Valmierā tiek uzstādītas tūrisma norāžu zīmes

05.05.2015

Valmieras pilsētā septembrī tiks uzstādītas 115 tūrisma norāžu zīmes kājāmgājējiem, lai palīdzētu Valmieras viesiem un ceļotājiem atrast interesējošos tūrisma piesaistes objektus un orientēties pilsētā. Paredzēts, ka 2015.gadā tūrisma norāžu zīmju uzstādīšana turpināsies, izvietojot nepieciešamās norādes gan kājāmgājējiem, gan arī autobraucējiem.

Tūrisma norāžu zīmju dizains izstrādāts, ņemot par pamatu Valmieras pilsētas karoga krāsas – rudzupuķu zilo un rudens zeltaino toni. Vienlaikus tūrisma norāžu zīmju stabu galus rotās stilizēta liepas lapa, kas rodama Valmieras pilsētas ģerbonī. Liepa ir arī viens no Latvijas nacionālajiem kokiem. Savukārt informācija uz tūrisma norāžu zīmēm būs gan latviešu, gan angļu valodā, lai Latvijas ceļotāji un ārvalstu viesi pēc iespējas ērtāk varētu atrast interesējošās Valmieras apskates vietas. Valmieras pusi visvairāk apmeklē ceļotāji no Igaunijas, Vācijas, Krievijas. Pieaug arī ceļotāju skaits no ASV, Francijas, Somijas, Itālijas un citām valstīm, kas Valmieru ir izvēlējušies par savu brīvdienu galamērķi.

Tūrisma norāžu zīmju uzstādīšana notiek Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007. -2013. gadam, Eiropas kaimiņattiecību un partnerības projekta „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus, pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” ietvaros. Atbilstoši iepirkuma rezultātiem, tūrisma norāžu zīmes izgatavo un uzstāda sabiedrība ar ierobežotu atbildību „LATSIGN” Latvijas - Vācijas sabiedrība. Līguma summa par tūrisma norāžu zīmju uzstādīšanu ir 24 579,51 eiro.

Jāpiebilst, ka arī laukumā pie Valmieras Kultūras centra, Kārļa Baumaņa ielā 6A, tiek atjaunotas pilsētas informatīvās tūrisma kartes, kurās redzama pamata informācija par tūrisma piesaistes objektiem un naktsmītnēm Valmierā.

Informāciju sagatavoja:
Dace Jase
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas 
vadītāja
Mob.tālr.: 29179893