Noslēdzies Valmieras 2014.gada fotokonkurss

05.05.2015

Noslēgusies Valmieras fotokonkursa „Valmiera – mana sajūtu pilsēta” trešā kārta. Kopumā konkursa noslēdzošajā kārtā piedalījās 38 fotogrāfi, iesniedzot 176 fotogrāfijas, kas raksturo Valmieras cilvēkus, vidi, infrastruktūru un sajūtas.

Visas fotogrāfijas izvērtēja žūrija – Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Aigars Vītols, fotogrāfs Aleksejs Koziņecs, Valmieras Mākslas vidusskolas direktors Edgars Bogdāns un Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Dace Jase. Lai nodrošinātu objektivitāti, konkursa žūrija darbus izvērtēja, nezinot to autorus. Trešajā kārtā pirmo vietu un naudas balvu EUR 100 apmērā ieguva Ainārs Jēkabsons ar fotogrāfiju „Gaisabalons”. Otrajā vietā, saņemot balvu EUR 75, Aivis Stračinskis ar fotogrāfiju „Kluss rīts”, bet par trešās vietas ieguvēju, saņemot naudas balvu EUR 50, tika atzīts Armands Miķelsons un fotogrāfija „Skats uz Gauju”.

„Esmu gandarīts, ka Valmieras fotokonkursā katru gadu piedalās arvien vairāk jau zināmu, kā arī jaunu fotomākslas entuziastu, ļaujot paskatīties uz mūsu pilsētu no visdažādākajiem skatupunktiem un pamanīt tādas nianses un elementus, kurus ikdienā nereti neievērojam. Konkursā piedalījās gan valmierieši, gan arī pilsētas viesi, tādēļ fotogrāfijas bija ļoti dažādas. Fotogrāfi bija meklējuši veidus, kā jau ierastas vietas un apskates objektus parādīt neierastā gaismā vai skata leņķī. Tāpat iemūžināti Valmierai raksturīgi pasākumi – Gaisa balonu festivāls, Valmieras pilsētas svētki, sporta sacensības un daudz kas cits, ” norāda Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektors Aigars Vītols.

Šogad Valmieras fotokonkursa mērķis bija atspoguļot Valmieras pilsētas skaistākās un interesantākās vietas, kuras ir īpašas Valmierai un tās iedzīvotājiem. Ar fotogrāfiju starpniecību autori tika mudināti notvert Valmieras unikālo garšu, smaržu, noskaņu un sajūtas, atainot pilsētas iedzīvotāju un viesu noskaņojumu un emocijas ikdienas dzīvē, darbā vai svētkos. Tāpat autori tika mudināti izcelt vietas, objektus un dabas skatus, ar kuriem valmierieši lepojas un kas veido pilsētas „vizītkarti”.

Valmieras pilsētas pašvaldība fotokonkursu organizē katru gadu kopš 2006. gada, tādējādi veidojot foto arhīvu par Valmieras attīstību gadu gaitā.

Informāciju sagatavoja:
Laura Moča
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas 
sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. tel.: 26349122