Pasākumi

 

Tūrisma akcija #AtklājVidzemi

  3. jūnijā (2021) - 30. novembrī (2021) 

Šogad Vidzemes plānošanas reģions no jūnija līdz novembrim aicina ceļotājus piedalīties tūrisma akcijā #AtklājVidzemi. Akcijas organizētāji rosina caur stāstu izzināšanu atklāt vietu unikālo dvēseli un piedzīvot Vidzemi no jauna.

Katru otro nedēļu sociālā medija Facebook  grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā www.vidzeme.lv tiks publicēts viens stāsts par kādu kultūrvēstures vai dabas objektu Vidzemē, kuru vērts apciemot un izzināt.  Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperti būs sagatavojuši arī ieteikumus Vidzemes apceļotājiem par interesantiem tūrisma objektiem tuvumā, lai ceļojums ir aizraujošāks. 
 
Apceļo Vidzemi un laimē balvas!
Akcijas noslēgumā starp aktīvākajiem ceļotājiem tiks izlozēti 3 balvu komplekti ar aktīvai atpūtai dabā noderīgām lietām.
 
Akcijas noteikumi
1. Tūrisma akcija norisinās no 2021. gada 3. jūnija līdz 30. novembrim.
2. Lai kļūtu par akcijas dalībnieku un piedalītos balvas izlozē, jāpiesakās Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”. Akcijas laikā jāapceļo vismaz 5 akcijas vietas un par katru jādalās ar 1 fotogrāfiju un iespaidiem komentāros pie attiecīgās akcijas vietas ieraksta grupā.
3. Balvās būs dabas tūrista komplekts – pārgājienu mugursoma un dāvanas no pārgājienu maršruta Mežtaka. Balvu izloze tiks veikta un uzvarētāji paziņoti līdz 2021. gada 15. decembrim. Uzvarētāji tiks publiskoti Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī rīkotājs sazināsies ar uzvarētājiem, sūtot privātu ziņu sociālajā medijā Facebook.
 
Izzini Vidzemi un tās vietu stāstus, esi radošs, fotografējot un komentējot piedzīvojumu iespaidus sociālā tīkla Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, un laimē balvas!
Uz tikšanos Vidzemē!
 
Tūrisma akciju #AtklājVidzemi rīko Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar reģiona pašvaldībām. To atbalsta garās distances pārgājienu maršruts "Mežtaka".
 
Informāciju sagatavojusi:
Zane Kaķe
Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras novada apceļošanas akcija “Savējo stāsti”!

  5. augustā (2021) - 31. oktobrī (2021) 

Sadzirdēt, saklausīt un sajust savas zemes Latvijas īpašo skanējumu vietējo cilvēku stāstos – ar šādu aicinājumu Valmieras novadā no 5.augusta līdz 31.oktobrim norisināsies īpaša tūrisma akcija “Savējo stāsti”.

Brīnišķīgas vietas un vidi veidojam mēs paši. Tie ir stāsti par savējiem, par tiem, kuri šeit dzīvo, kuri glabā atmiņas par te piedzīvoto, kuri veido un bagātina vietējo kultūras un tūrisma dzīvi, kuriem acīs deg dzirkstelīte par to, ko viņi ir paveikuši, dara un turpinās darīt. Tie ir sirsnīgi cilvēkstāsti  par dzīvi šeit, atmiņām par piedzīvoto un pārdzīvoto, par smiekliem un asarām, par sirdsdarbu, lepnumu, identitāti un lokālpatriotismu, par pārmaiņām laika griežos.
 
Lai piedalītos Valmieras novada apceļošanas akcijā, dalībniekiem, vadoties pēc foto fragmentiem un raksturojošiem pavedieniem objektu aprakstos, jāatrod konkrētās vietas dabā. Tajās nepieciešams sameklēt tūrisma akcijas norādes ar QR kodu, kuri glabā aizraujošus video stāstus. Ja tomēr nevedas nojaust vietu pēc foto fragmenta vai norādēm, iespējams izmantot arī bukletā norādītās GPS koordinātas, kas akcijas dalībniekus aizvedīs uz konkrētajiem objektiem.
 
