Pasākumi

 

Izstāde “Gobelēns”

  2. oktobrī (2021) - 5. februārī (2022) 

No 2021. gada 2. oktobra līdz 2022. gada 5. februārim Valmieras muzeja Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde “Gobelēns”.

Izstādē piedalīsies vairāki mākslinieki ar saviem darbiem – Jānis Bankovičs, Irisa Blumate, Andra Dīriņa, Katrīna Eihe, Santa Grigus, Jana Gruntmane, Jeļena Jēkabsone, Ieva Krūmiņa, Rolands Krutovs, Elīna Lūse-Grīnberga, Baiba Osīte, Lija Rage, Baiba Rītere, Egīls Rozenbergs, Antra Saliņa, Daiga Štālberga, Iveta Vecenāne, Dzintra Vilks un Zita Zaržecka.
 
Pasaulē atdzimst interese par gobelēnu, pat līdz avīžu uzrakstiem – gobelēns (ang.val. tapestry) laikmetīgās mākslas snaudošais gigants. Mākslinieks darbojas bez steigas, taču neatlaidīgi, savdabīgi un pārliecināti īsteno savas mākslinieciskās intereses. Tā ir materiālā filozofija.
 
20. gadsimta 80. gados dzima jēdziens “laikmetīgā” (ang.val. cating-edge) māksla, tās mērķis – pārsteigt un aktualizēt. Mūsdienās ir aktuāls jēdziens “topošā” māksla. Gobelēns ir vairāk nekā krāsa, kompozīcija, zīmējums vai materiāls – tas ir katra autora vienreizējais rokraksts, ideja, personīgais pārdzīvojums, vēstījums un izteiksmes veids ļoti laikietilpīgā, sarežģītā tehnikā. Arvien palicis neatbildēts jautājums: cik mūsdienīgs ir šis, kopš 14. gadsimta ekskluzīvais un elitārais mākslas veids – gobelēns? Pateicoties šķiedras mākslas jauninājumiem vai TC1 digitālo steļļu pieejamībai, rodas jautājumi – kas ir gobelēns un cik mūsdienīgs tas ir, raugoties no 21. gadsimta mākslas nosprausto “nerakstīto likumu” skatupunkta.
 
Gobelēnu izstādes “Domu zīmes” idejas autores ir Lija Rage un Iveta Vecenāne, ar ieceri apvienot vienotā ekspozīcijā dažādu paaudžu Latvijas tekstilmākslinieku jaunākos autordarbus gobelēna tehnikā. Vienkopus būs skatāmi gan mākslinieku ar lielu starptautisku izstāžu pieredzi, gan tādu mākslinieku darbi, kuri nesen ir absolvējuši akadēmiju.
 
Izstādes darbu autori aktīvi piedalās starptautiski žūrētās izstādēs un ir saņēmuši arī augstus apbalvojumus, apliecinot Latvijas tekstilmākslinieku darbu augsto kvalitāti, vērtību un konkurētspēju. Ekspozīcijas kopainā uzsvērta daudzveidība tēmās, sižetos, aušanas stilos, paņēmienos un tehniskajos izpildījumos. Dažādu mākslinieku gobelēnu izvietošana vienuviet ir liels izaicinājums veidojot vidi, kurā gobelēns mirdz kā vērtība, kā nenovērtējama sabiedrības bagātība – vidi, kurā justies piederīgam un saprastam gan kā mākslas darba autoram, gan mākslas baudītājam, nenošķirot vienu no otra. Gobelēns muzejā – viens no uzdevumiem gobelēnu padarīt nekomerciālu un vērtīgu pašu par sevi, tādu, kam nevar noteikt cenu naudas izteiksmē.
 
Ekspozīcija veidota ar plašu diapazonu – no klasiskiem un smalki austiem gobelēniem līdz digitāliem un tādiem, kas robežojas ar šķiedras mākslu. Te apkopota visa iespējamā filozofija. Izstādes ekspozīciju papildinās arī foto materiāli no mākslas darbu radīšanas procesiem.
 
