Pasākumi

 

Pētera Martinsona darbu izstāde no Marka Rotko mākslas centra kolekcijas

  1. aprīlī (2022) 16:00 - 28. maijā (2022) 17:00 

Valmieras muzeja Izstāžu namā 1. aprīlī plkst.16.00 atklās Pētera Martinsona grafikas un keramikas darbu izstādi “Pēteris Martinsons. Sajūtu arhitektūra”. Izstāde uz Valmieru ceļojusi no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra.

Pasaulē pazīstamākais Latvijas keramiķis Pēteris Martinsons (1931–2013) piedzima un pirmos 13 dzīves gadus pavadīja Daugavpilī. Vairāk nekā pusgadsimtu ilgās radošās darbības laikā viņa māksla un personība suģestēja un iedvesmoja dažādu paaudžu keramiķus Latvijā un ārvalstīs. Dzīves nogalē mākslinieks lielu daļu sava radošā mantojuma dāvināja dzimtajai pilsētai, rodot tam mājvietu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.

Izstādē “Pēteris Martinsons. Sajūtu arhitektūra” skatāmi mākslinieka grafiskie tušas zīmējumi, kas radīti gan kā atsevišķi eksponējami mākslas darbi, gan kā ikdienas sajūtu un radošās domas lidojums. Rotko centra kolekcijas plauktos savu vietu raduši arī šķietami nelieli, bet viņa personību atspoguļojoši smalki zīmējumi uz apsveikumu kartītēm, ielūgumiem, piezīmju grāmatiņu lapām vai no teksta brīviem laukumiem, kas gaidīja savu eksponēšanas laiku un telpu.

Apceres par kosmisku, arhitektonisku, cilvēcisku, tektonisku tēmu un dažādu motīvu savijumiem Pētera Martinsona zīmējumos bieži vien bija gan aizsākums, gan turpinājums apjomīgiem keramikas materiālos veicamiem darbiem. Izstādē “Pēteris Martinsons. Sajūtu arhitektūra” skatāmā Pētera Martinsona keramika papildina ar roku zīmētos zīmējumus, lai atspoguļotu mākslinieka nezūdošo vēlmi eksperimentēt ar keramikas materiāliem un tehnikām. Līdzās apgleznotiem porcelāna šķīvjiem un vāzēm mākslinieka meistarību apliecina svēpētas māla kompozīcijas un monumentālas šamota figūras, mēģinot atjaunot sajūtas un laika liecības, ko keramiķis ir iemūžinājis materiālā.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra Pētera Martinsona kolekcijā pašlaik ir 800 mākslas darbi, kā arī vairāk nekā 50 tušas zīmējumi. Pētera Martinsona kolekcija ik gadu papildināta ar dāvinājumiem un iepirkumiem. 2022. gadā Daugavpils cietokšņa pulvera noliktavas ēkā līdzās Rotko centram tiks atklāta “Pētera Martinsona māja” ar mākslinieka radīto darbu pastāvīgu ekspozīciju no Rotko centra kolekcijas.

Izstāde skatāma līdz 28. maijam. Lūdzam, apmeklējot izstādi, ievērot noteikumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.

 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ceļojošā izstāde “Detaļu spēks II”

  26. aprīlī (2022) - 3. jūnijā (2022) 
Jebkurš arhitektūras un būvniecības objekts ir sava laika liecība, kurā iemiesotas pamatvērtības un arī raksturīgās inovācijas! Līdz 3. jūnijam Valmierā, Jāņa Daliņa stadiona teritorijā, blakus basketbola laukumam, būs apskatāma arhitektūras, būvniecības un restaurācijas izcilākiem piemēriem veltītā ceļojošā izstāde “Detaļu spēks II”. Izstāde ir atceļojusi no Rīgas, kur iepriekš tā tika eksponēta Āgenskalna tirgus laukumā un pie t/c Origo.
Par unikālu iespējams dēvēt ikvienu izstādē aplūkojamo objektu. Tāds ir Jāņa Daliņa stadions Valmierā, kas konkursā Latvijas Būvniecības gada balva 2021 ieguva augstāko apbalvojumu GRAND PRIX; Latvijā ilgtspējīgākais objekts t/c Origo, restaurācijas darbos ar izcilību atjaunotais Pulvera pagrabs Daugavpilī, Laivu māja Ventspilī, modernu koka privātmāju arhitektūra, Rēzeknes Olimpiskais centrs, promenāde Daugavpilī, rūpīgā pilsdrupu atjaunošana Tērvetē, Latvijas Valsts mežu klientu centrs Jelgavā, moderna ražotne Kocēnos, apartamentu māja Valmierā, Stropu atpūtas centrs Daugavpilī, Ogres sanatorijas zāle ar unikālo gleznojumu restaurāciju, Saulkrastu estrāde un Neibādes parks, Mežaparka estrādes pārbūve un koka potenciāla izmantošana bērnudārza būvniecībā Salaspilī.
 
Izstādes mērķis ir atraktīvā formā aicināt publiku iepazīt interesantāko Latvijas arhitektūrā, veltīt laiku ēku estētikas iepazīšanai, tādējādi paaugstinot zināšanu un kompetences līmeni.
 
Lielformāta objektu un to detaļu fotogrāfijas papildinātas ar stāstiem latviešu un angļu valodā, vēstot par ēkām, inženierbūvēm, restaurācijas objektiem un labiekārtojumu, kas izpildījuma augstās kvalitātes dēļ visi ir parauga vērti funkcionālā un radošā līmenī. Vairāki objekti ir ieguvuši balvas lielākajā būvju konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva, kā arī konkursā Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021. Daļa izstādei izvēlēto objektu ieguvuši starptautisku atzinību. Papildu informācija iegūstama, skenējot QR kodu uz katras planšetes.
 
Objektu foto:
 • 1. att. Jāņa Daliņa stadions Valmierā. Pasūtītājs Valmieras novada pašvaldība, projekts Ivara Šļivkas birojs, būvnieks YIT INFRA, būvuzraugs Būvuzraugi LV.
 • 2. att. Rēzeknes Olimpiskais centrs. Pasūtītājs Rēzeknes pilsētas dome, projekts REM PRO.
 • 3. att. Byko-Lat ražotne Kocēnos. Pasūtītājs Byko-Lat, projekts Pils M, būvnieks Aimasa.
 • 4. att. Laivu māja Ventspils muzejā. Pasūtītāja funkcijas Ventspils Komunālā pārvalde, objekta pasūtītājs Ventspils muzejs. Būvnieks Būvfirma Inbuv, projekts Balts un melns un arhitekte Ija Rudzīte. Būvuzraudzība Firma L4.
 • 5. att. Daugavpils Pulvera pagrabs. Projekts Rem Pro, arhitekte Ilze Ratniece, būvnieks Lagron. Rūdītā stikla konstrukcijas ēkā un labiekārtojumā Real Windows.
 • 6. att. Dzīvokļu māja Valmierā. Pasūtītājs un būvnieks Aimasa, projekta autore Ija Rudzīte.
 • 7. att. Latvijas Valsts mežu ēka Jelgavā. Pasūtītājs Latvijas Valsts meži, projekta vadītājs Uģis Perševics. Projekts arhitektu birojs 5.iela, arhitekts Ints Pujāts, arhitekte Ija Rudzīte. Būvnieks Selva Būve.
 • 8. att. Stropu apkaime Daugavpilī. Pasūtītājs Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde Komunālās saimniecības pārvalde. Projektētājs Arhis, būvuzņēmējs Latgales Ceļdaris.
 • 9. att. Tērvetes pilsdrupas. Pasūtītājs Dobeles novada dome, Tērvetes administrācija. Projekts AB Studio. Restaurācija Kaskāde 19.
 • 10. att. Promenāde gar Daugavpils cietoksni. Pasūtītājs Daugavpils dome, būvnieks Rīgas tilti.
 • 11. att. Saulkrastu estrāde un Neibādes parks. Pasūtītājs Saulkrastu novada pašvaldība. Projekts un būvniecība Tilts. Būvuzraudzība pilnsabiedrība L4 & Mūsu uzraugs.
 • 12. att. Mežaparka estrādes pārbūve B2 posms. Pasūtītājs Rīgas dome. Būvdarbi AS LNK Industries. Projekts Austris Mailītis, Juris Poga.
 • 13. att. Bērnudārzs Salaspilī. Pasūtītājs Salaspils novada dome, projekts MADE arhitekti, būvnieks MERKS, siltumizolācija TN International.
 • 14. att. T/c ORIGO un biznesa centra ORIGO ONE jaunbūve. Attīstītājs SIA Linstow Baltic. Būvprojekta autori: PS ARCADE (SIA DEPO projekts un SIA Jensen Consult un Arhis inženieri). Galvenais būvuzņēmējs SIA Skonto Būve. Būvuzraudzība SIA CMB. Ainavu (labiekārtojuma) arhitekti jaunbūvei SIA ALPS ainavu darbnīca. Interjera dizains SIA Xcelsior.
 • 15.att. Privātmāja no koka – nākotnes dzīvestelpas standarts. Projekts, būvniecība Edgars Bredovskis.
 • 16.att. Anša Cīruļa gleznojumi bijušajā sanatorijā Ogrē. Gaismas prospekts 2/6, Ogre. Pasūtītājs Ogres novada pašvaldība, projekts VV Projekts, būvnieks RERE Meistari, būvuzraudzība Akorda.
 
Informāciju sagatavoja:
Gunita Jansone,
biedrības BDCC vadītāja,
Agrita Lūse,
biedrības BDCC valdes locekle
un
Marija Melngārša
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 26351628
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pārgājienu cikla "Muižnieka atslēgu glabātājs" 4. posms - Sēļu un Pantenes muiža

  1. maijā (2022) - 31. maijā (2022) 
Būt dabā un muižu senatnīgajā aurā, elpot koku pumpuru piepildīto gaisu, saklausīt atlidojušo gājputnu mundrās balsis un doties vēl noslēdzošajā piedzīvojumā ar Muižnieka atslēgu glabātāju, kurš beidzot atklās savu stāstu par to, kā jau gadu desmitiem dzīvo cauri gadsimtu lokiem. Pārgājienu cikla “Muižnieka atslēgu glabātājs” noslēdzošais 4. posms ved uz Valmieras novada Sēļiem un Panteni. Aktivitāte ir veicama individuāli līdz 31. maijam, sekojot elektroniskam leģendas failam ar ceļa norādēm, kas aplūkojams un lejupielādējams šeit.
Pārgājiena galvenais akcents tiek vērsts uz Sēļu un Pantenes muižu, apkārt sastopamajām dabas vērtībām un mītiskā tēla Muižnieka atslēgu glabātāja nostāstiem. Maršruta grūtības pakāpe: viegla. Posms ved pa aptuveni 7 kilometru garu pļavas taciņu, asfalta, grants un zemes ceļu piedzīvojumu. Pārgājiena pirmajā daļā būs iespējams iepazīt Sēļu muižu un dīķi, kas ieskauts pavasara pilnbriedā, bet otrajā daļā - Pantenes avotiņu, muižas drupas un atslēgu glabātāja noslēpumus. Pavasarī, dabas pārmaiņu laikā, ceļi un taciņas var iegūt dubļainus veidolus. Lai pārgājiena laikā nenomaldītos, svarīgi sekot līdzi elektroniskajam ceļa norāžu failam. Visiem pārgājiena dalībniekiem, dodoties dabā, aicinām būt atbildīgiem, ievērot dabas saudzēšanas un atkritumu neatstāšanas principus – ko atnesi, to aiznes, ugunskurus kurināt tam paredzētās vietās, kā arī neatkāpties no norādītā pārgājiena maršruta un cienīt apkārtējo cilvēku privātīpašumu teritoriju robežas.
 
Pārgājienu ciklā galvenā uzmanība vērsta uz piecu Valmieras novada muižu apvidiem – Mūrmuižas nocietinājuma torni, Veļķu, Rūjienas, Sēļu un Pantenes muižām. Pārgājienu cikls norisinās četros posmos, no februāra līdz maijam, katrā mēnesī aicinot iepazīt konkrēto muižu un tuvumā esošās dabas vērtības. Katra pārgājiena posms tiek publicēts mēneša pirmajos datumos Valmieras novada Tūrisma mājaslapā visit.valmiera.lv. Lejupielādējot failu savā mobilajā viedierīcē un sekojot failā esošajām norādēm, ikvienam izdosies tikt galā ar ielu un taciņu līkločiem. Aktīvākajiem pārgājiena cikla dalībniekiem, kuri būs piedalījušies visvairāk pārgājiena cikla posmos būs iespēja pretendēt uz Valmieras novada Tūrisma pārvaldes sarūpētajām pārsteiguma balvām. Lai nonāktu aktīvāko dalībnieku lokā, aicinām doties pārgājienā, atbildēt uz jautājumiem, kas uzdoti pārgājiena aprakstā, un atbildes atsūtīt uz e-pastu [email protected]. Pārsteiguma balvu saņēmēji tiks izziņoti 2. jūnijā Visit Valmiera Facebook lapā.
 
Pārgājienu ciklu organizē Valmieras novada Tūrisma pārvalde. Aktivitāti atbalsta “Latvijas Piļu un muižu asociācija”.
 
Informāciju sagatavoja:
Madara Stukmane
Valmieras novada
Tūrisma pārvaldes
pasākumu organizatore
Mob. tālr.: 26332213
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izstāde “Mazās laimītes”

  10. maijā (2022) - 12. jūnijā (2022) 
Valmieras Kultūras centrā līdz 12. jūnijam apskatāma psiholoģes Ivetas Kreišmanes darbu izstāde “Mazās laimītes”
Iveta Kreišmane: “Gadiem ritot, aizvien vairāk izbaudu tos mazos mirkļus, tos mazos ikdienības priekus, ko sniedz brīnišķīgā planēta Zeme, uz kuras man ļauts dzīvot. Tie ir saules pielietie rīti un mirdzošie vakari. Brīži, kad vējš iepinas matos un redzi, kā no zemes vienā mirklī izspraucas pavasarīgais zaļums. Esot kāda brīnuma priekšā, gribas aizturēt elpu un pieturēt šo mirkli ilgāk. Tāpēc arī knipsējam foto bildes, lai šo sajūtu saglabātu.  Imantam Ziedonim ir skaistas un viedas rindas: 
Un tādas lielas laimes nemaz nav. 
Ja jums to vēl, tad ziniet, tie ir nieki. 
Ir tikai tādas mazas laimītes. 
Ir tikai tādi mazi ikdienības prieki. 
Fotogrāfijās noķerto pārlieku uz audekla, un tā ir mana mazā laime, mani ikdienības prieki. Patiesā priekā dalos ar Tevi, un esmu laimīga sajust Tavu klātbūtni izstādē “Mazās laimītes”.”
 
