Pasākumi

 

Tūrisma akcija #AtklājVidzemi

  3. jūnijā (2021) - 30. novembrī (2021) 

Šogad Vidzemes plānošanas reģions no jūnija līdz novembrim aicina ceļotājus piedalīties tūrisma akcijā #AtklājVidzemi. Akcijas organizētāji rosina caur stāstu izzināšanu atklāt vietu unikālo dvēseli un piedzīvot Vidzemi no jauna.

Katru otro nedēļu sociālā medija Facebook  grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā www.vidzeme.lv tiks publicēts viens stāsts par kādu kultūrvēstures vai dabas objektu Vidzemē, kuru vērts apciemot un izzināt.  Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperti būs sagatavojuši arī ieteikumus Vidzemes apceļotājiem par interesantiem tūrisma objektiem tuvumā, lai ceļojums ir aizraujošāks. 
 
Apceļo Vidzemi un laimē balvas!
Akcijas noslēgumā starp aktīvākajiem ceļotājiem tiks izlozēti 3 balvu komplekti ar aktīvai atpūtai dabā noderīgām lietām.
 
Akcijas noteikumi
1. Tūrisma akcija norisinās no 2021. gada 3. jūnija līdz 30. novembrim.
2. Lai kļūtu par akcijas dalībnieku un piedalītos balvas izlozē, jāpiesakās Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”. Akcijas laikā jāapceļo vismaz 5 akcijas vietas un par katru jādalās ar 1 fotogrāfiju un iespaidiem komentāros pie attiecīgās akcijas vietas ieraksta grupā.
3. Balvās būs dabas tūrista komplekts – pārgājienu mugursoma un dāvanas no pārgājienu maršruta Mežtaka. Balvu izloze tiks veikta un uzvarētāji paziņoti līdz 2021. gada 15. decembrim. Uzvarētāji tiks publiskoti Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī rīkotājs sazināsies ar uzvarētājiem, sūtot privātu ziņu sociālajā medijā Facebook.
 
Izzini Vidzemi un tās vietu stāstus, esi radošs, fotografējot un komentējot piedzīvojumu iespaidus sociālā tīkla Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, un laimē balvas!
Uz tikšanos Vidzemē!
 
Tūrisma akciju #AtklājVidzemi rīko Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar reģiona pašvaldībām. To atbalsta garās distances pārgājienu maršruts "Mežtaka".
 
Informāciju sagatavojusi:
Zane Kaķe
Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras novada apceļošanas akcija “Savējo stāsti”!

  5. augustā (2021) - 31. oktobrī (2021) 

Sadzirdēt, saklausīt un sajust savas zemes Latvijas īpašo skanējumu vietējo cilvēku stāstos – ar šādu aicinājumu Valmieras novadā no 5.augusta līdz 31.oktobrim norisināsies īpaša tūrisma akcija “Savējo stāsti”.

Brīnišķīgas vietas un vidi veidojam mēs paši. Tie ir stāsti par savējiem, par tiem, kuri šeit dzīvo, kuri glabā atmiņas par te piedzīvoto, kuri veido un bagātina vietējo kultūras un tūrisma dzīvi, kuriem acīs deg dzirkstelīte par to, ko viņi ir paveikuši, dara un turpinās darīt. Tie ir sirsnīgi cilvēkstāsti  par dzīvi šeit, atmiņām par piedzīvoto un pārdzīvoto, par smiekliem un asarām, par sirdsdarbu, lepnumu, identitāti un lokālpatriotismu, par pārmaiņām laika griežos.
 
Lai piedalītos Valmieras novada apceļošanas akcijā, dalībniekiem, vadoties pēc foto fragmentiem un raksturojošiem pavedieniem objektu aprakstos, jāatrod konkrētās vietas dabā. Tajās nepieciešams sameklēt tūrisma akcijas norādes ar QR kodu, kuri glabā aizraujošus video stāstus. Ja tomēr nevedas nojaust vietu pēc foto fragmenta vai norādēm, iespējams izmantot arī bukletā norādītās GPS koordinātas, kas akcijas dalībniekus aizvedīs uz konkrētajiem objektiem.
 
Lai noklausītos īpašos video stāstus, nepieciešams noskenēt plāksnītē redzamo QR kodu savā viedtālrunī ar interneta pieslēgumu. Uzmanīgi ieklausoties katrā stāstā, būs iespējams dzirdēt jautājumu, uz kuru aicinām rast atbildi un ierakstīt to tūrisma akcijas bukletā.  
 
Kopskaitā tūrisma akcijā iekļautas 24 dažādas vietas Valmieras novadā. Lai pretendētu uz galveno balvu – tūristu klases velosipēdu – vai citām veicināšanas balvām, nepieciešams apmeklēt vismaz 12 objektus.
 
Tūrisma akcijas bukletus iespējams saņemt Valmieras, Mazsalacas, Rūjienas, Strenču tūrisma informācijas centros, Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā un citos tūrisma informācijas punktos Valmieras novadā, kā arī lejupielādēt elektroniski ŠEIT.
 
Aizpildītos akcijas bukletus līdz 2021.gada 5.novembrim gaidīsim Valmieras, Mazsalacas, Rūjienas, Strenču tūrisma informācijas centros, Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā (11.novembra krastmala 29) vai atsūtītus pa pastu uz Valmieras Tūrisma informācijas centru (Rīgas iela 10, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201).
 
