Pasākumi

 

Tūrisma akcija #AtklājVidzemi

  3. jūnijā (2021) - 30. novembrī (2021) 

Šogad Vidzemes plānošanas reģions no jūnija līdz novembrim aicina ceļotājus piedalīties tūrisma akcijā #AtklājVidzemi. Akcijas organizētāji rosina caur stāstu izzināšanu atklāt vietu unikālo dvēseli un piedzīvot Vidzemi no jauna.

Katru otro nedēļu sociālā medija Facebook  grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā www.vidzeme.lv tiks publicēts viens stāsts par kādu kultūrvēstures vai dabas objektu Vidzemē, kuru vērts apciemot un izzināt.  Vidzemes plānošanas reģiona tūrisma eksperti būs sagatavojuši arī ieteikumus Vidzemes apceļotājiem par interesantiem tūrisma objektiem tuvumā, lai ceļojums ir aizraujošāks. 
 
Apceļo Vidzemi un laimē balvas!
Akcijas noslēgumā starp aktīvākajiem ceļotājiem tiks izlozēti 3 balvu komplekti ar aktīvai atpūtai dabā noderīgām lietām.
 
Akcijas noteikumi
1. Tūrisma akcija norisinās no 2021. gada 3. jūnija līdz 30. novembrim.
2. Lai kļūtu par akcijas dalībnieku un piedalītos balvas izlozē, jāpiesakās Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”. Akcijas laikā jāapceļo vismaz 5 akcijas vietas un par katru jādalās ar 1 fotogrāfiju un iespaidiem komentāros pie attiecīgās akcijas vietas ieraksta grupā.
3. Balvās būs dabas tūrista komplekts – pārgājienu mugursoma un dāvanas no pārgājienu maršruta Mežtaka. Balvu izloze tiks veikta un uzvarētāji paziņoti līdz 2021. gada 15. decembrim. Uzvarētāji tiks publiskoti Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, kā arī rīkotājs sazināsies ar uzvarētājiem, sūtot privātu ziņu sociālajā medijā Facebook.
 
Izzini Vidzemi un tās vietu stāstus, esi radošs, fotografējot un komentējot piedzīvojumu iespaidus sociālā tīkla Facebook grupā “Atklāj Vidzemi”, un laimē balvas!
Uz tikšanos Vidzemē!
 
Tūrisma akciju #AtklājVidzemi rīko Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar reģiona pašvaldībām. To atbalsta garās distances pārgājienu maršruts "Mežtaka".
 
Informāciju sagatavojusi:
Zane Kaķe
Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izstāde “Gobelēns”

  2. oktobrī (2021) - 5. februārī (2022) 

No 2021. gada 2. oktobra līdz 2022. gada 5. februārim Valmieras muzeja Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde “Gobelēns”.

Izstādē piedalīsies vairāki mākslinieki ar saviem darbiem – Jānis Bankovičs, Irisa Blumate, Andra Dīriņa, Katrīna Eihe, Santa Grigus, Jana Gruntmane, Jeļena Jēkabsone, Ieva Krūmiņa, Rolands Krutovs, Elīna Lūse-Grīnberga, Baiba Osīte, Lija Rage, Baiba Rītere, Egīls Rozenbergs, Antra Saliņa, Daiga Štālberga, Iveta Vecenāne, Dzintra Vilks un Zita Zaržecka.
 
Pasaulē atdzimst interese par gobelēnu, pat līdz avīžu uzrakstiem – gobelēns (ang.val. tapestry) laikmetīgās mākslas snaudošais gigants. Mākslinieks darbojas bez steigas, taču neatlaidīgi, savdabīgi un pārliecināti īsteno savas mākslinieciskās intereses. Tā ir materiālā filozofija.
 
20. gadsimta 80. gados dzima jēdziens “laikmetīgā” (ang.val. cating-edge) māksla, tās mērķis – pārsteigt un aktualizēt. Mūsdienās ir aktuāls jēdziens “topošā” māksla. Gobelēns ir vairāk nekā krāsa, kompozīcija, zīmējums vai materiāls – tas ir katra autora vienreizējais rokraksts, ideja, personīgais pārdzīvojums, vēstījums un izteiksmes veids ļoti laikietilpīgā, sarežģītā tehnikā. Arvien palicis neatbildēts jautājums: cik mūsdienīgs ir šis, kopš 14. gadsimta ekskluzīvais un elitārais mākslas veids – gobelēns? Pateicoties šķiedras mākslas jauninājumiem vai TC1 digitālo steļļu pieejamībai, rodas jautājumi – kas ir gobelēns un cik mūsdienīgs tas ir, raugoties no 21. gadsimta mākslas nosprausto “nerakstīto likumu” skatupunkta.
 
