Valmieras tehnikums sadarbosies ar "Valmiermuižas pili"

23.11.2016
Sadarbība darba vidē balstītu mācību un mūžizglītības programmu attīstībā, prakses vietu nodrošināšana, mācību ekskursiju, izglītojošu konferenču, semināru un meistarklašu rīkošana un kopīga dalība dažādos projektos un konkursos – tie ir galvenie virzieni, kas noteikti Valmieras tehnikuma un SIA “Valmiermuižas pils” sadarbības līgumā.
“SIA “Valmiermuižas pils” 22.novembrī rīkotajā meistarklasē Valmieras tehnikumā iesaistījās izglītības programmas “Ēdināšanas pakalpojumi” 2.kursa audzēkņi – topošie pavāri. Savas jomas profesionāļi atklāja pavārmākslas noslēpumus, savukārt mūsu audzēkņi praksē dosies uz Valmiermuižu. Sadarbības mērķis ir dažādu projektu un norišu laikā sniegt jauniešiem nepieciešamās prasmes, lai viņi būtu zinoši darbinieki un profesionālo karjeru varētu turpināt jau kā praktiskajās mācībās iepazīto speciālistu kolēģi,” skaidro Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša.
 
"Šīs sadarbības rezultātā vēlos, lai jaunieši sāk patstāvīgi domāt un radīt. Valmieras tehnikuma audzēkņi ir mani topošie kolēģi. Nav būtiski, vai viņi strādās Valmiermuižas restorānā vai kādā citā vietā, svarīgi, lai viņi ir labi izglītoti un zinoši. Strādājot ar šādiem pavāriem, arī man tas liek celt savas zināšanas vel augstākā līmenī ne konkurences, bet kopējas attīstības dēļ,” stāsta “Valmiermuižas klēts līdzās alus darītavai” un “Valmiermuižas vēstniecības Rīgā” šefpavārs Dzintars Kristovskis.
 
Teorētiskās zināšanas jaunieši apgūst Valmieras tehnikumā, bet praktiskās iemaņas plānots pilnveidot SIA “Valmiermuižas pils”. Paredzams, ka līdzīgas praktiskās mācības notiks arī topošajiem konditoriem, viesmīļiem un mehatronisku sistēmu tehniķiem ar mērķi nākotnē izstrādāt arī darba vidē balstītas izglītības programmas.
Jāpiemin, ka sadarbība būs vērtīgs papildinājums norisēm gastronomijas tūrismā. Rīgas - Gaujas reģions, kura viens no sadarbības partneriem ir arī Valmieras pilsētas pašvaldība, ieguvis Eiropas gastronomijas reģiona titulu 2017.gadā. Savukārt par Rīgas – Gaujas gastronomijas reģiona vēstnesi izvēlēts “Valmiermuižas klēts līdzās alus darītavai” un “Valmiermuižas vēstniecības Rīgā” šefpavārs Dzintars Kristovskis. Arī Valmieras tehnikums iesaistīsies īpašos pasākumos, kur akcentēs dabas bagātības un gastronomisko mantojumu reģionā, izceļot tos produktus un izejvielas, kas ir pieejamas mūsu mežos, ūdeņos, dārzos un pļavās. Gastronomijas tūrismu jaunieši kopā ar profesionāļiem izzinās, pievēršoties pilsētu un lauku mijiedarbībai, veselīgas pārtikas un uztura jautājumiem, ēdienu tradīcijām un akcentējot restorānu un viesmīlības, uzņēmējdarbības un inovāciju nozīmi gastronomijā.
 
Valmieras tehnikums pašlaik īsteno divas darba vidē balstītas programmas: topošajiem mehatronisku sistēmu tehniķiem praktiskās mācības notiek AS “Valmieras stikla šķiedra”, SIA “Valpro” un AS “Valmieras piens”, savukārt Rankas teritoriālās struktūrvienības audzēkņi – topošie galdnieki – amata prasmes apgūst uzņēmumā SIA “Avoti SWF”. Sadarbība ir abpusēji izdevīga, jo jaunieši iegūst zināšanas, bet uzņēmumi sagatavo un piesaista profesionāļus, kuru prasmes ir vērtīgas uzņēmuma attīstībā.
 
Foto: "Valmiermuižas alus darītava"