Muzeju naktī atklās divas izstādes

16.05.2018

Muzeju naktī, 19.maijā, Valmieras muzeja Izstāžu nama pirmajā stāvā plkst.19.00 atklās tekstilmākslinieces Dzintras Vilks darbu izstādi “Gadalaiki”, savukārt otrajā stāvā plkst.19.30 – keramiķes Eleonoras Pastares izstādi “Meditācijas”.

Tekstilmāksliniece Dzintra Vilks jau 14 gadus dzīvo lauku mājās “Tīrumjānēni” Jaunpiebalgā, kur daba ir visur esoša. Tās ritums iespaidojis darbu tapšanu. Pavasarī māksliniece iekopj un stāda, vasarā – bauda un rūpējas, rudenī un ziemā – ievāc ražu, gaida, vēro un rada mākslu. “Gadalaiki” ir mākslinieces mīlestība pret dabu un arī pret savu dzīvi, atmetot to, kas nav jāpatur, un iepazīstot to, kas ir tuvs un skaists.

Dz.Vilks absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, kur viņas pasniedzēji tekstilmākslā bija Edīte Pauls-Vīgnere un Rūdolfs Heimrāts. Dzintras Vilks darbi iemīļoti gan Latvijā, gan arī izstādīti privātās un muzeju kolekcijās visā pasaulē. 2001.gadā dzīvojusi Florencē, strādājot pie personālizstādes Gvelfu pilī, 2010.gadā Starptautiskajā tekstilmākslas triennālē Lodzā (Polija) ieguvusi godalgu par politiski uzlādēto un mākslinieciski meistarīgo darbu “Cauro vēju samits”.

Izstāžu nama 2.stāvā būs apskatāmi keramiķes Eleonoras Pastares darbi. Māksliniece norāda, ka, lai “savaldītu” sarežģītāko keramikas materiālu porcelānu, ir nepieciešams meditatīvs spēks un pilnīga materiāla kontrole. E.Pastare ir strādājusi ar mālu, šamotu un citiem keramikas materiāliem, bet pēdējā laikā pievērsusies porcelānam. Jaunākie darbi ir sievišķīguma un spēka manifestācija, radot trauslus, gaisīgus un apburošus porcelāna izstrādājumus. Māksliniece par saviem iedvesmas avotiem stāsta: “Diena un nakts, krāsaini gadalaiki. Sapņi un īstenība. Visam, ar ko mēs konkrētā mirklī saskaramies, īpaši sīkumiem, kurus, pamanām citādāk vai dažreiz nepamanām nemaz, ir pietiekami liela nozīme ideju un radošu domu lidojumā. Dabas mainīgums un pastāvīgums ir nebeidzams iedvesmas avots.”

E.Pastare dzimusi Daugavpilī, dzīvo un strādā Līvānos. Absolvējusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu, Daugavpils Universitātē ieguvusi maģistra grādu mākslā. E.Pastare piedalās izstādēs un citos mākslas projektos Latvijā un ārvalstīs kopš 1977.gada. Māksliniecei ir vairāk nekā divdesmit gadu pieredze pedagoģiskajā darbā keramikas specialitātē.

Izstādes apskatāmas līdz 24.jūnijam.

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Mob. tālr.:26443410