Valmieras pilsētas svētkos aicinām doties ekskursijā “Valmierā laba dzīvoŠANA”

05.07.2018

28.jūlijā no plkst.17:00 līdz 18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina doties izzinošā un izklaidējošā ekskursijā “Valmierā laba dzīvoŠANA”.

“ŠANA, ŠANA, visur ŠANA. Kur gan ŠANAS nav?” tā pēc nostāstiem divdesmitajos un trīsdesmitajos gados ir dungojuši valmierieši. To, cik laba dzīvoŠANA valmieriešiem bijusi toreiz un cik laba tā ir tagad, atklās Valmieras tūristu gides Inese Andersone un Inga Ozoliņa, interesentus izvedot pa Valmierā iecienītām un nozīmīgām vietām.

Ko gan valmierietis un pilsētas viesis Valmierā var piedzīvot? PiedzimŠANU, audzināŠANU, ik dienu kārtīgu paēŠANU, gara un miesas mundruma uzturēŠANU. Pavasarī sajust Gaujas malā putnu dziedāŠANU, kas mudina domāt par mīlēŠANU, dejoŠANU, vasarā peldēŠANU Gaujas upē, ziemā slidoŠANU, bet rudenī skolās ieŠANU un studēŠANU.

Ekskursijas laikā būs iespējams uzzināt arī par savulaik Valmierā dzīvojošo savdabīgo personību Kārli Konrādu, vairāk pazīstamu kā grāfu Miķeli Amālijas dēlu Vanagu, kurš tika dēvēts arī par Šanas virsaiti. Viņš bija Jāņa Dūņa grāmatveikala darbinieks, jokdaris, savādnieks, dēkainis un latviešu Pūcesspieģelis.

Ekskursijas sākums pie Valmieras Tūrisma informācijas centra (Rīgas ielā 10). Dalība ekskursijā ir bez maksas un iepriekšējas pieteikšanās. Papildu informācija, rakstot e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 26332213.

Gaidīsim Valmieras pilsētas svētkos “Valmierai 735”, kas norisināsies no 27. līdz 29. jūlijam! Plašāka pasākumu programma www.valmiera.lv un www.visit.valmiera.lv.

Valmieras pilsētas svētku programma skatāma mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Kultūra” – “Valmieras pilsētas svētki 2018”.

Svētkus atbalsta: Koncertzāle “Valmiera”, Valmieras Drāmas teātris, SIA “Latio vērtētāji & konsultanti Vidzemē”, SIA “Valmiermuižas alus”, SIA “Akācija E.V.”, SIA “Kantīne B”, SIA “Liepkalni, SIA “VALPRO”, GRASBERGS Z/S “Zilūži”. Informatīvi atbalsta: portāls “Valmieras Ziņas”, laikraksts “Liesma”, laikraksts “Tava Izvēle”.

Pasākums tiks fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

 

 

Informācija:
Laura Moča
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26349122