Jaunais Valmieras peldbaseins ir svinīgi atklāts!

29.09.2018

Šodien, 28.septembrī ar svinīgu ceremoniju atklāja jauno Valmieras peldbaseinu, lai jau 2.oktobrī tas sāktu darbību un uzņemtu pirmos peldētgribētājus.  Jaunā Valmieras peldbaseina atklāšana ir ilgi gaidīts, ļoti svarīgs un vēsturiski nozīmīgs brīdis valmieriešu, Valmieras, Vidzemes un Latvijas vēsturē.

Valmiera ir pazīstama ar senajām peldēšanas tradīcijām. Kopš 1975.gada Valmierā ir bijis peldbaseins, kopš 1976.gada – vairāk nekā 40 gadus, Valmierā tiek īstenota obligātā peldētapmācība bērniem. Līdz ar to var uzskatīt, ka Valmierā peld visu paaudžu cilvēki, ar ko Valmiera ļoti lepojas.

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, atklājot Valmieras peldbaseinu, uzrunāja klātesošos: “Šī ir liela diena ne tikai Valmierai, bet visai mūsu valstij, jo Vidzemes Olimpiskais centrs kļūst daudz, daudz bagātāks.  Mēs gribam redzēt mūsu tautu spēcīgu, enerģisku, veselu, dzīvespriecīgu, kustīgu, rosīgu un sportisku. Peldēšana ir viens no trīs lielajiem vaļiem, līdzās vieglatlētikai un vingrošanai, ar ko ikvienam no mums jāsāk no agras bērnības. Sporta tradīcijai ir jānāk no ģimenes, tālāk jāturpinās skolas laikā un  jākļūst par ieradumu visas dzīves garumā. Mēs gribam redzēt olimpiskos čempionus, pasaules čempionus, Eiropas čempionus, bet tas viss sākas agrā bērnībā. Cik stipru mēs uzbūvēsim sportiskās dzīves tradīciju – pamatus, tik augstas sporta virsotnes mēs varēsim sasniegt!”. Kārlis Šadurskis savā pirmajā darba dienā Izglītības un zinātnes ministra amatā 2016.gada 12.februārā bija gandarīts būt klāt arī simboliskajā brīdī, kad topošā Valmieras peldbaseina pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Toreiz viņš uzsvēra, ka Valmieras peldbaseina būvniecība ir svarīga mūsu valsts un tautas nākotnei, novēlēja, lai tā nākotne ir ļoti ilga un ražīga”.

Latvijas Olimpiskās komitejas viceprezidents Einars Fogelis novēlēja valmieriešiem, lai iepriekš sasniegtie augstie sportiskie rezultāti piedaloties Olimpiskajās spēlēs dod iedvesmu bērniem nākt uz peldbaseinu un dzīvē būt draugos ar sportu, aktīvi dzīvesveidu un tiekties pēc sportiskajiem sasniegumiem.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks atklājot jauno Valmieras peldbaseinu teica: “Vecais Valmieras peldbaseins ir godam kalpojis un turpina savu tālāko dzīvi jaunā veidolā, citā vietā”. Atskatoties Valmieras peldbaseina vēsturē, Jānis Baiks minēja, ka pirmais lēmums par nepieciešamību Valmierā būvēt baseinu pieņemts 2008.gadā. Ir pagājuši 10 gadi no šī lēmuma līdz ieceres realizācijai. “Valmieras peldbaseins ir piemērots nodarbībām zīdaiņiem, šeit notiks peldētapmācība bērniem no 6 gadiem līdz 3.klasei, nodarbības senioriem un jaunajiem sportistiem,” jaunā baseina nozīmīgumu un daudzveidīgo piedāvājumu Valmieras, Vidzemes, Latvijas iedzīvotājiem raksturo Jānis Baiks.

Valmieras peldbaseina atklāšanas diena ir īpaša, jo šodien Valmieras peldbaseins no Latvijas Peldēšanas federācijas saņēma Starptautiskās Peldēšanas federācijas (FINA) sertifikātu, kas apliecina, ka Valmieras peldbaseins atbilst standartiem starptautisku peldēšanas sacensību rīkošanai  un tajā sasniegto rezultātu atzīšanai. Tādejādi Valmieras peldbaseins ir Latvijā pirmais, šobrīd vienīgais, 25m jaunuzceltais peldbaseins kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kas atbilst šiem saugstajiem standartiem. Valmieras peldbaseins stiprina Valmieras kā Vidzemes sporta centra nozīmi, nodrošinot nepieciešamo infrastruktūru dažāda līmeņa sporta sacensību un treniņu norisei.

Savukārt otrdien, 2.oktobrī Valmieras peldbaseins sāks darbību un apmeklētājiem būs pieejams viss Valmieras peldbaseina komplekss.

Plašāka informācija pieejama mājaslapā www.valmieraspeldbaseins.lv

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Melece
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr.: 64207136; 26553317