Tūrisma speciālisti iepazīst Hanzas vērtības Valmierā

09.06.2017

Laika posmā no 4. līdz 9. jūnijam tūrisma speciālisti no Vācijas, Luksemburgas un Nīderlandes viesojās mazajās Hanzas pilsētas Latvijā, Igaunijā un Zviedrijā, iepazīstot ar vēsturisko izziņu saistītu tūrisma piedāvājumu. Valmieras pilsētas viesmīlību, viduslaiku aktivitātes un ēdienus speciālisti baudīja 5.un 6.jūnijā.

Vizīte Valmierā sākās ar Gaujas stāvo krastu sajūta parka apmeklējumu, ieinteresējot tūrisma speciālistus ar stāstiem par viduslaiku cilvēka ciešo saikni ar dabu, kā arī par Krustnešu ienākšanu Valmieras apdzīvotajā vietā 12.gs. caur apkārtējiem mežiem, tādējādi aicinot arī iztēloties gadsimtiem senus notikumus šajā vietā.

Vizītes otrās dienas rīts tika iesākts aktīvi, dodoties velo braucienā pa Dzirnavu ezeriņa apkārtni un Valmieras vecpilsētu. Par uzņemšanu bruņinieku kārtā viesi uzzināja Valmieras Muzeja pedagoģiskajā programmā “Bruņinieku skola”, kuras laikā vizītes dalībnieki varēja ietērpties viduslaikiem atbilstošā apģērbā. Valmieras tūre tika noslēgta ar “Bruņinieku brokastīm” pie bagātīgi klāta galda ar cepeti, putru, uzkodām un burkānu pīrāgu, receptēs un ēdienu sastāvdaļās izmantojot garšaugus un produktus, kas bija sastopami arī viduslaikos.

Tūrisma speciālistu vizīte norisinājās Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam līdzfinansēta projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” ietvaros.