Vēl šonedēļ iespējams pieteikties Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumam

07.06.2018
Valmiera ir pirmā vieta Latvijā ārpus Rīgas, kur 28. un 29.jūnijā norisināsies Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums. Tas ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums. Reģistrēties forumam iespējams līdz 10.jūnijam mājaslapā http://www.ieguldilatvija.lv/
Interesentiem no Rīgas uz Valmieru būs pieejams transports, aicinām sekot līdzi jaunākajai informācijai par foruma norisi.
 
Forums būs lieliska iespēja iepazīt globālo uzņēmējdarbības vidi un Latvijas produktu potenciālu eksportam. Paneļdiskusiju dalībnieki būs uzņēmēji un profesionāļi, kuri pieredzi guvuši, strādājot dažādos pasaules tirgos. Tāpat būs iespēja dzirdēt AS “Valmieras stikla šķiedra” pieredzes stāstu par ražotnes atvēršanu ASV.
 
Foruma izskaņā paredzētas vizītes uz vairākiem Vidzemes uzņēmumiem. Veicot reģistrāciju, iespējams izvēlēties, kādus uzņēmumus vēlas apmeklēt: SIA “VALPRO” (metāla apstrādes uzņēmums), SIA “Daiļrade koks” (mēbeļu ražotne), SIA “Valmiermuižas alus” (alus darītava), SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” (sporta, SPA un ūdens multifunkcionālais centrs), SIA “Cosybed” (dzīvnieku mēbeļu ražotne), ZS “Zilūži” (lopkopība, piena produktu ražošana), SIA “Rūjienas saldējums” (saldējuma ražotne); SIA “Bauņu sēta” Naukšēnu vīns (vīna darītava), ZS “Adzelvieši” (kaņepju, kaņepju produktu ražošana), SIA “R Chocolate” (šokolādes ražotne), SIA “Pavasars” (koka karkasa māju ražotne), SIA “Santas rezidence” Villa Santa (viesnīca un restorāns), ZS “Kliģēni/ Dārznieks” (dārzeņu ražotājs, dārzniecība), SIA “Aloja-Starkelsen” (pārtikas produktu ražotājs, kartupeļu cietes ražotājs, produktu no kartupeļu cietes ražošana).
 
Foruma galvenā moderatore būs Ingrīda Kariņa-Bērziņa, Baltijas advokātu biroju apvienības COBALT partnere un intelektuālā īpašuma un informācijas tehnoloģiju prakses grupas vadītāja Latvijā. I.Kariņa-Bērziņa ir zvērināta advokāte Latvijā un ASV, pasniedzēja Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā un Rīgas Juridiskajā augstskolā. Viņa ir Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā un Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes locekle.
 
Foruma biļetes cenā iekļauta dalība forumā, kafija un pusdienas norises laikā un svinīgās vakariņas 28.jūnijā.
 
2018.gadā foruma norises vieta ir Valmiera. Enerģiska un moderna pilsēta, kura ir ne tikai Vidzemes ekonomiskais centrs un viena no Latvijas reģionu lielajām pilsētām, bet arī vieta ar nozīmīgu kultūras un vēsturisko mantojumu. Valmiera pierāda, ka attīstīt rūpniecību un veicināt uzņēmējdarbību iespējams, esot vienai no zaļākajām pilsētām Latvijā ar ainavisku pilsētvidi Gaujas lokos. To apliecina arī šogad saņemtie augstie apbalvojumi. Starptautisks novērtējums gūts par ārvalstu investīciju piesaistes stratēģiju – laikraksts Financial Times starp Eiropas mikro pilsētām Valmieru ierindoja 3.vietā, piekāpjoties tikai divām Īrijas pilsētām, iezīmējot Valmieru Eiropas kartē kā izaugsmes pilsētu ar augstu investīciju piesaistes potenciālu. Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras “Publisko pakalpojumu gada balva” Valmierai piešķirta kā uzņēmējiem draudzīgākajai pilsētai Latvijā lielo pilsētu kategorijā.
 
Forumu organizē Pasaules Brīvo latviešu apvienība, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Valmieras pilsētas pašvaldība un biedrība “Valmieras Attīstības aģentūra”.
 
Līdz šim forumi veiksmīgi noritējuši Rīgā (2013., 2015.), Melburnā (Austrālija, 2016.) un Čikāgā (ASV, 2017.). 
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Mob. tālr.:26443410