Akcijas noslēguma pasākums plānots 2021.gada 13.novembrī Valmierā, kad spēles veiksmīgākie dalībnieki pēc nejaušības principa saņems veicināšanas balvas no Valmieras novada tūrisma uzņēmumiem. Galveno balvu – tūristu klases velosipēdu – nodrošina Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “Aktīvā tūrisma centrs EŽI”. Laipni gaidīti Valmieras pusē! Lai piedzīvojums sākas!
 
Informāciju sagatavoja:
Baiba Misiņa
Valmieras Tūrisma informācijas centra
Tūrisma informācijas speciāliste
Mob. tālr.: 25770028
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Jan Rudaka personālizstāde

  30. augustā (2021) - 30. oktobrī (2021) 12:00 

No 30. augusta līdz 31.oktobrim Mazsalacas bibliotēkā aplūkojama Jan Rudaka personālizstāde

Kopēt saiti
 

Līgas Jaunzemes gleznu izstāde

  31. augustā (2021) - 8. oktobrī (2021) 

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2021.gada 8. oktobrim skatāma valmierietes Līgas Jaunzemes gleznu izstāde.

Līga ir dzimusi 1980.gadā Valmierā, paralēli mācībām vidusskolā apmeklējusi bērnu mākslas skolu, tad turpinājusi studijas Rīgas Lietišķās mākslas koledžā, absolvējusi tērpu dizaina nodaļu. 2006. gadā Līga Jaunzeme Latvijas Mākslas akadēmijā ieguva maģistra grādu glezniecības nodaļas figurālajā meistardarbnīcā.

Līga apguvusi glezniecību pie profesoriem Kristapa Zariņa, Normunda Brasliņa un Jura Jurjāna.

Bakalaura programmas diplomdarbs "Nepazudināšana" ir eksponēts Alūksnes baptistu draudzes dievnamā. 2006. gadā māksliniece atklāj savu pirmo personālizstādi dzimtajā Valmierā. Aktīvi piedalās mākslas plenēros Valmierā, Raunā, Gulbenē, Stāmerienā, u.c.

Kādā intervijā māksliniece atzinusi: “Vislabāk man tomēr patīk gleznot dabā, kas nereti pārvēršas par tādu kā piedzīvojumu, kad cilvēki apstājas, grib parunāties ar mani. No vienas puses, raisās arī interesantas sarunas, no otras — gleznošana tomēr ir doma, netraucēts redzējums, koncentrēšanās.”

 

Papildus informācija:
Karlīne Cercina
mob.26169449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mākslinieces Evijas Kūlmanes gleznu izstāde “Sapņu melodijas”

  21. septembrī (2021) - 17. oktobrī (2021) 

No 21. septembra līdz 17. oktobrim Valmieras kultūras centrā būs apskatāma mākslinieces Evijas Kūlmanes gleznu izstāde „Sapņu melodijas”.

Māksliniece Evija Kūlmane: “Gleznu izstāde “Sapņu melodijas” ir piepildīta ar priekpilnām, pavasara ziedu un vasaras smaržu piepildītām emocijām. Izstādē izvēlētās gleznas ieskanas laimīgās melodijās. Prieks, gaisma, harmonija un cerība atspoguļojas pavasara smaržu burvībā,  saulrieta spilgtumā, silto vakaru mierā un sapņainās, klusās naktīs…”.
 
Šis gads māksliniecei ir bijis radoši piepildīts, tapuši daudz jauni darbi, kas savu pirmo izstādi piedzīvos tieši Valmierā. Māksliniece  Evija Kūlmane novēl: “Lai izstāde “Sapņu melodijas” dāvā prieku un iedvesmo ar saulainām un laimīgām, pavasara un vasaras piepildītām sapņu melodijām!”
Evijas Kūlmanes glezniecībai ir raksturīgas gan maigu, sievišķīgu pieskārienu radītas poētiskas noskaņas, gan emocionāli piesātinātas, temperamentīgu un ugunīgu triepienu  caurstrāvotas tēlainas ainavas. Māksliniece Evija Kūlmane ir ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra grādu glezniecībā, Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura grādu scenogrāfijā, absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, kā arī ieguvusi foto dizaineres diplomu. Mākslinieces Evijas Kūlmanes personālizstādes notiek regulāri dažādās Latvijas pilsētās, māksliniece piedalās arī grupu izstādēs un dažādos mākslas un kultūras projektos. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā , Eiropas valstīs, ASV, Singapūrā un citviet pasaulē.
 
Uzzini vairāk: www.vkc.lv .
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ekspresizstāde “Lietussargi”

  21. septembrī (2021) - 16. oktobrī (2021) 

No 21. septembra līdz 16. oktobrim Valmieras muzeja Izstāžu nama foajē būs aplūkojama ikmēneša ekspresizstāde ar rudenim atbilstošu tematiku – “Lietussargi”. Lai gan Valmieras muzeja krājumā to nav ļoti daudz, tomēr varēsiet aplūkot dažus interesantākos un krāšņākos.

Lietussargs ir sens cilvēces izgudrojums. Izstādē varēsiet iepazīties ar plašāku vēsturisko materiālu par lietussargu vēsturi – kur tieši meklējami lietussarga pirmsākumi, cik svēra smagākais no vēsturē zināmajiem, kāpēc vīrieši savulaik pirmie sāka sev nēsāt līdzi lietussargus, kā arī – ar cik lietussargiem pastaigās devušās karaliskās personas.
 
