēnu novada vidusskolas pirmskolas vecuma bērniem NEBA MAIZE PATE NĀCA. Naukšēnu pagasta bibliotēkā

IZSTĀDES

 • Līdz 12.09.  Rūjienietes Vitas Balodes gleznu izstāde. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • Līdz 18.09.  Ekspresizstāde POGA no muzeja krājuma. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • Līdz  25.09. Valmieras Dizaina un mākslas skolas pasniedzēju izstāde REDZĒT. DOMĀT. RADĪT. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • Līdz  25.09.  Ilzes Ērgles – Vanagas gleznu izstāde IEGRIMT PEONIJU BURVĪBĀ. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • 3.-31.09.  Izstāde KROGI VIDZEMĒ PIE VECĀS RĪGAS – PĒTERBURGAS CEĻA NO ZVIRGZDU KROGA LĪDZ BRANDEĻA KROGAM. Kocēnu pagasta bibliotēkas velvju zālē
 • 6.09.-4.10. Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedras 4.kursas studentes Alises Patrīcijas Alberingas izstāde DABAS STUDIJAS. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • 6.09.-4.10  Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas katedras absolventes Lindas Zeltas izstāde LAIKAKMENS. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • 8.09-15.10.  Izstāde VIDUSLAIKU PILSĒTAS GLEZNA. Hanzas laika tērpu kolekcija. Ieeja bez maksas. Naukšēnu Cilvēkmuzejā
 • 13.09.-18.10. Agnese Auniņas Linmeijeres foto izstāde. Ieeja bez maksas. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • No 21.09. Ekspresizstāde LIETUSSARGI. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • Septembrī  Līgas Jaunzemes gleznu izstāde. Valmieras integrētajā bibliotēkā
 • Septembrī  Izstāde 3 OZOLAS. Ieeja bez maksas. Rūjienas Izstāžu zālē, Upes ielā 7, Rūjienā
 • Septembrī  Pētera Postaža gleznu izstāde. Ieeja bez maksas. Rūjienas Kultūras namā
 • Septembrī  Ineses Vēriņas - Lubiņas gleznu izstāde DZĪLES. Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā
 • Septembrī  Sarmītes Liepiņas gleznu izstāde. Strenču pilsētas bibliotēkā
 • Septembrī  Limbažu novada Alojas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde MAZĀ FORMĀTA TEKSTILS. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • Septembrī Valmieras novada Tautas lietišķās mākslas studija MAZSALACA un aušanas studijas  RENCĒNI izstāde LINS PELĒKAIS AR CIMDIŅU ZĪDAINO. Ieeja bez maksas. Amatu mājā, Rīgas ielā 10, Mazsalacā
 • Pastāvīgi  Izstāde TEIC MAN, GAUJA, VALMIERAS STĀSTU. Valmieras muzeja Maršnera namā

SPORTS UN AKTĪVĀ ATPŪTA

 

 • 11.09. 10:00-18:00  Sporta spēles jauniešiem ar īpašām vajadzībām MĒS VARAM. Sporta spēles bez skatītāju klātbūtnes. Jāņa Daliņa Stadionā, Valmierā
 • 11.-12.09.   ATCELTS! UEC BMX Eiropas kauss riteņbraukšanā. Māra Štromberga BMX trasē VALMIERA
 • 11.09. 12:00-20:00  Latvijas Čempionāts Latīņamerikas dejās. Pasaules sporta deju federācijas reitinga posms junioru II standartdejas programmā. Biļešu cena: 10 EUR. Valmieras Olimpiskajā centrā
 • 23.-30.09.  Eiropas sporta nedēļas aktivitātes. Valmieras novadā
 • 25.09. Pārgājiens Sedas purvā. Dalības maksa: 4 EUR. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 26332213, vai e-pastu [email protected] Sākums stāvlaukumā pie Sedas purva Jērcēnu apļa.

Aicinām sekot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem un pirms došanās uz pasākumu pārliecināties par tā aktualitāti un ieejas nosacījumiem!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Dzejas dienas Bērzainē

  6. septembrī (2021) 18:00 

Pirmdien, 6. septembrī, plkst. 18.00 Bērzaines tautas namā, Valmieras novadā norisināsies Dzejas dienām veltīts pasākums.

Pasākumā piedalīsies Dailes teātra aktieris un dzejnieks Andris Bulis, lai klātesošos iepazīstinātu ar savu 2020. gadā iznākušo dzejoļu krājumu “Erotērika”. “Erotērika” ir populārā latviešu aktiera un nu jau arī dzejnieka Andra Buļa ceturtais dzejoļu krājums. “Gribējās atrast tādu vārdu, kas uzreiz iezīmē grāmatas saturu, bet nav uzreiz tāds kliedzoši reklāmisks,” skaidro Andris Bulis. “Es skatījos, sāku domāt. Es kādu brīdi lasīju daudz ezotērisko literatūru un tad es domāju tā – starp “ezotērisku” un “erotēriku” ir tieši mana grāmata.”

Pasākumu papildinās dzejnieka Andra Buļa un ģitārista Ēriks Upenieks muzikālais duets. Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties autora dzejas grāmatas. Tandēmā ar dzejas dienu aktivitātēm Bērzaines tautas namā būs apskatāma salacgrīvietes Ineses Vēriņas-Lubiņas gleznu izstāde “Dzīles”. I.Vēriņa-Lubiņa absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas skolu un 2013. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā Vizuālās komunikācijas nodaļā. Strādā video, glezniecības, instalāciju mākslas un jaunajo mediju jomā.
 
Kopš 2005. gada piedalās izstādēs un kinofestivālos. Ineses īsfilmas, dokumentālās filmas un video mākslas darbi ir demonstrēti vairākās pasaules valstīs – ASV, Ķīnā, Islandē, Krievijā, Vācijā, Nīderlandē un citur. 2016. gadā māksliniece nominēta Latvijas Mākslas akadēmijas balvai.
 
Pieteikšanās dalībai pasākumā, zvanot pa tālr. 29882786. Ierodoties uz pasākumu, jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, kas apliecina veikto vakcināciju vai izslimošanu, un derīgs personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte). Pasākumu organizē Valmieras novada pašvaldības Bērzaines pagasta bibliotēka.
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Valmieras novada pašvaldība
Mob.tālr.: 26115449
Kopēt saiti Skatīt vairāk