Gobelēnu izstādes “Domu zīmes” idejas autores ir Lija Rage un Iveta Vecenāne, ar ieceri apvienot vienotā ekspozīcijā dažādu paaudžu Latvijas tekstilmākslinieku jaunākos autordarbus gobelēna tehnikā. Vienkopus būs skatāmi gan mākslinieku ar lielu starptautisku izstāžu pieredzi, gan tādu mākslinieku darbi, kuri nesen ir absolvējuši akadēmiju.
 
Izstādes darbu autori aktīvi piedalās starptautiski žūrētās izstādēs un ir saņēmuši arī augstus apbalvojumus, apliecinot Latvijas tekstilmākslinieku darbu augsto kvalitāti, vērtību un konkurētspēju. Ekspozīcijas kopainā uzsvērta daudzveidība tēmās, sižetos, aušanas stilos, paņēmienos un tehniskajos izpildījumos. Dažādu mākslinieku gobelēnu izvietošana vienuviet ir liels izaicinājums veidojot vidi, kurā gobelēns mirdz kā vērtība, kā nenovērtējama sabiedrības bagātība – vidi, kurā justies piederīgam un saprastam gan kā mākslas darba autoram, gan mākslas baudītājam, nenošķirot vienu no otra. Gobelēns muzejā – viens no uzdevumiem gobelēnu padarīt nekomerciālu un vērtīgu pašu par sevi, tādu, kam nevar noteikt cenu naudas izteiksmē.
 
Ekspozīcija veidota ar plašu diapazonu – no klasiskiem un smalki austiem gobelēniem līdz digitāliem un tādiem, kas robežojas ar šķiedras mākslu. Te apkopota visa iespējamā filozofija. Izstādes ekspozīciju papildinās arī foto materiāli no mākslas darbu radīšanas procesiem.
 
Informāciju sagatavoja:
Guna Medne
Valmieras muzeja
Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja
direktores vietniece saimnieciskajā darbā
tālr. 26449300
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Initas Reimandovas personālizstāde

  16. oktobrī (2021) 14:00 - 20. novembrī (2021) 

No 16. oktobra līdz 20. novembrim Sēļu muižā skatāma mākslinieces Initas Reimandovas personālizstāde "Ir laime satikt Tevi!".

Latvijā izsludinātās ārkārtas situācijas laikā , no 21. oktobra līdz 14. novembrim Sēļu muiža slēgta.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmiermuižas parkā aicina doties klausāmpastaigā „Gaismas lauks”

  15. novembrī (2021) 17:00 - 22. novembrī (2021) 22:00 

Novembris iezīmē patriotu mēnesi, kad tiek svinēta Latvijas neatkarības pasludināšanas diena. Godinot šos svētkus, Valmiermuižā taps jauns mākslas baudījums, kurā varēs piedzīvot vēstures elpas un mūsdienu mākslas mijiedarbi. Valmiermuižas parkā no 15. līdz 21. novembrim plkst. 17.00–22.00 aicinām doties klausāmpastaigā „Gaismas lauks”.