Lai noklausītos īpašos video stāstus, nepieciešams noskenēt plāksnītē redzamo QR kodu savā viedtālrunī ar interneta pieslēgumu. Uzmanīgi ieklausoties katrā stāstā, būs iespējams dzirdēt jautājumu, uz kuru aicinām rast atbildi un ierakstīt to tūrisma akcijas bukletā.  
 
Kopskaitā tūrisma akcijā iekļautas 24 dažādas vietas Valmieras novadā. Lai pretendētu uz galveno balvu – tūristu klases velosipēdu – vai citām veicināšanas balvām, nepieciešams apmeklēt vismaz 12 objektus.
 
Tūrisma akcijas bukletus iespējams saņemt Valmieras, Mazsalacas, Rūjienas, Strenču tūrisma informācijas centros, Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā un citos tūrisma informācijas punktos Valmieras novadā, kā arī lejupielādēt elektroniski ŠEIT.
 
Aizpildītos akcijas bukletus līdz 2021.gada 5.novembrim gaidīsim Valmieras, Mazsalacas, Rūjienas, Strenču tūrisma informācijas centros, Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā (11.novembra krastmala 29) vai atsūtītus pa pastu uz Valmieras Tūrisma informācijas centru (Rīgas iela 10, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201).
 
Akcijas noslēguma pasākums plānots 2021.gada 13.novembrī Valmierā, kad spēles veiksmīgākie dalībnieki pēc nejaušības principa saņems veicināšanas balvas no Valmieras novada tūrisma uzņēmumiem. Galveno balvu – tūristu klases velosipēdu – nodrošina Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “Aktīvā tūrisma centrs EŽI”. Laipni gaidīti Valmieras pusē! Lai piedzīvojums sākas!
 
Informāciju sagatavoja:
Baiba Misiņa
Valmieras Tūrisma informācijas centra
Tūrisma informācijas speciāliste
Mob. tālr.: 25770028
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Jan Rudaka personālizstāde

  30. augustā (2021) - 30. oktobrī (2021) 12:00 

No 30. augusta līdz 31.oktobrim Mazsalacas bibliotēkā aplūkojama Jan Rudaka personālizstāde

Kopēt saiti
 

Līgas Jaunzemes gleznu izstāde

  31. augustā (2021) - 8. oktobrī (2021) 

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2021.gada 8. oktobrim skatāma valmierietes Līgas Jaunzemes gleznu izstāde.

Līga ir dzimusi 1980.gadā Valmierā, paralēli mācībām vidusskolā apmeklējusi bērnu mākslas skolu, tad turpinājusi studijas Rīgas Lietišķās mākslas koledžā, absolvējusi tērpu dizaina nodaļu. 2006. gadā Līga Jaunzeme Latvijas Mākslas akadēmijā ieguva maģistra grādu glezniecības nodaļas figurālajā meistardarbnīcā.

Līga apguvusi glezniecību pie profesoriem Kristapa Zariņa, Normunda Brasliņa un Jura Jurjāna.

Bakalaura programmas diplomdarbs "Nepazudināšana" ir eksponēts Alūksnes baptistu draudzes dievnamā. 2006. gadā māksliniece atklāj savu pirmo personālizstādi dzimtajā Valmierā. Aktīvi piedalās mākslas plenēros Valmierā, Raunā, Gulbenē, Stāmerienā, u.c.

Kādā intervijā māksliniece atzinusi: “Vislabāk man tomēr patīk gleznot dabā, kas nereti pārvēršas par tādu kā piedzīvojumu, kad cilvēki apstājas, grib parunāties ar mani. No vienas puses, raisās arī interesantas sarunas, no otras — gleznošana tomēr ir doma, netraucēts redzējums, koncentrēšanās.”

 

Papildus informācija:
Karlīne Cercina
mob.26169449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mākslinieces Evijas Kūlmanes gleznu izstāde “Sapņu melodijas”

  21. septembrī (2021) - 17. oktobrī (2021) 

No 21. septembra līdz 17. oktobrim Valmieras kultūras centrā būs apskatāma mākslinieces Evijas Kūlmanes gleznu izstāde „Sapņu melodijas”.