Ivetas Kreišmanes pirmā darbu izstāde “Ar prieku” bijusi apskatāma Puikules muižā, Strenčos, Kauguros, Vilzēnos, Alojā un Kocēnos. No psiholoģes darba brīvajā laikā apmeklētas mākslas nodarbības Valmieras Tautas Tēlotājas mākslas studijā pie Dainas Leites, kā arī mākslinieces Gijas Karānes studijā un kursos pie Ineses Andersones.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izstāde “Gadalaiki”

  11. maijā (2022) - 4. jūnijā (2022) 
Kocēnu Kultūras namā līdz 4. jūnijam apskatāma Sandras Semenkovičas gleznu izstāde “Gadalaiki”. Mākslinieces gleznās dominē ziedi un ainavas, kas radītas, iedvesmojoties no dabas, dārza un meditācijas.
Sandra Semenkoviča: “Domāju, ka gleznot var katrs, vajag tikai iedvesmu, krāsas un uz kā gleznot. Mēs esam radoša un talantīga tauta. Vieni glezno, citi savu prieku izdzied Dziesmusvētkos, iecep maizes kukulī, ieauklē bērnos, ieada zeķēs un cimdos, ieauž jostās. Cilvēka dzīve ir kā ceļš – vienam taisns, kā uz mērķi izšauta bulta, citam – līkumots, ar šķēršļiem un pārbaudījumiem, kāds kalnā kāpj pa spirāli vai varbūt pa kāpnēm debesīs pie zvaigznēm pēc iedvesmas, pēc mūzikas vai zvanu skaņām…Lai kāds katram ir ceļš, galvenais ir saglabāt savu vertikāli, saglabāt šajā neparastajā laikā sevi. Ar gaišām domām, ar galvu debesīs un stingru pamatu, pamatīgumu, ar saknēm zemē.”
 
Māksliniecei savu vertikāli saglabāt palīdz daba, krāšņās debesis, gadalaiku maiņa un zemes smarža. Šī vertikāle uzrunā skatītāju katrā no viņas gleznām. Ne velti Imants Ziedonis ir mākslinieces mīļākais dzejnieks.

“Tev pamats drošs – tā tava zeme ir,
Tie zaļumi un dubļi, ko mēs bridām,
Un droša debess, tajā zvaigznes mirdz.
Tu tikai sevi pasargā (pa vidam)
Tik sevi pasargā – mēs vidu veidojam!
Mēs esam vadi, ceļi, stīgas, stari,
Un pārējam nav nozīmes nekam,
Tik tam, ko
augšup-lejup-augšup dari.”
(I. Ziedonis)
 
Katra glezna ir daļa no Latvijas dabas, daļa no Sandras dvēseles. To galvenais nodoms ir spēcināt un iedvesmot izstādes apmeklētājus, kā arī dalīties mūsu kopīgajā dzimtenes mīlestībā un kluss aicinājums katram droši turēt savu vertikāli
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pasaules čempionāta florbolā vīriešiem kvalifikācijas spēles

  25. maijā (2022) - 28. maijā (2022) 

No 25. līdz 28. maijam Valmierā un Kocēnos norisināsies 2022. gada pasaules čempionāta florbolā vīriešiem Eiropas zonas kvalifikācijas turnīri, kuros par ceļazīmēm uz finālturnīru cīnīsies 15 valstu izlases. Dienas biļetes uz EUR 1 turnīru Valmierā ir iespējams iegādāties tiešsaistē – www.bezrindas.lv. Ieeja uz EUR 2 turnīra spēlēm Kocēnos būs bez maksas.

Pirms oficiālo cīņu sākuma 24. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā tiks aizvadīta labdarības spēle Ukrainas atbalstam, kurā tiksies iepriekšējā pasaules čempionāta finālistes Somija un Zviedrija. Visi ienākumi no šī mača tiks nodoti Ukrainas Florbola federācijai.
Latvijas izlase spēlēs EUR 1 turnīrā Valmierā un mūsu tiešie pretinieki būs Dānijas, Islandes un Ukrainas florbolisti, bet otrā apakšgrupā sacentīsies Somijas, Igaunijas, Nīderlandes un Lielbritānijas valstsvienības.
Latvijas izlases galvenais treneris Arto Rīhimeki sastāvā ir iekļāvis divus vārtsargus, piecus aizsargus un desmit uzbrucējus. Vienpadsmit florbolisti ikdienā spēlē vietējā čempionātā, bet seši pārstāv ārvalstu klubus Somijā un Šveicē.
Latvijas izlases sastāvs:
 
Vārds un Uzvārds
Pozīcija
Komanda
Markuss Plūdums
vārtsargs
Lekrings
Morics Krūmiņš
aizsargs
Nokian KrP (Somija)
Oskars Tūtāns
aizsargs
Lielvārde/FatPipe
Daniels Jānis Anis
uzbrucējs
UHC Uster (Šveice)
Jānis Ragovskis
aizsargs
Koovee (Somija)
Armands Savins
aizsargs
Lielvārde/FatPipe
Krišjānis Tiltiņš
uzbrucējs
Lekrings
Klāvs Jansons
uzbrucējs
Ķekava
Toms Akmeņlauks
uzbrucējs
FK Kurši
Artis Raitums
uzbrucējs
Talsu NSS/Krauzers
Pēteris Trekše
uzbrucējs
TPS (Somija)
Andris Rajeckis
uzbrucējs
Lekrings
Edgars Puriņš
uzbrucējs
Lekrings
Artūrs Jurševskis
aizsargs
Lekrings
Kevins Šmits
uzbrucējs
Kloten-Dietlikon Jets (Šveice)
Rolands Kovaļevskis
uzbrucējs
Koovee (Somija)
Jānis Salcevičs
vārtsargs
Ogres Vilki
Galvenais treneris: Arto Rīhimeki
Treneri: Tēmu Variss, Ingus Laiviņš
EUR 2 turnīrs norisināsies Kocēnu Sporta namā. Vienā apakšgrupā iedalītas Zviedrijas, Ungārijas un Francijas izlases, bet otrā Norvēģijas, Polijas, Beļģijas un Lihtenšteinas florbolisti.
Eiropas zonas kvalifikācijas grupas:
 
EUR 1 (Latvija, Valmiera)
A apakšgrupa
B apakšgrupa
Somija
Dānija
Igaunija
Latvija
Nīderlande
Islande
Lielbritānija
Ukraina
 
EUR 2 (Latvija, Kocēni)
C apakšgrupa
D apakšgrupa
Zviedrija
Norvēģija
Ungārija
Polija
Francija
Beļģija
 
Lihtenšteina
 
EUR 3 (Čelāno, Itālija)
E apakšgrupa
F apakšgrupa
Čehija
Vācija
Spānija
Slovākija
Slovēnija
Austrija
Itālija
Kotdivuāra
 
Šajos kvalifikācijas turnīros Starptautiskā Florbola federācija (IFF) turpinās testēt jauno "Future of Floorball" konceptu – spēļu laiks būs saīsināts (3x15 minūtes) un izlasēm būs atļauts pieteikt tikai 17 spēlētājus un piecus pārstāvjus.
 
EUR 1 kvalifikācijas grupas spēļu kalendārs Valmieras Olimpiskajā centrā:
 
25. maijs
12:00 Lielbritānija - Somija
14:30 Islande - Dānija
17:00 Nīderlande - Igaunija
19:30 Latvija - Ukraina
 
26. maijs
12:00 Nīderlande - Lielbritānija
14:30 Ukraina - Islande
17:00 Igaunija - Somija
19:30 Dānija - Latvija
 
27. maijs
12:00 Igaunija - Lielbritānija
14:30 Ukraina - Dānija
17:00 Somija - Nīderlande
19:30 Islande - Latvija
 
28. maijs
10:00 Spēle par 7. vietu EUR 1 grupā
12:45 Spēle par 5. vietu EUR 1 grupā
15:30 Spēle par 3. vietu EUR 1 grupā
18:15 EUR 1 grupas finālspēle
 
EUR 2 kvalifikācijas grupas spēļu kalendārs Kocēnu sporta namā:
 
25. maijs
11:00 Francija - Zviedrija
13:30 Norvēģija - Lihtenšteina
16:00 Beļģija - Polija
 
26. maijs
11:00 Ungārija - Francija
13:30 Norvēģija - Beļģija
16:00 Lihtenšteina - Polija
 
27. maijs
11:00 Lihtenšteina - Beļģija
13:30 Zviedrija - Ungārija
16:00 Polija - Norvēģija
 
28. maijs
9:00 Spēle par 5. vietu EUR 2 grupā
11:45 Spēle par 3. vietu EUR 2 grupā
14:30 EUR 2 grupas finālspēle
 
Eiropas zonas izlases sacentīsies par 10 biļetēm uz finālturnīru. Tam kvalificēsies EUR 1, EUR 2 un EUR 3 turnīru katras apakšgrupas uzvarētāji (6 izlases) un komandas, kuras būs pārākas otro pozīciju ieņēmušo vienību dueļos (3 izlases), kā arī viena no šo spēļu zaudētājām ar labākajiem rādītājiem apakšgrupu spēlēs.
Kvalifikācijai ir reģistrējušās 36 izlases, kas ir par vienu vairāk nekā iepriekšējā ciklā. 24 no tām pārstāv Eiropu, deviņas Āziju un Okeāniju, divas Ameriku, bet viena – Āfriku.
Pasaules čempionāta finālturnīrā piedalīsies 16 valstsvienības. Dalību tajā jau ir garantējuši mājinieki šveicieši, kuriem, pēc kvalifikācijas rezultātiem, pievienosies vēl 10 Eiropas komandas. Amerikas pārstāvēs viena izlase, bet Āziju un Okeāniju četras. Vienīgā Āfrikas kontinenta pārstāve Kotdivuāra par ceļazīmi cīnīsies Eiropas zonā.
Pasaules čempionāta finālturnīrs no 2022. gada 5. līdz 13. novembrim tiks aizvadīts Šveices pilsētās Cīrihē un Vintertūrā. Čempioni šoreiz tiks noskaidroti vienu mēnesi agrāk nekā ierasts, lai turnīra norise nepārklātos ar 2022. gada Pasaules kausa izcīņu futbolā.
 
Informāciju sagatavoja:
Latvijas Florbola savienība
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

6. Vidzemes stāstnieku festivāls "Stāsti krēslā". Ceļi un neceļi.

  26. maijā (2022) 17:00 

26. maijā plkst. 17:00 koncertzālē VALMIERA norisināsies 6. Vidzemes stāstnieku festivāls "Stāsti krēslā". Ceļi un neceļi.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Muzikāls noskaņu vakars

  26. maijā (2022) 20:00 

Nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ 20. maijā plānotais muzikālais noskaņu vakars pie Dzirnavu ezeriņa pārcelts! Koncerts pie ezeriņa notiks 26. maijā plkst. 20.00.

Noskaņu vakara muzikālie vēstneši būs Duets Mediante – Zane un Māris Rozenfeldi – un dziesminieks Renārs Veličko.
 
Ieklausies mūzikā, sajūti pavasara ziedu smaržu un izbaudi skaisto vakara burvību!
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

6. Vidzemes stāstnieku festivāls "Stāsti krēslā". Ceļi un neceļi.

  27. maijā (2022) 15:00 - 15:00 

27.maijā plkst 15:00 Sedas Kultūras centrā norisināsies 6. Vidzemes stāstnieku festivāls "Stāsti krēslā". Ceļi un neceļi.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rūjienas Saldējuma svētki

  28. maijā (2022) 
Sestdien, 28. maijā, Rūjienā jau sesto reizi norisināsies tradicionālie “Saldējuma svētki”.
Svētku pirmsākumi meklējami pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, kad pilsēta bija savas identitātes meklējumos. 2001. gada 3. augustā pilsētas pašvaldība sadarbībā ar “Rūjienas piensaimnieku biedrību” rīkoja pirmos Latvijas saldējuma svētkus ar moto "Rūjiena - saldējuma galvaspilsēta". 2002. gadā bija mēģinājums turpināt iedibināto tradīciju, taču tas īsti labi neizdevās. No 2003. gada augusta sākumā tika sākta jauna tradīcija - Rūjienas pilsētas svētki, kas turpinās joprojām.
 
Lai arī saldējuma svētkiem turpinājums nesekoja, tomēr ideja saglabājās un tika atjaunota pēc 16 gadiem. Pirms tam gan, 2008. gadā, aizsākās vēl kāda tradīcija – Rūjienas vārda dienas svinības. Ideja par svētkiem radās bērnudārzā “Vārpiņa”, kādam puisītim vēloties uzzināt, kad Rūjiena svin vārda dienu. Talkā nāca Rūjienas izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa, kura vēstures avotos atrada informāciju par Rūjenes pārdēvēšanu par Rūjienu 1923. gada 29. maijā.
 
Līdz 2016. gadam tieši šajā datumā ik gadu tika svinētas pilsētas vārda dienas svinības. 2017. gadā svētku atbalstītāju pulkam pievienojās uzņēmums “Rūjienas saldējums”. Kopš šī gada pilsētas vārda dienai tuvākajā sestdienā tiek svinēti “Rūjienas saldējuma svētki”, vienlaikus atzīmējot arī pilsētas vārda dienu. Šogad, pēc diviem gadiem, kad norisi ļoti ietekmēja pandēmijas laika ierobežojumi, svētki atgriežas ar plašāku vērienu.
 