Izstādē būs aplūkojams arī lietussargu turētājs, kurš savulaik piederējis mūsu slavenajai novadniecei un spāņu deju izpildītājai Martai Alberingai.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Guna Medne
Valmieras muzeja
Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja
direktores vietniece saimnieciskajā darbā
tālr. 26449300
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Kinoteātra "Gaisma" seansi

  30. septembrī (2021) - 3. oktobrī (2021) 

Pēc 18 mēnešu pauzes kinoteātris "Gaisma" ver durvis un aicina uz kino seasiem ikvienu mazuun lielu kino mīli.

30.septembrī:
pl. 19:00 ”Nav laiks mirt”*, 2D (12+) - piedzīvojumu filma angļu val. ar subt. latviešu un krievu val.
    * 25. bondiānas filma, kurā aģentu 007 lomu jau piekto reizi atveido aktieris Daniels Kreigs.
 
1.oktobrī:
pl. 17:30, 21:00
“Nav laiks mirt”*, 2D (12+) - piedzīvojumu filma angļu val. ar subt. latviešu un krievu val.
    * 25. bondiānas filma, kurā aģentu 007 lomu jau piekto reizi atveido aktieris Daniels Kreigs.
 
2.oktobrī:
- pl. 12:30 “Bēbis Boss: Ģimenes bizness” LV / 2D (U) - animācijas filma latviešu valodā.
- pl. 15:00 “Tizlenes”, LV / 2D (12+) - komēdija latviešu valodā.
- pl. 17:30, 21:00 “Nav laiks mirt”*, 2D (12+) - piedzīvojumu filma angļu val. ar subt. latviešu un krievu val.
    * 25. bondiānas filma, kurā aģentu 007 lomu jau piekto reizi atveido aktieris Daniels Kreigs.
 
3.oktobrī:
- pl. 12:00 “Bēbis Boss: Ģimenes bizness” LV / 2D (U) - animācijas filma latviešu valodā.
- pl. 14:30 “Tizlenes”, LV / 2D (12+) - komēdija latviešu valodā.
- pl. 17:00, 20:30 “Nav laiks mirt”*, 2D (12+) - piedzīvojumu filma angļu val. ar subt. latviešu un krievu val.
    * 25. bondiānas filma, kurā aģentu 007 lomu jau piekto reizi atveido aktieris Daniels Kreigs.
 
Papildu informācija: [email protected] vai zvanot pa tālruni: 64222641
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pasākumi Valmieras novadā 2021.gada oktobrī

  1. oktobrī (2021) - 31. oktobrī (2021) 

Ievērojot valstī noteiktos drošības nosacījumus, oktobrī aicinām apmeklēt kultūras, izziņas un sporta norises Valmieras novadā.

Latvijā izsludinātās ārkārtas situācijas laikā , no 21. oktobra līdz 14. novembrim,  pasākumi ir atcelti vai pārcelti. Lūgums sekot līdzi aktuālajai informācijai par pasākumu norisi.

Bukleta WEB versija šeit.

KONCERTI, SVĒTKI, SARĪKOJUMI

 • 1.10. 18:00 Dzejas dienas pasākums ČAKS. VILSONS. IEDOMU SPOGUĻI. Ieeja bez maksas. Kocēnu Kultūras namā
 • 1.10. 19:00 Grupas ZEĻĻI koncerts veltīts Starptautiskajai senioru dienai. Biļešu cena: 3 EUR. Naukšēnu Kultūras namā
 • 2.10. 12:00 Naukšēnu brūža 140. gadu svinības CAURI LAIKIEM. Ieeja bez maksas. Naukšēnu brūža teritorijā
 • 2.10. 15:00 Pasākums ģimenēm KARMĪNSARKANĀ DIENA. Ieeja bez maksas. Jērcēnmuižā
 • 2.10. 20:00 Rudens balle ar grupu BALLĪŠU ORĶESTRIS. Biļešu cena: 5 EUR. Valmieras pagasta kultūras namā
 • 3.10. 14:00 Senioru dienai veltīts pasākums UZ MANU RUDENI – ES LŪDZU TEVI – ATNĀC, JA VARI ar dziedošo Melberdu ģimeni un grupu ROLISE. Ieeja bez maksas. Lodes Kultūras namā
 • 3.10. 16:00 Senioru dienai veltīts Normunda Rutuļa koncerts. Valmieras novada senioriem ieeja bez maksas, iepriekš saņemot ieejas karti Valmieras Kultūras centra kasē. Valmieras Kultūras centrā
 • 7.10. 19:00 Skolotāju dienai veltīts koncerts ar Aiju Vītoliņu un Romānu Vendiņu DOD, SAULE, SILTUMU VISIEM. Ieeja bez maksas. Strenču Kultūras centrā
 • 8.10. 17:00 Muzikāls dzejas pasākums VISSPOŽĀKĀ RĪTA ZVAIGZNE MĪLESTĪBA ar dzejnieci Inesi Tori un dziesminieku Renāru Veličko. Ieeja bez maksas. Trikātas Kultūras namā
 • 8.10. 20:00 Rūjienas kultūras nama simtgades svinības VECĀS BIRSTES STĀSTS. Ieeja bez maksas. Rūjienas Kultūras namā
 • 10.10. 16:00 Laikmetīgā teātra VOLATUS izrāde PIEAUGUŠO ATTIECĪBAS. Biļešu cena: 5 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 14.10. 20:00 Kauguru amatierteātra izrāde pēc spāņu dramaturga Alehandro Kasonas lugas TREŠAIS VĀRDS. Režisors Oskars Morozovs. Ieeja bez maksas. Naukšēnu Kultūras namā
 • 15.10. 19:00 Māra Martinsona romantiska komēdija SAKI, JĀ! Biļešu cena: 3 EUR. Rūjienas Kultūras nama 2.stāva Kino zālē
 • 16.10. 18:00 Senioru dienas pasākums. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • 16.10. 19:00 Rokopera MAUGLIS. Biļešu cena: 10-25 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 21.10. 20:00 Vaidavas laikmetīgā teātra VOLATUS komēdija PAVEDINĀŠANAS TEORIJA. Biļešu cena: 5 EUR. Rūjienas Kultūras namā
 • 22.10. 19:00 Grupas BALTIE LĀČI koncertprogramma TIRGUS STĀSTI. Biļešu cena: 8-12 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 22.10. 19:00 Ievas Akurateres koncerts. Piedalās Leons Sējāns un Matīss Akuraters. Biļešu cena: 5 EUR. Naukšēnu Kultūras namā
 • 23.10. 13:00 Koncertprogramma bērniem SĪKI, MAZI KUKAINĪŠI. Biļešu cena: 1 EUR. Rūjienas Kultūras namā
 • 23.10. 16:00 Bērnu vokālā ansambļa DOMINO 5 gadu jubilejas koncerts. Ieeja bez maksas. Kauguru Kultūras namā
 • 23.10. 19:00 Grupas CARNIVAL YOUTH koncertprogramma NAIVAIS KU-KŪ. Biļešu cena: 12-15 EUR. Valmieras Kultūras centrā
 • 24.10. 19:00 Lodes kultūras namam 33. Koncerts KAD DRAUGI TIEKAS un vakars mūzikas noskaņās. Ieeja bez maksas. Lodes Kultūras namā
 • 28.10. 19:00 Izrāde ČAKS.VILSONS.IEDOMU SPOGUĻI. Biļešu cena: 20 EUR. Biļetes: bezrindas.lv. Valmiermuižas viesistabā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā
 • 30.10. 16:00 Kauguru pagasta amatierteātra VĪZJA izrāde pēc spāņu dramaturga Alehandro Kasonas lugas TREŠAIS VĀRDS. Ieeja par ziedojumiem. Trikātas Kultūras namā
 • 30.10. 18:00 Leģendu nakts pasākums. Ieeja bez maksas. Jērcēnmuižā
 • 30.10. 19:00 Grupas PĒRKONS koncerts. Biļešu cena: 12-15 EUR. Valmieras Kultūras centrā

