Raidījumā "Fakti, ko nezini par Latviju" atspoguļotas svētvietas Kocēnu novadā

05.05.2015

Ik piektdienu plkst. 21.05 televīzijas kanālā LNT tiek pārraidīts raidījumu cikls „Fakti, ko nezini par Latviju", kurā skatītājiem tiek sniegts ieskats Latvijas dabas daudzveidībā un kultūrvēsturē, akcentējot vietas, kas senčiem ir kalpojušas kā spēka vietas, pielūgsmes objekti jeb svētvietas.

Kopā ar Latvijas ekspertiem arhitektūras, kultūrvēstures, tūrisma, dziedniecības un ezotērikas jomā raidījuma ietvaros Latviju apceļoja aktieris Lauris Dzelzītis, lai skatītājiem atklātu dižākos kokus, akmeņus, ievērojamākos ezerus, upes, avotus, alas un citas svētvietas.
 
Katra raidījuma epizode veltīta kādai svētvietu grupai, piemēram, 2. janvārī tika pārraidīta 8. epizode, kurā stāstīts par kalniem, tostarp arī Zilākalna svētvietu. Savukārt 6. epizodē aplūkots viens no dižākajiem akmeņiem Latvijā - Daviņu lielais akmens.
 
Raidījumu cikls tapis Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta "Senās kulta vietas - Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte" ietvaros, un to līdzfinansēja Kocēnu novada dome.
 
 
Attēlā: Daviņu lielais akmens (foto: Eduards Jegorovs) 
 
www.kocenunovads.lv