Informāciju sagatavoja:
Guna Medne
Valmieras muzeja
Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja
direktores vietniece saimnieciskajā darbā
tālr. 26449300
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ceļošanas spēle "Sniegavīru paslēpes Vidzemē"

  27. novembrī (2021) - 16. janvārī (2022) 
No 27. novembra līdz 16. janvārim starptautiskais tūrisma ceļš “Via Hanseatica” sadarbībā ar “Aktīvā tūrisma centrs Eži” un “Cilpo.lv” aicina ģimenes ar bērniem un romantiķus piedalīties ceļošanas spēlē “Sniegavīru paslēpes Vidzemē”.
Deviņās vietās Vidzemē būs paslēpušies īpaši sniegavīri. Visus deviņus atrodot, būs iespēja piedalīties pārsteiguma balvu izlozē. Dalība spēlē – bez maksas.
 
Kā piedalīties spēlē? Lai piedalītos spēlē, vajadzīgs auto, vēlme doties nelielā pārgājienā, labs garastāvoklis, kompānija, kā arī viedierīce. Dalībai spēlē nepieciešams savā viedierīcē lejupielādēt lietotni LOQUIZ un ievadīt lietotājvārdu - sniegavirs un paroli - Vidzeme. Kad esi gatavs spēlei, dodies ceļā!
 
Kur atrast sniegavīrus? Sniegavīri ir paslēpušies tūrisma ceļa “Via Hanseatica” teritorijā Vidzemē. Paslēpes risinās deviņās vietās: Vaidavā, Sedā, Raunā, Straupē, Āraišos, Cīrulīšos Cēsīs, Ēvelē, Daliņos Valmierā un Trikātā. Izvēles kārtībā apmeklējot katru vietu un veicot nelielu pārgājienu kājām, ir jāapskata pieci objekti un jāatrisina āķīgi uzdevumi, lai saņemtu norādes par Sniegavīra drošo slēptuvi. Kad esat atraduši pirmo Sniegavīru, iemūžiniet to lustīgā kopfotogrāfijā un ar auto dodieties meklēt nākamo!
Atrast deviņus Sniegavīrus varat mēģināt vienā dienā, ja nepaspējat - turpināt jebkurā citā. Ceļošanas spēle “Sniegavīru paslēpes Vidzemē” bez maksas būs pieejama līdz pat 16. janvārim. Tie, kuri būs atraduši deviņus sniegavīrus, piedalīsies pārsteiguma balvu izlozē. Spēlējam paslēpes un tiekamies Vidzemē!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Kaķe, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā, [email protected]
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ziemas saulgriežu dāvanas Valmiermuižas viesistabā

  10. decembrī (2021) - 24. decembrī (2021) 

No 10. līdz 24.decembrim Valmiermuižas alus viesistabā mājos ziemas saulgriežu dāvanu tirgotava, kur vienuviet iegādājami Latvijas mājražotāju rūpīgi gatavotie cienasti, darinājumi un ciemakukuļi. Lai svētku gaidīšanas laikā sirdī mājo miers un sarūpētās dāvanas būtu ar mīlestību un rūpību tepat Latvijā radītas, arī šogad aicinām atbalstīt vietējos tirgotājus.

Amatnieki būs sarūpējuši etnogrāfisku rakstu un mežģīņadījumus, siltas zeķes un cimdus, sveces un svečturus, pulksteņus un koka fotogleznas, dabīgās ādas un stikla rotas, ziedūdeņus skaistumam un veselībai. Savukārt, svētku mielastam būs iespēja gādāt pašu grauzdētu kafiju, Latvijas dārzu un mežu veltes burciņā, ķiploku “kompetes”, šņabi un granulas, ķirbju sēklu marcipānu un bezglutēna cepumus.
 
