Ar Latvijas nacionālo stendu uz starptautiskajām tūrisma izstādēm

05.05.2015

Gadskārtējo nozares izstāžu karuselis ir sācies griezties, un jau janvārī Latvijas tūrisma pārstāvji piedalīsies trijās izstādēs.

Nacionālais stends vispirms tiks organizēts Nīderlandes pilsētā Utrehtā, kur starptautiskajā tūrisma izstādē „Vakantiebeurs 2015” būs pārstāvēta Kurzemes, Vidzemes un Latgales reģiona tūrisma asociācija, Latvijas kempingu asociācija, Viesnīcu un restorānu asociācija un Siguldas novada dome. Izstāde notiks no 13. līdz 18. janvārim. Latvijas nacionālais stends tur būs otro reizi, jo pērn šajā patērētājiem domātajā izstādē sekmējās ļoti labi. Interese no nīderlandiešu puses bija liela, un stendā strādājošajiem bija jāatbild uz ļoti dažādiem jautājumiem par mūsu tūrisma piedāvājumu.

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) tūrisma tirgus speciāliste Anita Priedīte stāsta: „Katras izstāžu sezonas nobeigumā analizējam ieguvumus no ieguldītā darba izstāžu sagatavošanā un norisē un aptaujājam nozarē strādājošos par turpmāko izvēli, kurās izstādēs būtu visvairāk vērts piedalīties. „Vakantiebeurs” Utrehtā ir viena no šādām nozares favorītēm, kas paver lielisku iespēju popularizēt mūsu piedāvājumu Nīderlandē. Tas ir perspektīvs tirgus, kur mērķtiecīgi jāstrādā.”

Ziemeļvalstīs nozīmīgākā tūrisma izstāde „Matka 2015” Helsinkos notiks no 15. līdz 18. janvārim. Pērn Latvija izstādē „Matka” (tulkojumā no somu valodas – „Ceļojums”) bija partnervalsts. Šai reizē piedalīšanos izstādē nozīmīgāku nekā citkārt darīs Latvijas dienas Somijā, kuru atklāšanā piedalīsies mūsu Valsts prezidents Andris Bērziņš. Uz Helsinkiem dosies uzņēmēju delegācija, tostarp tūrisma nozares pārstāvji. Viņiem paredzēta diskusija par tūrisma veicināšanu starp abām valstīm.

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Inguna Žīgure uzsver: „Aizvadītajā gadā pārliecinoši pieauga Somijas tūristu skaits. Gada deviņos mēnešos pieaugums bija 16 % liels. Iesākto darbu Somijas tirgū aktīvi turpināsim, jo ir skaidri redzams, ka tam ir atdeve.”

Nacionālajā stendā izstādē „Matka” strādās pārstāvji no Rīgas tūrisma attīstības biroja, Jūrmalas pilsētas domes, Siguldas novada domes, biedrības „Latvijas kūrortpilsētu asociācija", "Latvijas kempingu asociācijas", Kurzemes, Zemgales un Latgales tūrisma asociācijas, Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas un VSIA „Latvijas koncerti”.

Janvārī notiks arī starptautiskā tūrisma izstāde „Adventur 2015” kaimiņvalsts galvaspilsētā, kur Latvijas nacionālā stenda organizēšana kļuvusi par tradīciju. No 23. līdz 25. janvārim Viļņas izstādes stendā strādās pārstāvji no Rīgas tūrisma attīstības biroja, Jūrmalas pilsētas domes, Siguldas novada domes, "Latvijas kempingu asociācijas", Kurzemes, Zemgales un Latgales tūrisma asociācijas, Ķekavas novada pašvaldības Tūrisma koordinācijas centra, Rojas tūrisma biedrības, Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas, SIA "Dzintaru koncertzāle" un SIA "LAIMTŪRE".

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Lelde Beņķe uzsver: „Kaut gan Rīgai vairs nav Eiropas kultūras galvaspilsētas titula, tomēr mūsu kultūras tūrisma piedāvājums ir tā vērtība, ar kuru varēsim lepoties arī turpmāk. Pēc 40 gadu ilga darba pabeigta Rundāles pils restaurācija, mums ir vairākas jaunas koncertzāles, Daugavpilī radīta unikāla iespēja apskatīt pasaulslavenā abstrakcionista Marka Rotko oriģināldarbus, bet Limbažos tūristus gaida savdabīgais „Dzīvā sudraba muzejs”. Tie ir tikai daži akcenti Latvijas piedāvājumā, kas varētu būt saistoši kultūras tūristiem.”

Tāpat stendā tiks sniegta informācija par Latvijas dabas tūrisma piedāvājumu, atpūtas iespējām, it īpaši ģimenēm ar bērniem, aktīvo tūrismu u. c.

Šogad kopumā TAVA plānojusi organizēt nacionālo stendu 11 starptautiskās izstādēs, un tās būs gan tādas, kur Latvijas pārstāvji piedalās gadu pēc gada, gan tādas izstādes, kurās bagātas piedalīšanās pieredzes nav. Starptautiskajā izstādē „TTWarsaw” Polijā mūsu valsts stends šogad būs pirmo reizi.

Nacionālais stends izstādēs Nīderlandē, Somijā un Lietuvā tiks organizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Sagatavojusi Inta Briede, TAVA (www.tava.gov.lv; www.latvia.travel) sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 67358152; [email protected]

Avots: www.tava.gov.lv