Ja šī gadsimta sākumā Rūjiena vēl centās veidot savu identitāti, tad mūsdienās aptaujas neapstrīdami apliecina, ka saldējums ir pilsētas galvenais atpazīstamības elements. Taču bez kāda uzņēmīga un drosmīga cilvēka, iespējams, šodien par Rūjienas saldējumu mēs runātu pagātnes izteiksmē.
Kā stāsta SIA “Rūjienas saldējums” valdes priekšsēdētājs Igors Miezis, viņš uzņēmuma vadībā nonācis lielkrīzes laikā 2009. gadā, kad kopā ar Rolandu Gulbi iegādājās uzņēmumu. Savukārt 2016. gadā Igors Miezis kļuva par uzņēmuma vienīgo īpašnieku.
 
Iegādājoties uzņēmumu, īpašnieki labi apzinājās, ka viņiem būs jāpieņem svarīgs un ļoti atbildīgs lēmums par tā nākotni. “Mēs sapratām, ka šī nav tikai ēka un iekārtas. Tai ir sava vēsture un enerģētika. Apzinoties to, ka turpināt darboties tālāk, kā līdz šim, uzņēmums nevarēja, nācās pieņemt grūtu lēmumu. Bija divas izvēles - pārcelt ražotni, saglabājot tikai “Rūjienas saldējuma” zīmolu vai ieguldīt lielus līdzekļus uzņēmuma modernizācijā.”
 
Par laimi, īpašnieki izvēlējās saglabāt ražotni Rūjienā. Igors Miezis atzīst, ka izvēlētais ceļš nav bijis viegls. “Attīstīt nelielu uzņēmums reģionā tālu no Rīgas ir ļoti sarežģīti gan darbaspēka pieejamības, gan infrastruktūras, gan loģistikas ziņā. Īpaši grūti bija pirmie pieci gadi, kad izmisīgi meklējām veidus, kā iziet ārpus Latvijas tirgus. Uzņēmuma attīstībai tas bija kritiski nepieciešams, jo Latvijas tirgus ir ļoti mazs un konkurence ir sīva. Taču mēs nepadevāmies un ticējām, ka varam atrast ko unikālu, kas dotu Rūjienas saldējumam jaunu elpu.”
 
Šī “jaunā elpa” bija ASV uzņēmuma “Minimelts” saldējuma bumbiņas. “Rūjienas saldējums” kļuva par ekskluzīvu šī produkta ražotāju un izplatītāju Eiropas Savienībā un virknē citu valstu. “Šis bija ļoti liels solis uzņēmuma attīstībā. Esam auguši profesionālā ziņā, jo saldējuma bumbiņu ražošana būtiski atšķiras no tradicionālā saldējuma ražošanas. Arī pārdošanas kanāli ir atšķirīgi. Pašlaik no mazās Rūjienas šis gardums ceļo uz vairāk nekā 20 valstīm. Tālākā un eksotiskākā no valstīm ir Gvatemala. Šogad plānojam sākt eksportu uz Maurīciju. Ievērojams un svarīgs eksporta tirgus ir Polija. Diemžēl, kara dēļ esam zaudējuši lielu un iemīļotu tirgu Ukrainā. Piecos gados mums bija izdevies izveidot ļoti labu partneru tīklu. Ukraiņu godīgums un darba spars bija apbrīnojams. Lai arī mūsu sadarbība ir apturēta, turpinām personiski sazināties. Ļoti ceram, ka drīz karš beigsies un visi būs sveiki un veseli.”  
 
Līdz ar eksporta apjomu izaugsmi, esam kļuvuši finansiāli spēcīgāki, kas ir devis iespēju Latvijas tirgū piedāvāt pircējiem daudz jaunus un interesantus produktus, protams, saglabājot mūsu tradicionālās vērtības – ražot saldējumu no dabiskām izejvielām. Šajā laikā esam arī nomainījuši 90 procentus veco iekārtu pret jaunām, modernām un energoefektīvām, kā arī renovējuši vēsturisko ražotnes ēku. Šogad nodosim ekspluatācijā jaunu piebūvi ražotnei un saldētavām, lai varētu turpināt izaugsmi. Mēs stingri turamies pie Rūjienas kā vēsturiska reģionālā zīmola un ejam ar to uz priekšu.”
 
Igors Miezis skaidro, ka pandēmija ir bremzējusi uzņēmuma izaugsmi, taču ir izdevies noturēties pirmspandēmijas līmenī. Lai arī vietējais tirgus no kopējā pārdošanas apjoma ir 35 procenti, finansiālā jauda ļauj “Rūjienas saldējumam” attīstīt jaunus produktus, lai iepriecinātu pašmāju pircējus. “Latvijas pircējs mums ir īpaši mīļš, tādēļ veltam lielu uzmanību vietējam sortimentam. Pārdošanas rādītāji apliecina, ka arī pircēji paliek mums uzticīgi.”
 
Jau vairāk nekā  12 gadus Igors Miezis ir saistīts ar Rūjienu. Vadot uzņēmumu, ne katru dienu viņš atrodas ražotnē. Atbraucot uz Rūjienu viņam vienmēr ir gaiša sajūta. “Man vienmēr ir prieks būt Rūjienā. Šī ir patīkama un sakārtota pilsēta, tādēļ es gribu apstrīdēt dažkārt dzirdētu apgalvojumu, ka mazpilsētās, kurās ir mazāk par 5000 iedzīvotāju, nav vērts ieguldīt infrastruktūrā un pakalpojumu nodrošināšanā. Es ļoti ceru, ka šiem cilvēkiem nav taisnība. To apliecina gan rūjienieši, gan arī mūsu uzņēmums.”
 
Runājot par uzņēmējdarbības attīstību reģionos, Igors Miezis neslēpj savu principiālo viedokli. “Uz katru čīkstētāju un ne sevišķi veiksmīgu stāstu pretī ir veiksmes stāsts. Es zinu daudzus piemērus, ka ne tikai Rīgā un Pierīgā darbojas spēcīgi uzņēmumi. Tādēļ uzskatu, ka viss ir mūsu pašu rokās. Sākot ražot “Minimelts” saldējumu, es sapratu, ka tas ir radīts tieši mums. Nekur pārtikas ražošanā nav vieglu ceļu. Tos sen ir aizņēmuši lielie milži ar masveida produktiem. Tādēļ mums ir jāmeklē unikāli produkti, ar kuriem lielie uzņēmumi negrib nodarboties. Mēs esam to atraduši un turpinām savu ceļu par spīti krīzēm un pandēmijām. Viegli ir tikai tur, kur mēs neesam.”
 
“Rūjienas saldējuma svētku” programma 28. maijā:
 • Plkst. 9.00 – 15.00 Amatnieku tirdziņš (Rīgas ielā)
 • Plkst. 10.00 Valmieras invalīdu biedrība “Atspēriens” ielūdz uz 30 gadu jubilejas pasākumu (Rūjienas kultūras namā, Upes ielā 9):
  • biedrības skudriņa Tipa ar draudzenēm
  • senioru ansamblis “Dziesmotā senatne”
  • senioru koris “Baltie bērzi”
 • Plkst. 11.00 – 12.00 Vokāli instrumentālā grupa “Atestāts” (Laika skvērā) 
 • Plkst. 12.00 Saldējuma svētku atklāšana (Laika skvērā)                       
 • Plkst. 12.00 – 14.00 Izrāde bērniem (Laika skvērā)                         
 • Plkst. 14.30 – 14.45 Rūjienas bērnu ansamblis (Laika skvērā)                   
 • Plkst. 14.45 – 15.00 Rūjienas sieviešu ansamblis “Skaniens” (Laika skvērā)
 • Plkst. 16.00 Rūjienas vārda dienas svinības – tortes pasniegšana (pie Rūjienas izstāžu zāles, Upes ielā 7)
 • Plkst. 18.00 – 20.00 Roberto un grupa (Laika skvērā)                                 
 • Plkst. 21.00 – 22.00 Ivo Grīsniņš Grīslis / Ivo&Posit`Ivo! (Laika skvērā)     
 • Plkst. 22.30 Balle ar “Ballīšu orķestri” (Laika skvērā)                       
 • Bērnu radošās darbnīcas, bērnu atrakcijas – visas dienas garumā (Centra laukumā, pie “Tālavas taurētāja”)                   
 • Urbānās mākslas stūris – visas dienas garumā        (Upes ielā)                  
 • Baznīcu nakts (Rūjienas Svētā Bērtuļa Evaņģēliski luteriskā baznīcā, Rīgas ielā 32)        
Un protams saldējums, saldējums, saldējums...
 
Svētku amatnieku tirdziņā viesosies arī Valmieras novada mobilais Tūrisma informācijas centrs (TIC), no plkst. 9.00 līdz 15.00 aicinot ikvienu interesentu vairāk uzzināt par Valmieras novada tūrisma piedāvājumu, kā arī piedalīties aktivitātē “Atrodi savu svētku saldējumu". Vairāk par mobilo TIC šeit.
 
Informāciju sagatavoja:
Dzintars Močs
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 64207150, 28246484
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Atvērto baznīcu diena un Baznīcu nakts

  28. maijā (2022) 

Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Jau otro gadu Baznīcu naktij pievienosies Latvijas sakrālajam mantojumam veltītais notikums “Atvērto baznīcu diena” – vairāk nekā 100 Latvijas dievnamu būs atvērti apmeklētājiem no pulksten 10.00 līdz 22.00 un ilgāk. Ar baznīcām, kuras piedalās, un gaidāmajiem pasākumiem ikviens ir aicināts iepazīties Baznīcu nakts kartē -  https://baznicunakts.lv/#programma.

Šajā apskatā aicinām uzzināt par Baznīcu nakts un Atvērtās baznīcu dienas vairākiem pasākumiem Vidzemes vēsturiskajā novadā.

Netālu no Rīgas un Daugavas krastiem visu dienu būs atvērta Salaspils Romas katoļu baznīca. Tur varēs ļauties apcerei un lūgšanām, un nesteidzīgi iemalkot tēju dievnama dārzā. Vakarā baznīcā gaidāms garīgās mūzikas koncerts, kurā uzstāsies draudzes jauktais koris “Oremus” un bērnu ansamblis.

Dodoties tālāk gar Daugavas krastu, varēs apmeklēt Ogres evaņģēliski luterisko baznīcu, kuras apkārtnē visu varēs izstaigāt izzinošu taku. Vakarā dievnamā gaidāms Gijas Kančeli mūzikas koncerts, ko sniegs ērģelniece Ilze Sprance un vijolnieks Raimons Melderis.

Tikmēr Vidzemes augstienes austrumos Madonas Kristus Karaļa Romas katoļu draudzē skanēs jauktā kora “Lai top” koncerts, būs darbnīcas bērniem, sporta spēles dievnama dārzā, kā arī baznīcas vēsturei veltīta izstāde.

Turpat netālu Lazdonas evaņģēliski luteriskajā draudzē būs plaša muzikālā programma – koncertā uzstāsies Madonas mūzikas skolas audzēkņi, vēlāk būs arī pazīstamā ģitārista Kaspara Zemīša un Andas Zemītes koncerts, bet vakara noslēgumā – koncertēs ērģelniece Ginta Ludberga.

Gulbenes evaņģēliski luteriskajā draudzē varēs aplūkot ukraiņu mākslinieces Marijas Maļinovskas izšūto ikonu izstādi. Dievnamā notiks arī Gulbenes Mūzikas skolas koncerts.

Vidzemes Malienā, Alūksnē pie vietējās evaņģēliski luteriskās baznīcas atklās jaunu reliģiska teksta vides objektu, bet netālu Tempļa kalnā notiks no Bībeles tulkotāja Ernsta Glika iestādīto ozolu zīlēm izaudzēto jauno ozolu stādīšana. Ar šo akciju atzīmēs Reformācijas 500. gadadienu Latvijā un simts gadus kopš Latvijas evanģēliski luteriskās baznīcas (LELB) dibināšanas.

Viesus gaidīs arī Latvijas baznīcu augstuma čempione – Opekalna evaņģēliski luteriskā baznīca. Tā atrodas 235 metrus virs jūras līmeņa Alūksnes augstienē. Dievnama altāris, ērģeles un kancele ir valsts nozīmes kultūras pieminekļi.

Ievērības cienīgi dievnami ir arī Gaujas ieskautajās Cēsīs, kur dažādi pasākumi notiks vietējās Septītās dienas adventistu draudzē. Būs izstāde par dievnamu, Bībeļu ekspozīcija, interesenti aicināti uzzināt arī vairāk par kristībām dažādos laikos, kā arī paredzēts pasākums bērniem. Daudzveidīgas aktivitātes būs arī Cēsu Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā un Cēsu Kristus Karaļa Romas katoļu baznīcā.

Valmieras Svētā Sīmaņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā būs bagātīgs koncertu klāsts. Dažādos koncertos uzstāsies gan Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi, draudzes koris, gan ērģelniece Ilze Reine, soprāns Gunta Gelgote un flautiste Ieva Pudāne.

Tikmēr Burtnieku evaņģēliski luteriskajā baznīcā varēs redzēt Leldes Kalcenavas afišu izstādi, bet staļļa ēkā Guntara Sviķa gleznu izstādi, būs iespēja uzkāpt baznīcas tornī. Vakarā baznīcas viesus priecēs Limbažu mūzikas un mākslas skolas ģitāristi.

Savukārt šarmantajā Vidzemes pilsētā Rūjienā,  evaņģēliski luteriskajā draudzē notiks grupas “My Radiant You” koncerts, būs pērļošana un radošās darbnīcas, kā arī iespēja piedalīties foto orientēšanās pa pilsētu. Gaidāma arī vijolnieces Helju Grīnbergas muzicēšana baznīcas tornī.

 Baznīcu nakts mājas lapā ir apkopotas ziņas par dievnamiem, kas būs atvērti un piedalīsies abos notikumos. Ikviens ceļotājs ir aicināts izplānot savu maršrutu un doties apceļot baznīcas kopā ar ģimeni, draugiem, vai varbūt vadot veselu ekskursiju.