IZZIŅAI UN VAĻASPRIEKAM

 • 1.10. 9:45-15:30 Biznesa forums MĀKLSA BŪT UZŅĒMĒJAM. Dalība bez maksas. Reģistrēšanās vietnē makslabutuznemejam.lv. Koncertzālē VALMIERA
 • 2.10. 14:00 Bazārs - izsole. Plašāka informācija, zvanot pa tālruni 26479451 (Dace). Burtnieku baznīcas teritorijā
 • 6.10. 17:30 Pasākumu cikla MŪSU VIESIS tikšanās ar pasaules apceļotāju Zani Eniņu. Ieeja bez maksas. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • 8.-10.10. Hakatons CLIMATHON 2021 – ZAĻĀS, VIEDĀS PAŠVALDĪBAS. Dalība bez maksas. Reģistrēšanās vietnē climathon.rtu.lv. Vidzemes Augstskolā
 • 8.10. 19:00 Bērzaines amatierteātra videofilma PALAIDNĪGIE VELNIŅI. Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā
 • 9.10. 10:00-16:00 SIMJŪDA GADATIRGUS. Valmieras senpilsētā
 • 9.10. 15:00  Tikšanās ar Elitu Veidemani un Raimondu Vazdiku. Ieeja bez maksas. Rencēnu Kultūras namā.
 • 13.10. 09:00  Noslēguma konference EIROPAS NĀKAMĀS PAAUDZES MAZĀS PILSĒTAS. Dalība bez maksas. Reģistrēšanās vietnē mitto.me/nextgen2021. Pasākuma norise tiešsaistē
 • 15.10. 14:00-17:00 Pēcpusdiena ar mēru. Dalība bez maksas. Reģistrēšanās vietnē developvalmiera.lv. Jāņa Daliņa stadionā
 • 15.10. 17:00 Burtnieku rudens literatūras sarīkojums BURULIS. Moderatore - māksliniece Anita Jansone-Zirnīte. Ieeja bez maksas. Burtnieku Kultūras centrā
 • 16.10. 9:00-13:00  DAIGAS tirdziņš. Strenču tirgus laukumā
 • 16.10. 18:30  RIGA IFF filma FABIANS jeb GĀJIENS PIE SUŅIEM. Biļešu cena:  4-5 EUR. Biļetes: bezrindas.lv. Valmiermuižas viesistabā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā
 • 18.-22.10. Tehniskās jaunrades dienas. Dalība bez maksas. Norises tiešsaistē. Plašāka informācija: vinda.valmiera.lv
 • 22.10. 19:00 RIGA IFF filma PASAULĒ SLIKTĀKAIS CILVĒKS. Biļešu cena: 4-5 EUR. Biļetes: bezrindas.lv. Valmiermuižas viesistabā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā
 • 23.-30.10. Valmieras Restorānu nedēļa. Dalības maksa 20 EUR/personai. Restorānos VECPUISIS, RĀTES VĀRTI, AKUSTIKA, DELIZIA, viesnīcas WOLMAR restorāns, un kafejnīcās VĪNKALNI PILS MĀJA, TĒRBATA, AHH-MEAT
 • 23.10. 9:00-18:00 Seminārs jaunietēm ES ESMU. Dalība bez maksas. Valmieras mākslinieku mājā, Mākslinieku ielā 2
 • Oktobra trešdienās (6., 13., 20., 27.10.)  Licencēta pieaugušo neformālās izglītības programma RADOŠĀ RAKSTĪŠANA (8 akadēmiskās stundas). Nodarbības vadīs literatūrkritiķis un rakstnieks Guntis Berelis. Dalība bez maksas. Pieteikšanās:  [email protected]    Nodarbības notiks tiešsaistē