Tāpat būs iegādājami sociālā uzņēmuma “Iespēju tilts” roku darbi, kurā vieni no amatniekiem ir “Dravnieki”, personas ar garīga rakstura traucējumiem. Šie amatnieki ar lielu degsmi un mīlestību darbojas un rada Montessori attīstošās rotaļlietas un galda spēles, kā arī citas ikdienai nepieciešamās preces. Iegādājoties viņu radīto, atbalstīsim darba integrācijas attīstību un palīdzēsim sociāli neaizsargātajiem un radošajiem iedzīvotājiem.
 
Turpat blakus pieejams arī plašais Valmiermuižas alus tirgotavas klāsts ar jau iecienītiem dzērieniem un smalkiem ciemakukuļiem, pašceptu maizi un kruasāniem, sukādēm un iesala pēperkokiem, kā arī citiem vietējiem našķiem. No piektdienas līdz svētdienai Valmiermuižas alus virtuve gaidīs uz gardu un brangu maltīti, kurai krodzinieki piemeklēs arī saderīgus alus brūvējumus.
 
Gan lieliem, gan maziem būs iespēja doties zirgu izjādēs pa omulīgi izgaismotām un piesnigušām Valmiermuižas parka takām un apvienot dāvanu iegādi ar izbraucienu svaigā gaisā.
 
Dāvanu tirgotava darbosies “zaļajā režīmā”:
Pirmdiena – ceturtdiena | 12.00 – 19.00
Piektdiena | 12.00 – 20.00
Sestdiena |  10.00 – 20.00
Svētdiena | 10.00 – 16.00
 
Lai gardi un ar sirds siltumu bagāti svētki!
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

ATCELTS! Ziemas saulgriežu svinības, tirdziņš “Gardu muti” un tradīciju vakars

  11. decembrī (2021) 

Ziemas saulgriežu svinības, tirdziņš “Gardu muti” un tradīciju vakars. Valmiermuižas parkā un Valmiermuižas alus viesistabā

Pasākumu  norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ziemas tirdziņš Valmierā

  11. decembrī (2021) 10:00 - 15:00 

11. decembrī plkst. 10.00-15.00 Valmierā notiks Ziemas tirdziņš. Tirdziņš šogad norisināsies divās vietās – laukumā starp Valmieras Kultūras centru (Rīgas iela 10) un t/c “Valleta” (Rīgas iela 4), kā arī Vecpuišu parkā (L. Paegles iela 10). Ielu tirdzniecība turpināsies arī Hanzas namiņos (Hanzas laukumā).

Ziemas tirdziņā ikviens varēs iegādāties amatnieku un mājražotāju darinātus gardumus svētku galdam, sirsnīgas dāvanas saviem tuvajiem un mīļajiem, kā arī svētku rotājumus.
 
Tirdziņš norisināsies "zaļajā režīmā", tādēļ aicinām apmeklētājus laicīgi sagatavot un uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu, kā arī lietot mutes un deguna aizsegu.
 
Informācija tirgotājiem:
 
Pieteikuma anketa un nolikums pieejami Valmieras Kultūras centra mājaslapā www.vkc.lv.
 
Ziemas tirdziņu organizē Valmieras Kultūras centrs.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Koncerts "Skorpiona zvaigznājā"

  11. decembrī (2021) 14:00 
11.decembrī plkst.14.00 Lodes kultūras namā notiks Lailas Ilzes Purmalietes un Antas Eņģeles koncerts “Skorpiona zvaigznājā”.
Koncerta apmeklējums ir bez maksas. To var apmeklēt, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Lūdzam ievērot visus valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības noteikumus!
Kopēt saiti
 

Koncerts "Tava balss"

  11. decembrī (2021) 14:00 

11. decembrī plkst. 14.00 10 gadu jubileju svinēs Vecates Kultūras centrs. Koncertā “Tava balss” uzstāsies dziedātāja Santa Sāre. Ielūgumus var saņemt Vecates Kultūras centrā vai apmeklējumu pieteikt pa tālruni 29464099.

