Vienu no 2014. gada Veselības gada balvām saņem Gaujas nacionālais parks

05.05.2015

24. oktobrī svinīgā ceremonijā Gaujas nacionālais parks saņāma Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) Veselības gada balvu nominācijā parnozīmīgu nacionālu projektu sabiedrības veselībā un veselības apmācībā īstenošanu.

Šīs balvas mērķis ir aicināt domāt par veselību ārpus ierastajiem rāmjiem. Kā uzsvēra LĀB prezidents Pēteris Apinis: „Cilvēka veselība ir fiziskās, garīgās un sociālās labklājības kopums. Mūsdienu izpratnē sabiedrības veselību nodrošina tīrs ūdens un gaiss, tīra un sakopta vide, ekoloģiski tīrs un veselīgs ēdiens, sporta nodarbības visa mūža garumā, izvairīšanās no traumām un nelaimes gadījumiem, agrīna smagu slimību diagnostika, profilaktiska vakcinācija, regulāras diagnostiskas apskates un daudzi citi faktori.”

Šogad ar Latgales keramiķu īpaši šim pasākumam veidotu vāzi tika godināti ekspertu izvēlēti desmit laureāti dažādās nominācijās - veselīga uztura ražošana, tautas sporta organizēšanu, bērnu sporta un veselīga brīvā laika organizēšana, risinājumi Baltijas jūras, upju un ezeru ekoloģiskā stāvokļa uzlabošanai, sasniegumi Latvijas vides veselības uzlabošanā, nozīmīgi nacionāli projekti sabiedrības veselībā un veselības apmācībā, pašvaldībai par nopelniem sabiedrības veselības veicināšanā, mūža ieguldījums veselības veicināšanā, nozīmīgs atbalsts pacientiem un profilakses darba veikšana.

Avots: Dabas aizsardzības pārvalde