Māksliniece Evija Kūlmane: “Gleznu izstāde “Sapņu melodijas” ir piepildīta ar priekpilnām, pavasara ziedu un vasaras smaržu piepildītām emocijām. Izstādē izvēlētās gleznas ieskanas laimīgās melodijās. Prieks, gaisma, harmonija un cerība atspoguļojas pavasara smaržu burvībā,  saulrieta spilgtumā, silto vakaru mierā un sapņainās, klusās naktīs…”.
 
Šis gads māksliniecei ir bijis radoši piepildīts, tapuši daudz jauni darbi, kas savu pirmo izstādi piedzīvos tieši Valmierā. Māksliniece  Evija Kūlmane novēl: “Lai izstāde “Sapņu melodijas” dāvā prieku un iedvesmo ar saulainām un laimīgām, pavasara un vasaras piepildītām sapņu melodijām!”
Evijas Kūlmanes glezniecībai ir raksturīgas gan maigu, sievišķīgu pieskārienu radītas poētiskas noskaņas, gan emocionāli piesātinātas, temperamentīgu un ugunīgu triepienu  caurstrāvotas tēlainas ainavas. Māksliniece Evija Kūlmane ir ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grādu glezniecībā, Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura grādu scenogrāfijā, absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, kā arī ieguvusi foto dizaineres diplomu. Mākslinieces Evijas Kūlmanes personālizstādes notiek regulāri dažādās Latvijas pilsētās, māksliniece piedalās arī grupu izstādēs un dažādos mākslas un kultūras projektos. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā , Eiropas valstīs, ASV, Singapūrā un citviet pasaulē.
 
Uzzini vairāk: www.vkc.lv .
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ekspresizstāde “Lietussargi”

  21. septembrī (2021) - 16. oktobrī (2021) 

No 21. septembra līdz 16. oktobrim Valmieras muzeja Izstāžu nama foajē būs aplūkojama ikmēneša ekspresizstāde ar rudenim atbilstošu tematiku – “Lietussargi”. Lai gan Valmieras muzeja krājumā to nav ļoti daudz, tomēr varēsiet aplūkot dažus interesantākos un krāšņākos.

Lietussargs ir sens cilvēces izgudrojums. Izstādē varēsiet iepazīties ar plašāku vēsturisko materiālu par lietussargu vēsturi – kur tieši meklējami lietussarga pirmsākumi, cik svēra smagākais no vēsturē zināmajiem, kāpēc vīrieši savulaik pirmie sāka sev nēsāt līdzi lietussargus, kā arī – ar cik lietussargiem pastaigās devušās karaliskās personas.
 
Izstādē būs aplūkojams arī lietussargu turētājs, kurš savulaik piederējis mūsu slavenajai novadniecei un spāņu deju izpildītājai Martai Alberingai.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Guna Medne
Valmieras muzeja
Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja
direktores vietniece saimnieciskajā darbā
tālr. 26449300
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Kinoteātra "Gaisma" seansi

  30. septembrī (2021) - 3. oktobrī (2021) 

Pēc 18 mēnešu pauzes kinoteātris "Gaisma" ver durvis un aicina uz kino seasiem ikvienu mazuun lielu kino mīli.

30.septembrī:
pl. 19:00 ”Nav laiks mirt”*, 2D (12+) - piedzīvojumu filma angļu val. ar subt. latviešu un krievu val.
    * 25. bondiānas filma, kurā aģentu 007 lomu jau piekto reizi atveido aktieris Daniels Kreigs.
 
1.oktobrī:
pl. 17:30, 21:00
“Nav laiks mirt”*, 2D (12+) - piedzīvojumu filma angļu val. ar subt. latviešu un krievu val.
    * 25. bondiānas filma, kurā aģentu 007 lomu jau piekto reizi atveido aktieris Daniels Kreigs.
 
2.oktobrī:
- pl. 12:30 “Bēbis Boss: Ģimenes bizness” LV / 2D (U) - animācijas filma latviešu valodā.
- pl. 15:00 “Tizlenes”, LV / 2D (12+) - komēdija latviešu valodā.
- pl. 17:30, 21:00 “Nav laiks mirt”*, 2D (12+) - piedzīvojumu filma angļu val. ar subt. latviešu un krievu val.
    * 25. bondiānas filma, kurā aģentu 007 lomu jau piekto reizi atveido aktieris Daniels Kreigs.
 