Ja uzskata, ka brāļu draudzes kustība Vidzemē „slēpa sevī svarīgus sabiedrisku un tautisku centienu dīgļus, kas savā briedumā radīja latviešu tautu un Latvijas valsti”*, tad Valmiermuiža ir šo asnu šūpulis.
Valmiermuižas saimniece, ģenerāliene Magdalēna Elizabete fon Hallarte, kuras „sirds dega padarīt Latviju svētlaimīgu”, 1737. gadā iegādājās un uzdāvināja baznīcai Valmiermuižas diakonātam iecerēto vietu. Diakonāta telpās un pēc tam īpaši šim mērķim celtās ēkās Jērakalnā izveidoja skolotāju semināru gaišākajiem latviešu zemniekiem.
Iedvesmojoties no brāļu draudzes sludinātajām vērtībām un pirmajiem latviešu zemnieku rakstītajiem pašportretiem, radīta klausāmpastaiga „Gaismas lauks”. Tā simbolizē lauku, kurā modinātās izglītības un pašapziņas sēklas, gadsimtiem ritot, izaug gaismas ražā un valstsgribā, kas padara iespējamu neatkarīgu Latviju.
Idejas līdzautors, režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs saka: „Atsaucoties uz Dr. hist. Gundara Ceipes citātu: „No zemes cilvēka viņš kļūst par Debesu, jeb Dieva cilvēku,” žurnālā „Rīgas Laiks”, es vēlos izveidot savdabīgu gaismas ražas lauku. Lai raisītu apmeklētājā estētisku piedzīvojumu, kas pasvītrotu instalācijas vēstījumu, gaismas lauka skalu stiebri veidoti balti. Paralēli fiziskajai instalācijai darbosies gaismu partitūra un audio vēstījums.”
Pastaigas laikā, aktieru Ivo Martinsona un Māras Mennikas ierunātus, viesi dzirdēs Skangaļu Jēkaba, Miķeļa Pētersona, Ķīša Pētera un Magdalēnas Elizabetes fon Hallartes dzīvesstāstus, kas aizgūti no Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Unitātes arhīva Hernhūtē krājuma.
Idejas līdzautori – režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs, LNB vadošā pētniece Beata Paškevica un Valmiermuižas kultūras biedrība. Īstenošanu atbalsta Valmiermuižas alus darītava, Valmieras teātris un Valmieras novads, kā arī Valsts pētījumu programmas „Latvijas mantojums un nākotnes izaicinājumi valsts ilgtspējai” projekts „Dokumentārā mantojuma izpētes nozīme starp pētniecību un sabiedrību” (VPP-IZM-2018/1-0022).
* Ludvigs Adamovičs, latviešu vēsturnieks, teologs un sabiedriskais darbinieks
 
Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, [email protected], tālr. nr.: 27337798.
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valmieras Restorānu nedēļa

  18. novembrī (2021) - 27. novembrī (2021) 
Lai gan koku lapas jau nobirušas un lēnām sāk iestāties sals, mūsu sirdīs mājo patiess siltums un prieks, jo lielākā daļa tūrisma uzņēmēji, tai skaitā arī ēdinātāji, var atgriezties pie darba, priecējot ikvienu viesi! Lai Latvijas dzimšanas dienu un sirsnīgās tikšanās varētu atzīmēt ilgāk, Valmieras Restorānu nedēļa norisināsies no 18. līdz 27.novembrim. Gardēžus ar īpaši izmeklētu rudens garšu ēdienkarti un pieskaņotiem dzērieniem lutinās septiņi Valmieras ēdinātāji: restorāni VECPUISIS, RĀTES VĀRTI, DELIZIA, AKUSTIKA, viesnīcas WOLMAR restorāns, kafejnīca TĒRBATA un VĪNKALNI PILS MĀJA.
Lai gan maltītēs varēs baudīt visu rudens garšu buķeti, katrs ēdinātājs būs īpaši izcēlis vienu gardumu – brūklenes, selerijas saknes, rudens avenes, bumbierus, smiltsērkšķus, pastinakus vai pīlādžus. Šogad Restorānu nedēļas piedāvājumu papildina jauns dalībnieks – AKUSTIKA, kas mājvietu radis bijušajā pasta ēkā Valmieras centrā. Restorānu nedēļas apmeklētājiem tiks pasniegta trīs kārtu maltīte 20 EUR vērtībā un pieskaņota dzērienu karte par papildu samaksu. Lai nobaudītu īpašos piedāvājumus, nepieciešams veikt iepriekšēju galdiņu rezervāciju.
 
Restorāns VECPUISIS, kas patiesi māk radīt svētku sajūtu ikvienam viesim, uzkodā būs sarūpējis dūmotu foreli ar sviesta ķirbja salsu, cidoniju sīrupu un sēklu maizes fritiem, bet pamatēdienā būs piedāvājums no trim variantiem – lēni gatavoti cūku vaigi ar biešu gratīni, krāsnī ceptas ātes filejas ar sautētām sviesta pupiņām vai garšaugos cepts ķirbis ar kamambēra sieru. Desertā restorāns pārsteigs ar savu īpašo garšu – rudens avenēm, jo tiks pasniegta aveņu tarte ar smiltsērkšķu putukrējumu un šokolādes trifelēm. Pieskaņotā dzērienu kartē būs īstens baudījums vīnu cienītājiem, bet pie deserta varēs nogaršot Vecpuiša kokteili! Viss piedāvājums šeit.
 
