Valmierā notikusi elektrovelosipēdiem veltīta praktiskā konference

16.10.2018
Valmierā, piedaloties nozares speciālistiem no Ķīnas un Slovākijas, otrdien, 16.oktobrī,  notika praktiska konference - veltīta elektrovelosipēdiem. Tā vienkopus pulcēja ap 40 velo industrijas nozares pārstāvjus un entuziastus, ļaujot praktiski iepazīt e-velosipēda sniegtās priekšrocības un pasaules pieredzi tā lietošanā un ieviešanā.
Veikala “Eži” tirdzniecības vadītājs Jānis Melbārdis atzina, ka šī ir ļoti tālredzīga kopā sanākšana, kas nozares profesionāļiem ļauj praktiskā veidā iepazīt e-velosipēda sniegtās iespējas, uzklausot ražotāju “Dema”  un “ Bafang” pieredzi un zināšanas. 
“Rietumeiropā e-velosipēdu lietošanā vērojams ļoti straujš pieaugums. Neatpaliek arī Centrāleiropa un Austrumeiropa. E-velosipēdu stūre pamazām griežas arī Latvijas virzienā, un man ir liels prieks, ka mums ir iespēja praktiski iepazīt e-velosipēdu, jo, lai būtu zinoši un situāciju pārzinoši -  laukums jāsāk tvert laikus”.  
 
Domājot par Latviju - zīmīgi, ka izteikti redzama e-velosipēdu attīstība un pieprasījums tieši komerciālajā nozarē, tepat Rīgā, norāda velokurjers Aldis Āboliņš, kurš jau gadu pārvietojas tikai ar e-velosipēdu. Aldis uzsver, ka: “ aptuveni 60% velokurjeri jau izmanto šo iespēju un to lietošana šajā nozarē kļūst arvien populārāka.  Tas ir neatsverams ieguvums gan uzņēmumam, gan klientam”. 
 
Elektrovelosipēdu galvenā priekšrocība ir atbalsta funkcija, kas ļauj daudz vieglāk pievārēt sarežģītāku reljefu un trases, taupot spēkus. Velosipēds lieti noderēs gan garā aktīviem, gan ierindas braucējiem, jo šī funkcija ir regulējama un pielāgojama braukšanas veidam, dinamikai.
 
Konferences otrajā daļā klātesošie praktiski izmēģināja e-velosipēdus un iepazinās ar tā tehniskajām īpašībām. Valmierā bija iespējams aplūkot 10 dažādus e-velosipēdus. Viesi no BAFANG iepazīstināja ar velosipēdu motoru uzbūvi, piedziņas mehānismiem, tehnisko specifikāciju un diagnostiku. Konferences dalībniekiem bija iespēja praktiski darboties ar izjauktajiem motoriem un noskaidrot visus tehniskos rādītājus. Noslēgumā notika testa braucieni, par kuriem tika izrādīta liela interese.
 
Pasākumu organizēja veikals “Eži”.
 
Informācijai: Artūrs Grīnofs | 26435196 | [email protected] | www.ezi.lv