Tūrisma uzņēmēji atskatās uz paveikto un kaldina jaunus plānus

05.05.2015

24.septembrī plkst. 14.00 „Valmiermuižas alus” darītavas Svinību zālē jau divdesmit piekto reizi kopā pulcēsies Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma veicināšanas konsultatīvā padome. Tās darba kārtībā plānots atskatīties uz šī gada aizvadīto tūrisma aktīvo sezonu Valmierā, Burtnieku, Kocēnu un Beverīnas novados, kā arī pārrunāt tuvākas un tālākas nākotnes ieceres, kā arī apzināt to īstenošanas iespējas.

Par aktualitātēm Valmieras pilsētas tūrisma piedāvājumā un turpmākajiem plāniem stāstīs Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Dace Jase un tūrisma projektu vadītāja Iluta Bērziņa. Savukārt Kocēnu novada pašvaldības lauku konsultante Lienīte Priedāja-Klepera, Burtnieku novada pašvaldības attīstības projektu vadītāja Jūlija Ville un Beverīnas novada pašvaldības priekšsēdētāja Cilda Purgale iepazīstinās ar tūrisma aktualitātēm novados. Tūrisma uzņēmējus ar aktualitātēm iepazīstinās arī spīdmintonistu kluba „Zaļā pēda” pārstāve Santa Paegle.

Sanāksmes dalībnieki uzzinās par tūrisma akcijas „Apceļo Valmieras pusi” gaitu, starptautiskajām tūrisma izstādēm - gadatirgiem, ko plānots apmeklēt 2015.gadā, atjaunoto Valmieras pilsētas audiogidu vairākās valodās un jaunajiem pakalpojumiem Valmieras Tūrisma informācijas centrā. Tāpat tiks sniegta informācija par aktuālākajiem Tūrisma informācijas centra statistikas datiem un biežāk uzdotajiem jautājumiem, kas interesē ārvalstu un Latvijas ceļotājus, par tūrisma piedāvājumu Valmieras pusē. Konsultatīvās padomes dalībnieki tiks iepazīstināti arī ar aktivitātēm, kas plānotas Starptautiskās tūrisma dienas ietvaros, Simjūda tirgus dienā – 11.oktobrī un citiem jautājumiem.

Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma veicināšanas konsultatīvā padome dibināta 2010.gadā ar mērķi veicināt Valmieras pilsētas, Burtnieku, Kocēnu un Beverīnas novadu konkurētspēju tūrismā, reģionālā un nacionālā līmenī, kā arī sekmēt augstvērtīga, pievilcīga un atpazīstama Valmieras pilsētas tūrisma tēla veidošanos. Konsultatīvo padomi veido tūrisma speciālistu, ekspertu un uzņēmēju pārstāvji. Nākamā sēde notiks 29.oktobrī.