Plānots, ka baznīcās, kur ir tāda iespēja, pulksten 12.00, 18.00 un 22.00 zvanīs zvani.  Pulksten 21.00 vienā laikā visās baznīcās lūgs Tēvreizes lūgšanu un dziedās tautas lūgšanu “Dievs, svētī Latviju!”. Ikviena draudze ir šogad īpaši aicināta tam pievienot aizlūgumus, iestājoties par Ukrainas tautu viņas cīņā par savas valsts brīvību no Krievijas okupācijas.

Baznīcu nakts ir kristīgs kultūras notikums, un šogad Latvijā tas notiks jau devīto reizi. Notikums ir ekumenisks, un tradicionāli norisinās no pulksten 18.00 līdz 24.00. Tajā kopīgi piedalās dažādu Latvijas kristīgo konfesiju draudzes. Baznīcu nakts ir satikšanās ar skaistumu baznīcas kultūras, mākslas un garīgo vērtību mantojumā, tā ielūdz ikvienu cilvēku sastapties ar Dieva skaistumu Latvijas baznīcās, cilvēkos un katram savā dvēselē. "Baznīcu nakts" Latvijā notiek kopš 2014. gada. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā.  Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa - nodibinājums "Baznīcu Nakts fonds".

Atvērto baznīcu diena ir iniciatīva, kas pievienojās Baznīcu naktij 2021. gadā. Ap Latvijas simtgades laiku tapa skaidrs, ka Baznīcu nakts ir jāpapildina ar notikumu, kas dāvātu vairāk laika iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu. Valstiski patriotiski raugoties, ir vajadzīga diena vismaz reizi gadā, kad vairums dievnamu ir atvērti. Tā būtu iespēja Latvijas ļaudīm un mūsu valsts viesiem apceļot Latvijas novadu dievnamus un iepazīt to sakrālā mantojuma skaistumu. Latvijas dievnamu arhitektūra un māksla - dievnama sakrālā telpa visā veselumā - ir vērtība, kurai jādod iespēja uzrunāt cilvēku mūsdienu pasaulē. Atvērto baznīcu diena ir arī pateicības apliecinājums tiem Latvijas ļaudīm, kuri savās draudzēs kalpodami, vai ziedodami līdzekļus, ir rūpējušies par dievnamu atjaunošanu, uzturēšanu, saglabāšanu no paaudzes paaudzē.

Informāciju sagatavoja
Ģirts Vikmanis

 

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas meistardarbnīcas Mazsalacā

  28. maijā (2022) 10:00 - 13:00 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

1. grafika 7. nodarbība ar meistari Eviju Nagli

Iespēja pieteikties meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

"Baznīcu nakts" un "Atvērto baznīcu diena"

  28. maijā (2022) 10:00 
Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Iecerēts, ka jau otro gadu „Baznīcu nakts” notikumam pievienosies “Atvērto baznīcu diena” un ikviena draudze turēs savu dievnamu atvērtu viesiem no pulksten 10.00 rītā.
"Un dari to zināmu saviem bērniem un saviem bērnu bērniem." (5Moz 4:9) – šie vārdi no Bībeles ir izvēlēti kā  „Baznīcu nakts” lozungs un tēma. Tas aicina pārdomāt ticības un ar to saistītā vērtību mantojuma uzticēšanu no paaudzes paaudzē, par ģimenes saitēm un draudzes kopības nozīmi.

Ņemot vērā Latvijas valdības pieņemto konceptuālo lēmumu, ka no 1. aprīļa varētu atcelt visus kovid pandēmijas ierobežošanas noteikumus, rīkotāji cer, ka notikums „Baznīcu nakts” un „Atvērto baznīcu diena” šogad atkal varēs norisināties bez būtiskiem ierobežojumiem.
 
Dievnama atvērtība ir viens no misijas veidiem. Tam līdzās Latvijas dievnamu arhitektūra un māksla - dievnama sakrālā telpa visā veselumā - ir vērtība, kurai jādod iespēja runāt un uzrunāt mūsdienu cilvēku. Turklāt tam ir liela simboliska un valstiska nozīme, ka vismaz reizi gadā vairums dievnamu vienā dienā, vienā laikā ir atvērti Latvijas ļaudīm un mūsu valsts viesiem, kuri vēlas sastapties ar Latvijas dievnamu sakrālā mantojuma skaistumu.
 
Informāciju sagatavoja:
Jurģis Klotiņš 
„Baznīcu nakts” rīkotāju komandas pārstāvis 
[email protected]
T. 29182954

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Sporta diena Rencēnos

  28. maijā (2022) 10:00 

Pie Rencēnu pamatskolas stadiona 28. maijā no plkst.10.00 norisināsies “Burtnieku apvienības sporta diena” ar mērķi stiprināt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, veicinot dažāda vecuma iedzīvotāju fizisko aktivitāti, piedāvājot sporta disciplīnas ar rezultātu fiksēšanu un uzskaiti. Vēlams dalību pieteikt iepriekš, aizpildot elektroniski anketu šeit, līdz 25. maija plkst.15.00.

Dalībniekiem būs iespēja piedalīties dažādas sportiskās aktivitātēs: volejbols vīriešiem, “Mamanet” spēle, minifutbols, kornhola spēle, jautrības stafete, individuālās sporta aktivitātes ģimenēm.

Sporta dienas programma:

 • Plkst.9.30–9.55 dalībnieku ierašanās un reģistrācija;
 • Plkst.10.00 sporta dienas atklāšana;
 • Plkst.10.10-16.00 sporta aktivitātes;
 • Plkst.16.10 muzikāls priekšnesums ar grupu “Santehniķi”;
 • Plkst.16.30 apbalvošana.

Nolikumu var lasīt šeit.

Burtnieku apvienībā interesenti sporta dienai var pieteikties arī, sazinoties ar:

 • īpašumu apsaimniekošanas speciālistu Valmieras pagastā Jāni Rodziņu, [email protected], 22113119;
 • īpašumu apsaimniekošanas speciālisti Burtnieku pagastā Lāsmu Daugišu, [email protected], 22017227;
 • īpašumu apsaimniekošanas speciālisti Matīšu un Vecates pagastā Skaidrīti Klāsoni, [email protected], 29457698;
 • īpašumu apsaimniekošanas speciālistu Rencēnu un Ēveles pagastā Intu Kļaviņu, [email protected], 22016115.

Dalība sporta dienā ir bez maksas. Aktivitātes piemērotas visu vecumu un fiziskās sagatavotības dalībniekiem.

Sporta diena notiek projekta Eiropas Sociālā fonda finansēts Nr. 9.2.4.2/16/I/084 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Valmieras novada Burtnieku apvienības iedzīvotājiem” ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

6. Vidzemes stāstnieku festivāls "Stāsti krēslā". Ceļi un neceļi.

  28. maijā (2022) 10:00 

28.maijā plkst 10:00 Valmieras intergrētajā bibliotēkā norisināsies 6. Vidzemes stāstnieku festivāls "Stāsti krēslā". Ceļi un neceļi.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Baznīcu nakts Valmieras novadā

  28. maijā (2022) 10:00 

Iepazīstot sakrālo mantojumu, tūrisma un kultūras piedāvājumu Valmieras novadā, sestdien, 28. maijā, no plkst. 10.00 līdz 24.00 vairākās novada baznīcās notiks ikgadējais valsts mēroga notikums – Atvērto baznīcu diena un Baznīcu nakts. Šajā dienā baznīcas vērs savas durvis apmeklētājiem to apskatei un iepazīšanai.

Baznīcu naktī dievnami būs atvērti baznīcu apceļotājiem un interesentiem piedāvās plašu kultūras programmu. Apmeklētāji tiek aicināti iepazīt baznīcu, tās kultūras un garīgās vērtības. Baznīcu nakts ir aizsākusies un notiek, pateicoties cilvēku brīvprātīgam darbam un atbalstam.
Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā, jūnijā. Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Pasākuma dienā baznīcas ir atvērtas līdz pusnaktij. Nāc un esi viesis – izbaudi mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu! Baznīcu nakts pasākuma interaktīvā karte ir pieejama mājaslapā: www.baznicunakts.lv.
Baznīcu nakts ir kristīgo konfesiju ekumenisks pasākums. Pamatā tajā piedalās Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas, Latvijas Romas katoļu baznīcas, Latvijas Baptistu draudžu savienības, Latvijas Pareizticīgās baznīcas, Latvijas Apvienotās metodistu baznīcas, Septītās dienas adventistu Latvijas draudžu savienības, Latvijas Vecticībnieku Pomoras baznīcas un Latvijas Vasarsvētku draudžu apvienības draudzes. Dalība Baznīcu nakts pasākumos ir bez maksas.
 
Iepazīsti baznīcas Valmieras novadā:
 
DIKĻU EV.LUT. BAZNĪCA
Atvērta no plkst. 10.00 līdz 24.00
 
ĒVELES BAZNĪCA
Atvērta no 10.00 līdz 24.00, baznīcas zvanu zvanīšana plkst. 12.00, 18.00 un 22.00
21.00 kopīga Tēvreizes lūgšana
18.00 piemiņas brīdis kapsētā pie Ēveles draudzes mācītāja A.G.Boses.
19.00 koncertlekcija par tēmu “Tautas mūzikas motīvu iekļaušana garīgajā mūzikā un luterāņu baznīcas korāļos” ar vietējo kolektīvu (Rencēni, Rūjiena, Ēvele) un draudzes locekļu iesaisti
 
RUBENES EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ BAZNĪCA
Atvērta no 10.00 līdz 24.00, baznīcu zvani plkst. 12.00, 18.00 un 22.00
19.30 izzināsim Rubenes baznīcas noslēpumus, iepazīsim baznīcu kopā ar vēsturnieci Inetu Amoliņu. Pie Rubenes baznīcas Baltās mājas nogaršosim vienu no Latvijas pirmās pavārgrāmatas latviešu valodā – “Tā pirmā pavāru grāmata. 414 senas receptes no 18. gadsimta” – zupēm
21.00 kopīga Tēvreizes lūgšana visā Latvijā. Turpinājumā – Valmieras Kultūras centra Etno kokļu kopas īpašu sajūtu programma “Sadzirdi. Saklausi. Sajūti.”
 
VALMIERAS JAUNAVAS MARIJAS DEBESĪS UZŅEMŠANAS ROMAS KATOĻU BAZNĪCA
Atvērta no plkst. 10.00 līdz 24.00
21.00 kopīga Tēvreizes lūgšana
 
TRIKĀTAS SVĒTĀ JĀŅA EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ BAZNĪCA
Atvērta no plkst. 10.00 līdz 22.00, baznīcas zvanu zvanīšana plkst. 12.00, 18.00 un 22.00
21.00 kopīga Tēvreizes lūgšana
18.00 zvana skaņas ievadīs Alūksnes mūzikas skolas audzēkņu un pedagogu koncertu. Dienas gaitā būs dažādi interesanti uzdevumi un radošā darbnīca.
 
MATĪŠU SVĒTĀ MATEJA EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ BAZNĪCA
Atvērta no plkst. 10.00 līdz 24.00, baznīcas zvanu zvanīšana plkst. 12.00, 18.00 un 22.00
21.00 kopīga Tēvreizes lūgšana
 
PIKSĀRU BAZNĪCA
Atvērta no plkst.10.00 līdz 21.00 (baznīcas zvanu zvanīšana plkst. 12.00 un 18.00)
21.00 Kopīga Tēvreizes lūgšana
12.00 Svētbrīdis
15.00–15.45 multfilma bērniem “Jēzus brīnumi” (latviešu valodā)
18.00–19.00 filma „Stāsts par Jēzus bērniem” (latviešu valodā)
 
BURTNIEKU EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ BAZNĪCA atvērta 28. maijā no 10.00 līdz 24.00,
10.00 Baznīcas apkārtnes sakopšanas talka
18.00 Baznīcas nakts pasākuma atklāšana ar baznīcas zvanu skaņām, mācītāja Alda Kalcenava uzruna un Leldes Kalcenavas muzikāls priekšnesums
18.30–20.00 Iespēja apskatīt – Guntara Sviķa gleznu izstādi staļļa ēkā, Leldes Kalcenavas afišu un foto izstāde baznīcā. Būs iespēja uzkāpt tornī un baudīt zupu, kafiju un tēju
20.00 Burtnieku baznīcā Limbažu mūzikas un mākslas skolas ģitāristi, ģitāristu konkursa "Kur tad tu nu biji 2022" laureāti, skolotājs Aleksandrs Jasjukevičs..
21.00 Lūgšana Mūsu Tēvs un Latvijas Himna
21.30 Andris Grīnbergs (ģitāra) un Elīna Līce - dzeja, stabules, balss.
23.30 Noslēguma lūgšana
Visas izstādes būs apskatāmas jau no plkst. 10.00
 
RŪJIENAS SV. BĒRTUĻA BAZNĪCA
Plkst. 10.00–24.00 atvērta individuāliem apmeklējumiem
Plkst. 12.00, 18.00, 22.00 baznīcas zvana skaņas
14.30–16.00 "My Radiant You" koncerts (Ilze un Jānis Driksnas)
16.00–18.00 Pērļošana un citas radošās darbnīcas visai ģimenei
18.02–18.10 Mācītāja Edgara Graudiņa uzruna
18.10–19.30 Slavēšanas dziesmas (muzicē Intars Teļšinsks)
19.30–20.00 Lekcija/uzruna (viesis)
20.00–22.00 Zupas baudīšana ārā pie baznīcas*
20.30–22.00 Fotoorientēšanās pa Rūjienu (starts/finišs pie baznīcas)
22.02–22.30 Muzicēšana baznīcas tornī* (Helju Grinberga, vijole)
22.02–0.00 Baznīcas izgaismošana
22.30–22.40 Foto orientēšanās dalībnieku apbalvošana
*sliktu laika apstākļu gadījumā baznīcas lielajā zālē
 
VALMIERAS SIRDSSKAIDRĀ SERGEJA RODOŅEŽAS PAREIZTICĪGO BAZNĪCA
Atvērta līdz plkst. 24.00.
18.00–20.00 notiks dievkalpojums.
 