3.oktobrī:
- pl. 12:00 “Bēbis Boss: Ģimenes bizness” LV / 2D (U) - animācijas filma latviešu valodā.
- pl. 14:30 “Tizlenes”, LV / 2D (12+) - komēdija latviešu valodā.
- pl. 17:00, 20:30 “Nav laiks mirt”*, 2D (12+) - piedzīvojumu filma angļu val. ar subt. latviešu un krievu val.
    * 25. bondiānas filma, kurā aģentu 007 lomu jau piekto reizi atveido aktieris Daniels Kreigs.
 
Papildu informācija: [email protected] vai zvanot pa tālruni: 64222641
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pasākumi Valmieras novadā 2021.gada oktobrī

  1. oktobrī (2021) - 31. oktobrī (2021) 

Ievērojot valstī noteiktos drošības nosacījumus, oktobrī aicinām apmeklēt kultūras, izziņas un sporta norises Valmieras novadā.

Bukleta WEB versija šeit.

KONCERTI, SVĒTKI, SARĪKOJUMI

 • 1.10. 18:00 Dzejas dienas pasākums ČAKS. VILSONS. IEDOMU SPOGUĻI. Ieeja bez maksas. Kocēnu Kultūras namā
 • 1.10. 19:00 Grupas ZEĻĻI koncerts veltīts Starptautiskajai senioru dienai. Biļešu cena: 3 EUR. Naukšēnu Kultūras namā
 • 2.10. 12:00 Naukšēnu brūža 140. gadu svinības CAURI LAIKIEM. Ieeja bez maksas. Naukšēnu brūža teritorijā
 • 2.10. 15:00 Pasākums ģimenēm KARMĪNSARKANĀ DIENA. Ieeja bez maksas. Jērcēnmuižā
 • 2.10. 20:00 Rudens balle ar grupu BALLĪŠU ORĶESTRIS. Biļešu cena: 5 EUR. Valmieras pagasta kultūras namā
 • 3.10. 14:00 Senioru dienai veltīts pasākums UZ MANU RUDENI – ES LŪDZU TEVI – ATNĀC, JA VARI ar dziedošo Melberdu ģimeni un grupu ROLISE. Ieeja bez maksas. Lodes Kultūras namā
 • 3.10. 16:00 Senioru dienai veltīts Normunda Rutuļa koncerts. Valmieras novada senioriem ieeja bez maksas, iepriekš saņemot ieejas karti Valmieras Kultūras centra kasē. Valmieras Kultūras centrā
 • 7.10. 19:00 Skolotāju dienai veltīts koncerts ar Aiju Vītoliņu un Romānu Vendiņu DOD, SAULE, SILTUMU VISIEM. Ieeja bez maksas. Strenču Kultūras centrā
 • 8.10. 17:00 Muzikāls dzejas pasākums VISSPOŽĀKĀ RĪTA ZVAIGZNE MĪLESTĪBA ar dzejnieci Inesi Tori un dziesminieku Renāru Veličko. Ieeja bez maksas. Trikātas Kultūras namā
 • 8.10. 20:00 Rūjienas kultūras nama simtgades svinības VECĀS BIRSTES STĀSTS. Ieeja bez maksas. Rūjienas Kultūras namā
 • 10.10. 16:00 Laikmetīgā teātra VOLATUS izrāde PIEAUGUŠO ATTIECĪBAS. Biļešu cena: 5 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 14.10. 20:00 Kauguru amatierteātra izrāde pēc spāņu dramaturga Alehandro Kasonas lugas TREŠAIS VĀRDS. Režisors Oskars Morozovs. Ieeja bez maksas. Naukšēnu Kultūras namā
 • 15.10. 19:00 Māra Martinsona romantiska komēdija SAKI, JĀ! Biļešu cena: 3 EUR. Rūjienas Kultūras nama 2.stāva Kino zālē
 • 16.10. 18:00 Senioru dienas pasākums. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • 16.10. 19:00 Rokopera MAUGLIS. Biļešu cena: 10-25 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 21.10. 20:00 Vaidavas laikmetīgā teātra VOLATUS komēdija PAVEDINĀŠANAS TEORIJA. Biļešu cena: 5 EUR. Rūjienas Kultūras namā
 • 22.10. 19:00 Grupas BALTIE LĀČI koncertprogramma TIRGUS STĀSTI. Biļešu cena: 8-12 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 22.10. 19:00 Ievas Akurateres koncerts. Piedalās Leons Sējāns un Matīss Akuraters. Biļešu cena: 5 EUR. Naukšēnu Kultūras namā
 • 23.10. 13:00 Koncertprogramma bērniem SĪKI, MAZI KUKAINĪŠI. Biļešu cena: 1 EUR. Rūjienas Kultūras namā
 • 23.10. 16:00 Bērnu vokālā ansambļa DOMINO 5 gadu jubilejas koncerts. Ieeja bez maksas. Kauguru Kultūras namā
 • 23.10. 19:00 Grupas CARNIVAL YOUTH koncertprogramma NAIVAIS KU-KŪ. Biļešu cena: 12-15 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 24.10. 19:00 Lodes kultūras namam 33. Koncerts KAD DRAUGI TIEKAS un vakars mūzikas noskaņās. Ieeja bez maksas. Lodes Kultūras namā
 • 28.10. 19:00 Izrāde ČAKS.VILSONS.IEDOMU SPOGUĻI. Biļešu cena: 20 EUR. Biļetes: bezrindas.lv. Valmiermuižas viesistabā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā
 • 30.10. 16:00 Kauguru pagasta amatierteātra VĪZJA izrāde pēc spāņu dramaturga Alehandro Kasonas lugas TREŠAIS VĀRDS. Ieeja par ziedojumiem. Trikātas Kultūras namā
 • 30.10. 18:00 Leģendu nakts pasākums. Ieeja bez maksas. Jērcēnmuižā
 • 30.10. 19:00 Grupas PĒRKONS koncerts. Biļešu cena: 12-15 EUR. Valmieras Kultūras centrā

