Starptautiskās tūrisma izstādēs popularizēs Valmieras, apkārtējo novadu un GNP tūrisma piedāvājumu

11.01.2016

2016.gadā Valmieras, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novadu, kā arī Gaujas Nacionālā parka (GNP) tūrisma piedāvājums ar zīmolu “Enter Gauja” tiks popularizēts vairākās starptautiskās tūrisma izstādēs – gadatirgos Eiropā.

Starptautisko tūrisma izstāžu sezona tiks aizsākta ar izstādi “Vakantiebeurs” Utrehtā (Nīderlandē), kas norisināsies no 13. līdz 17.janvārim. Izstāde tiek uzskatīta par vienu no vadošajām tūrisma izstādēm ceļotājiem Eiropā. Izstādes tematika ietver labsajūtas un velotūrisma akcentus. Valmieras Tūrisma informācijas centra (TIC) pārstāvji iepazīstinās interesentus ar jauno velobrošūru “Ar velo Valmieras lokos” un ar daudzveidīgajām tūrisma iespējām Gaujas Nacionālā parka teritorijā, tostarp ar dabas maršrutiem un taku tīklojumu aptuveni 1800 km garumā.

Viens no nozīmīgākajiem Ziemeļvalstu tūrisma gadatirgiem “Matka” norisināsies no 21. līdz 24.janvārim Helsinkos (Somijā). Šī gada izstādes tematika ietver darījumu un pasākuma tūrisma aspektus, kas atbilst Gaujas Nacionālā parka tūrisma klastera piedāvājumam, izceļot konferenču un semināra vietu piedāvājumu, kā arī popularizējot lielākos pasākumus GNP teritorijā. Valmiera īpaši uzsvērs XXV Starptautisko Ziemas mūzikas festivālu, Mākslas dienas aprīlī, Valmieras vasaras teātra festivālu, kas gaidāms augustā, Latvijas IV olimpiādi jūlijā un citus starptautiskus pasākumus. Tāpat interesenti tiks iepazīstināti ar gastronomijas tūrisma piedāvājumu Rīgas – Gaujas reģionā, informējot arī par iegūto Eiropas Gastronomijas reģiona titulu 2017.gadam.

Savukārt februāra sākumā Rīgā norisināsies lielākais tūrisma gadatirgus Baltijas valstīs – “Balttour”. Laikā no 5. līdz 7.februārim pašmāju interesentiem būs iespēja uzzināt par aktualitātēm un jaunumiem dažādās Latvijas un Baltijas pilsētās, gatavojoties vasaras tūrisma sezonai. Arī šajā izstādē Valmieras pilsēta, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novadi iepazīstinās interesentus ar kopīgo galamērķa piedāvājumu, jaunajiem tūrisma produktiem, piemēram, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku un Taku kokos, velobrošūru “Ar velo Valmieras lokos” un 2016.gada lielākajiem pasākumiem. Tāpat stāstīs par piedāvājumu ģimenēm ar bērniem, uzsverot īpašo vasaras tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu “Velo un Kino festivāls”, kas norisināsies Valmierā un apkārtējos novados 14. un 15.maijā.

Tūrisma gadatirgi kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā (“Adventure” Viļņā no 22. līdz 24.janvārim un “Tourest” Tallinā no 12. līdz 14.februārim) iepazīstinās ar labsajūtas un velotūrismu. Ceļotājiem no Igaunijas, kuri joprojām ir vieni no regulārākajiem un biežākajiem viesiem Valmierā un GNP, un lietuviešiem tiks prezentēts Valmieras, apkārtējo novadu un GNP kopīgi izstrādātais dabas tūrisma un aktīvās atpūtas piedāvājums, mudinot ceļotājus ilgāku laiku uzturēties GNP teritorijā.

No 9. līdz 13.martam Valmieras TIC pārstāvji tūrisma piedāvājumu prezentēs starptautiskajā tūrisma biržā “ITB” Berlīnē (Vācijā), kas ir viens no nozīmīgākiem tūrisma tirgiem pasaulē, kas vienkopus pulcē nozares profesionāļus darījumu attiecību veicināšanai.

Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma piedāvājums ārvalstu izstādēs tiek popularizēts pārstāvot GNP galamērķa vienoto zīmolu “Enter Gauja”. Gaujas Nacionālais parks vēsturiski ir viens no Latvijas atpazīstamākajiem un piedāvājuma ziņā bagātākajiem galamērķiem. Tāpēc, lai piesaistītu arvien lielāku ārzemju tūristu īpatsvaru visa gada garumā, pašvaldības kopā ar tūrisma uzņēmējiem vienojušās par kopīgu stratēģiju konkurētspējas palielināšanai.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.