Restorāns RĀTES VĀRTI šoruden pārsteigs ar novatoriskiem šefpavāru meistarstiķiem, izceļot rudens rāceni – selerijas sakni. Uzkodā tiks pasniegta lēni gatavota butes terīne ar kompresētām rudens saknēm. Pamatēdienā būs divas izvēles – pīles krūtiņa ar kartupeļu, selerijas sacepumu vai ziedkāposti ar savvaļas brokoli, biešu biezeni un profitroli ar sēņu krēmu. Desertā viesi baudīs ķirbju-ābolu strūdeles variāciju ar selerijas sukādēm. Visām kārtām restorāns ir pieskaņojis alkoholisko vai bezalkoholisko dzērienu izlasi. Viss piedāvājums šeit.
 
Viesnīcas WOLMAR restorāns šoruden parūpēsies, lai gardēži var nogaršot brūklenes dažādos izpildījumos. Viesi tiks lutināti ar dārzeņu espresso un kaņepju kraukšķi uzkodā, bet pamatēdienā piedāvās izvēlēties brūklenēs gatavotus cūku vaigus un pildītu tītara fileju ar gailenēm vai kvinojas un keila plāceni ar siltajiem fenheļa-brūkleņu salātiem. Desertā tiks pasniegts karamelizēts olbaltums ar ceptu ābolu krēmu, brūkleņu mērci, lazdu riekstiem un sāļo karameli. Pieskaņotajā dzērienu kartē būs iespēja nobaudīt tādus dzērienus kā brūkleņu aperitīvu un džinu, kā arī lāceņu liķieri. Viss piedāvājums šeit.
 
Restorānam DELIZIA šis gads nesis daudz jaunumu, bet viens no būtiskākajiem, ka tas mājvietu radis Valmieras centrā, kur savus viesus lutinās arī ar īpašu Restorānu nedēļas ēdienkarti, uzkodā piedāvājot ķirbja-auna zirņu biezzupu, pamatēdienā – velingtonu ar pastinaku, kas ir šī restorāna īpašā rudens sastāvdaļa, un medus glazūrmērci. Jau lasot vien, deserts liek siekalām saskriet mutē, jo galdā tiks celta dzērveņu-šokolādes kūka! Pieskaņotajā dzērienu kartē varēs nogaršot ābolu punch, zaļo smūtiju vai vietējās vīna darītavas MATILDE vīnu. Viss piedāvājums šeit.
 
Vasarā atklātā AKUSTIKA ir kā lielisks papildinājums esošajiem Valmieras ēdinātājiem un Restorānu nedēļai. Pavāri uzkodā būs sagatavojuši marinētas bietes ar zilā siera jogurtu, medus pīlādžiem, kas ir restorāna īpašā šī rudens garša, un auzu cepumiem. Pamatēdienā – cūkas pavēdere ar Sečuānas pipariem, pastinaka un seleriju biezenis, bet desertā viesi tiks lutināti ar šokolādes kūku, piena saldējumu, griķu cepumiem un karameli. Ikviens Restorānu nedēļas piedāvājuma baudītājs pēc savām vēlmēm varēs izvēlēties vīnu no plašā restorāna piedāvājuma, kā arī būs iespēja nobaudīt īpaši pieskaņoto dzērienu – Pumpkin Spice martini. Viss piedāvājums šeit.
 
Šoruden VĪNKALNI PILS MĀJA parūpēsies, lai Restorānu nedēļas piedāvājumā sagaršojamas itāļu garšas. Uzkodā tiks pasniegta Parmigiana – klasisks sicīliešu ēdiens, ko papildinās Pils Mājā gatavota tomātu-garšaugu mērce. Vai VĪNKALNI PILS MĀJA vispār ir iedomāja bez savām slavenajām picām? Noteikti nē, tādēļ Restorānu nedēļas piedāvājuma pamatēdienā tiks pasniegta Pils Mājas gurmānu pica, ko varēs pasūtīt pēc izvēles – ar vai bez gaļas. Deserts atklās viņu īpašo garšu – krāsnī ceptus bumbierus ar itāļu gelato. Pieskaņotā dzēriena nosaukums ļaus vaļu iztēlei – Apelsīns purviņā. Viss piedāvājums šeit.
 
