Valmiermuižā skanīgi uzsākta „SVIESTA kulšanas” koncertu sērija kopā ar Rūtu un Valdi Muktupāveliem

12.02.2018
Aizvadītās nedēļas izskaņā, 9. februārī, ieskandinot starptautisko etnofestivālu „SVIESTS 2018”, Valmiermuižā tika uzsākta „SVIESTA kulšanas” koncertu sērija, ko atklāja Rūta un Valdis Muktupāveli ar programmu „Mani balti bāleliņi”.
Koncerts pulcēja gan folkmūzikas entuziastus, gan mūzikas cienītājus – vakars izdevās skanīgs, sarunu piepildīts, izzinošs un maģisks. Rūta un Valdis Muktupāveli ar programmu „Mani balti bāleliņi” atklāja seno baltu cilšu – latgaļu, sēļu, zemgaļu, lietuvju, jātvingu, kuršu un prūšu – burvību un dažādību, to valodu, dziesmas un mūzikas instrumentus, kā arī aicināja sanākušajiem pievienoties dziedāšanā.
 
2018. gada 16. jūnijā Valmiermuižā notiks etnofestivāls „SVIESTS”, kas šogad atzīts kā valstiski nozīmīgs kultūras pasākums. Festivāla, kurš sakrīt ar Latvijas simtgades svinībām, tēma ir „baltu ciltis”, kas atspoguļosies mūzikā, amatniecībā un kulinārijā. Papildu labākajām latviešu etnogrupām uzstāsies arī dienvidu kaimiņtautu mūziķi, kuru valstis atrodas bijušajās baltu cilšu teritorijās – Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.
 
Nākamie „SVIESTA kulšanas” koncerti: Stanislav Yudin & Asnate Rancane – Op.2 (16.03. plkst. 20.00), LEILALI – Samtainā tumsa (13.04. plkst. 20.00).
 
Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs „Lauska”. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava.
 
 
Plašāka informācija:
Valmiermuižas kultūras biedrība, [email protected], tālr. nr.: 27337798