KINOTEĀTRĪ GAISMA

Precīzi seansu laiki un papildu informācija 3dcinema.lv, tālr. 64222641
 
Seansi no 1.10.
 • Pirmizrāde! NAV LAIKS MIRT*, 2D (12+), piedzīvojumu filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā 
 • Pirmizrāde! BĒBIS BOSS: ĢIMENES BIZNESS, 2D, animācijas filma visai ģimenei latviešu valodā
 • Pirmizrāde! TIZLENES, 2D (12+), komēdija latviešu valodā
* 25. bondiānas filma, kurā aģentu 007 lomu jau piekto reizi atveido aktieris Daniels Kreigs
 
Seansi no 8.10.
 • Pirmizrāde! ADAMSU ĢIMENE 2, 2D (7+), animācijas filma latviešu valodā
 • Pirmizrāde! WILD EAST. KUR VEDĪS CEĻŠ, 2D (12+), vesterns, komēdija, asa sižeta filma latviešu, krievu un vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
 • KĀPA, 2D (12+),  piedzīvojumu filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
Seansi no 15.10.
 • Pirmizrāde! VENOMS: BŪS SLAKTIŅŠ, 2D (12+), asa sižeta filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
 • Pirmizrāde! PĒDĒJAIS DUELIS, 2D (16+), drāma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
Seansi no 22.10.
 • Pirmizrāde! HELOVĪNA NOGALINA, 2D (16+), šausmu filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
Seansi no 29.10.
 • Pirmizrāde! VAKARNAKT SOHO, 2D (16+), drāma, trilleris angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
 • Pirmizrāde! FRANCIJAS VĒSTNESIS, 2D (16+), komēdija, drāma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā
DRĪZUMĀ: Tabu (LV), Guči nams 2D (16+), Ziemassvētki džungļos (LV)

IZSTĀDES

 • Līdz 4.10.  Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedras 4.kursas studentes Alises Patrīcijas Alberingas izstāde DABAS STUDIJAS. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • Līdz 5.10.  Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas katedras absolventes Lindas Zeltas izstāde LAIKAKMENS. Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • Līdz 8.10. Līgas Jaunzemes gleznu izstāde. Valmieras integrētajā bibliotēkā
 • Līdz 11.10. Jāņa Trubača ekspozīcija VARAS, SIMBOLI, DZIESMU SVĒTKI. Ieeja bez maksas. Rencēnu pagasta kultūras namā
 • Līdz 15.10. Foto izstāde NESKATIES TELEFONĀ, SKATIES DABĀ Agneses Auniņas - Linmeijeres piemiņai. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • Līdz 15.10. Izstāde VIDUSLAIKU PILSĒTAS GLEZNA. Hanzas laika tērpu kolekcija. Ieeja bez maksas. Naukšēnu Cilvēkmuzejā
 • Līdz 16.10. Ekspresizstāde LIETUSSARGI. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • Līdz 17.10. Evijas Kūlmanes gleznu izstāde SAPŅU MELODIJAS. Ieeja bez maksas. Valmieras Kultūras centrā
 • 2.10.-20.11. Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde GOBELĒNS. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • 4.10-5.11. Bērnu zīmējumu un aplikāciju izstāde RUDENS LAPU VIRPULIS. Uz Dikļu Kultūras centra sienas
 • 6.10.-6.11. Mazsalacas Mūzikas un Mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde SKATI RUDENI! Ieeja bez maksas. Mazsalacas Kultūras centrā
 • 11.10.-30.11. No izstāžu cikla IEPAZĪSTI NOVADNIEKUS strencēnietes Elīnas Muižnieces radošo darbu izstāde. Strenču pilsētas bibliotēkā
 • 11.10.- 10.12. Agneses Kurzemnieces personālizstāde. Valmieras integrētajā bibliotēkā
 • 15.10.-26.11.  Foto izstāde MŪSĒJIE. Ieeja bez maksas. Naukšēnu Cilvēkmuzejā
 • 18.10.-17.11. Naukšēnu specializētās darbnīcas MAZDALDARI dalībnieku radīto darbu izstāde. Naukšēnu pagasta bibliotēkā
 • 19.10.-13.11. Ekspresizstāde SVARI UN ATSVARI. Valmieras muzeja Izstāžu namā
 • 19.10.-14.11. Tautas Tēlotājas mākslas studijas gleznu izstāde. Valmieras Kultūras centrā
 • Oktobrī Valmieras muzeja ekspozīcija DABA UN SĒTA ar izzinošām spēlēm. Ieeja bez maksas.  Izstādi var aplūkot darba dienās, iepriekš piesakoties pa tālr. 25712731. Trikātas Saieta namā DEPO
 • Oktobrī  Augstvērtīgu grāmatu izstāde MĀKSLA FOTOGRĀFIJĀS, AUDUMĀ, AUDEKLĀ, ĒKĀS, sadarbībā Valmieras bibliotēku. Bērzaines pagasta bibliotēkā
 • Oktobrī  Inese Vēriņas-Lubiņas gleznu izstāde DZĪLES. Ieeja bez maksas. Bērzaines Tautas namā
 • Oktobrī  Ineses Andersones akvareļu izstāde VASARA MANĀ SIRDĪ, Gaļinas Pukses gobelēnu izstāde un ceļojošā izstāde no Alojas bibliotēkas. Ieeja bez maksas. Matīšu Tautas namā
 • Oktobrī  Guntara Sviķa gleznu izstāde PIGMENTS EĻĻĀ. Ieeja bez maksas. Burtnieku Kultūras centrā
 • Oktobrī  Ceļojošā izstāde no Valmieras muzeja POGA CAURI GADSIMTIEM. Burtnieku pagasta bibliotēkā
 • Oktobrī  Jūrmalas mākslinieku Sēļu muižas plenēru darbu izstāde. Ieeja bez maksas. Sēļu muižas izstāžu zālē un stallī
 • Oktobrī  Mākslinieku Rudītes un Jāņa Jēkabsonu keramikas un gleznu personālizstāde. Sēļu muižas velvju zālē un izstāžu zālē
 • Oktobrī  Ivandas Spulles-Meieres noskaņu izstāde ATSPĪDĒŠANA. VISU LIETU KRĀSAS. Ieeja bez maksas. Sēļu muižas stallī
 • Oktobrī  Oresta Misjko keramikas izstāde NOSTAĻĢIJA. Ieeja bez maksas. Sēļu muižas stallī
 • Oktobrī  Gleznotāja Jan Rudaks personālizstāde. Mazsalacas pilsētas bibliotēkā
 • Oktobrī Izstāde 3 OZOLAS. Ieeja bez maksas. Rūjienas Izstāžu zālē
 • Oktobrī Pētera Postaža gleznu izstāde. Ieeja bez maksas. Rūjienas Kultūras namā
 • Oktobrī  Valmieras novada Tautas lietišķās mākslas studija MAZSALACA un aušanas studijas  RENCĒNI izstāde LINS PELĒKAIS AR CIMDIŅU ZĪDAINO. Ieeja bez maksas. Amatu mājā, Rīgas ielā 10, Mazsalacā
 • Pastāvīgi  Izstāde TEIC MAN, GAUJA, VALMIERAS STĀSTU. Valmieras muzeja Maršnera namā