Kafejnīcas TĒRBATA īpašā rudens garša smiltsērkšķis caurvīs visu ēdienkarti. Uzkodā tiks pasniegts gurķu rullītis, kas pildīts ar mīkstā siera, smiltsērkšķu krēmu un ikriem, bet pamatēdienā būs izvēle no diviem piedāvājumiem – cūkgaļas cauraudzis smiltsērkšķu, ābolu, medus marinādē ar burkānu-smiltsērkšķu biezeni vai cepts brī siers ar smiltsērkšķu mērci un apelsīnu filejas salātiem. Deserts būs pavisam gards noslēgums, jo tiks pasniegta smiltsērkšķu-kokosriekstu panna cotta. Pieskaņotajā dzērienu kartē – smiltsērkšķu martini un Rudens ērkšķi, kas noteikti atstāj vietu iztēlei! Viss piedāvājums šeit.
 
Dzimšanas diena ir gaisma, tādēļ ar gaišām domām un cerību nākotnē aicinām - iededzies par Latviju! Gaismas, skaņas un vārda saspēli 18. un 19. novembrī varēs vērot uz vairāku ēku fasādēm Valmierā, bet 18. novembra pievakarē Vecpuišu parkā veidosim simbolisku sveču upi, kurā ikkatrs varēs iedegt savu sveces liesmiņu. Vairāk lasi šeit.
 
Apmeklējot restorānus un kafejnīcas, aicinām būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus! Uz tikšanos Valmieras Restorānu nedēļā – gardākajā rudens notikumā Valmierā!
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Krūmiņa
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Mob. tālr.: 25437177
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Valsts svētku pasākumi Valmieras novadā

  18. novembrī (2021) 
Dzimšanas diena ir gaisma. Tuvojoties Latvijas 103. dzimšanas dienai, ar gaišām domām un apņēmību aicinām – iededzies par Latviju! Valmieras novadā valsts svētku laikā varēsi vērot gaismas, skaņas un simbolu saspēli uz ēku fasādēm un zaļajās zonās, doties klausāmpastaigā, apmeklēt svētkiem veltītus koncertus, iedegt savu liesmiņu sveču upē un piedalīties vēl citās aktivitātēs.
Valmierā
Mēs esam sākušies no savām saknēm un sapņiem. Mums ceļa maizē ir dzīvesprieks un senajās zīmēs slēpta gudrība. Tās aizsargā un spēku dod. 18. un 19. novembra vakarā pastaigas laikā pa Valmieru varēs pieredzēt latvju spēka zīmju, gaismas, skaņas un vārdu saspēli uz vairāku ēku fasādēm – Valmieras Kultūras centra (Rīgas iela 10), Valmieras novada pašvaldības (Lāčplēša iela 2), dzelzceļa stacijas (Stacijas laukums 1) un topošās kultūrtelpas “Kurtuve” (bijusī katlumāja) fasādes (Rīgas iela 25).
 
18. novembrī no plkst. 16.00 Vecpuišu parkā veidosim simbolisku sveču upi, kurā ikkatrs aicināts iedegt savu sveču liesmiņu. Iesakām izvēlēties sveces stikla ietvarā sarkanā vai baltā krāsā. Sveču upē savu sveci iedegt un nolikt aicinām individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros, ievērojot valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības noteikumus. Latvija, smel spēku no mūsu sveču upes!
 
Muzikālu un vizuālu pārsteigumu 18. novembrī būs sagatavojuši Jāņparka apkaimes iedzīvotāji – Jāņparks šajā vakarā iemirdzēsies īpašāk nekā citās dienās.
 
Lai svētkos varētu baudīt Latvijai raksturīgo rudens garšu buķeti, no 18. līdz 27. novembrim norisināsies Valmieras Restorānu nedēļa. Gardēžus ar īpaši izmeklētu ēdienkarti un pieskaņotiem dzērieniem lutinās septiņi Valmieras ēdinātāji: restorāni VECPUISIS, RĀTES VĀRTI, DELIZIA, AKUSTIKA, viesnīcas WOLMAR restorāns, kafejnīca TĒRBATA un VĪNKALNI PILS MĀJA. Plašāka informācija šeit.
 
Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā
Trikātas Kultūras namā 18. novembrī plkst. 16.00 skanēs svētku koncerts, kurā piedalīsies aktrise, dziedātāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Zane Jančevska un dziedātājs Andris Daņiļenko. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.
 
Brenguļu, Kauguru un Trikātas pagastu kultūras namu un bibliotēku logos svētku nedēļā apskatāma bērnu zīmējumu izstāde “Mans sveiciens Latvijai dzimšanas dienā!”
 