SV.SĪMAŅA BAZNĪCA
Atvērta no plkst. 10.00 līdz 22.00,
15.00–16.00 - Valmieras Mūzikas skolas audzēkņu koncerts
18.00–19.00 - Koncerts "UZ DEBESĪM", kur uzstāsies – Ilze Reine (ērģeles), Gunta Gelgote soprāns, Ieva Pudāne flauta. Programmā: A. Perts, Ē. Ešenvalds, I. Riše, R. Jermaks, L. Sneibe, V. Bartulis, J. Lūsēns u.c.
20.00–21.00 dzied Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas koris
21.00 kopīga lūgšana "Mūsu Tēvs"
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Ģimeņu sporta spēles “Auto-Moto-Velo”

  28. maijā (2022) 10:00 - 19:00 

Stiprinot tradīciju, jau 31. gadskārtu, 28. maijā, no plkst. 10.00 Mūrmuižas centrā notiks tradicionālās ģimeņu sporta spēles “Auto-Moto-Velo”.

Jautrība, radošums un sportisks gars – visas dienas garumā ikvienam būs iespēja piedalīties 16 dažādās aktivitātēs gan individuāli, gan komandās, kas paredzētas visai ģimenei – vieglo automašīnu, motociklu un velosipēdu figurālā vadīšana, šautriņu mešana, lecamauklas, makšķerēšana ezerā, šaušana mērķi, basketbola bumba soda metieni, puzļu likšana, svara bumbas mešana tālumā, foto orientēšanās ar uzdevumu, jautrā stafete, olu kaujas, zābaka mešana, futbola snaiperis, virves vilkšana, veselības projekta aktivitātes, kā arī koncerts un zaļumballe.

Jau pašā rīt agrumā ikvienam makšķerēšanas entuziastam un profesionālim būs iespēja piedalīties  uz makšķerēšanas sacensībām ar pludiņmakšķerēm Mūrmuižas ezerā. Savukārt no plkst. 10.00 sāksies pārējās sporta disciplīnas.

Sporta spēļu noslēgumā, no plkst. 18.00 pie Mūrmuižas “Pagastmājas” notiks sportisko aktivitāšu apbalvošanas ceremonija.

Lai veicinātu sirds un asinsvadu veselību, sporta dienas laikā pasākuma viesiem būs iespēja veikt eksprestestus (glikozes un holesterīna) un veikt asinsspiediena un pulsa mērīšanu, kā arī saņemt īsas ekspreskonsultācijas par testu rezultātiem. Bērniem būs iespēja iesaistīties fiziskās aktivitātēs, piedaloties līdzsvara, precizitātes un veiklības uzdevumos. Aktivitātes norisinās bez maksas projekta "Veselas un veselīgas sabiedrības veicināšana Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā”.

Pēc apbalvošanas Mūrmuižas estrādē notiks Kauguru dejotāju jubilejai veltītais koncerts “Svinam 55!”, bet pēc koncerta – zaļumballe kopā ar grupu “Blēži”.

Visas dienas garumā pasākuma aktivitātes ir bez maksas!

Pasākuma nolikums, aktivitāšu karte un satiksmes ierobežojumi ir pieejami šeit.

Informāciju sagatavoja:
Marija Melngārša
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 26351628
 
 

 

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

6. Vidzemes stāstnieku festivāls "Stāsti krēslā". Lielais stāstu vakars un festivāla svinīgā slēgšana.

  28. maijā (2022) 15:00 

28.maijā plkst. 15:00 Mujānu biedrības namā norisināsies 6. Vidzemes stāstnieku festivāls "Stāsti krēslā". Ceļi un neceļi.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Aivara Hermaņa koncerts un 5 kārtu vakariņas

  28. maijā (2022) 19:00 
Tikšanās ar ģitāristu, komponistu un producentu Aivaru Hermani, mūziķi ar vairāk nekā 45 gadus ilgu muzikālās darbības pieredzi un daudziem radošiem sasniegumiem.
Koncertā skanēs Īzaka Dunajevska, V.A.Mocarta, John LennonCick Corea, Astor Piazzolla, Raimonda Paula, kā arī Aivara Hermaņa paša sacerētie instrumentāli skaņdarbi no viņa solo albumiem “Mans laiks” un “Liepājas iela”. Muzikālās kompozīcijas mīsies ar Aivara stāstījumu par viņa muzikālās karjeras veidošanu – laiku, kad Latvijā dzima un attīstījās populārā un rokmūzika, viņa laikabiedriem, kā arī pasaules mūzikas ietekmi.
 
Aivars Hermanis, kurš dažādās aptaujās vairākkārt atzīts par Latvijas labāko ģitāristu, dziesmas sācis sacerēt jau 70. gadu sākumā. Viņš piedalījies vairāk nekā 1000 skaņdarbu ieskaņojumos un uzstājies neskaitāmos koncertos dažādās pasaules valstīs. Viņa komponista kontā ir vairāk nekā 100 dziesmu un instrumentālu kompozīciju. Aivars Hermanis ir spēlējis grupās Jura Pavītola grupā, grupā “Suvenīrs”, “Tip-Top”, “Modo”, “Opus”, “Remix”, R.Paula ansamblī, Latvijas Valsts Televīzijas un Radio orķestrī, G. Rozenberga bigbendā, “Stabu ielas džess” orķestrī, Laimas Vaikules grupā un daudzos citos muzikālos kolektīvos.
Aivars joprojām muzicē dažādos džeza un populārās mūzikas projektos (“AG 3o”, “Bague Duo” u.c.), sadarbojas ar Aiju Vītoliņu, Ievu Akurateri, Igo, Laimi Rācenāju, Vjačeslavu Mitrohinu, kā arī dalās savā pieredzē un lasa lekcijas Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras Koledžā u.c. augstskolās.
 
Aicinām Valmieras iedzīvotājus un viesus uz patiesi dzīvu sajūtu vakaru sirsnīgi tuvā atmosfērā: sarunās, atklāsmēs, mūzikā.

Šefpavārs - Artūrs Taškāns
Vietu skaits ierobežots.

Biļetes: Akustikā vai bilesuparadize.lv
 
 
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Grupa “Mazais Princis” izsludina mīlas retrītu Valmierā

  28. maijā (2022) 20:00 
Kas gan būtu mīlas retrīts bez mīlestības piepildītiem pārsteigumiem? Mainīgo laikapstākļu dēļ tiek mainīta grupas “Mazais Princis” mīlas retrīta Valmierā norises vieta! Koncertšovs 28. maijā notiks Valmieras Kultūras centrā. “Būsim vēl tuvāk cits citam, sēsim vēl vairāk mīlestības… Lai arī koncerta norises vieta mainās, ir pāris lietas, kas paliek nemainīgas: TU. MAZAIS PRINCIS. VALMIERA.” saka “Mazais Princis”.

Svarīgākais, kas jāzina:

 • Gaidīsim Tevi uz mīlas retrītu jau no plkst. 19.00, lai vari paspēt noskaņoties retrītam DJ Alexx Rea izvēlētas mūzikas pavadījumā;
 • Sakarsušās sirdis atvēsinās “Valmiermuižas alus darītavas” dzērieni;
 • Pārsteigumi, protams, būs. Ļauj sirdij plaukt!
Leģenda vēsta – līdz ar grupas “Mazais Princis” ierašanos, pasaulē ieradās arī mīlestība, un tā šī mīlestība vēl joprojām ir klātesoša ikvienā no retrītiem.
 
“Tie nav ierasti koncerti, bet gan dvēseļu dziedinoši transformācijas akti! Kā parasti, cienot savu klausītāju, savu mūziku neizpildām. Atvainojamies jau iepriekš, bet pārsteigumi būs,” atklāj grupas “Mazais Princis” dalībnieki.
 
Mīlas retrīta akcijas cena vienai personai 14,99 EUR. Apmeklējums pārītim – ar atlaidi. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzē”. Mīlas retrītam tuvojoties, akcijas cena var tikt mainīta bez iepriekšēja brīdinājuma vai atgādinājuma!
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
[email protected]
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Kauguru dejotāju 55 gadu jubilejai veltīts koncerts

  28. maijā (2022) 20:00 
Šo sestdien, 28. maijā, plkst. 20.00 Mūrmuižas estrādē aicinām uz Kauguru dejotāju jubilejai veltīto koncertu “Svinam 55!”, kurā izdejos gan 2023. gada XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku repertuārā iekļautās dejas, gan arī citas iemīļotas dejas.
Koncertā piedalīsies Kauguru Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mūri” kopā ar vairākiem sadraudzības kolektīviem – Gauja FIX no Valmieras, VPDK Naukšēni no Naukšēniem, VPDK Spriņģi no Lugažiem, VPDK Miķelis no Priekuļiem, kā arī VPDK Rīdzenieks un TDA Rīdzenieks no Rīgas.
 
Jauniešu deju kolektīvu Kauguru tautas namā 1967. gadā izveidoja un vadīja bijusī ciema izpildkomitejas priekšsēdētāja Ērika Klapere. Jau tā paša gada jūnijā kolektīvs piedalījās Deju svētkos, kas notika Valmieras estrādē. Savukārt, vidējās paaudzes deju kolektīvu izveidoja 1985. gadā.
 
Kolektīvam tā pirmsākumos nebija tērpu. Meitu tērpus tolaik aizņēmās no Rencēnu kolektīva, bet vīriešu tērpus (Ķeņča paskata) – no Burtniekiem. Kauguru tautas namu tolaik vadīja Malvīne Gulbe, kura palīdzēja meklēt jaunus dalībniekus. Dejotgribētāju Kauguros nekad nav trūcis.
 
Pirmā deja, kas apgūta, bija “Jautrais pāris“. Kolektīvs uzstājās Vidzemes Deju svētkos Cēsu stadionā. Meitenes vēl tajā pašā dienā steidza tamborēt sev zeķes un adīja puišiem zeķu valnīšus, lai vakarā uz koncertu būtu pilnā tērpā.
 
Padomju laikos deju kolektīviem bija jādejo arī cittautu dejas. Lai kolektīvam būtu ukraiņu tērpi, Ērika izmantoja tautas nama tumši zaļos, rūtainos aizkarus un šuva meitām ukraiņu tērpa brunčus, bet brunču malu garumus dejotājas atšuva pašas. Brunči ir saglabājušies līdz mūsdienām.
 
Pašreizējā un plašā deju kolektīva tērpu kolekcija, kas izveidota ar lielu gādību, ir Ērikas Klaperes nopelns. Ērika ļoti uzpasēja tērpus un neļāva nevienam tos aizdot. Arī tagad deju kolektīvs Kauguros turpina rūpēties par šo mantojumu.
 
Ne visiem tērpiem laika gaitā saglabājušies pilni komplekti, tomēr VPDK “Mūri“ tērpu komplektus cenšas papildināt, gan ieguldot saņemto finansējumu no pašvaldības, gan īstenojot LEADER projektus. Pēdējo 10 gadu laikā ir īstenoti divi tautas tērpu projekti: “Dejo ar prieku” 2014. gadā un “Kultūrvēsturiskais mantojums 21. gadsimtā – etnogrāfisko tautas tērpu komplektu papildināšana VPDK “Mūri”” – 2020. gadā.
 
Pirmā projekta laikā tika darināti darba tērpi un Zemgales tērpi gan puišiem, gan meitām. Savukārt, 2020. gada projekta īstenošanas rezultātā tika papildināti jau esošie Ziemeļvidzemes Alūksnes un Dienvidkurzemes, Bārtas etnogrāfiskie tautas tērpu komplekti. To darināšanā ir izmantoti arī oriģināli jauninājumi un inovatīvi risinājumi.
 
Informāciju sagatavoja:
Marija Melngārša
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 26351628
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Saksofona mūzikas koncerts – festivāls

  29. maijā (2022) 12:30 
Svētdien, 29. maijā, plkst. 12.30 Rubenes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola aicina uz Saksofona mūzikas koncertu – festivālu. Koncerts plkst. 17.00 notiks arī Cēsu Svētā Jāņa baznīcā.
Koncertā piedalīsies Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi un absolventi: Līna Kalēja, Enriko Stivriņš, Evelīna Vīksne, Laine Ozoliņa, Sandis Krūmiņš, Toms Sakss, Annija Briška, Madara Bartulāne, Lelde Brūna, Evija Dāve, Raivis Sieks, Uva Kalniņa, Monta Krūmiņa, Edgars Roslovs, Artis Ločmelis, kā arī saksofonistu ansambļi un pedagogi – Jānis Jansons, Zintis Žvarts. Īpašais viesis – Guna Rācene, visu skaņdarbu koncertmeistare. Īpašais sveiciens no Cēsu pilsētas mākslas skolas.
 
Koncertu organizē Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar Kocēnu Kultūras namu.
 
Ieeja par ziedojumiem.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras novada futbola čempionāts

  1. jūnijā (2022) 16:00 
Sākot no 1. jūnija, kad no plkst.16.00 norisināsies čempionāta 1. kārta, šovasar Valmieras Olimpiskā centra futbola laukumā notiks Valmieras novada futbola čempionāts, kas pēc vairāku gadu pauzes iezīmēs Valmieras amatieru futbola atdzimšanu.
Katrā komandā ir jābūt pieteiktiem vismaz astoņiem spēlētājiem, skaits nedrīkst pārsniegt 15 spēlētājus. Čempionāts un spēles norisināsies pēc FIFA noteikumiem, un to ilgums būs divi 20 minūšu gari puslaiki. Galvenais noteikums paliek nemainīgs – Valmieras novada futbola čempionātā nevarēs piedalīties spēlētāji, kuri ir pieteikti Latvijas vai kādas citas valsts divu spēcīgāko līgu čempionātos. Nolikums lasāms mājaslapā www.valmierasfutbols.lv.
 
