Izdota brošūra par seno Kokmuižas alus darītavu

11.09.2015

Kokmuižas svētku ietvaros, kas norisināsies jau sestdien, 12. septembrī, tiks prezentēts jaunums – brošūra par seno Kokmuižas alus darītavu. Brošūru izdevusi Kocēnu novada dome, balstoties uz vēsturnieka Uģa Niedres veikto pētījumu un sadarbībā ar vēstures skolotāju Inetu Amoliņu. Brošūrā izmantota arī informācija un vēsturiskie attēli no Valmieras muzeja un Kocēnu pamatskolas novadpētniecības materiāliem.

Brošūra izdota A5 formātā uz 16 lapaspusēm. Tajā ietverta informācija gan par alus darīšanas tradīcijām Kokmuižā un alus darītavas sasniegumiem Baltijas mērogā, gan degvīna dedzināšanas tradīcijām, kā arī publicēta īsa Kokmuižas alus darītavas hronika. Brošūra papildināta ar vizuāliem uzskates materiāliem – senām fotogrāfijām, kas paspilgtina tekstuālo daļu. Vēsturiskie fakti liecina, ka pirmās ziņas par alus darīšanu Kokmuižā zināmas no 1688. gada 7. jūlija. Savukārt pēdējie dati par darītavu izskan 1944. gada rudenī, kad, vācu karaspēkam atkāpjoties, alus brūža teritorija tika sagrauta.

Brošūra pirmo reizi atklātībā nonāks tieši Kokmuižas svētkos – reprezentatīvā brošūras atvēršana notiks svētku atklāšanā, kas sāksies plkst. 12.00 pie senā Kokmuižas alus darītavas pagraba, kad plašākai publika simboliski atvērsies durvis uz vēsturiskajām pagraba telpām. Brošūru interesenti varēs saņemt svētkos visas dienas garumā. Pēc svētkiem brošūra tiks publicēta arī interneta vidē – pašvaldības mājaslapā www.kocenunovads.lv

Informāciju sagatavoja:
Eva Eglīte
Attīstības nodaļas vadītāja
Kocēnu novada dome
Tālr.: 642 07683
www.kocenunovads.lv