Valmieru popularizēs Hanzas dienās Pleskavā

28.06.2019

No 27. līdz 30.jūnijam Pleskavā (Krievija) norisināsies 39. Starptautiskās Hanzas dienas, kur individuālā stendā popularizēs arī Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma piedāvājumu.

Stenda apmeklētāji tiks informēti par tūrisma piedāvājumu un pasākumiem Valmierā un apkārtējos novados, īpaši izceļot Hanzas pilsētu Valmieru. Interesenti tiks iepazīstināti ar gaidāmajiem pasākumiem: No 12. līdz 14.jūlijam Valmieras jaunajā BMX trasē norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā, savukārt no 26. līdz 28.jūlijam tiks atzīmēta Valmieras 736. jubileja. No 2. līdz 4. augustam Valmierā norisināsies nu jau par tradīciju kļuvušais Valmieras vasaras teātra festivāls.. Arī šogad viesus laipni gaidīsim Valmieras restorānu nedēļā, kas norisināsies no 12. līdz 19.oktobrim un citos pasākumos Valmierā un apkārtējos novados. Tāpat būs iespējams uzzināt informāciju par apskates objektiem, aktīvās atpūtas iespējām, piedāvājumiem ģimenēm ar bērniem, saimniecībām, amatniecību un tūrisma objektiem.
 
Abas pasākuma dienas stenda apmeklētāji varēs iepazīt senos priekšmetus no Valmieras muzeja krājumiem. Apmeklētājiem būs iespēja nogaršot spēka rupjmaizi no maiznīcas “Liepkalni”, kaņepju sviestu no z/s “Adzelvieši”, zelterus no Valmiermuižas alus darītavas un gardās sukādes no “Granberry” Beverīnas novadā.
 
Stenda apmeklētāji visas dienas varēs piedalīties Valmieras muzeja radošajās darbnīcās – pīt, mezglot un paši uzšūt savu auduma somu, kā arī izkalt seno monētu. Interesenti varēs apskatīt un nofotografēties pie Hanzas laika tērpa. Apmeklētājus priecēs arī muzikāli priekšnesumi. Bērni varēs izkrāsot dažādus Latvijas tautastērpus, ko sarūpējusi Tautas lietišķās mākslas studija “Valmiera”, kā arī spēlēt lielformāta spēles no Beverīnas koka skulptūru parka un labirintiem.
 
Vēsturiski Valmiera bija neliela zvaigznīte “Hanzas zvaigznājā”, tomēr tai bija svarīga loma veiksmīgā Hanzas tīkla darbībā. Pilsētas izdevīgā atrašanās vieta starp lielākajām Livonijas pilsētām – Rīgu, Tallinu un Tartu, dienas attālumā no Cēsīm, kur atradās Vācu Ordeņa mestra rezidence, un Rīgas Arhibīskapa rezidencēm Limbažos un Turaidā, pilsētai ļāva kļūt par izdevīgu satikšanās vietu.
 
Atjaunotajā Hanzas pilsētu savienībā Valmieras pilsēta oficiāli iestājās 2018.gada 21.jūnijā.
 
Plašāka informācija par 39. Starptautiskajām Hanzas dienām, pasākumiem un citām aktivitātēm pieejama: http://ganzapskov.ru
 
Informāciju sagatavoja:
Inita Nerātne
Valmieras pilsētas pašvaldības
Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Tūrisma projektu vadītāja
Mob. tālr.: 25664420