Kocēnu novada Dikļos izveidota jauna Dziesmu svētku ekspozīcija

05.05.2015

Noslēgumam tuvojas Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Kocēnu novada domes finansētā projekta „150 gadi kopš latviešus Dikļos dziesma kopā sauc!” īstenošana.

Projekta ietvaros sadarbībā ar vēsturnieku Albertu Rokpelni izveidota ceļojošā izstāde – ekspozīcija, kas veltīta Dziedāšanas svētku sākotnei Latvijā. Astoņās planšetēs ar bagātīgu teksta materiālu, ko papildina vēsturiskās fotogrāfijas, ļauj ne tikai iztēloties, bet arī izprast laikmeta kopainu. Tajās izvietota informācija par Juri Neikenu, Dziedāšanas svētku tradīciju Dikļos, latviešu tautas atmodu un Dziesmu svētku tradīciju uzplaukumu 19. gadsimta otrajā pusē, Dziesmu svētku tradīcijām un atceri Dikļos pēc II pasaules kara, Vispārējiem latviešu Dziesmu svētkiem un Dziesmu svētku tradīcijām novados.

Papildus ekspozīcijas izveidei papildināts arī muzeja aprīkojums – izgatavots Jura Neikena krēsls – identiska kopija oriģinālam, kas glabājas Dikļu baznīcā, iegādāta recepcijas lete ar galdu, apģērbu statīvs, bukletu stends, vitrīna dažādu ekspozīcijas priekšmetu glabāšanai un priekšmetu izvietošanai aiz slēgtām durvīm, kā arī ekspozīcijas sistēmas, uz kurām izvietoti vēsturiskie materiāli.

Projekts īstenots ar mērķi saglabāt latvisko identitāti un pilnveidot vietējo iedzīvotāju kultūrvidi, saglabājot vienu no senākajām un izcilākajām tradīcijām Dikļos – kordziedāšanu.

Projekta kopējais finansējums ir 3604,32 EUR, no kuriem 2680,90 EUR ir publiskais jeb ELFLA finansējums, savukārt 923,42 EUR – Kocēnu novada domes līdzfinansējums.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Kocēnu novada dome
Tālr.: 642 07683
E-pasts: [email protected]
www.kocenunovads.lv