Igauņus aicina apmeklēt Gaujas Nacionālo parku

10.02.2017

Ar dalību starptautiskajā tūrisma gadatirgū “Tourest” Tallinā (Igaunijā) turpinās 2017. gada tūrisma izstāžu sezona. Šī gada pavasara sezonā kopā septiņās izstādēs ar dalību nacionālajā stendā tiks pārstāvētas Gaujas Nacionālā parka (turpmāk - GNP) pašvaldības, izceļot zīmolu “Enter Gauja” un Rīgas Gaujas reģionu titulā Eiropas gastronomijas reģions 2017.gadā.

“Tourest 2017” ir noslēdzošā izstāde Baltijas valstu vidū, kur popularizēs daudzpusīgo GNP tūrisma piedāvājumu. Kaimiņvalsts apmeklētāji tiks aicināti iepazīt gan dabas un aktīvā tūrisma iespējas un atpūtu ģimenes brīvdienām, gan apmeklēt gastronomijas reģiona titulam veltītos pasākumus.

Šogad īpaša loma GNP piedāvājumā piešķirta gastronomiskā tūrisma piedāvājumam, ņemot vērā Rīgas – Gaujas reģiona izcīnīto Eiropas gastronomijas reģiona titulu 2017.gadā koncepta “Ar dabu šķīvī’” ietvaros. Izstāžu apmeklētāji varēs iepazīties ar jau rudenī tapušo “Gardēžu ceļvedi”, kā arī jauno drukāto materiālu – Gardēžu pasākumu kalendāru.  Tāpat arī šīs izstādes apmeklētāji GNP stendā tiks cienāti ar vietējiem gardumiem – Valmiermuižas alu un “Rāmkalnu” sukādēm.

Jau iepriekš ziņots, ka Gaujas NP teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012.gada īsteno stratēģiju GNP kā vienota tūrisma galamērķa veicināšanai.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.