Piedalies tūrisma akcijā un atrodi “Simtgades dārgumus”!

20.07.2018
 
Skudru ceļš, līkais koks, krogs, celms, dobums, saknes – dažas vietas, kas iezīmētas kartē un slēpj norādes uz dārgumiem. Atrodi tos, atklāj jaunus tūrisma objektus un uzzini, kādi stāsti slēpjas Valmierā un apkārtējos novados.
 
Valmieras Tūrisma informācijas centrs (TIC) no 2018.gada 20.jūlija līdz 31.oktobrim kopā ar Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novadu jau otro gadu aicina Latvijas un ārvalstu ceļotājus piedalīties tūrisma akcijā "Simtgades dārgumi".
 
Akcija “Simtgades dārgumi” veidota pēc visā pasaulē atpazīstamās spēles Geocaching noteikumiem, kas Latvijā pazīstama arī kā slēpņošana. Lai piedalītos akcijā, dalībniekiem pēc īpašiem pavedieniem akcijas bukletā vai koordinātēm www.geochacing.com mājaslapā būs jāapmeklē dažādi slēpņi, atrodot tajos  “apslēptos dārgumus” jeb atslēgvārdus un ierakstot tos akcijas bukletā. Slēpņi būs noformēti kastīšu vai kapsulu veidolā, kuros atradīsies blociņš, zīmulis un dažādi maiņas sīkumi. Jāpiebilst, ka šogad akcijas dalībniekiem būs iespēja pildīt arī papildu uzdevumus, kuri būs apslēpti QR kodu veidā, un piedalīties pārsteiguma balvu izlozē.
 
Slepenie pavedieni ceļotājus izvedīs gan pa dabas takām, gan kultūrvēsturiskiem objektiem, atklājot zināmākas un mazāk zināmas vietas. Ceļotāji uzzinās, kas mīt Ģīmes dabas takā, kāda monogramma rotā Sv.Mateja evaņģēliski luterisko baznīcu, apskatīs vecos ūdenstorņus, ko valmierieši dēvējuši par Ūdensgalvu un Feinšmekeru, Podzēnu aleju, kas var lepoties pat ar 170 gadu senu koku, Vanagu aleju, kuras pavēnī privātstundas sniedzis pats Teodors Ūders, spēcīgas enerģētikas bagāto Jēkabkalnu, vācu stigu, kas glabā Otrā pasaules kara liecības, aplūkos tvaika mašīnu ar atbilstošu nosaukumu – “Dampis” un daudzus citus apskates objektus.
 
Kad akcijas buklets būs aizpildīts, to līdz 2018.gada 1.novembrim gaidīsim Valmieras TIC, nogādājot bukletu personīgi vai sūtot pa pastu uz adresi: Valmieras Tūrisma informācijas centrs, Rīgas iela 10, Valmiera, LV-4201.
 
Akcijas noslēgums plānots 2018.gada 10.novembrī, kad spēles veiksmīgākie dalībnieki pēc nejaušības principa saņems veicināšanas balvas - ielūgumus no Valmieras Kultūras centra, Valmieras drāmas teātra, koncertzāles "Valmiera", dāvanu karti "Timemachine" izlaušanas spēlei "Misija 1961" vai "Piedzīvojums Spēļu Muzejā" (pēc izvēles), dāvanu kartes no Beverīnas koka skulptūru parka un labirintiem un "Vīnkalnu" picērijas, gardas veltes no sukāžu mājražotāja "Granberry" (Beverīnas nov.), vīna darītavas "Matilde" un bišu pasaules "Medus kāre" (Kocēnu nov.), kā arī Valmieras Tūrisma informācijas centra, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novada suvenīrus. Galvenajā balvā – lielisks tūristu klases velosipēds, ko nodrošina Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar SIA “Aktīvā tūrisma centrs EŽI”.
 
Akcijas bukletu meklējiet Valmieras TIC (Rīgas ielā 10), kā arī citos tūrisma informācijas punktos Valmierā un apkārtējos novados. Akcijā var piedalīties no 12 gadu vecuma, bet ar tūrisma akcijas noteikumiem iespējams iepazīties šeit.
Lai piedzīvojums sākas!
 
Plašāka informācija par akciju www.visit.valmiera.lv vai zvanot pa tālruni 26332213.
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Kudure
Valmieras pilsētas pašvaldības
Valmieras Tūrisma informācijas centra
tūrisma informācijas konsultante
 
Tālr.: +371 64207177
Tālr.: +371 26332213
www.visit.valmiera.lv
 
Foto: Armands Miķelsons