Kopēt saiti
 

Koncerts "Trīs vīri Ziemassvētkos" Ēvelē

  11. decembrī (2021) 15:00 

11. decembrī plkst. 15.00 Ēveles Tautas namā koncertā “Trīs vīri Ziemassvētkos” – Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvels, Mārtiņš Vilsons. Vietu skaits ierobežots un personalizēts, iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 26191238.

Kopēt saiti
 

Maģiskā pastaiga Sajūtu parkā

  11. decembrī (2021) 16:00 - 20:30 

Gaujas Stāvo krastu Sajūtu Parks un Valmieras Olimpiskais centrs aicina uz Maģisko pastaigu Sajūtu parkā, kas notiks š.g. 11. decembrī no plkst. 16:00.

Pasākums plānots kā pastaigu maršruts brīvā dabā visai ģimenei - kā lieliem, tā maziem. Maģiskā pastaiga būs kā ziemīga atskaņa ik vasaras “Maģisko sajūtu naktīm”, lai decembrī, ko zinām kā brīnumu laiku, noķertu īpašas sajūtas un izbaudītu kopā būšanas laiku dabā.

Pastaigas laikā apmeklētājiem būs iespēja baudīt maģisko gaismu rotaļas Gaujas Stāvajos krastos. Tāpat arī ar domām griezties līdzi dejotāju improvizētām kustībām īpašā vides objektā. Ceļā uz nākamo pieturvietu, Muzikālo dāvanu, būs iespēja piestāt pie “OZO” restorāna, lai sasildītos ar siltajiem dzērieniem un gardu zupu, kā arī pie lielā ugunskura apsildīt degunus. Muzikālās dāvanas pārsteigums – Jēkaba Pikšēna kokles spēle, ģitāras virtuozi Renārs Veličko un Āris Pickainis un Yamaha mūzikas skolas audzēkņi. Īpašs pārsteigums pašiem mazākajiem pastaigas apmeklētājiem - jautras dziesmas un rotaļas kopā turpat Sajūtu parka meža ielokā ar Piparkūciņu un Ziemassvētku vecīti no tālās Lapzemes!

Plašāku informāciju par programmu un pastaigas māksliniekiem jau pavisam drīz atradīsi Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka Facebook un Instagram kontos.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lai ievērotu valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības noteikumus, pasākums notiks “zaļajā režīmā”. Sadarbībspējīgs Covid-19 sertifikāts, būs jāuzrāda pirms ieejas teritorijā, tāpat organizatori būs padomājuši par apmeklētāju plūsmu uz pastaigas virzienu. Norises laiks tiks organizēts 3 sesijās, katrā ar ierobežojumu līdz 500 cilvēkiem:
1. sesija – no plkst. 16:00 līdz 17:30
2. sesija – no plkst. 17:30 līdz 19:00
3. sesija – no plkst. 19:00 līdz 20:30

Ieejas maksa teritorijā 5 EUR. Biļešu skaits ir ierobežots, tās būs pieejamas iepriekšpārdošanā no 22. novembra - www.valmierasoc.lv un www.bezrindas.lv.
Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Eglītes iedegšana Plāņos

  11. decembrī (2021) 16:00 
11. decembrī plkst.16.00 uz svētku egles iedegšanu Plāņu pagastā aicina Ziemassvētku galvenais Rūķis. Strenču Kultūras centrs un biedrība ''Kāre'', iededzot svētku lampiņas, vēlas pateikties tiem čaklajiem darboņiem, kuri pērn un šogad ir darījuši labus darbus un palīdzējuši radīt svētku sajūtu. Aicinām ievērot visus valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības noteikumus!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Dikļu Kultūras centra sieviešu kora "Lira" koncerts Naukšēnos

  11. decembrī (2021) 16:00 

11. decembrī plkst. 16.00 Naukšēnu Kultūras namā Dikļu Kultūras centra sieviešu kora “Lira” koncerts. Vadītājas Larisa Stivriņa un Solvita Eliņa. Ieeja bez maksas. Ieeja uz koncertu ar derīgu Covid – 19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Kopēt saiti