Valmieras novada futbola čempionātu rīko biedrība “Sporta klubs MPS”, atbalsta biedrība “Skudras Spēka Cilts” un Valmieras novada pašvaldība.
 
Par iespēju atbalstīt čempionāta norisi lūdzam sazināties ar rīkotājiem, zvanot pa tālruni 29331105 vai rakstot uz [email protected].
 
Informāciju sagatavoja:
Ivo Dobenbergs
Valmieras novada čempionāta futbolā rīkotāju pārstāvis
un
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pasākums bērniem “Esi sveika, vasariņa!”

  1. jūnijā (2022) 16:30 

1.jūnijā plkst. 16.30 Kokmuižas pils parterā, Kocēnos, notiks pasākums bērniem “Esi sveika, vasariņa!”.

Kopā ar Bitīti ikviens mazais novadnieks būs mīļi aicināts doties rotaļās, dziedāt, dejot un priecāties par tuvojošos vasaru! Noslēgumā – našķošanās ar saldējumu. Ieeja bez maksas.

1. jūnijā pirms un pēc pasākuma "Esi sveika, vasariņa!" aicinām apmeklēt Valmieras Vasaras teātra festivāla izrādi bērniem un ģimenēm "Hamoka komūna". Izrāde Kokmuižas pils kompleksā notiks plkst. 15.00 un plkst. 18.00. Biļetes uz izrādi var iegādāties "Biļešu paradīzē" un Kocēnu Kultūras namā.

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras novada skolēnu dziesmu un deju svētki

  3. jūnijā (2022) 19:00 
Bērnu čalas, satikšanās prieks un nerimstošais satraukums – pēc gandrīz divu gadu pauzes Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos 3. jūnijā plkst. 19.00 norisināsies Valmieras novada skolēnu dziesmu un deju svētki “Kad klusums skan”, pieskandinot dabas koncertzāli ar instrumentu, soļu un balsu skaņām. Koncerta režisore – Inga Cipe.
Dziesmu un deju svētki ir latviešu vienotības un nacionālās identitātes simbols, tāpēc ir īpaši svarīgi šo vērtību saglabāt un auklēt jau no mazotnes. Tādējādi par norises vietu ir izvēlēts dziesmu svētku šūpulis Dikļi. Tas atgādinās bērniem par to, cik svarīgi ir stiprināt tradīcijas un būt lepniem par savu zemi, dziesmu un deju.
 
Koncertā uzstāsies ap 900 Valmieras novada skolēnu kolektīvu dalībnieki un viesi. Uz skatuves satiksies tautas deju kolektīvi, mūsdienu deju grupas, pūtēju orķestri un kori. Jaunajiem māksliniekiem būs iespēja dziedāt kopā ar Latvijā pazīstamo grupu “Sudden Lights”. No plkst. 18.30 gaidāms arī svētku gājiens, kas vedīs uz dabas koncertzāli. 
 
Ieeja – bez maksas.
 
Informāciju sagatavoja:
Annija Skudra
Valmieras Jaunatnes centrs "Vinda"
un
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pārgājiens VALMIERA - CĒSIS

  4. jūnijā (2022) - 5. jūnijā (2022) 
4. un 5. jūnijā norisināsies divu dienu pārgājiens no Valmieras līdz Cēsīm ar Latvijas Sv. Jēkaba ceļa pārstāvi Sarmīti Līci. Pirmajā dienā tiks mērots ceļš no Valmieras uz Liepu, ceļā baudot Gaujas upes klātbūtni. Dienas laikā tiks noiets 21 kilometru garš ceļš. Savukārt, otrajā dienā ceļu uzsāksim no Liepas pa Līču-Lanģu klinšu takām un turpināsim doties uz Cēsīm gar Gaujas upi, mērojot 23 kilometru garu ceļu.
Pārgājiena sākums pie Valmieras Svētā Sīmaņa luteriskās baznīcas, Bruņinieku ielā 2,  plkst. 9.30.
 
Pirms tam automašīnas atstāsim Cēsīs, pārgājiena finišā, un ar vilcienu Cēsis – Valmiera plkst. 8.38 dosimies uz pārgājiena sākumu Valmierā.
Nakšņošanai līdzi ir jābūt guļammaisam.
 
Ir iespēja pievienoties arī uz vienas dienas pārgājienu, pašam organizējot savu nokļūšanu uz un no pārgājiena. Otrās dienas sākums pie autobusu pieturas "Lode" Liepā plkst. 9.00.
 
Pieteikšanās obligāta, rakstot uz e-pastu: [email protected] un nosūtot savu vārdu, uzvārdu, telefona numuru. Sīkāka informācija pa tālr. 29119121 vai rakstot uz to pašu e-pastu.
 
Pēc apstiprinājuma saņemšanas, lai pabeigtu reģistrāciju, jāveic ziedojums - dalības maksa – ZIEDOJUMS CEĻA UZTURĒŠANAI - 7 eur.
Camino Latvia rekvizīti:
Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācija, a.s. Swedbank, LV60HABA0551046576979
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas meistardarbnīcas Mazsalacā

  4. jūnijā (2022) 10:00 - 13:00 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

2. grafika 7. nodarbība ar meistari Guntu Jēkabsoni

Iespēja pieteikties meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

izrāde "Trešais vārds"

  4. jūnijā (2022) 18:00 
4. jūnijā plkst. 18.00 Valmieras pagasta kultūras namā (Vanagu iela 4, Valmieras pagasts) notiks Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Trešais vārds” (režisors Oskars Morozovs).
“Trešais vārds” amatierteātra “Vīzija” interpretējumā ir smalks un juteklisks stāsts par īstām, cilvēciskām jūtām – skumjām, alkām, sāpēm, viltu, dusmām, prieku, vilšanos, un pašu galveno – to, kas sirdīm liek pukstēt straujāk, kas maina cilvēkus un pasauli. Izrādes darbība notiek Spānijas ziemeļos, Pireneju kalnu pakājē 20. gadsimta sākumā.
Izrādē piedalās “Vīzijas” aktieri Jolanta Pinkule, Dainis Trēziņš, Aina Saleniece, Odeta Ore, Dainis Plasis, Lauris Ģirts Lācis, Dainis Muhins, Raita Tutina, Artis Birzleja, Inita Miglava. Režisors – Oskars Morozovs, kostīmi – Jolanta Pinkule, māksla – Edvīns Lazdiņš, gaismas – Krišjānis Strazdīts, režisora asistente – Zaiga Stīpiņa, direktors – Alfrēds Stīpiņš.
 
Spāņu dramaturgs un dzejnieks Alehandro Kasona (1903-1965) sarakstījis vairākus desmitus lugu, no kurām latviešu skatītājam pazīstamākā ir tieši “Trešais vārds”, tā ik pa laikam tiek iestudēta Latvijas amatierteātros. 1959. gadā Kārļa Pamšes režijā tagadējā Nacionālajā teātrī izrāde ar lieliem panākumiem tika nospēlēta 224 reizes! Lomas atveidoja tādi izcili latviešu aktieri kā Antra Liedskalniņa, Jānis Kubilis, Anta Klints, Baiba Indriksone un citi.
 
Izrādes apmeklējums bez maksas.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Koncertšovs QUEENtESSENCE & Rihards Saule

  4. jūnijā (2022) 20:00 
Vaidavas ezera pludmale ir viena no iecienītākajām vietām, kur piestāt un atpūsties no ikdienas steigas. Te aizmirstas ierastā rutīna un šķietami apstājas laiks. Arī šovasar atpūtniekus pie Vaidavas ezera sagaidīs “Valmiermuižas vasarnīca” un “Vaidaveži” – te varēsi nesteidzīgi baudīt gardus našķus un dzērienus, kā arī laivā vai uz SUP dēļa izbaudīt skaistos ezera skatus un saulrietu. Vasaras sezonas atklāšana Vaidavas ezera pludmalē būs 4. jūnijā plkst.20.00, kad leģendārās grupas “Queen” mūzikā aizmirsties aicinās koncertšovs QUEENtESSENCE & Rihards Saule.
Grupa “QUEENtESSENCE” kopā ar solistu Rihardu Sauli ir radījuši koncertprogrammu, kas balstīta uz leģendārās britu rokgrupas "Queen" muzikālajiem šedevriem, atklājot tās visdziļāko esenci.  “Mūsu mērķis ir sniegt klausītājiem vēl neatklātas emocijas, izjust un līdzpārdzīvot "Queen" mūziku dzīvajā izpildījumā,” saka Rihards Saule. Pavadošo mūziķu un solista Riharda Saules savstarpējā sapratne, mijiedarbība un muzikālais rūdījums veido izcilu grupas skanējumu un emocijām bagātu šovu.
 
Leģendārā britu rokgrupa "Queen" pasauli iekaroja 20. gadsimta 70. un 80. gados, kļūstot par vienu no komerciāli veiksmīgākajām grupām populārās mūzikas vēsturē, atstājot paliekošu ietekmi rokmūzikas attīstībā un pievienojot tādas vērtības kā “Don’t Stop Me Now,” “Somebody to Love,” “Crazy Little Thing Called Love,” “Under Pressure,” “I want to Break Free” un “Bohemian Rhapsody”. "Mans mērķis nav atdarināt vai kopēt. Es izdzīvoju katru dziesmu un šo patieso sajūtu burvību līdzpārdzīvoju ar saviem klausītājiem,” tā Rihards Saule.
 
Biļetes cena 10 EUR. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un elektroniski www.bilesuparadize.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna,
Valmieras novada pašvaldība
 
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Vasaras koncerts ar Ingu Ulmani un Aigaru Voitišķi

  4. jūnijā (2022) 20:00 
4. jūnijā, plkst. 20.00, restorāna AKUSTIKA dārzā vasaras koncertu sezonu atklās Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis.
Ieejas maksa: 10 EUR (cenā ietilpst rezervācija vietai pie galdiņa (1 personai) un uzkodas). Vietu skaits ierobežots.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Skrējiensoļojums "Rīga-Valmiera"

  11. jūnijā (2022) 
Sestdien, 11. jūnijā norisināsies tradicionālais skrējiensoļojums RĪGA-VALMIERA ar noslēgumu pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas durvīm.
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas meistardarbnīcas Mazsalacā

  11. jūnijā (2022) 10:00 - 13:00 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

1. grafika 8. nodarbība ar meistari Eviju Nagli

Iespēja pieteikties meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Šķēršļu skrējiens Eriņu mototrasē

  11. jūnijā (2022) 10:00 

Mototrase “Eriņi”, kur ikdienā skan motoru rūkoņa, jau drīz pārvērtīsies par izaicinājumiem bagāta šķēršļu skrējiena vietu – 11. jūnijā mototrasē “Eriņi” no plkst.10.00 norisināsies šķēršļu skrējiens. Dalībniekus aicinām pieteikties skrējienam, aizpildot pieteikuma anketu līdz 8. jūnijam šeit.

Skrējienā aicinām piedalīties ikvienu, kurš sasniedzis 12 gadu vecumu un vēlas sevi izaicināt, skriešanu padarot par īstu piedzīvojumu.

Vienu kilometru garajā mototrasē būs septiņas šķēršļu zonas, dalībniekam būs jāveic vairāki apļi atbilstoši grupai, kurā startē. Nolikums lasāms šeit.

Trasē šķēršļi būs dalīti divās grūtības pakāpēs, lai ikviens dalībnieks varētu izvēlēties savām spējām atbilstošāko un trasi veikt pilnībā. Interesanti būs gan pieredzējušiem skrējējiem, gan iesācējiem un sporta entuziastiem.

Pieteikšanās šķēršļu skrējienam būs iespējama arī klātienē 11. jūnijā, piesakoties vadības centrā ne vēlāk kā vienu stundu pirms attiecīgās grupas starta laika.

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Eiropas ievērojamākais “outdoor” piedzīvojumu filmu festivāls E.O.F.T.

  11. jūnijā (2022) 20:00 
 11. jūnijā no plkst.20.00 (ieeja no plkst.19.00) Valmierā, Daliņu pludmalē norisināsies European Outdoor Film Tour – E.O.F.T. 2021 – brīvdabas kino festivāls.
Eiropas ievērojamākais piedzīvojumu filmu festivāls European Outdoor Film Tour svin 20 gadu jubileju. Septiņi jauni aizraujoši piedzīvojumi ir iekļauti jubilejas programmā, “E.O.F.T. 2021” dodoties tūrē uz 21 valsti, tostarp arī Latviju.
 
Jaunā E.O.F.T. programma aizvedīs uz slēptiem pasaules nostūriem, piedāvās ieskatu “outdoor” sporta kinematogrāfiskajā nākotnē un iepazīstinās ar piedzīvojumu meklētājiem un dēkaiņiem, kuri savu dzīvi pilnībā veltījuši piedzīvojumu un atklājēju garam. Neatkarīgi no tā, vai viņi atrodas dziļi džungļos, ledainā aukstumā vai ceļā apkārt pasaulei, viņi parādīs, cik daudz iedvesmas ir pasaulē un arī mūsos.
 
E.O.F.T. 2021 jūs satiksiet divas alpīnistes Caro North un Nashim Eshqi (“I am North”), divas sievietes, kuras ir sasniegušas pilnīgu neatkarību un vienotību ar kalniem. Ekstrēmais sportists Jonas Deichmann (“Miles Ahead”) tiecas pēc savas dzīves lielākā izaicinājuma: triatlons apkārt pasaulei. Piedzīvojumu meklētājs Eliott Schonfeld (“Amazonie”), kas mums jau pazīstams no filmas “Le Minimaliste”, dodas jaunā ceļojumā Amazones džungļos, uz vietām, kur tikai retais ir spēris savu kāju. Filma “Out of Frame” piedāvās ieskatu kalnu filmu veidošanas aizkulisēs, tostarp varēs vērot bezprecedenta foto sesiju Mont Blanc kalnu masīva virsotnē. Filmas “Spellbound” un “Playing Gravity” vedīs skatītājus cauri pasaules skaistākajiem kalniem, sniegs elpu aizaujošus skatus un neiedomājamus trikus. Video ieskats šeit.
 
