Dodies PRETĪ DABAI!

 

Izzini dabas brīnumus un rodi piedzīvojumus! 

Pakalpojumu cenas un apmeklējuma ilgums ir informatīvs, ikvienu viesošanos lūdzam iepriekš saskaņot!

Lejuielādē piedāvājumu "Skolēnu ekskursiju ceļvedis Valmierā, Beverīnas, Burtnieku un kocēnu novadā" šeit. (3.36 MB)

 
Gaujas Stāvie krasti ir iecienīta un gleznaina vieta Gaujas krastā Valmierā, kas priecē valmieriešus un pilsētas viesus ar savu ainavu un dabas skaistumu. Valsts nozīmes aizsargājams ģeoloģiskais un ģeomorfiskais dabas piemineklis. Krastu teritorijā labiekārtots Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks un Skatu terase. Bezmaksas apskates objekts.
 
Atpūtas parks, Valmiera, GPS 57.5402097, 25.4389039
 
Skatu terase pie Gaujas ir vieta, kur satikties un kopīgi pavadīt laiku. Skatu terase un daļa pastaigu takas veidota no dabai draudzīgām un ilgtspējīgām konstrukcijām. Terase ir brīvi pieejams bezmaksas objekts atpūtai, sarunām, kopīgām aktivitātēm, foto mirkļiem vai līdz paņemtās pusdienu maltītes baudīšanai. Skatu terase pie Gaujas ir saņēmusi Latvijas Ainavu arhitektūras balvu 2019. Objekta autors ir SIA “DJA”, arhitekts Didzis Jaunzems.
 
Atpūtas parks, Valmiera, GPS 57.535018, 25.443069

440m gara dabas taka ar informatīviem stendiem un interaktīviem elementiem, kas iepazīstina ar zemūdens pasauli un tās iemītniekiem. Iespējams noklausīties Jāzepa Vītola skaņdarbu “Valmieras suvenīrs”. Takā izveidots skatu paviljons, brīvdabas klase, zemā un augstā purva dobe. Netālu atrodas kājāmgājēju un velobraucēju iecienītais Dzelzs tilts, no kura paveras skaista ainava uz Gaujas krastiem. Bezmaksas apskates objekts.

Leona Paegles iela 45, Valmiera, GPS 57.5308335, 25.4075150
 
Lielākais baltā smilšakmens atsegums Baltijā un valsts nozīmes aizsargājams ģeoloģisks dabas piemineklis. Ieža nosaukums, domājams, cēlies no tā virsmā izcaurumotajām vientuļo bišu veidotajām aliņām. Teritorija labiekārtota ar skatu un piknika vietām, kā arī izvietoti informatīvie stendi.  Gar iezi ved labiekārtota dabas taka. Iepriekš piesakoties, iespējams doties ekskursijā gida pavadībā. Apmeklējot iezi, aicinām saudzēt atsegumus, nekāpelēt un negravēt tajos. Bezmaksas apskates objekts.

Vaidavas pag., Kocēnu nov., GPS 57.4285290, 25.3864891, [email protected] (ekskursija gida pavadībā)

 
Dodies pastaigā vai velobraucienā pa kādu no tematiskajiem maršrutiem un aizraujošā veidā uzzini, kādi vēsturiski notikumi norisinājušies Valmierā, kāds ir Vecpuišu parka stāsts, kā radies Valmieras vārds, vai Gaujas krāces izveidojis pats nelabais un vēl daudz interesantu faktu.
Maršruti pieejami: https://ej.uz/valmiera_marsruti
 
Dodoties atjautīgajā pastaigā ar uzdevumiem, varēsi iepazīties ar Valmieras pilsētu un vietām, kas saistītas ar personībām, kuru gara spēks, cilvēku un dabas mīlestība, radošā dzirksts un neatlaidība ieaudusi īpašus rakstus Valmieras un Latvijas vēsturē. Risinot uzdevumus, aicinām izmantot Valmieras audiogidu.

Uzdevumu lapas pieejamas elektroniski: https://ej.uz/tematiskas_pastaigas

Papildu iespējams izmantot Valmieras audiogidu, kas palīdzēs Valmieru iepazīt daudz vairāk!  Audiogids: https://ej.uz/valmiera_audiogids

 
“Zaļais Dzelzceļš” ir bijusī dzelzceļa līnija, kas atjaunota un piemērota pārgājieniem vai velobraucieniem. Iesakām maršrutu veikt no vēsturiskās Valmieras dzelzceļa stacijas, dodoties no Dzelzs tilta līdz Kocēniem, kur apskatāms Kokmuižas pils komplekss un “Zirgaudzētava Kocēni”. Turpinot maršrutu, iespējams doties līdz pat Ainažiem (85 km).
Maršruts pieejams: https://ej.uz/zalie_dzelzceli
Velomaršruta posma Valmiera-Dikļi
GPX faila lejupielāde: https://ej.uz/valmiera_dikli
 
~12 km gara taka, kas ved caur Abula kreisā krasta mežiem, klajumiem un muižu apbūvēm. No Brenguļiem gar pašu Abula upi var aiziet līdz ietekai Gaujā, iepazīstot šīs upes dažādos krastus. Atceļā maršruts ved caur divām senām, vietējām muižām – Jaunbrenguļu un Vecbrenguļu. Dabā taka marķēta ar zili baltu marķējumu.
Brenguļu pag., Beverīnas nov.
 
Burtnieka ezers un skatu torņi ir vieta, kur baudīt ainaviskus skatus. Ezera apkārtne ir iemīļota putnu ligzdošanas vieta, un tā krastā atrodas Burtnieku muižas parks. Iespējams uzkāpt divos skatu torņos. Līdz Vīsraga skatu tornim ved dabas taka, bet skatu tornī izvietoti informatīvie stendi, kas ļaus iepazīt Burtnieka ezera apkārtni. Bezmaksas apskates objekts.
Burtnieki, Burtnieku nov.
GPS 57.6987050, 25.2682125 (Burtnieka ezers),
GPS 57.7488129, 25.2914245 (Silzemnieku putnu vērošanas tornis),
GPS 57.6980159, 25.2768660 (Vīsraga dabas taka un skatu tornis)
 
127m augstais kalns ir sena svētvieta, viduslaiku kapsēta un dabas liegums. Pie ieejas svētvietā novietots senais Upurakmens. Labiekārtota atpūtas vieta un informatīvie stendi. Zilākalna pakājē atrodas Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs.

Zilaiskalns, Kocēnu nov., GPS 57.5534575, 25.216256

 
Zilākalna pakājē atrodas Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs, kas atrodas senā ūdenstorņa telpās un mūsdienīgā piebūvē. Centrā iespējams apskatīt vēsturisko ekspozīciju par dabas objektu un svētvietu “Zilaiskalns”, Zilākalna ciematu, industriālā mantojuma objektu - ūdenstorni. Apmeklētājiem ar virtuālās realitātes palīdzību ir iespēja pacelties virs Zilākalna un ielūkoties vēsturiskajā šaursliežu dzelzceļa lokomotīvē.
Tālrunis: 28644530
Parka iela 2, Zilaiskalns, Kocēnu nov., GPS 57.5572522, 25.2154952