SPORTS UN AKTĪVĀ ATPŪTA

 • 13.10. 19:00 Pafbet Latvijas-Igaunijas līgas sezonas atklāšanas basketbola spēle VALMIERA GLASS VIA : VEF RĪGA. Biļešu cena: 3-5 EUR. Valmieras Olimpiskajā centrā (VOC)
 • 19.10. 19:00 Eiropas Ziemeļu basketbola līgas spēle VALMIERA GLASS VIA : ANWIL WLOCLAVEK. Biļešu cena: 3-5 EUR. VOC
 • 20.10. 19:00 Eiropas Ziemeļu basketbola līgas spēle VALMIERA GLASS VIA : BK LIEPĀJA. Biļešu cena: 3-5 EUR. VOC
 • 23.10. 6:00 Makšķerēšanas sacensības BURTNIEKU RAUDA 2021. Burtnieku ezerā
 • Pārcelta spēles norises vieta!  27.10. 19:00 Latvijas basketbola izcīņas spēle UŽAVAS KAUSS. Biļešu cena: 3-5 EUR. VOC
 • Pasākums atcelts! 30.10. Tematisks pārgājiens Valmierā. Dalības maksa: 4 EUR. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai pa tālr. 26332213, e-pastu [email protected]
 • 30.10. 19:00 Pafbet Latvijas-Igaunijas līgas sezonas atklāšanas  basketbola spēle VALMIERA GLASS VIA : BK VENTSPILS. Biļešu cena: 3-5 EUR. VOC

Aicinām sekot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem un pirms došanās uz pasākumu pārliecināties par tā aktualitāti un ieejas nosacījumiem!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Naukšēnu brūzis 140 gadu jubilejas svinību ietvaros aicina uz ekskursijām

  2. oktobrī (2021) 

Sestdien, 2. oktobrī, būs unikāla iespēja izzināt un apmeklēt Naukšēnu brūža piedāvātās bezmaksas ekskursijas. Lai katrs varētu sajust vēsturisko elpu, pakavēties nostalģiskās atmiņās, kā arī uzzināt tradīcijas, būs iespēja apmeklēt diva veida ekskursijas pašā brūzī.

Ekskursija „Caur ūdeni un uguni”. Iesals Naukšēnu brūzī tiek ražots tāpat kā 140 gadus atpakaļ: mērcēts barona laika kublos, diedzēts velvētajos pagrabos un izkaltēts vecajā malkas kaltē. Viesiem ļaus iejusties strādnieku lomā un piedalīties iesala tapšanas procesā, kā arī nogaršot produktus, kas top no rudzu iesala.

Ekskursija „Mirklis pagātnē”. Vecajā brūža pagrabā, 6 metrus zem zemes, kur savulaik tika brūvēts 225 tūkstoši stopu alus gadā, varēs sajust senatnes elpu. Par godu svētkiem sola ierasties pats barona fon Grotes gars ar lustīgajām mamzelēm.

Papildus brūža ekskursijām varēs izzināt ari pašus Naukšēnus un doties ekskursijā gida pavadībā pa Naukšēnu Cilvēkmuzeju, pa Naukšēnu muižas parku, kā arī izbraukt ar plostu pa Rūjas upi un doties degustācijās uz Naukšēnu vīna darītavu.