IZZIŅAI UN VAĻASPRIEKAM

 • 1.10. 9:45-15:30 Biznesa forums MĀKLSA BŪT UZŅĒMĒJAM. Dalība bez maksas. Reģistrēšanās vietnē makslabutuznemejam.lv. Koncertzālē VALMIERA
 • 2.10. 14:00 Bazārs - izsole. Plašāka informācija, zvanot pa tālruni 26479451 (Dace). Burtnieku baznīcas teritorijā
 • 6.10. 17:30 Pasākumu cikla MŪSU VIESIS tikšanās ar pasaules apceļotāju Zani Eniņu. Ieeja bez maksas. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • 8.-10.10. Hakatons CLIMATHON 2021 – ZAĻĀS, VIEDĀS PAŠVALDĪBAS. Dalība bez maksas. Reģistrēšanās vietnē climathon.rtu.lv. Vidzemes Augstskolā
 • 8.10. 19:00 Bērzaines amatierteātra videofilma PALAIDNĪGIE VELNIŅI. Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā
 • 9.10. 10:00-16:00 SIMJŪDA GADATIRGUS. Valmieras senpilsētā
 • 9.10. 15:00  Tikšanās ar Elitu Veidemani un Raimondu Vazdiku. Ieeja bez maksas. Rencēnu Kultūras namā.
 • 13.10. 09:00  Noslēguma konference EIROPAS NĀKAMĀS PAAUDZES MAZĀS PILSĒTAS. Dalība bez maksas. Reģistrēšanās vietnē mitto.me/nextgen2021. Pasākuma norise tiešsaistē
 • 15.10. 14:00-17:00 Pēcpusdiena ar mēru. Dalība bez maksas. Reģistrēšanās vietnē developvalmiera.lv. Jāņa Daliņa stadionā
 • 15.10. 17:00 Burtnieku rudens literatūras sarīkojums BURULIS. Moderatore - māksliniece Anita Jansone-Zirnīte. Ieeja bez maksas. Burtnieku Kultūras centrā
 • 16.10. 9:00-13:00  DAIGAS tirdziņš. Strenču tirgus laukumā
 • 16.10. 18:30  RIGA IFF filma FABIANS jeb GĀJIENS PIE SUŅIEM. Biļešu cena:  4-5 EUR. Biļetes: bezrindas.lv. Valmiermuižas viesistabā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā
 • 18.-22.10. Tehniskās jaunrades dienas. Dalība bez maksas. Norises tiešsaistē. Plašāka informācija: vinda.valmiera.lv
 • 22.10. 19:00 RIGA IFF filma PASAULĒ SLIKTĀKAIS CILVĒKS. Biļešu cena: 4-5 EUR. Biļetes: bezrindas.lv. Valmiermuižas viesistabā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā
 • 23.-30.10. Valmieras Restorānu nedēļa. Dalības maksa 20 EUR/personai. Restorānos VECPUISIS, RĀTES VĀRTI, AKUSTIKA, DELIZIA, viesnīcas WOLMAR restorāns, un kafejnīcās VĪNKALNI PILS MĀJA, TĒRBATA, AHH-MEAT
 • 23.10. 9:00-18:00 Seminārs jaunietēm ES ESMU. Dalība bez maksas. Valmieras mākslinieku mājā, Mākslinieku ielā 2
 • Oktobra trešdienās (6., 13., 20., 27.10.)  Licencēta pieaugušo neformālās izglītības programma RADOŠĀ RAKSTĪŠANA (8 akadēmiskās stundas). Nodarbības vadīs literatūrkritiķis un rakstnieks Guntis Berelis. Dalība bez maksas. Pieteikšanās:  [email protected]    Nodarbības notiks tiešsaistē