Burtnieku apvienībā
Latvijas dzimšanas dienas nedēļas – no 15. līdz 21. novembrim – vakaros no plkst. 17.00 ikviens varēs doties klausāmpastaigā “Gaismas lauks” Valmiermuižas parkā, kas radīta, iedvesmojoties no brāļu draudzes sludinātajām vērtībām un pirmajiem latviešu zemnieku rakstītajiem pašportretiem. Pastaigas laikā, aktieru Ivo Martinsona un Māras Mennikas ierunātus, varēs dzirdēt Skangaļu Jēkaba, Miķeļa Pētersona, Ķīša Pētera un Magdalēnas Elizabetes fon Hallartes dzīvesstāstus, kas aizgūti no Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Unitātes arhīva Hernhūtē krājuma.
 
18. novembrī plkst. 18.00 Burtnieku Kultūras centrā skanēs svētku koncerts “Latvijai un mīlestībai”. Tajā piedalīsies muzikālā apvienība “LA” – Linda Upmale (balss), Arvīds Keinis (balss, klavieres) un Pēteris Ozoliņš (čells). Koncertprogrammā skanēs skaistākās I. Kalniņa, R. Paula, J. Lūsēna, U. Marhilēviča u.c. komponistu dziesmas. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.
 
18. novembrī plkst. 15.00 Ēveles Tautas namā skanēs koncerts “Divu roku siltumā” kopā ar dziedātāju, aktrisi Zani Dombrovsku  un aktieri, režisoru Gundaru Silakaktiņu. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

 

Matīšos līdz 25. novembrim iedzīvotāji aicināti individuāli vai mājsaimniecības ietvaros doties “Patriotiskās nedēļas pastaigā”, kurā dalībniekus sagaidīs āķīgi un jautri jautājumi. Lai piedalītos aktivitātē, lejuplādē lietotni “Actionbound”, tad atzīmē lodziņu "piekrītu" un nospied "Get started". Pēc tam sameklē aktivitāti "kulturamatisi" un lejuplādē to. Patriotiskās nedēļas pastaigu sāc pie Matīšu bibliotēkas un seko norādēm.

 

 
18. novembrī plkst. 10.00 svētku rītu Matīšos ieskandinās komponistes un dzejnieces Ingunas Lipskas kompozīcijas ieraksts, bet no plkst. 16.00 iedegsies izgaismotais Matīšu Tautas nams, kurā notiks mūziķa Vilmāra Miglava koncerts. Vienlaikus Matīšu Tautas namā būs apskatāmi aušanas studijas “Rencēni” linu darbi, Ineses Andersones keramika, Igora Zommera koka trauki un paplātes un Antras Pavlovičas darinātas sedziņas. Darbus pēc izstādes varēs arī iegādāties.
 
Kocēnu apvienībā
18. un 19. novembra vakarā, dodoties pastaigā pa Kocēniem, varēsi vērot latvju spēka zīmju, gaismas un skaņas saspēli Kokmuižas pils kompleksā. 18. novembrī Kocēnos iedegsies “Sveču Latvija”.
 
Gaismas akcijā “Izgaismojam svētkus” vienojušās vairākas kultūras iestādes – Dikļu Kultūras centra un Zilākalna Kultūras nama logos līdz 19. novembrim degs gaisma, Bērzaines Tautas namā – līdz 20. novembrim, bet Vaidavas Kultūras un amatniecības centra logos – no 17. līdz 19. novembrim.
 
Svētku laikā ikviens aicināts noskatīties daudzsēriju filmu “Emīlija. Latvijas preses karaliene”. 18. novembrī plkst. 17.00 Dikļu Kultūras centrā, Bērzaines Tautas namā, Vaidavas kultūras un amatniecības centrā un Zilākalna Kultūras namā varēs noskatīties filmas 1. un 2. sēriju, savukārt 19. novembrī plkst. 17.00 turpat tiks demonstrēta 3. un 4. sērija, bet 20. novembrī plkst. 17.00 – 5. un 6. sērija. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.
 
Mazsalacas apvienībā
18. novembrī plkst. 16.00 Mazsalacas Kultūras centrā ikviens aicināts svinēt Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu Kaspara Markševica koncertā “Visam ir savs laiks…”. Ieeja bez maksas, iepriekš saņemot ielūgumu Mazsalacas Kultūras centrā. Koncertu var apmeklēt, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.
 
Mazsalacas Kultūras centra skatlogos var aplūkot Mazsalacas Goda pilsoņu vēlējumus svētkos, ko papildina foto kolāžas.
 
