Valmierieši Ziemassvētku tirdziņā Vācijā

28.11.2019

Jau trešo gadu Vācijas pilsētā Hallē (Vestfālene) Ziemassvētku tirdziņa piedāvājumā būs arī valmieriešu darinājumi. Pie pircējiem Vācijā nonāks ne tikai mūspusē gatavoti gardumi un dažādi darinājumi, bet arī stāsti par to, kāpēc vērts atbraukt uz Valmieru, ko apskatīt apkārtējos novados.

“Šis ir ļoti labs piemērs pilsētu sadraudzībai. Tirgus apmeklētāji ne tikai slavē Latvijas garšas un amatnieku prasmes, bet esam kļuvuši par daudziem sirsnīgiem stāstiem bagātāki. Valmieras stendu apmeklē cilvēki, kuriem ir saknes Latvijā, kuri te ceļojuši un vēlas dalīties patīkamās atmiņās. Valmieras muzeja pētniecei Lienei Rokpelnei, kura bija Valmieras delegācijā pirmajā viesošanās gadā, pat sanāca iepazīties ar Rīgā dzimušā slavenā vācbaltiešu arhitekta Vilhelma Bokslafa mazdēlu. Protams, uz atvadām tika pieteikts, ka arī nākamreiz mūsu stendā jābūt pietiekami daudz adījumiem, medum un dažādiem gardumiem. Stendu vienmēr apmeklē arī Halles pilsētas vadība, un, kas ir kļuvusi jau par mūsu īpašo pazīmi, Valmieras stends katru vakaru tiek aizvērts pēdējais, jo sarunas izvēršas ilgas un sirsnīgas, skan Ziemassvētku dziesmas, uzburta jauka svētku noskaņa,” stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums.
 
Šogad no 29.novembra līdz 1.decembrim mājīgi iekārtotā Valmieras namiņā par Valmieru, kā arī Burtnieku, Beverīnas un Kocēnu novadiem pastāstīs un dažādus Valmieras un apkārtējo novadu biedrību, amatnieku un uzņēmēju sagatavotus darinājumus tirgos Valmieras Jaunatnes centra "Vinda" direktore Sanita Loze, Valmieras muzeja apmeklētāju konsultante Agnese Geduševa un Valmieras Valsts ģimnāzijas absolvents Paulis Rumba. Sagatavots arī kāds pārsteigums – brīnišķīgu svētku noskaņu gan ar priekšnesumu tirgus atklāšanā, gan visu trīs dienu laikā Valmieras namiņā uzburs samtainās saksofona skaņas Agneses Geduševas izpildījumā.
 
Svētā Nikolausa Ziemassvētku tirgus Halles pilsētā Vācijā ir jau vairāk nekā 30 gadus ilga tradīcija, tirgum norisinoties pirmās Adventes nedēļā. Valmiera šajā tirgū tiks pārstāvēta trešo gadu. 
Halle Valmieras sadraudzības pilsēta ir kopš 2011.gada.
 
 
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410