KINOTEĀTRĪ GAISMA

Precīzi seansu laiki un papildu informācija 3dcinema.lv, tālr. 64222641
 
Seansi no 1.10.
 • Pirmizrāde! NAV LAIKS MIRT*, 2D (12+), piedzīvojumu filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā 
 • Pirmizrāde! BĒBIS BOSS: ĢIMENES BIZNESS, 2D, animācijas filma visai ģimenei latviešu valodā
 • Pirmizrāde! TIZLENES, 2D (12+), komēdija latviešu valodā
* 25. bondiānas filma, kurā aģentu 007 lomu jau piekto reizi atveido aktieris Daniels Kreigs
 
Seansi no 8.10.
 • Pirmizrāde! ADAMSU ĢIMENE 2, 2D (7+), animācijas filma latviešu valodā
 • Pirmizrāde! WILD EAST. KUR VEDĪS CEĻŠ, 2D (12+), vesterns, komēdija, asa sižeta filma latviešu, krievu un vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
 • KĀPA, 2D (12+),  piedzīvojumu filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
Seansi no 15.10.
 • Pirmizrāde! VENOMS: BŪS SLAKTIŅŠ, 2D (12+), asa sižeta filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
 • Pirmizrāde! PĒDĒJAIS DUELIS, 2D (16+), drāma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
Seansi no 22.10.
 • Pirmizrāde! HELOVĪNA NOGALINA, 2D (16+), šausmu filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
Seansi no 29.10.
 • Pirmizrāde! VAKARNAKT SOHO, 2D (16+), drāma, trilleris angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
 • Pirmizrāde! FRANCIJAS VĒSTNESIS, 2D (16+), komēdija, drāma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
DRĪZUMĀ: Tabu (LV), Guči nams 2D (16+), Ziemassvētki džungļos (LV)