Ekskursijām var pieteikties no 28. septembra  līdz 1. oktobra plkst 18.00, zvanot uz tālruni 26452037 (Naukšēnu Cilvēkmuzejs). Pasākuma dienā, 2. oktobrī, pieteikšanās informācijas centra teltī Naukšēnu alus brūža pagalmā.

Ekskursijas varēs apmeklēt, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Naukšēnu brūža 140 gadu svinības „Cauri laikiem” rīko: Naukšēnu kultūras nams un Rūjienas kultūras nams. Pasākumu atbalsta: Valmiermuižas alus darītava un SIA Naukšēni.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izstāde “Gobelēns”

  2. oktobrī (2021) - 20. novembrī (2021) 

No 2. oktobra līdz 20. novembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde “Gobelēns”.

Latvijā izsludinātās ārkārtas situācijas laikā , no 21. oktobra līdz 14. novembrim Valmieras muzejs slēgts.

Izstādē piedalīsies vairāki mākslinieki ar saviem darbiem – Jānis Bankovičs, Irisa Blumate, Andra Dīriņa, Katrīna Eihe, Santa Grigus, Jana Gruntmane, Jeļena Jēkabsone, Ieva Krūmiņa, Rolands Krutovs, Elīna Lūse-Grīnberga, Baiba Osīte, Lija Rage, Baiba Rītere, Egīls Rozenbergs, Antra Saliņa, Daiga Štālberga, Iveta Vecenāne, Dzintra Vilks un Zita Zaržecka.
 
Pasaulē atdzimst interese par gobelēnu, pat līdz avīžu uzrakstiem – gobelēns (ang.val. tapestry) laikmetīgās mākslas snaudošais gigants. Mākslinieks darbojas bez steigas, taču neatlaidīgi, savdabīgi un pārliecināti īsteno savas mākslinieciskās intereses. Tā ir materiālā filozofija.
 
20. gadsimta 80. gados dzima jēdziens “laikmetīgā” (ang.val. cating-edge) māksla, tās mērķis – pārsteigt un aktualizēt. Mūsdienās ir aktuāls jēdziens “topošā” māksla. Gobelēns ir vairāk nekā krāsa, kompozīcija, zīmējums vai materiāls – tas ir katra autora vienreizējais rokraksts, ideja, personīgais pārdzīvojums, vēstījums un izteiksmes veids ļoti laikietilpīgā, sarežģītā tehnikā. Arvien palicis neatbildēts jautājums: cik mūsdienīgs ir šis, kopš 14. gadsimta ekskluzīvais un elitārais mākslas veids – gobelēns? Pateicoties šķiedras mākslas jauninājumiem vai TC1 digitālo steļļu pieejamībai, rodas jautājumi – kas ir gobelēns un cik mūsdienīgs tas ir, raugoties no 21. gadsimta mākslas nosprausto “nerakstīto likumu” skatupunkta.
 
Gobelēnu izstādes “Domu zīmes” idejas autores ir Lija Rage un Iveta Vecenāne, ar ieceri apvienot vienotā ekspozīcijā dažādu paaudžu Latvijas tekstilmākslinieku jaunākos autordarbus gobelēna tehnikā. Vienkopus būs skatāmi gan mākslinieku ar lielu starptautisku izstāžu pieredzi, gan tādu mākslinieku darbi, kuri nesen ir absolvējuši akadēmiju.
 
Izstādes darbu autori aktīvi piedalās starptautiski žūrētās izstādēs un ir saņēmuši arī augstus apbalvojumus, apliecinot Latvijas tekstilmākslinieku darbu augsto kvalitāti, vērtību un konkurētspēju. Ekspozīcijas kopainā uzsvērta daudzveidība tēmās, sižetos, aušanas stilos, paņēmienos un tehniskajos izpildījumos. Dažādu mākslinieku gobelēnu izvietošana vienuviet ir liels izaicinājums veidojot vidi, kurā gobelēns mirdz kā vērtība, kā nenovērtējama sabiedrības bagātība – vidi, kurā justies piederīgam un saprastam gan kā mākslas darba autoram, gan mākslas baudītājam, nenošķirot vienu no otra. Gobelēns muzejā – viens no uzdevumiem gobelēnu padarīt nekomerciālu un vērtīgu pašu par sevi, tādu, kam nevar noteikt cenu naudas izteiksmē.
 
Ekspozīcija veidota ar plašu diapazonu – no klasiskiem un smalki austiem gobelēniem līdz digitāliem un tādiem, kas robežojas ar šķiedras mākslu. Te apkopota visa iespējamā filozofija. Izstādes ekspozīciju papildinās arī foto materiāli no mākslas darbu radīšanas procesiem.
 
Informāciju sagatavoja:
Guna Medne
Valmieras muzeja
Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja
direktores vietniece saimnieciskajā darbā
tālr. 26449300
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Naukšēnu brūža 140 gadu jubilejas svinības „Cauri laikiem”

  2. oktobrī (2021) 12:00 - 23:00 

Jubilejas svinības norisināsies 2. oktobrī no plkst. 12.00 līdz 23.00 Naukšēnos, alus brūža pagalmā.

