Ģimenei un bērniem draudzīgas atpūtas vietas - arī Kocēnu novadā

05.05.2015

Labklājības ministrija no šī gada 16.aprīļa līdz 19.maijam aicināja balsot par ģimenei draudzīgu atpūtas vietu. Anketā bija jānorāda atpūtas vietas nosaukums un atrašanās vieta, kā arī jānorāda būtiskākie kritēriji, kāpēc šī vieta šķiet piemērota ģimenes atpūtai.

Par ģimenēm draudzīgām atzītas arī atpūtas vietas Kocēnu novadā - Vaidavas pagasta zemnieku saimniecība „Stoķi", atpūtas komplekss „Mazais Ansis" Rubenē, Dikļu pils, „Vika Pasaku parks" Dikļos un Sietiņiezis Vaidavas pagastā.

Visas aptaujā ieteiktās ģimenei draudzīgās atpūtas vietas aplūkojamas speciāli izveidotā interneta vietnē.
 
Aptauja atklāj, ka par ģimenēm ar bērniem draudzīgām vietām balsotāji lielākoties uzskata tās vietas, kur laiku var pavadīt brīvā dabā. Lielākā balsotāju daļa norādījuši konkrētas vietas, bet daudzi par ģimenēm draudzīgām vietām aptaujā nosauca viesu mājas, atpūtas kompleksus, tirdzniecības centrus, kā arī dažādas ēdināšanas vietas, kurās ir rotaļu laukumi vai rotaļu istabas.
Labklājības ministrija konkursu rīkoja, lai pirms vasaras sezonas izzinātu sabiedrības viedokli par labākajiem atpūtas piedāvājumiem un ļautu ģimenēm ar bērniem dalīties pieredzē par atpūtas vietām, kurās, atpūšoties ar ģimeni un bērniem, ir jutušies patiesi labi.
 
Ministrija uzskata, ka uz draudzīgumu ģimenēm norāda bērniem piemērota vide, proti, bērnu rotaļu vietas un tās ierīču drošība, gaiss bez tabakas dūmiem, aprīkojuma nodrošinājums maziem bērniem. Būtisks nosacījums ir pieejamība iespējami plašam apmeklētāju lokam, ko iespējams panākt ar saprātīgu cenu politiku, laipnu un bērniem draudzīgu apkalpošanu, īpaši bērniem un ģimenei paredzētiem pakalpojumiem.
 
Avots: www.kocenunovads.lv