IZSTĀDES

 • Līdz 4.10.  Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedras 4.kursas studentes Alises Patrīcijas Alberingas izstāde DABAS STUDIJAS. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • Līdz 5.10.  Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas katedras absolventes Lindas Zeltas izstāde LAIKAKMENS. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • Līdz 8.10. Līgas Jaunzemes gleznu izstāde. Valmieras integrētajā bibliotēkā
 • Līdz 11.10. Jāņa Trubača ekspozīcija VARAS, SIMBOLI, DZIESMU SVĒTKI. Ieeja bez maksas. Rencēnu pagasta kultūras namā
 • Līdz 15.10. Foto izstāde NESKATIES TELEFONĀ, SKATIES DABĀ Agneses Auniņas - Linmeijeres piemiņai. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • Līdz 15.10. Izstāde VIDUSLAIKU PILSĒTAS GLEZNA. Hanzas laika tērpu kolekcija. Ieeja bez maksas. Naukšēnu Cilvēkmuzejā
 • Līdz 16.10. Ekspresizstāde LIETUSSARGI. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • Līdz 17.10. Evijas Kūlmanes gleznu izstāde SAPŅU MELODIJAS. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā
 • 2.10.-20.11. Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde GOBELĒNS. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • 4.10-5.11. Bērnu zīmējumu un aplikāciju izstāde RUDENS LAPU VIRPULIS. Uz Dikļu Kultūras centra sienas
 • 6.10.-6.11. Mazsalacas Mūzikas un Mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde SKATI RUDENI! Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • 11.10.-30.11. No izstāžu cikla IEPAZĪSTI NOVADNIEKUS strencēnietes Elīnas Muižnieces radošo darbu izstāde. Strenču pilsētas bibliotēkā
 • 11.10.- 10.12. Agneses Kurzemnieces personālizstāde. Valmieras integrētajā bibliotēkā
 • 15.10.-26.11.  Foto izstāde MŪSĒJIE. Ieeja bez maksas. Naukšēnu Cilvēkmuzejā
 • 18.10.-17.11. Naukšēnu specializētās darbnīcas MAZDALDARI dalībnieku radīto darbu izstāde. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • 19.10.-13.11. Ekspresizstāde SVARI UN ATSVARI. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • 19.10.-14.11. Tautas Tēlotājas mākslas studijas gleznu izstāde. Valmieras Kultūras centrā
 • Oktobrī Valmieras muzeja ekspozīcija DABA UN SĒTA ar izzinošām spēlēm. Ieeja bez maksas.  Izstādi var aplūkot darba dienās, iepriekš piesakoties pa tālr. 25712731. Trikātas Saieta namā DEPO
 • Oktobrī  Augstvērtīgu grāmatu izstāde MĀKSLA FOTOGRĀFIJĀS, AUDUMĀ, AUDEKLĀ, ĒKĀS, sadarbībā Valmieras bibliotēku. Bērzaines pagasta bibliotēkā
 • Oktobrī  Inese Vēriņas-Lubiņas gleznu izstāde DZĪLES. Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā
 • Oktobrī  Ineses Andersones akvareļu izstāde VASARA MANĀ SIRDĪ, Gaļinas Pukses gobelēnu izstāde un ceļojošā izstāde no Alojas bibliotēkas. Ieeja bez maksas. Matīšu Tautas namā
 • Oktobrī  Guntara Sviķa gleznu izstāde PIGMENTS EĻĻĀ. Ieeja bez maksas. Burtnieku Kultūras centrā
 • Oktobrī  Ceļojošā izstāde no Valmieras muzeja POGA CAURI GADSIMTIEM. Burtnieku pagasta bibliotēkā
 • Oktobrī  Jūrmalas mākslinieku Sēļu muižas plenēru darbu izstāde. Ieeja bez maksas. Sēļu muižas izstāžu zālē un stallī
 • Oktobrī  Mākslinieku Rudītes un Jāņa Jēkabsonu keramikas un gleznu personālizstāde. Sēļu muižas velvju zālē un izstāžu zālē
 • Oktobrī  Ivandas Spulles-Meieres noskaņu izstāde ATSPĪDĒŠANA. VISU LIETU KRĀSAS. Ieeja bez maksas. Sēļu muižas stallī
 • Oktobrī  Oresta Misjko keramikas izstāde NOSTAĻĢIJA. Ieeja bez maksas. Sēļu muižas stallī
 • Oktobrī  Gleznotāja Jan Rudaks personālizstāde. Mazsalacas pilsētas bibliotēkā
 • Oktobrī Izstāde 3 OZOLAS. Ieeja bez maksas. Rūjienas Izstāžu zālē
 • Oktobrī Pētera Postaža gleznu izstāde. Ieeja bez maksas. Rūjienas Kultūras namā
 • Oktobrī  Valmieras novada Tautas lietišķās mākslas studija MAZSALACA un aušanas studijas  RENCĒNI izstāde LINS PELĒKAIS AR CIMDIŅU ZĪDAINO. Ieeja bez maksas. Amatu mājā, Rīgas ielā 10, Mazsalacā
 • Pastāvīgi  Izstāde TEIC MAN, GAUJA, VALMIERAS STĀSTU. Valmieras muzeja Maršnera namā

