Dace Melbārde: Valmiera var kļūt par Latvijas skatuves mākslas galvaspilsētu

05.05.2015

Piektdien, 23.maijā, reģionālās vizītes ietvaros Valmierā viesojās kultūras ministre Dace Melbārde. „Pati esmu valmieriete, tā ir mana identitāte, un man vienmēr ir prieks šeit atgriezties, jo nekur nav tik labi kā mājās,” tā par savu viesošanos Valmierā teica kultūras ministre.

Vizītes ietvaros Dace Melbārde tikās ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Inesi Boķi, domes deputāti un Valmieras drāmas teātra direktori Evitu Sniedzi, domes deputātu Uldi Jansonu, Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieci Eviju Voitkāni un Valmieras Kultūras centra direktoru Tomu Upneru. Tāpat ministre apmeklēja Valmieras Mūzikas skolas jauno ēku, kur tikās ar mūzikas skolas direktoru Aivaru Cepīti un Valmieras Mākslas vidusskolas direktoru Edgaru Bogdānu. D. Melbārde apmeklēja arī Valmieras Valsts ģimnāziju, lai tiktos ar skolas direktoru Jāni Zemļicki, aplūkoja Dabas taku un mākslas darbu izstādes ģimnāzijas ēkā un galerijā „Ledus pagrabs”.
 
Tikšanās laikā ar Valmieras pilsētas pašvaldības un kultūras iestāžu vadību tika pārrunāti jautājumi par paveikto un nākotnes iecerēm Valmierā, pilsētas kultūras dzīves pilnveidošanu un nepieciešamo valsts atbalstu dažādu ieceru realizācijā. Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis sarunas gaitā ar ministri norādīja, ka vidzemniekiem jau šobrīd ir pieejams plašs kultūras pasākumu klāsts, taču ir vairāki jautājumi, kas jārisina, lai piedāvājumu noturētu esošajā, pietiekoši augstajā līmenī. Ir nepieciešama Valmieras drāmas teātra siltināšana un tehniskā aprīkojuma uzlabošana, Valmieras estrādes atjaunošana, kā arī jāturpina labiekārtot Valmieras Kultūras centrs. Tāpat ministre tika iepazīstināta ar citiem pilsētas attīstības plāniem – peldbaseina un BMX trases izbūves un Daliņa stadiona rekonstrukcijas projektu.
 
Tiekoties ar reģionālo plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, D. Melbārde nāca klajā ar savu redzējumu par iespējamajiem Valmieras kultūras attīstības virzieniem: „Ir jārada apstākļi, kurā māksla un tehnoloģijas sadarbojas. Valmierā to var realizēt, jo pilsētā ir gan Biznesa un inovāciju inkubators, kam blakus atrodas Valmieras Mākslas vidusskola, gan Vidzemes Augstskola ar enerģiskiem studentiem. Šeit ir labvēlīga vide augstas pievienotās vērtības radīšanai.” Tāpat ministre saredzēja iespēju Valmierai kļūt par Latvijas skatuves mākslas galvaspilsētu kvalitatīvās teātra mākslas, kā arī spēcīgo dejošanas un muzicēšanas tradīciju dēļ.
 
Vizītes noslēgumā kultūras ministre novēlēja Valmierai būt vēl ambiciozākai savu mērķu sasniegšanā.

Informāciju sagatavoja:
Laura Moča
Valmieras pilsētas pašvaldības
sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.tel. 26349122