“E.O.F.T. CLASSICS” filmu programma ir dažādās valodās ar subtitriem latviešu valodā:
 • “I am North”, Vācija (2021);
 • “Miles Ahead”, Vācija (2021);
 • “Amazonie”, Francija (2019);
 • “Spellbound”, Jaunzēlande (2020);
 • “Out of Frame”, Francija (2020);
 • “Climbing Iran”, Itālija (2020);
 • “Playing Gravity”, Austrija (2021).
Mērķis, kas tika noteikts jau pirmajā tūrē 2001. gadā, paliek nemainīgs: no script, no actors, no special effects... This ir Real! Īsti varoņi, patiesas emocijas, izcili piedzīvojumi! Viss ir pa īstam!
 
Festivāla teritorijā notiks dažādas aktivitātes – paraugdemonstrējumi, mācības, sacensības, viktorīnas un loterija ar iespēju iegūt vērtīgas balvas.
 
Norisi Valmierā vadīs Horens Stalbe. Festivāla ilgums plānots 3,5 stundas (pārtraukums 30 min.), tāpēc aicinām parūpēties, lai ir ērti un silti. Vietu rezervācija pēc principa – draugu pulciņā jautrāk un kas pirmais nāk, tas pirmais izvēlas ērtāko vietu. Lūdzam ņemt līdzi saliekamo krēslu, matracīti vai sedziņu, kur apsēsties.
 
Festivālā Valmierā par iespēju gardi paēst un baudīt atspirdzinošus ēdienus rūpēsies restorāns "Vecpuisis", “Picu Fabrika OZO”, SIA “Valmiermuižas pils” un "Rolling Lady". Bet nav aizliegts ņemt līdzi savu piknika groziņu.
 
Vietas un piedzīvojumu pietiks visiem!
 
Brīdinājums! Izraisa iedvesmu, piedzīvojuma drudzi un ceļojuma kāri.
 
Biļetes iespējams iegādāties šeit. Biļetes piedalās loterijas izlozē ar iespēju laimēt vērtīgas balvas. Draugu biļete, pērkot min. 4 gab., 12 EUR par 1 gab. Festivāla dienā biļete – 17 EUR, bet draugu biļete – 15 EUR (min. 4 gab.).
 
Informāciju sagatavoja:
Piedzīvojumu Filmas
Un
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Pārgājiens BRENGUĻI-VALMIERA

  12. jūnijā (2022) 09:00 
Svētdien, 12. jūnijā, plkst. 9:00 Valmieras novada Tūrisma pārvalde aicina uz apmēram 12 km garu pārgājienu no Brenguļiem līdz Valmierai pa ainavisko Camino de Santiago ceļu kopā ar Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas dibinātāju Sandru Roni un pārgājienu entuziasti Sarmīti Lāci.
Pārgājiena laikā mērosim daļu no Camino de Santiago 3. etapa, kas ved no Strenčiem uz Valmieru. Dosimies pa gleznaino Abula upes kreiso krastu, kur skatam pavērsies vasarīgs dabas košums un pavadīs dzīvespriecīgā putnu trallināšana, līdz nonāksim maģiskā vietā, kur Abuls ietek Gaujā. Tālāk ceļš vedīs gar nākamo upi un Latvijas kaklarotu – Gauju, kas līkumu līkumiem ar savu tecējumu pavadīs gājējus. Pārgājiena laikā plānota vieta atpūtai, kur ikviens varēs iestiprināties ar līdzpaņemtajiem našķiem. Nonākot Valmierā, ar saksofonu ansambļa “Valmieras meitenes” sagatavoto muzikālo pārsteigumu atklāsim Latvijas Sv. Jēkaba ceļam veltītu mākslas soliņu, ko apgleznojusi māksliniece un Valmieras novada vēstnese Inese Andersone.
 
Dalības maksa pārgājienā – 4 EUR/personai.
 
Kopējais maršruts plānots 12 km garš un aptuveni 4 stundas ilgs. Lai nokļūtu pārgājiena sākuma punktā, aicinām izmantot sabiedrisko transportu – 12. jūnijā plkst. 8:30 no Valmieras autoostas kursē autobuss Valmiera–Brenguļi, Brenguļos nonākot plkst. 8:43. Transporta biļetes iespējams iegādāties 1188.lv, Valmieras autoostā vai iepriekš minētajā autobusā.
 
Maršruts būs vidējas grūtības pakāpes. To nav iespējams veikt maziem bērniem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ar bērnu ratiņiem. Aicinām apģērbties atbilstoši laikapstākļiem.
 
Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc dalību lūgums pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot e-pastu uz [email protected] vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 10) līdz 11. jūnijam.
 
Kopējais Latvijas Sv. Jēkaba ceļa garums ir 562 km, un tajā ir 24 etapi. Caur Valmieras novadu vijas maršruta 2., 3. un 4. etaps, kopā veidojot nepilnus 70 kilometrus garu ceļu, kas pārsteigs ar savu mainīgumu un dažādību. Vairāk par ceļu šeit.
 
Pasākuma laikā tiks fotografēts vai filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Krūmiņa
Valmieras novada Tūrisma pārvaldes
Mārketinga speciāliste
Mob. tālr.: 25437177
visit.valmiera.lv
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Mika Indraša meistarības nometne

  14. jūnijā (2022) - 19. jūnijā (2022) 
14.–19. jūnijā Valmierā norisināsies Latvijas hokeja izlases spēlētāja Mika Indraša meistarības nometne, kurā būs pieaicināti Latvijas hokeja izlases spēlētāji. Īpaši ar vārtsargiem strādās un viņu prasmes pilnveidos izlases visu laiku visvairāk spēļu aizvadījušais vārtsargs Edgars Masaļskis.
Nometnē piedalīties aicināti hokejisti, kuri dzimuši 2006.–2013. gadā. Nometnei iespējams pieteikties, sazinoties ar nometnes vadītāju Juri Štālu, rakstot e-pastu [email protected]  vai zvanot pa tālruni 23271790.
 
Mika Indraša nometne norisināsies Valmieras Olimpiskajā centrā, kurā ir nodrošināta labākā infrastruktūra – ledus halle, sporta halle, peldbaseins, sporta veselības centrs u.c. Nometnes programmā paredzēti divi ledus treniņi dienā (1h 15. min), vispārējās fiziskās sagatavotības treniņi, teorētiskās nodarbības, uztura speciālista konsultācijas, SPA atpūta Valmieras peldbaseinā, pastaigu taka koku galotnēs Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā. Nometnē nodrošināta ēdināšana, kā arī dzīvošana “Sport hotel”, kas atrodas 100m attālumā no ledus halles. Dalībnieki par piemiņu saņems kreklu ledus treniņiem, VFS treniņu kreklu un šortus.
 
Nometne ir maksas norise.
 
Pateicamies  Valmieras novada pašvaldībai par atbalstu nometnes “Mika Indraša skill camp” organizēšanā.
 
Informāciju sagatavoja:
Vecāku biedrība “Vidzemes Hokejam”
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

  17. jūnijā (2022) - 18. jūnijā (2022) 
Jau piekto gadu tikšanās vieta nemainīga – starptautiskais etnomūzikas festivāls notiks Valmiermuižas parkā un izskanēs divu dienu garumā. Valmiermuižas etnomūzikas festivāls gaidāms 17.–18. jūnijā ar plašu programmu uz divām skatuvēm un enerģiskās dūdu un bungu grupas „Auļi” jaunās Jāņu programmas pasaules pirmatskaņojumu. Šogad tas kļuvis par gada lielāko etnomūzikas notikumu Latvijā.
„Katru gadu festivālam ir savs vadmotīvs, ja pagājušajā gadā tas bija dzelzs un tā nozīme cilvēku dzīvē, tad šoreiz tā ir mijiedarbe – satiekoties dažādiem cilvēkiem un dažādām kultūrām, dažādiem laikmetiem, cilvēkam ar dabu, materiāliem savijoties un sapinoties,” stāsta Kultūras menedžmenta centra „Lauska” vadītāja Daina Zalāne. Mīšanās kā apmaiņa ar vērtībām, zināšanām un prasmēm. Savijoties atsevišķām šķiedrām, var iegūt izturīgu, nesaraujami stipru pavedienu. Meistarnīcās pētīsim dažādas dabīgas šķiedras, no kurām var savīt virves un sapīt bizes, uzpīt vainagus un cepures. Muzikālajā programmā aicināsim mūziķus mijiedarboties savā starpā, kā arī ar skatītājiem. 
 
Festivāla pirmās dienas vakarā uz „Klēts” skatuves savīsies latviešu un igauņu dzeja, valoda, mūzika. Muzikāls dzejas saiets, kurā piedalīsies dzejnieki Kristīna Ehina un Contra, kā arī Silver Sepp, kas par mūzikas instrumentiem spēj pārvērst jebkuru lietu, no Igaunijas un dzejnieks Guntars Godiņš. Mūzikas gardēžus priecēs jau pērn festivālā dzirdētie „Rahu the Fool”. Piektdienas programmu ikviens varēs apmeklēt bez maksas.
 
Festivāla otrajā dienā uz „Sviests” un „Klēts” skatuves koncertēs Madagaskaras pasaules mūzikas karognesējs Kilema, kas ienesīs sauli un jautrību ikvienā vietā. Pirmo reizi Latvijā uzstāsies oriģināli inovatīvais trio „Sutari” no Polijas, kas muzicējot izmanto gan tradicionālos instrumentus, gan rīvi, nažu asināmo un čukstus. Albīns Paulus no Austrijas pārsteigs ar dūdām, vargāniem, paštaisītām svilpēm un jodelēšanu. Vakara muzikālā kulminācija būs pasaules pirmatskaņojums – dūdu un bungu grupas „Auļi” jaunā Jāņu programma, kura top sadarbībā ar tuviem un tāliem viesmāksliniekiem, un ļaus ielīgoties gaidāmajos vasaras saulgriežos. Balfolku spēlēs pašmāju virtuozi „Arcandela”, bet tumšā folka un kantrī grupa „Juuk” gādās par nedaudz nostalģiskas zaļumballes noskaņu. Mūsdienu folkmūziku spēlēs pašmāju postfolka grupas „TKP” (Julgī Stalte, Ēriks Zeps), „Laiksne” un „Ududu”. 
 
Svinīgā uguns skulptūras dedzināšana – viens no festivāla ik gadu gaidītākajiem mirkļiem! To par vīšanās, pīšanās tēmu gatavo nu jau zināmais mākslinieks no Spānijas Jordi NN, bet to ieskandinās igauņu skaņu mākslinieks Silver Sepp. Festivāla izskaņā gaidāms jaunums – etnodisko, kur Dīva Reiznieka un Kaspara Zaviļeiskia vadībā tradicionālā mūzika savīsies ar mūsdienīgiem ritmiem.
 
Festivāls kļuvis ģimenēm vēl draudzīgāks! Šogad krietni paplašināta arī festivāla teritorija. Tradicionālo amatu un dabai draudzīgās meistarnīcās varēs pakavēties, izzināt, parunāties ar meistariem un līdzdarboties. Mājražotāju un amatnieku tirdziņš „Gardu muti” jau kļuvis par tradīciju. Programma papildināta ar izklaidēm bērniem, izglītojošo un radošo epicentru sadarbībā ar mākslas izglītības centru „Trīs Krāsas”, mierīgām un nemierīgām zvilnētavām, teātri, kino, igauņu-latviešu dzejas samitu un brīvdabas izstādēm. Viss, lai pavadītu lielisku pirmsjāņu nedēļas nogali kopā ar ģimeni un draugiem, izklaidētos, iepazītos, mijiedarbotos, apgūtu jaunas iemaņas un iegūtu jaunus iespaidus.
 
Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja Sabīne Vandāna stāsta: „Katra ambicioza un radoša valsts un pilsēta lepojas ar savu etnomūzikas festivālu – Igaunijā tā ir Vīlande ar folkfestivālu, Lietuvā pagāni pulcējas „Mėnuo Juodaragis”, Zviedrijā tautas un tradīciju svētki ir „Urkult”. Vēlamies, lai arī Latvijā ir ikgadējs, starptautisks etnomūzikas festivāls, kas spēj pulcināt māksliniekus un viesus no visas pasaules. Ceram, ka ieliksim sevi plašajā folkmūzikas kartē un Valmiermuiža būs satikšanās vieta ikvienam tradīciju izzinātājam un mūzikas mīļotājam!”
 

Biļetes iepriekšpārdošanā (https://www.aula.lv/pasakumi/valmiermuizas-etnomuzikas-festivals), pirmās 100 līdz pavasara saulgriežiem par īpašo cenu.
Vairāk informācijas Facebook pasākumā un lapā.
 
Valmiermuižas etnomūzikas festivālu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs „Lauska”. Atbalsta Valmieras novads, Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava, „Aula”.
 
 
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Koncertu cikls “Mūda” - Laima Jansone un grupa “Zāle”

  17. jūnijā (2022) 21:00 
Šovasar “Mūda” koncertus caurvīs tematiskā ievirze: mežs. Mežs ir dabas templis. Tas atjauno un dod enerģiju caur viselementārākajām maņām. Tā ir “es” sakārtošana, meditācija. Atgriešanās pie vienkāršības un pirmavota – dabas. Arī šovasar aicinām Tevi būt sajūtu “Mūdā”!
17. jūnijā plkst. 21.00 atpūtas bāzē “Baiļi” Laima Jansone un grupa “Zāle”, Valmieras Kultūras centra mūsdienu deju grupa “Baltā” (vadītāja Linda Mīļā).
Koklētāja Laima Jansone savā mūzikā apvieno etnogrāfisko un elektrisko kokļu skaņas, lielu nozīmi piešķirot improvizācijai. Koncertprogrammā būs mūsdienīgais un tradicionālais, miers un trakulība, nopietnība un rotaļīgums. To lieliski papildinās dabas radītas skaņas un ritmi.
 
