Satiksmes un sabiedriskā transporta ierobežojumi Simjūda gadatirgus laikā

11.10.2018

Sestdien, 13.oktobrī, no plkst.9.00 līdz 16.00 Valmierā norisināsies Simjūda gadatirgus. Tā laikā noteikti satiksmes ierobežojumi, kā arī būs izmaiņas sabiedriskā transporta kursēšanā.

No plkst.6.00 līdz 17.00 satiksme būs slēgta Rīgas ielas posmā no Katrīnas ielas līdz Lāčplēša ielai, Lāčplēša ielas posmā no Rīgas ielas līdz Raiņa ielai, kā arī rātslaukumā, Pilskalna ielā un Bruņinieku ielā.

Izmaiņas gaidāmas arī sabiedriskā transporta kustībā. Sabiedriskais transports virzienā uz Rūjienu, Valku, Burtniekiem (caur “Pidriķi”) un Ēveli tiks novirzīts pa apbraucamo ceļu. Pasažierus apkalpos pilsētas autobusu pieturās. Valmieras pilsētas 3., 5. un 9.maršruta autobusi kursēs maršrutā Rīgas iela, A.Upīša iela un Rubenes iela. Savukārt 9.maršruta autobuss kursēs līdz Valmieras 2.vidusskolai, tāpat 9.maršruta autobuss pasažierus neapkalpos pieturvietās “Kultūras centrs”, “Galerija Valleta”, “Tirgus” un “Apgabaltiesa”.
Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!
Gadatirgū, kas Valmierā norisinājies jau kopš viduslaikiem, ar darinājumiem priecēs amatnieki un mājražotāji, bet kārdinošās smaržas aicinās rudens garšu krāsainību saglabāt baltām ziemas dienām.
Valmieras rātslaukumā, vecpilsētas teritorijā, kā arī izkārtojoties pa Lāčplēša ielu līdz Raiņa ielai pircējus gaidīs vairāk nekā 300 tirgotāju ne tikai no Latvijas, bet arī no Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas.
Simjūda tirgū rudens atnākšana tiks sveikta ar brangu lustēšanos. Ziņģes un danči būs kopā ar folkloras kopu “Mēžābele” no Jērcēniem. Par ragu mūzikas pavadījumu parūpēsies pūtēju orķestris “Signāls”. Balsis iesildīt aicinās vokālais ansamblis “Trīnes” un folkloras kopa “Endzelīte” no Dikļiem. Savukārt Hanzas namiņos sasildīties varēs ar muzeja Garšaugu dārziņā audzētām tējām, uzzināt, kā tiek krāsota dzija, interesenti varēs izkalt sev rotu.
1940.gadā viduslaiku tradīcija tika aizliegta, bet pirms 23 gadiem Valmieras muzejs tirgus rīkošanu atjaunoja.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410