SPORTS UN AKTĪVĀ ATPŪTA

 • 13.10. 19:00 Pafbet Latvijas-Igaunijas līgas sezonas atklāšanas basketbola spēle VALMIERA GLASS VIA : VEF RĪGA. Biļešu cena: 3-5 EUR. Valmieras Olimpiskajā centrā (VOC)
 • 19.10. 19:00 Eiropas Ziemeļu basketbola līgas spēle VALMIERA GLASS VIA : ANWIL WLOCLAVEK. Biļešu cena: 3-5 EUR. VOC
 • 20.10. 19:00 Eiropas Ziemeļu basketbola līgas spēle VALMIERA GLASS VIA : BK LIEPĀJA. Biļešu cena: 3-5 EUR. VOC
 • 23.10. 6:00 Makšķerēšanas sacensības BURTNIEKU RAUDA 2021. Burtnieku ezerā
 • Pārcelta spēles norises vieta!  27.10. 19:00 Latvijas basketbola izcīņas spēle UŽAVAS KAUSS. Biļešu cena: 3-5 EUR. VOC
 • Pasākums atcelts! 30.10. Tematisks pārgājiens Valmierā. Dalības maksa: 4 EUR. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai pa tālr. 26332213, e-pastu [email protected]
 • 30.10. 19:00 Pafbet Latvijas-Igaunijas līgas sezonas atklāšanas  basketbola spēle VALMIERA GLASS VIA : BK VENTSPILS. Biļešu cena: 3-5 EUR. VOC

Aicinām sekot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem un pirms došanās uz pasākumu pārliecināties par tā aktualitāti un ieejas nosacījumiem!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Dzejas dienas Kocēnos | Mārtiņš Vilsons ar dzejas izrādi “Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi”

  1. oktobrī (2021) 18:00 

1. oktobrī plkst. 18.00 Kocēnu kultūras namā Dzejas dienu ietvaros viesosies aktieris Mārtiņš Vilsons ar skatītāju atzinību iemantojušo dzejas izrādi “Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi”, kuras muzikālo noformējumu veidos aktiera balss un ģitāra.

Mārtiņš Vilsons, veidojot šo dzejas izrādi, no vairākiem Aleksandra Čaka dzejas krājumiem izraudzījies tās dzejas līnijas, kas, gluži kā dzīvē, tā vai citādi visas sakņojas mīlestībā.
 
“Vēlos skatītājus aizvest prom no steigas un ikdienības. Rosināt padomāt par laiku, par vērtībām, par mīlestības un savstarpējās cieņas nozīmi. Čaka 120. jubilejas gadā vēlos akcentēt dzejnieka pienesumu latviešu mīlestības lirikā. Esmu drošs, dzejas izrāde “Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi” atklās ne tikai Čaku kā mīlestības dzejnieku, bet arī kā jūtīgu vārda meistaru, kas dzejā ielicis savus pārdzīvojumus un dzīves pieredzi. Esmu izvēlējies to dzeju, kas rezonē manī pašā,” stāsta Mārtiņš Vilsons.
 
Mārtiņam Vilsonam piešķirta A.Čaka piemiņas nozīmīte. Tā ir pateicība tiem cilvēkiem, kuri daudzu gadu garumā rūpējušies par dzejnieka piemiņas saglabāšanu katrs savā vietā – pētnieciskajā darbā, skolā, muzejā, žurnālistikā vai izdevējdarbībā. Nozīmītes tiek pasniegtas par čakisku līdzdomāšanu, jaunradi un Aleksandra Čaka gara stiprināšanu.
 
Dalībai pasākumā nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, līdz 30. septembrim zvanot pa tālr. 26537660.
Pasākuma apmeklētājiem būs jāuzrāda Digitālais Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments.
Ieeja bez maksas.
 
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.tālr.: 26115449
Kopēt saiti Skatīt vairāk