Grupas “Zāle” mūzikai raksturīgs daudzslāņains skanējums, kam pamatā ir maiga, atmiņā paliekoša melodija, ausij tīkama vokāla harmonija, kas apaudzēta ar neierastu mūzikas instrumentu apvienojumu. Radot un izpildot savu autormūziku, "Zāle" izkopusi meditatīvu balāžu un urbāna indie-folk žanru, ko caurvij ausij neierastas austrumnieciskas harmonijas. Koncertu cikla “Mūda” koncertā “Zāles” mūzika savīsies kopā ar mūsdienu deju grupas “Baltā” veidotu un izdejotu horeogrāfiju. Biļetes
 
Jau trešo vasaru Valmierā norisināsies koncertu cikls “Mūda” – mūzika dabā. Sajūtu koncerti ir muzikāls baudījums, kura laikā izvēlētā norises vieta kļūst par neierastu, vēl neapgūtu skatuvi un vienlaikus – skaistu ainavisko scenogrāfiju. Katrs koncerts apvienos Latvijā atpazīstamus un iemīļotus mūziķus, kuri uzstāsies kopā ar jauniešiem no Valmieras, savukārt dabai šajā koncertu ciklā piešķirta vadošā loma. 
 
Biļetes cena: 15 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzē”.
 
Uzzini vairāk: www.vkc.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras novada pašvaldība
un
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas meistardarbnīcas Mazsalacā

  18. jūnijā (2022) 10:00 - 13:00 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

1. grafika 9. nodarbība ar meistari Eviju Nagli

Iespēja pieteikties meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas meistardarbnīcas Mazsalacā

  18. jūnijā (2022) 10:00 - 13:00 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

Motivācija un mērķis: rosināt, veicināt, saglabāt!

Iespēja pieteikties meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas meistardarbnīcas Mazsalacā

  2. jūlijā (2022) 10:00 - 13:00 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

1. grafika 10. nodarbība ar meistari Eviju Nagli

21. februārī sākas pieteikšanās meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas meistardarbnīcas Mazsalacā

  2. jūlijā (2022) 10:00 - 13:00 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

2. grafika 9. nodarbība ar meistari Guntu Jēkabsoni

Iespēja pieteikties meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Koncertu cikls “Mūda” - Aija Andrejeva TRIO

  9. jūlijā (2022) 20:00 
9. jūlijā plkst. 20.00 Sajūtu parka teritorijā Aija Andrejeva TRIO.
Šovasar “Mūda” koncertus caurvīs tematiskā ievirze: mežs. Mežs ir dabas templis. Tas atjauno un dod enerģiju caur viselementārākajām maņām. Tā ir “es” sakārtošana, meditācija. Atgriešanās pie vienkāršības un pirmavota – dabas. Arī šovasar aicinām Tevi būt sajūtu “Mūdā”!
Koncertā izskanēs dziedātājas Aijas Andrejevas lielākie hiti intīmā gaisotnē pašas skatuves mākslinieces Aijas Andrejevas, ģitārista, producenta un komponista Kaspara Ansona, kā arī džeza pianista un komponista Toma Mikāla izpildījumā. Stāsti un mūzika priekšplānā, vairāk atkailināti nervu gali un brīnišķīga iespēja koncerta laikā māksliniekiem satikties tuvāk ar savu klausītāju! Biļetes
 
Jau trešo vasaru Valmierā norisināsies koncertu cikls “Mūda” – mūzika dabā. Sajūtu koncerti ir muzikāls baudījums, kura laikā izvēlētā norises vieta kļūst par neierastu, vēl neapgūtu skatuvi un vienlaikus – skaistu ainavisko scenogrāfiju. Katrs koncerts apvienos Latvijā atpazīstamus un iemīļotus mūziķus, kuri uzstāsies kopā ar jauniešiem no Valmieras, savukārt dabai šajā koncertu ciklā piešķirta vadošā loma. 
 
Biļetes cena: 15 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzē”.
 
Uzzini vairāk: www.vkc.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras novada pašvaldība
un
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Velo svētki "Ērenpreisam 131"

  14. jūlijā (2022) - 17. jūlijā (2022) 
Mazsalacā reizē ar pilsētas svētkiem jau divpadsmito gadu tiks svinēta Mazsalacā dzimušā amatnieka, velosipēdu izgatavotāja Gustava Ērenpreisa jubileja. 
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas seminārs Mazsalacā

  15. jūlijā (2022) - 17. jūlijā (2022) 

Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme ir daudzu gadu rūpīgs darbs, tā ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, mēs ar to lepojamies, mācām citiem, kopiena ir gatava dalīties ar savu vērtību – šīs prasmes apmācīšanu.

Seminārs

Iespēja pieteikties meistardarbnīcām Mazsalacā, apgūstot rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmi. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10.00 līdz 13.00 Mazsalacas Kultūras centrā (Rūjienas ielā 1). Interesenti (ar priekšzināšanām adīšanā) aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 29179179, 29197379 vai rakstot e-pastu [email protected]
 
Rakstainu dubultcimdu darināšanas prasme Mazsalacā 2020. gada decembrī tika iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Tas ir novada lepnums, daudzu gadu rūpīgs darbs, tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” nemateriālā kultūras mantojuma vērtība un identitāte, ar ko lepoties, nodot tālāk. Rasmas Āboltiņas cimdu adīšanas tehnika ir studijas atpazīšanas zīme, kuru pārzina dažas dalībnieces. Šī apziņa dara viņas lepnas, kā arī ir pienākums neapstāties un veidot pēctecību. Mazsalacas dubultnieki ir dubultsilti un dubultskaisti. Īpašs roku darbs ar savu stāstu, radot neatkārtojamu meistardarbu.
 
Nodarbībās vietu skaits ierobežots – 3 līdz 5 adītāji ar priekšzināšanām adīšanā. Līdzi jāņem adāmadatas un dzija. Dalības maksa par vienu nodarbību ir 15 EUR (ar pārskaitījumu biedrības “Apskritnis” kontā) 
 
Meistarklases rīko biedrība “Apskritnis” sadarbībā ar Valmieras novada Mazsalacas Kultūras centru un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Dalībniekiem jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personas apliecinošs dokuments, kā arī jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Nodarbības tiks fotografētas un dokumentētas.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Burtnieka ezera svētki

  16. jūlijā (2022) 
Sestdien, 16. jūlijā norisināsies Burtnieku ezera svētki.
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

Valmieras pilsētas svētki

  22. jūlijā (2022) - 24. jūlijā (2022) 
No 22. līdz 24. jūlijam norisināsies Valmieras pilsētas svētki, atzīmējot pilsētas 739. jubileju.
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

Prāta Vētra "Gads bez kalendāra" koncerttūre

  30. jūlijā (2022) 
30. jūlijā Valmierā, Dīvaliņa pļavās norisināsies grupas "Prāta vētra" koncerttūre "Gads bez kalendāra".
Biļetes: ekase.lv
Kopēt saiti
 

Rūjienas pilsētas svētki

  5. augustā (2022) - 7. augustā (2022) 
No 5. līdz 7. augustam Rūjienā tiks svinēti pilsētas svētki.
Plašaka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

MĀJAS KAFEJNĪCU DIENAS Valmieras novadā

  6. augustā (2022) - 7. augustā (2022) 
Valmieras novada Mājas kafejnīcu dienas ir viena īpaša augusta nedēļas nogale, kuras laikā svešinieks kļūst par ciemiņu, mājas pagalms un neikdienišķas vietas izstaro māju sajūtu, viesi cienājas ar vietējo ēdienu, gūst lielisku garšas pieredzi, kā arī bauda daudzveidīgas kultūras programmas. Šogad Mājas kafejnīcu dienas Valmieras novadā norisināsies 6.-7. augustā.
Pasākumu visā Latvijā organizē “Lauku ceļotājs” ar LIAA Tūrisma departamenta atbalstu. 
 
Plašāka informācija par pieteikšanos un pasākuma norisi ziņosim drīzumā. 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Maģisko sajūtu nakts

  6. augustā (2022) - 7. augustā (2022) 
6. un 7. augustā Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā norisināsies MAĢISKO SAJŪTU NAKTS.
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

Koncerts VAIDAVAS EZERA RIETĀ

  20. augustā (2022) 20:00 
20.augustā plkst.20.00 pavisam īpašā atmosfērā kopīgi sagaidīsim saulrietu laivās uz Vaidavas ezera un klausīsimies koncertu uz ūdens “Vaidavas ezers rietā” kopā ar grupu “Ezeri”, Kristīni Pāži, Rūdolfu Macatu un īpašo viesi Ainaru Mielavu. Saulriets gaidāms plkst. 20.48.
Tas būs īpašs vakars uz ezera –  visi kopā dabā, uz ūdens, maģiski un tuvāk cits citam.
Koncertprogramma balstīta komponista Imanta Kalniņa daiļradē. 2021. gadā Imantam Kalniņam apritēja 80 gadu jubileja, un par godu šim notikumam tika radīta jauna koncertprogramma ar komponista zināmākajām un klausītājiem mīļākajām dziesmām, kuru aranžijas veidojusi grupa “Ezeri” sadarbībā ar mūziķiem Rūdolfu Macatu un Kristīni Pāži. Kā solisti koncertā uzstāsies Kristīne Pāže un Ainars Mielavs. Koncertprogramma tapusi Fon Stricka villas paspārnē.
Koncerta noskaņai noklausies viņu izpildīto I.Kalniņa kompozīciju “Apturi mani”!
 
Informācija apmeklētājiem:
 • Koncerts paredzēts apmeklētājiem tikai ūdens transporta līdzekļos.
 • Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Biļetes cena: 15 EUR, laivu noma 20–30 EUR (atkarīgs no laivas ietilpības). Katrs apmeklētājs var ierasties arī ar savu ūdens transporta līdzekli, tad attiecīgi atsevišķa biļete laivai nav jāiegādājas.
 • Laiva vai jebkāds cits nemotorizēts ūdens transporta līdzeklis ir jāsarūpē pašiem savs vai jāiegādājas laivu nomā kā papildu biļete. Rezervētās laivas jūs gaidīs ezera krastā pasākuma organizatoru norādītajās laivu piestātnēs Vaidavas ezera pludmalē. Katram pasākuma apmeklētājam ir nepieciešama ieejas biļete. Laivas nomas biļete ir tikai laiva, bez ieejas maksas.
 • Pasākuma norises vietā jāierodas vismaz 2h iepriekš – plkst.18.00.
 • Pasākuma laikā darbosies Valmiermuižas vasarnīcas Vaidavā peldošais bārs.
 
Informāciju sagatavoja:
Nora Urbāne,
Valmieras novada Kultūras pārvaldes kultūras projektu vadītāja
 
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

VI Tomātu svētki Brenguļos

  27. augustā (2022) 
27. augustā, Brenguļos notiks jau sestie Tomātu svētki. Svētku laikā apmeklētājiem būs iespējams iegādāties dažādu tirgotāju piedāvāto produkciju mājražotāju un amatnieku tirdziņā, nobaudīt tradicionālo tomātu zupu, aplūkot tomātu izstādi un iegādāties tomātu sēklas, kā arī saņemt konsultācijas par tomātu audzēšanu un piedalīties dažādās aktivitātes.
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti
 

Rokfestivāls “Vērte”

  27. augustā (2022) 
27. augustā, Rūjienas estrādē norisināsies rokfestivāls VĒRTE.
Plašāka informācija sekos. 
Kopēt saiti
 

Koncertu cikls “Mūda” - Elza Rozentāle un etnodžeza grupa “Bur mani”

  27. augustā (2022) 19:00 
27. augustā plkst. 19.00 mežā pie Gaujas (pa ceļam uz Ķelderleju) Elza Rozentāle un etnodžeza grupa “Bur mani”.
Šovasar “Mūda” koncertus caurvīs tematiskā ievirze: mežs. Mežs ir dabas templis. Tas atjauno un dod enerģiju caur viselementārākajām maņām. Tā ir “es” sakārtošana, meditācija. Atgriešanās pie vienkāršības un pirmavota – dabas. Arī šovasar aicinām Tevi būt sajūtu “Mūdā”!
Etnodžeza grupā “Bur Mani“ apvienojušies četri profesionāli mūziķi un draugi – Elza Rozentāle (vokāls), Kaspars Kurdeko (perkusijas), Toms Poišs (kontrabass) un Kaspars Vizulis (ģitāra). Koncertprogrammā iekļautas grupas oriģinālkompozīcijas ar latviešu dainu vārdiem, savukārt skanējums ir mūsdienīgi spēcīgs un dzīvs – tradicionālās latviešu dziedāšanas un pasaules ritmiskās mūzikas vokālo manieru apvienojums ar bungu, perkusiju un kontrabasa ritmiskām skaņām, elektriskās ģitāras plašumu un bezgalīgajām sintezatoru elektroniskajām iespējām. Biļetes
 
Jau trešo vasaru Valmierā norisināsies koncertu cikls “Mūda” – mūzika dabā. Sajūtu koncerti ir muzikāls baudījums, kura laikā izvēlētā norises vieta kļūst par neierastu, vēl neapgūtu skatuvi un vienlaikus – skaistu ainavisko scenogrāfiju. Katrs koncerts apvienos Latvijā atpazīstamus un iemīļotus mūziķus, kuri uzstāsies kopā ar jauniešiem no Valmieras, savukārt dabai šajā koncertu ciklā piešķirta vadošā loma. 
 
Biļetes cena: 15 EUR. Ar Valmieras kultūras karti 1 EUR atlaide. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzē”.
 
Uzzini vairāk: www.vkc.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras novada pašvaldība
un
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

VIII Kokmuižas svētki

  2. septembrī (2022) - 3. septembrī (2022) 
2. un 3. septembrī norisināsies VIII Kokmuižas svētki.
Plašāka informācija sekos. 
Kopēt saiti
 

Miķeļdienas svinības, tirdziņš GARDU MUTI un GreenFest

  17. septembrī (2022) 
Līdz ar rudens iestāšanos, 17. septembrī Valmiermuižas parkā norisināsies Miķeļdienas ar tirdziņš GARDU MUTI un Greenfest.
Plašāka informācija sekos.
Kopēt saiti