Naukšēnu apvienībā
18. novembrī plkst. 18.00 Naukšēnu Kultūras namā svētku noskaņu koncertā uzstāsies Arturs Gruzdiņš. Ieeja bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Pēc koncerta būs izgaismota Naukšēnu vidusskolas ēka. Līdzi var ņemt arī savu svecīti, lai kopā izgaismotu svētkus. 
 
Strenču apvienībā
18. novembrī plkst. 17.00 Jērcēnmuižā ar patriotisku koncertprogrammu “Elpoju savu zemi” viesosies Līga un Ivars Reņģes.  Muzikālajā sniegumā skanēs Guntara Rača, Raimonda Paula, Dona un citu autoru daiļrade, kā arī tautas mūzika. Apmeklētājiem lūgums pieteikties, zvanot pa tālruni 26312250. Ieeja uz koncertu bez maksas, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.
 
Sagaidot valsts svētkus, 18. novembrī Jērcēnmuiža un tās apkārtne iemirdzēsies krāsās, izstarojot gaismu. Krāsu vīzijas Jērcēnmuižas logos staros līdz 25. novembrim, padarot novembra tumšos vakarus krāsainus un aicinot saglabāt optimismu gada tumšākajā laikā.
 
Aicinām ievērot valstī noteiktos pulcēšanas ierobežojumus un epidemioloģiskās drošības prasības! Sargāsim sevi un savus līdzcilvēkus!
Uzzini vairāk: www.valmierasnovads.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras Kultūras centra
projektu vadītāja komunikācijas un
sabiedrisko attiecību jautājumos
Mob. tel.: 28382051
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Sportiskas aktivitātes valsts svētku laikā

  18. novembrī (2021) - 5. decembrī (2021) 

Latvijas 103. dzimšanas dienu Valmieras novadā aicinām sagaidīt veselīgi un aktīvi. Latvijas kontūras skrējiens, foto orientēšanās, rogainings, Brīvības skrējiens – labākie izkustēšanās veidi lieliem un maziem dzimšanas dienas svinētājiem, katram atrodot sev piemērotāko aktivitāti.

Valmierā 18. novembrī aicinām piedalīties Latvijas kontūras skrējienā/gājienā. 12.5km garā maršruta sākums un finišs būs Valmieras rātslaukumā, starta laiks – pēc brīvas izvēles. Ceļš vedīs pa ielām, kas nosauktas Valmierai un Latvijai nozīmīgu personību vārdā, gar iemīļotām apskates vietām un ēkām, kam īpaša nozīme valmieriešu un pilsētas viesu dzīvē. Karte lejupielādējama šeit. Viedtālrunī iespējams atvērt arī maršruta GPX failu, tas pieejams šeit.
 
Dalībniekus aicinām ņemt līdzi atribūtus ar Latvijas simboliku.
 
Vērība, atjautība, orientēšanās prasme un zināšanas par novadu noderēs, no 18. novembra līdz 5. decembrim piedaloties Rūjienas – Naukšēnu auto-foto spēlē. Tā būs lieliska iespēja atklāt jaunas vietas vai jau zināmās ieraudzīt citā gaismā, jo dalībniekiem būs jāatpazīst fotogrāfijās atainotais, jādodas turp un jāuzņem fotogrāfija. Ja spēle tiek veikta individuāli, dalībnieks var nofotografēt tikai konkrēto vietu vai uzņemt selfiju. Ja spēli veic komanda, attiecīgajā vietā kopā jānofotografējas visiem dalībniekiem (aizkadrā drīkst palikt dalībnieks, kurš veic fotogrāfa pienākumus).
 
Trase sola dažādus pārsteigumus. Būs vietas, kur nepietiks tikai ar foto, bet būs jāatrod arī Latvijas karodziņš ar QR kodu. To noskenējot, uzzināsiet, kāds uzdevums jāveic. Jāpiemin, ka, krājot punktus, dalībnieki pretendē uz laureāta titulu. Protams, spēle būs interesanta arī tiem dalībniekiem, kuri nevēlas sacensties, bet labi pavadīt brīvo laiku svaigā gaisā. Noslēgumā balvas pēc nejaušības principa varēs iegūt ikviens, kurš sasniedzis finišu un sakrājis konkrētu punktu skaitu (nav nepieciešams apmeklēt visas trases vietas). Turpināsies arī lieliska tradīcija – trasē būs paslēptas florbola bumbiņas, laimīgie atradēji tās varēs samainīt pret balvu. Aicinām sekot līdzi norādēm 18. novembrī spēles organizatora Gundara Putniņa Facebook kontā.
 
Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības un Strenču apvienības teritorijās no 18. novembra līdz 5. decembrim norisināsies orientēšanās spēle – rogainings “Meklē QR”. Distances vedīs Mūrmuižā, Brenguļos, Trikātā, Strenču dabas takā, Sedā un Jērcēnos. Apvidū izvietoto kontrolpunktu apmeklēšanas secība noteiktajā kontrollaikā ir katra dalībnieka ziņā. Kontrolpunktiem būs dažādas ieskaites vērtības.
 
Starta vietas: Mūrmuižā – stāvlaukumā (pie ziņojuma dēļa), Brenguļos – pie sporta centra “Kaimiņi”, Trikātā – pie Trikātas Kultūras nama, Strenčos – stāvlaukumā pirms estrādes, Sedā – pie Sedas Kultūras nama, Jērcēnos – pie informatīvā stenda muižas teritorijā. Kartes no 18. novembra lejupielādēt varēs šeit. Karte būs pieejama arī lietotnē iOrienteering tiešsaistē.
 
Dalībnieki spēlē aicināti doties ar kājām vai velo. Ātrumu nosaka pats dalībnieks. Vērā gan jāņem kontrollaiks. Tas ir 2–3 stundas katrai distancei.
 
Rencēnos, izvēloties sev ērtāko laiku, no 18. līdz 21. novembrim aicinām doties Brīvības skrējienā. Maršruts, kas vedīs pa Rencēnu ciematu, būs piemērots gan ģimenēm, gan individuālajiem skrējējiem, nūjotājiem vai tiem, kuri vēlas Latvijas dzimšanas dienā doties pastaigā.
 
Maršruts 3km garumā būs apļveida, startam un finišam esot Rencēnu brīvdabas estrādes laukumā. Maršruts būs marķēts. Karti vari lejupielādēt šeit. Viedtālrunī iespējams atvērt arī maršruta GPX failu, tas pieejams šeit.
 
Priecāsimies, ja, Latvijas dzimšanas dienu pavadot aktīvi, to iemūžināsiet fotoattēlos un dalīsieties Facebook lapā ar tēmturi #ValmierasNovadsSveicLatviju vai Instagramā, atzīmējot Valmieras novadu (@Valmierasnovads). Fotogrāfijas būs apskatāmas kopīgā galerijā Valmieras novada Facebook lapā. Pēc nejaušības principa kāds dalībnieks saņems arī pārsteiguma balvu.
 
Sagaidot Latvijas 103. dzimšanas dienu aktīvi, būsim uzmanīgi un ievērosim ceļu satiksmes noteikumus. Tāpat arī aicinām ņemt vērā noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās novēršanai.
 
Par citām norisēm Valmieras novadā 18. novembrī vairāk var uzzināt šeit.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras novada pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
tālr. 26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Brīvības skrējiens Rencēnos

  18. novembrī (2021) - 21. novembrī (2021) 

Rencēnos, izvēloties sev ērtāko laiku, no 18. līdz 21. novembrim aicinām doties Brīvības skrējienā. Maršruts, kas vedīs pa Rencēnu ciematu, būs piemērots gan ģimenēm, gan individuālajiem skrējējiem, nūjotājiem vai tiem, kuri vēlas Latvijas dzimšanas dienā doties pastaigā.

Maršruts 3km garumā būs apļveida, startam un finišam esot Rencēnu brīvdabas estrādes laukumā. Maršruts būs marķēts. Karti vari lejupielādēt šeit. Viedtālrunī iespējams atvērt arī maršruta GPX failu, tas pieejams šeit.


Priecāsimies, ja, Latvijas dzimšanas dienu pavadot aktīvi, to iemūžināsiet fotoattēlos un dalīsieties Facebook lapā ar tēmturi #ValmierasNovadsSveicLatviju vai Instagramā, atzīmējot Valmieras novadu (@Valmierasnovads). Fotogrāfijas būs apskatāmas kopīgā galerijā Valmieras novada Facebook lapā. Pēc nejaušības principa kāds dalībnieks saņems arī pārsteiguma balvu.


Sagaidot Latvijas 103. dzimšanas dienu aktīvi, būsim uzmanīgi un ievērosim ceļu satiksmes noteikumus. Tāpat arī aicinām ņemt vērā noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās novēršanai.


Par citām norisēm Valmieras novadā 18. novembrī vairāk var uzzināt šeit.

Kopēt saiti Skatīt vairāk