Valmiermuižā brangi nosvinēta Meteņdiena

06.02.2018

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 3. februārī, pie Valmiermuižas alus darītavas tika brangi nosvinēta Meteņdiena. Tirdziņš „Gardu muti” pulcēja ap 80 tirgotāju, kas piedāvāja gan dažādus lauku labumus, gan amatnieku darinājumus. Svinību laikā varēja sasildīties gan ar sātīgu zupu, gan ar gardiem dzērieniem.

Meteņdienas ticējumu par braukšanu tālos ciemos, lai nodrošinātu raženu gadu, bija pildījis gan kuplais apmeklētāju pulks, gan no malu malām sabraukušie tirgotāji. Tad nu andelējām lauku gardumus, našķus, siltus dzērienus, adījumus, metālizstrādājumus un citus meistarstiķus. Visam pa vidu lustējās budēļi no folkloras deju kopas „Dandari”, kas kārtīgi izkustināja sanākušos un apdziedāja tirgotājus. Lai ar skanīgu rīboņu modinātu dabu, pie mums ciemojās „Dzirnupju” saimnieks Juris, kas sanākušajiem ierādīja, kā top celma bungas un kā tādas spēlēt. Svinību apmeklētāji varēja izliet svecītes, kā arī doties izjādēs un vizināties ragavās kopā ar Valmiermuižas staļļa saimi.
 
Šī gada pirmais tirdziņš bija nozīmīgs garškopju kustībai „Gardu muti”, kas galdā cēla jaunumu – Latvijas ogu dzērveņu morsu. Toties Valmiermuižas alus darītavas meistari apmeklētājiem piedāvāja nogaršot jauno „Balles” gaišo alu. Lai pietiktu spēka lustēties visas dienas garumā, ikviens bija aicināts mieloties Valmiermuižas alus virtuvē ar sātīgām vēlajām brokastīm.
 
Uz satikšanos Valmiermuižā 17. martā Pavasara saulgriežu svinībās un tirdziņā „Gardu muti”!
 
Gadskārtu svinības atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, garškopju kustība „Gardu muti”, Burtnieku novada pašvaldība, SIA „ZAAO”.
Informatīvie atbalstītāji: Valmieras Kultūras centrs, t/c „Valleta”, laikraksts „Liesma”.
 
 
Plašāka informācija:
Valmiermuižas kultūras biedrība
tālr. nr.: 27337798