Starptautiskās tūrisma izstādēs popularizēs piedāvājumu

10.01.2017

Latvijas dabas garša, amatnieku meistarība, piedzīvojumu filmu cienīgi pārgājieni, aktīvā atpūta, velobraukšanas prieks, gadalaiku dāvinātā skaistuma baudīšana, sporta, kultūras pasākumi un Hanzas laiku mantojums Valmierā – tie ir galvenie akcenti, par kuriem, popularizējot Valmieru, apkārtējos novadus un Gaujas Nacionālo parku, starptautiskās tūrisma izstādēs uzzinās ceļotgribētāji, kā arī nozares profesionāļi no dažādām pasaules valstīm.

2017.gadā Valmieras, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novada, kā arī Gaujas Nacionālā parka tūrisma piedāvājumu ar zīmolu “Enter Gauja” popularizēs vairākās starptautiskās tūrisma izstādēs – gadatirgos Eiropā.

Tūrisma gadatirgu sezonu no 11. līdz 15.janvārim ievadīs izstāde “Vakantiebeurs” Utrehtā (Nīderlandē), kas ir viena no vadošajām tūrisma izstādēm Eiropā. To pērn apmeklēja vairāk nekā 121 tūkstotis interesentu. Šogad Valmieras un Vidzemes vārds izskanēs, aicinot ceļotgribētājus iepazīties ar daudzveidīgajām tūrisma iespējām Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Latvijas dabas skaistumu interesenti var iepazīt, izstaigājot dažādus maršrutus un taku tīklojumus vairāk nekā 1800 km garumā, izbaudot laivošanu, tāpat arī iepazīstot meistarīgo amatniecību un bagātīgās dabas garšas gastronomijas tūrisma piedāvājumā.

Savukārt no 19. līdz 22.janvārim Helsinkos (Somijā) norisināsies Ziemeļvalstu lielākā starptautiskā tūrisma izstāde “MATKA”. Šajā izstādē Valmieras Tūrisma informācijas centra speciālisti interesentus iepazīstinās ar gastronomijas tūrisma piedāvājumu Rīgas – Gaujas reģionā, informējot par iegūto Eiropas Gastronomijas reģiona titulu 2017.gadā un konceptu “Ar dabu šķīvī” (“Wild at palate”). Apmeklētāji uzzinās, kā visa gada garumā tiks meklēti, “pulēti”, godināti un baudīti Latvijas dabas garšas “dārgakmeņi”. Notiks Valmiermuižas garšu amatnīcas, gardēžu tūres, reģiona restorānu nedēļas, kulinārie festivāli, meistardarbnīcas, saulgriežu svinības senlatviešu tradīcijās un vēl daudz citu interesantu norišu, kas apkopotas izdevumā “Gardēžu ceļvedis”. Latvijas dabas garšu interesenti varēs arī nobaudīt, iepazīstot Rīgas – Gaujas gastronomijas reģionam izvēlētos gardumus – oficiālos suvenīrus. SIA “Kainaži” produkcija ārzemniekiem pierādīs, ka sīrups pagatavojams pat no koka, t.i., no bērzu sulas. Z/S “Doktus” iepazīstinās ar augu tēju dažādību, kas izaug un ir visiem brīvi pieejamas Latvijas pļavās un mežos. SIA “Rāmkalni Nordeco” kārdinās ar veselīgajām rabarberu un cidoniju sukādēm. Tāpat uz Somiju ceļos Valmiermuižas īpašā produkcija.

Valmieras pilsētu un vienoto tūrisma galamērķi no 20. līdz 22.janvārim popularizēs arī tūrisma gadatirgū “Adventure” Viļņā (Lietuvā), izstādes – gadatirgus “Balttour” laikā no 3. līdz 5.februārim, bet ceļotājus Igaunijā uzrunās izstādē “Tourest” Tallinā (Igaunijā) no 10. līdz 12.februārim. Savukārt no 8. līdz 12.martam Valmieras Tūrisma informācijas centra pārstāvji dosies uz starptautisko tūrisma biržu “ITB” Berlīnē (Vācijā), lai popularizētu Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma piedāvājumu, Valmieru kā Hanzas pilsētu savienības dalībnieci un Hanzas mantojuma nesēju, gan arī izceltu Gaujas Nacionālā parka tūrisma galamērķa bagātības.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410