Naukšēnu alus un spirta darītava tika atklāta 1881. gadā un šogad tā svin 140 gadu jubileju. Šis ir viens no retajiem brūžiem, kurš pārdzīvojis baronu laikus, ulmaņlaikus, padomju laikus un neatkarīgo Latviju. Brūža māja un iekārtas no baronu laikiem saglabājušās un kalpo vēl šodien. Vieniem tā ir tradīcija un nostalģija, citiem –  eksotika. Brūvēšanas duna gan te pieklususi, toties plašajos pagrabos vēl arvien top rudzu iesals, izmantojot 140 gadus senas metodes, ko augstu vērtē gan Latvijas maiznieki, gan alus brūvētāji.
Leģendārais brūzis un tā stiprie cilvēki pelnījuši godpilnu vietu Latvijas alus vēsturē.
 
Jubilejas pasākuma programma būs piesātināta un saistoša ikvienam viesim. No plkst. 12.00 norisināsies amatnieku tirdziņš. Plkst. 14.00 svinīgā pasākuma atklāšana ar Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestri „Tālavas taurētājs”. Plkst. 15.00 Rūjienas teātra koncertuzvedums „Cauri laikiem”. No plkst. 13.00 līdz 18.00 būs iespēja sajust senatnīguma elpu, dodoties bezmaksas ekskursijās, un to piedāvājums visai plašs – ekskursijas Naukšēnu Cilvēkmuzejā gida pavadībā, ekskursijas pa Naukšēnu muižas parku, alus brūža un alus pagraba ekskursijas, kā arī maksas ekskursijas – izbraukums ar plostu „Ruhjas Donalds” un degustācijas Naukšēnu vīna darītavā.
 
Visas pasākuma dienas garumā būs iespēja baudīt dažādas Naukšēnu garšas, ko piedāvās vietējie uzņēmēji. Varēs degustēt un nobaudīt īpašu Valmiermuižas alus veltījumu brūža 140 gadu jubilejai – Naukšēnu jubilejas alu, kas garšo tikpat labi kā sendienās – tumīgs, stiprs un salds.
Jubilejas dienas noslēgumu, no plkst. 18.00 līdz 19.00, ieskandinās grupa „Rahu the Fool”, bet no plkst. 19.00 līdz 23.00 muzikālais vakars ar grupu „Kantoris 04”.
Šī būs lieliska iespēja sajust vēsturisko elpu un kavēties atmiņās – kad zāle bija zaļāka, debesis zilākas un alus saldāks.
 
Naukšēnu brūža 140 gadu svinības „Cauri laikiem” rīko: Naukšēnu kultūras nams un Rūjienas kultūras nams. Pasākumu atbalsta: Valmiermuižas alus darītava.
 
Plašākai informācijai:
Indra Jirgena
Naukšēnu kultūras nama vadītāja
Tālrunis: 29438652
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Tikšanās ar Roberto Meloni

  2. oktobrī (2021) 17:00 
Sestdien, 2. oktobrī, plkst. 17.00 Dikļu kultūras centrā viesosies itāļu dziedātājs un TV raidījumu vadītājs Roberto Meloni, lai iepazīstinātu ar savu jaunāko recepšu grāmatu “Pa bērnības garšām ar Roberto. 100 virtuves meistarstiķi”.
Pasākums norisināsies divās daļās, sirsnīgas sarunas par Roberto Meloni bērnību un jaunāko grāmatu mīsies ar mūziku – uzstāsies jaunā dziedātāja Laura Keita Arājuma, skanēs arī Lauras un Roberto duets.
 
“Šajā grāmatā ir tik daudz no manis un manas bērnības – gan bildes, gan stāsti par manu ģimeni, vecākiem, vecmāmiņu, un grāmata ir ļoti intīma. Īpaši ir tas, ka 82 cilvēki man uzticēja savas bērnības bildes, pastāstīja tik siltus bērnības stāstus par viņu vecmāmiņām un omītēm, bērnības garšām. Grāmatā savus stāstus publicējušas manas autoritātes, piemēram, Baiba Sipeniece-Gavare, Marija Naumova, mani foršie draugi, piemēram, Normunds Rutulis, Andris Ērglis, Markus Riva, Linda Mūrniece, izcili pavāri, piemēram, Svetlana Riškova, Andris Rūmītis, kā arī lieliski cilvēki no Latvijas pilsētām. Tas viss dara mani ļoti priecīgu, pat pārlaimīgu," stāsta Roberto.
 
Roberto Meloni, kurš ir arī TV pavāršova “La Dolce Vita” vadītājs, aicina pasākumā piedalīties vietējās saimnieces, kuras vēlas dalīties ar savām īpašajām receptēm.
 
Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iegādāties Roberto jaunāko recepšu grāmatu un saņemt autogrāfu. Grāmatas cena: 10 eiro.
 
Apmeklētājiem būs jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts (digitālā vai izdrukātā veidā) un derīgs personu apliecinošs dokuments. Ieeja: bez maksas.
 
Pasākumu organizē Valmieras novada pašvaldības Dikļu kultūras centrs.
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.tālr.: 26115449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rudens balle ar grupu “Ballīšu orķestris”

  2. oktobrī (2021) 20:00 

2. oktobrī plkst. 20.00 aicinām uz Rudens balli Valmieras pagasta kultūras namā (Vanagu iela 4, Valmieras pagasts). Par lustīgu noskaņojumu ballē rūpēsies grupa "Ballīšu orķestris".

Biļetes cena: EUR 5. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē". Pirms balles biļetes varēs iegādāties arī pasākuma norises vietā - Valmieras pagasta kultūras namā. Plašāka informācija, zvanot uz Valmieras Kultūras centra kasi, tel. 64207207. 
 
Pasākumu var apmeklēt pret Covid-19 vakcinētas, kā arī Covid-19 pārslimojušas personas, uzrādot derīgu sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk