Vaidavas pagasta dzīvesprieka akadēmija “Liela muiža!” saņem Zaļo sertifikātu

05.05.2015

8. janvārī notika Latvijas tūrisma mītņu nacionālā eko-sertifikāta "Zaļais sertifikāts" izvērtēšanas komisijas sēde, kurā lēma par "Zaļā sertifikāta" piešķiršanu. Sertifikātu saņēma 24 lauku tūrisma naktsmītnes - 20 sertifikāti tika pagarināti, bet 4 tika piešķirti no jauna. Viņu vidū ir arī dzīvesprieka akadēmija “Nu, Liela muiža!” Vaidavas pagastā (saimnieks Jānis Grantiņš).

Dzīvesprieka akadēmijā "Nu, Liela muiža!" nodarbojas ar mucu, karsto kubulu, mēbeļu, kāpņu, durvju u.c. saimniecībā noderīgu priekšmetu izgatavošanu, vasaras sezonā tiek piedāvātas arī nakšņošanas iespējas viesu namā. Viesi var vērot mucas izgatavošanas procesu no sākuma līdz gatavam produktam, kā arī paši piedalīties mucu izgatavošanā.

Zaļais sertifikāts ir vides kvalitātes zīme lauku tūrisma mītnēm. Zīme norāda, ka šī sertifikāta saimnieki domā par to, lai piedāvātu viesiem kvalitatīvus, videi draudzīgus lauku tūrisma pakalpojumus. Sertifikātu piešķir uz 3 gadiem, pēc tam notiek atkārtota apsekošana, ja saimnieks vēlas sertifikātu pagarināt.

Zaļā sertifikāta galvenās vērtības ir atbildīga saimniekošana, nekaitējot dabai, tīra lauku ainava un kopta lauku sēta, no dabīgiem produktiem gatavots ēdiens, īpaši piedāvājumi, kas tuvina dabai, vietējās vēstures, amatu un sadzīves tradīciju iepazīšana, kā arī aktīvā atpūta - velo takas, laivu braucieni, pārgājienu maršruti, slēpošanas trases, sporta laukumi, peldvietas.

Zaļā sertifikāta piešķiršana tiek īstenota ar Latvijas Vides Aizsardzības fonda atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Eva Eglīte
Attīstības nodaļas vadītāja
Kocēnu novada dome
Tālr.: 642 07683
E-pasts: [email protected] 
www.kocenunovads.lv