Tūroperatorus no Latvijas, Igaunijas un Krievijas iepazīstina ar Via Hanseatica tūrisma maršrutu

05.05.2015

Svētdien 14.septembra vakarā tūroperatori no trīs valstīm satikās Siguldā, lai jau 15.septembra rītā uzsāktu iepazīšanās braucienu, dodoties piecu dienu ceļojumā pa Via Hanseatica tūrisma maršrutu un izbaudot dažādas tūrisma atpūtas iespējas 580 kilometru garumā. Līdzīgi kā pirms Jāņiem žurnālistiem, tā arī šoreiz brauciena dalībniekiem – tūroperatoriem sagatavota intensīva programma, kura sniedz iespēju apjaust katras valsts atšķirīgo tūrisma piedāvājumu. Brauciena mērķis ir iepazīstināt Latvijas, Igaunijas un Krievijas tūroperatorus ar Via Hanseatica objektiem, rosinot tos veidot jaunas tūrisma programmas, tajās iekļaujot arī Via Hanseatica tūrisma maršrutu.

Tūroperatori Siguldā tiks iepazīstināti ar Sporta un aktīvās atpūtas centru, jauno atrakciju torni „Vells“, Aerodium un Siguldas bobsleja trasi. Tālāk grupas dalībnieki dosies uz Līgatni, lai piedalītos ekskursijā pa Līgatnes slepeno bunkuru, kā arī paviesosies pie Vienkoču parka saimnieka. Brauciena dalībniekiem būs iespēja vērot muzikālu kultūras programmu Cēsu vidusslaiku pilī, kā arī doties nelielā ekskursijā pa Cēsu vecpilsētu. Diena noslēgsies Valmiermuižas alusdarītavā, kur tūroperatoriem tiks rādīts, kā top alus, kā arī būs iespēja nobaudīt ēdienus, kuru pagatavošanā ticis izmantots alus. Viesnīcas Wolmar viesmīlīgajos numuriņos tūroperatori smelsies spēku jaunai dienai.

Valmieras Sajūtu parks šobrīd jau ir Gaujas Stāvo krastu neatņemama sastāvdaļa, savukārt no Gaujas tramvaja, vērojot pilsētu, iespējams uzzināt daudz jaunu detaļu par tās vēsturisko attīstību. Tūroperatori dosies arī uz Dikļiem, kur nelielā ekskursijā tiem tiks pastāstīts par Dziesmusvētku šūpuļvietas rašanos, kā arī tiks cienāti ar gardumiem Dikļu pils restorānā. Rudens ir īstais laiks doties uz Jērcēniem, kur Sedas purvā vērojami krāšņi skati, gājputniem dodoties uz siltajām zemēm. Brauciens Latvijas daļā noslēgsies ar Valkas muzeja apmeklējumu, kā arī viesi tiks uzvesti Valkas luterāņu baznīcas skatu tornī, lai no putnu lidojuma aplūkotu divas dvīņu pilsētas – Valku un Valgu.

Igaunijā tūroperatori viesosies gan Otepē, gan baudīs aklās vakariņas slavenā Tartu restorānā, bet nakšņos Sangastes pilī. Tartu pilsēta, lai arī daudziem jau zināma, joprojām valdzina ikvienu tūristu, savukārt netālu esošais Vudila atrakciju parks ir piemērots tiem, kuri vēlas atpūsties kopā ar bērniem. Poltsamā pilsēta ir viena no romantiskākajām pilsētām Igaunijā, tā vienmēr rotājas ar krāšņiem rožu dārziem. Alatskivi pils, Peipusa ezers, Avinurmes amatniecības centrs, Alutaguses atrakciju parks un Narvas cietoksnis- tas viss Igaunijas piedāvājumā.

Savukārt Via Hanseatica Krievijā pārsteidz ar grandioziem ēku apmēriem un sirsnīgu uzņemšanu. Pēc Ivangorodas cietokšņa apmeklējuma, Marino muižā tūroperatoriem sagatavota jauka vakara programma, lai pastāstītu gan par muižas vēsturi, gan cienātu ar vietējiem gardumiem. Sablino – alu un ūdenskritumu pasaule valdzinās tos, kam tuva daba, turklāt, lai pastiprinātu rudens sajūtas, kā arī iepazītos ar aktīvā tūrisma iespējām Krievijā, tūroperatori dosies nelielā izbraucienā ar laivām, lai braucienu noslēgtu Roždestveno muižā.

Piedzīvojumiem un daudzveidīgiem tūrisma objektiem bagāts solās būt šis brauciens!

Vidzemes plānošanas reģions un Via Hanseatica komanda saka paldies visiem tūrisma objektu īpašniekiem un vadītājiem par atsaucību un ieguldīto darbu tūroperatoru brauciena organizēšanā!

Seko Via Hanseatica arī Latvjas Facebook lapā: https://www.facebook.com/ViaHanseaticaLatvija

Par projektu “Via Hanseatica”
Projekts „Attālo teritoriju attīstība, izmantojot vietējos resursus pārrobežu Via Hanseatica tūrisma maršruta izstrādē” tiek īstenots no 2012.gada janvāra līdz 2014.gada decembrim. Kopskaitā projektā darbojas 18 partneri un vairāk kā 20 asociēti partneri – pašvaldības, dažādas nevalstiskās un tūrisma organizācijas no Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Kopējais projekta budžets ir 1 803 966 eiro, no kuriem 90% jeb 1 623 569,66 eiro līdzfinansē Igaunijas-Latvijas-Krievijas Pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007.-2013.

Latvijā projektā iesaistījušās 6 novadu pašvaldības – Valkas, Strenču, Kocēnu, Cēsu, Siguldas, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība. Vairāk: www.viahanseatica.info

Papildu informācija: Dagnija Ūdre projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, Mob.: +371 29219477, e-pasts:[email protected] , www.vidzeme.lv 
Informāciju sagatavoja: Anita Āboliņa, Sabiedrisko attiecību speciāliste, Vidzemes plānošanas reģions, Mob.: +371 29454752, E-pasts: [email protected]www.vidzeme.lv